Sony HT-XT3 Instructions for use [sl]

Sistem za domači kino
Navodila za uporabo
HT-XT3
OPOZORILO
Naprave ne postavljajte v zaprt prostor, na primer v knjižno ali vgradno omaro. Če želite zmanjšati nevarnost požara, ne prekrivajte prezračevalne reže naprave s predmeti, kot so časopisi, prti, zavese ipd. Naprave ne izpostavljajte virom odprtega ognja (na primer prižganim svečam). Zmanjšajte nevarnost požara ali električnega udara, tako da naprave ne izpostavljate vodnim kapljam ali curkom in nanjo ne postavljate predmetov, napolnjenih s tekočinami (na primer vaz). Baterij ali naprave, v kateri so baterije, ne izpostavljajte čezmerni vročini, na primer sončni svetlobi ali ognju. Postavite napravo v omaro v skladu z navodili za namestitev, da preprečite telesne poškodbe. Naprava je namenjena samo za uporabo v zaprtih prostorih.
Viri napajanja
Če je enota priključena v električno
vtičnico, je povezana z napajalnim omrežjem, tudi če je izklopljena.
Ker se glavni napajalni priključek
uporablja za prekinitev povezave z napajalnim omrežjem, enoto priključite v lahko dostopno električno vtičnico. Če opazite neobičajno delovanje enote, takoj izvlecite glavni napajalni priključek iz električne vtičnice.
Priporočeni kabli
Za povezavo z gostiteljskimi računalniki in/ali zunanjimi napravami uporabljajte ustrezno zaščitene in ozemljene kable ter konektorje.
Za uporabnike v Evropi
Odstranjevanje izrabljenih baterij ter električne in elektronske opreme (velja za države EU in druge evropske države s sistemom ločenega zbiranja odpadkov)
Ta oznaka na izdelku, bateriji ali embalaži pomeni, da izdelka in baterij ni dovoljeno odvreči med gospodinjske odpadke. Ta oznaka na nekaterih baterijah vključuje tudi kemijski simbol. Kemijski simbol za živo srebro (Hg) ali svinec (Pb) je dodan, če baterija vsebuje več kot 0,0005 % živega srebra ali 0,004 % svinca. S tem, ko izdelke in baterije pravilno odvržete, pripomorete k preprečevanju morebitnih negativnih posledic za okolje in zdravje ljudi, ki bi jih lahko povzročila nepravilna odstranitev. Recikliranje materialov prispeva k ohranjanju naravnih virov. Če izdelek za svoje delovanje ali zaradi varnostnih razlogov ali zagotavljanja celovitosti podatkov potrebuje trajno napajanje prek notranje baterije, lahko baterijo zamenja samo usposobljen serviser. Poskrbite za pravilno ravnanje s takšno baterijo ter električno in elektronsko opremo, tako da izdelke ob koncu življenjske dobe odložite na ustreznem zbirnem mestu za recikliranje električne in elektronske opreme. Za ustrezno ravnanje z drugimi baterijami preberite razdelek o varnem odstranjevanju baterij iz izdelka. Baterije odložite na ustreznem zbirnem mestu za recikliranje izrabljenih baterij. Za več informacij o recikliranju tega izdelka ali baterije se obrnite na lokalno upravo, komunalno službo ali prodajalca, pri katerem ste kupili izdelek ali baterijo.
SI
2
Opomba za uporabnike: spodaj navedene informacije se nanašajo samo na opremo, prodano v državah, v katerih veljajo direktive EU.
Ta izdelek je proizvedlo podjetje Sony Corporation, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokio, 108-0075 Japonska, ali je bil proizveden v imenu tega podjetja. Vprašanja glede skladnosti izdelka s predpisi na podlagi zakonodaje Evropske unije naslovite na pooblaščenega predstavnika, družbo Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Nemčija. V primeru vprašanj glede servisa ali garancije glejte naslove, navedene v ločenih servisnih ali garancijskih dokumentih.
Družba Sony Corp. s tem dokumentom potrjuje, da je ta oprema skladna z osnovnimi zahtevami in drugimi ustreznimi določbami v Direktivi 1999/5/EC. Podrobnosti najdete na tem naslovu
URL: http://www.compliance.sony.de/
Ta izdelek je namenjen za uporabo v teh državah: AT, BE, BG, HR, CY, CZ, DK, EE, FI, FR, DE, GR, HU, IS, IE, IT, LV, LI, LT, LU, MT, NL, NO, PL, PT, RO, SK, SI, ES, SE, CH, GB, AL, BA, MK, MD, RS, ME, Kosovo
Frekvenčni pas 5,15–5,35 GHz je namenjen izključno za uporabo v notranjih prostorih.
Sistem za domači kino je namenjen predvajanju video/zvočnih vsebin, shranjenih v povezanih napravah, in pretakanju glasbe iz pametnih telefonov, ki podpirajo funkcijo NFC, ali naprav BLUETOOTH. Ta sistem podpira tudi pretakanje prek omrežja in zrcaljenje zaslona.
Ta oprema je bila preizkušena in ustreza zahtevam Pravilnika o elektromagnetni združljivosti (EMC) glede uporabe povezovalnega kabla, ki je krajši od 3 metrov.
Avtorske pravice in blagovne znamke
Ta sistem je opremljen s sistemoma
Dolby* Digital in DTS** Digital Surround System. * Izdelano na podlagi licence podjetja
Dolby Laboratories. Dolby in simbol DD sta blagovni znamki podjetja Dolby Laboratories.
** Več informacij o patentih DTS je na
voljo na naslovu http://patents.dts.com. Iz delano na podlagi licence družbe DTS Licensing Limited. Kratici DTS in DTS-HD, simbol ter kombinacija kratice DTS in simbola so zaščitene blagovne znamke družbe DTS, Inc. © DTS, Inc. Vse pravice pridržane.
Ta sistem uporablja tehnologijo High-
Definition Multimedia Interface (HDMI™). Izraza HDMI in HDMI High-Definition Multimedia Interface ter logotip HDMI so blagovne znamke ali zaščitene blagovne znamke družbe HDMI Licensing LLC v ZDA in drugih državah.
»BRAVIA« je blagovna znamka podjetja
Sony Corporation.
»PlayStation« je zaščitena blagovna
znamka podjetja Sony Computer Entertainment Inc.
Wi-Fi®, Wi-Fi Protected Access®, Wi-Fi
Alliance® in Wi-Fi CERTIFIED Miracast® so zaščitene blagovne znamke združenja Wi-Fi Alliance®.
Wi-Fi CERTIFIED™, WPA™, WPA2™,
Wi-Fi Protected Setup™ in Miracast™ so blagovne znamke združenja Wi-Fi Alliance®.
Oznaka N Mark je blagovna znamka ali
zaščitena blagovna znamka podjetja NFC Forum, Inc. v ZDA in v drugih državah.
Android™ je blagovna znamka podjetja
Google Inc.
Google Play™ je blagovna znamka
podjetja Google Inc.
»Xperia« je blagovna znamka združenja
Sony Mobile Communications AB.
SI
3
Besedna znamka BLUETOOTH® in
logotipi so zaščitene blagovne znamke podjetja Bluetooth SIG, Inc. Podjetje Sony Corporation te blagovne znamke uporablja na podlagi licence. Druge blagovne znamke in tržna imena so last svojih lastnikov.
LDAC™ in logotip LDAC sta blagovni
znamki podjetja Sony Corporation.
»DSEE HX« je blagovna znamka
podjetja Sony Corporation.
Tehnologija zvočnega šifriranja in
patenti MPEG Layer-3 z licenco združenj Fraunhofer IIS in Thomson.
Windows Media je zaščitena blagovna
znamka ali blagovna znamka podjetja Microsoft Corporation v ZDA in/ali drugih državah. Ta izdelek je zaščiten z nekaterimi pravicami intelektualne lastnine podjetja Microsoft Corporation. Uporaba ali distribucija tovrstne tehnologije zunaj tega izdelka ni dovoljena brez licence podjetja Microsoft ali njegove pooblaščene podružnice.
Opera® Devices SDK proizvajalca
Opera Software ASA. Copyright 1995-2013 Opera Software ASA. Vse pravice pridržane.
»ClearAudio+« je blagovna znamka
podjetja Sony Corporation.
»x.v.Colour« in logotip »x.v.Colour«
sta blagovni znamki podjetja Sony Corporation.
Apple, logotip Apple, iPhone, iPod,
iPod touch in Retina so blagovne znamke družbe Apple Inc., zaščitene v ZDA in drugih državah. App Store je storitvena znamka podjetja Apple Inc.
Oznaki »Made for iPod« in »Made for iPhone« pomenita, da je elektronska naprava zasnovana za povezavo z napravo iPod ali iPhone in da ima potrdilo proizvajalca o skladnosti s standardi za delovanje izdelkov podjetja Apple. Podjetje Apple ni odgovorno za delovanje te naprave ali njeno skladnost z varnostnimi in predpisanimi standardi. Uporaba te dodatne opreme z napravo iPod ali iPhone lahko vpliva na delovanje brezžične povezave.
Modeli, združljivi z napravo iPod ali iPhone
Spodaj so navedeni združljivi modeli naprav iPod/iPhone. Pred uporabo naprave iPod/iPhone s sistemom posodobite njeno programsko opremo. Tehnologija BLUETOOTH deluje z naslednjimi napravami: iPhone
iPhone 6 Plus/iPhone 6/iPhone 5s/ iPhone 5c/iPhone 5/iPhone 4s/ iPhone 4/iPhone 3GS
iPod touch
iPod touch (5. generacije)/ iPod touch (4. generacije)
Vse druge blagovne znamke so
blagovne znamke svojih lastnikov.
Druga imena sistemov in izdelkov so
običajno blagovne znamke ali zaščitene blagovne znamke svojih proizvajalcev. Oznaki ™ in nista navedeni v tem priročniku.
SI
4
Opombe glede programske opreme z licenco GNU GPL/LGPL in druge odprtokodne programske opreme
Ta izdelek vključuje programsko opremo, za katero veljajo pogoji licence GNU General Public License (»GPL«) ali GNU Lesser General Public License (»LGPL«). Te določajo, da imajo kupci pravico do pridobitve, spreminjanja in nadaljnje distribucije izvorne kode zgoraj omenjene programske opreme v skladu s pogoji licence GPL ali LGPL.
Za podrobnosti o licencah GPL ali LGPL oz. drugih licencah za programsko opremo glejte [Software License Information] v razdelku [System Settings] menija [Setup] izdelka.
Za izvorno kodo za programsko opremo, uporabljeno v tem izdelku, veljata licenci GPL in LGPL, koda pa je na voljo v spletu. Prenesete jo lahko s tega naslova URL: http://oss.sony.net/Products/Linux
Družba Sony ne posreduje odgovorov na vprašanja oz. odzivov na poizvedbe v zvezi z vsebino te izvorne kode.

O teh navodilih za uporabo

Navodila v teh navodilih za uporabo
opisujejo upravljalne funkcije daljinskega upravljalnika. Uporabite lahko tudi upravljalne gumbe glavne enote, če so poimenovani enako ali podobno kot gumbi daljinskega upravljalnika.
Nekatere slike so vključene samo za
namene ponazoritve, prikazani izdelki na njih pa se lahko razlikujejo od dejanskih.
Elementi, prikazani na TV-zaslonu,
se lahko razlikujejo glede na območje.
Privzeta nastavitev je podčrtana.Besedilo znotraj oklepajev ([--]) se
prikaže na TV-zaslonu, besedilo med narekovaji (»-«) pa na zaslonu sprednje plošče.
SI
5
Kazalo vsebine
Povezovanje Navodila za začetek (ločen dokument)
O teh navodilih za uporabo .......5
Poslušanje/Gledanje
Predvajanje video/zvočnih
vsebin, shranjenih
v priključenih napravah ........8
Predvajanje glasbenih/slikovnih
datotek prek naprave USB ...8
Poslušanje glasbe, shranjene
v napravi BLUETOOTH ..........9
Predvajanje glasbenih/slikovnih
datotek v drugih napravah
prek omrežne funkcije .........9
Nastavitev zvoka
Predvajanje zvočnih učinkov .....9
Uporaba funkcije DSEE HX
(poustvarjanje zvočnih datotek s kodeki z naravno
kakovostjo zvoka) ..............10
Funkcija BLUETOOTH
Poslušanje glasbe, shranjene
v napravi BLUETOOTH ......... 11
Poslušanje glasbe
s prenašanjem zvočnega signala v sprejemnik, ki podpira tehnologijo
BLUETOOTH ........................ 13
Nadzor sistema s pametnim
telefonom ali tablično
napravo (SongPal) .............. 15
Omrežno delovanje
Vzpostavljanje povezave
z žičnim omrežjem ............. 16
Vzpostavljanje povezave
z brezžičnim omrežjem .......17
Predvajanje datotek prek
domačega omrežja .............17
Uživanje v številnih spletnih
storitvah ............................. 18
Uporaba zrcaljenja zaslona ...... 19
Ogled avtorsko zaščitene vsebine 4K
Priključitev televizorja 4K .........20
Priključevanje naprav 4K .......... 21
Nastavitve in prilagoditve
Uporaba namestitvenega
zaslona ............................... 22
Uporaba menija
z možnostmi ....................... 29
Druge funkcije
Uporaba funkcije Control for
HDMI za »BRAVIA« Sync ....30
Predvajanje zvoka Multiplex
Broadcast (Dual Mono) ...... 32
Onemogočanje gumbov na
dotik na enoti (ključavnica
za otroke) ...........................33
Prilagoditev svetlosti ...............33
Varčevanje z energijo
v stanju pripravljenosti ...... 33
SI
6
Dodatne informacije
Previdnostni ukrepi ................. 34
Odpravljanje težav .................. 36
Vodnik po delih sistema in
upravljalnih gumbih .......... 42
Vrste datotek, ki jih je mogoče
predvajati ........................... 45
Podprte oblike zvočnega
zapisa ................................. 46
Tehnični podatki ...................... 46
Komunikacija BLUETOOTH ...... 49
Stvarno kazalo ......................... 50
LICENČNA POGODBA ZA
KONČNEGA UPORABNIKA ....52
SI
7

Poslušanje/Gledanje

Predvajanje video/ zvočnih vsebin, shranjenih v priključenih napravah

Pritisnite INPUT +/–.
Pritisnete lahko tudi gumb HOME ter nato pritiskate Pritiskajte gumbe /// in nato pritisnite gumb , da izberete želeni vhod.
[TV]
Naprava (televizor itd.), ki je povezana z vtičnico za televizor (DIGITAL IN), ali televizor, ki podpira funkcijo Audio Return Channel in je povezan z vtičnico HDMI OUT (ARC)
[HDMI1]/[HDMI2]/[HDMI3]
Naprava, povezana z vtičnico HDMI IN 1/2/3
[Bluetooth Audio] »BT«
Naprava BLUETOOTH, ki podpira profil A2DP
[Analog] »ANALOG«
Naprava (predvajalnik digitalnih večpredstavnostnih vsebin ipd.), povezana prek vtičnice ANALOG IN
[USB]
Naprava USB, povezana prek vrat (USB)
[Screen mirroring] »SCR M«
Naprava, združljiva s funkcijo zrcaljenja zaslona (stran 19)
[Home Network] »H.NET«
Vsebine, shranjene v strežniku (stran 17)
[Music Services] »M.SERV«
Vsebine glasbenih storitev, ki so na voljo v spletu (stran 18)
Namig
Pritisnete lahko tudi gumba PAIRING in MIRRORING na daljinskem upravljalniku, da izberete vhod [Bluetooth Audio] ali [Screen mirroring].

Predvajanje glasbenih/ slikovnih datotek prek naprave USB

Predvajate lahko glasbene/slikovne datoteke, shranjene v povezani napravi USB. Več o vrstah datotek, ki jih je mogoče predvajati, preberite v razdelku »Vrste datotek, ki jih je mogoče predvajati« (stran 45).
1 Priključite napravo USB v vrata
(USB).
Pred priključitvijo preberite navodila za uporabo naprave USB.
2 Pritisnite HOME.
Na TV-zaslonu se prikaže začetni zaslon.
3 Pritisnite gumbe ///, da
izberete [USB], in nato pritisnite gumb .
4 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Music] ali [Photo], in nato pritisnite gumb .
5 Pritisnite gumba /, da izberete
želeno vsebino, in nato pritisnite gumb .
Izbrana vsebina se začne predvajati.
Opomba
Naprave USB med delovanjem ne odstranjujte. Pred priključevanjem ali odstranjevanjem naprave USB izklopite sistem, da preprečite poškodbe podatkov ali okvaro naprave USB.
SI
8
Poslušanje/Gledanje / Nastavitev zvoka

Poslušanje glasbe, shranjene v napravi BLUETOOTH

Preberite razdelek »Funkcija BLUETOOTH« (stran 11).

Predvajanje glasbenih/ slikovnih datotek v drugih napravah prek omrežne funkcije

Preberite razdelek »Omrežno delovanje« (stran 16).

Nastavitev zvoka

Predvajanje zvočnih učinkov

Uživate lahko v predvajanju vnaprej programiranih zvočnih učinkov, ki ustrezajo različnim vrstam zvočnih virov. Z njimi lahko doma uživate v razburljivem in intenzivnem zvoku.
Opomba
Če je sistem povezan s sprejemnikom BLUETOOTH v načinu oddajnika, zvočni učinki niso na voljo.
Izbira zvočnega polja
Med predvajanjem večkrat pritisnite gumb SOUND FIELD.
[ClearAudio+]
Uživajte v zvoku z zvočnim poljem, ki ga priporoča Sony. Zvočno polje je samodejno optimizirano glede na vsebino in funkcijo predvajanja.
[Movie]
Sistem zagotavlja optimiziran zvok za ogled filmov.
[Music]
Sistem zagotavlja optimiziran zvok za poslušanje glasbe.
[Sports]
Ta sistem poustvari doživetje ob spremljanju športnih prenosov. Komentar je jasen, navijanje se sliši kot prostorski zvok in zvoki so realistični.
[Game Studio]
Sistem zagotavlja optimiziran zvok za igranje videoiger.
[Standard]
Sistem zagotavlja zvok, ki ustreza izbranemu viru.
Namig
Pritisnete lahko tudi gumb CLEARAUDIO+,
da izberete [ClearAudio+].
Možnost [Sound Field] lahko izberete tudi
v meniju z možnostmi (stran 29).
9
SI
Uporaba funkcije nočnega načina
Ta funkcija je uporabna pri ogledu filmov ponoči. Dialogi bodo razločni tudi pri nižji ravni glasnosti.
Pritisnite NIGHT.
Funkcija nočnega načina je vključena. Pritisnite znova, če jo želite preklicati.
Namig
Možnost [Night] lahko izberete tudi v meniju z možnostmi (stran 29).
Uporaba funkcije Clear Voice
Ta funkcija ustvari razločnejše dialoge.
Pritiskajte gumb VOICE.
[Voice : 1]: Standard[Voice : 2]: Obseg dialoga je povečan.[Voice : 3]: Obseg dialoga je večji,
zlasti tisti deli slušnega obsega, ki jih starejši slabše slišijo.
Namig
Izberete lahko tudi možnosti [Type 1], [Type 2] ali [Type 3] v razdelku [Voice] v meniju z možnostmi (stran 29).

Uporaba funkcije DSEE HX (poustvarjanje zvočnih datotek s kodeki z naravno kakovostjo zvoka)

DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine) je vrhunska tehnologija izravnave in obnove zvoka, ki jo je samostojno razvila družba Sony. Ta funkcija pretvori zvočno datoteko v zvočno datoteko z visoko ločljivostjo* in poustvari čist vrhunski zvok, ki se pogosto izgubi. Funkcija deluje le, kadar je kot zvočno polje izbrana možnost [Music].
* Datoteko je mogoče razširiti do največ
96 kHz/24 bitov.
1 Pritisnite HOME.
Na TV-zaslonu se prikaže začetni zaslon.
2 Pritisnite gumb , da izberete
možnost [Setup] v zgornjem desnem kotu, in nato pritisnite gumb .
3 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Audio Settings], in nato pritisnite gumb .
4 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [DSEE HX], in nato pritisnite gumb .
5 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [On], in nato pritisnite gumb .
Opomba
Funkcija DSEE HX ne podpira zvočnih
datotek z visoko ločljivostjo.
Funkcija DSEE HX ne deluje učinkovito,
kadar je bitna hitrost prenizka za ustrez no izravnavo.
10
SI

Funkcija BLUETOOTH

Funkcija BLUETOOTH

Poslušanje glasbe, shranjene v napravi BLUETOOTH

Seznanjanje sistema z napravo BLUETOOTH
Seznanjanje je postopek, pri katerem se naprave BLUETOOTH predhodno medsebojno registrirajo. Ko so naprave seznanjene, tega postopka ni potrebno ponavljati. Pred seznanjanjem naprave s sistemom nastavite [Bluetooth Mode] na [Receiver] (stran 25).
1 Oddaljenost med napravo
BLUETOOTH in enoto mora biti največ en meter.
2 Pritisnite PAIRING .
Moder indikator LED utripa in na TV-zaslonu se prikaže zaslon za seznanjanje naprave BLUETOOTH.
Namig
Na začetnem zaslonu lahko izberete tudi možnost [Bluetooth Audio].
3 Nastavite napravo BLUETOOTH na
način seznanjanja.
Več informacij o nastavitvi naprave BLUETOOTH na način seznanjanja je na voljo v navodilih za uporabo, priloženih napravi.
4 Na zaslonu naprave izberite
možnost »HT-XT3«.
Izvedite ta korak v roku petih minut, sicer bo način seznanjanja preklican. Ko je povezava BLUETOOTH vzpostavljena, zasveti moder indikator LED in na TV-zaslonu se prikaže ime naprave.
Opomba
Če naprava BLUETOOTH zahteva geslo, vnesite »0000«. Geslo je lahko označeno z besedami »Passcode«, »PIN code«, »PIN number« ali »Password«.
Namig
Ime sistema, ki ga prikaže naprava, lahko spremenite prek možnosti [Device Name] v razdelku [System Settings] (stran 27).
5 Zaženite predvajanje prek
naprave BLUETOOTH.
6 Prilagodite glasnost.
Najprej prilagodite glasnost v napravi BLUETOOTH. Če je raven glasnosti še vedno prenizka, prilagodite glasnost enote.
Opomba
S sistemom lahko seznanite do devet naprav BLUETOOTH. Če s sistemom seznanite deseto napravo BLUETOOTH, bo ta zamenjala najstarejšo seznanjeno napravo.
Preklic postopka seznanjanja
Pritisnite HOME ali INPUT +/–.
Vzpostavljanje povezave z napravo BLUETOOTH prek tega sistema
Povežete se lahko s seznanjeno napravo BLUETOOTH prek tega sistema. Preden predvajate glasbo, preverite naslednje: Funkcija BLUETOOTH v napravi
BLUETOOTH je vključena.
Postopek seznanjanja je zaključen
(stran 11).
Možnost [Bluetooth Mode] je
nastavljena na [Receiver] (stran 25).
SI
11
1 Pritisnite PAIRING .
Opomba
Če želite vzpostaviti povezavo z zadnjo
povezano napravo BLUETOOTH,
pritisnite . Nadaljujte s 5. korakom.
2 Pritisnite gumb OPTIONS. 3 Izberite [Device List] in pritisnite .
Prikaže se seznam seznanjenih
naprav BLUETOOTH.
4 Pritiskajte gumba /, da izberete
želeno napravo, in nato pritisnite
gumb .
5 Pritisnite gumb , da zaženete
predvajanje.
6 Prilagodite glasnost.
Najprej prilagodite glasnost
v napravi BLUETOOTH. Če je raven
glasnosti še vedno prenizka,
prilagodite glasnost enote.
Opomba
Ko je sistem povezan z napravo
BLUETOOTH, lahko predvajanje upravljate z gumbi , , , / in /.
Če nastavite [Bluetooth Standby] na [On]
(stran 25), lahko s sistemom vzpostavite povezavo prek seznanjene naprave BLUETOOTH tudi takrat, ko je sistem v stanju pripravljenosti.
Zvok se prek tega sistema v primerjavi
z zvokom iz naprave BLUETOOTH lahko predvaja z zamikom, in sicer zaradi značilnosti brezžične tehnologije BLUETOOTH.
Namig
Prek naprave BLUETOOTH lahko omogočite ali onemogočite kodek AAC ali LDAC (stran 25).
Prekinitev povezave z napravo BLUETOOTH
Izvedite katerega koli od spodnjih postopkov.
Znova pritisnite PAIRING .Onemogočite funkcijo BLUETOOTH
v napravi BLUETOOTH.
Ko je prikazan zaslon za predvajanje,
pritisnite OPTIONS in nato izberite [Disconnect].
Izklopite sistem ali napravo
BLUETOOTH.
Brisanje seznanjene naprave BLUETOOTH s seznama naprav
1 Upoštevajte navodila v zgornjih
korakih 1–3.
2 Pritiskajte gumba /, da izberete
napravo, in nato pritisnite gumb OPTIONS.
3 Pritiskajte gumba /, da izberete
možnost [Remove], in nato pritisnite gumb .
4 Pritiskajte gumba /, da izberete
možnost [OK], in nato pritisnite gumb .
Vzpostavljanje povezave z oddaljeno napravo s funkcijo poslušanja z enim dotikom (NFC)
NFC (Near Field Communication) je tehnologija, ki omogoča brezžično komunikacijo kratkega dosega med različnimi napravami. Če pridržite oddaljeno napravo, ki podpira funkcijo NFC, v bližini oznake N na enoti, se bosta sistem in oddaljena naprava seznanila ter nato samodejno vzpostavila povezavo BLUETOOTH.
Združljive oddaljene naprave
Oddaljene naprave z vgrajeno funkcijo NFC (OS: Android 2.3.3 ali novejši, razen Android 3.x) Ta funkcija ne deluje pri sprejemnikih, ki podpirajo tehnologijo NFC.
Opomba
Ta sistem lahko prepozna in se poveže
samo z eno napravo, ki podpira funkcijo NFC, hkrati.
12
SI
Funkcija BLUETOOTH
Od vrste oddaljene naprave je odvisno, ali
bo pred tem v njej morda treba spremeniti določene nastavitve. Vklopite funkcijo NFC. Podrobnosti
najdete v navodilih za uporabo oddaljene naprave.
Če oddaljena naprava uporablja različico
operacijskega sistema Android, starejšo kot 4.1.x, prenesite in zaženite aplikacijo »NFC Easy Connect«. »NFC Easy Connect« je brezplačna aplikacija za oddaljene naprave Android, ki je na voljo v trgovin i Google Play. (Aplikacija morda ni na voljo v nekaterih državah/regijah.)
1 Oddaljeno napravo pridržite blizu
oznake N na enoti, tako da oddaljena naprava zavibrira.
Upoštevajte navodila na zaslonu oddaljene naprave in vzpostavite povezavo BLUETOOTH. Ko je povezava BLUETOOTH vzpostavljena, na sprednji plošči zasveti indikator LED.
2 Zaženite predvajanje zvočnega
vira, shranjenega v oddaljeni napravi.
Podrobnosti o funkcijah predvaj anja so na voljo v navodilih za uporabo oddaljene naprave.
Namig
Če postopek seznanjanja in vzpostavljanje
povezave BLUETOOTH nista uspešna, upoštevajte spodnja navodila. Oddaljeno napravo znova pridržite blizu
oznake N na enoti.
Če uporabljate ovitek za oddaljeno
napravo, ki je dostopen na trgu, ga odstranite.
Znova zaženite aplikacijo »NFC Easy
Connect«.
Če želite omogočiti vzpostavljanje
povezave naprave BLUETOOTH, kadar je sistem v stanju pripravljenosti, nastav ite [Quick Start Mode] na [On].
Če je raven glasnosti prenizka, najprej
prilagodite glasnost v oddaljeni napravi. Če predvajanje še vedno ni dovolj glasno, prilagodite glasnost na enoti.
Če pridržite oddaljeno napravo v bližini
oz n ak e N , k o j e s is te m v na či nu od d aj ni ka , se možnost [Bluetooth Mode] samodejno spremeni v [Receiver]. Ta funkcija ne deluje pri sprejemnikih, ki podpirajo tehnologijo NFC.
Zaustavitev predvajanja
Predvajanje se zaustavi, če izvedete katero koli od teh dejanj: oddaljeno napravo znova pridržite
blizu oznake N na enoti;
zaustavite predvajalnik glasbe
v oddaljeni napravi;
izklopite sistem ali oddaljeno napravo;spremenite vhod;izključite funkcijo BLUETOOTH
v oddaljeni napravi;
na daljinskem upravljalniku pritisnete
gumb , HOME ali PAIRING .

Poslušanje glasbe s prenašanjem zvočnega signala v sprejemnik, ki podpira tehnologijo BLUETOOTH

Zvok, ki ga predvaja zvočni vir, lahko s tem sistemom poslušate prek sprejemnika, ki podpira tehnologijo BLUETOOTH (npr. slušalke).
1 Vključite funkcijo BLUETOOTH
v sprejemniku BLUETOOTH.
2 V razdelku [Bluetooth Settings]
nastavite možnost [Bluetooth Mode] na [Transmitter] (stran 25).
13
SI
3 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [OK].
4 Pritisnite /, da izberete ime
sprejemnika BLUETOOTH na
seznamu [Device List] v razdelku
[Bluetooth Settings] (stran 25),
in nato pritisnite .
Ko je povezava BLUETOOTH
vzpostavljena, zasveti moder
indikator LED.
Opomba
Če na seznamu ne najdete imena
svojega sprejemnika BLUETOOTH,
izberite [Scan].
5 Zaženite predvajanje vira prek
tega sistema.
Zvok se oddaja prek sprejemnika
BLUETOOTH.
6 Prilagodite glasnost.
Najprej prilagodite glasnost
v sprejemniku BLUETOOTH. Če je
raven glasnosti še vedno prenizka,
prilagodite glasnost enote.
Pri povezavi s sprejemnikom
BLUETOOTH glasnosti enote ni
mogoče upravljati. Gumba na dotik
za nastavitev glasnosti na enoti in
gumba na daljinskem upravljalniku
delujejo samo ob uporabi
sprejemnika BLUETOOTH.
Opomba
Registrirate lahko največ devet
sprejemnikov BLUETOOTH. Če registrirate deseti sprejemnik BLUETOOTH, bo ta zamenjal najstarejši povezani sprejemnik BLUETOOTH.
Na zaslonu [Device List] lahko sistem
prikaže največ 15 zaznanih sprejemnikov BLUETOOTH.
Med oddajanjem zvoka ni mogoče
spreminjati zvočnih učinkov ali nastavitev v meniju z možnostmi.
Nekaterih vsebin ni mogoče oddajati, ker
so zaščitene.
Oddajanje zvoka iz sprejemnika
BLUETOOTH je lahko zakasnjeno v primerjavi z zvokom, ki ga oddaja sistem, zaradi lastnosti brezžične tehnologije BLUETOOTH.
Ko je sprejemnik BLUETOOTH ustrezno
povezan s sistemom, se zvok ne oddaja iz zvočnikov sistema in vtičnice HDMI OUT (ARC).
Ko je sistem v načinu oddajnika, so vhod
[Screen mirroring], vhod [Bluetooth Audio] in funkcija za upravljanje domačega kina onemogočeni.
Namig
Ko je sistem povezan s sprejemnikom
BLUETOOTH, lahko predvajanje upravljate z upravljalnimi gumbi sprejemnika BLUETOOTH.
Ta sistem lahko povežete z nazadnje
povezanim sprejemnikom BLUETOOTH s pritiskanjem gumba RX/TX .
izberite možnost [Transmitter]. Nato zaženite predvajanje vira prek tega sistema.
Prekinitev povezave s sprejemnikom BLUETOOTH
Izvedite katerega koli od spodnjih postopkov. Izključite funkcijo BLUETOOTH
v sprejemniku BLUETOOTH.
Možnost [Bluetooth Mode] nastavite
na [Receiver] ali [Off] (stran 25).
Izklopite sistem ali sprejemnik
BLUETOOTH.
Izvedite postopek s funkcijo z enim
dotikom (NFC).
Izbris registriranega sprejemnika BLUETOOTH
1 Izberite [Device List] v razdelku
[Bluetooth Settings] (stran 25). Prikaže se seznam seznanjenih in
zaznanih sprejemnikov BLUETOOTH.
2 Pritisnite /, da izberete napravo,
in nato pritisnite OPTIONS.
3 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Remove], in nato pritisnite gumb .
4 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [OK], in nato pritisnite gumb .
14
SI
Funkcija BLUETOOTH

Nadzor sistema s pametnim telefonom ali tablično napravo (SongPal)

Namenska aplikacija za ta model je na voljo v trgovinah Google Play in App Store. Poiščite »SongPal« in prenesite brezplačno aplikacijo, da izveste več o njenih uporabnih storitvah. Aplikacija Easy Control, »SongPal« podpira brezžično delovanje. Omogoča: izbiranje glasbenih/zvočnih vsebin iz
integriranih funkcij različnih naprav in pametnih telefonov,
intuitivno upravljanje različnih
nastavitev,
vizualno izboljšanje glasbe s pomočjo
zaslona vašega pametnega telefona.
Opomba
Pred izvajanjem spodnjih postopkov nastavite [Bluetooth Mode] na [Receiver] (stran 25).
Ko uporabljate napravo Android
1 Poiščite, prenesite in zaženite
aplikacijo »SongPal«. Nato upoštevajte navodila na zaslonu.
2 Ko naprava prikaže zaslon za
povezavo BLUETOOTH, pritisnite PAIRING .
Moder indikator LED utripa.
3 Na seznamu naprav BLUETOOTH
v napravi izberite »HT-XT3«. Ko je povezava vzpostavljena, zasveti
moder indikator LED.
4 Upravljajte sistem prek zaslona
povezane naprave.
Pri uporabi naprave iPhone/iPod
1 Pritisnite PAIRING .
Moder indikator LED utripa.
2 Preklopite napravo iPod ali iPhone
v način za seznanjanje.
3 Na seznamu naprav BLUETOOTH
v napravi iPhone/iPod izberite »HT-XT3«.
Ko je povezava vzpostavljena, zasveti moder indikator LED.
4 Poiščite, prenesite in zaženite
aplikacijo »SongPal«.
5 Upravljajte sistem prek zaslona
povezane naprave.
15
SI

Omrežno delovanje

Kabel LAN (ni priložen)
Strežnik
Širokopasovni usmerjevalnik
Modem ADSL/ kabelski modem
Kabel LAN (ni priložen)
Internet
Nastavitev žične povezave LAN

Vzpostavljanje povezave z žičnim omrežjem

Vzpostavljanje omrežne povezave sistema s kablom LAN
Spodnja slika prikazuje primer konfiguracije domačega omrežja s sistemom in strežnikom.
Namig
Priporočena je uporaba običajnega zaščitenega vmesniškega kabla (kabel LAN).
16
SI
Če ste uporabili nastavitve [Easy Network Settings], naslednji postopek nastavitve ni potreben.
1 Pritisnite HOME.
Na TV-zaslonu se prikaže začetni zaslon.
2 Pritisnite gumb , v zgornjem
desnem kotu izberite možnost
[Setup], in nato pritisnite
gumb .
3 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Network Settings], in nato pritisnite gumb .
4 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Internet Settings], in nato pritisnite gumb .
5 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Wired Setup], in nato pritisnite gumb .
Na TV-zaslonu se prikaže zaslon za metodo pridobivanja naslova IP.
6 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Auto], in nato pritisnite gumb .
7 Pritisnite gumba / za izbiro
želenih nastavitev in nato pritisnite gumb .
8 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Save & Connect], in nato pritisnite gumb .
Sistem začne vzpostavljati povezavo z omrežjem. Podrobnosti najdete v sporočilih, ki se pojavijo na TV­zaslonu.
Če uporabljate stalen naslov IP
V 6. koraku izberite možnost [Custom], upoštevajte navodila na zaslonu in izberite [Specify IP address]. Na TV-zaslonu se prikaže zaslon za vnos naslova IP. Upoštevajte navodila na zaslonu, vnesite vrednost za [IP Address] in nato pritisnite gumb , da potrdite vrednosti. Vnesite vrednosti za [Subnet Mask], [Default Gateway], [Primary DNS] in [Secondary DNS] ter pritisnite .
Omrežno delovanje

Vzpostavljanje povezave z brezžičnim omrežjem

Nastavitev brezžične povezave LAN
Pred prilagoditvijo omrežnih nastavitev
Če brezžični usmerjevalnik LAN (dostopovna točka) podpira uporabo načina Wi-Fi Protected Setup (WPS), lahko omrežne nastavitve preprosto urejate z gumbom WPS. V nasprotnem primeru boste morali izbrati ali vnesti naslednje informacije. Vnaprej preverite naslednje informacije.
Ime omrežja (SSID)* brezžičnega
usmerjevalnika/dostopovne točke LAN
Varnostni ključ (geslo)** za omrežje
* SSID (Service Set Identifier) je ime, ki
določa posamezno dostopovno točko.
** Te informacije so zapisane na oznaki na
vašem brezžičnem usmerjevalniku/ dostopovni točki LAN, v navodilih za uporabo, lahko pa vam jih posreduje oseba, ki je namestila vaše brezžično omrežje, ali vaš ponudnik internetnih storitev.
4 S programsko tipkovnico vnesite
varnostni ključ (ključ WEP, ključ WPA/WPA2). Pritisnite /// in , da izberete posamezne znake/številke, ter nato izberite [Enter], da potrdite varnostni ključ.
Sistem začne vzpostavljati povezavo z omrežjem. Podrobnosti najdete v sporočilih, ki se pojavijo na TV-zaslonu.
Če uporabljate stalen naslov IP
V 3. koraku izberite možnost [New connection registration], izberite [Manual registration] ter nato upoštevajte navodila na zaslonu in izberite [Specify IP address]. Na TV-zaslonu se prikaže zaslon za vnos naslova IP. Upoštevajte navodila na zaslonu, vnesite vrednost za [IP Address] in nato pritisnite gumb , da potrdite vrednosti. Vnesite vrednosti za [Subnet Mask], [Default Gateway], [Primary DNS] in [Secondary DNS] ter pritisnite .
Opomba
Če vaše omrežje ni zavarovano s šifriranjem (z varnostnim ključem), se zaslon varnostnih nastavitev v 4. koraku ne prikaže.
1 Upoštevajte postopke v korakih
1–4 v razdelku »Nastavitev žične povezave LAN« (stran 16).
2 Pritisnite gumba /, da izberete
možnost [Wireless Setup(built-in)], in nato pritisnite gumb .
Na TV-zaslonu se prikaže seznam razpoložljivih dostopovnih točk (SSID).
3 Pritisnite /, da izberete želeno
ime omrežja (SSID) in nato pritisnite .
Na TV-zaslonu se prikaže zaslonski prikaz varnostnih nastavitev.

Predvajanje datotek prek domačega omrežja

Sistem omogoča predvajanje glasbenih/ slikovnih datotek prek drugih naprav, združljivih z domačim omrežjem tako, da jih povežete v domače omrežje.
Sistem lahko uporabljate kot predvajalnik ali upodabljalnik.
Strežnik: omogoča shranjevanje in
skupno rabo digitalnih večpredstavnostnih vsebin
Predvajalnik: poišče digitalne
večpredstavnostne vsebine v strežniku in jih predvaja.
17
SI
Loading...
+ 39 hidden pages