Vivanco UR 4 SL User guide [hu]

Conrad Vevőszolgálat, 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: 319-0250
Vivanco UR 4 SL univerzális távirányító
Rendelési szám: 942222
A Vivanco UR 4 SK távvezérlő majdnem minden TV-készülék, audio-, video- és más, infravörös távvezérlővel kezelhető készülék számára alkalmas.
Nyissuk fel a távvezérlő alsó részén található elemtartót az alábbi ábrának megfelelően.
Majd rakjunk be helyes polaritással egy új CR 2032 típusú lítium­elemet. Az elemen és az elemtartóban látható „+” és „-” jelöléseknek egybe kell esniük. A működés ellenőrzésére nyomjuk meg a PWR (a kör közepén lévő különálló gomb) gombot. Ha minden rendben van, a piros lámpa addig villog, amíg nyomva tartjuk a gombot. Lítium elem: Figyelem! Ha rosszul raktuk be az elemet, felrobbanhat. Az elemet csak azonos típusúval cseréljük. A kimerült elemet dobjuk ki az erre a célra szolgáló gyűjtőládába.
Adaptálás a különböző készülékekhez
Ahhoz, hogy a távvezérlővel kezelni lehessen egy adott készülék funkcióit, adaptálni, azaz be kell állítani hozzá: A mellékelt kódlistából adjuk be a vezérlőkódot. Példa: A távvezérlő beállítása egy Panasonic gyártmányú TV­készülékhez:
1.
A mellékelt lista például a 176 Panasonic kódot adja.
Győződjünk meg még egyszer arról, hogy a helyes TV-készülékfajta
listáját választottuk-e ki.
2.
A kódbeadás előkészítéséül nyomjuk meg a SET (beállítás) gombot, majd nyomjuk meg a megfelelő készülékfajta, itt a TV gombját, amíg folyamatosan nem kezd világítani a jelzőfény (LED).
3.
Majd nyomjuk meg sorra a megfelelő számjegy-gombokat (itt 176).
4.
Ha már beadtuk a számokat, a jelzőfény kialszik, és a távvezérlő készen áll a TV-készülék kezelésére.
5.
Végül ellenőrizzük a vezérlőkód beállítását úgy, hogy megpróbáljuk távvezérelni a TV-készüléket (a jelen példában). Ha a távvezérlés egyáltalán nem működik, vagy csak nem helyesen, próbálkozzunk a
lista egy másik kódjával, vagy a kódkereséssel (lásd alább). A távvezérlőt más készülékfajta vezérlésére a fentiekkel megegyező módon kell beállítani, csupán a TV gomb helyett az adott másik készülékfajta, pl. DVB (Digital Video Broadcasting) [SAT, DECODER, DVB-T], DVD, AUX gombját nyomjuk meg. A készülékgombokon lévő betűk (TV, DVB, DVD, AUX) csak tájékoztatásul szolgálnak, de bármelyik készüléktípust bármelyik gomb alatt beállíthatjuk.
A beállítás üzemmódot befejezhetjük bármelyik készülék-gomb megnyomása által.
Kódkeresés
Ha a készülékünk márkája nincs benn a listában, vagy egyik benne szereplő kód sem működik, a kódkeresést lehet ajánlani.
Kézi kódkeresés
1.
Kapcsoljuk be a távvezérelni kívánt készüléket. A műsor folyik.
2.
A kódkeresés előkészítéséül nyomjuk meg a SET gombot, tartsuk megnyomva, majd nyomjuk meg a megfelelő készülékfajta, itt a TV gombját, amíg folyamatosan nem kezd világítani a jelzőfény (LED).
3.
Irányozzuk a távvezérlőt a kezelni kívánt készülékre.
4.
Röviden nyomjuk meg a SET gombot. A jelzőfény (LED) elkezd villogni. – Ha nem TV-készülék-kódot keresünk, röviden
megnyomhatjuk a Play (lejátszás) gombot is, hogy a Play funkció segítségével keressük a kódot, és nyomjuk meg a gombot
(ON/OFF; PWR = be-ki) a következő kód kipróbálásához. Legyen berakva eközben szalag, DVD- vagy CD-lemez az adott lejátszó­vagy felvevőkészülékbe.
5.
Nyomjuk meg ismételten az ON/OFF gombot (a készülék be­vagy kikapcsolása) a következő kódok vizsgálatára, mintegy 1,5 másodpercenként, amíg az adott készülék, itt TV-készülék, nem reagál azzal, hogy kikapcsolódik, vagy pl. a DVD-lejátszó nem reagál a Play> gomb működésével. – Ha a készülék
kikapcsolódott, újra be kell kapcsolnunk, vagy magán a készüléken, vagy az eredeti távvezérlőjével, hogy folytathassuk a kódkeresést. – Ha a készülék reagált, kipróbálhatjuk a többi gombot is a keresés megszakítása nélkül. Ha valamelyik gomb nem működik megfelelően, egyszerűen csak folytassuk a kódkeresést az ON/OFF vagy a Play gombbal.
6.
Ha a készülék helyesen reagál, nyomjuk meg a készülékfajta gombját, itt a TV gombot, és fejezzük be a kódkeresést. A jelzőfény (LED) kialszik.
Ez a távvezérlő ott folytatja a kódkeresést, ahol abbahagytuk. Az utolsóként beadott kód tárolva marad. A keresés leáll, ha kb. 30 másodpercig nem nyomunk meg egyetlen gombot sem.
Automatikus kódkeresés
A távvezérlő majdnem automatikusan megtalálja a helyes beállításT másodpercek alatt.
1.
Kapcsoljuk be a távvezérelni kívánt készüléket. A műholdvevőn például megjelenik egy csatornaszám.
2.
A kódkeresés megkezdéséhez nyomjuk meg röviden a megfelelő készülékfajta, itt a TV gombját.
3.
Majd nyomjuk meg kb. 5 másodpercig a SET gombot, amíg el nem kezd villogni a jelzőfény (LED).
4.
Ezután irányozzuk a távvezérlőt a kezelni kívánt készülékre, mialatt a távvezérlő másodpercenként különböző ON/OFF-jeleket sugároz ki.
5.
Ha a készülék reagál, nyomjuk meg 1-2 másod-percen belül a SET gombot a keresés befejezéséül. – Ha túl későn fejeztük be a
keresést, folytassuk a kézi kódkereséssel (lásd fenn).
6.
Végül vizsgáljuk meg a vezérlőkód beállítását pl. a DVD-lejátszó távvezérelhetőségének a kipróbálása által. Ha a távvezérlés nem működik kifogástalanul, próbáljuk meg ismét a kódkeresést. Ekkor a sorra következő kóddal folytatódik a kódkeresés. – Ne
felejtsük el újra bekapcsolni pl. a DVD-lejátszót, ha a kódkeresést folytatni akarjuk.
Kódazonosítás
A beállított háromjegyű kódot bármikor leolvashatjuk:
1.
Nyomjuk meg azt a készülékgombot, amilyen fajta készülék kódját akarjuk leolvasni, pl. a TV gombot.
2.
Nyomjuk meg a SET gombot és az 1, 2 vagy 3 gombot attól függően, hogy a kód melyik részét akarjuk éppen leolvasni. Így például ha a TV után a SET + 1 gombokat nyomjuk meg, és a 176 kódot (ebben a példában) állítottuk be, a jelzőfény egyet villan, miután felengedtük a SET + 1 gombokat, akkor a százas hely értéke 1. Csak a villanásokat kell számlálnunk, semmi mást. Majd a tízes hely értékét kapjuk meg a SET + 2 gombok megnyomása után, itt a jelzőfény hétszer fog felvillanni a 176 számból a 7 jelzésére. A SET + 3 gombok megnyomása után az egyes hely értékét kapjuk meg, azaz itt hatszor fog felvillanni a jelzőfény a 176 számból a 6 jelzésére.
Használat
Készülékeinket alapjában véve pontosan ugyanúgy tudjuk majd vezérelni ezzel a távvezérlővel, mint tettük azt az eredeti távvezérlőkkel, csupán még meg kell nyomni egy készülékfajta (TV, DVB, stb.) gombját is ahhoz, hogy a kívánt készülékfajtát tudjuk távvezérelni. Mivel az UR 4 SL távvezérlőn látható szimbólumok különbözhetnek az eredeti távvezérlő szimbólumaitól, az összes gombot kipróbálhatjuk, hogy a megfelelő funkciókat megtaláljuk.
Átugrás
Ha bizonyos vezérlőkódok, pl. egy műholdvevő vagy egy set top box stb. számára nem tartalmaznak hangerő-szabályzó és némító funkciókat, akkor automatikusan fogja vezérelni azokat a távvezérlő.
Műszaki adatok
Elem: 1 db CR 2032 típusú lítium-elem Hatótávolság: 7 méter Nem alkalmas 400 kHz-es készülékekhez.
Loading...