Sangean ATS 404 User guide [hu]

Conrad Szaküzlet, 1067 Budapest, VI., Teréz krt 23. Tel: 302 3588
ATS-404 SANGEAN rádió
Rend.sz.: 205915
KEZELŐSZERVEK
(ld. a kihajtható fedőlapon levő ábrát) 1 Teleszkóp antenna
2 LC kijelző 3 LIGHT - kijelző világítás gomb 4 POWER - rádió ki és bekapcsoló 5 SLEEP - automatikus lekapcsolás (elalváshoz) 6 “DISPLAY” - kijelzés gomb 7 ALARM - ébresztés 8 Ébresztéshez rádió vagy zümmögő választása 9 TUNING - kézi v. automatikus hangolás, fel/le nyíl
gombok (UP/DOWN)
10 ENTER - frekvencia/idő bevitel nyugtázás 11 Számjegyek - frekvencia/idő megadáshoz 12 M memória gomb - állomások beprogramozása 13 MEMO SCAN/DUAL TIME - keresés a memóriában;
második időzóna
14 SW SELSECT; 12/24h - rövidhullám sáv választás; 12/24
órás mód választás
15 BAND - hullámsáv választó gomb 16 Music/Norm/News (zenei, normál, hírek) hangminőség
választó kapcsoló
17 Kihajtható támasz 18 VOL - hangerő szabályzó 19 “Kulcs” gomb - gombok blokkolása
20 Középhullám léptetés gomb (9 v. 10kHz-es lépések
választása) 21 FM sztereo-mono kapcsoló 22 Fejhallgató csatlakozóhüvely 23 Külső tápellátás csatlakozóhüvely 24 RESET gomb (elemtartó rekeszben) 25 Elemtartó rekesz
KIJELZŐ
A. Kezelési hiba (Error) B. 1. v. 2-es időzóna C. APS mód (ld. később) D. Elem állapot jelzés E. Automatikus kikapcsolás (sleep) aktív jelzés F. Szunyókálás (ébresztőnél) G. Idő másodpercek/rövidhullám sáv/tárhely kijelzés H. Memória I. Hangolás J. Frekvencia mértékegység (középhullámon kHz,
rövid/ultrarövid hullámon MHz) K. Billentyűzet zárás aktív L. Ébresztési mód (rádió vagy zümmögő) M. Rövidhullámú (“méteres”) sáv kijelzője N. Frekvencia v. óraidő kijelzője O. Rádiós frekvenciasáv (URH (FM), rövid- (SW) vagy
középhullám (MW)) kijelzés, ill. 12 órás idő kijelzésnél
AM/PM (délelőtt/délután) jelzés P. FM sztereo jelzés
TÁPELLÁTÁS
Táplálási lehetőségek:
- 4 db alkáli ceruzaelemmel (AA, UM3. LR6 méret)
- Hálózati adapterrel (nem szállítjuk vele)
Elem behelyezés
Elem csere akkor szükséges, ha a készülék bekapcsolás után nem szólaltatható meg, vagy amikor az elem szimbólum megjelenik a kijelzőn (7s-ig). Ilyenkor ha a régi elemek kivétele után 3 percen belül beteszik az újakat, a tárolt adatok (állomások, óraidő) megőrződnek.
Állítsa a készüléket úgy, hogy az előlapja kerüljön alulra, és az “OPEN” jelzésű részt megnyomva tolja az elemtartó fedelét a nyíllal jelzet irányba. Tegye be a 4db elemet, majd zárja vissza a fedelet.
Hálózati adapter használata
Csak olyan adapter használható, amely 6 V egyenfeszültség és 500mA áram kimenettel rendelkezik, és a negatív pólus a kisfeszültségű dugóban a központi érintkező.
-Csatlakoztassa az adaptert a készüléken levő hüvelybe, majd a konnektorba. Az adapter csatlakoztatáskor a bent lévő elemek lekapcsolódnak. Amikor a készülék nincs használatban, húzza ki az adaptert a konnektorból. Környezetkímélési szempontból javasoljuk, hogy inkább adapterrel működtesse a rádiót, az elemeket csak az üzemkész állapot fenntartására használja.
ÓRA
A tápfeszültség megjelenése után az óra elindul. A kijelzőn 0:00 és “1 + óra” jel (az 1., helyi időzóna jelzésére) látható.
Helyi idő
Az időt lehet állítani a rádió kikapcsolt állapotában, vagy ha a rádió be van kapcsolva, először a DISPLAY gombot kell nyomni. Nyomja meg a (10) beviteli gombot; a helyi idő szimbólum villog. A villogás alatt be lehet adni a (11)-es gombokkal a pontos időt, ami megjelenik a kijelzőn. Alapbeállításként az idő kijelzés 24 órás, eszerint kell a számokat beütni; 12 órásra átállítani utána, a (14) Select kapcsolóval lehet. Befejezés: Enter gombbal (10). Hibás bevitel esetén az Enter után figyelmeztető jelzés szól, és a hiba jelzés (A) villog. Adja meg az időt helyesen (a megadás csak a zóna jel villogása idején lehetséges), majd nyomjon Enter-t. Másodpercek nullázása: a “0” számjegyet 2 másodpercnél hosszabb ideig nyomva kell tartani.
Második időzóna beállítása
Ennek programozásához először nyomja a (13) Memo Scan/Dual Time-t: a 2-es időzónát jelző óra szimbólum villog. Nyomja meg 7 másodpercen belül az (Enter) gombot: a zóna jelzés villogása abbamarad. Ismét Enter-t nyomva, a szimbólum újra villog - ez alatt lehet az időt beállítani, az előző pontban leírt módon. A beállítás után a (13) Dual Time majd a (10) Enter gombbal lehet visszatérni a helyi időhöz. Második zóna idejének kijelzése: A második zóna idejének rövid (7s) kijeleztetéséhez röviden meg kell nyomni a (13) Dual Time-t; a tartós kijelzéshez pedig Dual Time-t, majd Enter-t. Visszatérés a helyi idő kijelzéshez: ismét Dual Time, majd Enter megnyomásával.
RÁDIÓ
Antennák:
-FM (URH) frekvencia (87,5…108 MHz): a teleszkópantennát teljesen húzza ki. A jobb vétel érdekében az antennát dönteni és forgatni is lehet.
-MW (közép) hullámhoz (520…1710 kHz) ferritantenna van beépítve. Jobb vétel érdekében a készüléket kell forgatni.
-SW (rövidhullám) (2,30…26,10MHz) vételéhez a teleszkópantennát ki kell húzni és függőlegesre állítani.
ÁLLOMÁSKERESÉS (HANGOLÁS)
Közvetlen hangolás
Pl. ha egy 100,7MHz-es adót akar hallgatni, akkor kapcsolja be a rádiót, válassza ki a Band gombbal az FM hullámsávot, majd nyomjon Enter-t. A kijelzőn “-:--” jelenik meg. Ezután a számjegy gombokkal adja be a frekvenciát (“1” “0” “0” “7”) - tizedespont nincsen, ezért a sáv beállításra ügyelni
kell! A bevitelt Enter-rel lehet zárni. A frekvencia a kijelzőn látható. Állítsa az antennát úgy, hogy a legjobb vételt kapja. Állítsa be a hangerőt, és ha szükséges, kapcsoljon sztereóba.
Manuális hangolás
Itt a bekapcsolás és sávválasztás után a frekvenciát nem a szám gombokkal kell megadni, hanem a (9) fel/le nyíl gombok nyomogatásával léptetni. A lépés nagysága URH sávban 100kHz, középhullámon 9 ill. 10kHz (a 20 kapcsolótól függően), rövidhullámon pedig 5kHz.
Állomáskeresés
A bekapcsolás és sávválasztás után a keresést a fel- vagy le nyíl gomb 0,5s-nál hosszabb megnyomásával lehet indítani. A készülék automatikusan végigpásztázva a sávot megkeresi a benne található adókat és mindegyiknél megáll. Ha a sáv végére ért, hangjelzés után a másik végétől folytatja. A keresés befejezéséhez nyomja 0,5s-ig valamelyik nyíl gombot.
Hangolás memória használatával
A készülékben összesen 45 tárhely van, ebből 18 az URH és rövidhullámú sávhoz, 9 a középhullámhoz tartozik. Kapcsolja be a rádiót és válassza ki a kívánt adó frekvenciáját a fentebb leírt módok egyikével. Nyomja meg az M-mel jelölt (12) memória gombot. A kijelzőn 7s-ig villog a MEMO szimbólum, javasolva a foglaltak után következő szabad tárhelyet. Nyomja még egyszer az M-et, ekkor a kiválasztott frekvencia el lesz tárolva az illető memória helyre (cím). Memória cím változtatás: a megfelelő számjegy gombbal válassza ki a változtatni kívánt címet. Nyomja az M gombot: a MEMO szimbólum, valamint az aktuális cím villog. A villogás alatt le lehet a címet cserélni, az új címet jelentő szám 2s-ig tartó nyomásával. Az URH és rövidhullámú tartományokhoz 18-18 tárhely van. Ezeknél is 2s-ig nyomni kell az új cím számjegy-gombját a változtatáshoz. Ha az adott sáv összes tárhelye foglalt, a szám megnyomásakor a FUL (tele) jelzést kapjuk. Ha mégis felül akarjuk írni, 2s-ig nyomni kell a szám gombot.
Tárolt adó behívása
Bekapcsolás és sávválasztás után nyomja meg az állomáshoz tartozó számot. A készülék azonnal ráhangolódik a megfelelő adóra, a kijelzőn pedig megjelenik a tárhely száma és frekvenciája.
Rövidhullámú sáv választás
A rövidhullámú tartomány sávokra oszlik, amelyeket a hullámhosszal jellemzünk. Ez a készülék 120m…11m-es sávban vesz. Bekapcsolás és sávválasztás után az SW Select gombbal válassza ki a kívánt méter tartományt. A kijelzőn látható a méter- és frekvencia adat is.
Automatikus tárolási rendszer (APS=Auto Preset System)
A közép- és URH tartománynál egy egyszerű lehetőség van az adónak a lehető legnagyobb pontossággal történő tárolására. Bekapcsolás és sávválasztás (közép- vagy URH) után nyomja a fel/le nyíl gombokat egyszerre, legalább 2s-ig. A rádió nyugtázó hangot ad, és a kijelzőn villog az APS felirat. Megkezdődik a keresés, a legkisebb frekvenciától, és a talált állomások tárolásra kerülnek a térerejük szerinti sorrendben. Az APS folyamat végén újból hangjelzést kapunk. A kijelzőn a MEMO felirat látható, valamint az 1-es tárhely cím (a legerősebb adó). Ha a keresés során nem sikerül vehető adót találni, a kijelzőn URH sávnál 87,50MHz, középhullámnál 520kHz látható.
Ha több állomást sikerül találni, mint amennyinek a számára memória van fenntartva az illető sávban, a 18 ill. 9 legerősebb adó lesz tárolva. Az APS keresés során a korábbi memória beírások törlődnek. Rövidhullámon APS nem végezhető. A folyamatot a készülék kikapcsolásával meg lehet szakítani.
Memória pásztázás (Memory Scan)
Az állomások egymás utáni megkereséséhez bekapcsolás és sávválasztás után nyomja meg a (13) Memory Scan gombot, ezzel elindul a futtatás. A tárolt állomások sorban be lesznek híva, 7s-os szünetekkel. Pásztázás megállítása egy állomásnál, ill. befejezése: tetszőleges gomb megnyomásával.
AZ ÉBRESZTŐ HASZNÁLATA
Ébresztési idő beállítása
A beállítást be- vagy kikapcsolt rádió mellett egyaránt lehet végezni. Bekapcsolt rádiónál nyomja a Display gombot, az idő kijelzéséhez.
Ébresztés rádióval
Az ébresztési idő beállításához nyomja az Alarm gombot - a kijelzőn az utoljára beállított ébresztési időt látja, villogó “Alarm” szimbólum mellett. A szám gombokkal adja meg az időt, majd nyugtázza az Alarm-mal. A kijelzőn ezután villog a hangszóró+alarm jelzés (ébresztés rádióval). Amíg a kijelző villog (7s), erősítse meg Enter-rel. Ezután visszatér az idő kijelzés.
Ébresztési idő megtekintése
Amikor a kijelző időt mutat (ehhez szükség esetén nyomja a Display gombot), az Alarm gomb megnyomásával lehet behívni az utoljára beállított ébresztési időt. Visszalépés idő kijelzésbe: Enter-rel.
Ébresztés törlése
Az előző bekezdésben leírt módon hívja be az ébresztési időt. Ha most ismét megnyomja az Alarm-ot, a kijelzőn 7s-ig villog az Alarm kiírás, majd eltűnik. Ezzel az ébresztést kiiktatta.
Az ébresztés
A rádió a fentiek után beállított időpontban bekapcsol, az utoljára hallgatott állomásra.
Ébresztés leállítás
A rádiót a kikapcsoló gombbal lehet 24 órára elhallgattatni. Az ébresztési készenlét megmarad, és a rádió 24 óra múlva újra megszólal. Ha nem kapcsolják ki, a rádió ébresztéskor egy óra hosszat szól.
Szunyókálás (“Snooze”)
Ha szeretne még 6 percet szunyókálni, az ébresztés idején nyomjon meg egy tetszőleges gombot, kivéve a (4) kikapcsolót és a (3) világítást. A kijelzőn villog az (F) szunyókálás szimbólum valamint az ébresztő üzemmód jele**.
Ébresztés zümmögővel
Az ún. Humane Wake System, HWS azt jelenti, hogy ébresztő hang szól szünetekkel, erősödve. Egy percig 15s­onként egyre hangosabb hangsorozat hallható, majd egy perc szünet következik, és ezután újra indul a ciklus. Ezt az ébresztést is a POWER gombbal lehet leállítani úgy, hogy egy nap múlva ismétlődjön; leállítás nélkül egy óra hosszat tart.
Ébresztési idő beállítás
A zümmögős ébresztésnél ugyanúgy történik, mint a rádiósnál, csak itt az idő beadás után (megerősítés Alarm­mal) a (8) gombbal be kell hívni a kijelzőre az “Alarm .. HWS” kiírást. Enter-rel 7s-on belül megerősítve, visszatér az óraidő kijelzés.
A további funkciók azonosak a rádiós ébresztéssel.
2
Loading...
+ 1 hidden pages