Sharp MX-3111U START GUIDE [nl]

Page 1
DIGITAAL MULTIFUNCTIONEEL FULL-COLOURSYSTEEM
BEKNOPTE BEDIENINGSHANDLEIDING
BEKNOPTE BEDIENINGSHANDLEIDING
BEKNOPTE BEDIENINGSHANDLEIDING
MX-2010U/MX-2310U/MX-3111U
Houd deze handleiding binnen handbereik, zodat u ze indien nodig kunt raadplegen.
Page 2
Let op!
Voor een voltooide elektrische ontkoppeling, dient u de hoofdstekker uit het stopcontact te trekken. Het stopcontact moet in de nabijheid van de apparatuur geïnstalleerd zijn en eenvoudig toegankelijk zijn.
Om aan de EMC-reglementen te voldoen, moet u afgeschermde interfacekabels bij dit apparaat gebruiken.
EMC (dit apparaat en randapparatuur)
Waarschuwing:
Dit is een klasse A product. In een woonomgeving kan dit product radiostoringen veroorzaken. In dit geval moet de gebruiker eventueel passende maatregelen treffen.
Dit apparaat bevat software met modules die zijn ontwikkeld door Independent JPEG Group.
Dit product bevat Adobe® Flash®-technologie van Adobe Systems Incorporated. Copyright© 1995-2007 Adobe Macromedia Software LLC. Alle rechten voorbehouden.
2
Page 3
Voor de gebruikers van de faxfunctie
FAX-interfacekabel en telefoonkabel:
Deze speciale accessoires dienen bij het apparaat gebruikt te worden.
De conformiteitsverklaring kan hier geraadpleegd worden: http://www.sharp.de/doc/MX-FX11.pdf
SOFTWARELICENTIE
De SOFTWARELICENTIE wordt weergegeven wanneer u de software installeert vanaf de CD-ROM. Wanneer u alle software of een deel van de software op de cd-rom of op het apparaat gebruikt, verplicht u zich te houden aan de voorwaarden van de SOFTWARELICENTIE.
• Bij de uitleg in deze handleiding wordt aangenomen dat u redelijk overweg kunt met uw Windows- of Macintosh-computer.
• Raadpleeg de handleiding van het besturingssysteem of de online-Help voor informatie over het besturingssysteem.
• De schermen en procedures in deze handleiding worden uitgelegd voor Windows Vista® in Windows®-omgevingen. De schermen zien er mogelijk bij u iets anders uit, afhankelijk van de versie van het besturingssysteem.
• Deze handleiding bevat verwijzingen naar de faxfunctie. In sommige landen en regio's is de faxfunctie echter niet beschikbaar.
• Deze handleiding bevat uitleg over het PC-faxstuurprogramma en het PPD-stuurprogramma. Houd er evenwel rekening mee dat het PC-faxstuurprogramma en het PPD-stuurprogramma voor sommige landen en regio's niet beschikbaar zijn en niet worden weergegeven in de installatiesoftware. Installeer in dit geval de Engelstalige versie als u deze stuurprogramma's wenst te gebruiken.
• Deze handleiding is met de grootste zorg vervaardigd. Als u opmerkingen of vragen hebt over de handleiding, neemt u contact op met de dealer of dichtstbijzijnde erkende servicevestiging.
• Dit product is onderworpen aan strenge kwaliteitscontroles en inspectieprocedures. In het onwaarschijnlijke geval dat een defect of ander probleem wordt ontdekt, neemt u contact op met de dealer of dichtstbijzijnde erkende servicevestiging.
• Behoudens voorzover wettelijk vereist kan SHARP niet aansprakelijk worden gesteld voor defecten die optreden gedurende het gebruik van het product of de opties ervan, of defecten die het gevolg zijn van een onjuiste bediening van het product en de opties ervan, of andere defecten, of voor enige schade die ontstaat als gevolg van het gebruik van het product.
Producten die de ENERGY STAR® hebben verkregen, zijn ontworpen om het milieu te beschermen via superieure energie-efficiëntie.
Producten die aan de ENERGY STAR®-richtlijnen voldoen, zijn voorzien van het hierboven getoonde logo. De producten zonder het logo voldoen mogelijk niet aan de ENERGY STAR®-richtlijnen.
Garantie
Hoewel alle inspanningen gedaan zijn om dit document zo nauwkeurig en behulpzaam mogelijk te maken, geeft SHARP Corportation geen garanties over de inhoud. Alle informatie die hierin is opgenomen kan zonder nadere kennisgeving worden gewijzigd. SHARP is niet verantwoordelijk voor verlies of schade, direct of indirect, welke ontstaat als gevolg van of verband houdend met het gebruik van deze handleiding. © Copyright SHARP Corporation 2010. Alle rechten voorbehouden. Verveelvoudiging, aanpassing of vertaling zonder voorafgaande toestemming is verboden, behoudens voorzover toegestaan onder het auteursrecht.
3
Page 4
Inhoud
WAARSCHUWINGEN —————————————————————— 5
Symbolen in deze handleiding ————————————————————— 5
Opmerkingen over stroomvoorziening —————————————————— 5
Opmerkingen over de installatie ———————————————————— 6
Informatie over verbruiksgoederen ——————————————————— 7
Voorzorgsmaatregelen bij gebruik ——————————————————— 7
VERBRUIKSGOEDEREN ——————————————————————— 9
Emissie van lawaai en chemische stoffen ———————————————— 10
NAMEN VAN DE ONDERDELEN ———————————————— 11
INSCHAKELEN EN UITSCHAKELEN VAN DE STROOM —————— 12
BEDIENINGSHANDLEIDINGEN EN HOE U ZE MOET GEBRUIKEN 13
Het lezen van de bedieningshandleiding ————————————————— 14
SPECIFICATIES ———————————————————————— 15
Basisspecificaties / specificaties kopieerapparaat ————————————— 15
Automatische documentinvoereenheid ————————————————— 16
Lade ———————————————————————————————— 16
Finisher —————————————————————————————— 16
Perforatiemodule —————————————————————————— 17
Specificaties fax ——————————————————————————— 17
Specificaties netwerkprinter —————————————————————— 18
Specificaties netwerkscanner ————————————————————— 18
INFORMATIE OVER VERWIJDERING —————————————— 19
Informatie over afvalverwijdering voor gebruikers (particuliere huishoudens) —— 19
Informatie over afvalverwijdering voor bedrijven —————————————— 19
AAN DE BEHEERDER VAN HET APPARAAT ——————————— 22
Wachtwoord systeeminstellingen ———————————————————— 22
Alle verzonden en ontvangen gegevens doorsturen naar de beheerder
(documentbeheerfunctie) ——————————————————————— 22
Voor de gebruikers van de faxfunctie —————————————————— 23
HANDELSMERKINFORMATIE ————————————————— 27
4
Page 5
WAARSCHUWINGEN
Symbolen in deze handleiding
Voor een veilig gebruik van dit apparaat worden verschillende veiligheidssymbolen in deze handleiding gebruikt. De indeling van de veiligheidssymbolen wordt hieronder uitgelegd. Zorg dat u de betekenis van de symbolen begrijpt bij het lezen van de handleiding.
Betekenis van de symbolen
LET OP! HEET
AFKNELPUNT VRIJ HOUDEN
VERBODEN ACTIES
Opmerkingen over stroomvoorziening
WAARSCHUWING
Zorg ervoor dat de voedingskabel uitsluitend wordt aangesloten op een stopcontact dat voldoet aan de gespecificeerde stroom- en voltagevereisten. Zorg ook dat het stopcontact goed is geaard. Gebruik geen verlengsnoeren of adapters om andere apparaten aan te sluiten op het gebruikte stopcontact. Het gebruik van een verkeerde stroomtoevoer kan leiden tot brand of elektrische schokken.
* Voor de vereisten voor de stroomtoevoer raadpleegt u het naamplaatje onderaan aan de linkerzijde van
het apparaat.
WAARSCHUWING
Geeft een risico aan op dood of ernstig letsel.
NIET DEMONTEREN
Zorg dat het snoer niet wordt beschadigd of gewijzigd.
Plaats geen zware voorwerpen op het snoer, trek er niet aan en buig het niet. Hierdoor kan het snoer beschadigd raken waardoor brand of elektrische schokken kunnen ontstaan.
Raak de stekker niet aan met natte handen.
Hierdoor kunnen elektrische schokken ontstaan.
LET OP
Geeft een risico aan op letsel of schade aan
eigendommen.
VERPLICHTE ACTIES
Trek nooit aan het snoer wanneer u de stekker uit het stopcontact haalt.
Wanneer u aan het snoer zelf trekt, kan dit beschadigd raken en brand of elektrische schokken veroorzaken.
Haal voor de veiligheid de stekker uit het stopcontact als u het apparaat langere tijd niet gebruikt.
LET OP
Wanneer u het apparaat wilt verplaatsen, moet u eerst de hoofdschakelaar uitzetten en de stekker uit het stopcontact halen.
Het snoer kan beschadigd raken met kans op brand of elektrische schokken veroorzaken.
5
Page 6
Opmerkingen over de installatie
LET OP
Plaats het apparaat niet op een instabiel of hellend oppervlak. Plaats het apparaat op een ondergrond met voldoende draagvermogen.
Risico op letsel doordat het apparaat valt of kantelt. Als randapparatuur moet worden geïnstalleerd, moet deze niet op een ongelijke vloer, hellend oppervlak of anderszins instabiel oppervlak worden geplaatst. Gevaar van glijden, vallen en kantelen. Plaats het product op een vlakke, stabiele ondergrond met voldoende draagvermogen.
Installeer het apparaat niet op een vochtige of stoffige locatie.
Risico op brand en elektrische schokken. Als stof in het apparaat terechtkomt, kan dit leiden tot vuile afdrukken en storingen aan het apparaat.
Zeer warme, koude, vochtige of droge locaties (in de buurt van verwarmingen, luchtbevochtigers, airconditioners, enzovoort)
Het papier wordt vochtig en er kan zich condensatie vormen in het apparaat, wat kan leiden tot papierstoringen en vuile afdrukken.
SPECIFICATIES (pagina 15) Als de locatie een ultrasone luchtbevochtiger bevat, gebruikt u puur bevochtigingswater in de luchtbevochtiger. Als u kraanwater gebruikt, worden mineralen en andere onzuivere stoffen uitgestoten die in het apparaat terechtkomen en zorgen voor vuile afdrukken.
Wanneer het apparaat is geïnstalleerd, moeten de afstelmechanismen (5) naar beneden worden gedraaid tot ze de vloer raken, zodat het apparaat vast staat (en niet kan verschuiven).
Draai de afstelmechanismen in de vergrendelrichting tot ze vast op de vloer staan.
Als u het apparaat wilt verplaatsen omdat u uw kantoor anders indeelt of om een andere reden, draait u de afstelmechanismen naar boven, schakelt u de stroom uit en verplaatst u het apparaat vervolgens.
(Breng de afstelmechanismen weer naar omlaag om het apparaat vast te zetten nadat u dit hebt verplaatst).
Locaties die aan direct zonlicht zijn blootgesteld
Plastic onderdelen kunnen vervormd raken wat kan leiden tot vuile afdrukken.
Vergren­delen
Ontgren­delen
Locaties met ammoniakgas
Als het apparaat naast een diazokopieerapparaat wordt geplaatst, kan dit leiden tot vuile afdrukken.
Installeer het apparaat niet op een locatie met een slechte luchtcirculatie.
Tijdens het afdrukken wordt een kleine hoeveelheid ozon aangemaakt binnen het apparaat. De hoeveelheid aangemaakte ozon is niet schadelijk. U kunt echter een onaangename geur bemerken tijdens lange kopieersessies. Daarom moet het apparaat in een ruimte worden geplaatst met een ventilator of met vensters die zorgen voor voldoende luchtcirculatie. (De geur kan in bepaalde gevallen tot hoofdpijn leiden.) * Installeer het apparaat zodanig dat personen niet rechtstreeks
worden blootgesteld aan de uitlaatstoffen van het apparaat. Zorg dat het apparaat niet aan direct zonlicht wordt blootgesteld als het in de buurt van een venster staat.
In de buurt van een wand
Laat voldoende ruimte vrij rond het apparaat voor onderhoud en goede ventilatie. (Het apparaat mag niet dichter bij de wand staan dan de hieronder aangegeven afstand. De aangegeven afstanden gelden voor het geval waarbij geen zadelsteekafwerking en een lade met grote capaciteit zijn geïnstalleerd.)
Locaties die onderhevig zijn aan trillingen.
Door trillingen kunnen storingen ontstaan.
30 cm
30 cm
45 cm
LET OP
Het apparaat bevat een ingebouwde vaste schijf. Stel het apparaat niet bloot aan schokken of trillingen. Verplaats het apparaat nooit terwijl de stroom ingeschakeld is.
• Het kopieerapparaat moet in de nabijheid van een toegankelijk stopcontact worden geïnstalleerd voor een gemakkelijke aansluiting.
• Sluit het apparaat aan op een stopcontact dat niet wordt gebruikt voor andere elektrische toestellen. Als een verlichtingsrail op hetzelfde stopcontact is aangesloten, kan het licht flikkeren.
6
Page 7
Informatie over verbruiksgoederen
LET OP
Werp tonercartridges niet in het vuur.
De toner kan in het rond vliegen en brandwonden veroorzaken.
Voorzorgsmaatregelen bij gebruik
Zorg dat geen water, andere vloeistoffen of metalen objecten in het apparaat terecht kunnen komen.
Hierdoor kan brand of een elektrische schok ontstaan.
Raak de buitenkant van het apparaat niet aan.
Hoogspanningsonderdelen binnen in het apparaat kunnen elektrische schokken veroorzaken.
Breng geen wijzigingen aan dit apparaat aan.
Dit kan leiden tot persoonlijk letsel of beschadigingen aan het apparaat.
Gebruik geen ontvlambare sprays voor het reinigen van het apparaat.
Als gassen uit de spuitbus in aanraking komen met de hete elektronische onderdelen van de fuser in het apparaat, kan dit brand of elektrische schokken veroorzaken.
Berg tonercartridges buiten het bereik van kinderen op.
WAARSCHUWING
Gebruik het apparaat niet als u iets ongebruikelijks bemerkt, zoals rook of een vreemde geur.
Het gebruik van het apparaat onder deze omstandigheden kan brand of elektrische schokken veroorzaken. Zet onmiddellijk de hoofdschakelaar uit en haal de stekker uit het stopcontact. Neem contact op met uw verkoper of dichtstbijzijnde erkende servicevertegenwoordiger.
Zet bij onweersdreiging de hoofdschakelaar uit en haal de stekker uit het stopcontact om te voorkomen dat brand of elektrische schokken ontstaan als gevolg van blikseminslag.
Zet onmiddellijk de hoofdschakelaar uit en haal de stekker uit het stopcontact als water of een metalen object in het apparaat terechtkomt.
Neem contact op met uw verkoper of dichtstbijzijnde erkende servicevertegenwoordiger. Het gebruik van het apparaat onder deze omstandigheden kan brand of elektrische schokken veroorzaken.
7
Page 8
LET OP
Kijk niet direct in de lichtbron.
Dit kan uw ogen beschadigen.
Zorg dat ventilatieopeningen van het apparaat niet worden geblokkeerd. Installeer het apparaat niet op een locatie waar de ventilatieopeningen worden geblokkeerd.
Door het blokkeren van de ventilatieopeningen kan hittevorming optreden in het apparaat, met het risico op brand.
Het apparaat bevat de functie documentarchivering waarmee u alle gegevens van het origineelbeeld opslaat op de vaste schijf van het apparaat. U kunt opgeslagen bestanden eenvoudig oproepen om deze af te drukken of te verzenden. Als een fout op de vaste schijf optreedt, kunt u de opgeslagen gegevens niet meer oproepen. Bewaar de originele bestanden of belangrijke documenten of sla deze elders op om te voorkomen dat u deze verliest na een eventuele fout op de vaste schijf. Behoudens voorzover wettelijk vereist kan Sharp Corporation niet aansprakelijk worden gesteld voor beschadiging of verlies van gegevens als gevolg van verlies van opgeslagen origineelgegevens.
De fuseereenheid en het uitvoergedeelte van het papier kunnen heet zijn. Raak de fuseereenheid en het gebied rond de papieruitgang niet aan wanneer u vastgelopen papier verwijdert. Zorg dat u zich niet brandt.
Zorg dat uw vingers niet klem raken bij het plaatsen van papier, verwijderen van vastgelopen papier, uitvoeren van onderhoud, sluiten van de voor- en zijkleppen en het plaatsen en verwijderen van laden.
Informatie over de laser
Golflengte 790 nm ± 10 nm
Impulstijden
Uitvoer vermogen Max 0,405 mW
Normale papiermodus (P/S = 104 mm/s) = (5,15 µs ± 0,03 ns) / 7 mm Zwaar papier-modus (P/S = 70 mm/s) = (3,83 µs ± 0,03 ns) / 7 mm
Let op!
Als gebruik gemaakt wordt van regelingen of afstellingen of als procedures worden uitgevoerd die verschillen van wat hierin wordt gespecificeerd, kan gevaarlijke blootstelling aan straling het gevolg zijn.
“BATTERIJVERWERKING”
DIT PRODUCT BEVAT EEN LITHIUM HOOFDGEHEUGEN BACK-UP BATTERIJ DIE CORRECT MOET WORDEN VERWERKT. NEEM CONTACT OP MET UW LOKALE SHARP VERKOPER OF ERKENDE KLANTENSERVICE VERTEGENWOORDIGER VOOR DE AFVALVERWERKING VAN DEZE BATTERIJ.
Elke instructie geldt ook voor de optionele eenheden die bij deze producten gebruikt worden.
Dit digitale apparaat is een KLASSE 1 LASERPRODUCT (IEC 60825-1 uitgave 2-2007)
8
Page 9
VERBRUIKSGOEDEREN
Standaardonderdelen voor dit product die door de gebruiker moeten worden vervangen zijn kopieerpapier, tonercartridges en nietjes voor de afwerkeenheid. Gebruik uitsluitend producten van SHARP als tonercartridges, nietcartridges voor de afwerkeenheid en transparantenfolie.
Verbruiksgoederen opslaan
Gebruik voor de beste kopieerresultaten alleen authentieke Sharp­verbruiksgoederen die ontworpen, ontwikkeld en getest zijn om de levensduur en de prestaties van Sharp-producten te maximaliseren. Let op het label Genuine Supplies op de tonerverpakking.
GENUINE SUPPLIES
Correcte opslag
1. Sla de onderdelen op in een ruimte die:
• schoon en droog is,
• een stabiele temperatuur heeft,
• niet aan direct zonlicht wordt blootgesteld.
2. Sla het papier op in de originele verpakking en leg het papier plat neer.
3. Papier dat buiten de originele verpakking of staand wordt opgeslagen kan gaan krullen of vochtig worden. Dit kan leiden tot papierstoringen.
Tonercartridges opslaan
Sla een nieuwe tonercartridge horizontaal op met de bovenkant naar boven. Bewaar tonercartridges niet rechtop. Wanneer de cartridge rechtop wordt bewaard kan de toner, zelfs na goed schudden, niet correct worden verdeeld en binnen in de cartridge blijven plakken.
Nietjespatroon
Voor de afwerkeenheid is het volgende nietjespatroon nodig: MX-SCX1 (voor afwerkeenheid) Ongeveer 5000 per cartridge x 3 cartridges
Levering van reserveonderdelen en verbruiksgoederen
De levering van reserveonderdelen ter reparatie van het apparaat wordt gegarandeerd gedurende ten minste 7 jaar nadat is opgehouden met produceren. Reserveonderdelen zijn die onderdelen van het apparaat die als gevolg van normaal gebruik van het product kapot kunnen gaan. Onderdelen die normaal gesproken langer meegaan dan de levensduur van het product, worden niet beschouwd als reserveonderdelen. Ook verbruiksgoederen zijn beschikbaar gedurende 7 jaar na beëindiging van de productie.
9
Page 10
Emissie van lawaai en chemische stoffen
Geluidsemissiewaarden
Rechts staan de geluidsemissiewaarden gemeten volgens ISO7779.
Geluidsvermogenniveau LWAd
MX-2010U MX-2310U MX-3111U
Afdrukmodus (ononderbroken kopieergang) 7,2 B 7,5 B 7,4 B
Standbymodus (Laagvermogenmodus) - - -
Geluidsniveau LpA (werkelijke meting)
MX-2010U MX-2310U MX-3111U
Afdrukmodus (ononderbroken kopieergang)
Standbymodus Plaats van de omstaanders - - -
Emissiedichtheid (meting conform RAL-UZ122: Editie juni 2006)
Plaats van de omstaanders 55 dB 50 dB 57 dB
(-: Minder dan achtergrondgeluid)
Gemeten chemicaliën
Ozon
Stof
Styreen
Benzeen
TVOC
Toestand van
kopieerapparaat
Als het kopieerapparaat in gebruik is
In stand-by - 2,0 mg/u of minder
Kleurmodus Diffusiesnelheid
Kleur 3,0 mg/u of minder
Zwart-wit 1,5 mg/u of minder
Kleur
Zwart-wit
Kleur 1,8 mg/u of minder
Zwart-wit 1,0 mg/u of minder
Kleur
Zwart-wit
Kleur 18 mg/u of minder
Zwart-wit 10 mg/u of minder
4,0 mg/u of minder
0,05 mg/u of minder
10
Page 11
Namen van de onderdelen
1 2 354
1 Automatische documentinvoereenheid
7
8
2 Voorklep
3 Uitvoerlade (middelste lade)
4 Bedieningspaneel
5 Rechterlade
6 [AAN] toets ( )
7 Handinvoerlade
8 Hoofdschakelaar
9 Lade 1
10 Lade 2 (als de papierinvoerlade geïnstalleerd is)*
11 Lade 3 (als de papierinvoerlade geïnstalleerd is)*
12 Lade 4 (als de papierinvoerlade geïnstalleerd is)*
6
9 10 11 12
* Randapparaat.
11
Page 12
INSCHAKELEN EN UITSCHAKELEN VAN DE STROOM
Het apparaat heeft twee stroomschakelaars. De hoofdschakelaar bevindt zich links onderaan en is toegankelijk na het openen van de voorklep. De andere stroomschakelaar is de toets [AAN] ( ) op het bedieningspaneel.
De stroom inschakelen
(1) Zet de hoofdschakelaar op de “ ” positie.
(2) Druk op de toets [AAN] ( ) om de stroom in te schakelen.
De stroom uitschakelen
(1) Druk op de toets [AAN] ( ) om de stroom in te schakelen.
(2) Zet de hoofdschakelaar op de “ ” positie.
• Bij het uitschakelen van de stroom moet u ervoor zorgen dat de indicatielampjes op het bedieningspaneel ook uit zijn.
• In geval van stroomverlies of een andere reden waardoor de machine plots wordt uitgeschakeld, moet u de stroom van de machine terug aanzetten en vervolgens de machine uitschakelen met gebruik van de correcte procedures. Door de hoofdschakelaar uit te zetten of het netsnoer uit de stekker te halen terwijl enige van de indicatoren branden of knipperen, kan er schade worden veroorzaakt aan de harde schijf en kunnen er gegevens verloren gaan.
• Zet zowel de toets [AAN] ( ) als de hoofdschakelaar uit en haal de stekker van het netsnoer uit het stopcontact als u vermoedt dat het apparaat defect is, bij zwaar onweer, of wanneer u het apparaat gaat verhuizen.
Laat de hoofdschakelaar altijd in de “aan”-stand staan wanneer u de fax- of internetfaxfunctie gebruikt.
Hoofdscha­kelaar
Wanneer de hoofdschakelaar wordt ingeschakeld, gaat het stroomindicatielampje op het bedieningspaneel branden.
Stroomindica­tielampje
Toets [AAN]
Het apparaat opnieuw starten
Sommige instellingen worden pas van kracht nadat het apparaat opnieuw is gestart. Als op het aanraakscherm een bericht verschijnt dat vraagt om het apparaat opnieuw te starten, drukt u op de toets [AAN] ( ) om de stroom uit te schakelen en drukt u nogmaals op de toets om de stroom weer in te schakelen.
Het apparaat kan zich soms in een toestand bevinden waarbij de instellingen niet van kracht worden wanneer u op de toets [AAN] ( ) drukt om het apparaat opnieuw te starten. Gebruik in dit geval de hoofdschakelaar om de
stroom uit en dan weer in te schakelen.
12
Page 13
BEDIENINGSHANDLEIDINGEN EN HOE U ZE MOET GEBRUIKEN
De instructies voor deze handleiding worden opgedeeld in de volgende drie secties.
Voordat u het apparaat gaat gebruiken
DIGIT AAL M ULTIFU NCTIO NEEL F ULL-CO LOURS YSTEEM
MX-2010U/MX-2310U/MX-3111U
BEKN OPTE BEDIEN INGSHA NDLEI DING
BEKN OPTE BEDIEN INGSHA NDLEI DING
BEKN OPTE BEDIEN INGSHA NDLEI DING
Houd deze handleiding binnen handbereik, zodat u ze indien nodig kunt raadplegen.
Startersgids: deze handleiding
Hierin worden de voorzorgsmaatregelen voor een
veilig gebruik, de namen van onderdelen en de manier
om de stroom in en uit te schakelen uitgelegd. Deze
sectie bevat ook belangrijke informatie voor personen
die verantwoordelijk zijn voor het onderhoud van het
apparaat.
Lees dit gedeelte als u het apparaat voor de eerste
keer gebruikt.
Een bestand afdrukken van een computer
MODEL: MX-2010U MX-2310U
DIGITAAL MULTIFUNCTIONEEL FULL-COLOURSYSTEEM
Handleiding Software-installatie
VOORAFGAAND AAN DE INSTALLATIE
INSTALLATIE IN EEN WINDOWS OMGEVING
INSTALLATIE IN EEN MACINTOSH OMGEVING
PROBLEMEN OPLOSSEN
Houd deze handleiding binnen handbereik, zodat u ze indien nodig kunt raadplegen.
Handleiding Software-installatie (PDF)
Deze handleiding bevat een uitleg van de procedures
om de verschillende stuurprogramma's te
installeren om de machine te gebruiken als printer,
netwerkscanner of faxmachine.
Lees dit gedeelte als u deze machine vanaf een
computer gebruikt. De software-installatie handleiding
staat op de “Software CD-ROM”.
Aanwijzingen voor gebruik
BEDIENINGSHANDLEIDING
BEDIENINGSHANDLEIDING
Zoek op basis van wat u wenst te doen
EEN KOPIE MAKEN EEN DOCUMENT
EEN AFBEELDING
SCANNEN/EEN
INTERNETFAX
VERZENDEN
AFDRUKKEN
EEN TAAK OPSLAAN
EN LATER
HERGEBRUIKEN
EEN FAX VERZENDEN
HET APPARAAT ONDERHOUDEN
Bedieningshandleiding (PDF)
Informatie over het kopieerapparaat, fax en andere functies die deze machine biedt werden samengevoegd in een PDF-bestand met de naam [Bedieningshandleiding]. Lees de Bedieningshandleiding om te leren hoe u deze machine moet gebruiken, wat de functies van de machine zijn of als u problemen ondervindt tijdens het gebruik ervan. MX-2010U: De [Bedieningshandleiding] staat op de “manual CD-ROM”. MX-2310U/MX-3111U: De [Bedieningshandleiding] wordt gedownload vanaf het apparaat zelf.
Zoek met behulp van de inhoudsopgave
VOORDAT U DE MACHINE GAAT GEBRUIKEN
KOPIEERAPPARAAT
PRINTER
FAX
SCANNER / INTERNETFAX
DOCUMENTARCHIVERING
SYSTEEMINSTELLINGEN
PROBLEMEN OPLOSSEN
Over de bedieningshandleiding
13
Page 14
Het lezen van de bedieningshandleiding
De [Bedieningshandleiding] kan worden gedownload van de machine en bekeken worden op een computer. U kunt de [Bedieningshandleiding] downloaden door de onderstaande procedures te volgen terwijl het apparaat is aangesloten op het netwerk.
1 Bevestig het IP-adres van de machine
Druk eerst op de knop [SYSTEEMINSTELLINGEN] op het bedieningspaneel en raak vervolgens [Lijst afdrukken (gebruiker)] als het verschijnt op het aanraakscherm.
Selecteer vervolgens [NIC-pagina] van [Testpagina Printer] raak dan de knop [Afdrukken]. Bevestig het IP-adres van de machine in de printerlijst.
2 Voer het IP-adres in in de adresbalk van uw webbrowser om toegang te krijgen tot de machine.
http://IP-adres van machine/
Er kan verificatie van de gebruiker vereist zijn, afhankelijk van de instellingen van de machine.
Neem contact op met de beheerder van de machine om de accountgegevens te verkrijgen die vereist zijn voor de verificatie.
3 De [Bedieningshandleiding] downloaden
Klik op [Bedieningshandleiding downloaden] op de weergegeven webpagina. Selecteer vervolgens een taal om het bestand te downloaden uit de lijst [Taal] en klik op de knop [Downloaden].
4 Dubbelklik op het gedownloade bestand om de Bedieningshandleiding weer te geven.
14
Page 15
SPECIFICATIES
Basisspecificaties / specificaties kopieerapparaat
Naam MX-2010U/MX-2310U/MX-3111U
Type Bureaublad
Kleur Vier kleuren
Kopieersysteem Laser elektrostatisch kopieerapparaat
Scannen (Z/W): 600 × 600 dpi, 600 × 400 dpi, 600 × 300 dpi
Scanresolutie
Verloop Scannen: gelijk aan 256 kleuren / Afdrukken: gelijk aan 256 kleuren
Origineelformaten Max. A3 (11"×17") / vellen, gebonden documenten
Kopie formaten
Opwarmtijd
Duur eerste kopie
Continue kopieersnelheden*
(als de shifter niet in gebruik is)
Scannen (Vier kleuren): 600 x 600 dpi
Afdrukken: 600 × 600 dpi, gelijk aan 9600 dpi × 600 dpi
A3 breed (12" × 18") tot A5R, 5-1/2" × 8-1/2"R, Transparant, Zwaar
Papier, Envelop
Lade 1-4: A3, B4, A4, A4R, B5, B5R, A5R, 11" × 17", 8-1/2" × 14",
8-1/2" × 13-1/2", 8-1/2" × 13-2/5", 8-1/2" × 13", 8-1/2" × 11",
8-1/2" × 11"R, 7-1/4 × 10-1/2"R, 5-1/2" × 8-1/2"R
Meerdere handinvoer: A3 breed (12" × 18") tot A5R, 5-1/2" × 8-1/2"R,
Transparant, Zwaar Papier, Envelop
Verloren kantlijn (voorrand): 4 mm (11/64") ± 1 mm (± 3/64)
Verloren kantlijn: (achterrand): 2 mm (6/64") - 5 mm (- 13/64)
Voorrand / achterrand: totaal 8 mm (21/64”) of minder
Nabij rand / verste rand: totaal 4 mm (11/64”) ± 2 mm (± 6/64) of minder
MX-2010U: MX-2310U: MX-3111U
45 seconden of minder 20 seconden of minder 20 seconden of minder
Afhankelijk van de omgevingscondities.
MX-2010U MX-2310U MX-3111U
Vier kleuren: 10,2 seconden 10,0 seconden 7,9 seconden
Z/W: 8,8 seconden 7,4 seconden 5,8 seconden
Afhankelijk van de toestand van het apparaat.
MX-2010U MX-2310U MX-3111U
A4, 8-1/2" × 11" 20 kopieën/min. 23 kopieën/min. 31 kopieën/min.
A4R, 8-1/2" × 11"R 14 kopleën/min. 15 kopieën/min. 20 kopieën/min.
B5R, 7-1/4” × 10-1/2”R
B4, 8-1/2" × 14" 12 kopieën/min. 13 kopieën/min. 17 kopieën/min.
A3, 11" × 17" 10 kopieën/min. 11 kopieën/min. 15 kopieën/min.
* Aanhoudende snelheid voor hetzelfde origineel. De uitvoer kan tijdelijk
worden onderbroken om de beeldkwaliteit te stabiliseren.
Zelfde formaat: 1:1 ± 0,8 %
Vergroten: 115 %, 122 %, 141 %, 200 %, 400 %
Kopieerfactoren
Papiertoevoer / capaciteit
Max. papiertoevoer / max.
capaciteit
Continu kopiëren Max. 999 kopieën
Opslag
Bedrijfsomgeving
Vereiste netspanning
Afmetingen
Gewicht
Totale afmetingen
*1 Voor de MX-2010U, als de harde schijf uitbreidingskit (MX-HD10) wordt geïnstalleerd.
*2 Hoogte: tot het glasoppervlak
Verkleinen: 25 %, 50 %, 70 %, 81 %, 86 %
Zoombereik: 25 tot 400 % (25 - 200 % met RSPF) in verhogingen van
1 %, totaal 376 verhogingen.
500 vellen in een lade plus 100 vellen multi-handinvoerlade
Met gebruik van 80 g/m² (21 lbs.) papier
2100 vellen in 4 laden (500 x 4) plus 100 vellen multi-handinvoerlade
Met gebruik van 80 g/m² (21 lbs.) papier
Standaard 1 GB HDD: 160 GB *1
1 GB = Een miljard bytes voor de harde-schijfcapaciteit. De werkelijke
capaciteit is minder.
10 °C (54 °F) tot 35 °C (91 °F) (20 % tot 60 % RH)
10 °C (54 °F) tot 30 °C (86 °F) (85 % RH)
Lokale spanning ±10 % (Raadpleeg het typeplaatje linksonder op het
apparaat voor de stroomvereisten.)
Stroomverbruik Max. 1,84 kW (220-240 V) / 1,44 kW (100-127 V)
(inclusief opties zoals het bureau)
MX-2010U:
583 mm (B) x 623 mm (D) x 683 mm (H) *2
(22-61/64" (B) × 24-34/64" (D) × 26-57/64" (H))
MX-2310U/MX-3111U:
583 mm (B) x 623 mm (D) x 834 mm (H)
(22-61/64" (B) × 24-34/64" (D) × 28-3/16" (H))
MX-2010U: Ongeveer 63,4 kg (140 lbs.)
MX-2310U/MX-3111U: Ongeveer 72 kg (159 lbs.)
851 mm (B) × 623 mm (D) (33-32/64" (B) × 24-34/64" (D))
(Als de handinvoerlade is uitgeschoven)
964 mm (B) × 623 mm (D) (37-61/64" (B) × 24-34/64" (D))
(Als de rechter uitvoerlade is uitgeschoven)
15
Page 16
SPECIFICATIES
Automatische documentinvoereenheid
Naam
Types origineelinvoer Terugkerende enkele doorvoer (RSPF)
Origineelformaten A3 (11" × 17") tot A5 (5-1/2" × 8-1/2")
Origineelformaten
MX-2010U: Terugkerende enkele doorvoer (MX-RP12)
MX-2310U/MX-3111U: Standaardapparaat
Papiergewicht Dun papier 35 g/m² (9 lbs.) tot 49 g/m² (13 lbs.)
Normaal Papier 50 g/m² (13 lbs.) tot 128 g/m² (32 lbs.)
Dubbelzijdig 50 g/m² (13 lbs.) tot 105 g/m² (28 lbs.)
Lade
Naam (MX-DE12) (MX-DE13) (MX-DE14)
Papierformaten A3 (11" × 17") tot A5R (5-1/2" × 8-1/2")
Bruikbaar papier 60 g/m² (16 lbs.) tot 209 g/m² (56 lbs.)
Papiercapaciteit 500 vellen 1000 (500 × 2) 1500 (500 × 3)
Finisher
Naam Finisher (MX-FN17)
Papierformaten Papierformaten Afhankelijk van invoerspecificaties
Bruikbaar papier Papiergewicht 55 g/m² (15 lbs.) tot 256 g/m² (68 lbs.)
Aantal papierladen Lade 1
Zonder nietjes A3 wide (12" × 18") / A3 (11" × 17") /
B4 (8-1/2" × 14"): 250 vellen
A4 (8-1/2" × 11") / A4R (8-1/2" × 11"R) /
B5 / B5R (7-1/4" × 10-1/2"R) / A5R (5-1/2" ×
Capaciteit van lade (80g/m²
(21 lbs.))
Nieten A3 (11" × 17") / B4 (8-1/2" × 14"): 30 eenheden of
8-1/2"R) : 500 vellen
250 vellen
A4 (8-1/2" × 11") /A4R (8-1/2" × 11"R) /
B5 (7-1/4" × 10-1/2"R): 30 eenheden
of 500 vellen
Papieropslagcapaciteit
Scansnelheid (kopie)
Afmetingen
Gewicht
Max. vellen met nietjes
(90 g/m2 (24 lbs.)
Nietpositie 3 locaties (vooraan, achteraan of beide)
Vereiste netspanning Geleverd door de machine
Gewicht Ongeveer 12 kg (26 lbs.)
Afmetingen
100 vellen (80 g/m² (21 lbs.)) (of maximale stapelhoogte van 13 mm
(33/64"))
Z/W: 50 eenzijdige vellen/minuut
(A4 (8-1/2" × 11") horizontaal) (600 × 400 dpi)
Kleur: 36 eenzijdige vellen/minuut
(A4 (8-1/2" × 11") horizontaal) (600 × 600 dpi)
583 mm (B) x 577 mm (D) x 382 mm (H)
(22-61/64" (B) × 22-46/64" (D) × 15-1/64" (H))
MX-DE12: Ongeveer 21 kg (46 lbs.)
MX-DE13: Ongeveer 23 kg (51 lbs.)
MX-DE14: Ongeveer 28 kg (61 lbs.)
Max. 50 vellen (A4 (8-1/2" × 11"), A4R (8-1/2" × 11"R),
B5
Max 30 vellen (A3 (11" × 17"), B4 (8-1/2" × 14"))
Met uitvoerlade opgeslagen
428 mm (B) x 593 mm (D) x 198mm (H)
(16-55/64" (B) × 23-22/64" (D) × 7-51/64" (H))
Met uitvoerlade uitgeschoven
612 mm (B) x 593 mm (D) x 198 mm (H)
(24-6/64" (B) × 23-22/64" (D) × 7-51/64" (H))
16
Page 17
Perforatiemodule
Naam
Papierformaat voor
Perforatiemodule
Gaten
Perforatiemodule (MX-PN11A, MX-PN11B, MX-PN11C, MX-PN11D) voor
finisher
A3 (11" × 17") tot B5R (7-1/4" × 10-1/2"R)
Speciale papiersoorten zoals OHP kunnen niet worden geperforeerd.
MX-PN11A 2 gaten
MX-PN11B 3 gaten
MX-PN11C 4 gaten
MX-PN11D 4 gaten (breed)
Specificaties fax
Bruikbare lijnen
Dichtheid scanlijn
Verbindingssnelheid Super G3: 33,6 kbps, G3: 14,4 kbps
Coderingmethode MH, MR, MMR, JBIG
Verbindingsmodus Super G3 / G3
Origineelpapierformaten voor
verzending
Geregistreerd papierformaat A3 (11" × 17") tot A5 (5-1/2" × 8-1/2")
Normale telefoonlijnen (PSTN), geautomatiseerde uitwisseling tussen
afdelingen (PBX)
Normale tekens: 8 dot/mm × 3,85 tekens/mm
Kleine tekens: 8 tekens/mm × 7,7 regel/mm
Fijne tekens: 8 tekens/mm × 15,4 regel/mm
High-definition: 16 tekens/mm × 15,4 regel/mm
A3 (11" × 17") tot A5 (5-1/2" × 8-1/2") (papier met een max. lengte van
1000 mm* kan worden verzonden (alleen éénzijdig en Z/W) ).
* Internetfax (optioneel) tot 800 mm (aan 600 x 600 dpi).
Vereiste netspanning Geleverd door de finisher
Gewicht Ongeveer 3 kg (7 lbs.)
Afmetingen
Overdrachtstijd
Geheugen 1GB
Aantekeningen
*1 Voldoet aan de 33,6 kbps verzendmethode voor Super G3 faxen genormaliseerd door de International
Telecommunications Union (ITU-T). Dit is de snelheid voor het verzenden van een A4 (8-1/2" × 11") vel papier
met ongeveer 700 tekens aan standaard beeldkwaliteit (8 × 3,85 tekens/mm) in hoge snelheidsmodus
(33,6 kbps). Dit is de verzendsnelheid voor alleen de afbeeldingsgegevens en is niet van toepassing op de tijd
nodig voor controle van de verzending. Werkelijke verzendtijden variëren afhankelijk van de inhoud van de tekst,
het type van de ontvangende faxmachine en de conditie van de telefoonverbinding.
98 mm (B) x 477 mm (D) x 137 mm (H)
(3-55/64" (B) × 18-50/64" (D) × 5-26/64" (H))
Ongeveer 2 seconden *1 (A4 (8-1/2" × 11") Scherp standaard papier,
normale tekens, Super G3 (JBIG))
Geheugen aanraakscherm Max. 1000 nummers (inclusief groepsoproepen
voor fax, scanner en internetfax)
Groepsoproepen Max. 500 nummers
Massaverzendingen Max. 500 ontvangers
17
Page 18
SPECIFICATIES
Specificaties netwerkprinter
Type Ingebouwd type
Continue afdruksnelheid Zelfde als continue kopieersnelheid
Resolutie
Taal paginabeschrijving
Compatibele protocollen TCP/IP, IPv4/IPv6, IPX/SPX, NetBEUI, IPP, EtherTalk *2
Compatibele besturingsystemen
Gegevensverwerking: 600 × 600 dpi, Print: 600 × 600 dpi, gelijk aan
9600 x 600 dpi
Standard SAPL-c *1
Options PCL6 emulation *3
PS3-emulatie *2 *3
Windows 2000, Windows XP, Windows 2000 Server,
Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7
Macintosh (Mac OS 9.0 ~ 9.2.2, OS X 10.2.8, 10.3.9, 10.4 ~ 10.4.11,
10.5 ~ 10.5.8, 10.6 ~ 10.6.5)*2
Specificaties netwerkscanner
Type Kleurenscanner
100 × 100 dpi, 200 × 200 dpi, 300 × 300 dpi, 400 × 400 dpi
Scanresolutie (main × vertikaal)
Scansnelheid
(A4 (8-1/2" × 11") horizontaal)
Interface
Compatibele protocollen TCP/IP (IPv4)
Compatibele besturingsystemen *2
600 × 600 dpi (push scan)
50 tot 9600 dpi *1 (pull scan)
Z/W 50 vellen/minuut (éénzijdig)
Kleur 50 vellen/minuut (éénzijdig)
In standaardmodus met gebruik van Sharp-papier (A4 (8-1/2” x 11”)
afmeting met 6% bedekking) en de automatische kleurendetector
uitgeschakeld. De snelheid is afhankelijk van de hoeveelheid gegevens
op het origineel.
10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T,
USB 2.0 (bij scan van USB-geheugen)
Pull scan (TWAIN) Windows 2000, Windows XP, Windows 2000
Server, Windows Server 2003, Windows Vista,
Windows Server 2008, Windows 7
Interne lettertypen (opties) 80 lettertypen voor PCL, 136 lettertypen voor PS3-emulatie
Geheugen Systeemgeheugen en harde schijf van apparaat.
Interface 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T, USB 2.0 (high speed modus)
*1: SAPL is de afkorting voor Sharp Advanced Printing Language.
*2: Indien uitgerust met een PS uitbreidingskit (MX-PK11).
*3: Indien uitgerust met een Printer uitbreidingskit (MX-PB14).
(Z/W)
TIFF, PDF, gecodeerde PDF, XPS *3
Uitvoerformaat
Stuurprogramma TWAIN-compatibel
*1: U moet het scanformaat verkleinen bij het vergroten van de resolutie.
*2: In sommige gevallen kan er geen verbinding worden gemaakt. Neem contact op met uw plaatselijke verkoper
voor verdere informatie.
*3: XPS (XML Papierspecificatie)
Indien uitgerust met een printer uitbreidingskit (MX-PB14)
Voor de MX-2010U, indien uitgerust met de printer uitbreidingskit (MX-PB14) en de harde schijf uitbreidingskit
(MX-HD10).
Compressiemethode: decompression, G3 (MH), G4 (MMR)
(Grijstinten/kleur)
TIFF, JPEG, PDF, gecodeerde PDF, XPS *3
Compressiemethode: JPEG (hoge, gemiddelde en lage compressie)
18
Page 19
INFORMATIE OVER VERWIJDERING
Informatie over afvalverwijdering voor gebruikers (particuliere huishoudens)
In de Europese Unie
Let op: Deze apparatuur niet samen met het normale huisafval weggooien! Afgedankte elektrische en elektronische apparatuur moet gescheiden worden ingezameld conform de wetgeving inzake de verantwoorde verwerking, terugwinning en recycling van afgedankte elektrische en elektronische apparatuur. Na de invoering van de wet door de lidstaten mogen particuliere huishoudens in de lidstaten van de Europese Unie hun afgedankte elektrische en elektronische apparatuur kosteloos* naar hiertoe aangewezen inzamelingsinrichtingen brengen. In sommige landen* kunt u bij de aanschaf van een nieuw apparaat het oude product kosteloos bij uw lokale distributeur inleveren.
*) Neem contact op met de plaatselijke autoriteiten voor verdere informatie. Als uw elektrische of elektronische apparatuur batterijen of accumulatoren bevat dan moet u deze afzonderlijk conform de plaatselijke voorschriften weggooien. Door dit product op een verantwoorde manier weg te gooien, zorgt u ervoor dat het afval de juiste verwerking, terugwinning en recycling ondergaat en potentiële negatieve effecten op het milieu en de menselijke gezondheid worden voorkomen die anders zouden ontstaan door het verkeerd verwerken van het afval.
In andere landen buiten de Europese Unie
Als u dit product wilt weggooien, neem dan contact op met de plaatselijke autoriteiten voor informatie omtrent de juiste verwijderingsprocedure. Voor Zwitserland: U kunt afgedankte elektrische en elektronische apparatuur kosteloos bij de distributeur inleveren, zelfs als u geen nieuw product koopt. Aanvullende inzamelingsinrichtingen zijn vermeld op de startpagina van www.swico.ch of www.sens.ch.
Let op: Uw product is van dit merkteken voorzien. Dit betekent dat afgedankte elektrische en elektronische apparatuur niet samen met het normale huisafval mogen worden weggegooid. Er bestaat een afzonderlijk inzamelingssysteem voor deze producten.
Informatie over afvalverwijdering voor bedrijven
In de Europese Unie
Als u het product voor zakelijke doeleinden heeft gebruikt en als u dit wilt weggooien: Neem contact op met uw SHARP distributeur die u inlichtingen verschaft over de terugname van het product. Het kan zijn dat u een afvalverwijderingsbijdrage voor de terugname en recycling moet betalen. Kleine producten (en kleine hoeveelheden) kunnen door de lokale inzamelingsinrichtingen worden verwerkt. Voor Spanje: Neem contact op met de inzamelingsinrichting of de lokale autoriteiten voor de terugname van uw afgedankte producten.
In andere landen buiten de Europese Unie
Als u dit product wilt weggooien, neem dan contact op met de plaatselijke autoriteiten voor informatie omtrent de juiste verwijderingsprocedure.
19
Page 20
20
Page 21
Beheerder Name: Neem contact op:
Op de achterkant van deze pagina is de informatie afgedrukt die de beheerder van het apparaat nodig heeft. (Bewaar deze pagina afzonderlijk van de gebruiksaanwijzing op een veilige plaats.) Vul in de linkermarge ook de naam van de beheerder en de contactgegevens van de beheerder in.)
21
Page 22
AAN DE BEHEERDER VAN HET APPARAAT
Wachtwoord systeeminstellingen
Er is een wachtwoord vereist om de systeeminstellingen van het apparaat te wijzigen met toestemming van de beheerder. De systeeminstellingen kunnen worden gewijzigd van het bedieningspaneel of met gebruik van een webbrowser. Na het instellen van de machine, zie [Systeeminstellingen] in de Bedieningshandleiding om een nieuw wachtwoord in te stellen.
Het wachtwoord van de beheerder wordt gedeeld op het bedieningspaneel en de website. Daarom
worden wachtwoorden veranderd op het bedieningspaneel van kracht bij het aanmelden op de
website.
Wachtwoord voor het aanmelden vanaf deze computer
De standaardinstelling het wachtwoord is “admin”.
Wachtwoord voor het aanmelden vanaf een computer
Er zijn twee accounts die kunnen aanmelden via een webbrowser: “Administrator” en “User”. De standaardwachtwoorden hiervoor worden rechts weergegeven. Aanmelden als “Administrator” zal u toelaten om alle instellingen beschikbaar via een webbrowser te beheren.
Gebruiker users users
Beheerder admin admin
Zorg ervoor dat u de nieuw ingestelde beheerderswachtwoorden niet vergeet.
Account Wachtwoord
Alle verzonden en ontvangen gegevens doorsturen naar de beheerder (documentbeheerfunctie)
Met deze functie kunt u alle door het apparaat ontvangen en verzonden gegevens doorzenden naar een opgegeven bestemming (Scannen naar e-mailadres, Scannen naar FTP, Scannen naar netwerkmap of Scannen naar bureaublad). Met deze functie kan de beheerder van het apparaat alle verzonden en ontvangen gegevens archiveren. Als u de documentbeheerinstellingen wilt configureren, klikt u op [Toepassingsinstellingen] en vervolgens op [Documentbeheerfunctie] in het menu van de webpagina. (Hiervoor zijn beheerdersrechten vereist).
• De instellingen voor bestandsindeling, belichting en resolutie van de verzonden en ontvangen gegevens blijven gelden wanneer de internetfax wordt doorgezonden.
• Als doorsturen is geactiveerd voor gegevens verzonden in faxmodus,
• De toets [Direct TX] verschijnt niet in het aanraakscherm.
• Snelle online verzending en bellen met de spreker kan niet worden gebruikt.
(Bewaar deze pagina afzonderlijk van de gebruiksaanwijzing op een veilige plaats.)
22
Page 23
Voor de gebruikers van de faxfunctie
Belangrijke veiligheidsinstructies
• Ontkoppel onmiddellijk telefoonapparatuur van uw telefoonlijn als deze niet naar behoren werkt.Defecte apparatuur kan schade veroorzaken aan het telefoonnetwerk.
• Installeer telefoonkabels nooit tijdens onweer.
• Installeer nooit contactdozen in vochtige omgevingen, tenzij de contactdoos speciaal bestemd is voor vochtige omgevingen.
• Raak nooit ongeïsoleerde telefoonbedrading of terminals aan, tenzij de telefoonlijn is losgekoppeld van de netwerkinterface.
• Wees voorzichtig tijdens het installeren of wijzigen van telefoonlijnen.
• Vermijd het gebruik van telefoons (met uitzondering van draadloze telefoons) tijdens onweer. Er bestaat gevaar op elektrische schokken als gevolg van blikseminslag.
• Gebruik geen telefoon voor de melding van een gaslek terwijl u zich in de buurt van het lek bevindt.
• Installeer of gebruik de machine niet in de nabijheid van water of wanneer uzelf nat bent. Vermijd het morsen van vloeistoffen op het apparaat.
• Bewaar deze instructies.
23
Page 24
242526
Page 25
Page 26
Page 27
Handelsmerkinformatie
SHARP ELECTRONICS (Europe) GmbH
Sonninstraße 3, D-20097 Hamburg
De volgende handelsmerken en gedeponeerde handelsmerken worden gebruikt samen met het apparaat, de randapparatuur en accessoires.
• Microsoft®, Windows®, Windows® 2000, Windows® XP, Windows Server® 2003, Windows Vista®, Windows Server® 2008, Windows® 7 en Internet Explorer® zijn gedeponeerde handelsmerken van Microsoft Corporation in de VS en andere landen.
• PostScript is een gedeponeerd handelsmerk van Adobe Systems Incorporated.
• Adobe en Flash zijn gedeponeerde handelsmerken of handelsmerken van Adobe Systems Incorporated in de Verenigde Staten en andere landen.
• Adobe, het Adobe-logo, Acrobat, het Adobe PDF-logo en Reader zijn gedeponeerde handelsmerken of handelsmerken van Adobe Systems Incorporated in de Verenigde Staten en andere landen.
• Macintosh, Mac OS, AppleTalk, EtherTalk en LaserWriter zijn handelsmerken van Apple Inc., gedeponeerd in de VS en andere landen.
• Netscape Navigator is een handelsmerk van Netscape Communications Corporation.
• Mozilla®® en Firefox® zijn gedeponeerde handelsmerken of handelsmerken van de Mozilla Foundation in de VS en andere landen.
• PCL is een gedeponeerd handelsmerk van de Hewlett-Packard Company.
• IBM, PC/AT en PowerPC zijn handelsmerken van International Business Machines Corporation.
• Sharpdesk is een handelsmerk van Sharp Corporation.
• Sharp OSA is een handelsmerk van Sharp Corporation.
• RealVNC is een handelsmerk van RealVNC Limited.
• Alle andere handelsmerken en auteursrechten behoren toe aan hun desbetreffende eigenaren.
gedeponeerd in zekere rechtsgebieden, onder exclusieve licentie aan Linotype Library GmbH en de geheel eigen dochtermaatschappijen van Heidelberger Druckmaschinen AG. Apple Chancery, Chicago, Geneva, Monaco en New York zijn handelsmerken van Apple Computer Inc. en zijn mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. HGGothicB, HGMinchoL, HGPGothicB en HGPMinchoL zijn handelsmerken van Ricoh Company, Ltd. en zijn mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Wingdings is een gedeponeerd handelsmerk van Microsoft Corporation in de Verenigde Staten en andere landen. Marigold en Oxford zijn handelsmerken van Arthur Baker en zijn mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Antique Olive is een handelsmerk van Marcel Olive en is mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Hoefler Text is een handelsmerk van Jonathan Hoefler en is mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. ITC is een handelsmerk van International Typeface Corporation gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Agfa is een handelsmerk van de Agfa-Gevaert Group en is mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Intellifont, MicroType en UFST zijn handelsmerken van Monotype Imaging, Inc. gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Macintosh en TrueType zijn handelsmerken van Apple Computer Inc. gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en andere landen. PostScript is een handelsmerk van Adobe Systems Incorporated en is mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. HP, PCL, FontSmart en LaserJet zijn handelsmerken van Hewlett-Packard Company en zijn mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. De Type 1-processor die resident is in het UFST-product van Monotype Imaging is onder licentie van Electronics For Imaging, Inc. Alle andere handelsmerken zijn eigendom van hun respectieve eigenaren.
Candid en Taffy zijn handelsmerken van Monotype Imaging, Inc. gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. CG Omega, CG Times, Garamond Antiqua, Garamond Halbfett, Garamond Kursiv, Garamond en Halbfett Kursiv zijn handelsmerken van Monotype Imaging, Inc. en zijn mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Albertus, Arial, Coronet, Gill Sans, Joanna en Times New Roman zijn handelsmerken van The Monotype Corporation gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Avant Garde, ITC Bookman, Lubalin Graph, Mona Lisa, Zapf Chancery en Zapf Dingbats zijn handelsmerken van International Typeface Corporation gedeponeerd bij het United States Patent and Trademark Office en mogelijk gedeponeerd in zekere rechtsgebieden. Clarendon, Eurostile, Helvetica, Optima, Palatino, Stempel Garamond, Times en Univers zijn handelsmerken van Heidelberger Druckmaschinen AG en zijn mogelijk
27
Page 28
MX-2010U/MX-2310U/MX-3111U BEKNOPTE BEDIENINGSHANDLEIDING
GEPRINT IN FRANKRIJK
TINSH4985GHZZ
Loading...