Sony ILCE-7S Users guide [lt]

Skaitmeninis fotoaparatas su keičiamuoju objektyvu
Naudojimo instrukcija
E-mount
Žinynas (internetinis vadovas)
Žinyne rasite daugelio fotoaparato funkcijų išsamių naudojimo instrukcijų.
4-537-940-41(1) (LT)
http://rd1.sony.net/help/ilc/1420/h_zz/
ILCE-7S
Lietuvių
E-mount
Kaip daugiau sužinoti apie fotoaparatą („Pagalbos žinynas“)
„Pagalbos žinynas“ (pagalbinis vadovas) yra internetinis žinynas. Vadovą „Pagalbos žinynas“ galite skaityti kompiuterio arba išmaniojo telefono ekrane. Jame rasite daugelio fotoaparato funkcijų išsamių naudojimo instrukcijų.
URL:
http://rd1.sony.net/help/ilc/1420/ h_zz/
Savininko įrašas
Modelio ir serijos numeriai nurodyti įrenginio apatinėje dalyje. Įrašykite serijos numerį toliau pateiktoje vietoje. Šie numeriai bus reikalingi kiekvieną kartą, kai kreipsitės į „Sony“ pardavėją dėl šio gaminio. Modelio nr. WW328274 (ILCE-7S) Serijos nr. Modelio nr. AC-UD10 / AC-UUD11 Serijos nr.
ĮSPĖJIMAS
Kad sumažintumėte gaisro arba elektros smūgio pavojų, saugokite įrenginį nuo lietaus arba drėgmės.
SVARBIOS SAUGOS INSTRUKCIJOS
-IŠSAUGOKITE ŠIAS INSTRUKCIJAS. PAVOJUS KAD SUMAŽINTUMĖTE GAISRO AR ELEKTROS SMŪGIO PAVOJŲ, VISADA VADOVAUKITĖS ŠIOMIS INSTRUKCIJOMIS.
Jei kištukas netelpa į maitinimo lizdą, naudokite kištuko adapterį.
LT
2
DĖMESIO
Maitinimo elementų pakuotė
Netinkamai naudojama maitinimo elementų pakuotė gali sprogti, užsidegti arba galima patirti cheminį nudegimą. Atsižvelkite į toliau pateiktus perspėjimus.
• Neardykite maitinimo elementų pakuotės.
• Nesutraiškykite maitinimo elementų pakuotės ir saugokite ją nuo smūgių: nedaužykite, nenumeskite ir nelipkite ant jos.
• Venkite trumpojo jungimo ir saugokite, kad jokie metaliniai daiktai neliestų maitinimo elementų jungčių.
• Maitinimo elementų nelaikykite aukštesnėje nei 60 °C temperatūroje, pvz., tiesioginiuose saulės spinduliuose arba saulėkaitoje stovinčiame automobilyje.
• Nedeginkite elementų.
• Jei ličio jonų maitinimo elementai pažeisti arba iš jų liejasi skystis, nelaikykite jų.
• Įkraukite maitinimo elementų pakuotę originaliu „Sony“ maitinimo elementų krovikliu arba įrenginiu, kuriuo galima įkrauti maitinimo elementų pakuotę.
• Neleiskite mažiems vaikams laikyti maitinimo elementų pakuotės.
• Maitinimo elementų pakuotė turi būti sausa.
• Pakeiskite maitinimo elementus tokiais pačiais arba atitinkamo, „Sony“ rekomenduojamo tipo elementais.
• Išmeskite panaudotą maitinimo elementų pakuotę laikydamiesi instrukcijų.
Kintamosios srovės adapteris
Kintamosios srovės adapterį prijunkite prie artimiausio sieninio lizdo. Jei įvyko įrenginio gedimas, nedelsdami atjunkite kintamosios srovės adapterį nuo sieninio lizdo.
Maitinimo elementų kroviklis
Maitinimas nėra atjungtas net tada, jei maitinimo elementų kroviklio lemputė CHARGE nešviečia. Jei naudojant šį įrenginį iškiltų problemų, atjunkite jį nuo sieninio elektros tinklo lizdo, kad atjungtumėte maitinimą.
Maitinimo laidas (jei jis pridėtas) skirtas naudoti konkrečiai su šiuo fotoaparatu, todėl jo negalima naudoti su kita elektrine įranga.
Informacija klientams Europoje
Pastaba klientams šalyse, kuriose taikomos ES direktyvos
Gamintojas: „Sony Corporation“, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japonija Padalinys, atsakingas už gaminio atitiktį ES reikalavimams: „Sony Deutschland GmbH“, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Vokietija
Šiuo dokumentu „Sony Corporation“ pareiškia, kad ši įranga atitinka esminius Direktyvos 1999/5/EB reikalavimus ir kitas taikytinas nuostatas. Daugiau informacijos žr. šiuo URL: http://www.compliance.sony.de/
LT
3
Pastaba
Jei dėl statinės elektros arba elektromagnetinių reiškinių nutrūko (nepavyko) duomenų perdavimas, iš naujo paleiskite programą arba atjunkite ir vėl prijunkite ryšio kabelį (USB ir kt.).
Atlikus testus nustatyta, kad šis gaminys atitinka Elektromagnetinio suderinamumo (EMS) reglamente apibrėžtas normas, taikomas naudojant trumpesnius nei 3 m jungiamuosius kabelius.
Tam tikro dažnio elektromagnetiniai laukai gali paveikti įrenginio vaizdą ir garsą.
Išeikvotų maitinimo elementų ir nebereikalingos elektros bei elektroninės įrangos išmetimas (taikoma Europos Sąjungoje ir kitose Europos šalyse, kuriose yra atskiros surinkimo sistemos)
buitinių atliekų. Ant kai kurių maitinimo elementų kartu su šiuo simboliu gali būti nurodytas ir cheminio elemento simbolis. Gyvsidabrio (Hg) arba švino (Pb) cheminių elementų simboliai nurodomi, kai maitinimo elemente yra daugiau nei 0,0005 % gyvsidabrio arba daugiau nei 0,004 % švino. Tinkamai išmesdami gaminius ir maitinimo elementus saugote aplinką ir žmonių sveikatą. Perdirbant medžiagas tausojami gamtiniai ištekliai.
Šis ant gaminio, maitinimo elemento arba jo pakuotės esantis simbolis reiškia, kad gaminio ir maitinimo elemento negalima išmesti kaip
Jei dėl saugumo, veikimo ar duomenų vientisumo priežasčių gaminiams reikalingas nuolatinis ryšys su integruotu maitinimo elementu, maitinimo elementą gali pakeisti tik kvalifikuotas techninės priežiūros specialistas. Kad maitinimo elementas ir elektros bei elektrotechnikos įranga būtų tinkamai utilizuoti, panaudotus gaminius pristatykite į elektros ir elektroninės įrangos surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Informacijos dėl kitų maitinimo elementų rasite skyriuje, kuriame aprašoma, kaip saugiai iš gaminio išimti maitinimo elementą. Maitinimo elementus atiduokite į panaudotų baterijų surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Jei reikia išsamesnės informacijos apie šio gaminio ar maitinimo elemento perdirbimą, kreipkitės į vietos valdžios instituciją, buitinių atliekų šalinimo tarnybą arba į parduotuvės, kurioje įsigijote šį gaminį arba maitinimo elementą, darbuotoją.
Informacija klientams, įsigijusiems fotoaparatą Japonijoje, turizmo parduotuvėje
Pastaba
Norėdami sužinoti, kokius standartus palaiko fotoaparatas, ieškokite sertifikatų ženklų fotoaparato ekrane. Pasirinkite MENU t (Setup) 6 t [Certification Logo]. Jei ekranas neveikia, nes fotoaparatas sugedęs (ar dėl kitų priežasčių), susisiekite su „Sony“ pardavėju arba vietiniu įgaliotuoju „Sony“ techninės priežiūros centru.
Išsamios informacijos apie „Wi-Fi“ funkcijas ieškokite brošiūroje „„Wi-Fi“ ryšio / prisijungimo vienu prisilietimu (NFC) vadovas“.
LT
4

Prieš pradedant naudoti

Pastabos dėl fotoaparato naudojimo

Ekrano kalba
Meniu galite pasirinkti ekrano kalbą.
Fotografavimas
Naudojant šį fotoaparatą galima matyti vaizdą 2 būdais: monitoriuje, pasirinkus monitoriaus režimą, ir vaizdo ieškiklyje, pasirinkus vaizdo ieškiklio režimą.
Įtaisytosios fotoaparato funkcijos
• Šiame vadove aprašyti fotoaparatai, palaikantys 1080 60i ir 1080 50i formatus. Jei norite sužinoti, ar fotoaparatas palaiko 1080 60i, ar 1080 50i formatą, fotoaparato apačioje ieškokite toliau nurodytų ženklų. 1080 60i palaikantis įrenginys: 60i. 1080 50i palaikantis įrenginys: 50i.
• Fotoaparatas palaiko 1080 60p ir 50p filmų formatus. Iki šiol buvo naudojami standartiniai įrašymo režimai – įrašant buvo naudojamas perpynimo metodas, o šiame fotoaparate naudojamas progresinis metodas. Dėl to padidėja raiška ir įrašomas sklandesnis, tikroviškesnis vaizdas.
Vaizdų duomenų bazės failo kūrimas
Jei į fotoaparatą įdėsite atminties kortelę, kurioje nėra vaizdų duomenų bazės failo, ir įjungsite įrenginį, vaizdų duomenų bazės failas bus sukurtas automatiškai, panaudojant atminties kortelės vietą. Šis procesas gali užtrukti ilgai. Negalėsite naudoti fotoaparato, kol jis nebus baigtas. Jei įvyko duomenų bazės failo klaida, eksportuokite visus vaizdus į kompiuterį naudodami programą „PlayMemories Home“ ir suformatuokite atminties kortelę naudodami fotoaparatą.
APS-C dydžio nuotraukų fotografavimas naudojant „E-mount“ objektyvą
Fotoaparate įmontuotas 35 mm viso kadro CMOS jutiklis. Tačiau jei fotografuojate APS-C dydžio nuotraukas naudodami „E-mount“ objektyvą, pagal numatytuosius nustatymus automatiškai pasirenkamas APS-C vaizdo dydis.
Dėl sugadinto turinio ar įrašymo klaidos patirta žala nebus atlyginta
„Sony“ neatlygins jokios žalos, patirtos nepavykus įrašyti turinio arba praradus ar sugadinus įrašytą turinį dėl fotoaparato ar įrašomos laikmenos gedimo ir pan.
Rekomenduojame sukurti atsarginę duomenų kopiją
Kad neprarastumėte duomenų, visada nukopijuokite juos į kitą laikmeną (sukurkite atsarginę kopiją).
Pastabos dėl monitoriaus, elektroninio vaizdo ieškiklio, objektyvo ir vaizdo daviklio
• LCD monitorius ir elektroninis vaizdo ieškiklis sukurti taikant ypač didelio tikslumo technologijas, todėl efektyviai panaudojama daugiau nei 99,99 % pikselių. Tačiau monitoriuje ir elektroniniame vaizdo ieškiklyje galite nuolat matyti mažų juodų ir (arba) ryškesnių (baltos, raudonos, mėlynos arba žalios spalvos) taškelių. Šie taškeliai yra įprastas gamybos metu atsiradęs reiškinys ir neturi jokios įtakos vaizdams.
• Nelaikykite fotoaparato paėmę už monitoriaus.
• Naudodami objektyvą su motorizuoto priartinimo funkcija, saugokite, kad į objektyvą nebūtų įtraukti pirštai ar kiti daiktai.
LT
5
• Nelaikykite fotoaparato saulės šviesoje ir ilgai nefotografuokite prieš saulę. Taip galite pažeisti vidinį mechanizmą. Į arti esantį objektą nukreipta saulės šviesa gali sukelti gaisrą.
• Jei fotografuojate esant žemai temperatūrai, ekrane gali susilieti vaizdas. Tai nėra gedimas. Įjungus fotoaparatą šaltoje aplinkoje, ekranas kurį laiką gali būti tamsus. Kai fotoaparatas sušils, ekranas vėl veiks įprastai.
• Įrašytas vaizdas gali skirtis nuo to, kurį matėte prieš įrašydami.
Pastabos dėl fotografavimo naudojant vaizdo ieškiklį
Šiame fotoaparate įtaisytas organinis elektroliuminescencinis didelės raiškos ir didelio kontrasto vaizdo ieškiklis. Šio vaizdo ieškiklio pranašumai – platus stebėjimo kampas ir didelis atstumas nuo akies. Dėl gerai suderintų skirtingų elementų, naudojant šio fotoaparato vaizdo ieškiklį patogu matyti vaizdą.
• Vaizdo ieškiklio kampuose matomas vaizdas gali būti šiek tiek iškraipytas. Tai nėra gedimas. Jei norite matyti visą detalią kompoziciją, galite naudoti monitorių.
• Jei žiūrėdami į vaizdo ieškiklį fotoaparatą pakreipsite arba pakelsite akis, vaizdas vaizdo ieškiklyje gali išsikreipti arba pakisti jo spalvos. Tai yra objektyvų ir ekranų ypatybė, o ne gedimas. Fotografuojant rekomenduojame žiūrėti į centrinę vaizdo ieškiklio sritį.
Pastabos dėl fotoaparato naudojimo
• Kai fotografuojate naudodami vaizdo ieškiklį, gali pasireikšti įvairūs simptomai, pvz., akių skausmas, nuovargis, jūrligė ar pykinimas. Kai fotografuojate naudodami vaizdo ieškiklį, rekomenduojame reguliariai daryti pertraukas. Reikiama pertraukos trukmė arba dažnis yra individualūs, todėl patariama spręsti savo nuožiūra. Jei jaustumėte diskomfortą, susilaikykite nuo vaizdo ieškiklio naudojimo, kol jūsų būklė nepagerės, ir kreipkitės į gydytoją, jei būtina.
Pastabos dėl ilgo įrašymo
• Atsižvelgiant į fotoaparato ir maitinimo elementų temperatūrą, gali nepavykti įrašyti vaizdo arba maitinimas gali būti automatiškai nutrauktas siekiant apsaugoti fotoaparatą. Prieš nutraukiant maitinimą arba panaikinant filmų įrašymo galimybę, ekrane bus pateiktas pranešimas. Tokiu atveju nebandykite įjungti fotoaparato ir palaukite, kol jis ir maitinimo elementai atvės. Jei įjungsite fotoaparatą, kol jis ir maitinimo elementai nebus pakankamai atvėsę, fotoaparatas gali vėl išsijungti arba negalėsite įrašyti filmų.
• Jei aplinkos temperatūra aukšta, fotoaparato temperatūra kyla greitai.
• Pakilus fotoaparato temperatūrai gali pablogėti vaizdo kokybė. Rekomenduojama prieš fotografuojant palaukti, kol fotoaparato temperatūra sumažės.
• Fotoaparato paviršius gali įkaisti. Tai nėra gedimas.
LT
6
Pastabos dėl XAVC S ir AVCHD filmų importavimo į kompiuterį
Jei reikia importuoti XAVC S arba AVCHD filmus į kompiuterį, naudokite programą „PlayMemories Home“, kurią galima atsisiųsti iš šios svetainės: www.sony.net/pm/
Pastabos dėl filmų leidimo kituose įrenginiuose
• Įrašant AVCHD formato vaizdus šiuo fotoaparatu, naudojamas standartas „MPEG-4 AVC/H.264 High Profile“. Šiuo fotoaparatu įrašytų AVCHD formato filmų negalima paleisti šiuose įrenginiuose: – įrenginiuose, kurie palaiko
AVCHD formatą, bet nepalaiko „High Profile“ standarto;
– įrenginiuose, kurie nepalaiko
AVCHD formato. Įrašant MP4 formato vaizdus šiuo fotoaparatu, taip pat naudojamas standartas „MPEG-4 AVC/H.264 Main Profile“. Dėl to šiuo fotoaparatu įrašytų MP4 formato filmų negalima paleisti įrenginiuose, kuriuose nepalaikomas standartas MPEG-4 AVC/H.264.
• HD (didelės raiškos) vaizdo kokybe įrašytus diskus galima atkurti tik įrenginiuose, kurie palaiko AVCHD formatą. HD vaizdo kokybe įrašytų diskų negalima atkurti DVD leistuvais ar įrašymo įrenginiais, nes šie įrenginiai nepalaiko AVCHD formato. Be to, gali nepavykti išimti HD vaizdo kokybės diskų iš DVD leistuvų ar įrašymo įrenginių.
• 1080 60p / 1080 50p formatu įrašytus filmus galima paleisti tik įrenginiuose, kurie palaiko 1080 60p / 1080 50p formatą.
Pastabos dėl fotoaparato naudojimo
Įspėjimas dėl autorių teisių
Televizijos laidos, filmai, vaizdajuostės ir kitas turinys gali būti saugomas autorių teisių. Neteisėtai įrašydami tokį turinį galite pažeisti autorių teisių įstatymus.
Šiame vadove pateikti vaizdai
Šiame vadove pateikti pavyzdiniai vaizdai yra reprodukcijos, o ne tikri šiuo fotoaparatu nufotografuoti vaizdai.
Pastaba dėl šiame vadove pateiktos duomenų specifikacijos
Jei šiame vadove nenurodyta kitaip, charakteristikos ir specifikacijos duomenys nustatyti įprastoje 25 °C aplinkos temperatūroje, naudojant visiškai įkrautų (krautų, kol užgeso įkrovimo lemputė) maitinimo elementų pakuotę.
Kaip laikinai išjungti belaidžio tinklo funkcijas („Wi-Fi“, NFC ir kt.)
Prieš skrisdami lėktuvu ir panašiomis aplinkybėmis galite laikinai išjungti visas belaidžio tinklo funkcijas. Pasirinkite mygtuką MENU t
(Wireless) 1 t [Airplane Mode] t [On]. Jei [Airplane Mode] nustatytas kaip [On], ekrane bus rodomas ženklas (lėktuvas).
Pastabos dėl belaidžio LAN
„Sony“ neatsako už nuostolius ar gedimus, patirtus dėl pamesto ar pavogto fotoaparato neteisėto naudojimo ar neteisėtai naudojant fotoaparatą kaip registruotąjį prieigos tašką.
LT
7
Prieš pradedant naudoti

Pateiktų elementų tikrinimas

Skliaustuose nurodytas skaičius reiškia pateiktų elementų kiekį.
• Fotoaparatas (1)
• Kintamosios srovės adapteris AC-UD10/AC-UUD11 (1)
Kintamosios srovės adapterio forma gali skirtis atsižvelgiant į šalį / regioną.
• Maitinimo elementų kroviklis BC-TRW (1)
• Maitinimo laidas (1)* (nepridedamas įsigyjant fotoaparatą JAV ir Kanadoje)
* Su fotoaparatu galite gauti kelis
maitinimo laidus. Pasirinkite laidą, kurį galima naudoti jūsų šalyje ar regione.
• Įkraunamų maitinimo elementų pakuotė NP-FW50 (2)
•USB mikrokabelis (1)
• Per petį permetamas dirželis (1)
Nurodymus, kaip pritvirtinti dirželį prie fotoaparato, rasite 13 psl.
• Korpuso dangtelis (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Kabelio apsauga (1)
Kaip kabelio apsaugą pritvirtinti prie fotoaparato, žr. 13 psl.
• Jungties dangtelis (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Okuliaro antdėklas (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Naudojimo instrukcija (1) (šis vadovas)
• „Wi-Fi“ ryšio / prisijungimo vienu prisilietimu (NFC) vadovas (1) Šiame vadove aprašomos funkcijos, kurios veikia naudojant „Wi-Fi“ ryšį.
LT
8

Dalių identifikavimas

Išsamios informacijos apie dalių naudojimą ieškokite skliaustuose nurodytuose puslapiuose.

Priekis

Kai objektyvas nuimtas
A AF lemputė / laikmačio
lemputė
B Priekinė rankenėlė
C „Wi-Fi“ jutiklis (įmontuotas)
D Nuotolinis jutiklis
E Objektyvo atleidimo mygtukas
F Integruotas mikrofonas*
G Tvirtinimo žymė
H Vaizdo daviklis*
I Bajonetas
J Kontaktai*
*1 Įrašydami filmą neuždenkite
šios dalies. Ją uždengę galite girdėti triukšmą arba gali sumažėti garsumas.
*2 Tiesiogiai nelieskite kontaktų.
2
2
1
LT
9

Užpakalinė dalis

Dalių identifikavimas
A Okuliaro antdėklas
B Vaizdo ieškiklis
C Mygtukas MENU (18)
D Akies jutiklis
E Monitorius
• Galite pakreipti monitorių patogiausiu kampu ir fotografuoti iš bet kokios padėties.
LT
10
F Dioptrijų reguliavimo
rankenėlė
• Sukite dioptrijų reguliavimo rankenėlę, kol vaizdo ieškiklyje matysite aiškų vaizdą.
G Fotografavimas: C2
(„Custom2“) mygtukas. Peržiūra: (padidinimo mygtukas.
H AF/MF/AEL perjungimo
svirtelė
I Užpakalinė rankenėlė
J Fotografavimas: AF/MF
(automatinio fokusavimo / neautomatinio fokusavimo) mygtukas / mygtukas AEL. Peržiūra: (vaizdų rodyklės) mygtukas.
K Mygtukas MOVIE (34)
L Fotografavimas:
Fn mygtukas (17) Peržiūra: (Send to Smartphone) mygtukas
• Paspausdami šį mygtuką galite atidaryti [Send to Smartphone] ekraną.
M Valdymo ratukas
N Fotografavimas: C3
(„Custom3“) mygtukas Peržiūra: (naikinimo) mygtukas (36).
O Prieigos lemputė
P (atkūrimo) mygtukas
Dalių identifikavimas
11
LT

Viršus / šonas

Dalių identifikavimas
A Garsiakalbis
B Vaizdo daviklio
padėties žymė
C m (mikrofono) lizdas
• Prijungtas išorinis mikrofonas įjungiamas automatiškai. Jei išorinis mikrofonas maitinamas iš prijungto įrenginio, jo maitinimas bus tiekiamas iš fotoaparato.
D i (ausinių) lizdas
E Įkrovimo lemputė
F Kelių jungčių USB jungtis /
USB mikrojungtis*
• Galima prijungti įrenginį su USB mikrojungtimi.
LT
12
G HDMI mikrolizdas
H Kelių sąsajų jungtis*
• Kai kurie priedai gali būti ne iki galo prijungti: jų kištukai gali būti iškritę iš kelių sąsajų jungties. Tačiau jei priedas pasiekė jungties priekį, vadinasi, jis yra prijungtas.
I Režimo rankenėlė (37)
J Maitinimo jungiklis /
užrakto mygtukas
K Mygtukas C1 („Custom 1“)
L Ekspozicijos kompensavimo
rankenėlė
M Dirželio, kuriuo fotoaparatas
kabinamas ant peties, kabliukai
• Pritvirtinkite abu dirželio galus prie fotoaparato.
N (ženklas N)
• Šis ženklas parodo sąlyčio tašką, kuris reikalingas norint sujungti fotoaparatą ir išmanųjį telefoną, kuriame įgalintas NFC. Kur yra (ženklas N) ant išmaniojo telefono, žr. išmaniojo telefono naudojimo instrukcijoje.
Dalių identifikavimas
* Jei reikia daugiau informacijos apie
priedus, kuriuos galima prijungti prie kelių sąsajų jungties ir kelių jungčių / USB mikrojungties, apsilankykite „Sony“ svetainėje arba kreipkitės į „Sony“ pardavėją ar vietinį įgaliotąjį „Sony“ techninės priežiūros centrą. Taip pat galite naudoti priedus, suderinamus su priedų jungtimi. Negalime garantuoti, kad kitų gamintojų priedai tinkamai veiks.
Kabelio apsaugos tvirtinimas
Kabelio pasauga yra skirta patikimam HDMI kabelio prijungimui, kai fotografuojama prijungus HDMI kabelį, užtikrinti. Pakelkite monitorių, prijunkite HDMI kabelį, o tada pritvirtinkite apsaugą, kaip pavaizduota paveikslėlyje.
• NFC (artimojo lauko ryšys) yra tarptautinis standartas, apibrėžiantis artimojo nuotolio belaidžio ryšio technologiją.
O Atminties kortelės dangtelis
P Atminties kortelės lizdas
• Kabelio apsaugą reikia dėti taip, kad jungties dangtelis būtų išsikišęs iš už kabelio apsaugos.
LT
13

Apačia

Dalių identifikavimas
A Maitinimo elemento lizdas (20)
B Maitinimo elemento
dangtelis (20)
C Trikojo lizdo anga
• Trikojo varžtas turi būti trumpesnis nei 5,5 mm. Priešingu atveju fotoaparatas nebus gerai pritvirtintas ir galite jį apgadinti.
LT
14
Jungiamosios plokštės dangtelis
Ši plokštė reikalinga naudojant kintamosios srovės adapterį AC-PW20 (parduodama atskirai). Įdėkite jungiamąją plokštę į maitinimo elementų angą ir prakiškite laidą pro jungiamosios plokštės dangtelį, kaip parodyta toliau.
• Įsitikinkite, kad uždarius dangtelį laidas nėra suspaustas.

Funkcijų sąrašas

Kaip naudoti fotoaparatą

Kaip naudoti valdymo ratuką

• Norėdami perkelti pasirinktą rėmelį galite pasukti valdymo ratuką arba paspausti valdymo ratuko mygtukus aukštyn / žemyn / kairėn / dešinėn. Norėdami nustatyti pasirinktą elementą paspauskite z valdymo ratuko viduryje. Šiame vadove valdymo ratuko mygtukų aukštyn / žemyn / kairėn / dešinėn paspaudimo veiksmas nurodomas rodyklėmis v / V / b / B.
• Toliau nurodytos funkcijos priskirtos valdymo ratuko mygtukams v / b / B. Pasukdami valdymo ratuką taip pat galite iškart keisti ISO jautrumą.
v DISP Pakeičiamas ekrano rodinys. B WB White Balance b /Drive Mode
• Nustatę fotografavimo režimą mygtukams V / b / B / z ir valdymo ratuko padėčiai sukant galite priskirti norimas funkcijas.
• Pasukdami valdymo ratuką arba paspausdami b/B ant valdymo ratuko fotoaparatui veikiant atkūrimo režimu, galite atidaryti ankstesnį arba paskesnį vaizdą.
• Cont. Shooting/Bracket
• Self-timer
15
LT
Kaip naudoti fotoaparatą

Kaip naudoti priekinį / užpakalinį valdiklį

Galite pasukti priekinį arba užpakalinį valdiklį, jei norite iškart pakeisti reikiamus kiekvieno fotografavimo režimo nustatymus.
LT
16
Funkcijų pasirinkimas naudojant
Valdymo vadovas
mygtuką „Fn“ (funkcija)
Šis mygtukas naudojamas nustatyti dažnai fotografuojant naudojamas funkcijas arba jas įvykdyti, išskyrus ekrano „Quick Navi“ funkcijas.
1 Norėdami nustatyti kitą ekrano režimą (ne [For viewfinder]), paspauskite
valdymo ratuko mygtuką DISP.
2 Paspausite mygtuką „Fn“.
3 Pasirinkite norimą elementą naudodami valdymo ratuko
mygtuką v/V/b/B.
Parodomas nustatymų ekranas.
4 Pasukdami priekinį valdiklį
pasirinkite norimą nustatymą, tada paspauskite z ant valdymo ratuko.
• Kai kurias nustatymų vertes galima tiksliai reguliuoti pasukant galinį valdiklį.
Kaip nustatyti atskirus tam tikro ekrano nustatymus
Atlikdami 3 veiksmą pasirinkite nustatymo elementą ir paspauskite valdymo ratuko mygtuką z, kad perjungtumėte į tam tikro nustatymo elemento ekraną. Nustatykite elementus laikydamiesi valdymo vadove pateiktų nurodymų.
LT
17

Funkcijos, kurias galima pasirinkti mygtuku MENU

Galite nustatyti pagrindinius viso fotoaparato nustatymus arba vykdyti funkcijas, pvz., fotografuoti, atkurti ar atlikti kitus veiksmus.
1 Paspauskite mygtuką MENU, kad būtų rodomas meniu ekranas.
2 Pasirinkite norimą nustatymą
paspausdami v / V / b / B ant valdymo ratuko arba pasukdami valdymo ratuką ir paspausdami z valdymo ratuko viduryje.
• Ekrano viršuje pasirinkite piktogramą ir paspausdami b / B ant valdymo ratuko pereikite prie kito MENU elemento.
3 Pasirinkite nustatymo vertę, tada paspausdami z ją patvirtinkite.
Kaip pateikti plytelių meniu
Leidžiama pasirinkti, ar paspaudus mygtuką MENU visada pateikiamas pirmasis meniu ekranas.
Mygtukas MENU t (Setup) 2 t [Tile Menu] t [On]
LT
18
Loading...
+ 40 hidden pages