Panasonic NV-GS330 User Manual [et]

KASUTUSJUHEND
Digitaalne videokaamera
Mudeli number NV-GS330
Enne kasutamist lugege palun käesolev kasutusjuhend hoolikalt läbi.
EP
Kodulehekülg: http://www.panasonic-europe.com
VQT1L41
Ohutusteave
HOIATUS:
VÄHENDAMAKS TULEKAHJU, ELEKTRILÖÖGI VÕI TOOTE KAHJUSTAMISE RISKI,
• ÄRGE JÄTKE SEDA SEADET VIHMA, NIISKUSE, TILKUVATE VÕI PRITSIVATE VE­DELIKE KÄTTE JA JÄLGIGE, ET SEADMELE EI ASETATAKS MINGEID VEDELIKKE SISAL­DAVAID ESEMEID, NÄITEKS VAASE.
• KASUTAGE AINULT SOOVITATUD TARVIKUID.
• ÄRGE EEMALDAGE SEADME KATET (EGA TAGAPANEELI), SEAL EI OLE KASUTAJA HOOLDUST VAJAVAID OSI. USALDAGE SEADME HOOLDUS KVALIFITSEERITUD TEENINDUSTÖÖTAJALE.
ETTEVAATUST!
• ÄRGE PAIGALDAGE SEDA SEADET RAAMA­TUKAPPI, SISSEEHITATUD SEINAKAPPI EGA MUUSSE UMBSESSE KOHTA. TAGAGE, ET SEADE OLEKS HÄSTI ÕHUTATUD. ÜLEKUUMENEMISE VÄLTIMISEKS JÄLGIGE, ET ÕHUAVASID EI TAKISTAKS KARDINAD VÕI MUUD MATERJALID
• ÄRGE UMMISTAGE SEADME VENTILATSIOO­NIAVASID AJALEHTEDE, LAUDLINADE, KARDINATE EGA MUUDE SARNASTE ESEMETEGA.
• ÄRGE ASETAGE SEADMELE LAHTISE TULE ALLIKAID, NÄITEKS PÕLEVAID KÜÜNLAID.
• VISAKE KASUTATUD PATAREID ÄRA KESK­KONNASÕBRALIKUL VIISIL.
Pistikupesa paigaldatakse seadme lähedale, kergesti ligipääsetavasse kohta. Toitejuhtme pistik peab jääma kergesti kasutata­vaks. Seadme täielikuks vooluvõrgust lahtiüh­endamiseks eemaldage toitepistik vahelduvvoolu pistikupesast. Toote tähistus asub seadme põhja all.
Toote tähistus asub seadme põhja all.
Hoiatus
Tule-, plahvatus- ja põletusoht. Ärge lammutage seadet iseseisvalt osadeks. Ärge jätke akusid allpool toodud temperatuurist kõrgemale ega põletage neid.
Nööppatarei 60 oC Patareipakk 60 oC
VQT1L41
VQT1L41
Videokaamera õigeks kasutamiseks
lugege enne hoolikalt kasutusjuhendit
• Kasutaja vastutab isiklikult kõigi video­kaamera kasutusjuhendis esitatud toimin­gute mittejärgimisest tulenevate vigastuste või materiaalse kahju eest.
Videokaamera testimine.
Enne esimese tähtsa sündmuse salvestamist testige videokaamerat, et teha kindlaks, kas kaamera jäädvustab korralikult ja kõik funktsioo­nid töötavad.
Tootja ei vastuta salvestatud materjali kaotuse eest.
Tootja ei ole mitte mingil juhul vastutav salves­tatud materjali kaotuse eest videokaamera, lisatarvikute või videokassettide rikke või defekti korral.
Jälgige hoolikalt autorikaitseseadust.
Eelsalvestatud lintide või plaatide või muu väljaantud või ülekandena edastatava materjali salvestamine muul eesmärgil kui isiklikuks kasutamiseks võib olla vastuolus autorikaitse­seadusega. Ka isiklikuks kasutamiseks võib teatud materjali salvestamisel olla piiran­guid.
• USA patentide numbrid: .6,836,549; 6,381,747; 7,050,698; 6,516,132; ja 5,583,936.
• Videokaameras kasutatakse autorikaitse alla kuuluvaid tehnoloogiaid ning see on kaitstud USA patenteeritud tehnoloogiateja intellektu­aalse omandiga. Nimetatud autorikaitse alla kuuluvate tehnoloogiate kasutamiseks peab olema firma Macrovision Company volitus. Videokaamerat ei tohi lahti võtta ega ümber ehitada.
• SDHC logo on kaubamärk.
• miniSD logo on kaubamärk.
• Leica on Leica microsystems IR GmbH registreeritud kaubamärk ja Dicomar on Leica Camera AG registreeritud kaubamärk.
• Kõik muud käesolevas kasutusjuhendis mainitud ühingu- ja tootenimed on vastavate äriühingute kaubamärgid.
SD-kaardile salvestatud failid
Käesoleva videokaameraga ei pruugi olla või­malik esitada faile, mis on salvestatud ja loodud mõnes muus seadmes, ning vastupidi. Kontrol­lige seetõttu eelnevalt seadmete ühilduvust.
Viidatavad leheküljed
Viidatavad leheküljed on tähistatud lehekül­jenumbri ees ja järel olevate sidekriipsudega, näiteks -00­Menüüdes tehtavate toimingute järjekorda tähistavad kirjelduses märgid >>.
Elektromagnetiline ühilduvus (EMC)
Selle sümbol (CE) on esitatud toote nimeplaadil.
Kasutage vaid soovitatud lisatarvikuid.
• Kasutage vaid kaasasolevaid multifunktsio­naalseid või USB-kaableid.
• Kui kasutate eraldi müüdavaid juhtmeid, kasutage maksimaalselt 3 meetri pikkust juhet.
• Vältimaks allaneelamist, hoidke mälukaart eemal laste käeulatusest.
Teave kasutajatele (eramajapi­damised) elektri- ja elektroonikaseadmete
utiliseerimise kohta
See sümbol toodetel ja / või toodetega kaasasolevatel dokumentidel tähendab seda, et kasutatud elektri- ja elektroonikatooteid ei tohi
majapidamisjäätmetega. Nõuetekohase käitlemise, taaskasutuse ja ringlussevõtu tagamiseks tuleb need tooted viia sihtotstarbelisse kogu­mispunkti, kus need võetakse vastu tasuta. Alternatiivina võib mõnes riigis olla võimalik tagastada toode kohalikule jaemüüjale sama­väärse uue toote ostmisel. Selle toote nõuetekohane utiliseerimine aitab hoida kokku väärtuslikke ressursse ja vältida võimalikke negatiivseid mõjusid inimeste tervisele ja keskkonnale, mis võivad nõudeid eirava jäätmekäitlusega kaasneda. Pöörduge kohalikku omavalitsusse, et saada lisateavet lähima sihtotstarbelise kogu­mispunkti kohta. Vastavalt siseriiklikele õigusaktidele võib juhul, kui selliseid jäätmeid ei utiliseerita vastavalt nõuetele, kohaldada karistusi.
Äriklientidele Euroopa Liidus
Kui soovite loobuda tarbetuks muutunud elek­tri- ja elektroonikaseadmetest, siis pöörduge edasise teabe saamiseks vastava seadme müüja või tarnija poole. Teave utiliseerimise kohta muudes riikides väljaspool Euroopa Liitu See sümbol kehtib ainult Euroopa Liidus. Kui soovite loobuda sellest tootest, siis pöör­duge kohalikku omavalitsusse või seadme müüja poole, et saada teavet selle toote nõuetele vastava utiliseerimismeetodi kohta.
visata ära koos tavaliste
VQT1L41
Lõppkasutaja litsentsileping (USB-draiverile, SweetMovieLife’i ja MotionDV STUDIO tarkvarale)
Teile (Litsentsisaajale) on antud käesolevas Lõppkasutaja Tarkvara Lepingus (Leping) määratletud tarkvara kasutusõigus tingimusel, et nõustute käesoleva Lepingu tingimustega. Kui Litsentsisaaja ei nõustu selle Lepingu tingimustega, tuleb Tarkvara viivitamatult tagastada Matsushita Electric Industrial Co., Ltd.-le (Matsushita), selle edasimüüjale või turustajale, kellelt selle ostsite.
Punkt 1 Litsents Litsentsisaajale antakse tarkvara, sealhulgas CD-ROMi plaadile salvestatud või kirjeldatud teave, kasutus­juhendid ja muud andmekandjad, mis on Litsentsisaajale üle antud (nimetatakse edaspidi Tarkvaraks), kasutusõigus, kuid Litsentsisaajale ei anta mingeid Tarkvaraga seotud patentide, autoriõiguste, kaubamärkide ega ametisaladuste õigusi.
Punkt 2 Kasutamine kolmanda osapoole poolt Litsentsisaaja ei tohi Tarkvara kasutada, kopeerida, modifitseerida, edastada ega lubada mingil kolmandal osapoolel tasuta või mitte Tarkvara kasutada, kopeerida ega modifitseerida mingil muul viisil kui selles Lepingus on sõnaselgelt määratud.
Punkt 3 Tarkvara kopeerimise piirangud Litsentsisaaja võib teha Tarkvarast kas osaliselt või tervikuna ühe koopia ainuüksi varukoopiaks.
Punkt 4 Arvuti Litsentsisaaja tohib Tarkvara kasutada ainult ühes arvutis ja mitmes arvutis kasutamine on lubamatu.
Punkt 5 Ümberehitamine, lahti võtmine või komponentide eraldamine Litsentsisaaja ei tohi Tarkvara ümber ehitada, lahti võtta ega selle komponente eraldada, välja arvatud määral, mis on lubatav vastavalt Litsentsisaaja elukoha riigi seadusandlusele. Matsushita või selle edasimüüjad ei vastuta mingite Tarkvara defektide või Litsentsisaaja kahjude eest, mis tulenevad Litsentsisaaja poolt Tarkvara ümber ehitamisest, lahti võtmisest või komponentide eraldamisest.
Punkt 6 Kahjude hüvitamine Tarkvara on selle olemasoleval kujul ilma mingite selgelt väljendatud või eeldatavate garantiideta, sealhul­gas, kuid mitte üksnes, garantiid õiguste rikkumatuse, turustatavuse ja/või mingiks konkreetseks otstarbeks sobivuse kohta. Lisaks ei garanteeri Matsushita, et Tarkvara töös ei teki katkestusi või vigu. Matsushita või selle edasimüüjad ei vastuta mingite Litsentsisaaja kahjude eest, mis tulenevad Litsentsisaaja poolt Tarkvara kasutamisest või sellega seoses.
Punkt 7 Ekspordinõuded Litsentsisaaja nõustub Tarkvara mitte eksportima ega taaseksportima mis tahes kujul ilma asjakohaste eksportlitsentsideta vastavalt Litsentsisaaja elukoha riigis kehtivatele eeskirjadele, kui see on vajalik.
Punkt 8 Litsentsi lõppemine Käesolevaga Litsentsisaajale antud õigused lõpevad automaatselt juhul, kui Litsentsisaaja ei täida kõiki selle Lepingu tingimusi. Sellisel juhul peab Litsentsisaaja hävitama Tarkvara ja sellega seotud dokumentatsiooni koos kõigi sellest tehtud koopiatega Litsentsisaaja enda kulul.
VQT1L41
Sisukord
Ohutusteave .......................................................... 2
Tarvikud.................................................................. 6
Lisavarutus.............................................................. 6
Osade nimetused ja käsitsemine .......................... 6
Objektiivikatte kinnitamine...................................... 8
Käerihm ............................................................... 9
Toide...................................................................... 9
Laadimisaeg ja salvestusaeg.............................. 11
Kaamera sisselülitamine....................................... 11
Kuupäeva ja kellaaja seadismineta..................... 12
LCD-kuvari kasutamine....................................... 13
Pildinäidiku kasutamine........................................ 13
Kiirkäivituse funktsioon Quick Start....................... 14
Kasseti sisestamine/eemaldamine........................ 15
Mälukaardi sisestamine/eemaldamine.................. 16
Töörežiimi valimine............................................... 17
Juhtkangi kasutamine.......................................... 17
Spikri režiim.......................................................... 19
Keele vahetamine................................................. 19
Menüükuva kasutamine...................................... 19
LCD-kuvari/ pildinäidiku reguleerimine................. 21
Kaugjuhtimispuldi kasutamine.............................. 22
Enne kasutamist
Salvestusrežiim
Kontrollige enne salvestamist............................... 24
Salvestamine lindile........................................... 25
Salvestuse kontrollimine....................................... 26
Tühja lindiosa otsing......................................... 26
Fotode salvestamine mälukaardile lindile
salvestamise ajal.................................................. 27
Fotode salvestamine mälukaardile (Photoshot).... 27
Suurendamine/vähendamine............................... 29
Iseenda jäädvustamine ...................................... 30
Taustvalgustuse kompenseerimine....................... 30
Värvilised öövõtted ……….................................. 31
Loomuliku nahavärvuse säilitamine.................... 31
Telelähivõte........................................................... 32
Võtte tugevnev/vaibuv üleminek............................ 32
Tuulemüra vähendamine.................................... 33
AGS (Anti-Ground-Shooting ehk maapinna
jäädvustamise vastane) funktsioon..................... 33
Taimeriga salvestamine........................................ 34
Laiekraan/4:3 kuvasuhe........................................ 34
Pildi stabiliseerimine............................................ 35
Juhiste funktsioon.............................................. 35
Salvestamine eri olukordades (võtterežiim).......... 36
Salvestamine loomulikes värvides
(värvustasakaal).................................................... 37
Käsitsi teravustamine.......................................... 38
Säriaja ning ava käsitsi reguleerimine........ 38
Lindi taasesitus..................................................... 40
Taasesitus aegluubis/kaadrikaupa........................ 41
Muudetava kiirusega otsimine.............................. 41
Taasesitus teleris.................................................. 42
Taasesitus mälukaardilt......................................... 43
Mälukaardile salvestatud failide kustutamine...... 44
Mälukaardi vormindamine.................................... 44
Mälukaardil olevate failide kaitsmine.................... 45
Printimisandmete kirjutamine
mälukaardile (DPOF-sätted)................................. 45
Salvestamine lindilt mälukaardile..................... 46
Kopeerimine DVD-salvestisse või
videomagnetofonile (dubleerimine)....................... 46
DV-kaabli kasutamine salvestamiseks
(digitaalne dubleerimine).................................... 47
Heli dubleerimine................................................. 48
ühendamise teel (PictBridge)................................ 49
Enne kasutamist .................................................. 51
Installeerimine ja ühendamine............................ 54
Tarkvara................................................................ 58
Muud..................................................................... 60
Menüüloetelu........................................................ 64
Pildistamise menüüd........................................... 66
Taasesituse menüüd........................................... 66
Muud menüüd...................................................... 67
Näidud ................................................................. 68
Hoiatused ja häiresignaalid.................................. 69
Funktsioonid, mida ei saa kasutada korraga........ 70
Enne kui saadate kaamera remonti
(tõrkepõhjuste leidmine ja kõrvaldamine)............. 71
Ohutusnõuded...................................................... 75
Mõistete selgitused............................................. 79
Tehnilised andmed .............................................. 81
Taasesitusrežiim
Montaažirežiim
Piltide printimine otse printeriga
Kasutamine arvutiga
Menüü
Muud
Tehnilised andmed
VQT1L41
Enne kasutamist
Enne kasutamist
Tarvikud
Käesoleva seadme komplekti kuuluvad alljärgnevad tarvikud:
Osade nimetused ja käsitsemine
Kaamera
VSK0651B
1) Toiteadapter, alalisvoolujuhe, toitejuhe
-10-
2) Aku -9-
3) Kaugjuhtimispult, nööppatarei-22-
4) Videokaamera ühenduskaabel-46-
5) USB-kaabel ja CD-ROM-49-, -51-
K2GJ2DC00011 K2CQ2CA00006
CR2025
N2QAEC000021
K2KZ4CB00011
K2KZ9CB00001
Lisavarustus
1) Toiteadapter (VW-AD11E)
2) Aku (liitium/ VW-VBG130/1320 mAh)
3) Aku (liitium/ VW-VBG260/2640 mAh
4) Aku (liitium/ VW-VBG6°/5800 mAh)
5) Akuhoidik(VW-VH04)
6) Aku (liitium/CGA-DU21/2040 mAh)
7) Lainurkkonverter (VW-LW3707M3E)
8) Telekonverter (VW-LT3714ME)
9) Filtrikomplekt (VW-LF37WE)
10) Videotuli (VW-LDC102E)
11) Videotule lamp (VW-LDC102E)
12) Statiiv (VW-CT45E)
13) DV-kaabel (VW-CD1E)
• Mõnes riigis ei pruugi kõiki lisatarvikuid müügil olla .
• Akulaadijakomplekti VW-VH04 (lisavarustus) olemasolu on vajalik.
1
2
1
Värvustasakaalu andur-37- Kaugjuhtimispuldi andur -23-
2
Hoiderihm -9-
3
Objektiiv (LEICA DICOMAR)
4
Mikrofon (sissehitatud, stereo-29-, -33-
5 6
5
Töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/ FOCUS] -24-, -36-, -37-, -38-
6
Taaslähtestamisnupp [RESET] -74- Audio-
7
video/ S-video väljundpesa [A/V] -46-
• Kasutage üksnes komplekti kuuluvat multifunktsionaalset ühenduskaablit, vastasel korral võib heli taasesitus olla häiritud.
3
4
7
VQT1L41
9
10
11
12
13
8
Pildinäidik -13-, -79-
LCD-ekraanide tootmistehnoloogia tõttu võivad pildinäidiku ekraanil olla mõned väikesed heledad või tumedad punktid. See ei ole siiski tõrge ega halvenda võtte salvestuskvaliteeti.
9
USB-pesa [(pict) ] -49-, -58-
10
Alalisvoolujuhtme ühenduspesa [DC/C.C.IN]-10-
11
DV-väljundpesa [DV]-47-
12
Akuhoidik -10-
13
Aku vabastushoob [BATTERY]
-10-
14
Toitelüliti [OFF/ON] -11- Oleku märgutuli -11-
15 16
Menüünupp [MENU] -19-
17
Juhtkang -17-
18
Töörežiimide valikulüliti-17-
19
Salvestamise stardi/stoppnupp-25-
Enne kasutamist
14
15
20
16
21
17
18
19
23
20
LCD-kuvar -13-, -79-
LCD-ekraanide tootmistehnoloogia tõttu võivad kuvaril olla mõned väikesed heledad või tumedad punktid. See ei ole siiski tõrge ega halvenda võtte salvestuskvaliteeti.
21
LCD-kuvari avamiskoht -13-
22
Kõlar -40-
23
Mälukaardi kasutamise märgutuli-16-
24
Mälukaardipilu -16-
25
Mälukaardipilu kate-16-
26
27
22
24
25
28
29
30
31
VQT1L41
Kassetihoidik-15-
26
Tarvikuklamber
27
• Sinna kinnitatakse näiteks videotuli (VW-LDC102E, ei kuulu komplekti).
28
Kassetiväljastusnupp [OPEN/EJECT] -15-
29
Kassetikate -15- Suurendushoob [W/T] -29-
30
Helitugevuse nupp [ /VOL+] -40-
31
Pildistamisnupp [ ] -27-
Enne kasutamist
32
32
Statiivipesa Siia avasse saab kinnitada lisavarustuses oleva statiivi (VW-CT45E). (Enne statiivi kinnitamist kaamera külge lugege hoolikalt kasutusjuhendi vastavat kohta.)
• Statiivi kasutamisel ei saa avada mälukaar­dipilu katet. Sisestage alguses mälukaart ja alles seejärel kinnitage statiiv.
 
33
33
Objektiivivarjuk Objektiivivarjuki eemaldamiseks pöörake seda vastupäeva . Paigaldamiseks asetage see pilusse ja keerake päripäeva.
• Paigaldage filtrikomplekti (VW-LF37WE; lisavarus­tus) hallfilter või mitmekihiline kaitsefilter objekti­ivivarjuki ette. Ärge paigaldage varjuki peale muid tarvikuid (välja arvatud objektiivikate) (vaadake filtrikomplekti kasutusjuhendit.)
• Telekonverteri (VW-LT3714ME; lisavarustus) või lainurkkonverteri (VW-LW3707M3E; lisavarustus) paigaldamisel eemaldage esmalt objektiivivarjuk. (Vt telekonverteri või lainurkkonverteri kasutus­juhend).
• Kui paigaldatud on 2 objektiivitarvikut, näiteks hall­filter ja telekonverter, ja [W/T] lüliti lükatakse [W] asendisse, siis pildi nurgad tumenevad. (Vinjett) (Kahe objektiivitarviku paigaldamisel eemaldage kõigepealt objektiivikate ja seejärel paigaldage tarvikud) (Kahe objektiivitarviku paigaldamisel eemaldage kõigepealt läätsekate ja seejärel paigaldage tarvikud)
Objektiivikatte kinnitamine
Objektiivikatte kinnitamine Objektiivikate kaitseb objektiivi pinda kahjustuste eest.
• Objektiivikate ja selle kinnituspael on eelnevalt käerihmale kinnitatud.
• Tõmmake alati, kui Te objektiivikatet ei kasuta, selle kinnituspael noole suunas.
• Pärast salvestamist katke objektiiv selle kaitseks alati objektiivikattega.
• Objektiivikatte eemaldamiseks vajutage tugevalt sulgureid.
VQT1L41
Enne kasutamist
Käerihm
Seadke rihma pikkus oma käele vastavaks.
1 Reguleerige rihma pikkust ja polstri asendit.
Tõmmake käerihm lahti. Reguleerige rihma pikkust. Kinnitage rihm.
Toide
Aku laadimine
Ostuhetkel ei ole aku laetud. Enne toote kasutamist tuleb aku laadida.
• Aku laadimisaeg (-11-)
• Soovitame kasutada Panasonicu akusid. (-6-)
• Muude akude kasutamisel ei saa tootja tagada käesoleva toote kvaliteeti.
• Kui alalisvoolujuhe on ühendatud toiteadapteriga, siis akut ei laeta. Eemaldage alalisvoolujuhe toiteadapteri küljest.
1 Ühendage võrgujuhe toiteadapteriga ja ühendage pistik vooluvõrgu pistikupessa. 2 Asetage aku akupesa juurde, joondage tähised ja lükake aku tugevasti pessa.
Laadimise märgutuli
Põleb: akut laetakse. Kustub: laadimine on lõppenud Vilgub: aku on liiga tühi. Hetke pärast märgutuli
süttib ja algab tavaline laadimine. Kui aku temperatuur on liiga kõrge või madal, siis laadimise märgutuli [CHARGE] vilgub ja laadimisaeg on tavalisest pikem.
VQT1L41
Enne kasutamist
Ühendamine pistikupessa
Kui toiteadapter on ühendatud, siis on seade ooterežiimis. Kui toiteadapter on ühendatud pisti­kupessa, on tema primaarahel püsivalt pingestatud (puudub võrgulüliti).
1 Ühendage võrgujuhe toiteadapteriga ja ühend-
age pistik vooluvõrgu pistikupessa. 2 Ühendage alalisvoolujuhe toiteadapteriga. 3 Ühendage alalisvoolujuhe seadmega.
Toitejuhtme väljundpistik ei ole täielikult toiteadap-
teri pistikupesas. Nagu joonisel näidatud, jääb pistiku ja pistikupesa vahele pilu.
• Ärge kasutage toitejuhet muude seadmetega,
sest see toitejuhe on ette nähtud ainult video­kaamerale. Samuti ärge kasutage videokaamera ühendamiseks mõne muu seadme toitejuhet.
Aku eemaldamine
Aku eemaldamiseks lükake aku vabastushooba [BATTERY] ja libistage aku välja.
Aku mahakukkumise vältimiseks hoidke seda
käega kinni.
BATTERY
• Enne aku eemaldamist seadke toitelüliti [OFF/ON] kindlasti asendisse [OFF].
• Ärge kuumutage ega hoidke akusid tule lähedal.
• Ärge jätke akut/akusid pikemaks ajaks autosse otsese päikesevalguse kätte kui samal ajal on auto uksed ja aknad suletud.
10
VQT1L41
ETTEVAATUST
Aku valesti asendamisel võib tekkida plahva­tus. Vahetage aku täpselt samasuguse või võrdväärse, tootja poolt soovitatud tüüpi akuga. Kasutatud akusid käidelge vastavalt tootja juhistele.
Märkus laaditava aku kohta
See aku on taaskasutatav. Järgige kohalikke taas­kasutusalaseid määruseid.
Enne kasutamist
Laadimisaeg ja salvestusaeg
Alljärgnevates tabelites toodud ajad vastavad temperatuurile 25 °C ja suhtelisele niiskusele 60%. Kui temperatuur on kõrgem või madalam kui 25 °C, on laadimisaeg pikem.
Tarnekom­plekti kuuluv aku/ (7.2 V/ 640 mAh)
VW-VBG130
(7.2 V/
1320 mAh)
VW-VBG260
(7.2 V/
2640 mAh)
VW-VBG6
(7.2 V/
5800 mAh)
A Laadimisaeg B Suurim järjestikune salvestusaeg
C Tegelik salvestusaeg („Tegelik salvestusaeg” viitab kasseti salvestusajale, kui salvestamist korduvalt alustada ja seisata, seadet sisse ja välja lülitada, suumimishooba liigutada jne)1 h 10 min” tähendab 1 tundi ja 10 minutit.
• Tabelis näidatud laadimisaeg ja salvestusaeg on
ligikaudsed. Ajad näitavad salvestusaegu pildinäi­diku kasutamisel. Sulgudes toodud ajad näitavad salvestusaegu LCD-kuvari kasutamisel.
• Pika salvestusaja saamiseks on soovitatav ka-
sutada akusid VW-VBG130, VW-VBG260 ja VW­VBG260 (vähemalt 2 tundi pidevat salvestamist, vähemalt 1 tund tegelikku salvestamist).
A
B
C
A
B
C
A
B
C
A
B
C
1 h 40 min 1 h 15 min
(1 h 10 min)
30 min
(30 min)
2 h 40 min 2 h 10 min
(2 h)
55 min
(55 min) 4 h 55 min 4 h 25 min
(4 h 5 min)
1 h 55 min
(1 h 50 min)
10 h 30 min 10 h 10 min
(9 h 25 min)
4 h 30 min
(4 h 10 min)
• Tegelik aeg võib sellest lühem olla. Tabelis esitatud salvestusajad on ligikaudsed. Järgmistel juhtudel on salvestusaeg lühem: (pict) Kui kasutate pildinäi­dikut ja LCD-kuvarit korraga, pöörates LCD-kuvari ettepoole iseenda filmimiseks jne.
• Kaamera kasutamisel LCD-kuvariga koos [POWER LCD] seadistusega.
• Kasutamisel ja laadimisel akud soojenevad. Ka videokaamera põhikorpus soojeneb kasutamisel. See on täiesti normaalne.
• Aku tühjenemisel akunäidik muutub:
Kui aku on tühi, hakkab
näit vilkuma ( )
Kaamera sisselülitamine
Kui kaamera sisselülitamise ajal on objektiivil kate ees, ei pruugi automaatne värvustasakaal (-79-) õigesti toimida. Eemaldage objektiivikate ja lülitage kaamera alles seejärel sisse.
Toite sisselülitamine
1 Hoidke all nuppu , ja seadke toitelüliti [OFF/ON] asendisse [ON]
OFF ON
• Oleku märgutuli süttib punaselt ja videokaamera lülitub sisse.
• Kui seate toitelüliti [OFF/ON] lindile või mälukaar­dile salvestamise režiimis asendisse [ON] ja LCD­kuvar on suletud ning pildinäidik välja tõmmatud, siis lülitub videokaamera välja.
Toite väljalülitamine
1 Hoidke all nuppu , ja seadke toitelüliti [OFF/
ON] asendisse [OFF]
OFF ON
11
VQT1L41
• Alati, kui videokaamerat ei kasutata, seadke toitelüliti [OFF/ON] asendisse [OFF].
• Toite väljalülitumisel oleku märgutuli kustub.
Toite sisse/välja lülitamine
LCD-kuvari/ pildinäidiku abil Kui toitelüliti on asendis [ON] ja seade on lindile või mälukaardile salvestamise režiimis, saab toite sisse ja välja lülitada LCD-kuvari ja pildinäidiku abil.
Enne kasutamist
Kuupäeva ja kellaaja seadistamine
Videokaamera esmakordsel sisselülitamisel ilmub näit [SET DATE AND TIME] (kuupäeva ja kellaaja seadistamine).
1 Avage LCD-kuvar või tõmmake pildinäidik
kasutusvalmis asendisse. (-13-)
• LCD-kuvar või pildinäidik lülitub sisse. 2 Sulgege LCD-kuvar ja suruge pildinäidik
tagasi.
OFF ON
• Seadme toide lülitub välja üksnes siis, kui LCD-ku­var on suletud ja pildinäidik tagasi kokku surutud.
• Oleku märgutuli kustub automaatselt ja toide lülitub välja. (Kui kiirkäivituse funktsioon on sättel [ON] (-14-), lülitub seade kiirkäivituse ooterežiimi ja oleku märgutuli süttib roheliselt.)
• Lindile salvestamise ajal ei lülitu seadme toide välja isegi LCD-kuvari sulgemisel ja pildinäidiku tagasi kokku surumisel.
3 Videokaamera kasutamiseks ja toite sis-
selülitamiseks avage LCD-kuvar või tõmmake pildinäidik kasutusvalmis asendisse.
• Valige [YES] ja vajutage juhtkangi keskasendis. Kuupäeva ja kellaaja seadistamiseks tehke järg­nevad toimingud 2 ja 3. Kui kuvatav kuupäev ja kellaaeg ei ole õiged, seadke need õigeks
Valige lindile salvestamise režiim või mälukaar-
dile salvestamise režiim.
1 Valige [BASIC] >> [CLOCK SET] >> [YES].
(-19-)
2008
2 Seadistatava menüürea valimiseks lükake
juhtkangi vasakule või paremale. Soovitud väärtuse seadistamiseks liigutage juhtkangi seejärel üles või alla.
• Aastanumber muutub nii: 2000, 2001, ..., 2089, 2000, ...
• Kasutatakse 24-tunnist kellaaega.
3 Seadistuse salvestamiseks vajutage juht-
kangile.
• Kell käivitub sekundinäidust [00].
Kuupäev/kellaaeg
• Kuupäeva ja kellaaja funktsioon saab toidet kaa­merasse sisseehitatud liitiumakust.
• Kontrollige enne salvestamist kindlasti kellaaega, sest sissehitatud kell ei ole kuigi täpne.
OFF ON
• Oleku märgutuli süttib punaselt ja videokaamera lülitub sisse.
12
VQT1L41
Enne kasutamist
Sisseehitatud liitiumaku laadimine
• Kui kaamera sisselülitamisel ilmub näit [ ] või [- -], hakkab sisseehitatud liitiumaku tühjenema. Laadige aku järgnevate juhiste kohaselt. Pärast laadimist toite esmakordsel sisselülitamisel ilmub sõnum [SET DATE AND TIME]. Valige [YES] ja seadke kuupäev ja kellaaeg. Ühendage kaameraga toiteadapter või paigaldage kaamerale aku. Algab sisseehitatud liitiumaku laadimine. Jätke kaamera kirjeldatud olekusse ligikaudu 24 tunniks. Seejärel toidab sisseehitatud liitiumaku kuupäeva ja kellaaja funktsiooni ligikaudu 6 kuu vältel. (Aku laadimine toimub isegi siis, kui lüliti [OFF/ON] on asendis [OFF].)
LCD-kuvari kasutamine
Salvestamise ajal saab võtet jälgida avatud LCD-kuvaril (vedelkristallkuvaril).
1 Asetage sõrm LCD-kuvari avamiskohta ja tõmmake see noole suunas välja.
• LCD-kuvar avaneb täisnurga alla.
2 Pöörake LCD-kuvar soovitud asendisse.
Pildinäidiku kasutamine
Pildinäidiku lahti tõmbamine
1 Tõmmake pildinäidik välja ja vajutage selle pikendamiseks pikendamisnuppu.
• Pildinäidik lülitub sisse. (LCD-kuvari avamisel lülitub pildinäidik välja.)
Vaatevälja reguleerimine 1 Fookuse reguleerimiseks lükake okulaari korrektsiooninuppu.
1. 1. 2008
12:30:45
180o 90o
Kuvarit saab pöörata 180° objektiivi suunas või 90° pildinäidiku suunas.
• LCD-kuvari heledust ja värvustaset saab regu­leerida menüü kaudu.
• Kui kuvari avamisel või pööramisel rakendada­jõudu, võib see põhjustada kaamera kahjustusi või tõrkeid.
• Kui LCD-kuvarit pöörata 180° objektiivi suunas ja pildinäidik on välja tõmmatud (iseenda jääd­vustamisel), töötavad LCD-kuvar ja pildinäidik samal ajal.
13
VQT1L41
12:30:45
1. 1. 2008
• Pildinäidiku heledust saab reguleerida m enüü kaudu.
Enne kasutamist
Kiirkäivituse funktsioon Quick Start
Isegi suletud LCD-kuvari ja pildinäidikuga tarbib videokaamera veidi voolu, kui kiirkäivitus on sisse lülitatud (sättel ON). LCD-kuvari või pildinäidiku avamisel lülitub video­kaamera ligikaudu 1,7 sekundi pärast taas salvestamise/ pausi režiimi. Pidage silmas, et kiirkäivituse režiimis on voolutarve ligikaudu pool salvestuspausi režiimist. Kiirkäivituse režiimi kasutades saate säästa aku salvestus/ taasesitusaega.
• See toimub vaid järgmistel tingimustel:
• Aku kasutamise ajal: sisestatakse lint või mälukaart, kui valisite lindile salvestamise režiimi; sisestatakse mälukaart, kui valisite mälukaardile salvestamise režiimi. Toiteadapteri kasutamisel saab kiirkäivitust kasutada ka juhul, kui linti/mälukaarti ei ole sisestatud.
• Valige lindile/mälukaardile salvestamise režiim.
1 Valige [SETUP] >> [QUICK START] >> [ON].
(-19-)
2 Hoides toitelüliti [OFF/ON] jätkuvalt asendis [ON], sulgege LCD-kuvar ja suruge pildinäidik tagasi.
OFF ON
• Oleku märgutuli süttib roheliselt ja seade lülitub kiirkäivituse ooterežiimi.
• Videokaamera lülitub kiirkäivituse ooterežiimi ük­snes juhul kui LCD-kuvar on suletud ja pildinäidik kokku surutud.
3 Avage LCD-kuvar või tõmmake pildinäidik välja..
Kiirkäivituse tühistamine
1 Valige [SETUP] >> [QUICK START] >> [OFF].
(-19-)
• Kui kiirkäivituse puhkerežiimis seada toitelüliti [OFF/ON] asendisse [OFF], siis lülitub video­kaamera välja.
• Kui videokaamera on olnud ooterežiimis u 30 minutit, siis oleku märgutuli kustub ja video­kaamera lülitub täiesti välja.
• Kiirkäivitus katkestatakse ja toide lülitub välja järgmistel juhtudel:
• Kui töörežiimide valikulülitit liigutada.
• Kui aku või toiteadapter küljest võtta.
• Kui nii lint kui kaart võetakse välja aku kasutamise ajal lindile salvestamise režiimis.
• Kui kaart võetakse välja aku kasutamise ajal kaardile salvestamise režiimis.
• Kui videokaamera kiirkäivitamisel on kasu­tusel auto maatne värvustasakaal ning võtte valgusallikas erineb eelmise võtte omast, siis võib värvustasakaalu seadmiseks kuluda veidi aega. (Värvilise öövõtte kasutamisel säilib siiski viimati salvestatud võtte värvustasakaal.)
• Kui kiirkäivituse ooterežiimis lülitatakse toide sisse, siis on suurendustegur 1 x ja pildi suurus võib erineda enne kiirkäivituse ooterežiimi valitud suurusest.
• (Kui energiasäästurežiim [POWER SAVE] (-66-) on sättel [5 MINUTES] ja seade lülitub automaat­selt kiirkäivituse ooterežiimi, siis seadke toitelüliti [OFF/ON] asendisse [OFF] ja seejärel uuesti asendisse [ON].) Sulgege samuti LCD-kuvar ja pildinäidik ning seejärel avage uuesti LCD-kuvar või tõmmake pildinäidik välja.
OFF ON
• Oleku märgutuli süttib punaselt ja umbes 1,7 sekundit pärast toite sisselülitamist lülitub video­kaamera salvestamispausi režiimi.
14
VQT1L41
Enne kasutamist
Kasseti sisestamine/eemaldamine
1 Ühendage toiteadapter või aku ja lülitage toide
sisse.
2 Lükake nuppu [OPEN/EJECT] ja avage kas-
setikaas.
OPEN/ EJECT
• Kui kaas on täiesti avatud, tuleb kassetihoidik
välja.
3 Kui kassetihoidik on väljas, sisestage või
eemaldage kassett.
• Kasseti sisestamisel peab kassett olema joonisel näidatud asendis. Seejärel lükake kassett kindlalt lõpuni sisse.
• Kasseti eemaldamiseks tõmmake see otse välja.
4 Kassetihoidiku sulgemiseks vajutage tähisele [PUSH] .
PUSH
• Eelnevalt salvestatud kasseti sisestamisel kasutage salvestamise jätkamise koha otsimisel tühja lindiosa otsingu funktsiooni. Kui kirjutate eel­nevalt salvestatud kassetti üle, tuleb salvestamise jätkamiseks leida õige koht.
• Kassetikaane sulgemisel ei tohi midagi selle vahele jätta (näiteks juhet).
• Pärast kasseti kasutamist kerige see kindlasti algusse tagasi, võtke kassett kaamerast välja ja asetage karpi. Hoidke kassetikarpe püstasendis.
(-78-)
• Kui LCD-kuvarile ja/või pildinäidikule ei ole kondensatsiooni tähist ilmunud, aga märkasite kondensaadi teket objektiivil või põhiseadmel, siis ärge kassetikaant avage, vastasel korral võib kon­densaat tekkida ka videopeadele või lindile. (-75-)
Kui kassetihoidik ei tule välja
• Sulgege kassetihoidik täielikult ja avage see uuesti täies ulatuses.
• Kontrollige, kas aku on tühjenenud.
Kui kassetihoidik ei lähe oma pessa
• Seadke toitelüliti [OFF/ON] asendisse [OFF] ja seejärel uuesti asendisse [ON].
• Kontrollige, kas aku on tühjenenud.
Kustutuskaitse
Kui kustutuskaitse on avatud asendis (lükake [SAVE]-noole suunas), ei saa kassetti üle salvestada. Salvestamiseks lükake kustutuskaitse suletud asendisse (lükake noole [REC] suunas).
• Kassetihoidik on oma pesas.
5 Sulgege kassetikaas alles siis, kui kassetihoi-
dik on täiesti oma pesas.
15
VQT1L41
R E C SAVE
Enne kasutamist
Mälukaardi sisestamine/eemaldamine
Enne mälukaardi sisestamist/eemaldamist seadke toitelüliti [OFF/ON] asendisse [OFF].
• Kui mälukaardi sisestamise või eemaldamise ajal on toide sisse lülitatud, võivad kaameral tekkida tõrked või mälukaardile salvestatud andmed hävida.
1 Lülitage toide välja .
OFF ON
Kontrollige, kas oleku märgutuli kustus.
2 Avage mälukaardipilu kate.
1
3 Sisestage mälukaart kaardipilusse või võtke
see sealt välja.
• Mälukaardi sisestamisel pöörake mälukaardi etiketipool 1 enda poole ja lükake mälukaart ühe sujuva liigutusega lõpuni pilusse. Mälukaardi eemaldamisel vajutage mälukaardi keskele ja tõm­make see otse välja.
4 Sulgege mälukaardipilu kate korralikult.
Mälukaart
• Ärge vormindage mälukaarti mõne muu video­kaamera ega arvutiga. See võib muuta mälukaardi kasutuskõlbmatuks.
• 4 GB mälukaardid peavad olema SDHC mälu­kaardid.
• Mälukaardid, mille maht on suurem kui 4 GB ning millel puudub SDHC logo, ei ühildu SD tehniliste andmetega.
Mälukaardi kasutamise märgutuli
• Kui kaamera kasutab mälukaarti (lugemisel, salvestamisel, taasesitusel, kustutamisel jne), siis mälukaardi kasutamise märgutuli põleb. Mälukaart või salvestatud andmed võivad kahjustuda või kaameral tõrkeid esineda, kui mälukaardi kasu­tamise märgutule põlemise ajal tehakse järgmisi toiminguid:
• sisestatakse või eemaldatakse mälukaart;
• rakendatakse lülitit [OFF/ON] või töörežiimide valikulülitit;
• võetakse küljest aku või toiteadapter.
SD-mälukaart
• SD-kaardi etiketil näidatud mälumaht vastab autoriõiguste kaitsega ja hallatavale kogumäluma­hule ning videokaamera, arvuti või muu seadme tavamälu mahule.
Seade ühildub nii SD-mälukaartide kui SDHC mälukaartidega. SDHC-mälukaarte saate kasutada ainult seadmetel, mis nendega ühilduvad. SDHC-mälukaarte ei saa kasutada seadmetel, mis ühilduvad ainult SD-mälukaar­tidega. (Kui kasutate SDHC-mälukaarti mõnes muus seadmes, lugege kindlasti selle seadme kasutusjuhendit).
SD-mälukaardi kirjutuskaitse
• SD-mälukaardil on lülitiga kirjutuskaitse. Kui
lüliti on asendis [LOCK], ei saa mälukaardile kirjutada, sellel olevaid andmeid kustutada ega mälukaarti vormindada. Kui kaitse on tagasi lükatud, saab neid toimingud teha.
16
VQT1L41
Enne kasutamist
Töörežiimi valimine
Soovitud töörežiimi valimiseks pöörake töörežiimide valikulülitit.
1 Pöörake töörežiimide valikulülitit.
• Seadke soovitud režiimiks pöördlüliti asend.
lindile salvestamise režiim Kasutage seda
režiimi, kui salvestate võtteid lindile. (Võtete lindile salvestamise ajal saab samal ajal salvestada fotosid ka mälukaardile.)
: LINDI TAASESITUSREžIIM
Kasutage seda režiimi lindi taasesituseks.
: MÄLUKAARDILE SALVESTAMISE REŽIIM
Kasutage seda režiimi fotode salvestamiseks mälukaardile.
: MÄLUKAARDI TAASESITUSREŽIIM
Kasutage seda režiimi mälukaardile salvestatud fotode taasesituseks.
: ARVUTIGA ÜHENDATUD REŽIIM
Mälukaardile salvestatud võtteid saab vaadata või redigeerida arvutil-51-
Juhtkangi kasutamine
Juhtkangi põhitoimingud
Menüükuvas tehtavad toimingud ja taasesitata­vate failide valimine mitme pildi seast
Menüürea või faili valimiseks lükake juhtkangi üles, alla, vasakule või paremale ning valiku seadmiseks vajutage kang keskasendis alla.
Valimiseks lükake juhtkangi üles.
Valimiseks lükake juhtkangi alla..
Valimiseks lükake juhtkangi vasakule.
Valimiseks lükake juhtkangi paremale
Seadistamiseks vajutage juhtkangi kes-
kasendis.
Juhtkang ja menüükuva
Vajutage juhtkangi keskasendis ja kuvarile ilmuvad ikoonid. Näit muutub igal juhtkangi alla liigutamisel. (Lindi või mälukaardi taasesitusrežiimis ilmuvad ikoonid ekraanile automaatselt.)
1) Lindile salvestamise režiimis. (Töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/ FOCUS] on asendis [AUTO].)
17
VQT1L41
1/3
2/3
3/3
kuvatakse lindile salvestamise ajal.
Võtte tugevnev/vaibuv
W
üleminek Taustvalgustuse
S
kompenseerimine Spikrirežiim -19-
X
Loomuliku nahavärvuse
W
säilitamine Telelähivõte -32-
X
Värviline öövõte -31-
S
Salvestuse kontrollimine -26-
W
Tühja lindiosa otsing -26-
X
-32-
-30-
-31-
Enne kasutamist
2) Lindile salvestamise režiim([Töörežiimi vali­kulüliti [AUTO/MANUAL/ FOCUS] on asendis [MANUAL].)
4) Mälukaardile salvestamise režiim(Töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/ FOCUS] on asendis [AUTO].)
Ava või võimendusväärtus -38-
W
Värvustasakaal -37-
T
4/4
Säriaeg -38-
X
W
5/5
 kuvatakse lindile salvestamise ajal.
 kuvatakse ainult juhul, kui töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/FOCUS] on asendis [FOCUS].
3) Lindi taasesitusrežiim
X
S
T
W
X
Käsitsi teravustamine
Taasesitus/paus -40-
Peatamine -40-
Tagasikerimine (kiire läbivaatamine tagasisuunas)
Edasikerimine (kiire edasisuunas läbivaatamine)
-38-
-38-
-40-
-40-
W
S
1/2
X
W
2/2
X
5) Mälukaardile salvestamise režiim (Töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/FOCUS] on asen­dis [MANUAL].)
Taimeriga salvesta­mine
Taustvalgustuse kompenseerimine
Spikrirežiim -19-
Loomuliku nahavär­vuse säilitamine
Telelähivõte -32-
-34-
-30-
-31-
1
W
S
3/3
X
W
4/4
X
kuvatakse ainult juhul, kui töörežiimi valikulüliti [AUTO/MANUAL/FOCUS] on asendis [FOCUS].
6) Mälukaardi taasesitusrežiim
Ava või võimendusväärtus
Värvustasakaal
Säriaeg
Käsitsi teravustamine
-38-
-37-
-38-
-38-
18
VQT1L41
Slaidiesituse alustamine/
S
paus
T
Kustutamine -44-
W
Eelmise pildi taasesitamine -43- Järgmise pildi taasesi-
X
tamine
-43-
-43-
Enne kasutamist
Spikrirežiim
Funktsiooni kirjelduse kuvamiseks valige soovitud ikoon.
• Valige lindile/mälukaardile salvestamise režiim. 1 Ikooni kuvamiseks vajutage salvestuspausi
ajal juhtkangi. Lükake juhtkangi allapoole, kuni ilmub ikoon
2 Spikrirežiimi ikooni [ ] valimiseks lükake juhtkangi paremale
3 Soovitud ikooni valimiseks lükake juhtkangi
üles, vasakule või paremale.
• Valitud ikooni tähendus kuvatakse ekraanile. (pict) Näit muutub igal juhtkangi alla liigutamisel.
Spikrirežiimist väljumine
Valige ikoon [EXIT] või vajutage nuppu [MENU].
• Spikrirežiimi kasutamise ajal ei ole võimalik salvestada ega funktsioone seada.
Keele vahetamine
Kasutajaliidese keelt saab vahetada kuvarimenüü või menüükuva kaudu.
1 Valige [LANGUAGE] >> valige soovitud keel.
Menüükuva kasutamine
Iga menüü kohta täpsemalt: vt lk -64-. 1 Vajutage nuppu [MENU].
• Ilmub töörežiimide valikunupu abil valitud töörežiimile vastav menüü.
• Menüü kuvamise ajal ärge pöörake töörežiimide valikulülitit.
2 Peamenüü valimiseks liigutage juhtkangi üles
või alla.
3 Seadistuse kinnitamiseks lükake juhtkangi
paremale või vajutage sellele.
MENU (MENÜÜ)
19
VQT1L41
4 Alammenüü valimiseks lükake juhtkangi üles
või alla.
Enne kasutamist
5 Seadistuse kinnitamiseks lükake juhtkangi
paremale või vajutage sellele.
6 Seadistatava menüürea valimiseks lükake
juhtkangi üles või alla.
7 Seadistuse salvestamiseks vajutage juht-
kangile.
Menüükuvast väljumine Vajutage nuppu
[MENU].
Eelmisse aknasse tagasi pöördumine Lükake
juhtkangi vasakule.
Menüüde abil seadistamine
• Menüüd ei kuvata ajal, mil lindile või mälu­kaardile salvestate. Ühtlasi ei ole võimalik menüü kuvamise ajal lindile ega kaardile salvestada.
Juhtimine kaugjuhtimispuldi abil
Menüükuvas liikumine toimub sama moodi nagu põhiseadme nuppude kasutamisel.
1 Vajutage nuppu [MENU].
• IKasutage põhiseadmel oleva juhtkangi asemel noolenuppe (,,,) ja sisestusnuppu [ENTER].
3 Menüükuvast väljumiseks vajutage nuppu [MENU].
2 Valige menüürida.
20
VQT1L41
LCD-kuvari/ pildinäidiku reguleerimine
Heleduse ja värvustaseme reguleerimine 1 Valige [SETUP] >> [LCD SET] või [EVF SET] >> [YES].
2 Reguleeritava menüürea valimiseks lükake
juhtkangi üles või alla. [LCD SET]
: LCD-kuvari heledus : LCD-kuvari värvustase EVF SET] : Pildinäidiku heledus
3 Heledust kujutava näidikuriba liigutamiseks
lükake juhtkangi vasakule või paremale.
4 Seadistuse salvestamiseks vajutage nuppu
[MENU] või juhtkangi.
Enne kasutamist
• Kui LCD-kuvar on objektiivi suunas pööratud 180°, ei saa LCD-kuvari heledust reguleerida.
• Pildinäidiku heleduse reguleerimiseks sulgege LCD-kuvar ja pildinäidiku sisselülitamiseks tõm­make see kogu pikkuses lahti.
• Need seadistused ei mõjuta salvestatava pildi
omadusi.
• Kogu LCD-kuvari heledamaks seadmine
1 Valige [SETUP] >> [POWER LCD] >> [ON]. (pict) LCD-kuvarile ilmub tähis [ ].
• Kui nupp [POWER LCD] on sisselülitatud asendis [ON], muutub kogu LCD-kuvar tavapärasest umbes kaks korda tavalisest heledamaks.
• [POWER LCD] funktsiooni tühistamiseks valige [SETUP] >> [POWER LCD] >> [OFF].
• See ei mõjuta salvestatava võtte omadusi.
• Kui videokaamera lülitatakse sisse toiteadapteri kasutamise ajal, siis käivitub funktsioon [POWER LCD] automaatselt.
• Seda funktsiooni ei saa kasutada arvutiga ühen­datud režiimis.
21
VQT1L41
Enne kasutamist
Kaugjuhtimispuldi kasutamine
Kaugjuhtimispult
Videokaamera komplekti kuuluva kaugjuhtimispul­diga saab juhtida peaaegu kõiki videokaamera funktsioone.
1
2
Ekraanikuva nupp [EXT DISPLAY]-42-
1
Kuupäeva/kellaaja nupp [DATE/TIME] -66-
2
Heli dubleerimise nupp [AUDIO DUB] -48-
3
Salvestamisnupp [REC] (ei saa kasutada)
4 5
Noolenupud [, , , ] -20-
6
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
10
Pildistamisnupp [PHOTO SHOT]
11
Tagasikerimise/tagasisuunas kiire läbivaatamise nupp [] Pausinupp []
12 13
Stoppnupp []
14
Salvestamise stardi/stoppnupp [START/STOP] Taasesitusnupp [PLAY ]
15 16
Edasikerimise/edasisuunas läbivaatuse nupp []
17
Sisestusnupp [ENTER] -20-
tähendab, et need nupud töötavad samamoodi nagu videokaamera vastavad nupud.
Patarei paigaldamine
Enne kaugjuhtimispuldi kasutamist paigaldage sellesse videokaamera komplekti kuuluv lame ümmargune patarei.
1 Vajutage riivi 1 ja tõmmake patareihoidik välja.
14
15
16
17
6
Aegluubis/ kaadrikaupa liikumise nupp [ ), ] ( : tagasisuunas, : edasisuunas) -41-
7
Suumimise/ helitugevuse nupp [ZOOM/VOL]
8
Otsingunupp [VAR SEARCH] -41-
9
Menüünupp [MENU] -20-
22
VQT1L41
2 Seadke patarei nii, et sellel olev tähis (+) jääb
ülespoole, ja lükake patareihoidik oma kohale tagasi.
Enne kasutamist
HOIATUS
Patarei valesti paigaldamisel tekib plahva­tusoht. Asendage vanad patareid vaid samade või sama tüüpi ja tootja poolt soovitatud patare­idega. Kõrvaldage kasutatud patareid vastavalt tootja juhtnööre järgides.
Hoiatus!
Patareid tuleb hoida lastele kättesaamatult. Ärge kunagi pange nööppatareid suhu. Allaneelamisel kutsuge arst.
Kaugjuhtimispuldi kasutusulatus
• Kaugjuhtimispuldi ja kaamera vahekaugus: u 5 m. Nurk: u 10° üles ja 15° alla, vasakule ja Paremale.
Kaugjuhtimisrežiimi valimine
Kui korraga kasutatakse kahte kaamerat, seadistage üks videokaamera ja selle kaugjuhti­mispult režiimile [VCR1] ning teine videokaamera ja selle kaugjuhtimispult režiimile [VCR2]. See aitab vältida seadmepaaride vahelisi häireid. (Vaikimisi säte on [VCR1]. Patarei vahetamisel taasseadistub vaikimisi väärtus [VCR1].)
1 Kaamera seadistamine: Valige [SETUP] >> [REMOTE] >> [VCR1] või [VCR2]. 2 Kaugjuhtimispuldi seadistamine:
[VCR1]: Vajutage samal ajal nuppe [ ] ja []. 1 [VCR2]: Vajutage samal ajal nuppe [ ja []. 2
Patarei
• Kui nööppatarei on tühjenenud, asendage see uuega (tüüp: CR2025). Patarei peaks tavaliselt vastu pidama ligikaudu 1 aasta, kuid see sõltub kasutussagedusest.
• Patareid tuleb hoida lastele kättesaamatult. Kui kaamera ja puldi kaugjuhtimisrežiim ei ühildu, ilmub näidikule teade “REMOTE”. Kui kaugjuhtimispulti kasutatakse pärast kaamera sisselülitamist esimest korda, ilmub teade “CHECK REMOTE MODE” (-69-) ja kaugjuhtimispulti ei ole võimalik kasutada. Seadistage kaamerale ja puldile ühesugune kaugjuhtimisrežiim.
• Kaugjuhtimispult on ette nähtud kasutamiseks sisetingimustes. Väljas või tugevas valguses ei pruugi videokaamera õigesti töötada ka siis, kui kaugjuhtimispult on ettenähtud mõjuulatuse piires.
23
VQT1L41
Salvestusrežiim
Salvestusrežiim
Kontrollige enne salvestamist
Kontrollige järgmisi punkte enne oluliste sündmuste (näiteks pulmade) jäädvustamist või kui video­kaamerat ei ole pikemat aega kasutatud. Tehke proovisalvestus, et võiksite veenduda selles, kas pildi ja heli salvestamine toimub korralikult.
Videokaamera käeshoidmine
4)
5)
1) Hoidke videokaamerat kahe käega.
2) Asetage käsi läbi hoiderihma.
3) Ärge katke mikrofoni ega andureid käega.
4) Hoidke käed keha lähedal.
5) Seiske veidi harkis jalgadega.
• Väljas suunake kaamera võimalikult allapäikest. Tagantvalgustus jätab esiplaani varju.
Kontrollige järgmist
• Eemaldage objektiivikate. (-8-) (Kui kaamera
sisselülitamise ajal on objektiivil kate ees, ei pruugi automaatne värvustasakaal töötada õigesti. Eemaldage objektiivikate ja lülitage kaamera alles siis sisse.)
• Reguleerige käerihma (-9-)
• Avage LCD-kuvar või tõmmake pildinäidik välja.
(Suletud LCD-kuvari ja pildinäidikuga ei ole võimalik salvestamist alustada. Kui salvestamise ajal suletakse LCD-kuvar ja pildinäidik, siis toide ei lülitu välja enne salvestamise lõppu.)
• Reguleerige LCD-kuvarit/ pildinäidikut (-21-)
• Toide (-9-)
• Sisestage kassett/mälukaart (-15-, -16-)
• Seadke kuupäev ja kellaaeg (-12-)
• Valmistage kaugjuhtimispult ette (-22-)
• Seadke SP/LP-režiim (-24-)
Automaatrežiim
• Seadke lüliti [AUTO/MANUAL/FOCUS] asendisse [AUTO], siis videokaamera teravustab ja regu­leerib värvustasakaalu automaatselt.
• Automaatne värvustasakaal: -79-
• Automaatne teravustamine: -80-
• Sõltuvalt jäädvustatava võtte heledusest jm seatakse ava väärtus ja säriaeg automaatselt optimaalse heleduse saavutamiseks. (Kui valisite lindile salvestamise režiimi: säriaja väärtuseks saab seada kuni 1/250 s.)
• Teatud valgustustingimustes ja teatud võtete jäädvustamisel automaatne värvitasakaal ja teravustamine ei tööta. Sellisel juhul reguleerige värvustasakaal ja teravustage kaamera käsitsi.
• Võtterežiimi seadmine (-36-)
• Värvustasakaalu seadmine (-37-)
• Säriaja seadmine (-38-)
• Ava või võimendusväärtuse seadmine (-38-)
• Teravustamine (-38-)
• Salvestusrežiim
Valige lindile salvestamise režiim.
1 Valige [BASIC] >> [REC SPEED] >> [SP] või
[LP].
Kui valisite LP-režiimi, siis on salvestamisaeg SP-režiimi salvestamisajast 1,5 korda pikem, kuid teatud funktsioone ei saa kasutada.
• Oluliste salvestuste jaoks on soovitatav kasutada SP-režiimi.
• LP-režiimis parimate tulemuste saavutamiseks soovitame kasutada Panasonicu kassette, millel on LP-režiimi tähis (LP mode).
• LP-režiimis salvestatud võttele ei saa heli dubleerida. (-48-)
• LP-režiimis ei ole pildi kvaliteet halvem kui SP-režiimis, kuid taasesitamisel võib pilt muutuda säbruliseks ja teatud funktsioone ei saa kasutada.
• Taasesitamine muudel digitaalsetel vid­eoseadmetel või ilma LP-režiimita digitaalsel videoseadmel.
• LP-režiimis salvestatud võtte taasesitamine muudel digitaalsetel videoseadmetel.
• Taasesitus aegluubis/kaadrikaupa.
24
VQT1L41
Salvestusrežiim
Salvestamine lindile
Eemaldage objektiivikate. (-8-) (Kui kaamera sisselülitamise ajal on objektiivil kate ees, ei pruugi automaatne värvustasakaal töötada õigesti. Eemaldage objektiivikate
ja lülitage kaamera alles siis sisse.) Algselt on kuvasuhte sätteks [16:9], millega saate salvestada laiekraan-teleriga ühilduvaid võtteid. Teleri tavapärase (4:3) kuvasuhtega ühildu­miseks muutke kuvasuhte [REC ASPECT] sätet enne salvestamist (-34-) või salvestuse ühendatud teleri ekraanil vaatamise käigus (-42-).
• Valige lindile salvestamise režiim.
1 Salvestamise alustamiseks vajutage salvesta-
mise stardi/stoppnuppu.
2 Salvestamise ajutiseks peatamiseks (paus)
vajutage uuesti salvestamise stardi/stoppnup­pu.
;
Ekraanikuva lindile salvestamise režiimil
1)
R
0.2
100
Järgmised näidud ilmuvad kuvarile ainult siis, kui mälukaart on sisestatud ja vajutate nupu [ ] poolenisti alla. Kaugjuhtimispuldi kasutamisel näite ei kuvata.
1) Möödunud salvestusaeg
2) Järelejäänud salvestusaja tähis
3) Fotode suurus
4) Mälukaardi tähis (-68-)
5) Salvestatavate fotode arv (kui ühtegi fotot ei saa enam salvestada, hakkab see näit punaselt vilkuma).
6) Fotode kvaliteet
Järelejäänud lindi kestuse kuvarinäit
• Järelejäänud lindi kestust näidatakse minutites.
(Kui aega on jäänud alla 3 minuti, hakkab näit vilkuma.)
• Kuni 15 sekundit vältava salvestuse korral eipruugi
järelejäänud lindi kestuse näitu ilmuda või see võib olla ekslik.Teatud juhtudel võib järelejäänud lindi kestuse näit olla tegelikust kestusest 2–3 minutitlühem.
2)
3)
4)
5)
6)
• Lindile salvestamise aeg: vt lk -11-.
• Kontrollige, kas salvestamine õnnestus korralikult
(-26-).
• Tühja lindiosa saab leida spetsiaalse otsinguga
(-26-).
• Kui soovite heli dubleerimisel säilitada võtteheli
(-48-), siis valige pildistamiseks säte [ADVANCED] >> [AUDIO REC] >> [12bit].
25
VQT1L41
Loading...
+ 58 hidden pages