Sony CFD-F10L Users guide [nl]

Voorzorgsmaatregelen
Veiligheid
• De laserstraal van de CD-speler is schadelijk voor de ogen en bijgevolg mag u de behuizing niet proberen te openen. Laat het toestel alleen nakijken door bevoegd vakpersoneel.
• Indien er een voorwerp of vloeistof in de behuizing terechtkomt, moet u de stekker uit het stopcontact trekken en het toestel laten nakijken door een deskundige alvorens hem weer in gebruik te nemen.
• Discs met afwijkende vormen (b.v. hart, vierkant, ster) kunnen niet met deze dit toestel worden afgespeeld. Indien u dat niet doet, kan het toestel worden beschadigd. Gebruik geen dergelijke discs.
De behuizing reinigen
• Reinig de behuizing, het voorpaneel en de bedieningselementen met een zachte doek die lichtjes is bevochtigd met een mild zeepsopje. Gebruikt een schuursponsje, schuurpoeder noch solventen zoals alcohol of benzine.
Spanningsbronnen
• Om het toestel op wisselstroom te laten werken, moet u eerst controleren of de bedrijfsspanning van de speler overeenstemt met de lokale netspanning (zie "Technische gegevens") en het meegeleverde netsnoer gebruiken; gebruik geen ander snoer.
• Het toestel blijft onder (net)spanning staan zolang de stekker in het stopcontact zit, ook al is het toestel zelf uitgeschakeld.
• Het toestel kan ook werken op zes R20 (D) batterijen.
• Wanneer de batterijen niet worden gebruikt, moet u ze verwijderen om beschadiging door lekkage of corrosie te voorkomen.
• Het naamplaatje met de werkspanning, het stroomverbruik, enzovoort bevindt zich aan de onderkant van het apparaat.
Plaatsing
• Installeer het toestel niet in de buurt van warmtebronnen of op een plaats waar het is blootgesteld aan directe zonnestraling, overmatig stof of mechanische schokken.
• Plaats het toestel niet op een hellend of onstabiel oppervlak.
• Laat minstens 10 mm vrij rond de behuizing. De ventilatieopeningen moeten vrij blijven om het toestel behoorlijk te laten functioneren en de levensduur van de onderdelen te verlengen.
• Indien het toestel wordt achtergelaten in een auto die in de zon geparkeerd staat, kies dan altijd een plaats waar hij niet blootstaat aan directe zonnestraling.
• De luidsprekers zijn voorzien van een krachtige magneet en dus moet u credit cards met magnetische codering of horloges met veermechanisme uit de buurt van het toestel houden om beschadiging door de magneet te vermijden.
Werking
• Indien het toestel direct van een koude in een warme of een zeer vochtige ruimte wordt gebracht, kan er condensvorming optreden op de lenzen in het CD-gedeelte. In dat geval kan de werking van het toestel zijn verstoord. Haal in dat geval de CD uit het toestel en wacht ongeveer een uur tot alle vocht is verdampt.
• Indien het toestel gedurende lange tijd niet is gebruikt, moet u het enkele minuten in de weergavestand laten opwarmen alvorens een cassette in te brengen.
Opmerkingen bij cassettes
• Breek het wispreventienokje van kant A of B af om ongewenste opname te voorkomen. Bedek de ontstane opening met kleefband om weer op te kunnen nemen.
kant A
nokje voor kant B
• Het gebruik van cassettes met een speelduur van meer dan 90 minuten is niet aanbevolen, behalve voor langdurige, ononderbroken opname of weergave.
nokje voor kant A
Opmerkingen bij CD’s
• Maak een CD voor het afspelen altijd schoon met een doek. Wrijf van binnen naar buiten toe.
• Gebruik geen solventen zoals benzine, thinner en in de handel verkrijgbare reinigingsmiddelen of antistatische sprays voor grammofoonplaten.
• Stel een CD niet bloot aan directe zonnestraling of warmtebronnen zoals bijvoorbeeld heteluchtkanalen of in een auto die in de volle zon geparkeerd staat en waarin de temperatuur sterk kan oplopen.
• Kleef geen papier of stickers op een CD en kras ook het oppervlak niet.
• Berg een CD na gebruik weer op in de houder.
Krassen, vuil of vingerafdrukken op een CD kunnen spoorvolgingsfouten veroorzaken.
Betreffende CD-R’s/CD-RW’s
Deze speler kan CD-R’s/CD-RW’s opgenomen in CD-DA formaat* afspelen, maar de weergavecapaciteit varieert afhankelijk van de kwaliteit van de disc en de toestand van de opname-apparatuur.
* CD-DA is de afkorting voor Compact
Disc Digital Audio. Dit is een opnamenorm voor Audio CD’s.
Muziekdiscs die zijn gecodeerd met copyright-beveilgingstechnologieën
Dit product is ontworpen voor het afspelen van discs die voldoen aan de CD-norm (Compact Disc). Onlangs hebben platenmaatschappijen muziekdiscs op de markt gebracht die zijn gecodeerd met copyright-beveiligingstechnologieën. Houd er rekening mee dat sommige van deze discs niet voldoen aan de CD-norm en wellicht niet met dit product kunnen worden afgespeeld.
Met alle vragen over en eventuele problemen met uw toestel kunt u steeds terecht bij uw dichtstbijzijnde Sony handelaar.
Verhelpen van storingen
Algemeen
Het toestel schakelt niet aan.
• Controleer of de batterijen correct zijn ingebracht.
• Vervang alle batterijen door nieuwe als ze zijn uitgeput.
• Wanneer de speler op batterijen werkt, kunt u hem niet aanschakelen met de afstandsbediening.
Het toestel staat niet aan en "bAttErY" en "Error" verschijnen afwisselend.
• Controleer of de batterijen correct zijn ingebracht.
• Vervang alle batterijen door nieuwe als ze zijn uitgeput.
Geen geluid.
• Regel het volume.
• Koppel de hoofdtelefoon los bij het luisteren via de luidsprekers.
Ruis is hoorbaar.
• Iemand gebruikt een draagbare telefoon of andere apparatuur die radiogolven produceert in de buurt van het toestel. t Hou de draagbare telefoon e.d. uit de buurt van het toestel.
CD-speler
De CD speelt niet of "no dISC" licht op in het uitleesvenster ook al is er een CD ingebracht.
• Plaats de CD met het label naar boven.
• Reinig de CD.
• Verwijder de CD en laat de CD-houder ongeveer een uur open staan om het concensvocht te laten opdrogen.
• De CD-R/CD-RW werd niet gefinaliseerd. Finaliseer de CD-R/CD-RW met het opnametoestel.
• Er is een probleem met de kwaliteit van de CD-R/CD-RW, de opname-apparatuur of de toepassingssoftware.
• De CD-R/CD-RW is leeg.
• Vervang alle batterijen door nieuwe als ze zijn uitgeput.
Het geluid valt weg.
• Verlaag het volume.
• Reinig de CD of vervang hem indien hij zwaar is beschadigd.
• Plaats het toestel op een trillingsvrije plek.
• Reinig de lens met een in de handel verkrijgbare blazer.
• Bij het gebruik van CD-R’s/CD-RW’s van slechte kwaliteit of een probleem met de opname-apparatuur of toepassingssoftware, kan het geluid wegvallen of ruis hoorbaar zijn.
Radio
Slechte ontvangst.
• Richt de antenne voor een betere FM ontvangst.
• Richt de speler zelf voor een betere AM of MW (MG)/LW (LG) ontvangst.
Het geluid is zwak of van slechte kwaliteit.
• Vervang alle batterijen door nieuwe als ze zijn uitgeput.
• Zet het toestel verder af van de TV.
Het TV-beeld is onstabiel.
• Wanneer u een FM-zender beluistert met een binnenantenne in de buurt van de TV, moet u het toestel verder van de TV af zetten.
Cassettespeler
De cassette reageert niet wanneer u een bedieningstoets indrukt.
• Sluit de cassettehouder goed.
De z toets werkt niet of de cassette speelt niet af/neemt niet op.
• Controleer of het wispreventienokje van de cassette intact is.
• Reinig koppen, aandrukrol en capstan met een wattenstaafje dat lichtjes is bevochtigd met een reinigingsmiddel of alcohol.
• Vervang alle batterijen door nieuwe als ze zijn uitgeput.
•U gebruikt een TYPE II (high) of TYPE IV (metal) cassette. Gebruik alleen TYPE I (normal) cassettes.
• Demagnetiseer de koppen met een in de handel verkrijgbare demagnetiseercassette.
opname-/weergavekop
wiskop
capstan
aandrukrol
lens
Afstandsbediening
De afstandsbediening werkt niet.
• Vervang alle batterijen in de afstandsbediening door nieuwe als ze zijn uitgeput.
• Richt de afstandsbediening op de afstandsbedieningssensor van het toestel.
• Verwijder eventuele obstakels tussen afstandsbediening en toestel.
• Zorg ervoor dat er geen krachtig licht zoals direct zonlicht of licht van fluorescentielampen op de afstandsbedieningssensor valt.
• Hou de afstandsbediening dichter bij het toestel.
Indien de problemen na het proberen van de bovenstaande oplossingen nog altijd niet zijn verdwenen, moet u de stekker uittrekken en alle batterijen verwijderen. Steek de stekker weer in het stopcontact en plaats de batterijen terug nadat alle indicaties in het uitleesvenster zijn verdwenen. Als het probleem daarmee niet is opgelost, raadpleeg dan de dichtstbijzijnde Sony handelaar.
Technische gegevens
CD-speler
Systeem
Compact disc digital audio system
Laserdiode-eigenschappen
Materiaal: GaAlAs Golflengte: 780 nm Emissieduur: Continu Laservermogen: Minder dan 44,6 µW (Dit uitgangsvermogen is de waarde die wordt gemeten op een afstand van ongeveer 200 mm van het lensoppervlak van de laserkop met een apertuur van 7 mm.)
Astoerental
200 t/min tot 500 t/min (CLV)
Aantal kanalen
2
Frequentiebereik
20 -20 000 Hz +1/–2 dB
Snelheidsfluctuaties
Onmeetbaar
Radio
Frequentiebereik
CFD-F10
FM 87,5 -108 MHz AM 531 -1 611 kHz (9 kHz stap)
530 -1 710 kHz (10 kHz stap)
CFD-F10L
FM 87,5 -108 MHz MG 531 -1 611 kHz (9 kHz stap)
530 -1 610 kHz (10 kHz stap)
LG 153 -279 kHz
IF
FM: 10,7 MHz AM/MG/LG: 450 kHz
Antennes
FM: Telescoopantenne AM/MG/LG: Ingebouwde ferrietstaafantenne
Cassettedeck
Opnamesysteem
4 sporen, 2 kanalen stereo
Snelspoeltijd
Ong. 110 s met Sony C-60 cassette
Frequentiebereik
TYPE I (normal): 80 -13 000 Hz
Algemeen
Luidspreker
Breedband: 10 cm diam., 6 , conustype (2) Tweeter: diameter van 2 cm (2) Passieve radiator: diameter van 10 cm (1)
Ingang
LINE IN aansluiting (kleine aansluiting; stereo) (alleen CFD-F10L): Minimaal ingangsniveau 330 mV
Uitgangen
Hoofdtelefoonaansluiting (stereo mini-aansluiting): Voor hoofdtelefoon met impedantie van 16 - 68 OPTICAL DIGITAL OUT (CD) (optische uitgang) (alleen CFD-F10L): Golflengte: 630 - 690 nm
Maximum uitgangsvermogen
8 W
Voeding
Voor CD-radiocassettespeler: 230 V AC, 50 Hz 9 V DC, 6 R20 (D) batterijen Voor afstandsbediening: 3 V DC, 2 R03 (AAA) batterijen
Stroomverbruik
AC 25 W
Batterijlevensduur
Voor CD-radiocassettespeler:
FM opname
Sony R20P: ong. 3,5 h Sony alkaline LR20: ong. 10 h
Cassetteweergave
Sony R20P: ong. 1,5 h Sony alkaline LR20: ong. 5 h
CD-weergave
Sony R20P: ong. 1 h Sony alkaline LR20: ong. 4 h
Afmetingen
Ong. 515 × 201 × 287 mm (b/h/d) (incl. uitstekende onderdelen)
Gewicht
Ong. 5,1 kg (incl. batterijen)
Meegeleverde toebehoren
Netsnoer (1) Afstandsbediening (1)
Wijzigingen in ontwerp en technische gegevens voorbehouden zonder voorafgaande kennisgeving.
Los verkrijgbare toebehoren
Sony MDR hoofdtelefoon
Nederlands
WAARSCHUWING
Stel het toestel niet bloot aan regen noch vocht om brand of elektrocutie te voorkomen
Open de behuizing niet om
CD Radio
elektrocutie te voorkomen. Laat het toestel alleen nakijken door bevoegd vakpersoneel.
Cassette­Corder
Gebruiksaanwijzing
CFD-F10 CFD-F10L
©2004 Sony Corporation
3-264-046-51 (1)
Spanningsbronnen
B
Sluit het netsnoer A aan of plaats zes R20 (D) batterijen (niet meegeleverd) in de batterijhouder B.
Opmerkingen
• Vervang de batterijen wanneer de OPR/BATT indicator minder fel oplicht of de speler niet meer functioneert. Vervang alle batterijen door nieuwe. Haal de CD uit de speler alvorens de batterijen te vervangen.
• Koppel het netsnoer los om de speler op batterijen te laten werken.
• Wanneer de speler op batterijen werkt, kunt u hem niet aanschakelen met de afstandsbediening.
De afstandsbediening gebruiksklaar maken C
Plaats twee R03 (AAA) batterijen (niet meegeleverd).
De batterijen vervangen
Normaal gaan de batterijen ongeveer 6 maanden mee. Wanneer het toestel niet meer op de afstandsbediening reageert, moet u beide batterijen vervangen door nieuwe.
WAARSCHUWING
Plaats het apparaat niet in een gesloten ruimte, zoals een boekenrek of ingebouwde kast.
Plaats geen met vloeistof gevulde voorwerpen zoals bijvoorbeeld een vaas op het toestel om elektrocutie of brand te voorkomen.
1 naar AC IN
A
C
2 naar een stopcontact
Bedieningselementen
Een cassette inbrengen
Met de kant die u wilt afspelen naar boven
*
LINE (alleen CFD-F10L)
i
TAPE
OPERATE
(POWER) RADIO BAND AUTO PRESET
Een CD inbrengen
MEGA Xpand
OPR/BATT
SLEEP
Afstandsbedieningssensor
MEGA BASS
VOLUME +*, –
CD
Uitleesvenster
Met het label naar boven
TUNE –, + m, M
PRESET– , +
., >
u*
Z PUSH
OPEN/CLOSE
x
MODE
DSPL/ENT/MEM
LINE IN (alleen CFD-F10L)
OPTICAL DIGITAL OUT (CD) (alleen CFD-F10L)
Uitleesvenster
DE
Totaal aantal tracks
Totale speelduur
Aan-/uitschakelen
CFD-F10L: Druk op OPERATE. CFD-F10: Druk op POWER.
Het volume regelen
Druk op VOLUME +, – (VOL +, – op de afstandsbediening).
Luisteren met een hoofdtelefoon
Sluit de hoofdtelefoon aan op i (hoofdtelefoon).
Akoestiekregeling
Lage tonen versterken
Druk op MEGA BASS. "MEGA BASS" verschijnt in het uitleesvenster. Druk nogmaals op deze toets om terug te keren naar normale weergave.
Geprogrammeerde track
In slaap vallen met muziek
1 Laat de gewenste geluidsbron spelen. 2 Druk op SLEEP om "SLEEP" te laten verschijnen. 3 Druk op SLEEP om de minuten te kiezen tot het toestel automatisch uitschakelt.
Bij elke druk op de toets verandert de indicatie als volgt: "60" t "90" t "120" t "OFF" t "10" t "20" t "30".
De sluimerfunctie annuleren
Druk op OPERATE (of POWER) om het toestel af te zetten.
Opmerking
Bij het afspelen van een cassette met deze functie: Indien een cassettekant langer is dan de ingestelde tijd, schakelt de speler niet uit voor de band ten einde is.
Het MEGA Xpand-effect krijgen
Druk op MEGA Xpand. "MEGA Xpand" wordt in het uitleesvenster. Met dit effect kunt u het geluidsveld uitbreiden. Druk nogmaals op deze toets om terug te keren naar normale weergave.
Afstandsbediening
SLEEP
FUNCTION
Cijfertoetsen
MODE BAND
TUNE +, –
N
MEGA Xpand
., >
*De toets is voorzien van een voelstip.
Afspeelvolgorde
OPERATE
(POWER)
VOL +*, –
x
X
MEGA BASS
Een CD afspelen
1 Druk op CD (directe aanschakeling).
(Druk op OPERATE (of POWER) op de afstandsbediening en druk vervolgens herhaaldelijk op FUNCTION totdat "Cd" in het display verschijnt.)
2 Plaats een CD in de CD-houder. 3 Druk op Z PUSH OPEN/CLOSE om de CD-houder te sluiten. 4 Druk op u (N op de afstandsbediening).
Alle tracks worden eenmaal afgespeeld.
Om
de weergave te stoppen de weergave tijdelijk te
onderbreken naar het volgende muziekstuk te gaan naar het vorige muziekstuk te gaan de CD te verwijderen een bepaald punt te zoeken met
geluid
een punt te zoeken via het uitleesvenster
een bepaalde track direct te zoeken*
*U kunt geen bepaald muziekstuk zoeken als "SHUF" of "PGM" oplicht in het uitleesvenster. Zet de
indicatie af door op x te drukken.
Tip
Als u een track met een nummer hoger dan 10 wilt zoeken, drukt u eerst op >10 en vervolgens op de gewenste cijfertoetsen op de afstandsbediening. Voorbeeld: als u track 23 wilt afspelen, drukt u eerst op >10 en vervolgens op 2 en 3.
Gebruik van het uitleesvenster
Het totale aantal tracks en de speelduur controleren
Druk op DSPL/ENT/MEM in de stopstand (see fig. D).
De resterende speelduur controleren
Druk herhaaldelijk op DSPL/ENT/MEM tijdens het afspelen van een CD. De aanduiding verandert als volgt:
t het nummer en de speelduur van de huidige track
r
het huidige tracknummer en de resterende duur van de huidige track*
r
het aantal resterende tracks en de resterende speelduur van de CD
* Bij een muziekstuk waarvan het nummer hoger is dan 20, verschijnt de resterende tijd als "- -:- -" in
het uitleesvenster.
De weergavestand kiezen
Druk herhaaldelijk op MODE tot "REP 1" "REP ALL" "SHUF" "SHUF REP" "PGM" "PGM REP" verschijnt in het uitleesvenster. Ga dan als volgt tewerk:
Om Kies
een track te herhalen "REP 1"
alle tracks te herhalen "REP ALL" tracks in willekeurige "SHUF"
volgorde af te spelen tracks te herhalen "SHUF REP"
in willekeurige volgorde tracks te programmeren "PGM"
geprogrammeerde tracks "PGM REP" te herhalen
Op de afstandsbediening
Als u "PGM" of "PGM REP" hebt geselecteerd, drukt u op de cijfertoetsen voor de gewenste track (maximaal 20 tracks) en drukt u op N.
De gekozen weergavestand annuleren
Druk herhaaldelijk op MODE tot de geselecteerde stand uit het uitleesvenster verdwijnt.
Geprogrammeerde track en afspeelvolgorde controleren in het uitleesvenster
Druk op DSPL/ENT/MEM om de volgorde van de tracks te kiezen voor de weergave. Bij elke druk op de toets verschijnt het muziekstuknummer in de geprogrammeerde volgorde.
Het huidige programma wijzigen
Druk eenmaal op x wanneer de CD niet speelt en tweemaal wanneer de CD wel speelt. Het huidige programma wordt gewist. Stel dan een nieuw programma samen aan de hand van de programmeerprocedure.
Druk op
x u
(X op de afstandsbediening)
Druk nogmaals op de toets om de weergave te hervatten.
> . Z PUSH OPEN/CLOSE M (vooruit) of m (achteruit) tijdens de weergave tot
u het gewenste punt bereikt. (> of . op de afstandsbediening)
M (vooruit) of m (achteruit) in de pauzestand tot u het gewenste punt bereikt. (> of . op de afstandsbediening)
de cijfertoets voor de track op de afstandsbediening
Vervolgens doet u dit
Druk op . of > om de track te selecteren die u wilt herhalen en druk op u.
Druk op u. Druk op u.
Druk op u.
Druk op . of > en vervolgens op DSPL/ ENT/MEM voor de tracks die u in de gewenste volgorde wilt programmeren. U kunt maximaal 20 tracks programmeren (zie afbeelding E). Druk op u.
Druk op . of > en vervolgens op DSPL/ ENT/MEM voor de tracks die u in de gewenste volgorde wilt programmeren. U kunt maximaal 20 tracks programmeren. Druk op u..
Tips
•U kunt hetzelfde programma nogmaals afspelen, omdat het programma wordt opgeslagen tot u de CD-houder opent.
•U kunt een eigen programma opnemen. Als u het programma hebt gemaakt, plaatst u een lege cassette en drukt u op z om de opname te starten.
Luisteren naar de radio
1 Druk op RADIO BAND•AUTO PRESET tot de gewenste band verschijnt in het
uitleesvenster (directe aanschakeling). Bij elke druk op de toets verandert de indicatie als volgt: CFD-F10: "FM" t "AM" CFD-F10L: "FM" t "MW" t "LW".
2 Hou TUNE + of – ingedrukt tot de frequentie in het uitleesvenster begint te
veranderen. Het toestel zoekt automatisch de radiofrequenties af en stopt wanneer een zender
goed wordt ontvangen. Indien u niet op een zender kunt afstemmen, druk dan herhaaldelijk op de toets om de frequentie stapsgewijs te veranderen.
Tip
Als een FM uitzending is gestoord, druk dan op MODE tot "Mono" verschijnt in het uitleesvenster en de weergave is dan mono.
De AM/MG-afsteminterval wijzigen
Het AM/MG-afsteminterval is in de fabriek vooraf ingesteld op 9 kHz. Om de AM/MG-afsteminterval te wijzigen, gaat u als volgt tewerk: 1 Hou de RADIO BAND•AUTO PRESET en TAPE toets ingedrukt, en trek de stekker uit
het stopcontact.
2 Hou de RADIO BAND•AUTO PRESET en TAPE toets ingedrukt, en steek de stekker
weer in het stopcontact. De afsteminterval verandert en "AM 9" "MW 9" of "AM 10" "MW 10" verschijnt gedurende 2 seconden in het uitleesvenster.
Na het wijzigen van de afsteminterval moet u de voorinstelzenders terugstellen.
Radiozenders voorinstellen
U kunt radiozenders opslaan in het geheugen van het toestel. U kunt maximum 30 radiozenders (CFD-F10), 20 voor FM en 10 voor AM in elke volgorde, of 40 radiozenders (CFD-F10L), 20 voor FM en 10 voor MG en LG in elke volgorde voorinstellen.
1 Druk op RADIO BAND•AUTO PRESET om de band te kiezen. 2 Hou RADIO BAND•AUTO PRESET 2 seconden ingedrukt tot "AUTO"
knippert in het uitleesvenster.
3 Druk op DSPL/ENT/MEM.
De zenders worden in het geheugen opgeslagen van de laagste frequenties tot de hoogste.
Indien een zender niet automatisch kan worden vooringesteld
Een zwakke zender moet handmatig worden vooringesteld.
1 Druk op RADIO BAND•AUTO PRESET om de band te selecteren. 2 Stem af op de gewenste zender. 3 Houd DSPL/ENT/MEM 2 seconden ingedrukt tot het voorinstelnummer gaat knipperen in het
uitleesvenster.
4 Druk op PRESET + of – tot het gewenste voorinstelnummer voor de zender gaat knipperen in
het uitleesvenster.
5 Druk op DSPL/ENT/MEM.
De oude zender wordt vervangen door de nieuwe zender.
Op de afstandsbediening
1 Druk op BAND tot de gewenste band in het uitleesvenster wordt weergegeven. 2 Stem af op de gewenste zender. 3 Houd de cijfertoetsen waaronder u de nieuwe zender wilt instellen, ongeveer 2 seconden
ingedrukt. Als u een voorinstelnummer hoger dan 10 wilt selecteren, drukt u eerst op >10 en vervolgens
op de gewenste cijfertoetsen. U moet de laatste cijfertoets ongeveer 2 seconden ingedrukt houden om het nummer in te
voeren. (Voorbeeld: als u 12 wilt selecteren, drukt u eerst op >10 en 1 en houdt u vervolgens 2
ongeveer 2 seconden ingedrukt.)
Tip
De vooraf ingestelde radiozenders blijven in het geheugen bewaard, zelfs als u het netsnoer loskoppelt of de batterijen verwijdert.
Voorinstelzenders beluisteren
1 Druk op RADIO BAND•AUTO PRESET om de band te kiezen. 2 Druk op PRESET + of – om af te stemmen op de opgeslagen zender.
Op de afstandsbediening
1 Druk op BAND. 2 Druk op de cijfertoetsen om af te stemmen op de opgeslagen zender.
Als u wilt afstemmen op een voorinstelzender met een nummer hoger dan 10, drukt u eerst op >10 en vervolgens op de gewenste cijfertoetsen.
(Voorbeeld: als u wilt afstemmen op voorinstelzender 12, drukt u eerst op >10 en 1 en drukt u vervolgens op 2.)
Een cassette afspelen
1 Druk op TAPE (directe aanschakeling).
(Druk op OPERATE (of POWER) op de afstandsbediening en druk vervolgens herhaaldelijk op FUNCTION totdat "TAPE" in het display verschijnt.)
2 Druk op xZ om de cassettehouder te openen en breng een voorbespeelde
cassette in. Sluit de houder. Gebruik alleen TYPE I (normal) cassettes.
3 Druk op N.
Om
de weergave te stoppen de cassette snel vooruit of
achteruit te spoelen de weergave tijdelijk te
onderbreken de cassette uit te werpen
Druk op
xZ M of m
X
Druk nogmaals op de toets om de weergave te hervatten.
xZ
Opnemen
1 Druk op xZ om de cassettehouder te openen en breng een blanco cassette in.
Gebruik alleen TYPE I (normal) cassettes.
2 Kies de programmabron die u wilt opnemen.
Opnemen van de CD-speler
Druk op CD en breng een CD in (zie "Een CD afspelen").
Opnemen van de radio
Druk op RADIO BAND•AUTO PRESET en stem af op een zender (zie "Luisteren naar de radio").
3 Druk op z om de opname te starten.
(N wordt automatisch ingedrukt.)
Om Druk op
de opname te stoppen xZ de opname tijdelijk te onderbreken X
Tips
• De volume- of akoestiekregeling heeft geen invloed op het opnameniveau.
• Alleen CFD-F10L: Indien bij AM of MG/LG ontvangst een fluittoon hoorbaar is nadat u in stap 3 op z hebt gedrukt, druk dan op MODE om de stand van de ISS (Interference Suppress Switch) te zoeken waarin die het minst hoorbaar is.
• Laat het toestel voor opname werken op netspanning.
• Om een opname te wissen gaat u als volgt tewerk: 1 Breng een cassette in met de opname die u wilt wissen. 2 Druk op TAPE. 3 Druk op z.
Druk nogmaals op deze toets om de opname te hervatten.
Optionele onderdelen aansluiten (alleen CFD-F10L)
U kunt een CD op een MiniDisc opnemen en het geluid beluisteren van andere onderdelen, zoals een draagbare MD- of CD-speler, TV of videorecorder, via de luidsprekers van deze speler.
Zorg dat de stroom van elk onderdeel is uitgeschakeld voordat u aansluitingen maakt. Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van het aan te sluiten onderdeel voor meer informatie.
Een CD opnemen op een MiniDisc-recorder of DAT-recorder
1 Sluit de OPTICAL DIGITAL OUT (CD) aansluiting van deze speler aan op de
digitale ingang van de MiniDisc en DAT met het digitale aansluitsnoer* (niet bijgeleverd).
* Selecteer een aansluitsnoer afhankelijk van de soort digitale ingang van de recorder die moet
worden aangesloten. Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van het aan te sluiten onderdeel voor meer informatie. De OPTICAL DIGITAL OUT (CD) aansluiting van deze speler is vierkant.
Type aansluiting van het Modelnummer van onderdeel dat moet het aansluitsnoer worden aangesloten
Optische ministekker POC-15AB (MiniDisc-recorder, enzovoort)
Vierkante optische POC-15A aansluiting (MiniDisc-recorder, DAT-recorder, enzovoort)
2 Schakel de stroom van deze speler en het aangesloten onderdeel in. 3 Maak het aangesloten onderdeel gereed voor opname. 4 Druk op u om te beginnen met afspelen van een CD.
Het geluid beluisteren via de aangesloten onderdelen
1 Sluit de LINE IN aansluiting van deze speler aan op de lijnuitvoeraansluiting of
op de hoofdtelefoonaansluiting van het andere onderdeel met het audio­aansluitsnoer* (niet bijgeleverd).
* MiniDisc-recorder: een snoer met een ministekker (stereo) aan beide uiteinden. * TV, videorecorder: een snoer met een ministekker (stereo) aan het ene uiteinde
en twee phono-aansluitingen aan het andere uiteinde.
2 Druk op LINE om "LInE" weer te geven. 3 Speel het optionele onderdeel af dat is aangesloten op de LINE IN aansluiting
van de speler.
Tip
U kunt het geluid opnemen van het aangesloten onderdeel. Plaats een lege cassette in de cassettehouder en druk op z.
Opmerking
Sluit de snoeren stevig aan om storing te voorkomen.
Loading...