Sangean WFR-70 User guide [cs]

Internetové rádio WFR-70 (SmartLink 1) Spotify
Obj. č. 139 93 47
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup internetového rádia. Tento návod k obsluze je nedílnou součástí tohoto výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení
výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst.
Popis a ovládací prvky
1. LCD displej
2. Indikátor Speaker Out
3. Mode – výběr zdrojového režimu
4. Info – další informace
5. Menu – vstup do hlavní nabídky rádia
6. Back – návrat v menu o krok zpět
7. Forward – navigace / přetáčení a přechod na další skladbu
8. Tuning – hlavní otočný ovladač / Potvrzení výběru
9. Standby / Sleep
10. Preset 1 / Rewind – tlačítka předvoleb / návrat na předchozí skladbu
11. Preset 2 / Fast-forward / rychlejší navigace v rámci dané skladby
12. Preset 3
13. Preser 4 / Play / Pause
14. Reproduktor
15. Preset 5 / Stop
16. Ovládání hlasitosti /
17. Teleskopická anténa
18. Zdířka pro připojení sluchátek
19. Vstup AUX-IN
20. Zdířka Speaker Out
21. DC IN - vstup pro připojení zdroje
22. Výstup Line Out pro Subwoofer
23. Zásuvka pro kabelové připojení (RJ-45)
24. USB port
Zapněte rádio. Použijte proto tlačítko Standby. Stejným tlačítkem rádio znovu vypnete a uvedete do pohotovostního režimu. Tlačítko Mode slouží pro přepínání zdrojových režimů: Internetové rádio, DAB+, Spotify Music Player, FM rádio, USB a režim AUX-IN. Do hlavní nabídky rádia vstoupíte po stisknutí tlačítka Menu. Funkce tlačítka Info poskytuje možnost získání dalších a podrobnějších informací o právě přehrávané skladbě nebo rozhlasové stanici. Pomocí hlavního otočného ovladače Tuning provedete výběr a označení různých možností a stejně tak pomocí tohoto ovladače můžete jednotlivými seznamy a nabídkou procházet. V případě, že se hodláte vrátit v nabídce o úroveň zpět, použijte proto tlačítko Back.
Připojení rádia do místní sítě
Umístěte rádio na pevný a vodorovný povrch a připojte jej ke zdroji napájení. Po zapnutí rádia se na displeji krátce zobrazí uvítací logo „Sangean“ a při prvním uvedení rádia do provozu se zároveň spustí průvodce automatickým nastavením „Setup Wizard“. Jeho spuštění potvrďte výběrem „Yes“. Rádio se zároveň dotáže na automatické spuštění průvodce nastavením při dalším zapnutí rádia. Pomocí ovladače Tuning zvolte požadovaný formát času pro zobrazení. Vlastní výběr potvrdíte stisknutím ovladače Tuning. Systém rádia poté nabídce možnost automatické aktualizace času „Update from Network“. Čas se poté bude automaticky aktualizovat při použití režimů internetového a DAB+ nebo FM rádia. Tuto funkci je však možné deaktivovat „No Update“. Výchozí (tovární) nastavení rádia je nastaveno pro automatickou aktualizaci. Při výběru možnosti bez automatické aktualizace proveďte manuální nastavení času, časového pásma a funkce změny letního času. K tomu použijte otočný ovladač Tuning.
Funkce „Keep network connected“ umožňuje uchování veškerého síťového nastavení i po vypnutí a opětovném zapnutí rádia. Ve výchozím nastavení je tato funkce deaktivována a po vypnutí rádia tak dochází k odpojení systému rádia od síťového routeru / WiFi. Tato funkce zajišťuje zanedbatelnou úsporu energie. Internetové rádio můžete ovládat na dálku prostřednictvím řídícího počítače připojeného do stejné sítě jako je internetové rádio. Rádio automaticky spouští vyhledávání dostupných bezdrátových sítí. Na displeji se přitom zobrazuje „Scanning…“ a po chvíli se na displeji zobrazí seznam všech nalezených sítí. V případě, že rádio chcete do sítě připojit pomocí kabelového (ethernetového) připojení vyberte v hlavní nabídce síťové konfigurace „Wired“. V případě, že používaná síť umožňuje přidělování síťových adres, rádio se do sítě připojí automaticky. Zdířka síťového konektoru disponuje LED indikátory, které korespondují s probíhajícími procesy v síti. Pakliže svítí žlutá LED, došlo k úspěšnému připojení do sítě. Pokud jsou LED indikátory zhasnuté, došlo k selhání během připojování do sítě. Bude-li blikat žlutá LED kontrolka, dochází v té chvíli k přenosu dat. Rozsvícený zelený LED indikátor představuje přenos dat rychlostí 100 Mbit/s, je-li tento indikátor zhasnutý, probíhá přenos rychlostí 10 Mbit/s.
Po vyhledání dostupných sítí se v seznamu zobrazí název sítě (SSID). Jedná se o název, který je síti automaticky přiřazen přístupovým bodem. Pakliže router podporuje technologii WPS, zobrazí se tato informace před názvem sítě. V seznamu se zobrazí všechny dostupné sítě, které se nacházejí v blízkosti a dosahu internetového rádia. Pomocí ovladače Tuning vyberte síť do kterého se hodláte připojit a potvrďte. Manuální konfiguraci síťového připojení provedete v nabídce Manual Config. Další možnosti připojení rádia k síti umožňují technologie „Push button“ – připojení do sítě po stisknutí příslušného tlačítka, „PIN“ – připojení do sítě po zadání síťového hesla nebo pomocí funkce „Skip WPS“ – automatické připojení do sítě bez potřeby zadávání hesla a další konfigurace. Moderní sítě používají šifrovací systémy WEP / WPA nebo WPA2. Při připojování do takových sítí bude proto nezbytné zadání přístupového hesla. Heslo zadáte prostřednictvím otočného ovladače Tuning.
Podrobný návod a konfigurace síťového připojení je však nad rámec tohoto návodu a v případě, že sami nemáte dostatek zkušeností s touto problematikou, obraťte se na
Po úspěšném připojení rádia do sítě přejde systém do hlavní nabídky. Stiskněte otočný ovladač
odborníka v oblasti IT.
Tuning. Rádio poté přejde do pohotovostního režimu. Na displeji rádia se poté zobrazí aktuální čas. Nastavení aktuálního času můžete kdykoliv změnit ručně v nabídce Manually setting the clock. Předchozím konfiguračním procesem dojde k automatickému připojení rádia do sítě internetu po každém jeho zapnutí. Internetové rádio je možné dálkově ovládat pomocí příslušné aplikace ve vašem Apple iPhone nebo iPod. Stáhněte si proto volně dostupnou aplikaci UNDOK v obchodě Apple nebo Gogole Play. Zadejte přístupové heslo „1234“ při prvním spuštění aplikace v mobilním zařízení. Heslo je pak možné kdykoliv změnit v nabídce „NetRemote PIN Setup“ v menu Network settings.
Internetové rádio
Pro poslech internetových rozhlasových stanic je nezbytné připojení rádia do sítě internetu. Internet v současné době nabízí možnost poslechu tisíce rozhlasových stanic a podcasts. Rádio umožňuje několik způsobů pro vyhledávání internetových stanic. Vyhledané a své oblíbené stanice pak můžete ukládat do interní paměti rádia coby předvolby (presets). Vestavěná paměť disponuje celkem 5 paměťovými sloty. Internetové stanice můžete vyhledávat podle jejich umístění, žánru, popularity nebo názvu nebo internetové adresy. Internetové rádio automaticky aktualizuje seznam všech internetových stanic.
Vyhledávání stanic podle jejich umístě
Zapněte rádio a stiskněte tlačítko Mode. Pomocí otočného ovladače přejděte do režimu internetového rádia. Vstupte do nabídky Stations List a poté Location. Rádio poté nabídne seznam všech internetových stanic v rámci jednotlivých kontinentů, zemí a regionů. Pakliže vyberete funkci All Staitions, rádio vyhledá všechny dostupné stanice z celého světa a seznam seřadí v abecedním pořadí. Otočným ovladačem Tuning přejděte na vybranou stanici a její výběr potvrďte stisknutím ovladače. Na displeji rádia se přitom zobrazí „Connecting…“ a poté se spustí přehrávání vybrané stanice. Pro poslech nastavte vlastní úroveň hlasitosti.
Upozornění! Poslech hudby za přílišné hlasitosti může lidský sluch nevratně poškodit! Podcasts / Listen Again
Technologie internetového vysílání umožňuje poslech dalších služeb a datového obsahu, který je posluchačům poskytován internetovou stanicí. Jedná se tak například o možnost poslechu pořadů uložených v archivu stanice nebo různých příspěvků, umístěných a sdílených posluchači do sítě internetu.
V případě, že se rádiu nepodaří úspěšně spustit přehrávání konkrétní stanice, zobrazí se na displeji chybové hlášení „Network Error“ nebo „Stopped“. Důvodem, proč rádio nespustí přehrávání konkrétní rozhlasové stanice může být to, že stanice v dané době nevysílá, došlo k překročení maximálního datového limitu při přenosu (připojení většího množství posluchačů), stanice má omezený přístup k poslechu z jiných zemí nebo došlo k potížím během přenosu v rámci místní sítě nebo internetového připojení.
Vyhledávání stanic podle žánru
V hlavním menu vstupte do nabídky seznamu stanic Stations list. Následně přejděte k nabídce Stations a Genre. V další nabídce poskytuje rádio ještě další a podrobnější rozlišení pro vyhledávání stanic. Otočným ovladačem Tuning přejděte na vybranou stanici a její výběr potvrďte stisknutím ovladače. Na displeji rádia se přitom zobrazí „Connecting…“ a poté se spustí přehrávání vybrané stanice.
Vyhledávání stanic podle názvu
Funkci vyhledávání podle názvu můžete použít v případě, že znáte konkrétní název internetové stanic, avšak nevíte, do jaké žánrové kategorie patří nebo odkud stanice vysílá. V nabídce internetového rádia a seznamu stanic Stations list přejděte do nabídky Search Stations. Následně zadejte pomocí otočného ovladače Tuning název stanice a potvrďte. Systém rádia spustí vyhledávání internetové stanice podle zadaných kritérií. Rádio vyhledá a zobrazí v seznamu všechny stanice, které obsahují zadaný název. Otočným ovladačem Tuning přejděte v seznamu na požadovanou stanici. Výběr potvrďte stisknutím ovladače. Na displeji rádia se přitom zobrazí „Connecting…“ a následně se spustí přehrávání vybrané stanice.
Obdobným způsobem můžete stanice vyhledávat podle popularity nebo vyhledávání omezit na pouze nové internetové stanice. Přejděte proto do nabídky Popular stations / New Stations.
Podcasts / BBC Listen again
Některé internetové stanice nabízejí poslech vlastních pořadů z archivu. Služba BBC Listen again právě takovou možnost nabízí. Pořady z archivu (též Podcasts) je navíc možné stáhnout a uložit do počítače. Toto internetové rádio podporuje přístup k oběma těmto službám. V hlavním menu přejděte k nabídce Stations list a poté vyberte Podcasts. Vyhledávání dostupných podcasts můžete provést podle stejných kritérií jako pro rozhlasové stanice (podle žánru, názvu nebo popularity). Výběrem All shows dojde k vyhledávání všech podcasts poskytovaných všemi internetovými stanicemi. Otočným ovladačem Tuning vyberte podcast a jeho poslech potvrďte stiskem ovladače.
Ukládání oblíbených stanic / Funkce Preset
Své oblíbené stanice můžete (předvolby) uložit do interní paměti rádia. Tato funkce usnadňuje pozdější vyhledávání stanic. Rádio je vybaveno celkem 5 paměťovými sloty pro uložení internetových stanic. Předvolby stanic zůstávají v paměti uloženy i po vypnutí rádia. Pro ukládání oblíbených stanic postupujte následovně. Zapněte rádio a přejděte k poslechu své oblíbené stanice. Během poslechu stanice stiskněte a přidržte tlačítko předvoleb Preset (1 – 5), dokud se na displeji nezobrazí informace o úspěšném uložení stanice Preset stored. Stejným postupem uložte i další oblíbené stanice pod jiná tlačítka předvoleb. Uložením jiné oblíbené stanice na pozici dříve uložené stanice dojde k přepsání paměťového slotu, novou, aktuálně přehrávanou stanicí.
Výběr oblíbené stanice
Přejděte do režimu internetového rádia. Použijte proto tlačítko režimů Mode. Stiskněte tlačítko příslušné předvolby, pod kterou je uložena vaše oblíbená stanice. Rádio následně spustí přehrávání oblíbené stanice. Na displeji se zobrazuje číslo předvolby a tlačítka, pod kterou je přehrávaná stanice uložena.
Last Listened
Tato funkce umožňuje rychlý přechod k internetovým stanicím, které jste naposledy poslouchali. Do interní paměti rádio ukládá seznam všech stanic, které byly dříve přehrávány. Postupně se však z paměti a jejího seznamu odstraňují nejstarší stanice a jsou přepisovány novějšími. Tento seznam zůstává v paměti rádia uložen i po jeho vypnutí. Vstupte do hlavní nabídky a přejděte do menu Last listened. Na displeji se poté zobrazí seznam stanic, které jste naposledy poslouchali. Pomocí ovladače Tuning pak můžete ze seznamu jednoduše vybrat libovolnou stanic a spustit její přehrávání.
V režimu internetového rádia můžete prostřednictvím tlačítka Info získat další a podrobnější informace o právě přehrávané stanici jako jsou název stanice a její žánr, spolehlivost datového přenosu (streaming), formát stanice a bit-rate, stav vyrovnávací paměti playback-buffer a aktuální datum a čas. Během poslechu podcasts můžete navíc zjistit o jaký pořad a epizodu se jedná, dále žánr, audio kodek a sampling rate. Během těchto informací je neustále k dispozici symbol bezdrátového připojení do místní sítě (symbol v pravém dolním rohu).
Vlastní konfigurace internetového rádia
Vyjma ukládání a výběru oblíbených stanic přímo prostřednictvím tlačítek předvoleb, můžete navíc vytvářet vlastní seznamy oblíbených stanic v rámci svého uživatelského účtu na portále internetového rádia
www.wifiradio-frontier.com. Během procesu vytváření uživatelského účtu
bude zapotřebí provést registraci vašeho internetového rádia. Vyberte záložku Register here a poté postupujte podle pokynů průvodce registrací. Přejděte poté do hlavní nabídky internetového rádia a menu Stations list. Vstupte do nabídky Help – Get access code. Systém rádia poté vygeneruje unikátní kód, pod kterým následně zaregistrujte internetové své rádio na webovém portále. Po úspěšné registraci získáte přístup k rozsáhlé databázi internetových stanic, které vysílají z celého světa.
Oblíbené stanice / My Favorites
Na portále Frontier můžete po přihlášení ke svému uživatelskému účtu vyhledávat stanice podle běžných kritérií. Vyhledané rozhlasové stanice poté můžete prostřednictvím webového rozhraní spustit a poslouchat na přijímači (internetové rádio). Stanice můžete rovněž ukládat do seznamu oblíbených Add to favourites (ikona srdce se znaménkem plus). Oblíbené stanice můžete dále třídit do vlastních seznamů a vytvořit tak například vlastní složku Rock, Smooth a podobně. Internetové stanice uložené prostřednictvím webového rozhraní do složky My favorites budou dostupné v hlavní nabídce rádia. Výběrem ikony srdce se znaménkem mínus odstraníte oblíbenou stanici ze seznamu. Oblíbené stanice uložené do seznamu prostřednictvím webového rozhraní vyberete v nabídce Stations list a My Favorites.
Mnou přidané stanice / My Added Stations
Na rádiu můžete poslouchat i takové internetové stanice, které nejsou k dispozici v seznamu internetového portálu Frontier. Pro takový případ však musíte zadat úplnou internetovou adresu rádia. Teprve poté je možné tuto stanici přidat do seznamu. Internetovou adresu naleznete na webových stránkách příslušné stanice, popřípadě můžete tuto adresu získat v rámci sdílení od jiného uživatele. V záložce My account vyberte My added stations. Nyní můžete zadat další informace o nové internetové stanici. Jakmile zadáte novou internetovou stanici do seznamu, dojde k jejímu zpřístupnění i samotným systémem rádia. Seznam stanic a stejně tak i nově přidanou internetovou stanici pak naleznete v menu My added stations internetového rádia. Po přihlášení na portále Frontier můžete dále provádět správu svého uživatelského účtu a stejně tak i seznamu internetových stanic jako je přejmenování nebo odstranění vybrané stanice. Výběr a poslech stanic přidaných do seznamu provedete v nabídce Stations list internetového rádia. Následně vstupte do menu My Added stations a vyberte požadovanou stanici pro přehrávání.
Hudební přehrávač / Music Player
Windows, Apple Mac a Linux
Funkce hudebního přehrávače Music Player umožňuje přehrávání a poslech audio dat uložených na síťovém počítači. Proto je nezbytné připojení rádia a počítače do stejné, místní sítě. Tento přenos pak zajišťuje funkce UPnP serveru (DLNA), což je aplikace, která je součástí operačního systému Windows 7 a 8, XP a Vista. Tyto operační systémy navíc disponují aplikací Windows Media Player (WMP) verze 12. Vzájemně tak můžete sdílet audio soubory uložené v počítači s internetovým rádiem. Aplikace WMP umožňuje přehrávání hudebních souborů na rádiu ve formátech MP3, WMA, AAC a WAV (FLAC pro systémy Apple Mac nebo Linux). Prostřednictvím aplikace WMP navíc můžete sdílet hudební soubory s internetovým rádiem v rámci místní sítě a mediálních knihoven.
Loading...
+ 6 hidden pages