Sony UBP-X700 Users guide [hu]

4-698-407-11(1)
Ultra HD Blu-ray™/ DVD-lejátszó
Használati útmutató
Köszönjük, hogy megvásárolta termékünket. A lejátszó használata előtt figyelmesen olvassa el ezt a használati útmutatót. A lejátszó szoftverét a jövőben frissíthetjük. Látogasson el az alábbi weboldalra:
www.sony.eu/support
Első lépések
Lejátszás
Beállítások és módosítási
További információk
UBP-X700
Tartalomjegyzék
FIGYELMEZTETÉS . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3
ÓVINTÉZKEDÉSEK . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4
A vezeték nélküli LAN hálózat
biztonságáról . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Megjegyzések a lemezekkel
kapcsolatban . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Kezdeti lépések
Mellékelt tartozékok . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Elemek behelyezése a távvezérlőbe
A részek és kezelőszervek bemutatása
Előlap . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Hátsó panel . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Távvezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
A vezérelhető tv-készülékek
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 10
kódjai
1. lépés: A lejátszó csatlakoztatása . . . . . 11
Csatlakoztatás a tv-készülékhez . . . . . 11
Csatlakoztatás a tv-készülékhez hangsugárzópanelen/AV-erősítőn
(vevőn) keresztül . . . . . . . . . . . . . . . . .12
2. lépés: Hálózati kapcsolat . . . . . . . . . . .13
Wired Setup . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .13
Wireless Setup . . . . . . . . . . . . . . . . . . .13
3. lépés: Easy Setup (Gyorsbeállítás) . . . .14
Kezdőképernyő . . . . . . . . . . . . . . . . . .14
Használható beállítások . . . . . . . . . . . .14
. . . 7
. . . 8
Lejátszás
Lemez lejátszása . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .15
Blu-ray 3D lemezek lejátszása . . . . . .15
4K Ultra HD Blu-ray lemezek
lejátszása . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .15
Lejátszás USB-eszközről . . . . . . . . . . . . . .15
Lejátszás hálózaton keresztül . . . . . . . . .16
Fájlok lejátszása otthoni hálózaton
keresztül . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .16
A „Video & TV SideView” használata
A képernyőtükrözés használata . . . . .16
Használható beállítások . . . . . . . . . . . . . .17
. . .16
Beállítások és módosítási lehetőségek
A beállítási képernyők használata . . . . . .19
[Software Update] . . . . . . . . . . . . . . . . . . .19
[Screen Settings] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .19
[Audio Settings] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .21
[BD/DVD Viewing Settings] . . . . . . . . . . .21
[Parental Control Settings] . . . . . . . . . . . 22
[Music Settings] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22
[System Settings] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 22
[Network Settings] . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
[Easy Setup] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
[Resetting] . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 24
További információk
Hibaelhárítás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
Kép . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
Hang . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 25
Disc . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26
USB-eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26
Internetes streamelés . . . . . . . . . . . . 26
Hálózati kapcsolat . . . . . . . . . . . . . . . 26
Control for HDMI (BRAVIA Sync) . . . . .27
Egyéb funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . . .27
Lejátszható lemezek . . . . . . . . . . . . . . . . 28
Lejátszható fájltípusok . . . . . . . . . . . . . . 29
Specifikációk . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 31
Szerzői jogok és védjegyek . . . . . . . . 32
Nyelvkódok listája . . . . . . . . . . . . . . . 34
Szülői felügyelet/területkód . . . . . . . 35
Internetkapcsolat és adatbiztonság
Ez a termék a kezdeti beállítás során a hálózat csatlakoztatását követően csatlakozik az internethez az internetkapcsolat ellenőrzése, majd a kezdőképernyő konfigurálása érdekében. Az internetkapcsolatok az Ön IP-címét használják. Ha nem szeretné, hogy használják az IP-címét, ne állítsa be a vezeték nélküli internet funkciót, illetve ne csatlakoztasson hálózati kábelt. Az internetkapcsolatra vonatkozó további részletekért tekintse meg a beállítási képernyőkön megjelenő adatvédelmi információkat.
2

FIGYELMEZTETÉS

A tűzeset és az áramütés elkerülése érdekében óvja a készüléket a rácseppenő és ráfröccsenő víztől, és soha ne tegyen folyadékkal teli tárgyat – például virágvázát – a készülékre.
Az áramütés elkerülése érdekében ne nyissa ki a készülék burkolatát. Minden javítást bízzon szakemberre.
A tápkábel cseréjét kizárólag szakszerviz végezheti.
Az elemeket vagy az elemekkel ellátott eszközt ne helyezze el olyan helyen, ahol sugárzó hőnek – például napfénynek vagy tűznek – vannak kitéve.
FIGYELEM!
A termékben lévő optikai eszközök használata növeli a szemkárosodás veszélyét. Az ebben az Ultra HD Blu-Ray-/DVD-lejátszóban használt lézersugár ártalmas a szemre, ezért ne próbálja megbontani a készülék burkolatát. Minden javítást bízzon szakemberre.
Ez a címke a doboz belsejében, a lézerforrás védőburkolatán található.
Ez a készülék az 1. OSZTÁLYÚ LÉZER termékosztályba sorolható. Az 1. OSZTÁLYÚ LÉZERTERMÉK JELÖLÉS az egység hátoldalán található.
Megjegyzés az Egyesült Királyságban és Írországban élő vásárlók számára
A biztonságos és kényelmes használat érdekében a berendezés a BS1363 szabványnak megfelelő fröccsöntött csatlakozóval van ellátva. Amennyiben a csatlakozóban található biztosíték cseréjére lenne szükség, a berendezéshez mellékelt biztosítékkal egyező besorolású és az ASTA vagy a BSI szerint a BS1362 szabványnak megfelelő ( vagy jelöléssel ellátott) biztosítékot kell használni. Ha a berendezéshez mellékelt csatlakozó leválasztható biztosítékfedéllel van ellátva, a biztosíték cseréje után helyezze vissza a fedelet. Soha ne használja a csatlakozót a biztosítékfedél nélkül. Ha elveszítené a biztosítékfedelet, vegye fel a kapcsolatot a legközelebbi Sony márkaszervizzel.
Elhasznált elemek, valamint elektromos és elektronikus berendezések hulladékként való eltávolítása (az Európai Unióra és egyéb, szelektív hulladékgyűjtési rendszerrel
rendelkező európai országokra érvényes)
Ez a jelölés a terméken, az elemen vagy annak csomagolásán arra figyelmeztet, hogy a terméket és az elemet ne kezelje háztartási hulladékként. Egyes elemeken ez a jelzés vegyjellel együtt szerepel. A higany (Hg) vagy ólom (Pb) vegyjele akkor van feltüntetve, ha az elem/akkumulátor több mint 0,0005% higanyt vagy több mint 0,004% ólmot tartalmaz. A feleslegessé vált termékek és elemek helyes kezelésével segít megelőzni a környezet és az emberi egészség helytelen hulladékkezelésből eredő károsodását. Az anyagok újrahasznosítása elősegíti a természeti erőforrások megőrzését.
Olyan termékek esetén, ahol biztonsági, hatékonysági és adatkezelési okok miatt állandó kapcsolat szükséges a beépített elemekkel, az elemek eltávolításához szakember szükséges. Az elemek, valamint az elektromos és elektronikus berendezések szakszerű hulladékkezelése érdekében a készülékek hasznos élettartamának végén adja le azokat a megfelelő hulladékgyűjtő vagy újrahasznosító telepen. Egyéb elemek esetén olvassa el az elemek biztonságos kicserélésére vonatkozó részt. Az elemeket adja le a megfelelő gyűjtőhelyen újrahasznosítás céljából. A termék és az akkumulátor leselejtezéséről és újrahasznosításáról a lakóhelye szerinti illetékes intézménytől, a helyi hulladékgyűjtő szolgáltatótól, illetve a terméket vagy az akkumulátort árusító üzlettől kaphat tájékoztatást.
3
Ezt a terméket a Sony Corporation gyártotta vagy nevében gyártották. Európai importőr: Sony Europe Limited. Az európai importőrnek szánt vagy az európai termékmegfelelőséggel kapcsolatos kérdéseket a gyártó hivatalos képviselőjének kell küldeni: Sony Belgium, bijkantoor van Sony Europe Limited, Da Vincilaan 7-D1, 1935 Zaventem, Belgium.
Megjegyzés az európai vásárlók számára
A Sony Corporation kijelenti, hogy a berendezés megfelel a 2014/53/EU irányelvnek. Az európai uniós megfelelőségi nyilatkozat teljes szövege a következő internetcímen található: http://www.compliance.sony.de/

ÓVINTÉZKEDÉSEK

• Az egység üzemi feszültsége 220–240 V AC, 50/60 Hz. Győződjön meg róla, hogy az egység üzemi feszültsége megfelel-e a helyi áramellátás feszültségének.
• Úgy helyezze el az egységet, hogy a hálózati kábelt (tápkábelt) probléma esetén azonnal ki tudja húzni a fali aljzatból.
• Ezt a berendezést tesztelték, és 3 méternél rövidebb csatlakozókábel használata esetén az EMC szabályozásban megállapított határértéknek megfelelőnek minősítették.
• A túlmelegedés elkerülése érdekében úgy helyezze el a lejátszót, hogy a levegő szabadon áramolhasson körülötte.
• A tűzveszély megelőzése érdekében ne takarja el a készülék szellőzőnyílásait újságpapírral, terítővel, függönnyel stb.
• Ne tegye ki a készüléket nyílt láng (például égő gyertya) hatásának.
• A lejátszót nem szabad több oldalról zárt térben, például könyvespolcon vagy hasonló helyen elhelyezni.
• Ne használja a lejátszót a szabadban, gépjárműben, hajón vagy egyéb vízi járművön.
• Ha a lejátszót hideg helyről közvetlenül meleg helyre viszi, illetve nagyon nedves szobában helyezi el, a nedvesség a lejátszó belsejében lecsapódhat a lencsékre. Ilyenkor előfordulhat, hogy a lejátszó nem működik megfelelően. Ilyen esetben távolítsa el a lemezt, és hagyja bekapcsolva a lejátszót körülbelül fél órán át, amíg a nedvesség elpárolog.
• Soha ne helyezze el a lejátszót döntött helyzetben. mert csak vízszintes helyzetű működtetéshez készült.
• Ne tegyen fémből készült tárgyat az előlapi kijelző elé, mert ezek akadályozhatják a rádióhullámok vételét.
• Ne tegye a lejátszót olyan helyre, ahol orvosi berendezés üzemel, mivel zavarhatja az orvosi műszerek működését.
• Ha szívritmus-szabályozót vagy bármely más egészségügyi eszközt használ, érdeklődjön orvosánál vagy az egészségügyi eszköz gyártójánál, mielőtt a vezeték nélküli LAN funkciót használná.
• A lejátszót úgy kell elhelyezni és működtetni, hogy legalább 20 cm távolság maradjon a lejátszó és a személy teste között (nem számítva a végtagokat: a kézfejet, a csuklót, a lábfejet és a bokát).
• Ne tegyen nehéz vagy instabil tárgyakat a lejátszóra.
• A lemeztálcára a lemezeken kívül semmilyen más tárgyat ne tegyen. Ellenkező esetben megsérülhet a lejátszó vagy a tárgy.
• A lejátszó mozgatása előtt vegye ki a lemezt. Ellenkező esetben a lemez megsérülhet.
• A lejátszó mozgatása előtt a hálózati kábelt (tápkábelt) és minden egyéb kábelt le kell választani.
• A hálózati kábel (tápkábel) mindaddig feszültség alatt van, amíg ki nem húzza a hálózati kimenetből, még akkor is, ha maga a lejátszó ki van kapcsolva.
• Ha a lejátszót hosszú ideig nem használja, húzza ki azt a fali aljzatból. Mindig a csatlakozódugót, és soha ne a kábelt húzza.
• A hálózati kábel (tápkábel) sérülésének elkerülése érdekében mindig tartsa be az alábbi utasításokat. Soha ne használjon sérült hálózati kábelt (tápkábelt), mivel az áramütést vagy tüzet okozhat. – Ügyeljen arra, hogy a hálózati kábel
(tápkábel) ne csípődjön be a lejátszó és a fal, polc stb. közé.
– Ne helyezzen nehéz tárgyakat a hálózati
kábelre (tápkábelre), és soha ne húzza magát a hálózati kábelt (tápkábelt).
4
• A lejátszóhoz mindig a melléklet hálózati adaptert használja, mivel más adapterek a lejátszó meghibásodását okozhatják.
• Soha nem próbálja meg szétszerelni vagy visszafejteni a hálózati adaptert.
• Ne helyezze a hálózati adaptert zárt helyre, például könyvespolcra vagy AV szekrénybe.
• Soha ne csatlakoztassa a hálózati adaptert úti elektromos transzformátorhoz, mivel az túlmelegedést és meghibásodást okozhat.
• Ügyeljen arra, hogy ne ejtse le a hálózati adaptert, és soha ne érje azt erős ütés.
• Ne hangosítsa fel a rendszert a nagyon halk vagy hangjel nélküli részeknél, mivel hallása és a hangsugárzók károsodhatnak, amikor a hangerő szintje eléri a maximumot.
• A burkolatot, a panelt és a vezérlőszerveket puha, száraz törlőkendővel tisztítsa. A tisztításhoz soha ne használjon súrolószivacsot, súrolószert vagy oldószereket, például alkoholt vagy benzint.
• Ne használjon tisztítólemezeket vagy lemez-/lencsetisztítókat (beleértve a folyékony és a szórófejes típusúakat is). Ez a készülék meghibásodásához vezethet.
• A lejátszó javításakor a kicserélt alkatrészeket újbóli felhasználás vagy hulladék-újrahasznosítás céljából visszatarthatja a szerviz.
• Mindig tartsa be az alábbi utasításokat, mivel a nem megfelelő kezelés károsíthatja a HDMI OUT aljzatot és a csatlakozót. – Óvatosan illessze a készülék hátoldalán
lévő HDMI OUT-aljzathoz a HDMI­csatlakozót. Ügyeljen arra, hogy a csatlakozó ne legyen fejjel lefelé vagy megdöntve.
A térhatású képek nézésével kapcsolatban
Egyesek számára kellemetlenségeket (a szem megerőltetése, fáradtság vagy émelygés) okozhat a térhatású képek nézése. A Sony azt javasolja, hogy mindenki tartson rendszeres időközönként szüneteket a térhatású képek nézése közben. A szükséges szünetek hossza és gyakorisága egyénenként változik. Önnek kell eldöntenie, mi a legjobb a Ön számára. Ha kellemetlenséget érez, hagyja abba a térhatású képek nézését, és várja meg, amíg a kellemetlen érzet elmúlik; forduljon orvoshoz, ha szükségét érzi. Olvassa el (i) az ezzel a termékkel használt bármely más eszköz vagy az ezen az eszközön lejátszott Blu-ray disc használati utasítását és/vagy figyelmeztető üzenetét, és (ii) a webhelyünkön (www.sony.eu/myproducts/) található legfrissebb információkat. A kisgyermekekre (különösen a hat évesnél fiatalabbakra) vonatkozó nézési szabályok fejlesztés alatt vannak. Kérjen tanácsot orvosától (gyermekgyógyász vagy szemorvos), mielőtt megengedné kisgyermekének a térhatású képek megnézését. A felnőttek tartsák szemmel a kisgyermekeket annak érdekében, hogy kövessék a fenti ajánlásokat.
FONTOS TUDNIVALÓ
Figyelem! A lejátszó korlátlan ideig képes álló videoképeket vagy képernyőkijelzéseket megjeleníteni a televízió képernyőjén. Ha hosszú ideig hagyja megjelenítve ezeket a képeket, a tv-képernyő tartós károsodását okozhatja. A plazmakijelzős paneltelevíziók és a projektoros televíziók különösen érzékenyek erre.
– A lejátszó mozgatása előtt mindig húzza
ki a HDMI-kábelt.
– A HDMI-kábel csatlakoztatásakor vagy
leválasztásakor mindig tartsa egyenesen a HDMI-csatlakozót. Ne próbálja becsavarni vagy erővel bedugni a HDMI-csatlakozót a HDMI OUT aljzatba.
Ha a lejátszóval kapcsolatban bármilyen kérdése vagy problémája merül fel, forduljon a legközelebbi Sony márkakereskedőhöz.
5
A vezeték nélküli LAN hálózat biztonságáról
Megjegyzések a lemezekkel kapcsolatban
Mivel a vezeték nélküli LAN funkció rádióhullámok segítségével létesít kapcsolatot, a vezeték nélküli jelet elfoghatják. A vezeték nélküli kommunikáció védelme érdekében a lejátszó különféle biztonsági funkciókat támogat. Fordítson gondot arra, hogy a biztonsági beállításokat a hálózati környezetnek megfelelően konfigurálja.
Nincs védelem
Habár a beállítások megadása egyszerű, bárki elfoghatja a vezeték nélküli jeleket vagy behatolhat a vezeték nélküli hálózatba, és ehhez még csak bonyolult módszerekre sincs szüksége. Számoljon a jogosulatlan hozzáférés vagy az adatok idegen kézbe kerülésének kockázatával.
WEP
A WEP biztonságos kommunikációt biztosít, és megakadályozza a kommunikációs jelek elfogását és a vezeték nélküli hálózatra való behatolást. A WEP egy régebbi biztonsági technológia, amely lehetővé teszi az olyan eszközök csatlakozását, amelyek nem támogatják a TKIP/AES titkosítást.
WPA-PSK (TKIP), WPA2-PSK (TKIP)
A TKIP biztonsági technológiát a WEP hiányosságainak kiküszöbölésére fejlesztették ki. A TKIP magasabb biztonsági szintet nyújt a WEP-nél.
WPA-PSK (AES), WPA2-PSK (AES)
Az AES biztonsági technológia fejlett, a WEP és a TKIP technológiától alapvetően különböző védelmi módszert alkalmaz. Az AES magasabb biztonsági szinten nyújt, mint a WEP vagy a TKIP.
• A lemezt a tisztán tartása érdekében a szélénél fogja meg, és ne érintse meg a felületét. A por, az ujjlenyomatok és a karcolások a lemez meghibásodását okozhatják.
• Ne tegye ki a lemezt közvetlen napfénynek vagy hőhatásnak (például hővezetékek hőjének), és ne hagyja közvetlen napsütésben álló autóban, mivel az autó belseje nagyon felmelegedhet.
• Lejátszás után helyezze vissza a lemezt a tokjába.
• Tisztítsa meg a lemezt egy tisztítókendővel. A lemezt a belsejétől kifelé törölje le.
• Ne használjon oldószert, például benzint, hígítószert, a kereskedelemben kapható lemez-/objektívtisztítókat vagy a bakelitlemezekhez készült antisztatikus spray-ket.
• Ha Ön nyomtatta a lemez címkéjét, lejátszás előtt várja meg, amíg az megszárad.
• Ne használja az alábbi lemezeket. – Objektívtisztító lemez. – Nem szabványos (pl. kártya, szív) alakú
lemez.
– Olyan lemez, amelyen címke vagy
matrica van.
– Olyan lemez, amelyre celofán vagy
matrica van ragasztva.
• Ne próbálja meg a lemez felületének megújításával eltávolítani a karcolásokat.
6

Kezdeti lépések

Mellékelt tartozékok

• Hálózati adapter (AC-M1215WW) (1)
• Hálózati kábel (tápkábel) (1)
• Távirányító (távvezérlő) (1 db)
• R03-as (AAA méretű) elemek (2 db)
Elemek behelyezése a távvezérlőbe
Helyezzen be két R03-as (AAA méretű) elemet úgy, hogy a + és – végeik megfeleljenek az elemtartó rekeszének belsejében látható jelöléseknek.
Kezdeti lépések
7

A részek és kezelőszervek bemutatása

EF
B DCA
A
BCDEF
Előlap
A Ajtó B Z (nyitás/zárás) C 1 (be/készenlét)
Bekapcsolja, illetve készenléti állapotba helyezi a lejátszót.
Hátsó panel
A Szellőzőnyílások B DIGITAL OUT (COAXIAL) aljzat C HDMI OUT 2 aljzat (CSAK HANG)
Csak digitális audiojeleket továbbít.
D HDMI OUT 1 aljzat (VIDEÓ/HANG)
Digitális video- és audiojeleket is továbbít.
D Az áramellátás jelzőfénye
Akkor világít, amikor a lejátszó be van kapcsolva.
E (USB) aljzat
Ez az aljzat USB-eszközök csatlakoztatására szolgál. Lásd: 15. oldal.
F A távirányító érzékelője
E LAN (100) csatlakozó F DC IN 12 V (hálózatiadapter-bemenet)
aljzat
8
Távvezérlő
A távvezérlővel elérhető funkciók a lemeztől és az adott helyzettől függően eltérőek lehetnek.
z
A N , TV 2 + és AUDIO gombon tapintópont található. A tapintópont viszonyítási pontként használható a lejátszó használata során.
A Z (nyitás/zárás)
A lemeztálca kitolása vagy behúzása.
-TV- t (tv-bemenet választása)
Váltás a tv és egyéb bemeneti források között.
-TV- 1 (tv be/készenlét)
A tv bekapcsolása vagy készenléti állapotba helyezése.
1 (be/készenlét)
Bekapcsolja, illetve készenléti állapotba helyezi a lejátszót.
B Színes gombok (piros/zöld/sárga/kék)
Az interaktív funkciók gyorsbillentyűi.
C TOP MENU
Az Ultra HD Blu-ray/BD/DVD legfelső menüjének megnyitása vagy bezárása.
POP UP/MENU
Az Ultra HD Blu-ray/BD/DVD menüjének megnyitása vagy bezárása.
OPTIONS (17. oldal)
Az elérhető opciók megjelenítése a képernyőn.
RETURN
Visszatérés az előző kijelzéshez.
</M/m/,
A kiemelés mozgatása egy megjelenített elem kiválasztásához.
z
•A M/m gyorsbillentyűvel megnyitható a
zeneszámkereső ablak, illetve megadható a zeneszámok sorszáma zenei CD lejátszásakor.
•A M/m gyorsbillentyűvel az óramutató
járásával egyező/ellentétes irányban 90 fokkal elforgatható a fotók.
•A </, gyorsbillentyűvel keresés
funkciót végezhet az otthoni hálózaton keresztül történő videolejátszás során.
•A </, gyorsbillentyűvel módosíthatja
az állóképet, ha az engedélyezve van.
Középső gomb (ENTER)
Belépés a kijelölt elembe.
HOME
A lejátszó kezdőképernyőjének megnyitása.
(kedvenc) (14. oldal)
A kedvencként regisztrált alkalmazás elérése.
NETFLIX
A „NETFLIX” online szolgáltatás megnyitása. A NETFLIX online szolgáltatással kapcsolatos további részletekért tekintse meg a gyakran ismételt kérdéseket a www.sony.eu/support weboldalon.
Kezdeti lépések
9
D m/M (gyors hátra-/előretekerés)
• A lemez gyors visszatekerése/gyors előretekerése lejátszás közben. A keresési sebesség a gomb minden megnyomásával módosul.
• A lassított lejátszás aktiválása, ha a gombot egy másodpercnél hosszabban nyomja meg a szünet üzemmódban.
• Képkockánkénti lejátszás a gomb rövid ideig tartó megnyomásával a szünet üzemmódban.
N (lejátszás)
A lejátszás elindítása vagy újraindítása.
./> (előző/következő)
Ugrás az előző/következő fejezetre, zeneszámra vagy fájlra.
X (szünet)
A lejátszás szüneteltetése vagy újraindítása.
x (leállítás)
A lejátszás leállítása, és a leállási pont (folytatási pont) megjegyzése. A számok/sávok folytatási pontja az utolsó lejátszott pont, vagy a fényképmappa utolsó fényképe.
SUBTITLE (22. oldal)
A feliratozás nyelvének kiválasztása, ha többnyelvű feliratozás található az Ultra HD Blu-Ray/BD/DVD lemezen.
TV 2 (hangerő) +/–
A tv-hangerő módosítása.
AUDIO (21. oldal)
A zeneszám nyelvének kiválasztása, ha többnyelvű zeneszám található az Ultra HD Blu-Ray/BD/DVD lemezen. Zeneszámok kiválasztása a CD lemezeken.
(némítás)
Ideiglenesen kikapcsolja a tv hangját.
DISPLAY
Megjeleníti a lejátszási információkat a képernyőn.
A lemeztálca lezárása (Gyermekzár)
A tálca véletlen kinyitásának elkerülése érdekében lezárhatja a lemeztálcát. A tálca lezárásához vagy feloldásához a lejátszó bekapcsolt állapotában nyomja meg a távvezérlő x (leállítás), HOME és TOP MENU gombját.
A vezérelhető tv-készülékek kódjai
Nyomja meg és tartsa lenyomva a -TV- 1 gombot, majd a távvezérlő használatával tartsa nyomva legalább 2 másodpercig a tv gyártójának kódját. Ha a felsorolásban egynél több távvezérlőgomb szerepel, próbálja meg ezeket egyesével megnyomni, amíg meg nem találja a tv-készülékéhez megfelelő gombot. Példa: Ha a tv-készüléke Hitachi gyártmányú, tartsa nyomva a -TV­nyomva legalább 2 másodpercig a TOP MENU gombot.
Gyártó Távvezérlő gombja
Sony (alapértelmezett)
Philips Színes gomb
Panasonic Színes gomb
Hitachi TOP MENU Sharp M Toshiba POP UP/MENU Loewe < Samsung , LG/Goldstar m
1
gombot, majd tartsa
Színes gomb (piros)
(zöld) / Színes gomb (sárga) / RETURN
(kék) / Középső gomb (ENTER)
10

1. lépés: A lejátszó csatlakoztatása

HDMI-kábel
(nem tartozék)
*
A tápkábel csatlakoztatása előtt végezzen el minden egyéb csatlakoztatást.
Csatlakoztatás a tv-készülékhez
* Prémium nagy sebességű HDMI-kábel vagy 18 Gb/s-os sávszélességet támogató nagy sebességű
HDMI-kábel.
b
• A 4K Ultra HD 60p tartalmak megtekintése érdekében prémium nagy sebességű HDMI-kábel vagy 18 Gb/s-os sávszélességet támogató nagy sebességű HDMI-kábel használatával csatlakoztassa a lejátszót 4K tv-készülékéhez.
• A 4K kimenethez a HDCP2.2 szabvánnyal kompatibilis HDMI-bemenettel rendelkező 4K kijelzőre van szükség.
• Ha a 4K60p formátumot támogató BRAVIA televíziót használ, állítsa a tv-készülék „HDMI signal format” beállítását az „Enhanced format” lehetőségre.
Kezdeti lépések
11
Loading...
+ 25 hidden pages