Sharp MX-NB10 User Manual [pl]

MODEL
MX-NB10
ZESTAW ROZSZERZENIA SIECIOWEGO
INSTRUKCJA OBSŁUGI
(drukarki sieciowej)
Strona
WPROWADZENIE .................1
SPIS TREŚCI .........................2
WINDOWS .............................3
OPROGRAMOWANIE
DRUKARKI (WINDOWS).....14
FUNKCJE WWW
URZĄDZENIA......................17
USTAWIENIA SYSTEMU ....28
ROZWIĄZYWANIE
PROBLEMÓW .....................31
DANE TECHNICZNE...........35

WPROWADZENIE

Opcjonalny Zestaw rozszerzenia sieciowego (MX-NB10) umożliwia korzystanie z urządzenia jak z drukarki sieciowej.
Aby używać urządzenia jako drukarki PS, należy zakupić moduł Zestaw PS3 (MX-PK10) i wprowadzić klucz produktu (hasło) w polu "Ustawienie klucza produktu" na stronie sieci Web (w przypadku administratora). W celu uzyskania informacji na temat tego, jaki klucz produktu należy wprowadzić, należy skonsultować się ze sprzedawcą.
Uwaga
•Ten podręcznik opisuje jedynie funkcje drukarki sieciowej, których można użyć, gdy zainstalowany jest opcjonalny Zestaw rozszerzenia sieciowego. Aby uzyskać informacje na temat funkcji kopiarki, dodawania papieru i toneru, usuwania zacięcia papieru, korzystania z urządzeń peryferyjnych i na temat innych ogólnych zagadnień, należy zapoznać się z "Instrukcją obsługi (kopiarka i informacje ogólne)", która jest dołączona do urządzenia. Aby uzyskać informacje na temat funkcji skanera sieciowego, należy zapoznać się z "Instrukcją obsługi (skaner sieciowy)" dołączoną do modułu Zestaw rozszerzenia sieciowego (MX-NB10).
•Aby uzyskać informacje dotyczące instalowania sterowników i oprogramowania wspominanego w tym podręczniku, należy zapoznać się z odrębną "Instrukcją instalacji oprogramowania".
•Aby uzyskać informacje na temat systemu operacyjnego, należy zapoznać się z instrukcją obsługi systemu operacyjnego lub funkcją pomocy on-line.
•Opis ekranów i procedur znajdujący się w tym podręczniku pochodzi głównie z systemu Windows Vista środowisku Windows
W tym podręczniku cyfrowe urządzenie wielofunkcyjne wyposażone w funkcję skanera określane jest jako "urządzenie".
•W tej instrukcji Odwracający automatyczny podajnik dokumentów to "RSPF", a Automatyczny podajnik dokumentów — "SPF". Jeśli nie podano inaczej, zarówno RSPF jak i SPF są nazywane "SPF".
•Tam gdzie w instrukcji pojawia się symbol "MX-xxxx", należy zastąpić "xxxx" nazwą wybranego modelu.
®
. Ekrany mogą wyglądać inaczej w innych systemach operacyjnych.
®
w
W niektórych regionach "Podręcznik ustawień systemu" wspominany w tej instrukcji stanowi odrębny podręcznik, a w innych "Podręcznik ustawień systemu" jest dołączony do "Instrukcji obsługi (kopiarka i informacje ogólne)".
Wyświetlane ekrany, komunikaty i nazwy przycisków pokazane w instrukcji mogą różnić się od rzeczywistych znajdujących się na urządzeniu, co jest wynikiem ulepszeń produktu i jego modyfikacji.
1

SPIS TREŚCI

WPROWADZENIE ..................................................................................................................................... 1
DRUKOWANIE Z SYSTEMU
1
DRUKOWANIE PODSTAWOWE....................... 3
JEŚLI W PODAJNIKU ZABRAKNIE PAPIERU W
WSTRZYMANIE ZADANIA DRUKOWANIA.......4
GDY "ŹRÓDŁO PAPIERU" JEST USTAWIONE
CZYM RÓŻNIĄ SIĘ USTAWIENIA "ŹRÓDŁO
TRYB KONTROLI DOSTĘPU............................5
OTWIERANIE STEROWNIKA DRUKARKI ZA
POMOCĄ PRZYCISKU [START]...................... 6
USTAWIENIA STEROWNIKA DRUKARKI ....... 7
DRUKOWANIE DWUSTRONNE (TYLKO DLA
DRUKOWANIE ZNAKU WODNEGO...............12
DRUKOWANIE TEKSTU I LINII W KOLORZE
WINDOWS
CZASIE DRUKOWANIA ....................................4
NA [WYBÓR AUTOMATYCZNY].......................4
PAPIERU" POMIĘDZY OPCJAMI [PODAJNIK BOCZNY] A [RĘCZNY PODAJNIK BOCZNY]...4
MODELI, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ
DRUKOWANIE DWUSTRONNE).......................8
DRUKOWANIE WIELU STRON NA JEDNEJ STRONIE
DOSTOSOWYWANIE DRUKOWANEGO OBRAZU DO ROZMIARU PAPIERU
OBRACANIE DRUKOWANEGO OBRAZU O 180 STOPNI
CZARNYM ......................................................13
.........................................................10
..................................11
............................................................12
3
JAK UZYSKAĆ DOSTĘP DO STRONY SIECI
WEB I WYŚWIETLIĆ POMOC ........................ 17
INFORMACJE NA TEMAT STRON SIECI WEB
(DLA UŻYTKOWNIKÓW) ................................ 18
DRUKOWANIE PLIKU BEZPOŚREDNIO NA
USTAWIENIA DOMYŚLNE DRUKARKI ......... 20
INFORMACJE NA TEMAT STRON SIECI WEB
(DLA ADMINISTRATORA) .............................. 22
OCHRONA INFORMACJI
USTAWIENIA SYSTEMU ............................... 25
USTAWIENIA WYSYŁANIA INFORMACJI O
4
LISTA USTAWIEŃ SYSTEMU......................... 28
UŻYWANIE USTAWIEŃ SYSTEMU
PODSTAWOWA PROCEDURA
USTAWIENIA SPECJALNE............................ 30
FUNKCJE WWW URZĄDZENIA
KOMPUTERZE............................................... 19
ZAPROGRAMOWANYCH NA STRONIE WWW
([HASŁA])........................................................ 23
FUNKCJA DRUKOWANIA Z POCZTY E-MAIL ..24
STANIE I ALARMÓW POCZTĄ E-MAIL
........ 26
USTAWIENIA SYSTEMU
.................. 29
KONFIGUROWANIA USTAWIEŃ ................... 29
OPROGRAMOWANIE DRUKARKI
2
OPROGRAMOWANIE DRUKARKI................. 14
KORZYSTANIE Z OPROGRAMOWANIA
DRUKARKI ...................................................... 15
URUCHAMIANIE OPROGRAMOWANIA
KORZYSTANIE Z OPROGRAMOWANIA
ZMIENIANIE USTAWIEŃ PROGRAMU
SPRAWDZANIE STANU DRUKARKI ..............16
(WINDOWS)
PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO KORZYSTANIA Z
PROGRAMU PRINTER STATUS MONITOR...........14
NARZĘDZIOWEGO DRUKARKI......................15
DRUKARKI .....................................................15
PRINTER STATUS MONITOR.........................15
5
ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW................. 31
SPRAWDZANIE ADRESU IP .......................... 34
6
DANE TECHNICZNE DRUKARKI .................. 35
DANE TECHNICZNE STEROWNIKA
DRUKARKI ...................................................... 36
ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW
DANE TECHNICZNE
2

DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS

DANE
ONLINE
SKANUJ
DRUKUJ
KOPIOWANIE
1
W tym rozdziale opisano podstawową procedurę drukowania w systemie Windows i sposób wybrania ustawień sterownika drukarki.

DRUKOWANIE PODSTAWOWE

Na poniższym przykładzie objaśniono drukowanie dokumentu z programu WordPad. Przed drukowaniem należy się upewnić, czy do urządzenia został załadowany papier o rozmiarze odpowiednim dla twojego dokumentu.
Uwaga
Sprawdź, czy na panelu sterowania
1
Papier, którego można użyć, oraz procedura ładowania papieru są takie same jak w przypadku kopiowania. Patrz "Instrukcja obsługi (kopiarka i informacje ogólne)".
świeci wskaźnik ONLINE.
Jeśli nie świeci wskaźnik ONLINE, naciśnij przycisk [DRUKUJ], aby przejść do trybu drukarki, a następnie naciśnij przycisk [ ], aby wybrać opcję "ONLINE".
Gotowa do druk.
ONLINE
OFFLINE
Stan funkcji drukarki jest wskazywany przez diody ONLINE i DANE nad przyciskiem [DRUKUJ].
Świeci
Wskaźnik
ONLINE
Urządzenie jest w trybie online. Drukowanie jest możliwe.
Wskaźnik DANE
W pamięci znajdują się dane, które jeszcze nie zostały wydrukowane.
Wybierz [Drukuj] z menu [Plik] tego
3
programu.
Zostanie wyświetlone okno dialogowe "Drukuj".
Upewnij się, że jako drukarka wybrana
4
została pozycja "SHARP MX-xxxx".
Jeśli chcesz zmienić jakiekolwiek ustawienia drukowania, kliknij przycisk [Preferencje], aby otworzyć ekran ustawień sterownika drukarki. Zostanie wyświetlone okno ustawień sterownika drukarki.
Zadanie
Miga
Wyłączone
Otwórz program WordPad i otwórz
2
drukowania jest w trakcie anulowania.
Urządzenie jest w trybie offline. Drukowanie nie jest możliwe.
Drukowanie jest w toku lub dane są odbierane.
Nie ma danych do druku w pamięci i żadne dane do druku nie są odbierane.
dokument, który chcesz wydrukować.
Windows 2000 nie posiada przycisku [Preferencje] w tym oknie dialogowym. Wybierz odpowiednie ustawienia w oknie ustawień na każdej zakładce i kliknij przycisk [OK].
USTAWIENIA STEROWNIKA DRUKARKI (strona 7), DRUKOWANIE DWUSTRONNE (TYLKO DLA MODELI, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ DRUKOWANIE DWUSTRONNE) (strona 8), DRUKOWANIE WIELU STRON NA JEDNEJ STRONIE (strona 10), DOSTOSOWYWANIE DRUKOWANEGO OBRAZU DO ROZMIARU PAPIERU (strona 11), OBRACANIE DRUKOWANEGO OBRAZU O 180 STOPNI (strona 12), DRUKOWANIE ZNAKU WODNEGO (strona 12) DRUKOWANIE TEKSTU I LINII W KOLORZE CZARNYM (strona 13)
,
3
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS
Kliknij przycisk [Drukuj].
5
Zaczyna się drukowanie.
Uwaga
Gdy zainstalowany jest separator prac
Tacę wyjściową można także wybrać w trakcie wybierania ustawień drukowania podczas drukowania. Aby zmienić wybraną tacę na inną, wybierz nową tacę w oknie "Opcje wydruku" na karcie [Papier] na ekranie konfiguracji sterownika drukarki.

JEŚLI W PODAJNIKU ZABRAKNIE PAPIERU W CZASIE DRUKOWANIA

Dodaj papier do podajnika, w którym skończył się papier, lub do podajnika bocznego. W przypadku dodania papieru do podajnika bocznego, naciśnij klawisz [DRUKUJ] na urządzeniu, aby przejść do trybu drukarki i wybierz "PODAJNIK BOCZNY". Drukowanie zostanie wznowione. Należy zwrócić uwagę, że jeśli ustawienie "AUTOMATYCZNE PRZEŁ. TACY" jest wybrane w opcji "UST. FORMATU PAP." (do której dostęp można uzyskać za pomocą klawisza [FUNKCJE SPECJ.]) i papier o takim samym rozmiarze jest załadowany do innego podajnika, urządzenie automatycznie przełączy się na inny podajnik i będzie kontynuować drukowanie.

WSTRZYMANIE ZADANIA DRUKOWANIA

Aby wstrzymać zadanie drukowania, naciśnij klawisz [DRUKUJ] na urządzeniu, aby przejść do trybu drukowania, a następnie wybierz opcję "OFFLINE" za pomocą klawisza [ ]. Urządzenie wstrzyma zadanie drukowania, a następnie przejdzie w tryb offline.
•Aby anulować zadanie drukowania, naciśnij klawisz [C] ( ).
•Aby wznowić drukowanie, wybierz opcję "ONLINE" za pomocą klawisza [ ].

GDY "ŹRÓDŁO PAPIERU" JEST USTAWIONE NA [WYBÓR AUTOMATYCZNY]

Jeśli dla opcji "Źródło papieru" na karcie [Papier] na ekranie konfiguracji sterownika drukarki skonfigurowano ustawienie [Wybór automatyczny], a do urządzenia nie włożono papieru o właściwym rozmiarze, procedura drukowania będzie się różnić, w zależności od ustawienia
"
WYDRUK WYMUSZONY" w ustawieniach systemu (strona 28).
Gdy opcja "WYDRUK WYMUSZONY" jest wyłączona
Dodaj papier do podajnika bocznego, naciśnij klawisz [DRUKUJ] na urządzeniu, aby przejść do trybu drukarki i wybierz "PODAJNIK BOCZNY". Drukowanie zostanie wznowione.
Gdy opcja "WYDRUK WYMUSZONY" jest włączona
Do drukowania będzie użyty najbliższy rozmiar papieru w podajniku innym niż podajnik boczny.
Uwaga
Jeśli obraz drukowany ma inną orientację niż papier, zostanie automatycznie obrócony o 90 stopni, aby umożliwić prawidłowe drukowanie na papierze. (Nie dotyczy podajnika bocznego)

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ USTAWIENIA "ŹRÓDŁO PAPIERU" POMIĘDZY OPCJAMI [PODAJNIK BOCZNY] A [RĘCZNY PODAJNIK BOCZNY]

W opcji "Źródło papieru" na karcie [Papier] dostępne są dwa ustawienia podajnika bocznego:
•Gdy wybrane jest ustawienie [Podajnik boczny], zadania drukowania są drukowane automatycznie na papierze z podajnika bocznego.
•Gdy wybrane jest ustawienie [Ręczny podajnik boczny], zadania drukowania nie są drukowane, aż do podajnika bocznego nie zostanie włożony papier. Jeśli papier znajduje się już w podajniku bocznym, wyjmij papier, a następnie włóż go ponownie, aby rozpocząć drukowanie.
4
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS

TRYB KONTROLI DOSTĘPU

Jeśli w ustawieniach systemu włączona jest opcja "TRYB KONTROLI", na ekranie konfiguracji sterownika drukarki należy wprowadzić 5-cyfrowy numer konta, aby rozpocząć drukowanie. Numery kont są przechowywane w ustawieniach systemu. (Patrz "Podręcznik ustawień systemu".)
Aby otworzyć ekran wprowadzania numeru konta, kliknij przycisk [Sterowanie zadaniami] na karcie [Głowne] ekranu konfiguracyjnego sterownika drukarki.
Kliknij pole wyboru po lewej stronie opcji "Numer konta", aby został wyświetlony znak zaznaczenia, wprowadź 5-cyfrowy numer konta i kliknij przycisk [OK].
1
Uwaga
Ostrzeżenie
Po kliknięciu pola wyboru [Autom. przegląd ster. zadań], przed rozpoczęciem drukowania zawsze wyświetlany jest ekran potwierdzenia numeru konta.
• Jeśli w ustawieniach systemu jest włączona funkcja "ANULUJ ZADANIA NIEWŁAŚC. KONT." i użytkownik
• Gdy w systemie Windows używany jest plik PPD*, tryb kontroli dostępu nie może być używany w funkcji
będzie próbował rozpocząć drukowanie bez wprowadzenia numeru konta lub wprowadzi nieprawidłowy numer konta, wydruk nie zostanie wykonany. Aby możliwe było drukowanie bez konieczności wprowadzania prawidłowego numeru konta, należy wyłączyć opcję "ANULUJ ZADANIA NIEWŁAŚC. KONT.". W tym przypadku liczba drukowanych stron zostanie dodana do liczby "INNE".
drukowania. Nie należy wtedy włączać opcji "ANULUJ ZADANIA NIEWŁAŚC. KONT." w ustawieniach systemu, ponieważ uniemożliwi to drukowanie. Wydrukowane strony zostaną dodane do licznika "INNE". (Patrz "Podręcznik ustawień systemu".) * Plik PPD umożliwia urządzeniu drukowanie za pomocą standardowego sterownika PS z systemu
operacyjnego.
5

OTWIERANIE STEROWNIKA DRUKARKI ZA POMOCĄ PRZYCISKU [START]

Aby zmienić ustawienia sterownika drukarki, należy wykonać następujące kroki. Ustalone w ten sposób ustawienia będą ustawieniami początkowymi przy drukowaniu z programów. (Jeśli zmienisz ustawienia w oknie konfiguracji sterownika drukarki przed drukowaniem, ustawienia wrócą do ustawień początkowych, kiedy opuścisz program.)
Kliknij przycisk [Start], wybierz [Panel
1
sterowania], a następnie [Drukarka].
•W systemie Windows XP kliknij przycisk [Start] i wybierz [Drukarki i faksy].
•W systemie Windows 2000 kliknij przycisk [Start] i wybierz [Drukarki].
Uwaga
Kliknij ikonę sterownika drukarki
2
"SHARP MX-xxxx".
Wybierz [Właściwości] z menu
3
[Organizuj].
W systemie Windows XP/2000 wybierz [Właściwości] z menu [Plik].
Kliknij przycisk [Preferencje
4
drukowania] na zakładce [Ogólne].
Zostanie wyświetlone okno ustawień sterownika drukarki.
USTAWIENIA STEROWNIKA DRUKARKI (strona 7)
Jeśli opcja [Drukarki i faksy] nie jest widoczna w systemie Windows XP w menu [Start], wybierz [Panel sterowania], następnie [Drukarki i inny sprzęt] oraz [Drukarki i faksy].
6

USTAWIENIA STEROWNIKA DRUKARKI

Istnieją pewne ograniczenia kombinacji ustawień wybieranych w oknie konfiguracji sterownika drukarki. Kiedy ograniczenie jest włączone, pojawia się ikonka informacyjna ( ) obok ustawień. Aby zobaczyć opis ograniczenia, kliknij ikonę.
(1)
(2)
(3)
(4)
(5)
(6)
(7)
(8)
1
(9)
(10)
(1) Zakładka
Ustawienia są pogrupowane w zakładkach. Kliknij zakładkę, aby wejść w odpowiednie ustawienia.
(2) Pole wyboru
Kliknij na pole wyboru, aby aktywować lub dezaktywować funkcję.
(3) Drukowany obraz
Pokazuje wynik wybranych ustawień drukowania.
(4) Lista rozwijana
Pozwala na dokonanie wyboru z listy możliwości.
(5) Przycisk wyboru
Pozwala na wybranie jednej pozycji z listy opcji.
(6) Okno Podajniki papieru
Podajnik wybrany w opcji "Źródło papieru" na zakładce [Papier] zaznaczony jest na niebiesko. Możesz również kliknąć na podajnik, żeby go zaznaczyć.
(7) Przycisk [OK]
Kliknij na ten przycisk, aby zachować swoje ustawienia i opuścić okno dialogowe.
(8) Przycisk [Anuluj]
Kliknij na ten przycisk, jeśli chcesz opuścić okno dialogowe nie dokonując żadnych zmian ustawień.
(9) Przycisk [Zastosuj]
Kliknij, jeśli chcesz zachować swoje ustawienia bez opuszczania okna dialogowego.
Uwaga
(10) Przycisk [Pomoc]
Kliknij ten przycisk, aby wyświetlić plik pomocy dla sterownika drukarki.
Przycisk [Zastosuj] nie pojawia się, jeśli otwierasz to okno w programie.
Uwaga
• Ustawienia i wygląd urządzenia będą różnić się w zależności od modelu. Jeśli zainstalowany jest opcjonalny separator prac, patrz sekcja "KONFIGURACJA STEROWNIKA DRUKARKI" w rozdziale "3. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW I PRZYDATNE INFORMACJE" w "Instrukcji instalacji oprogramowania", aby skonfigurować ustawienia urządzenia opcjonalnego.
• Aby uzyskać informacje na temat funkcji drukarki, patrz "DANE TECHNICZNE STEROWNIKA DRUKARKI"
(strona 36).
7
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS

DRUKOWANIE DWUSTRONNE (TYLKO DLA MODELI, KTÓRE UMOŻLIWIAJĄ DRUKOWANIE DWUSTRONNE)

W modelach wyposażonych w funkcję druku dwustronnego można drukować na obu stronach papieru. Aby korzystać z tej funkcji, otwórz ekran konfiguracji sterownika drukarki i na karcie [Główne] w obszarze "Styl dokumentu" wybierz opcję [Dwustronny (książka)] lub [Dwustronny (tablet)]. Aby otworzyć sterownik drukarki, patrz "DRUKOWANIE PODSTAWOWE"
(strona 3).
Uwaga
Następujący przykład pokazuje wynik drukowania w orientacji pionowej po obu stronach papieru.
Można drukować dwustronnie na papierze w następujących formatach: A3, A4, A5, B4, B5, Ledger, Letter, Legal i Foolscap.
• Podajnik boczny nie może być użyty w przypadku drukowania dwustronnego.
Dane drukowania
Wynik drukowania
Dwustronny (książka) Dwustronny (tablet)
Strony są wydrukowane, tak aby można było je bindować z boku.
Strony są wydrukowane, tak aby można było je bindować u góry.
8
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS
Styl książeczki
Jeśli używany jest styl książeczki, na obu stronach arkusza są drukowane po dwie strony (w sumie cztery strony na jednym arkuszu). Można je wówczas złożyć na środku i oprawić, uzyskując książeczkę. Ta funkcje jest przydatna, gdy chcemy złożyć wydrukowane strony w książeczkę. Aby korzystać z tej funkcji, otwórz ekran konfiguracji sterownika drukarki i na karcie [Główne] w obszarze "Styl dokumentu" wybierz opcję [2 str. na większym ark.] lub [2 str. na wybranym ark.]. Kierunek otwierania książeczki można wybrać, zaznaczając pole wyboru "Kartkowana w prawo" na karcie [Zaawansowane]. Poniżej przedstawiono przykładowe 8 stron drukowanych przy użyciu opcji [2 str. na większym ark.].
Wynik drukowania
Dane drukowania
Kartkowana w prawo Kartkowana w prawo
1
Uwaga
• Ponieważ na jednym arkuszu drukowane są cztery strony, na końcu są automatycznie dodawane puste strony, jeśli całkowita liczba stron nie jest wielokrotnością liczby cztery.
• Jeśli wybrano opcję [2 str. na większym ark.], wydruk zostanie wykonany na papierze, którego format jest dwa razy większy niż zdefiniowany w aplikacji.
• Jeśli wybrano opcję [2 str. na wybranym ark.], rozmiar każdej strony jest zmniejszany w taki sam sposób, jak w przypadku druku dwóch stron na arkuszu i drukowany na papierze o rozmiarze zdefiniowanym w aplikacji.
9
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS

DRUKOWANIE WIELU STRON NA JEDNEJ STRONIE

Dzięki tej funkcji można zmniejszyć dokument i wydrukować dwie, cztery, sześć, osiem, dziewięć lub szesnaście stron na jednym arkuszu papieru. Aby korzystać z tej funkcji, otwórz ekran konfiguracji sterownika drukarki i wybierz liczbę stron na arkusz (2 strony na arkuszu, 4 strony na arkuszu, 6 stron na arkuszu, 8 stron na arkuszu, 9 stron na arkuszu lub 16 stron na arkuszu) w obszarze "Drukowanie n stron na ark." na karcie [Główne]. Kolejność stron można zmienić w menu "Ułożenie". Aby otworzyć sterownik drukarki, patrz "DRUKOWANIE PODSTAWOWE" (strona 3)
.
Uwaga
Na przykład jeśli wybrano opcję [2 strony na arkuszu] lub [4 strony na arkuszu], wynik takiego ustawienia będzie taki, jak pokazano poniżej, w zależności od wybranej kolejności.
Ustawienie "Drukowanie n stron na ark." nie jest dostępne, jeśli jest zaznaczone [Dopasuj do formatu papieru].
DOSTOSOWYWANIE DRUKOWANEGO OBRAZU DO ROZMIARU PAPIERU (strona 11)
N stron na
ark.
[2 strony
na
arkuszu]
Z lewej do prawej Z prawej do lewej
N stron na
ark.
[4 strony
na
arkuszu]
Jeśli zostanie zaznaczone pole wyboru [Obramowanie], wokół każdej strony zostanie wydrukowana ramka.
Uwaga
Tutaj pokazano przykładowe wydruki 2 strony na arkuszu i 4 strony na arkuszu. Kolejność wydruku w przypadku drukowania 6 stron na arkuszu, 8 stron na arkuszu, 9 stron na arkuszu, 16 stron na arkuszu jest taka sama, jak w przypadku drukowania 4 strony na arkuszu. Kolejność można przeglądać na obrazie ustawień wydruku na ekranie konfiguracji sterownika drukarki.
USTAWIENIA STEROWNIKA DRUKARKI (strona 7)
W prawo i w dół W dół i w prawo W lewo i w dół W dół i w lewo
10
DRUKOWANIE Z SYSTEMU WINDOWS

DOSTOSOWYWANIE DRUKOWANEGO OBRAZU DO ROZMIARU PAPIERU

Sterownik drukarki może dopasować rozmiar wydruku do rozmiaru papieru załadowanego w urządzeniu. Aby wykorzystać tę funkcję, postępuj zgodnie z poniższymi punktami. W poniższych objaśnieniach założono, że użytkownik chce wydrukować dokument rozmiaru A3 lub Ledger na papierze formatu A4 lub Letter. Aby otworzyć sterownik drukarki, patrz "DRUKOWANIE PODSTAWOWE" (strona 3)
.
Uwaga
Kliknij zakładkę [Papier] w oknie
1
Opcja "Dopasuj do formatu papieru" nie jest dostępna, jeżeli "Drukowanie n stron na ark." jest zaznaczone.
DRUKOWANIE WIELU STRON NA JEDNEJ STRONIE (strona 10)
ustawień sterownika drukarki.
W obszarze "Format papieru" wybierz
2
oryginalny rozmiar (A3 lub Ledger) drukowanego obrazu.
Wybierz opcję [Dopasuj do formatu
3
papieru].
Wybierz rozmiar papieru (A4 lub
4
Letter) załadowany do urządzenia z opcji "Dopasuj do formatu papieru".
Rozmiar wydruku zostanie automatycznie dostosowany do formatu papieru załadowanego w urządzeniu.
Format papieru: A3 lub Ledger Dopasuj do formatu papieru: A4 lub Letter
Dokument o rozmiarze
A3 lub Ledger
(Format papieru)
Rozmiar papieru A4
lub Letter
(Dopasuj do formatu
papieru)
1
Uwaga
Jeśli jest używany sterownik drukarki PS, obraz wydruku można powiększyć lub zmniejszyć, wprowadzając odpowiednie wartości numeryczne (można osobno wprowadzać współrzędne pionowe i poziome). (Pionowy oraz poziomy współczynnik można ustawić oddzielnie.) Wybierz opcję [XY-Zoom] w kroku 3, kliknij przycisk [Szerokość/Długość] i dostosuj współczynniki wyświetlone na ekranie.
11
Loading...
+ 26 hidden pages