Sony ILCE-7M2 User Manual [lt]

Skaitmeninis fotoaparatas su keičiamuoju objektyvu
Naudojimo instrukcija
E-mount
Pagalbos žinynas (elektroninė instrukcija)
4-564-359-42(1) (LT)
http://rd1.sony.net/help/ilc/1450/h_zz/
ILCE-7M2
Lietuvių
E-mount
Kaip sužinoti daugiau apie fotoaparatą („Pagalbos žinynas“)
„Pagalbos žinynas“ (pagalbinis vadovas) yra internetinis žinynas. Vadovą „Pagalbos žinynas“ galite skaityti kompiuterio arba išmaniojo telefono ekrane. Jame rasite daugelio fotoaparato funkcijų išsamių naudojimo instrukcijų.
URL:
http://rd1.sony.net/help/ilc/1450/ h_zz/
Savininko įrašas
Modelio ir serijos numeriai nurodyti įrenginio apatinėje dalyje. Įrašykite serijos numerį toliau pateiktoje vietoje. Nurodykite šiuos numerius, jei dėl šio gaminio prireiktų kreiptis į „Sony“ pardavėją. Modelio nr. WW328278 (ILCE-7M2) Serijos nr. Modelio nr. AC-UD10 / AC-UUD11 Serijos nr.
ĮSPĖJIMAS
Kad sumažintumėte gaisro arba elektros smūgio pavojų, saugokite įrenginį nuo lietaus arba drėgmės.
SVARBIOS SAUGOS INSTRUKCIJOS – IŠSAUGOKITE ŠIAS INSTRUKCIJAS. PAVOJUS KAD SUMAŽINTUMĖTE GAISRO AR ELEKTROS SMŪGIO PAVOJŲ, VISADA VADOVAUKITĖS ŠIOMIS INSTRUKCIJOMIS.
Jei kištukas netelpa į maitinimo lizdą, naudokite kištuko adapterį.
LT
2
DĖMESIO
Maitinimo elementų pakuotė
Netinkamai naudojama maitinimo elementų pakuotė gali sprogti, užsidegti arba galima patirti cheminį nudegimą. Atsižvelkite į toliau pateiktus perspėjimus.
• Neardykite maitinimo elementų pakuotės.
• Nesutraiškykite maitinimo elementų pakuotės ir saugokite ją nuo smūgių: nedaužykite, nenumeskite ir nelipkite ant jos.
• Venkite trumpojo jungimo ir saugokite, kad jokie metaliniai daiktai neliestų maitinimo elementų jungčių.
• Maitinimo elementų nelaikykite aukštesnėje nei 60 °C temperatūroje, pvz., tiesioginiuose saulės spinduliuose arba saulėkaitoje stovinčiame automobilyje.
• Nedeginkite elementų.
• Jei ličio jonų maitinimo elementai pažeisti arba iš jų liejasi skystis, nelaikykite jų.
• Įkraukite maitinimo elementų pakuotę originaliu „Sony“ maitinimo elementų krovikliu arba įrenginiu, kuriuo galima įkrauti maitinimo elementų pakuotę.
• Neleiskite mažiems vaikams laikyti maitinimo elementų pakuotės.
• Maitinimo elementų pakuotė turi būti sausa.
• Pakeiskite maitinimo elementus tokiais pačiais arba atitinkamo, „Sony“ rekomenduojamo tipo elementais.
• Išmeskite panaudotą maitinimo elementų pakuotę laikydamiesi instrukcijų.
Kintamosios srovės adapteris
Kintamosios srovės adapterį prijunkite prie artimiausio sieninio lizdo. Jei įvyko įrenginio gedimas, nedelsdami atjunkite kintamosios srovės adapterį nuo sieninio lizdo.
Maitinimo laidas (jei jis pridėtas) skirtas naudoti konkrečiai su šiuo fotoaparatu, todėl jo negalima naudoti su kita elektrine įranga.
Informacija klientams Europoje
Pastaba klientams šalyse, kuriose taikomos ES direktyvos
Gamintojas: „Sony Corporation“, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japonija Padalinys, atsakingas už gaminio atitiktį ES reikalavimams: „Sony Deutschland GmbH“, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Vokietija
Šiuo dokumentu „Sony Corporation“ pareiškia, kad ši įranga atitinka esminius Direktyvos 1999/5/EB reikalavimus ir kitas taikytinas nuostatas. Daugiau informacijos žr. šiuo URL: http://www.compliance.sony.de/
Pastaba
Jei dėl statinės elektros arba elektromagnetinių reiškinių nutrūko (nepavyko) duomenų perdavimas, iš naujo paleiskite programą arba atjunkite ir vėl prijunkite ryšio kabelį (USB ir kt.).
Atlikus testus nustatyta, kad šis gaminys atitinka Elektromagnetinio suderinamumo (EMS) reglamente apibrėžtas normas, taikomas naudojant trumpesnius nei 3 m jungiamuosius kabelius.
Tam tikro dažnio elektromagnetiniai laukai gali paveikti įrenginio vaizdą ir garsą.
LT
3
Išeikvotų maitinimo elementų ir nebereikalingos elektros bei elektroninės įrangos išmetimas (taikoma Europos Sąjungoje ir kitose Europos šalyse, kuriose yra atskiros surinkimo sistemos)
atliekų. Ant kai kurių maitinimo elementų kartu su šiuo simboliu gali būti nurodytas ir cheminio elemento simbolis. Gyvsidabrio (Hg) arba švino (Pb) cheminių elementų simboliai nurodomi, kai maitinimo elemente yra daugiau nei 0,0005 % gyvsidabrio arba daugiau nei 0,004 % švino. Tinkamai išmesdami gaminius ir maitinimo elementus saugote aplinką ir žmonių sveikatą. Perdirbant medžiagas tausojami gamtiniai ištekliai. Jei dėl saugumo, veikimo ar duomenų vientisumo priežasčių gaminiams reikalingas nuolatinis ryšys su integruotu maitinimo elementu, maitinimo elementą gali pakeisti tik kvalifikuotas techninės priežiūros specialistas. Kad maitinimo elementas ir elektros bei elektrotechnikos įranga būtų tinkamai utilizuoti, panaudotus
Šis ant gaminio, maitinimo elemento arba jo pakuotės esantis simbolis reiškia, kad gaminio ir maitinimo elemento negalima išmesti kaip buitinių
gaminius pristatykite į elektros ir elektroninės įrangos surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Informacijos apie kitus maitinimo elementus rasite skyriuje, kuriame aprašoma, kaip saugiai iš gaminio išimti maitinimo elementą. Maitinimo elementus atiduokite į panaudotų baterijų surinkimo punktą, kad vėliau jie būtų perdirbti. Jei reikia išsamesnės informacijos apie šio gaminio ar maitinimo elemento perdirbimą, kreipkitės į vietos valdžios instituciją, buitinių atliekų šalinimo tarnybą arba į parduotuvės, kurioje įsigijote šį gaminį arba maitinimo elementą, darbuotoją.
Informacija klientams, įsigijusiems fotoaparatą Japonijoje, turizmo parduotuvėje
Pastaba
Norėdami sužinoti, kokius standartus palaiko fotoaparatas, ieškokite sertifikatų ženklų fotoaparato ekrane. Pasirinkite MENU t (Setup) t [Certification Logo]. Jei ekranas neveikia, nes fotoaparatas sugedęs (ar dėl kitų priežasčių), susisiekite su „Sony“ pardavėju arba vietiniu įgaliotuoju „Sony“ techninės priežiūros centru.
Išsamesnės informacijos apie „Wi-Fi“ ir NFC vienu palietimu iškviečiamas funkcijas žr. pridedamame dokumente „„Wi-Fi“ ryšio / vienu palietimu iškviečiamų funkcijų (NFC) vadovas“ arba „Pagalbos žinynas“.
Šios naudojimo instrukcijos skirtos keliems modeliams su skirtingais objektyvais. Modelių pavadinimai skiriasi, jie priklauso nuo pridedamo objektyvo. Kai kurių modelių tam tikrose šalyse ar regionuose nėra.
Modelio pavadinimas Objektyvas
ILCE-7M2 Nepridedamas ILCE-7M2K FE 28–70 mm F3,5–5,6 OSS
LT
4

Susipažinkite su funkcijomis

Šiame skyriuje pristatomos kelios dažnai naudojamos fotografavimo funkcijos ir kitos unikalios funkcijos. Išsamesnės informacijos žr. skliaustuose nurodytuose puslapiuose.
Dažnai naudojamos fotografavimo funkcijos
Exposure Comp. (32)
Galite koreguoti ekspoziciją ir keisti viso vaizdo šviesumą. Net kai fotografavimo režimas nustatytas kaip M, galite reguliuoti ekspoziciją, jei ISO jautrumas nustatytas kaip [ISO AUTO].
ISO/Multi Frame NR (32)
Galite reguliuoti jautrumą šviesai. ISO jautrumą galite reguliuoti nuo ISO 50 iki ISO 25600. Kai pasirenkate (Multi Frame NR), galite pasirinkti didesnius ISO skaičius nei maksimalus ISO jautrumas.
White Balance (32)
Galite reguliuoti atspalvius. Galite pasirinkti parinktį, leidžiančią pritaikyti šviesos šaltinį arba koreguoti naudojant spalvos temperatūrą ir spalvų filtrus.
Drive Mode (31)
Galite pasirinkti pavaros režimą, tinkantį jūsų poreikiams, pvz., fotografavimą po vieną kadrą, nuolatinį fotografavimą arba braketavimą.
Šio fotoaparato funkcijos
DRO/Auto HDR (67)
[D-Range Opt.]: Suskirstydamas vaizdą į mažas sritis fotoaparatas analizuoja šviesos ir šešėlio kontrastą tarp objekto ir fono ir sukuria optimalaus šviesumo bei atspalvių perėjimo vaizdą. [Auto HDR]: Nufotografuojami 3 vaizdai su skirtingomis ekspozicijos reikšmėmis ir tada šie vaizdai perdengiami, taip sukuriant raiškius pereinamus atspalvius.
LT
5
Susipažinkite su funkcijomis
Creative Style (66)
Galite pasirinkti norimą stilių iš 13 galimų stilių. Taip pat galite reguliuoti kai kuriuos vaizdo aspektus, pvz., ekspoziciją, naudodami pasirinktą stilių kaip pagrindą.
Filmo įrašymas reguliuojant rankiniu būdu (64)
Galite reguliuoti ekspoziciją, kai įjungtas režimas P, A, S arba M, net kai filmuojate.
Picture Profile (70)
Galite keisti nustatymus, pvz., spalvą ir atspalvius, kai filmuojate.
Kaip valdyti ir asmeniniams poreikiams pritaikyti fotoaparatą
Ekrano informacija (35)
Pažiūrėjus į vaizdo ieškiklį, suaktyvinamas vaizdo ieškiklio rodymo režimas, o patraukus veidą nuo vaizdo ieškiklio, grąžinamas ekrano režimas (numatytasis nustatymas). Galite pakeisti ekrano režimą paspausdami valdymo ratuko mygtuką DISP.
Quick Navi (24)
Ekrane [For viewfinder] galite greitai perjungti iš monitoriaus į ekraną „Quick Navi“ paspausdami mygtuką „Fn“. Galite intuityviai nustatyti elementus naudodami priekinį / galinį parinkiklį ir valdymo ratuką.
Pritaikymas asmeniniams poreikiams (37)
Fotoaparate yra pasirinktinių mygtukų, kuriems galite priskirti norimas funkcijas. Taip pat galite priskirti funkcijas kitiems mygtukams, pvz., mygtukui AEL.
LT
6

Prieš pradedant naudoti

Pastabos dėl fotoaparato naudojimo

Ekrano kalba
Galite pasirinkti ekrano kalbą naudodami meniu (page 41).
Fotografavimas
Naudojant šį fotoaparatą galima matyti vaizdą 2 būdais: monitoriuje, pasirinkus monitoriaus režimą, ir vaizdo ieškiklyje, pasirinkus vaizdo ieškiklio režimą.
Įtaisytosios fotoaparato funkcijos
• Šiame vadove aprašyti fotoaparatai, palaikantys 1080 60i ir 1080 50i formatus. Jei norite sužinoti, ar fotoaparatas palaiko 1080 60i, ar 1080 50i formatą, fotoaparato apačioje ieškokite toliau nurodytų ženklų. 1080 60i palaikantis įrenginys: 60i. 1080 50i palaikantis įrenginys: 50i.
• Fotoaparatas palaiko 1080 60p ir 50p filmų formatus. Iki šiol buvo naudojami standartiniai įrašymo režimai – įrašant buvo naudojamas perpynimo metodas, o šiame fotoaparate naudojamas progresinis metodas. Dėl to padidėja raiška ir įrašomas sklandesnis, tikroviškesnis vaizdas.
Vaizdų duomenų bazės failo kūrimas
Jei į fotoaparatą įdėsite atminties kortelę, kurioje nėra vaizdų duomenų bazės failo, ir įjungsite įrenginį, vaizdų duomenų bazės failas bus sukurtas automatiškai, panaudojant atminties kortelės vietą. Šis procesas gali užtrukti ilgai. Negalėsite naudoti fotoaparato, kol jis nebus baigtas. Jei įvyko duomenų bazės failo klaida, eksportuokite visus vaizdus į kompiuterį naudodami programą „PlayMemories Home“ ir suformatuokite atminties kortelę naudodami fotoaparatą.
Pastabos dėl įrašymo / atkūrimo
• Kad atminties kortelė veiktų stabiliai, rekomenduojama suformatuoti atminties kortelę fotoaparate, kai ją pirmą kartą jame naudojate. Formatuojant atminties kortelę visi atminties kortelėje įrašyti duomenys panaikinami ir jų atkurti negalima. Prieš formatuodami nukopijuokite duomenis į kompiuterį arba kitą įrenginį.
• Kai pakartotinai įrašote ir panaikinate vaizdus, per ilgesnį laiką atminties kortelėje esantys failai gali tapti fragmentuoti ir filmai gali nebūti įrašomi tinkamai (sustabdomi viduryje). Jei taip įvyktų, nukopijuokite duomenis į kompiuterį arba kitą prietaisą ir atlikite operaciją [Format].
• Prieš pradėdami įrašyti, padarykite bandomąjį įrašą ir įsitikinkite, kad fotoaparatas veikia tinkamai.
Atminties kortelės atsarginių kopijų kūrimo rekomendacijos
Jei išjungiate fotoaparatą arba išimate maitinimo elementų pakuotę ar atminties kortelę, kai mirksi prieigos lemputė, duomenys atminties kortelėje gali būti sugadinti. Kad neprarastumėte duomenų, visada nukopijuokite juos į kitą įrenginį.
Dėl sugadinto turinio ar įrašymo klaidos patirta žala nebus atlyginta
„Sony“ neatlygins jokios žalos, patirtos nepavykus įrašyti turinio arba praradus ar sugadinus įrašytą turinį dėl fotoaparato ar įrašomos laikmenos gedimo ir pan.
LT
7
Fotografavimas su „E-mount“ objektyvu suderinamu APS-C dydžiu
Šiame fotoaparate yra 35 mm viso kadro CMOS jutiklis. Tačiau vaizdo dydis automatiškai nustatomas kaip APS-C dydžio nustatymas ir vaizdo dydis yra mažesnis, kai naudojamas su „E-mount“ objektyvu suderinamas APS-C dydis (numatytieji nustatymai).
Pastabos dėl monitoriaus, elektroninio vaizdo ieškiklio, objektyvo ir vaizdo daviklio
• LCD monitorius ir elektroninis vaizdo ieškiklis sukurti taikant ypač didelio tikslumo technologijas, todėl efektyviai panaudojama daugiau nei 99,99 % pikselių. Tačiau monitoriuje ir elektroniniame vaizdo ieškiklyje galite nuolat matyti mažų juodų ir (arba) ryškesnių (baltos, raudonos, mėlynos arba žalios spalvos) taškelių. Šie taškeliai yra įprastas gamybos metu atsiradęs reiškinys ir neturi jokios įtakos vaizdams.
• Nelaikykite fotoaparato paėmę už monitoriaus.
• Naudodami valdomą priartinimo objektyvą saugokite, kad objektyvas neprispaustų pirštų ar kitų daiktų.
• Nelaikykite fotoaparato ryškios šviesos šaltinyje, pvz., saulės šviesoje. Taip galima sugadinti vidinius komponentus.
• Nežiūrėkite į saulę arba ryškios šviesos šaltinį per objektyvą, kai jis atjungtas. Taip galite negrįžtamai sugadinti akis arba gali įvykti gedimas.
• Nenaudokite fotoaparato vietose, kuriose skleidžiamos stiprios radijo bangos arba spinduliuotė. Įrašymas ir atkūrimas gali neveikti tinkamai.
Pastabos dėl fotoaparato naudojimo
• Jei fotografuojate esant žemai temperatūrai, ekrane gali susilieti vaizdas. Tai nėra gedimas. Įjungus fotoaparatą šaltoje aplinkoje, ekranas kurį laiką gali būti tamsus. Kai fotoaparatas sušils, ekranas vėl veiks įprastai.
• Įrašytas vaizdas gali skirtis nuo to, kurį matėte prieš įrašydami.
Pastabos apie objektyvų ir priedų naudojimą
Rekomenduojame naudoti „Sony“ objektyvus / priedus, kad nepasikeistų fotoaparato veikimas. Naudojant šį fotoaparatą su kitų gamintojų gaminiais gali pasikeisti jo veikimo charakteristikos; dėl to gali kilti problemų arba jis gali sugesti. „Sony“ neprisiima atsakomybės dėl tokių problemų arba gedimų.
Pastabos dėl kelių sąsajų jungties
• Kai prijungiate arba atjungiate priedus, pvz., išorinę blykstę, per kelių sąsajų jungtį, pirmiausia IŠJUNKITE maitinimą. Kai prijungiate priedus, iki galo priveržkite varžtus ir patikrinkite, ar priedas tvirtai prijungtas prie fotoaparato.
• Nenaudokite išorinės blykstės su didelės įtampos blykstės sinchronizavimo kontaktu arba atvirkštiniu poliariškumu. Kitaip galite sugadinti įrenginį.
Pastabos dėl fotografavimo naudojant vaizdo ieškiklį
Šiame fotoaparate įtaisytas organinis elektroliuminescencinis didelės raiškos ir didelio kontrasto vaizdo ieškiklis. Šio vaizdo ieškiklio pranašumai – platus stebėjimo kampas ir didelis atstumas nuo akies. Dėl gerai suderintų skirtingų elementų, naudojant šio fotoaparato vaizdo ieškiklį patogu matyti vaizdą.
LT
8
• Vaizdo ieškiklio kampuose matomas vaizdas gali būti šiek tiek iškraipytas. Tai nėra gedimas. Jei norite matyti visą detalią kompoziciją, galite naudoti monitorių.
• Jei žiūrėdami į vaizdo ieškiklį fotoaparatą pakreipsite arba pakelsite akis, vaizdas vaizdo ieškiklyje gali išsikreipti arba pakisti jo spalvos. Tai yra objektyvų ir ekranų ypatybė, o ne gedimas. Fotografuojant rekomenduojame žiūrėti į centrinę vaizdo ieškiklio sritį.
• Kai fotografuojate naudodami vaizdo ieškiklį, gali pasireikšti įvairūs simptomai, pvz., akių skausmas, nuovargis, jūrligė ar pykinimas. Kai fotografuojate naudodami vaizdo ieškiklį, rekomenduojame reguliariai daryti pertraukas. Reikiama pertraukos trukmė arba dažnis yra individualūs, todėl patariama spręsti savo nuožiūra. Jei jaustumėte diskomfortą, susilaikykite nuo vaizdo ieškiklio naudojimo, kol jūsų būklė nepagerės, ir kreipkitės į gydytoją, jei būtina.
Pastabos dėl ilgo įrašymo
• Atsižvelgiant į fotoaparato ir maitinimo elementų temperatūrą, gali nepavykti įrašyti vaizdo arba maitinimas gali būti automatiškai nutrauktas siekiant apsaugoti fotoaparatą. Prieš nutraukiant maitinimą arba panaikinant filmų įrašymo galimybę, ekrane bus pateiktas pranešimas. Tokiu atveju nebandykite įjungti fotoaparato ir palaukite, kol jis ir maitinimo elementai atvės. Jei įjungsite fotoaparatą, kol jis ir maitinimo elementai nebus pakankamai atvėsę, fotoaparatas gali vėl išsijungti arba negalėsite įrašyti filmų.
Pastabos dėl fotoaparato naudojimo
• Jei aplinkos temperatūra aukšta, fotoaparato temperatūra kyla greitai.
• Pakilus fotoaparato temperatūrai gali pablogėti vaizdo kokybė. Rekomenduojama prieš fotografuojant palaukti, kol fotoaparato temperatūra sumažės.
• Fotoaparato paviršius gali įkaisti. Tai nėra gedimas.
Pastabos dėl XAVC S ir AVCHD filmų importavimo į kompiuterį
Jei reikia importuoti XAVC S arba AVCHD filmus į kompiuterį, naudokite programą „PlayMemories Home“, kurią galite atsisiųsti iš šios svetainės: http://www.sony.net/pm/
Pastabos dėl filmų leidimo kituose įrenginiuose
• Įrašant AVCHD formato vaizdus šiuo fotoaparatu, naudojamas standartas „MPEG-4 AVC / H.264 „High Profile“. Šiuo fotoaparatu įrašytų AVCHD formato filmų negalima paleisti šiuose įrenginiuose: – įrenginiuose, kurie palaiko AVCHD
formatą, bet nepalaiko „High Profile“ standarto;
– įrenginiuose, kurie nepalaiko AVCHD
formato. Įrašant MP4 formato vaizdus šiuo fotoaparatu, taip pat naudojamas standartas „MPEG-4 AVC / H.264 „Main Profile“. Dėl to šiuo fotoaparatu įrašytų MP4 formato filmų negalima paleisti įrenginiuose, kuriuose nepalaikomas standartas MPEG-4 AVC/H.264.
LT
9
• HD (didelės raiškos) vaizdo kokybe įrašytus diskus galima atkurti tik įrenginiuose, kurie palaiko AVCHD formatą. HD vaizdo kokybe įrašytų diskų negalima atkurti DVD leistuvais ar įrašymo įrenginiais, nes šie įrenginiai nepalaiko AVCHD formato. Be to, gali nepavykti išimti HD vaizdo kokybės diskų iš DVD leistuvų ar įrašymo įrenginių.
• 1080 60p / 1080 50p formatu įrašytus filmus galima paleisti tik įrenginiuose, kurie palaiko 1080 60p / 1080 50p formatą.
• XAVC S formatu įrašytus filmus galima atkurti tik įrenginiuose, kurie palaiko XAVC S formatą.
Įspėjimas dėl autorių teisių
Televizijos laidos, filmai, vaizdajuostės ir kitas turinys gali būti saugomas autorių teisių. Neteisėtai įrašydami tokį turinį galite pažeisti autorių teisių įstatymus.
Šiame vadove pateikti vaizdai
Šiame vadove pateikti pavyzdiniai vaizdai yra reprodukcijos, o ne tikri šiuo fotoaparatu nufotografuoti vaizdai.
Pastaba dėl šiame vadove pateiktos duomenų specifikacijos
Jei šiame vadove nenurodyta kitaip, charakteristikos ir specifikacijos duomenys nustatyti įprastinėje 25 °C aplinkos temperatūroje, naudojant maitinimo elementus, kurie buvo visiškai įkrauti (kol išsijungė įkrovimo lemputė).
Pastabos dėl fotoaparato naudojimo
Kaip laikinai išjungti belaidžio tinklo funkcijas („Wi-Fi“, NFC ir kt.)
Prieš skrisdami lėktuvu ir panašiomis aplinkybėmis galite laikinai išjungti visas belaidžio tinklo funkcijas. Pasirinkite mygtuką MENU t (Wireless) t [Airplane Mode] t [On]. Jei [Airplane Mode] nuostata yra [On], ekrane bus rodomas ženklas (lėktuvas).
Pastabos dėl belaidžio LAN
„Sony“ neatsako už nuostolius ar gedimus, patirtus dėl pamesto ar pavogto foto aparato neteisėto naudojimo ar neteisėtai naudojant fotoaparatą kaip registruotąjį prieigos tašką.
Pastabos dėl saugos naudojant belaidžio LAN gaminius
• Būtinai įsitikinkite, kad naudojate saugų belaidį LAN, kad išvengtumėte įsilaužimų, kenkėjiškų trečiųjų šalių prieigos ir kitų pažeidžiamumų.
• Svarbu nustatyti saugos nustatymus naudojant belaidį LAN.
• Kilus saugos problemai dėl saugos atsargumo priemonių nesilaikymo arba dėl neišvengiamų aplinkybių naudojant belaidį LAN, „Sony“ neprisiima atsakomybės dėl nuostolių arba žalos.
LT
10
Prieš naudojant

Pateiktų komponentų tikrinimas

Skliaustuose nurodytas skaičius reiškia pateiktų komponentų kiekį.
Pateikiama su visais modeliais:
• Fotoaparatas (1)
• Kintamosios srovės adapteris AC-UD10/AC-UUD11 (1)
Kintamosios srovės adapterio forma gali skirtis, atsižvelgiant į šalį / regioną.
• Maitinimo laidas (1)* (nepridedamas įsigyjant fotoaparatą JAV ir Kanadoje)
* Su fotoaparatu galite gauti kelis
maitinimo laidus. Pasirinkite laidą, kurį galima naudoti jūsų šalyje ar regione.
• Įkraunamų maitinimo elementų pakuotė NP-FW50 (1)
•„Micro USB“ kabelis (1)
• Dirželis, kuriuo fotoaparatas kabinamas ant peties (1)
Nurodymus, kaip pritvirtinti dirželį, skirtą kabinti ant peties, prie fotoaparato, rasite 16 psl.
• Korpuso dangtelis (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Jungties dangtelis (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Okuliaro antdėklas (1) (uždėtas ant fotoaparato)
• Naudojimo instrukcija (1) (šis vadovas)
• „Wi-Fi“ ryšio / vienu palietimu iškviečiamų funkcijų (NFC) vadovas (1)
Šiame vadove aprašomos funkcijos, kurios veikia naudojant „Wi-Fi“ ryšį.
ILCE-7M2K:
•Priartinimo objektyvas FE 28–70 mm F3,5–5,6 OSS (1) / priekinis objektyvo dangtelis (1) / galinis objektyvo dangtelis (1) / objektyvo gaubtas (1)
11
LT

Dalys

Išsamios informacijos apie dalių naudojimą ieškokite skliaustuose nurodytuose puslapiuose.

Priekis

Kai objektyvas nuimtas
A Maitinimo jungiklis /
užrakto mygtukas
B Priekinis parinkiklis
C Nuotolinis jutiklis
LT
12
D „Wi-Fi“ antena (įmontuota)
E Objektyvo atleidimo mygtukas
F Integruotas mikrofonas*
G AF lemputė (32) / laikmačio
1
lemputė
H Montavimo žymė
I Vaizdo daviklis*
J Montavimo jungtis
K Kontaktai*
*1 Filmuodami neuždenkite šios dalies.
Ją uždengus gali girdėtis triukšmas arba sumažėti garsumas.
*2 Tiesiogiai nelieskite šių dalių.
2
2

Galinė dalis

Dalys
A Okuliaro antdėklas (57)
B Vaizdo ieškiklis
C Mygtukas MENU (30)
D Akies jutiklis
E Monitorius (19)
• Galite pakreipti monitorių patogiausiu kampu ir fotografuoti iš bet kokios padėties.
F Dioptrijų reguliavimo valdiklis
• Sukite dioptrijų reguliavimo valdiklį, kol vaizdo ieškiklyje matysite aiškų vaizdą.
G Fotografuojant / filmuojant: C3
(3 pasirinktinis) mygtukas (23) Peržiūrint: (padidinimo) mygtukas (72)
H AF/MF/AEL jungiklis
I Galinis parinkiklis
LT
13
J Fotografuojant / filmuojant:
AF/MF (automatinio fokusavimo / fokusavimo rankiniu būdu) mygtukas / AEL mygtukas (23) Peržiūrint: (vaizdų rodyklės) mygtukas (72)
K Mygtukas MOVIE (60)
L Fotografuojant / filmuojant:
mygtukas „Fn“ (28) Peržiūrint: (Send to Smartphone) mygtukas
• Paspausdami šį mygtuką galite atidaryti [Send to Smartphone] ekraną.
M Valdymo ratukas (26)
N Fotografuojant / filmuojant:
C4 (Custom 4) mygtukas (23) Peržiūrint: (panaikinimo) mygtukas (63)
O Prieigos lemputė
P (atkūrimo) mygtukas (61)
Dalys
LT
14

Viršaus / šono vaizdas

Dalys
A Vaizdo daviklio
padėties žymė
B Garsiakalbis C m (mikrofono) lizdas
• Prijungus išorinį mikrofoną, mikrofonas automatiškai įjungiamas. Jei išorinis mikrofonas maitinamas iš prijungto įrenginio, jo maitinimas bus tiekiamas iš fotoaparato.
D i (ausinių) lizdas
E Kelių jungčių / USB
mikrojungties lizdas*
• Galima prijungti įrenginį su USB mikrojungtimi.
F Įkrovimo lemputė (44)
G HDMI mikrolizdas
H Kelių sąsajų jungtis*
• Kai kurių priedų gali nebūti galima iki galo įdėti ir jie gali būti išsikišę iš kelių sąsajų jungties. Tačiau kai priedas pasiekia jungties galinę dalį, jungtis sujungiama.
I Režimo parinkiklis (64)
J C2 (2 pasirinktinis)
mygtukas (23)
K C1 (1 pasirinktinis)
mygtukas (23)
LT
15
L Ekspozicijos kompensavimo
parinkiklis (23)
M Dirželio, skirto kabinti ant
peties, kabliukai
• Pritvirtinkite abu dirželio galus prie fotoaparato.
N (ženklas N)
• Šis ženklas parodo sąlyčio tašką, kuris reikalingas norint sujungti fotoaparatą ir išmanųjį telefoną, kuriame įgalintas NFC. Informacijos, kaip surasti
(ženklo N) vietą išmaniajame telefone, ieškokite išmaniojo telefono naudojimo instrukcijoje.
Dalys
• NFC (artimojo lauko ryšys) yra tarptautinis artimo nuotolio belaidžio ryšio technologijos standartas.
O Atminties kortelės dangtelis
P Atminties kortelės lizdas
* Jei reikia daugiau informacijos apie
priedus, kuriuos galima prijungti prie kelių sąsajų jungties ir kelių jungčių / USB mikrojungties lizdo, apsilankykite Sony svetainėje arba kreipkitės į „Sony“ pardavėją ar vietinį įgaliotąjį „Sony“ techninės priežiūros centrą. Taip pat galite naudoti priedus, suderinamus su priedų jungtimi. Negalime garantuoti, kad kitų gamintojų priedai tinkamai veiks.
LT
16

Apačios vaizdas

Dalys
A Maitinimo elemento lizdas (43)
B Maitinimo elemento
dangtelis (43)
C Trikojo lizdo anga
• Trikojo varžtas turi būti trumpesnis nei 5,5 mm. Priešingu atveju fotoaparatas nebus gerai pritvirtintas ir galite jį apgadinti.
D Maitinimo elementų dangtelio
fiksavimo mygtukas
E Maitinimo elementų dangtelio
atleidimo svirtelė
• Kai prijungiate vertikaliąją rankeną (parduodama atskirai), nuimkite maitinimo elementų dangtelį.
Jungiamosios plokštės dangtelis
Ši plokštė reikalinga naudojant kintamosios srovės adapterį AC-PW20 (parduodama atskirai). Įdėkite jungiamąją plokštę į maitinimo elementų angą ir prakiškite laidą pro jungiamosios plokštės dangtelį, kaip parodyta toliau.
• Įsitikinkite, kad uždarius dangtelį laidas nėra suspaudžiamas.
LT
17

Objektyvas FE 28–70 mm F3,5–5,6 OSS (pridedamas prie ILCE-7M2K)

A Fokusavimo žiedas
B Priartinimo žiedas
C Židinio nuotolio skalė
D Židinio nuotolio žymė
E Objektyvo kontaktai*
F Montavimo žymė
* Tiesiogiai nelieskite šios dalies.
Dalys
LT
18

Monitoriaus piktogramų sąrašas

Monitoriaus būsena nustatyta kaip [Display All Info.] numatytuosiuose nustatymuose. Kai keičiate [DISP Button] nustatymą ir paspaudžiate DISP valdymo ratuke, ekrano būsena pakeičiama į vaizdo ieškiklio režimą. Taip pat galite rodyti histogramą paspausdami DISP. Toliau parodytas turinys ir padėtis yra tik orientacinio pobūdžio ir gali skirtis nuo tikrojo vaizdo ekrane.
Monitoriaus režimas Atkuriant
Pagrindinės informacijos ekranas
Vaizdo ieškiklio režimas
Auto Mode arba Scene Selection režimas
P / A / S / M / Sweep Panorama režimas
Histogramos ekranas
LT
19
A
Ekranas Indikatorius
Fotografavimo režimas
P P* A S M
Užregistruotų
100 Likęs galimų įrašyti
24M 20M 10M 8.7M
6.0M 5.1M
2.6M 2.2M
(64)
nustatymų numeris (64)
Scenos atpažinimo piktogramos
NO CARD
Atminties kortelė (48) / įkėlimas (39)
vaizdų skaičius
Nuotraukų kraštinių
santykis (31) Nuotraukų dydžiai (31)
Nuotraukų vaizdo kokybė (31)
Filmų kadrų sparta
Monitoriaus pik togramų sąrašas
Ekranas Indikatorius
Filmų dydžiai (68)
Likusi maitinimo elemento energija (46)
Įspėjimas, kad liko mažai maitinimo elemento energijos
Įkraunama blykstė APS-C dydžio
fiksavimas (36) Efekto nustatymas
IŠJUNGTAS (35) AF lemputė (32)
Suaktyvintas NFC
Lėktuvo režimas
Filmų garsas neįrašomas (34)
Vėjo triukšmo mažinimas (34)
SteadyShot / įspėjimas
apie fotoaparato virpėjimą (54)
SteadyShot židinio nuotolis / įspėjimas apie fotoaparato virpėjimą (54)
Įspėjimas apie perkaitimą
Duomenų bazės faile
nebėra vietos / duomenų bazės failo klaida
LT
20
Monitoriaus piktogramų sąrašas
Ekranas Indikatorius
Sumanusis
priartinimas / aiškaus vaizdo priartinimas / skaitmeninis priartinimas
Skaitmeninis lygio matuoklis
Garso lygis (71)
Peržiūros režimas (62)
100-0003 Aplanko–failo numeris
- Apsauga (39)
XAVC S AVCHD MP4
DPOF Nustatytas DPOF
Automatinis objekto
B
Ekranas Indikatorius
Blykstės režimas (31) /
±0.0 Blykstės
Filmų įrašymo režimas
įrėminimas
Dual Video REC (31)
PC Remote
Pavaros režimas (31)
„raudonų akių efekto“ sumažinimas (31)
kompensavimas (31)
Ekranas Indikatorius
Fokusavimo režimas (31)
AF sritis
Veido aptikimas / „Smile Shutter“ funkcija (33)
Matavimo režimas (32)
35mm Objektyvo židinio
AWB
7500K A5 G5
„D-range“
+3 +3 +3
nuotolis Baltos spalvos balansas
(automatinis, nustatytas iš anksto, automatinis po vandeniu, pasirinktinis, spalvos temperatūra, spalvų filtras) (32)
optimizatorius / „Auto HDR“(67)
Creative Style (66) / kontrastas, grynis, ryškumas
Picture Effect (32)
21
LT
Monitoriaus pik togramų sąrašas
Ekranas Indikatorius
Šypsenos aptikimo jautrumo indikatorius
Picture Profile (70)
C
Ekranas Indikatorius
z Lock-on AF Lock-on AF vadovas
EV skalė
Ekspozicijos
REC 0:12 Filmo įrašymo trukmė
z Fokusavimas 1/250 Užrakto greitis F3.5 Diafragmos vertė ISO400
ISO AUTO
AE užraktas /
kompensavimas (32) / „Metered Manual“
(min.:sek.)
ISO jautrumas (32)
FEL užraktas Užrakto greičio
indikatorius Diafragmos
indikatorius Histograma „D-range“
optimizatorius / „Auto HDR“ / „Auto HDR“ vaizdo įspėjimas
Ekranas Indikatorius
Picture Effect klaida
2014-1-1 10:37PM
3/7 Failo numeris / vaizdų
00:00:00:00 Laiko kodas
Įrašymo data
skaičius peržiūros režimu
REC Control
Taškinio matavimo sritis
(val.:min.:sek.: kadras) (70)
LT
22

Funkcijų sąrašas

Funkcijos, kurias galima valdyti mygtukais / parinkikliais

Šiais mygtukais / parinkikliais galite valdyti įvairias funkcijas. Mygtukų / parinkiklių vietas žr. „Dalys“ (12 psl.).
Režimo parinkiklis (64) Perjungiamas fotografavimo režimas. MENU mygtukas (30) Rodomas meniu ekranas su nustatymų meniu
Mygtukas MOVIE (60) Įrašomi filmai. Mygtukas AF/MF / mygtukas
AEL / mygtukas
Mygtukas (72) Peržiūrint padidinamas vaizdo mastelis. Mygtukas „Fn“ (28) /
mygtukas
Ekspozicijos kompensavimo parinkiklis
Mygtukas (61) Atkuriami vaizdai. Mygtukas (63) Panaikinami vaizdai. Pasirinktinis mygtukas Mygtukui priskiriama dažnai naudojama funkcija.
elementais.
Laikinai perjungiamas automatinis fokusavimas ir fokusavimas rankiniu būdu. / Pataisoma ekspozicija visame ekrane. / Rodomi keli vaizdai ekrane tuo pačiu metu.
Rodomas funkcijų, nustatytų mygtuku „Fn“, sąrankos ekranas. Ekrane [For viewfinder] perjungiama į ekraną „Quick Navi“. / Atkūrimo režimu paspaudus mygtuką
perjungiama į ekraną Send to Smartphone.
Nustatomas ekspozicijos reguliavimo diapazonas.
Toliau nurodyta funkcija priskiriama kiekvienam mygtukui numatytuosiuose nustatymuose. C1 (1 pasirinktinis) mygtukas: White Balance C2 (2 pasirinktinis) mygtukas: Focus Settings C3 (3 pasirinktinis) mygtukas: Focus Mode C4 (4 pasirinktinis) mygtukas: Not set
23
LT

Kaip naudotis ekranu „Quick Navi“

Naudodamiesi ekranu „Quick Navi“ galite keisti nustatymus tiesiogiai įrašomos informacijos ekrane, kai ekrano režimas nustatytas kaip [For viewfinder] („Quick Navi“). Toliau parodytas turinys ir padėtis yra tik orientacinio pobūdžio ir gali skirtis nuo tikrojo vaizdo ekrane.
1 Mygtukas MENU t (Custom Settings) t [DISP Button] t
[Monitor] t [For viewfinder] t [Enter]
2 Paspauskite DISP valdymo ratuke, kad nustatytumėte ekrano režimą
kaip [For viewfinder].
3 Paspauskite mygtuką „Fn“, kad perjungtumėte į ekraną „Quick Navi“.
Auto Mode arba Scene Selection režimu
P/A/S/M / Sweep Panorama režimu
4 Pasirinkite norimą meniu elementą valdymo ratuke paspausdami
v / V / b / B.
LT
24
Kaip naudotis ekranu „Quick Navi“
5 Nustatykite elementą priekiniu parinkikliu.
• Kai kurias nustatymų vertes galima tiksliai reguliuoti pasukant galinį parinkiklį.
• Paspausdami valdymo ratuko centre įjungsite specialųjį ekraną, naudojamą pasirinktam elementui nustatyti (26 psl.).
• Paspausdami mygtuką „Fn“ dar kartą išjungsite ekraną „Quick Navi“ ir bus grąžintas pradinis ekranas.
Funkcijos, galimos ekrane „Quick Navi“
Drive Mode Flash Mode Flash Comp. Focus Mode Focus Area Exposure Comp. ISO Metering Mode White Balance DRO/Auto HDR Creative Style Picture Effect Picture Profile Smile/Face Detect. Image Size
Aspect Ratio Quality SteadyShot
Auto Mode Scene Selection Peaking Level
Pastabos
• Pilki ekrane „Quick Navi“ esantys elementai yra nepasiekiami.
• Kai naudojate [Creative Style] (66 psl.) arba [Picture Profile] (70 psl.), kai kurias nustatymo užduotis galima atlikti tik specialiajame ekrane.
25
LT

Kaip naudoti fotoaparatą

Kaip naudoti valdymo ratuką

• Galite sukti arba paspausti aukštyn / žemyn / kairėn / dešinėn valdymo ratuką, kad perkeltumėte pasirinkimo rėmelį. Paspauskite z valdymo ratuko viduryje, kad nustatytumėte pasirinktą elementą. Šiame vadove valdymo ratuko šoninės dalies paspaudimas aukštyn / žemyn / kairėn / dešinėn nurodytas v / V / b / B.
• Toliau nurodytos funkcijos priskirtos v / b / B valdymo ratuke.
v DISP Pakeičiamas ekrano vaizdas. B ISO ISO jautrumas b /Drive Mode
• Galite priskirti norimą funkciją mygtukams V / b / B / z ir valdyti valdymo ratuko pasukimo padėtį fotografavimo režimu.
• Kai sukate valdymo ratuką arba paspaudžiate b / B valdymo ratuke atkūrimo režimu, galite rodyti ankstesnį arba tolesnį vaizdą.
• Cont. Shooting / braketavimas
• Self-timer
LT
26
Kaip naudoti fotoaparatą

Kaip naudoti priekinį / galinį parinkiklį

Galite pasukti priekinį arba užpakalinį valdiklį, jei norite iškart pakeisti reikiamus kiekvieno fotografavimo režimo nustatymus.
27
LT

Funkcijų pasirinkimas naudojant mygtuką „Fn“ (funkcija)

Šis mygtukas naudojamas nustatyti dažnai fotografuojant naudojamas funkcijas arba jas įvykdyti, išskyrus ekrano „Quick Navi“ funkcijas.
1 Paspauskite DISP valdymo ratuke, kad nustatytumėte kitą ekrano režimą
nei [For viewfinder].
2 Paspausite mygtuką „Fn“.
3 Pasirinkite norimą meniu elementą naudodami v / V / b / B
valdymo ratuke.
Parodomas nustatymų ekranas.
4 Pasukdami priekinį parinkiklį
pasirinkite norimą nustatymą, tada paspauskite z valdymo ratuke.
• Kai kurias nustatymų vertes galima tiksliai reguliuoti pasukant galinį parinkiklį.
LT
28
Loading...
+ 64 hidden pages