Siemens LF 958BA60 User Manual

Návod k použití
LF 958BA60
LF 958TA60
SM-274-01
1
Obsah
Všeobecné informace .........................................................................................................4
Bezpečnostní pokyny..........................................................................................................5
Technická bezpečnost .............................................................................................................
Druhy provozu .....................................................................................................................8
Ovládání ...............................................................................................................................9
Čištění a ošetření ..............................................................................................................10
Vyjmutí a nasazení tukových filtrů ...................................................................................
Vyjmutí a
Výměna žárovek ................................................................................................................12
Montážní pokyny ...............................................................................................................13
Montáž ................................................................................................................................15
Zvláštní příslušenství ........................................................................................................18
nasazení aktivního uhlíkového filtru ...................................................................... 11
11
5
2
PLYN ELEKTRO
min. 750 mm
min. 650 mm
3
Všeobecné informace
)
Pokyny k ochraně životního prostředí
Likvidace přepravního obalu
Váš nový spotřebič byl při dopravě k Vám chráněn obalem. Všechny použité obalové materiály jsou příznivé k životnímu prostředí a znovu zpracovatelné. Pomozte, prosím, při ekologické likvidaci obalu.
Nebezpečí poranění
Části obalů mohou být pro děti nebezpečné. Zvláště u fólií a sáčků z umělé hmoty Vzniká nebezpečí zadušení. Z tohoto důvodu je uchovávejte mimo dosah dětí.
Likvidace starého spotřebiče
Starý spotřebič není bezcenným odpadem. Ekologickou likvidací mohou být znovu získány cenné suroviny. Tento spotřebič je označen v souladu s evropskou směrnicí 2002/96/EG o nakládání s dosloužilými elektrickými a elektronickými spotřebiči (WEEE, waste electrical andelectronic equipment). Tato směrnice stanovuje jednotný rámec pro zpětný odběr a recyklování použitých spotřebičů v zemích EU.
Před prvním použitím
UPOZORNĚNÍ: Tento návod k použití platí
pro více modelů spotřebiče. Je možné, že jednotlivé prvky vybavení zde popisované, nebudou odpovídat Vašemu spotřebiči.
Před použitím nového spotřebiče si přečtěte pečlivě návod k použití, obzvláště bezpečnostní pokyny a tyto dodržujte! Obsahují důležité informace k Vaší bezpečnosti, k použití a také k ošetření spotřebiče.
Dobře uschovejte návod k použití a montážní návod pro event. dalšího vlastníka.
Závady Pokud se v ukazateli zobrazí # nebo ã:
Viz odstavec „Filtry a údržba”.
Pokud se odsavač nedá ovládat:
Odsavač odpojte asi na 1 minutu od sítě, a to buď vytažením síťové zástrčky, nebo vypnutím pojistky! Poté znovu zapněte. Při případných dotazech nebo závadách volejte autorizovaný servis.
(Viz - seznam autorizovaných servisu).
Při telefonátu uveďte prosím:
O aktuálních možnostech likvidace se informujte ve specializovaných prodejnách nebo na obecních úřadech.
Zajistěte, aby byl Váš starý spotřebič před likvidací bezpečně uložen mimo dosah dětí.
4
E-Nr. FD
Čísla naleznete na typovém štítku po vyjmutí tukových filtrů ve vnitřním prostoru odsavače.
Tato čísla si poznačte do horních políček.
Bezpečnostní pokyny
Použití v souladu s předpisy
Tento odsavač odpovídá bezpečnostním předpisům. Nevhodná manipulace se spotřebičem může vést ke škodám na zdraví nebo majetku.
Odsavač je určen k použití výhradně v domácnosti. Výrobce neručí za škody, které byly způsobeny nevhodnou manipulací nebo nesprávným ovládáním.
Výrobce nemůže převzít odpovědnost za škody, které byly způsobeny nedodržením bezpečnostních předpisů.
NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ
Nikdy nedovolte dětem hrát si se spotřebičem. Dospělí a děti nesmějí provozovat spotřebič bez dozoru pokud:
- nejsou tělesně nebo duševně schopní
- nemají vědomosti a zkušenosti k správnému a bezpečnému ovládání spotřebiče.
Technická bezpečnost
Nevhodnou montáží, údržbou nebo opravou mohou uživateli vzniknout různá rizika za které není výrobce zodpovědný.
Změny elektrického nebo mechanického charakteru jsou nebezpečné a nesmějí se provádět! Mohou vést také k poruchám funkcí odsavače.
Současný provoz odsavače s jinými topnými tělesy, která jsou závislá na funkci komínu.
Topná tělesa závislá na komínu jsou např. plynová, olejová topná tělesa nebo kamna na uhlí a dřevo, průtokové ohřívače, zásobníky teplé vody, trouby, které debírají vzduch ke spalování z místnosti s topnými tělesy a jejich spaliny odvádějí přes komín ven.
NEBEZPEČÍ OTRAVY
Při současném provozu odsavače a jiných topných těles, která jsou závislá na funkci komínu, vzniká nebezpečí otravy vlivem zpětně nasávaných spalin.
I když, odsavač opustil místo výroby v nezávadném stavu. Zkontrolujte, ještě před instalací zda spotřebič není viditelně poškozen. Pokud je poškozen, nesmí být instalován!
Pokud dojde k poškození přívodního kabelu tohoto spotřebiče musí být kabel vyměněn výrobcem nebo autorizovaným servisem nebo jinou autorizovanou osobou, aby nedošlo k ohrožení.
Montáž (včetně elektrického připojení), údržbu nebo opravu může provést jen odborný personál. V každém případě se musí odsavač odpojit od sítě, a to buď vytažením síťové zástrčky nebo vypnutím pojistky!
5
Bezpečnostní pokyny
Bezpečný provoz je možný, když podtlak v místnosti s topným tělesem nepřekročí 4 Pa (0,04 mbar). Toho lze dosáhnout tehdy, když neuzavíratelnými otvory, např. ve dveřích, oknech, teleskopickými průchodkami zdí nebo cestou jiných technických opatření, jako je oboustranný uzávěr nebo jiné, může proudit vzduch potřebný ke spalování.
Proto musí být zajištěn dostatečný přívod vzduchu.
Teleskopické průchodky zdí samy nezajistí dodržování mezních hodnot.
Upozornění: Při posuzování musí být bráno v úvahu vždy celkové potřebné množství vzduchu v bytě. Je třeba mít rozhodnutí místní kominické provozovny.
Je-li odsavač použit jen k provozu s cirkulací vzduchu, je provoz možný bez omezení.
Zvláštní pokyny pro plynové varné spotřebiče
Při montáži plynových varných desek musíte vždy postupovat podle stanovených zákonných norem příslušné země.
Vždy musíte dbát platných předpisů pro instalaci a pokynů pro vestavbu od výrobce plynových spotřebičů.
Při montáži dbejte na to, aby byl odsavač instalován na jedné straně vedle vysoké skříně nebo vysoké stěny. Jinak vzniká nebezpečí hromadění tepla.Vzdálenost resp. odstup od stěny nebo skříně by mněl být min. 50 mm.
NEBEZPEČÍ POPÁLENÍ
Neprovozujte všechny varné zóny současně delší dobu (max. 15 minut) na nejvyšší tepelný výkon, jinak hrozí nebezpečí popálení při dotyku povrchových ploch spotřebiče!
Dbejte na to, že velký hořák s výkonem větším jak 5 kW (Wok) odpovídá 2 plynovým horákům.
Odsavač se může působením vysokých teplot poškodit.
Nikdy neprovozujte plynové varné zóny bez použití varných nádob. Plameny regulujte tak, aby nepřesahovaly přes varné nádobí.
6
Bezpečnostní pokyny
Vhodné použití
Odsavač před prvním uvedením do provozu řádně očistěte. Před čištěním a ošetřením je nutné odsavač odpojit od elektrické sítě vytažením zástrčky, případně vypnutím pojistky. Žárovky (obzvlášť halogenové) se během provozu značně zahřívají. I po vypnutí trvá ještě určitou dobu nebezpečí popálení! Před každou výměnou žárovek je nutné odsavač odpojit od elektrické sítě. Žárovky musí být vychladlé! Odsavač používejte jen s nasazenými žárovkami. Pokud je v provozu varná deska, vždy zapněte také odsavač. V případě, že je odsavač vypnut, tvoří se vodní pára, která může způsobit korozní škody na spotřebiči.
Nestavte na odsavač žádné předměty.
NEBEZPEČÍ POŽÁRU
Pod odsavačem neflambujte a nemanipulujte s otevřeným plamenem. Zapnutý odsavač vtahuje plameny do filtru. Usazeniny v tukovém filtru mohou být příčinou požáru!
Proto dohlížejte na jídla, která připravujete na tuku nebo oleji, např. bramborové hranolky. Přehřáté tuky nebo oleje se mohou snadno vznítit! Pravidelným vyčištěním tukových filtrů a včasní výměnou aktivního uhlíkového filtru předcházíte nebezpečí požáru! Nikdy odsavač neprovozujte bez tukových filtrů.
Odborná montáž
Dbejte pokynů výrobce varných spotřebičů, je-li provoz odsavače vůbec vhodný.
Pokud výrobce varného spotřebiče neudává větší bezpečnostní odstup, tak platí odstup minimální.
– Minimální odstup mezi elektrickými
varnými deskami a spodní hranou odsavače: 650 mm
– U plynových varných desek je minimální
odstup mezi horní hranou podložky pod hrnce a spodní hranou odsavače: 750 mm (viz obrázky na straně 2)
Pokud jsou v provozu různé varné spotřebiče, platí největší uvedený odstup.
Šířka odsavače musí odpovídat šířce varné desky.
Nad topným tělesem na pevná paliva, u něhož je nebezpečí požáru (např. z létajících jisker), je montáž odsavače přípustná jen tehdy, když topné těleso má uzavřený neodnímatelný kryt a jsou dodrženy specifické místní předpisy. Toto omezení neplatí pro plynové sporáky a plynové varné desky.
Přikryjte varnou desku, abyste během montáže odsavače předešli jejímu poškození.
7
Druhy provozu
Odsavač je určen k provozu s odvětráváním a k provozu s cirkulací vzduchu. Sériové nastavení je provoz s odvětráváním.
Provoz s odvětráváním
Nasátý vzduch se pomocí tukových filtrů vyčistí a přes trubkový systém se odvádí ven.
Rozměry spotřebiče - odvětrávání
Pokud není instalován aktivní uhlíkový filtr, nemohou být vázány žádné pachové látky z kuchyňských výparů. (viz “Vyjmutí a nasazení tukových filtrů ”).
Kompletní montážní sadu a náhradní filtry můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo autorizovaném servisu. Příslušná čísla příslušenství naleznete v závěru tohoto návodu k použití.
Rozměry spotřebiče – cirkulace vzduchu
Provoz s cirkulací vzduchu
Nasátý vzduch se pomocí tukových filtrů a aktivního uhlíkového filtru vyčistí a vyčištěný se vrací zpět do kuchyně.
8
Přestavení elektronického řízení na provoz s cirkulací vzduchu
Odsavač musí být připojen a vypnut. Stiskněte současně tlačítko 0 a
dokud se nerozsvítí ukazatel ã. Opakovaným stisknutím tlačítek 0 a se elektronické řízení přestaví znovu na provoz s odvětráváním (ukazatel #).
,
Ovládání
#
ã
Osvětlení
Odkaz: Doporučuje se, zapnout odsavač dříve, než se začne s vařením a opět ho vypnout pár minut po ukončení vaření. Kuchyňské výpary jsou tak odstraněny ještě účinněji.
Zapnutí ventilátoru a nastavení stupňů výkonu ventilátoru
Stiskněte tlačítko +. V případě silných výparů stiskněte ještě jednou tlačítko +. Ventilátor se přepne na vyšší stupeň. Pokud chcete stupeň znovu snížit, stiskněte tlačítko –.
Vypnutí ventilátoru
Stiskněte tlačítko 0. Ukazatel 0 za okamžik zhasne.
Intenzivní stupeň
Pomocí intenzívního stupně ç se dosáhne maximálního výkonu. Může být použit přechodně, v případě intenzivních výparů a pachů. Stiskněte tlačítko + tolikrát, dokud se nerozsvítí ukazatel ç. Pokud intenzivní stupeň nevypnete ručně, ventilátor se za 10 minut automaticky přepne zpátky na 2. stupeň.
Ventilátor vyp.
Snížení výkonu ventilátoru
Ukazatel stupňů výkonu ventilátoru
Ventilátor zap. - zvýšení výkonu Intenzivní stupeň
Osvětlení
Osvětlení se může v nezávislosti od ventilátoru kdykoliv vypnout resp. zapnout. Pro nastavení světlosti stiskněte a podržte tlačítko 0, dokud nedosáhnete požadovanou světlost.
Ukazatel nasycení
Při nasycení tukových filtrů nebo aktivního uhlíkového filtru zazní po vypnutí ventilátoru přibližně na 6 sekund signál.
Provoz s odvětráváním: Provoz s cirkulací vzduchu:
Nejpozději poté by se mněli tukové filtry vyčistit nebo vyměnit aktivní uhlíkové filtry.
K vymazání ukazatele stiskněte tlačítko 0.
Vypnutí a zapnutí akustického signálu
Při stisknutí tlačítka zazní k potvrzení akustický signál. K vypnutí akustického signálu, stiskněte přibližně na 3 sekundy tlačítka 0 a +. K potvrzení zazní signál. K zapnutí akustického signálu postup zopakujte.
Doběh ventilátoru
Doběh ventilátoru
Stiskněte tlačítko . Ventilátor běží 10 minut v stupni 1 a v
ukazateli bliká bod jeden. Poté se ventilátor automaticky vypne.
9
Čištění a ošetření
NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ
Před každým čištěním, odpojte odsavač od elektrické sítě vytažením zástrčky, případně vypnutím pojistky.
POVRCHOVÉ PLOCHY SPOTŘEBIČŮ
UPOZORNĚNÍ: Dodržujte záruční
podmínky, které jsou uvedeny v přiložené servisní knížce.
Povrchové plochy spotřebičů a ovládací pole jsou velmi choulostivé na škrábance. Dodržujte proto následující pokyny k čištění: – Vyhýbejte se čištění odsavače s
drhnoucími houbami a čisticími prostředky, které obsahují písek, sodu, kyselinu nebo chlór nebo jiným agresívním čisticím prostředkům!
– K očištění odsavače a ovládacího pole
použijte horký mycí roztok nebo jemný čisticí prostředek na okna.
– Zaschlé nečistoty neodškrabujte ale
omyjte je vlhkou utěrkou.
– Ovládací pole čistěte opatrně, aby do
elektroniky nenasákla vlhkost.
UPOZORNĚNÍ: Čistěte jen ve směru vybroušení! Na ovládací tlačítka nepoužívejte čisticí prostředky pro nerezovou ocel!
Pokyny k ošetření spotřebiče
Vhodné čisticí prostředky a prostředky k ošetření pro Váš spotřebič si můžete objednat v zákaznickém servisu.
Kovové tukové filtry
K pohlcování tukových částeček z kuchyňských výparů se používají kovové tukové filtry. Vložky filtru jsou z nehořlavého kovu.
NEBEZPEČÍ POŽÁRU
Při vzrůstajícím nasycení tukovými zbytky se zvyšuje vznětlivost a může tím být ovlivněna funkčnost odsavače.
Včasným vyčištěním kovových tukových filtrů předcházíte nebezpečí požáru. Při čištění tukových filtrů očistěte od usazenin tuku vlhou utěrkou, také přístupné části pláště.
Čištění kovových tukových filtrů…
Při normálním provozu (denně 1 až 2 hodiny) musí být kovové tukové filtry vyčištěné 1 × měsíčně.
...v myčce na nádobí
Tyto filtry lze mýt v myčce nádobí. Přitom může dojít k mírnému zabarvení, které však nemá žádný vliv na funkci tukových filtrů. Filtr musí volně ležet v myčce nádobí. Nesmí být vzpříčen. Filtry s okrajovým odsáváním musí v myčce na nádobí ležet kovovou částí směrem nahoru.
UPOZORNĚNÍ: Silně nasycené kovové tukové filtry nemyjte současně s nádobím.
... ručně
Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky ani takové, které obsahují kyseliny nebo rozpouštědla. Pak filtry okartáčujte, dobře opláchněte a nechte okapat. Při ručním čištění namočte filtry do horkého mycího roztoku. V případě silného znečištění ­doporučujeme použít při čištění speciální rozpouštěč tuků. Tento si můžete objednat v zákaznickém servisu.
10
Vyjmutí a nasazení tukových filtrů
NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ
Před vyjmutím a nasazením tukových filtrů je nutné odsavač odpojit od elektrické sítě vytažením zástrčky, případně vypnutím pojistky.
Vyjmutí a nasazení kovových tukových filtrů
1. Otevřete uzávěr a vyklopte tukové filtry.
Přitom druhou rukou zespodu přidržte tukové filtry.
Aktivní uhlíkový filtr
Aktivní uhlíkový filtr váže pachové látky během provozu s cirkulací vzduchu. Při normálním provozu (denně 1 až 2 hodiny) musí být aktivní uhlíkové filtry vyměněny přibližně 2 x ročně.
Aktivní uhlíkový filtr je možné dostat k zakoupení ve specializované prodejně (viz „Zvláštní příslušenství“). Aktivní uhlíkové filtry neobsahují žádné škodlivé látky. Můžete je zlikvidovat např. jako zbytkový odpad.
Vyjmutí a nasazení aktivního uhlíkového filtru
1. Vyjměte tukové filtry (viz „Vyjmutí a
nasazení kovových tukových filtrů“).
(u filtrů s okrajovým odsáváním)
2. Vyčistěte tukové filtry.
3. Vyčištěné tukové filtry znovu nasaďte.
2. Nasaďte aktivní uhlíkový filtr.
3. Zatlačte západku.
4. Tukové filtry znovu nasaďte (viz „Vyjmutí
a nasazení kovových tukových filtrů“).
11
Výměna žárovek
Před výměnou žárovky bezpodmínečně dodržujte pokyny a varování v kapitole „Bezpečnostní pokyny“! Popis výměny žárovek platí pro více typů spotřebičů. UPOZORNĚNÍ: Dodržujte záruční podmínky, uvedené v přiložené servisní knížce.
Výměna halogenových žárovek
NEBEZPEČI PORANĚNÍ
Halogenové žárovky se při provozu značně zahřívají. I po vypnutí trvá ještě určitou dobu nebezpečí popálení! Halogenové žárovky musí být před výměnou zcela vychladlé.
1. Kroužek žárovky opatrně sundejte,
použijte vhodné nářadí.
2. Vadné žárovky nahraďte novými
stejného typu a výkonu (viz štítek s označením typu).
UPOZORNĚNÍ: Při nasazení halogenové žárovky se nedotýkejte skleněné části. K uchopení použijte čistou utěrku.
3. Znovu nasaďte kryt žárovky.
4. Obnovte přívod el. proudu zasunutím
zástrčky nebo zapnutím pojistky.
12
Montážní pokyny
Před montáží bezpodmínečně dodržujte pokyny a varování v kapitole “Bezpečnostní pokyny”!
Provoz s odvětráváním
Odtah je veden větrací šachtou vzhůru, nebo přímo přes vnější stěnu ven.
UPOZORNĚNÍ: Odtah nesmí být veden ani do komína na odvod kouře nebo komína na odvod zplodin, který je v provozu, ani do šachty, která je určena k odvětrávání místnosti s topnými tělesy.
Při odvodu vzduchu do komína na odvod kouře nebo zplodin, který není v provozu, je třeba mít souhlas místní kominické provozovny. Při odvodu odvětrávaného vzduchu, musíte dodržovat úřední a zákonné předpisy (např. stavební předpisy). Pokud je odtah veden vnější stěnou, měla by být použita teleskopická průchodka zdí.
Odsavač dosáhne svůj optimální výkon takto:
– Krátká, hladká odtahová trubka. – Co nejméně oblouků trubky.
Co největší možné průměry a velké oblouky trubky.
UPOZORNĚNÍ: Použití dlouhých, drsných odtahových trubek, mnoho oblouků trubky nebo menší průměry trubek zapříčiní odchylky od optimálních výkonů větrání a současně zvýší hlučnost. K položení odtahového potrubí používejte jen trubky nebo hadice z nehořlavého materiálu. Za reklamace, které jsou zapříčiněny plánováním a provedením položení trubek nepřebírá výrobce odsavače odpovědnost.
Potrubí
Průměr odtahové trubky by neměl být menší než 150 mm.
Kulatá trubka:
Doporučujeme vnitřní průměr od 150 mm, avšak minimálně 120 mm.
Ploché odtahové trubky musí mít stejnou hodnotu vnitřního průměru jako kulatá trubka a neměly by mít žádné ostré ohyby. Ø 150 mm cca 177 cm Ø 120 mm cca 113 cm
U odlišných průměrů trubky: Nasaďte těsnicí proužky.
Připojení odtahové trubky Ø 150 mm (doporučená velikost)
Připevněte odtahovou trubku přímo na vzduchové hrdlo a utěsněte. Při použití hliníkové trubky, oblast připojení nejdříve vyhlaďte.
Připojení odtahové trubky Ø 120 mm
Připevněte redukční hrdlo přímo na vzduchové hrdlo. Odtahovou trubku připevněte na redukční hrdlo. Oba spoje řádně utěsněte.
2
2
13
Montážní pokyny
Elektrické připojení
Před elektrickým připojením bezpodmínečně dodržujte pokyny a varování, uvedené v kapitole „Bezpečnostní pokyny“! Odsavač smí být připojen jen koncesovaným elektrikářem s oprávněním od příslušných elektrických podniků.
NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ
Pokud je připojovací kabel tohoto spotřebiče poškozen, musí být vyměněn výrobcem nebo autorizovaným servisem nebo podobně kvalifikovaným technikem, aby se předešlo ohrožení.
Odsavač smí být připojen jen na předpisově instalovanou zásuvku s ochranným kontaktem.
Zásuvku umístěte pokud možno přímo za kryt komínu.
– Zásuvka s ochranným kontaktem by
měla být připojena přes vlastní elektrický obvod.
– V případě, že zásuvka není s ochranným
kontaktem po montáži odsávače přístupná, musí být k dispozici jako při pevném připojení, dělící zařízení.
Při požadovaném pevném připojení:
Instalace předpokládá odpojovací zařízení. Jako odpojovací zařízení se používá spínač s odstupem kontaktů větším než 3 mm a všepólovým odpojením. K tomu patří LS- spínač a stykač.
Elektrická data
Potřebná data o připojení jsou uvedena na typovém štítku, který naleznete po sundání rámů filtru – ve vnitřním prostoru spotřebiče.
Délka přívodního kabelu: cca 1,30 m.
Odsavač odpovídá normám EU o podmínkách elektromagnetické kompatibility.
14
Montáž
Odsavač je určen k montáži na kuchyňský strop nebo jiný stabilní závěsný strop.
Při montáži dbejte na eventuelně potřebnou instalaci dílů zvláštního příslušenství. Dodržujte minimální odstup odsavače od varných desek (viz “Bezpečnostní pokyny“). Zabraňte poškození choulostivých povrchových ploch!
Příprava stropu
NEBEZPEČÍ PORANĚNÍ,
RIZIKO VĚCNÝCH ŠKOD
Před vrtáním zkontrolujte místo montáže, zda se pod omítkou nenacházejí elektrické nebo jiné kabelové rozvody.
Strop musí být rovný a vodorovný. Přiložené šrouby a hmoždinky jsou
vhodné pro beton a přírodní kámen. Pro jiné stropní konstrukce použijte odpovídající připevňovací prostředky. Přitom dbejte na dostačující nosnost stropu. Dbejte na to, aby hloubka vyvrtaných otvorů odpovídala délce šroubů. Zajistěte pevné držení hmoždinek.
Montáž horního dílu nosné konstrukce
1. Před montáží určete celkovou výšku
nosné konstrukce a načrtněte otvory pro šrouby. Nosná konstrukce je výškově nastavitelná, v odstupech od 20 mm. Celková výška vyplívá z výšky stropu, výšky pracovní desky a příslušných odstupů mezi varnou deskou a odsavačem.
2. Na strop naznačte středový bod
odsavače.
3. Za pomoci přiložené šablony naznačte
pozice šroubů.
Max. hmotnost odsavače v kg: 50
Konstrukční změny v rámci technického vývoje jsou vyhrazeny.
4. Vyvrtejte 4 otvory Ø 8 mm a vtiskněte do
nich hmoždinky, musí být v jedné rovině se stěnou.
5. Připevněte na strop horní díl nosné
konstrukce pomocí 4 šroubů.
6. Dbejte na správnou pozici nosné
konstrukce. Střední hmoždinka definuje přední stranu. Musí ukazovat ve směru ovládacího pole varné desky.
15
Loading...
+ 32 hidden pages