TCHIBO 370517 User guide

Spieniacz do mleka
pl
Instrukcja obsługi
Tchibo GmbH D-22290 Hamburg · 99067AB5X6XI · 2022-06
Drodzy Klienci!
Nowy spieniacz do mleka umoż liwi Państwu szybkie i łatwe spie nia nie zimnego lub ciepłego mleka do cappuccino, kawy z mlekiem lub też innych pyszności przyrzą dzo­nych z mleka.
Zespół Tchibo
Wskazówki bezpieczeństwa
Przeczytać wskazówki bezpieczeń­stwa. Zachować instrukcję do później­szego wykorzystania. W razie zmiany właściciela produktu należy przeka­zać również niniejszą instrukcję.
Przeznaczenie
Spieniacz do mleka jest przezna­czony do spieniania płynów. Nie na­daje się do przetwarzania klei stych lub stałych substancji jakiegokolwiek rodzaju. Zaprojektowano go do ilości typowych dla prywatnego gospodar­stwa domowego i nie nadaje się do celów komer cyjnych.
Niebezpieczeństwo – zagrożenie dla dzieci
• Produkt nie jest zabawką. Trzymać go z dala od dzieci.
• Połknięcie baterii może być śmiertelnie niebezpieczne. Poł­knięta bateria może w ciągu zale­dwie 2 godzin doprowadzić do ciężkich chemicznych poparzeń wewnętrznych oraz do śmierci. Dlatego zarówno nowe, jak i zużyte baterie oraz produkt należy prze­chowywać poza zasię giem dzieci.
W przypadku podejrzenia, że ba­teria została poł knięta lub dostała się do organizmu w inny sposób, należy natychmiast skorzystać z pomocy medycznej.
• Materiały opakowaniowe trzymać z dala od dzieci. Istnieje m.in. niebezpieczeństwo uduszenia!
Niebezpieczeństwo oparzeń ciała
• Podczas spieniania gorących cieczy należy zachować szczególną ostrożność. Rozpryski mogą spowodować oparzenia.
Ostrzeżenie przed obrażeniami ciała
• Baterii nie wolno ładować, rozbierać na części, wrzucać do ognia ani zwierać.
• W przypadku wycieku z baterii należy unikać kontaktu ze skórą, oczami i śluzówkami. W razie potrzeby należy opłukać miejsca kontaktu wodą i natychmiast udać się do lekarza.
• Podczas pracy spieniacza nie wolno dotykać spirali spieniającej.
Szkody materialne
• Nigdy nie zanurzać uchwytu spieniacza w płynach. Przestrze­gać maksymalnej dopuszczalnej głębokości zanurzenia!
• Baterie należy chronić przed nad­miernym ciepłem. Baterie należy wyjąć z produktu, gdy są zużyte lub gdy produkt nie będzie przez dłuższy czas używany. Dzięki temu można uniknąć szkód, które mogą powstać wskutek wycieku elektrolitu.
• Należy zawsze wymieniać wszy­stkie baterie. Nie używać jedno­cześnie baterii różnych typów, marek lub o różnej pojemności.
• Podczas wkładania baterii należy zwrócić uwagę na właściwe ułożenie biegunów (+/–).
• W razie potrzeby przed włożeniem baterii należy oczyścić styki baterii i urządzenia. Istnieje ryzyko prze­grzania!
• Ustawić naczynie, w którym ma być spieniane mleko, na stabilnej, równej powierzchni o właściwo­ściach antypoślizgowych, która jest łatwa w czyszczeniu.
• Do czyszczenia urządzenia nie nale­ży używać silnych chemikaliów ani agresywnych lub rysujących po­wierzchnię środków czyszczących.
Dane techniczne
Model: 370 517 (czarny)
633 954 (czerwony)) Baterie: 2x LR03 (AAA)/1,5 V Made exclusively for: Tchibo GmbH,
Überseering 18, 22297 Hamburg, Germany www.tchibo.pl
W ramach doskonalenia produktu zastrzegamy sobie prawo do wpro­wa dzania zmian w jego konstrukcji.
Numer artykułu (kolor):
370 517 (czarny)
633 954 (czerwony)
Wkładanie baterii
1. Usunąć z urządzenia pokryw kę ko­mory baterii zgodnie z rysunkiem.
2. Włożyć dołą­czone baterie zgodnie z rysunkiem. Zwrócić przy tym uwagę na właściwe ułożenie bie­gunów (+/–).
3. Zamknąć komorę baterii zgodnie z rysunkiem.
Spienianie mleka
• Przed pierwszym użyciem umyć spiralę spieniającą w sposób opi­sany w rozdziale „Czyszczenie“.
• Do spieniania mleka stosować odpowiednie, możliwie wysokie naczynie, ponieważ nie zawsze można uniknąć rozprysków. Nie używać naczyń o wrażliwych po­wierzchniach. Unikać styczności spirali spieniającej ze ściankami naczynia, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do powstania zadrapań. Najlepsze są dzbanuszki do spieniania ze stali nierdzewnej.
1. Wlać mleko do odpowiedniego naczynia. Naczynie należy na­pełnić do maks. 1/3 pojemności.
OSTRZEŻENIE – niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń ciała
Aby uniknąć rozprysków, należy najpierw zanurzyć spiralę spie­niającą w płynie, a dopiero potem włączyć urządzenie. Po zakończe­niu spieniania najpierw wyłączyć urządzenie, a dopiero potem wyjąć spiralę spieniającą z płynu.
2. Włożyć spiralę spieniającą do mleka, a następnie nacisnąć włącznik/wyłącznik.
3. Poruszać spieniaczem w różne strony w naczyniu, tak aby powie­trze mogło dostać się pod mleko.
4. Ponownie nacisnąć włącznik/ wy­łącznik, aby wyłączyć urządzenie.
5. Spienione mleko nałożyć na cappuccino itp. i posypać małą ilością kakao lub cukru. Rada: Najlepsze wyniki osią gnę­liśmy przy spienianiu mle ka,
które było zimne (po wyjęciu z lodówki) lub gorące. Nie należy jednak zagoto wywać mleka. Powoduje to powstanie nie­przyje mnego smaku i utworzenie się kożucha na powierzchni.
Czyszczenie
M Uchwyt należy wycierać tylko
zwilżoną ściereczką, ewentual­nie z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń.
M Spiralę spieniającą zmywać
bezpośrednio po każdym użyciu, aby nie utworzyły się na niej uporczywe osady. Włożyć spiralę do pojemnika wypełnionego czystą wodą i niewielką ilością płynu do mycia naczyń, po czym włączyć na krótko urządzenie. Następnie opłukać spiralę spieniającą czystą wodą.
M W celu wysuszenia włożyć
urządzenie do pustego zlewu i włączyć je na chwilę.
M Podczas czyszczenia uważać, aby
nie wygiąć pręta, na końcu które­go znajduje się spirala spieniająca.
M
W celu umycia spirali spieniają­cej w zmywarce do naczyń zdjąć ją z urządze nia, pociągając w dół. Samo urządzenie nie nadaje się do mycia w zmywar­ce do naczyń! Następnie pono­wnie włożyć spi­ralę spieniającą w urządzenie.
Usuwanie odpadów
Produkt, jego opakowanie oraz dołączone w komplecie baterie zawierają wartościowe materiały, które powinny zostać przekazane do pono wnego wykorzystania. Ponowne przetwarzanie odpadów powoduje zmniejszenie ich ilości i przyczynia się do ochrony środo­wiska naturalnego.
Opakowanie należy usunąć zgod­nie z zasadami segregacji odpadów. Należy wykorzystać lokalne możli­wości oddzielnego zbierania papie­ru, tektury oraz opakowań lekkich.
Urządzenia, baterie i akumulatory, które
zostały oznaczone tym
symbolem, nie mogą być usuwane do zwykłych pojemników na odpady domowe! Użytkownik jest ustawowo zobo­wiązany do usuwania zużytego sprzętu oddzielnie od odpadów domowych. Urządzenia elektryczne zawierają substancje niebezpiecz­ne. W przypadku nieprawidłowego przechowywania i usuwania mogą one szkodzić zdrowiu oraz środowi­sku naturalnemu. Informacji na te­mat punktów zbiórki bezpłatnie przyjmujących zużyty sprzęt udzie­la administracja samorządowa. Zużyte baterie i akumulatory należy przekazywać do gminnych bądź miejskich punktów zbiórki lub też wrzucać je do specjalnych pojemni­ków, udostępnionych w sklepach handlujących bateriami. Przed uty­lizacją należy zakleić taśmą styki baterii/akumulatorów litowych.
Loading...