Smeg SC99X-8, SCP99X-8, SC399X-8, SCP399X-8 User Manual [nl]

Inhoudsopgave
2. WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID......................... 218
3. ZORG VOOR HET MILIEU ........................................................................ 220
4. KEN UW OVEN.......................................................................................... 221
5. BESCHIKBARE ACCESSOIRES............................................................... 222
6. FRONTPANEEL......................................................................................... 227
7. ELEKTRONISCHE ANALOGE KLOK....................................................... 233
8. HET GEBRUIK VAN DE OVEN.................................................................. 237
9. BEREIDINGEN MET DE OVEN................................................................. 239
10. REINIGING EN ONDERHOUD.................................................................. 248
11. BUITENGEWOON ONDERHOUD............................................................. 260
12. DE INSTALLATIE VAN HET TOESTEL...................................................... 264
AANWIJZINGEN VOOR DE GEBRUIKER: duiden advies voor het gebruik, de beschrijving van de bedieningen en de correcte reinigings- en onderhoudshandelingen van het toestel aan.
AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATEUR: deze zijn bedoeld voor de bevoegde technicus die de installatie, de indienststelling en de test van het toestel moet uitvoeren.
215
Algemene waarschuwingen

1. WAARSCHUWINGEN VOOR HET GEBRUIK

DEZE HANDLEIDING IS EEN INTEGREREND DEEL VAN HET TOESTEL. ZE MOET INTEGER EN BINNEN HANDBEREIK BEWAARD WORDEN VOOR DE VOLLEDIGE GEBRUIKSDUUR VAN HET TOESTEL. DEZE GEBRUIKSAANWIJZING EN ALLE AANWEZIGE AANDUIDINGEN MOETEN AANDACHTIG DOORGELEZEN WORDEN VOORDAT HET TOESTEL IN GEBRUIK WORDT GENOMEN. DE INSTALLATIE MOET UITGEVOERD WORDEN DOOR GEKWALIFICEERD PERSONEEL, EN DOOR DE VAN KRACHT ZIJNDE NORMEN TE RESPECTEREN. DIT TOESTEL IS BESTEMD VOOR HUISHOUDELIJK GEBRUIK EN IS CONFORM DE EEG-RICHTLIJNEN DIE ACTUEEL VAN KRACHT ZIJN. HET TOESTEL WERD GEBOUWD VOOR DE VOLGENDE FUNCTIE: DE BEREIDING VAN VOEDSEL; ELK ANDER GEBRUIK MOET ALS ONEIGENLIJJK BESCHOUWD WORDEN. DE FABRIKANT KAN NIET AANSPRAKELIJK GESTELD WORDEN VOOR ANDER GEBRUIK DAN HETGENE DAT WORDT AANGEDUID.
DIT TOESTEL WERD ONTWORPEN OM VOEDSEL TE BEREIDEN; GEBRUIK HET DUS NIET VOOR HET VERWARMEN VAN DE WONING.
DIT TOESTEL IS VOORZIEN VAN HET MERKTEKEN VOLGENS DE EUROPESE RICHTLIJN 2002/96/EG IN VERBAND MET ELEKTRISCHE EN ELEKTRONISCHE TOESTELLEN (WASTE ELECTRICAL AND ELECTRONIC EQUIPMENT - WEEE). DEZE RICHTLIJN BEPAALT DE NORMEN VOOR HET INZAMELEN EN RECYCLEREN VAN AFGEDANKTE TOESTELLEN, EN GELDT VOOR HET VOLLEDIGE GRONDGEBIED VAN DE EUROPESE UNIE.
ZORG ER VOOR DAT DE OPENINGEN EN DE SPLETEN VOOR DE VENTILATIE EN DE WARMTE-AFVOER NIET VERSTOPT RAKEN.
216
GA NIET STEUNEN OF ZITTEN OP DE GEOPENDE DEUR VAN HET TOESTEL.
HET IDENTIFICATIEPLAATJE MET DE TECHNISCHE GEGEVENS, HET SERIENUMMER EN DE MARKERING WERD ZICHTBAAR AANGEBRACHT OP HET TOESTEL.
DIT PLAATJE MAG NOOIT VERWIJDERD WORDEN.
VOORDAT U HET TOESTEL IN WERKING STELT, MOET U VERPLICHT ALLE BESCHERMENDE FOLIES VAN DE BINNENKANT EN DE BUITENKANT VAN HET TOESTEL VERWIJDEREN.
LET OP DAT GEEN VOORWERPEN VASTRAKEN IN DE DEUR VAN DE OVEN.
HET TOESTEL WORDT TIJDENS HET GEBRUIK ZEER HEET. ER WORDT AANBEVOLEN OM VOOR IEDERE HANDELING SPECIALE THERMISCHE HANDSCHOENEN TE DRAGEN.
Algemene waarschuwingen
GEBRUIK ABSOLUUT GEEN METALEN SPONZEN OF SCHERPE KRABBERS ZODAT DE OPPERVLAKKEN NIET WORDEN BESCHADIGD. GEBRUIK NORMALE EN NIET-SCHURENDE PRODUCTEN, EN EVENTUEEL HOUTEN OF PLASTIC KEUKENGEREI. SPOEL GOED, EN DROOG MET EEN ZACHTE DOEK OF MET EEN ZEEMVEL. VERMIJDT DAT ETENSRESTEN OP SUIKERBASIS OPDROGEN IN DE OVEN (BIJV. JAM). WANNEER ZE TE LANG OPDROGEN, KAN HET EMAIL IN DE OVEN BESCHADIGD WORDEN.
GEBRUIK GEEN KEUKENGEREI OF DOZEN DIE PLASTIC MATERIAAL BEVATTEN. DE HOGE TEMPERATUREN IN DE OVEN KUNNEN DIT MATERIAAL DOEN SMELTEN, ZODAT HET TOESTEL KAN BESCHADIGD WORDEN.
GEBRUIK GEEN GESLOTEN DOZEN OF BAKJES IN DE OVEN. TIJDENS DE BEREIDING KAN EEN OVERDRUK IN DE BAKJES GEVAAR OP ONTPLOFFINGEN CREËREN.
LAAT HET TOESTEL NIET ONBEWAAKT ACHTER TIJDENS BEREIDINGEN WAAR VETTEN EN OLIES KUNNEN VRIJKOMEN. DE VETTEN EN DE OLIES KUNNEN VLAM VATTEN.
BEDEK TIJDENS DE BEREIDING DE BODEM VAN DE OVEN NIET MET ALUMINIUMFOLIE OF DERGELIJK, EN PLAATS HIEROP GEEN PANNEN OF OVENSCHALEN OM BESCHADIGING AAN HET EMAIL TE VERMIJDEN.
GIET TIJDENS EEN BEREIDING EN WANNEER DE OPPERVLAKKEN NOG ZEER WARM ZIJN GEEN WATER IN DE OVENSCHALEN. DE WATERDAMP ZOU ERNSTIGE BRANDWONDEN EN SCHADE AAN HET EMAIL KUNNEN VEROORZAKEN.
DE DEUR MOET TIJDENS ALLE BEREIDINGEN GESLOTEN BLIJVEN.
217
Algemene waarschuwingen

2. WAARSCHUWINGEN BETREFFENDE DE VEILIGHEID

RAADPLEEG DE AANWIJZINGEN VOOR DE INSTALLATIE VOOR DE VEILIGHEIDSNORMEN VOOR ELEKTRISCHE TOESTELLEN OF TOESTELLEN OP GAS, EN VOOR DE VENTILATIEFUNCTIES. VOOR UW VEILIGHEID WERD BIJ WET BEPAALD DAT DE INSTALLATIE EN DE ASSISTENTIE VAN ALLE ELEKTRISCHE TOESTELLEN MOET UITGEVOERD WORDEN DOOR BEVOEGD PERSONEEL, EN DOOR DE VAN KRACHT ZIJNDE NORMEN TE RESPECTEREN. ONZE ERKENDE INSTALLATEURS GARANDEREN HET BESTE RESULTAAT. ELEKTRISCHE TOESTELLEN OF TOESTELLEN OP GAS MOETEN STEEDS DOOR BEKWAME PERSONEN WORDEN WEGGENOMEN.
CONTROLEER VOORDAT HET TOESTEL AANGESLOTEN WORDT OP HET STROOMNET OF DE GEGEVENS DIE AANGEDUID WORDEN OP HET PLAATJE OVEREENKOMEN MET DIEGENE VAN HET NET ZELF.
VOORDAT DE HANDELINGEN VAN DE INSTALLATIE / ONDERHOUD UITGEVOERD WORDEN, MOET GECONTROLEERD WORDEN OF HET TOESTEL NIET VAN STROOM WORDT VOORZIEN.
DE STEKKER DIE AANGESLOTEN MOET WORDEN OP DE STROOMKABEL EN HET RELATIEVE STOPCONTACT MOETEN VAN HETZELFDE TYPE EN CONFORM DE VAN KRACHT ZIJNDE NORMEN ZIJN. HET STOPCONTACT MOET BEREIKBAAR BLIJVEN NA INBOUW VAN HET TOESTEL. TREK NOOIT AAN DE KABEL OM DE STEKKER UIT HET STOPCONTACT TE VERWIJDEREN.
ALS DE STROOMKABEL BESCHADIGD IS, MOET ONMIDDELLIJK DE TECHNISCHE ASSISTENTIEDIENST GECONTACTEERD WORDEN DIE VOOR DE VERVANGING VAN DE KABEL ZAL ZORGEN.
218
DE AARDING IS VERPLICHT VOLGENS DE VOORZIENE VEILIGHEIDSNORMEN VAN DE ELEKTRISCHE INSTALLATIE.
VOER ONMIDDELLIJK NA DE INSTALLATIE EEN KORTE KEURING VAN HET TOESTEL UIT, VOLGENS DE AANWIJZINGEN DIE VERDER WORDEN AANGEDUID. BIJ EEN SLECHTE WERKING MOET HET TOESTEL LOSGEKOPPELD WORDEN VAN HET STROOMNET, EN MOET U HET DICHTSTBIJZIJNDE TECHNISCHE ASSISTENTICENTRUM CONTACTEREN. PROBEER NOOIT OM HET TOESTEL ZELF TE HERSTELLEN.
GEBRUIK OF LAAT GEEN ONTVLAMBAAR MATERIAAL ACHTER NABIJ HET TOESTEL OF IN DE RECHAUD.
HET TOESTEL WORDT TIJDENS HET GEBRUIK ZEER HEET. LET OP DAT U DE WARMTE-ELEMENTEN IN DE OVEN NIET AANRAAKT.
Algemene waarschuwingen
DIT TOESTEL MAG NIET WORDEN GEBRUIKT DOOR PERSONEN (KINDEREN INBEGREPEN) MET VERMINDERDE FYSISCHE OF PSYCHISCHE VERMOGENS, OF DOOR PERSONEN DIE GEEN ERVARING HEBBEN BIJ HET GEBRUIK VAN ELEKTRISCHE APPARATUUR, TENZIJ DIT GEBEURT ONDER TOEZICHT OF INSTRUCTIE VAN VOLWASSENEN DIE VOOR HUN VEILIGHEID INSTAAN.
HOU KINDEREN UIT DE BUURT VAN HET TOESTEL WANNEER HET AANGESCHAKELD IS, EN LAAT ZE ER NIET MEE SPELEN.
PLAATS GEEN METALEN EN PUNTIGE VOORWERPEN IN DE OVEN (BESTEK OF GEREEDSCHAPPEN) IN DE SPLETEN VAN HET TOESTEL.
ALS HET TOESTEL IN EEN CARAVAN OF EEN BOOT WORDT GEÏNSTALLEERD, MAG HET NIET GEBRUIKT WORDEN OM DE OMGEVINGEN TE VERWARMEN.
GEBRUIK GEEN STOOMSTRAAL OM HET TOESTEL TE REINIGEN. DE STOOM ZOU DE ELEKTRISCHE DELEN KUNNEN BEREIKEN, ZODAT DEZE BESCHADIGD KUNNEN WORDEN EN KORTSLUITING KUNNEN VEROORZAKEN.
VOER GEEN WIJZIGINGEN AAN DIT TOESTEL UIT.
GEBRUIK GEEN SPUITBUSSEN NABIJ HET TOESTEL WANNEER HET IN WERKING IS. GEBRUIK GEEN SPUITBUSSEN WANNEER HET TOESTEL NOG WARM IS.
De fabrikant kan niet aansprakelijk gesteld worden voor letsels aan personen of materiële schade als gevolg van het niet in acht nemen van deze voorschriften, of door het onklaar maken van zelfs maar een enkel onderdeel van het toestel of door het gebruik van niet-originele reserveonderdelen.
219
Waarschuwingen voor de
afvalverwerking

3. ZORG VOOR HET MILIEU

3.1 Onze zorg voor het milieu
Aldus de Richtlijnen 2002/95/EG, 2002/96/EG, 2003/108/EG in verband met de beperking van het gebruik van gevaarlijke stoffen in elektrische en elektronische toestellen, en ook de verwerking van afval. Het symbool van de doorkruiste vuilbak, aangebracht op de apparatuur, duidt aan dat het product op het einde van zijn gebruiksduur afzonderlijk verzameld moet worden. De gebruiker moet dus de apparatuur op het einde van de gebruiksduur toekennen aan geschikte centra voor de gescheiden inzameling van elektrisch en elektronisch afval, of overhandigen aan de verkoper wanneer een nieuw overeenkomstig toestel wordt gekocht. Een gepaste gescheiden afvalinzameling voor de volgende recyclage van de apparatuur en voor de behandeling en de ecologisch compatibele verwerking, draagt bij tot het vermijden van mogelijke negatieve gevolgen voor het milieu en voor de gezondheid, en bevordert het recycleren van het materiaal waarvan de apparatuur gemaakt is. Wanneer de gebruiker het product illegaal verwerkt, zullen administratieve sancties getroffen worden.
Het product bevat geen delen die als gevaarlijk voor de gezondheid en het milieu worden beschouwd, conform de actuele Europese Richtlijnen.
3.2 Uw zorg voor het milieu
220
Voor het verpakken van onze producten worden niet-vervuilende materialen gebruikt die het milieu niet schaden, en die recycleerbaar zijn. We verzoeken om hieraan mee te werken, en om te zorgen voor een correcte verwerking van de verpakking. Vraag bij uw verkoper of bij de bevoegde diensten naar de adressen van inzamel-, afvalverwerkings- en recyclagecentra.
Gooi de verpakking, of delen ervan, niet zomaar weg. Deze kunnen voor kinderen gevaar op verstikking vormen; vooral plastic zakken zijn gevaarlijk.
Ook uw oude toestel moet correct verwerkt worden. Belangrijk: lever het toestel in bij de plaatselijke dienst of zaak die verantwoordelijk is voor de inzameling van afgedankte huishoudtoestellen. Met een correcte verwerking kunnen kostbare materialen gerecupereerd worden. Voordat u het toestel weggooit, is het belangrijk dat u de deuren verwijdert en de werkvlakken niet verwijdert; dit om te vermijden dat kinderen zich al spelend in
de oven zouden kunnen opsluiten. Bovendien moet de stroomkabel doorgesneden worden en samen met de stekker verwijderd worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker
250 230 200
50
120
160
ECO
P
90
8
7
4
6
2
1
5
3
8
7
4
6
2
1
5
10
9

4. KEN UW OVEN

Bedieningspaneel
Ovenlamp
Inzetstuk draaispit
Frames voor roosters en ovenschalen (enkel op sommige modellen) Bovenbescherming (enkel op sommige modellen)
Zijdelingse zelfreinigende panelen (enkel op sommige modellen) Ventilator van de oven (enkel op sommige modellen)
Pakking van de oven
Ruimte voor de pizzaplaat of de bedekking (enkel op sommige modellen)
Ondervlak (enkel op sommige modellen)
221
Aanwijzingen voor de gebruiker

5. BESCHIKBARE ACCESSOIRES

OPMERKING: Op sommige modellen zijn niet alle accessoires aanwezig.
Rooster: nuttig voor het plaatsen van
recipiënten met voedsel in bereiding.
Rooster voor de ovenschaal: om op een ovenschaal te zetten, voor het bereiden van voedsel dat kan lekken.
Ovenschaal: nuttig voor het opvangen van vet dat afkomstig is van het voedsel op het rooster erboven.
Diepe ovenschaal: nuttig voor het klaarmaken van taarten, pizza en ovengebak.
222
Rond frame voor het draaispi (enkel op sommige modellen)t: dient als steun voor de stok van het draaispit.
Draaispit (enkel op sommige modellen): nuttig voor het bereiden van kip of voedsel dat uniform moet bereid worden.
Pizzaplaat: speciaal ontworpen voor het bakken van pizza en dergelijke.
Aanwijzingen voor de gebruiker
Pizzapalet: handig om de pizza op de daarvoor
bestemde plaat in de oven te plaatsen.
Bedekking pizzaplaat: nuttig voor het bedekken van de pizzaplaat wanneer deze niet gebruikt wordt.
Verkrijgbare accessoires: Via de Erkende Assistentiecentra kunnen originele bijgeleverde of optionele accessoires besteld worden. Gebruik enkel originele accessoires van SMEG.
223
Aanwijzingen voor de gebruiker
5.1 Het gebruik van het rooster
De roosters beschikken over een mechanische veiligheidsblokkering zodat ze niet toevallig verwijderd kunnen worden. Voor een correcte plaatsing van het rooster moet gecontroleerd worden of deze blokkering naar onder gericht is (zoals hiernaast wordt getoond). Om het te verwijderen, moet de voorzijde van het rooster lichtjes opgeheven worden terwijl het uit de zijgeleiders wordt geschoven.
De mechanische blokkering (of de plint indien aanwezig) moet steeds naar de achterkant van de oven gericht zijn.
Plaats de roosters en de schalen helemaal in de oven, tot ze vast komen te zitten.
5.2 Het gebruik van het roostervlak
224
Het roostervlak moet in de schaal geplaatst worden (zoals getoond wordt op de afbeelding). Op deze manier kan het vet afkomstig
van het voedsel in bereiding opgevangen worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker
5.3 Het gebruik van het draaispit (enkel op sommige modellen)
Bij de bereidingen met het draaispit moet het frame op de derde geleider geplaatst worden (raadpleeg 8.2.1 Vlakken). Het geprofileerde deel moet naar de buitenkant gericht worden (zoals getoond wordt op de afbeelding). Rijg daarna het voedsel op het draaispit door gebruik te maken van de bijgeleverde vorken en clips. Om de stok makkelijk te kunnen verplaatsen, moet de bijgeleverde en daarvoor bestemde handgreep vastgedraaid worden.
Nadat het voedsel op het draaispit werd geplaatst, moet de stok op het frame geplaatst worden zoals wordt aangeduid op de afbeelding. Plaats de stok in het gat (detail B) zodat hij in het motortje van het draaispit wordt gekoppeld. Let op dat het haakje correct op het frame wordt geplaatst (detail A).
225
Aanwijzingen voor de gebruiker
5.4 Het gebruik van de pizzaplaat (enkel op sommige modellen)
Wanneer de oven koud is, moet het ronde deksel van de bodem verwijderd worden (raadpleeg de afbeelding) en moet de pizzaplaat geplaatst worden. Let op dat de plaat correct in de voorziene zit wordt geplaatst. Voor de bereiding moet de daarvoor
bestemde pizza functie gebruikt
worden.
Gebruik de pizzaplaat niet op een andere manier dan wordt beschreven, en gebruik ze bijvoorbeeld niet op een gasvuur of op een glaskeramische kookplaat of in ovens die niet voorzien zijn voor dit accessoire.
Wanneer u de pizza op smaak wil brengen met olie, wordt aangeraden om dit te doen nadat de pizza uit de oven gehaald werd omdat eventuele olievlekken het esthetisch uitzicht en de functionaliteit van de pizzaplaat kunnen schaden.
Als de pizzaplaat niet gebruikt wordt, moet in de daarvoor voorziene modellen de bodem bedekt worden met de bijgeleverde en daarvoor bestemde bedekking.
226
5.5 Het gebruik van de pizzapalet (enkel op sommige modellen)
Neem de pizzapalet steeds vast met de houten handgreep om het voedsel uit de oven te nemen of in de oven te plaatsen. Er wordt aanbevolen om op het stalen oppervlak een laagje meel aan te brengen, zodat de verse producten, die vochtig zijn, niet aan het staal kunnen blijven plakken.
Aanwijzingen voor de gebruiker
3 51
1 2 3 4 5
250 230 200
90
120
160
1 2 3 4 5

6. FRONTPANEEL

Alle bedieningen en controlelampen zijn zichtbaar op het frontpaneel. In de volgende tabellen worden de gebruikte symbolen beschreven
MULTIFUNCTIONEEL
227
Aanwijzingen voor de gebruiker
250 230 200
50
120
160
ECO
P
90
1 2 3 4 5
PYROLYTISCH
INTREKBARE KNOPPEN (enkel op sommige modellen)
Om de bedieningsknoppen te bereiken, moeten ze uit hun zit getrokken worden; druk op de knoppen en ze zullen te voorschijn komen in de positie van de werking. Tijdens de werking kunnen ze weer in hun zit geduwd worden; duw ze dus volledig in tot ze vast komen te zitten.
228
Aanwijzingen voor de gebruiker
THERMOSTAATKNOP VAN DE ELEKTRISCHE OVEN
De keuze van de temperatuur voor de bereiding wordt uitgevoerd door de knop in Wijzerszin te draaien tot de gewenste waarde wordt bereikt, tussen 50° en 250°C.
Met deze knop kan u ook de temperatuur voor Vapor Clean (enkel op
sommige modellen) en voor de functie Grill selecteren .
(enkel op sommige modellen) Wanneer het transparante deel oplicht waar de ingestelde temperatuur wordt aangeduid, is de oven aan het opwarmen. Wanneer dit deel uitgaat, heeft de oven de ingestelde temperatuur bereikt. Het regelmatig knipperen duidt aan dat de temperatuur in de oven continu op het ingestelde niveau wordt gehouden.
Bij de ovens met intrekbare bedieningsknoppen worden de verwarming en het bereiken van de temperatuur van de oven aangeduid met de daarvoor bestemde controlelamp van de thermostaat.
229
Aanwijzingen voor de gebruiker
CONTROLELAMP THERMOSTAAT (ROOD - enkel op sommige modellen)
Wanneer de controlelamp knippert, is de oven aan het voorverwarmen om de temperatuur te bereiken die werd ingesteld met de thermostaatknop. Eens de oven de geselecteerde temperatuur bereikt, stopt de controlelamp met
ELEKTRONISCHE ANALOGE KLOK
knipperen en licht ze vast op tot de oven wordt uitgeschakeld. Op sommige modellen licht de controlelamp op wanneer de automatische reinigingscyclus (pyrolyse) begint, en blijft ze oplichten tot de cyclus beëinidigd is.
TOETS KOOKWEKKER
TOETS EINDE BEREIDING
INSTELLING ACTUELE TIJD EN RESET
TOETS AFNAME WAARDE
TOETS TOENAME WAARDE
230
CONTROLELAMP FUNCTIE / DEURBLOKKERING (GROEN - enkel op sommige modellen)
Bij de multifunctionele modellen licht deze groene controlelamp op wanneer eender welke functie van de functieknop van de oven wordt geselecteerd. Bij de pyrolytische modellen licht deze controlelamp enkel op wanneer de automatische reinigingscyclus wordt geactiveerd.
Aanwijzingen voor de gebruiker
FUNCTIEKNOP OVEN
Draai de knop in wijzerszin of tegenwijzerszin om een functie te selecteren (bepaalde functies zijn niet op alle modellen aanwezig): (raadpleeg 9. BEREIDINGEN MET DE OVEN).
231
Aanwijzingen voor de gebruiker
TIMERKNOP (enkel op sommige modellen)
Hiermee kan de timer of de manuele bereiding geselecteerd worden, met automatische uitschakeling van de oven op het einde van de bereiding.
Als geen bereidingstijd wordt geselecteerd, moet de knop van de
timer op het symbool . geplaatst
worden.
Om de duur van de bereiding in te stellen, draait u de knop in wijzerszin tot op de positie "90", waarna u de gewenste bereidingsduur kan instellen. De getallen van 5 tot 90 komen overeen met minuten. De regeling gebeurt progressief, dus kan u ook posities selecteren tussen de aangeduide waarden. Na de geprogrammeerde bereiding wordt een geluidssignaal geactiveerd, dat na 4-5 seconden automatisch wordt uitgeschakeld.
232
Aanwijzingen voor de gebruiker

7. ELEKTRONISCHE ANALOGE KLOK

LIJST VAN DE FUNCTIETOETSEN
TOETS KOOKWEKKER
TOETS EINDE BEREIDING
INSTELLING ACTUELE TIJD EN RESET
TOETS AFNAME WAARDE
TOETS TOENAME WAARDE
Het alarmsignaal dat op het einde van elke programmering zal afgaan, bestaat uit 10 geluidssignalen die 3 maal met intervals van ongeveer 1 minuut worden herhaald. Het kan echter op elk moment worden onderbroken, door een willekeurige toets in te drukken.
7.1 Werking van de analoge klok

7.1.1 Instelling van het uur

Bij het eerste gebruik van de oven, of na een stroomonderbreking, zal het display met regelmatige onderbrekingen knipperen. Wanneer op de toets
wordt gedrukt, wordt het knipperen van het display beëindigd. Druk nogmaals 2 seconden op de toets ; nu kan de juiste tijd ingesteld worden. Wanneer u de toetsen voor de wijziging van de waarde of indrukt, wordt bij elke druk
een toe- of afname van één minuut verkregen. Druk één van de toetsen voor het wijzigen van de waarde in tot de juiste tijd verschijnt. 5 Seconden na de laatste keer indrukken, zal de klok gaan lopen vanaf de ingestelde tijd.
233
Aanwijzingen voor de gebruiker

7.1.2 Kookwekker

Deze functie zal de bereiding niet onderbreken, maar enkel het geluidssignaal activeren.
• Wanneer op de toets wordt gedrukt, wordt het display verlicht zoals aangeduid wordt in afbeelding 1;
• Druk binnen 5 seconden op de toetsen of
om de timer van de kookwekker in te stellen. Bij elke druk zal 1 extern segment oplichten of uitgaan, overeenkomstig 1 minuut van bereiding (in afbeelding 2 wordt 1uur en 10 minuten van bereiding weergegeven).
• 5 Seconden na de laatste druk op de toets zal het aftellen beginnen, en nadien zal het geluidssignaal afgaan.
• Tijdens het aftellen kan de juiste tijd weergegeven worden door 1 maal op de
toets te drukken, en wanneer u hem opnieuw indrukt wordt teruggekeerd naar het kookwekkerdisplay.
1)
2)
234
Na het aftellen moet de oven manueel uitgeschakeld worden door de thermostaat en de keuzeschakelaar van de functies op 0 te draaien.
Het is niet mogelijk om een langere tijdsduur dan 4 uren in te stellen.
Aanwijzingen voor de gebruiker

7.1.3 Programmering Duur van de bereiding: wanneer op de 2° knop wordt gedrukt, kan de tijdsduur

van de bereiding ingesteld worden. Vóór het instellen, moet de thermostaat op de voor de bereiding gewenste temperatuur gedraaid worden en moet de keuzeschakelaar voor de functies in een willekeurige positie geplaatst worden. Om de duur van de bereiding in te stellen, moet als volgt gehandeld worden:
• Druk op de toets ; de wijzer zal zich op positie 12 plaatsen en het symbool zal
knipperen (Afb. 1).
• Druk binnen 5 seconden op de toetsen of
om de duur van de bereiding in te stellen:
elke keer op de toets wordt gedrukt, zal de duur van de bereiding met 1 minuut worden verlengd, en iedere 12 minuten zal een volledig nieuw intern segment oplichten (in afbeelding 2 wordt een duur van 1 uur weergegeven).
• Wanneer de gewenste duur wordt bereikt, zal de bereiding ongeveer 5 seconden na de
laatste druk op de toetsen of starten.
• Op het display zal de juiste tijd worden weergegeven met vaste segmenten en de resterende minuten voor de bereiding met knipperende segmenten (ieder knipperend segment verwijst naar 12 resterende minuten).
• Na de bereidingstijd zal de timer de verwarmingselementen van de oven uitschakelen, zal het geluidssignaal afgaan en zullen de cijfers op het scherm gaan knipperen.
• Het is mogelijk om de duur op nul te stellen door het ingestelde programma te wissen:
Druk 2 seconden op de centrale toets zodat de ingestelde duur wordt geannuleerd. De oven moet manueel uitgeschakeld worden als een bereiding bezig is.
Aandacht: het is niet mogelijk om een bereidingsduur van langer dan 12 uur in te stellen.
1)
2)
235
Aanwijzingen voor de gebruiker
Begin bereiding: naast de duur van de bereidingstijd kunt u ook de starttijd van
de bereiding instellen (met een maximaal uitstel van 12 uur tegenover de juiste tijd). Om het begintijdstip/eindtijdstip in te stellen, moet u als volgt handelen.
• Stel de duur van de bereidingstijd in zoals beschreven werd in de vorige paragraaf.
• Binnen 5 seconden na de laatste druk op de toetsen of moet u nogmaals op de toets drukken om het uur van het einde van de bereiding te bepalen. Op het display zal het symbool knipperen en zal de juiste tijd worden
weergegeven, en zullen de interne segmenten oplichten die het einde van de bereiding aangeven. Met de toetsen of moet u het tijdstip voor het einde
van de bereiding instellen.
• 5 Seconden na de laatste druk op een toets zal het display de juiste tijd en het begin- en eindtijdstip van de bereiding aanduiden, die weergegeven worden door de verlichte interne segmenten. Zolang de juiste tijd niet overeenstemt met het begintijdstip van de bereiding zullen de segmenten op het display vast zijn; zodra de juiste tijd overeenstemt met het ingestelde begintijdstip zullen alle interne segmenten gaan knipperen en aangeven dat de oven met de bereiding is begonnen.
• Na de bereidingstijd zal de timer de verwarmingselementen van de oven uitschakelen, zal het geluidssignaal afgaan en zullen de cijfers op het scherm gaan knipperen.
• Om het hele ingestelde programma te resetten, moet u de centrale toets 2 seconden ingedrukt houden; wanneer de bereiding reeds is begonnen, zult u de oven manueel moeten uitschakelen.
• Op de afbeelding hiernaast ziet u een voorbeeld van een programmering: de juiste tijd is 7:06, het begintijdstip is geprogrammeerd op 8 uur en het einde op 9 uur.
• Om 8 uur zullen de interne segmenten tussen 8 en 9 gaan knipperen, en zal de urenwijzer stil blijven staan.
236
Aandacht: na de net beschreven programmering zal de oven echter pas met de bereiding beginnen wanneer de thermostaatknop en de keuzeschakelaar van de functies op de gewenste temperatuur en functie geplaatst zijn.

7.1.4 Beperkte helderheid display

Om het energieverbruik in stand-by te beperken, kan door eventjes op de toets
te drukken de helderheid van het display in de beperkte modaliteit ingesteld
worden. Om de normale helderheid weer in te stellen, moet nogmaals op de toets gedrukt worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker

8. HET GEBRUIK VAN DE OVEN

8.1 Voordat het toestel gebruikt wordt
Verwijder eventuele etiketten (behalve het plaatje met de technische gegevens) van de schalen, lekbakken of van de binnenkant van de oven.
Verwijder eventuele beschermende folies van de buiten- en binnenkant van het toestel en van de accessoires, zoals schalen, lekbakken, de pizzaplaat of de bodembedekking.
Voordat het toestel voor de eerste keer gebruikt wordt, moeten alle accessoires uit de ovenruimte genomen worden en moeten ze gewassen worden zoals wordt aangeduid in het hoofdstuk “10. REINIGING EN ONDERHOUD”.
Schakel het lege toestel in aan de maximum temperatuur zodat mogelijke productieresten verbrand worden die aan het voedsel een onaangename geur zouden kunnen verlenen.
8.2 Algemene beschrijving

8.2.1 Vlakken

De oven beschikt over 5 vlakken zodat roosters en ovenschalen op verschillende hoogtes kunnen geplaatst worden. De plaatsbare hoogtes worden begrepen van laag naar hoog (raadpleeg de afbeelding). (Bij het gebruik van recepten wordt op het display het beste vlak voor het geselecteerde recept weergegeven).

8.2.2 Koelventilatie

Het toestel is uitgerust met een koelsysteem, dat bij het starten van een bereiding in werking treedt. De werking van de ventilator veroorzaakt een normale luchtstroom die boven de deur naar buiten komt, en die nog even kan doorgaan nadat de oven werd uitgeschakeld.
237
Aanwijzingen voor de gebruiker

8.2.3 Lampen van de binnenverlichting

De ovenlampen gaan aan wanneer de deur wordt geopend of wanneer een een functie geselecteerd wordt, behalve bij
Als de ovenlamp defect is, moet ze vervangen worden zoals beschreven wordt in de paragraaf “11.1 Vervanging van de lamp voor de verlichting”.
8.3 Algemene waarschuwingen en advies voor het gebruik
De deur moet tijdens alle bereidingen gesloten blijven.
Bedek tijdens de bereiding de bodem van de oven niet met aluminiumfolie of dergelijk, en plaats hierop geen pannen of ovenschalen om beschadiging aan het email te vermijden. Bij gebruik van bakpapier moet u ervoor zorgen dat de circulatie van de warme lucht in de oven er niet door wordt verhinderd.
Voor een optimale bereiding wordt aanbevolen om het keukengerei in het midden van het rooster te plaatsen.
(waar aanwezig).
238
Om te voorkomen dat eventuele damp in de oven ongemakken veroorzaakt, opent u de ovendeur het best in twee keer: open de deur eerst een beetje (ong. 5 cm) voor 4-5 seconden, en daarna helemaal. Wanneer gerechten moeten gecontroleerd worden tijdens de bereiding, moet u de ovendeur zo kort mogelijk openhouden om te vermijden dat de temperatuur in de oven zodanig zakt dat het slagen van de bereiding in gedrang komt.
Er wordt aangeraden om het voedsel na de bereiding niet te lang in de ovenruimte te laten, om excessieve condensvorming op de binnenruit van de oven te voorkomen.
Aanwijzingen voor de gebruiker

9. BEREIDINGEN MET DE OVEN

ECO:
De combinatie van de grill en de onderste weerstand én de ventilator wordt aanbevolen voor bereidingen van kleine hoeveelheden voedsel, met een laag energieverbruik.
STATISCH:
De warmte wordt gelijktijdig bovenaan en onderaan afgegeven, en maakt dit systeem geschikt voor het bereiden van speciale types voedsel. De traditionele bereiding, die ook statisch of warmtestraling wordt genoemd, is geschikt voor het klaarmaken van één gerecht per keer. Het is ideaal voor alle types van gebraden, brood en gevulde taarten, en het is vooral geschikt voor vet vlees zoals gans en eend.
BODEMVLAK:
de warmte, die enkel van onderaan komt, vervolledigt de bereiding van voedsel dat een hogere basistemperatuur nodig heeft, zonder gevolgen voor het bruin braden. Ideaal voor gebak of hartige taarten, vlaaien en pizza.
GRILL:
Met de warmte die van de grillweerstand komt, kunnen uitstekende resultaten bereikt worden zoals het roosteren van dun en iets dikker vlees, en in combinatie met het draaispit (waar voorzien) wordt op het einde van de bereiding een uniforme goudbruine kleur verkregen. Ideaal voor worsten, ribbetjes en bacon. Met deze functie kan een grote hoeveelheid voedsel, en vooral vlees, uniform gegrilld worden.
KLEINE GRILL: (enkel op sommige modellen) Met deze functie kan door middel van de warmte, enkel
afkomstig van het centrale element, kleine hoeveelheden vlees en vis gegrilld worden om spiezen, toasts en alle bijspijzen van gegrillde groenten te maken.
GRILL DRAAISPIT: (enkel op sommige modellen) Het draaispit werkt in combinatie met de grillweerstand, zodat
het voedsel een perfect goudbruine kleur krijgt.
239
Aanwijzingen voor de gebruiker
STATISCH GEVENTILEERD:
De werking van de ventilator, gecombineerd met de traditionele bereiding, verzekert ook voor ingewikkelde recepten homogene bereidingen. Ideaal voor koekjes en taarten, die ook gelijktijdig op meerdere niveaus kunnen bereid worden. (Voor de
bereidingen op meerdere niveaus wordt aangeraden het 2 het 4de vlak te gebruiken).
GRILL GEVENTILEERD:
De lucht afkomstig van de ventilator verzacht de warmtegolven die worden verkregen door de grill, zodat ook dik voedsel uitstekend wordt gegrilld. Ideaal voor grote stukken vlees (bijv. varkensscheenbeen).
KLEINE GRILL GEVENTILEERD:
Deze functie is door de gecombineerde werking van de ventilator en van enkel de warme afkomstig van het centrale element ideaal voor bereidingen en het snel gratineren van kleine hoeveelheden voedsel (vooral vlees), door de diëtetische voordelen van de grill en de uniforme bereiding van de ventilatie te verenigen.
de
en
240
BODEMVLAK GEVENTILEERD:
Met de combinatie van de ventilator en enkel de onderste weerstand zal de bereiding sneller klaar zijn. Dit systeem wordt aanbevolen voor het steriliseren of voor het voltooien van voedsel dat reeds goed oppervlakkig gaar is, maar nog niet binnenin, en waarvoor dus een gematigde bovenwarmte nodig is. Ideaal voor elk type van voedsel. Bij de pyrolytische modellen worden de speciale functies van het ontdooien en het rijzen verenigd in deze functie (raadpleeg “9.3 Ontdooifunctie (enkel op sommige modellen)” voor meer details).
CIRCULATIE:
Met de combinatie van de ventilator en de circulatieweerstand (ingebouwd in de achterkant van de oven) kan verschillend voedsel op meerdere vlakken bereid worden waarvoor dezelfde temperatuur en hetzelfde type van bereiding nodig is. De warmeluchtcirculatie verzekert een onmiddellijke en uniforme verdeling van de warmte. Het zal bijvoorbeeld mogelijk zijn om gelijktijdig (op meerdere vlakken) vis, groenten en koekjes klaar te maken, zonder dat de geur en de smaak zal gemengd worden
(Voor de bereidingen op meerdere niveaus wordt aangeraden het 2
de
en het 4
de
vlak te gebruiken).
Aanwijzingen voor de gebruiker
TURBO:
Met de combinatie van de geventileerde bereiding en de traditionele bereiding kan erg snel en doeltreffend verschillend voedsel op meerdere vlakken klaargemaakt worden, zonder dat de geuren of de smaken worden gemengd. Ideaal voor omvangrijk voedsel waarvoor een intense bereiding nodig is.
(Voor de bereidingen op meerdere niveaus wordt aangeraden het 2 vlak te gebruiken).
ONTDOOIEN: (enkel op sommige modellen) Het ontdooien wordt bevorderd door de activering van de
daarvoor bestemde ventilator en de weerstand bovenaan, die een uniforme verdeling van de lucht aan lage temperatuur in de oven garanderen.
PIZZA (enkel op sommige modellen):
De werking van de ventilator, gecombineerd met de grill en de onderste weerstand, verzekert ook voor ingewikkelde recepten homogene bereidingen. Ideaal voor pizza's, en ook voor koekjes en taarten.
9.1 ADVIES EN HANDIGHEIDJES VOOR DE BEREIDING
de
en het 4
de

9.1.1 Algemeen advies

Er wordt aangeraden om het voedsel in de oven te plaatsen nadat deze werd voorverwarmd.
• Wanneer op meerdere niveaus wordt bereid, wordt aangeraden de ventilatiefunctie te gebruiken om een uniforme bereiding te verkrijgen.
• In het algemeen is het niet mogelijk om de bereidingstijden te verkorten door de temperatuur te verhogen (het voedsel zou aan de buitenkant goed gebakken kunnen zijn, maar binnenin minder).
• Tijdens het bereiden van gebak kan excessief condens op de ruit gevormd worden. Om dit te vermijden, opent u de deur enkele keren zeer voorzichtig tijdens de bereiding.
241
Aanwijzingen voor de gebruiker

9.1.2 Advies voor het bereiden van vleesgerechten

• De bereidingstijden, in het bijzonder voor vleesgerechten, hangen af van de dikte en van de kwaliteit van het voedsel, en van de smaak van de consument.
• Er wordt aangeraden om een thermometer voor vlees te gebruiken tijdens de bereiding van gebraad, of door eenvoudigweg met een lepeltje op het gebraad te duwen; wanneer het stevig is, is het gaar, zoniet moet u nog even wachten.

9.1.3 Advies voor het bereiden van gebak en koekjes

• Gebruik bij voorkeur metalen en donkerkleurige gebakvormen; deze helpen de warmte beter te absorberen.
• De temperatuur en de duur van de bereiding hangen af van de kwaliteit en de dikte van het deeg.
• Controleer of het gebak binnenin gaar is: stop na de bereiding een tandenstoker in het hoogste punt van het gebak. Wanneer het deeg niet aan de tandenstoker blijft plakken, is het gebak klaar.
• Wanneer het gebak verslapt wanneer het uit de oven wordt gehaald, moet bij de volgende bereiding de temperatuur ongeveer 10ºC lager worden ingesteld, en moet eventueel een langere bereidingstijd geselecteerd worden.

9.1.4 Advies voor het ontdooien en het rijzen

• Er wordt aangeraden om het ingevrozen voedsel in een recipiënt zonder deksel te plaatsen, op het eerste vlak van de oven.
• Het voedsel moet uit de verpakking ontdooid worden.
• Plaats het te ontdooien voedsel op homogene wijze, en het plaats Wanneer u vlees ontdooit, wordt aangeraden om een rooster te gebruiken en om het voedsel op het tweede vlak te plaatsen en om een ovenschaal op het eerste vlak te plaatsen. Op deze manier blijft het voedsel niet in contact met de vloeistof van de ontdooiing.het niet op elkaar.
• De meest delicate delen kunnen bedekt worden met aluminiumfolie.
• Voor het rijzen wordt aanbevolen om onderin de oven een bakje met water te zetten.
242

9.1.5 Aanbevelingen voor bereidingen met de grill en de geventileerde grill

• Met de grillfunctie kan het vlees ook in de koude oven geplaatst worden, maar er wordt aanbevolen de voorverwarming te gebruiken als het
resultaat van de bereiding moet gewijzigd worden.
• Bij de functie van de geventileerde grill wordt daarentegen aanbevolen de oven eerst voor te verwarmen.
Aanwijzingen voor de gebruiker
9.2 Om energie te besparen
Om tijdens het gebruik van het toestel energie te besparen, kan het volgende uitgevoerd worden:
• Stop de bereiding enkele minuten voordat de normale bereidingsduur verstrijkt. De bereiding zal voortgezet worden door de warmte die zich in de oven heeft opgehoopt.
• Open de deur van de oven zo weinig mogelijk, zodat de warmte niet verloren gaat.
• Gebruik de functie ECO (enkel aanwezig op sommige modellen) die wordt aanbevolen voor bereidingen van kleine hoveelheden voedsel.
• Hou de binnenkant van het toestel constant rein.
9.3 Ontdooifunctie (enkel op sommige modellen)
Bij de multifunctionele modellen kan elk type van voedsel ontdooid worden door de ontdooifunctie te gebruiken. Om het ontdooien te beginnen, moet de knop van
de ovenfuncties op het symbool gedraaid worden zodat een ventilatiesysteem in werking treedt dat een uniforme verdeling van
omgevingstemperatuur in de oven garandeert. De duur van het ontdooien hangt af van de hoeveelheid voedsel.
243
Aanwijzingen voor de gebruiker
9.4 Tabel met bereidingen
GERECHTEN GEWICHT FUNCTIE
PASTA OF RIJST
LASAGNE 3 Kg Statisch
PASTA IN DE OVEN Statisch
VLEES
KALFSGEBRAAD 1 Kg Statisch geventileerd
VARKENSLENDE 1 Kg Statisch geventileerd
SCHOUDERKARBONADE 1 Kg Turbo
GEBRADEN KONIJN 1 Kg Circulatie
KALKOENBOUT 1 Kg Statisch geventileerd
COPPA IN DE OVEN 1 Kg Turbo
GEBRADEN KIP 1 Kg Turbo
GEGRILLD VLEES
VARKENSKOTELET Grill geventileerd
VARKENSFILET
RUNDSFILET Grill
LEVERPLAKJES Grill geventileerd
WORST Grill geventileerd
GEHAKTBALLETJES Grill
VLEES AAN HET SPIT
KIP Grill draaispit
VIS
ZALMFOREL 0,7 Kg
244
Grill
Bodemvlak
Aanwijzingen voor de gebruiker
POSITIE VAN DE GELEIDER
VANAF ONDERAAN
1 of 2 220 - 230 40 - 50
1 of 2 220 - 230 40
2 180 - 190 70 - 80
2 180 - 190 70 - 80
2 180 - 190 90 - 100
2 180 - 190 70 - 80
2 180 - 190 110 - 120
2 180 - 190 190 - 210
2 190 - 200 60 - 70
4 250 - 280 7 - 9 5 - 7
TEMPERATUUR
°C
TIJD IN MINUTEN
EERSTE ZIJDE TWEEDE ZIJDE
3 250 - 280 9 - 11 5 - 9
3 250 - 280 9 - 11 9 - 11
4 250 - 280 2 - 3 2 - 3
3 250 - 280 7 - 9 5 - 6
3 250 - 280 7 - 9 5 - 6
Op de stok 250 - 280 60 - 70
2 160 - 170 35 - 40
245
Aanwijzingen voor de gebruiker
GERECHTEN GEWICHT FUNCTIE
PIZZA
BROOD Circulatie
FOCACCIA Tu rb o
GEBAK
DONUT Statisch geventileerd
VLAAI Statisch geventileerd
VLAAI Statisch
ZANDDEEG Circulatie
GEVULDE TORTELLINI Turbo
TAART "PARADISO" Statisch geventileerd
TAART "PARADISO" Statisch
SOEZEN Turbo
BISCUIT Circulatie
RIJSTTAART Turbo
Statisch geventileerd / Pizza
RIJSTTAART Statisch
BRIOCHE Circulatie
APPELTAART Statisch
BRIOCHES (op meerdere vlakken)
KRUIMELDEEGKOEKJES (op meerdere vlakken)
De tijden die aangeduid worden in de volgende tabellen zijn exclusief de voorverwarmingstijden, en ze zijn indicatief.
246
Aanwijzingen voor de gebruiker
POSITIE VAN DE GELEIDER
VANAF ONDERAAN
1 250 - 280 6 -10
2 190 - 200 25 -30
2 180 - 190 15 -20
2 160 55 - 60
2 160 30 - 35
2 170 35 - 40
2 160 - 170 20 - 25
2 160 20 - 25
2 160 55 - 60
2 170 50 - 60
2 150 - 160 40 - 50
2 150 - 160 45 - 50
TEMPERATUUR
°C
TIJD IN MINUTEN
2 160 40 - 50
2 170 50 - 60
2 160 25 - 30
3180 60
2 en 4 160 - 170 16 - 20
2 en 4 160 - 170 16 - 20
247
Aanwijzingen voor de gebruiker

10.REINIGING EN ONDERHOUD

GEBRUIK GEEN STOOMSTRAAL OM HET TOESTEL TE REINIGEN.
Er wordt aanbevolen om reinigingsproducten van de constructeur te gebruiken.
Gebruik op de metalen delen of de delen waarvan het oppervlak met metalen afwerkingen werd behandeld (bijv. elektrolytische oxidaties, vernikkeling, verchroming) geen producten die chloor, ammoniak of bleekmiddel bevatten.
10.1 Reiniging van het roestvrij staal
Om het roestvrij staal in goede staat te houden, moet het na elk gebruik gereinigd worden nadat de oven afgekoeld is.
10.2 Gewone dagelijkse reiniging
Gebruik voor het reinigen en bewaren van de roestvrije stalen oppervlakken steeds en uitsluitend specifieke producten, die geen schurende of zure stoffen op chloorbasis bevatten. Gebruiksaanwijzing: giet het product op een vochtige doek en reinig hiermee het oppervlak, spoel grondig, en droog met een zacht doek of met een zeemvel.
248
10.3 Voedselvlekken of -resten
Gebruik absoluut geen metalen sponsjes en snijdende schrapers, zodat de oppervlakken niet beschadigd worden. Gebruik normale en niet-schurende producten, en eventueel houten of plastic gerei. Spoel goed, en droog met een zachte doek of met een zeemvel. Vermijdt om etensresten op suikerbasis (bv. jam) te laten opdrogen in de oven. Wanneer het te lang opdroogt, kan het email in de oven beschadigd worden.
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.4 Reiniging van de ruiten van de deur
Er wordt aangeraden om deze steeds goed rein te houden. Gebruik absorberend keukenpapier; bij hardnekkig vuil moet u ze reinigen met een vochtige spons en een gewoon reinigingsmiddel.
Gebruik geen schurende of bijtende reinigingsmiddelen om de ruiten van de deur te reinigen (bijv. producten in poedervorm, vlekkenmiddelen en metalen sponsjes). Gebruik voor het reinigen van de ruiten van de oven geen ruwe of schurende materialen of scherpe metalen krabbers, die het glas zouden kunnen krassen en versplinteren.
10.5 De reiniging van de binnenkant van de oven
Om de oven in goede staat te houden, moet hij na afkoeling regelmatig gereinigd worden.
• Verwijder alle verwijderbare delen.
• Reinig de ovenroosters met warm water en niet-schurende reinigingsmiddelen; spoel en droog ze daarna.
• Om de reiniging van de oven te vergemakkelijken, kan u de ovendeur verwijderen (raadpleeg paragraaf "11.2 Demontage van de deur'').
Er wordt aangeraden om de oven ongeveer 15/20 minuten maximaal te verwarmen nadat specifieke producten gebruikt werden om de afgezette resten in de oven te elimineren.
249
Aanwijzingen voor de gebruiker
Enkel op de modellen met pizzaplaat moet voor een goede reiniging van het bodemvlak het volgende uitgevoerd worden: Verwijder de bedekking en daarna de basis waarop de bedekking zelf geplaatst is. Deze laatste moet een paar millimeter worden opgetild, en daarna naar buiten getrokken worden.
Hef het uiteinde van de onderste weerstand enkele centimeters op, en reinig de bodem. Om de basis waarop de pizzaplaat rust weer terug te plaatsen, moet u hem volledig tegen het achterpaneel van de oven duwen en hem laten zakken tot het plaatje van de weerstand in de basis komt vast te zitten.
250
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.6 Verwijdering van de geleiderframes
Wanneer de geleiderframes worden verwijderd, kunnen de zijdelen van de oven makkelijker gereinigd worden. Voer dit uit elke keer de automatische reinigingscyclus wordt gebruikt (enkel op sommige modellen).
• Om de geleiderframes te verwijderen: trek het frame naar de binnenkant van de oven zodat het uit de klemverbinding A komt, en verwijder het uit de zitten achteraan B.
• Herhaal na de reiniging de net beschreven handelingen in de omgekeerde zin om de framegeleiders weer te plaatsen.
251
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.7 Reiniging van de pizzaplaat (enkel op sommige modellen)
De pizzaplaat (waar aanwezig) moet afzonderlijk en op de volgende manier gewassen worden:
De steen moet na elk gebruik gereinigd worden. Verwarm hem niet als resten aanwezig zijn. Giet voor de reiniging 50 cc azijn op de plaat, laat 10 minuten inwerken, en verwijder de resten door te wrijven met een schuursponsje. Spoel met water en laat opdrogen.
• Vóór de reiniging moet het verbrande vuil op de steen verwijderd worden met een metalen spatel of met een krabber voor het reinigen van glaskeramische kookplaten.
• Voor een optimale reiniging moet de steen nog lauw zijn, of anders moet u hem met warm water wassen.
• Gebruik metalen sponsjes of scotch-brite die niet schuren, die doordrenkt werden met citroen of azijn.
• Gebruik geen reinigingsmiddelen.
• Niet wassen in de vaatwasser.
• Laat de steen niet weken.
• Een vochtige steen mag niet eerder dan 8 uur na het reinigen worden gebruikt.
• Mettertijd kunnen er haarscheurtjes verschijnen op het oppervlak van de steen. Dit is enkel de normale uitzetting die het glazuur, waarmee de steen is behandeld, bij hoge temperaturen ondergaat.
252
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.8 Pyrolyse: automatische reiniging van de oven (enkel op
sommige modellen)
De Pyrolyse is een automatische reinigingsprocedure met hoge temperaturen, die het vuil zal oplossen. Dankzij deze procedure is het mogelijk om de binnenkant van de oven zeer makkelijk te reinigen.
Tijdens de eerste automatische reinigingscyclus zouden onaangename geuren kunnen vrijkomen als gevolg van de normale verdamping van olieachtige stoffen van het fabricageproces. Dit is een normaal verschijnsel dat na de eerste reinigingscyclus zal verdwijnen.
Voordat u de automatische reinigingscyclus start, moet u controleren of er geen voedsel of gemorste voedselresten van vorige bereidingen in de oven zijn achtergebleven.
Tijdens de pyrolysecyclus belet een blokkeermechanisme van de deur elke poging tot opening van de deur zelf.
Wanneer de oven onder een kookplaat geïnstalleerd werd, moeten de branders of elektrische platen van de kookplaat uitgeschakeld blijven tijdens de automatische reiniging.
253
Aanwijzingen voor de gebruiker

10.8.1 Vóór de start van de automatische reinigingscyclus

De Pyrolyse kan op elk moment van de dag of de nacht worden uitgevoerd (indien u gebruik wenst te maken van het nachttarief voor de elektrische energie).
• Verwijder alle accessoires uit de oven. De bovenbescherming moet niet als een accessoire beschouwd worden, en kan dus in de oven blijven.
Verwijder de geleiderframes, raadpleeg “10.6 Verwijdering van de geleiderframes”.
• Plaats de frames weer na het einde van de reinigingscyclus en wanneer de oven afgekoeld is, door de eerder uitgevoerde handelingen in de omgekeerde zin uit te voeren.
• Controleer of de ovendeur goed gesloten is.
Om de interne ruit niet te beschadigen, voordat de automatische reinigingscyclus wordt ingeschakeld, wordt sterk aanbevolen om ze te reinigen volgens de gebruikelijke aanwijzingen voor de reiniging (raadpleeg 10.4 Reiniging van de ruiten van de deur). In geval van hardnekkige afzettingen moet de deur geblokkeerd worden met de bijgeleverde pinnen, en moet de ruit verwijderd worden. Verstuif een reinigingsproduct voor ovens op de ruit (respecteer de waarschuwingen die aangeduid worden op het product zelf); laat 60 minuten inwerken, spoel daarna en droog de ruit met keukenpapier of een doek van microfiber. Plaats na deze handelingen de ruit weer op de deur, en verwijder de pinnen die ze blokkeren.
254
Om de duur van de reinigingscyclus in te stellen, moet u het volgende schema raadplegen:
DUUR VAN DE REINIGING
Tijdens de automatische reiniging produceren de ventilatoren meer lawaai als gevolg van de hogere draaisnelheid; dit is normaal, en helpt de warmte af te voeren. Na de pyrolyse blijft de ventilatie automatisch ingeschakeld, en dit lang genoeg zodat oververhitting van de wanden van de meubels en de voorkant van de oven wordt vermeden.
WEINIG VUIL GEWOON VUIL ZEER VUIL
90 MIN. 135 MIN. 180 MIN.
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.8.2 Stel de automatische reinigingscyclus van de oven in op sommige modellen)
• Plaats de keuzeschakelaar van de functies van de oven op het symbool
van de functie van de pyrolyse.
• De programmeereenheid stelt
automatisch de minimum duur van de reinigingscyclus in (1 uur en 30 minuten).
• Druk binnen 5 seconden op de toetsen of om de tijdsduur van de cyclus
te verlengen of te verkorten (de maximum tijdsduur bedraagt 3 uren en 30 minuten). De ingestelde minuten worden aangeduid wanneer de interne segmenten van de klok oplichten en de uren worden aangeduid door de relatieve knipperende cijfers (1, 2 of 3). Op de afbeelding wordt een pyrolyse van 2 uur en 30 minuten weergegeven.
• Na de instelling van de duur van de automatische reinigingscyclus zal de oven
verwarmd worden (ongeveer 5 seconden na de laatste ingreep van de gebruiker), begint de controlelamp van de thermostaat van de oven te knipperen, en zal vast oplichten wanneer de oven een temperatuur van ongeveer 470°C heeft bereikt.
• De controlelamp van de deurblokkering licht vast op tot het einde van de
automatische reinigingscyclus.
• Ongeveer 1 minuut na de laatste ingreep van de gebruiker zal de deurblokkering
ingeschakeld worden, wat aangeduid wordt door het oplichten van de relatieve controlelamp en het symbool op het display;
(pyrolyse - enkel
Na de automatische reinigingscyclus zulen alle cijfers knipperen, en duidt een geluidssignaal het einde van de cyclus aan. De controlelamp van de deurblokkering zal aanblijven, en de deur zal niet kunnen geopend worden tot de temperatuur in de oven minder dan 300°C bedraagt. Na de pyrolyse moet de keuzeschakelaar van de functies op ‘uit’ gedraaid worden.
Om de pyrolysecyclus te activeren met een uitgestelde start, moet de timer ingesteld worden zoals voor een normale geprogrammeerde bereiding, raadpleeg “7.1.3 Programmering”.
255
Aanwijzingen voor de gebruiker
10.9 Vapor Clean: automatische reiniging (enkel op sommige modellen)
Vapor Clean is een reinigingsprocedure die de verwijdering van vuil vergemakkelijkt. Dankzij deze procedure is het mogelijk om de binnenkant van de oven zeer makkelijk te reinigen. De vuilresten worden verzacht door de warmte en door de waterstoom, zodat ze makkelijker kunnen verwijderd worden.
Voordat u deze reinigingscyclus start, moet u controleren of er geen voedsel of gemorste voedselresten van vorige bereidingen in de oven zijn achtergebleven.
Voer deze procedure enkel uit als de oven koud staat.

10.9.1 Vóór de start van de automatische reinigingscyclus

• Verwijder alle accessoires uit de oven.
De bovenbescherming kan in de oven gelaten worden.
256
Aanwijzingen voor de gebruiker
• Giet ongeveer 40cc water op de bodem van de oven (zoals wordt aangeduid op de afbeelding). Let op dat het water niet uit de insnijding komt.
• Verstuif een oplossing van water en vaatreinigingsmiddel in de oven door middel van een spuitbus. Sproei op de zijwanden, de bovenwand, het bodemvlak en de deflector.
• Sluit de deur na de behandeling, en stel de reinigingscyclus in.
Verstuif niet te veel van de oplossing water/reinigingsmiddel. Er wordt aanbevolen om maximaal 20 maal te sproeien.
257
Aanwijzingen voor de gebruiker

10.9.2 Instelling van de reinigingscyclus

Na de voorbereidingen van de reinigingscyclus moet als volgt gehandeld worden:
Modellen met klok programmeereenheid:
• Draai de knop van de ovenfuncties en de thermostaatknop van de oven op
het symbool
• Stel een bereidingsduur van 18 minuten in door middel van de procedure van de bereidingsduur die gedetailleerd wordt beschreven in de paragraaf “7.1.3 Programmering”;
• De geassisteerde reinigingscyclus begint ongeveer 6 seconden na de laatste ingreep op de elektronische analoge klok.
Als de geassisteerde reinigingscyclus voltooid is, zal de timer de verwarmingselementen van de oven desactiveren, zal het alarmsignaal afgaan en zullen de cijfers op het scherm gaan knipperen.
Modellen met timerknop:
• Draai de knop van de ovenfuncties en de thermostaatknop van de oven op
het symbool
• Stel een bereidingsduur van 18 minuten in met behulp van de timerknop.
Als de geassisteerde reinigingscyclus voltooid is, zal de timer de verwarmingselementen van de oven desactiveren.
van de functie Vapor Clean;
van de functie Vapor Clean;
258
Aanwijzingen voor de gebruiker

10.9.3 Einde van de reinigingscyclus

Het resterende water van de reinigingscyclus mag niet te lang in de oven gelaten worden (bijvoorbeeld de ganse nacht).
Er wordt aanbevolen om handschoenen te dragen tijdens deze handelingen.
Na de reinigingscyclus: open de deur en verwijder het minder hardnekkige vuil met een doek in microfiber; verwijder hardnekkig vuil met een niet-krassende spons met koperdraad.
Er wordt aanbevolen om de deur te verwijderen zodat de delen makkelijk kunnen bereikt worden, zoals wordt aangeduid in de paragraaf “11.2 Demontage van de deur”.
Als de cyclus VAPOR CLEAN wordt geactiveerd na vette bereidingen, en vooral van vlees, kan het zijn dat na de reinigingscyclus een reinigingsproduct voor ovens moet gebruikt worden zodat het vuil makkelijk kan verwijderd worden.
Voor een betere hygiëne en om te vermijden dat het voedsel een onaangename geur verkrijgt, wordt aanbevolen om de oven te drogen door de geventileerde functie in te schakelen aan 160°C, voor ongeveer 10 minuten. Raadpleeg het hoofdstuk “6. FRONTPANEEL” om de functies in te stellen.
259
Aanwijzingen voor de gebruiker

11.BUITENGEWOON ONDERHOUD

Er kunnen regelmatig kleine ingrepen nodig zijn voor het onderhoud of de vervanging van onderdelen die onderhevig zijn aan slijtage, zoals pakkingen, lampjes enz. Hieronder volgen de specifieke aanwijzingen voor elke ingreep van dit type.
Vóór elke handeling waarvoor de delen onder spanning bereikt moeten worden, moet de stroomtoevoer naar het toestel uitgeschakeld worden.
Wanneer het probleem niet wordt opgelost met het gewoon onderhoud, of voor andere types van defecten, contacteert u de dichtstbijzijnde assistentiedienst.
11.1 Vervanging van de lamp voor de verlichting
Als een lamp moet vervangen worden, als gevolg van slijtage of verbranding, moeten de framegeleiders verwijderd worden. Raadpleeg “10.6 Verwijdering van de geleiderframes”. Verwijder daarna de lampbedekking met behulp van bijvoorbeeld een schroevendraaier.
260
Verwijder de lamp zoals wordt aangeduid. Enkel op sommige modellen: de lampen zijn halogeenlampen, en dus mogen ze
niet rechtstreeks met de vingers aangeraakt worden, maar moet een
isolerende bedekking gebruikt worden. Vervang de lamp met een soortgelijke (40W). Hermonteer de bedekking op correcte wijze, zodat de vorming van het glas naar de deur gericht is.
Druk goed op de bedekking zodat ze perfect aan de lamphouder hecht.
Aanwijzingen voor de gebruiker
11.2 Demontage van de deur

11.2.1 Met pinnen

Open de deur volledig. Plaats de twee pinnetjes in de aangeduide gaten van de scharnieren A van de twee tegenstaande scharnieren, en koppel ze vast.
Neem de deur aan beide kanten en met beide handen vast, hef ze op aan een hoek van ongeveer 30°, en verwijder ze
Om de deur weer te monteren, moeten de scharnieren in de daarvoor bestemde openingen in de oven geplaatst worden, zodat de gleuven C helemaal op de openingen steunen. Laat de deur zakken zodat ze geplaatst wordt, en verwijder de pinnetjes uit de gaten van de scharnieren.
261
Aanwijzingen voor de gebruiker
11.3 Demontage van de pakking
Enkel voor multifunctionele modellen:
Voor een grondige reiniging van de oven kan u de pakking van de deur verwijderen. Op de vier zijden zijn haken aanwezig die de pakking op de rand van de oven bevestigen. Trek de randen van de pakking naar buiten zodat de haken loskomen.
11.4 Demontage van de interne ruiten
Er wordt aangeraden om deze steeds rein te houden. Om de reiniging te vergemakkelijken, kan u de deur verwijderen (raadpleeg11.2 Demontage van de deur) en ze op een vaatdoek laten rusten; ofwel opent u de deur en blokkeert u de scharnieren zodat de ruiten kunnen verwijderd worden. De ruiten van de deur kunnen volledig gedemonteerd worden, door de volgende aanwijzingen te volgen.
262
AANDACHT: voordat de ruiten worden verwijderd, moet gecontroleerd worden of minstens één van de scharnieren van de deur in de open positie geblokkeerd werd, zoals wordt beschreven in de paragraaf "11.2 Demontage van de deur”. Deze handeling zou ook nodig kunnen blijken tijdens het verwijderen van de ruiten, wanneer de deur toevallig los zou komen.
Aanwijzingen voor de gebruiker
Verwijdering van de interne ruit:
• Verwijder de interne ruit door ze achteraan naar boven te trekken, en volg de beweging die wordt aangeduid door de pijlen (1).
• Trek het voorste deel van de ruit daarna omhoog (2).
• Op deze manier komen de 4 pinnen, die op de ruit bevestigd zijn, los uit hun zitten op de ovendeur.
Verwijdering van de middelste ruit: (pyrolytische modellen)
• Op de pyrolytische modellen zijn twee middelste ruitjes aanwezig die gekoppeld zijn door middel van 4 blokjes. Verwijder de middelste ruiten door ze op te heffen naar de andere toe.
(multifunctionele modellen)
• Op de multifunctionele modellen kan een tussenruit aanwezig zijn; verwijder ze door ze op te heffen.
Reiniging:
• Nu kunnen de buitenruit en de eerder verwijderde ruiten gereinigd worden. Gebruik absorberend keukenpapier. Bij hardnekkig vuil moet u hem met een vochtige spons en een neutraal reinigingsmiddel reinigen.
Het herplaatsen van de ruiten:
• Plaats de ruiten weer door de omgekeerde volgorde van de verwijdering te volgen.
• Plaats de interne ruit door de 4 pinnen die bevestigd zijn op de ruit te centreren en te klemmen in hun zitten op de ovendeur, door er lichtjes op te drukken.
263
Aanwijzingen voor de installateur

12.DE INSTALLATIE VAN HET TOESTEL

12.1 Elektrische aansluiting
De identificatieplaat met de technische gegevens, het serienummer en de merking is zichtbaar op het toestel geplaatst. Dit plaatje mag nooit verwijderd worden.
De aarding moet verplicht aangebracht zijn volgens de voorziene veiligheidsnormen van de elektrische installatie.
Wanneer het toestel met een vaste aansluiting wordt aangesloten op het net, moet op de stroomtoevoerlijn een omnipolair onderbrekingsmechanisme conform de regels van de installatie voorzien worden dat zich op een makkelijk bereikbare plaats nabij het toestel bevindt.
wanneer een stekker en stopcontact gebruikt worden, moet gecontroleerd worden of deze van hetzelfde type zijn. Gebruik geen verloopstekkers, adapters of aftakkingen, omdat die oververhitting of brand zouden kunnen veroorzaken.
Werking op 220-240 V~: gebruik een driepolige kabel van het type H05V2V2-F (kabel van 3 x 1.5
2
mm
).
264
Het uiteinde dat moet aangesloten worden op het toestel, moet een (geel­groene) aardingsdraad hebben die minstens 20 mm langer is.
AANDACHT: De bovenstaande waarden verwijzen naar de diameter van de interne geleider.
Aanwijzingen voor de installateur
12.2 Vervanging van de kabel
Wanneer de stroomkabel moet vervangen worden, moet de achtercarter verwijderd worden door de schroeven los te draaien zodat het klemmenbord kan bereikt worden.
Vervang de kabel. De diameter van de kabel moet minstens 1,5mm² (3 x 1,5) bedragen. Controleer of de kabels (oven en eventuele kookplaat) een optimaal traject hebben, zodat eender welk contact met de oven wordt vermeden.
AANDACHT:. Het aanhaalkoppel van de schroeven van de stroomgeleiders van het klemmenbord moet 1,5 - 2 Nm
265
Aanwijzingen voor de installateur
12.3 Plaatsing draagpotten bevestiging
Voor een correcte bevestiging van het toestel op het meubel moeten de bijgeleverde draagpotten geplaatst worden (zoals wordt aangeduid op de afbeelding).
Bevestig het toestel, na inbouw van het toestel, in het meubel met behulp van de schroeven. Dankzij de draagpot kan de schroef ongeveer 30° geheld worden. Bedek de draagpot met de bijgeleverde dopjes nadat het toestel werd bevestigd.
266
Aanwijzingen voor de installateur
12.4 Plaatsing van de oven
Gebruik de deur niet als hefboom om de oven in het meubel te plaatsen. Oefen niet te veel kracht uit op de geopende deur.
Er wordt aangeraden om de oven met twee personen te installeren.
De basis waarop de oven steunt, moet compleet zijn zoals wordt aangeduid in de volgende afbeeldingen.
Het toestel is bestemd voor inbouw in meubels van eender welk materiaal, op voorwaarde dat het materiaal hittebestendig is. De afbeelding hiernaast bevat de indicatieve afmetingen van het toestel. Voor plaatsingen onder het werkblad moeten de afmetingen gerespecteerd worden die aangeduid worden in de paragraaf “12.4.1 Plaatsing onder het werkblad”. Bij de montage in een kolom moeten de afmetingen gerespecteerd worden die aangeduid worden in de paragraaf “12.4.2 Plaatsing in een kolom”, waarbij rekening moet gehouden worden dat de bovenkant/achterkant van het meubel een diepte-opening van 35-40 mm moet hebben. Voor installaties onder het werkblad moet gecontroleerd worden of de achterkant/onderkant van het meubel een opening heeft van ongeveer 60 mm
(zoals wordt aangeduid in de volgende afbeeldingen). Voor de plaatsing en de bevestiging van een eventuele kookplaat moeten de relatieve aanwijzingen van dat type van toestel geraadpleegd worden.
267
Aanwijzingen voor de installateur
583-585
490-500
560
60
35-40
583-585
560

12.4.1 Plaatsing onder het werkblad

12.4.2 Plaatsing in een kolom

268
Loading...