INDESIT XWDE 861480X S PL Daily Reference Guide [pl]

Krótka instrukcja
C
DZIĘKUJEMY ZA ZAKUP PRODUKTU INDESIT.
W celu uzyskania pełniejszej pomocy technicznej, należy zarejestrować urządzenie na
www.indesit.com/register
PANEL STEROWANIA
1. Przycisk ON/OFF
3. Przycisk TEMPERATURA
4. WYŚWIETLACZ
5. Przycisk OPCJI
6. Przycisk TYLKO SUSZENIE
7. Przycisk SUSZENIE
8. Przycisk START Z OPÓŹNIENIEM
9. Przycisk WIROWANIE
10. POKRĘTŁO PROGRAMÓW
11. Przycisk PUSH & WASH + DRY
Przed użyciem urządzenia należy uważnie przeczytać instrukcje bezpieczeństwa.
Przed rozpoczęciem użytkowania pralki należy usunąć śruby blokujące. Szczegółowe wskazówki dotyczące sposobu ich usuwania można znaleźć w Instrukcji instalacji.
1
2 3
4
PL
TABELA PROGRAMÓW
Maksymalny wsad 8 Kg Pobór mocy w trybie off 0,5 W / w trybie on 8 W
Program
11
Temperatura
Fabryczna Zakres
10
Maksymalna prędkość wiro­wania (obroty)
waga ładunku dla prania (Kg)
1 Mieszane 40°C - 40°C 1000 4,5
2 Bawełniane (2) 40°C
3 Syntetyczne 40°C
4 Bawełna białe 60°C
5 Kolorowe 40°C
6
6
Bawełna eco 60° (1)
Bawełna eco 40°
60°C
40°C
7 Sport 30°C
8 Ciemne 30°C
9 Anti-odour 60°C
10 Delikatne 30°C
11 Wełna 40°C
12 Szybki 30’ 30°C
13 Pranie&Suszenie 45’ 30°C
- 60°C 1400 8,0
- 60°C 1000 4,5
- 90°C 1400 8,0
- 40°C 1400 8,0
- 60°C 1400 8,0
- 40°C 1400 8,0
- 30°C 600 4,0
- 30°C 800 5,0
- 60°C 1000 3,5
- 30°C 0 1,0
- 40°C 800 2,0
- 30°C 800 3,5
- 30°C 1400 1,0
14 Odświeżanie
Płukanie + Wirowanie 1400 8,0
Wirowanie +
Odprowadzanie wody *
Dozowanie wymagane Dozowanie opcjonalne
Czas trwania cyklu wskazany na wyświetlaczu lub w instrukcji jest czasem oszacowanym dla standardowych warunków. Rzeczywisty czas trwania cyklu może się zmieniać w zależności od wielu czynników, takich jak temperatura i ciśnienie wody na wlocie, temperatura otoczenia, ilość środka piorącego, ilość i rodzaj pranej odzieży, wyważenie ładunku, wybrane opcje dodatkowe.
1) Program sterowania zgodnie z rozporządzeniem EN 50229 (Pranie): Ten cykl jest odpowiedni do prania średnio zabrudzonej odzieży bawełnianej i jest najbardziej wydajnym cyklem pod względem łącznego zużycia energii elektrycznej i wody; należy go używać do odzieży przeznaczonej do prania w 60 °C. Rzeczywista temperatura prania może się różnić od podanej.
Program sterowania zgodnie z rozporządzeniem EN 50229 (Suszenie):
wybrać program prania 6 i ustawić poziom suszenia , dla obu wsadów. Pierwsze suszenie należy wykonać z wsadem nominalnym.
Dla wszystkich ośrodków badawczych:
2) Program bawełna, długi: ustawić program 2 na temperaturę 40°C.
* Po wybraniu programu i wyłączeniu wirowania maszyna wykona jedynie odprowadzanie wody.
1400 8,0
SZUFLADKA NA ŚRODKI PIORĄCE
Przegródka 1: Nie wkładaj detergentu do tego
przedziału
Przegródka 2: Środek piorący do prania (w proszku lub w płynie)
W razie użycia środka piorącego w płynie zaleca się użycie dołączonej ścianki działowej A w celu prawidłowego dozowania. W razie użycia środka piorącego w proszku należy umieścić ściankę działową w otworze B.
Przegródka 3: Środki dodatkowe
(zmiękczające, itp.)
Środek zmiękczający nie może przekroczyć poziomu „max”, podanego na środkowym wskaźniku.
OPIS PRODUKTU
1. Blat
2. Szuadka na środki piorące
3. Panel sterowania
4. Uchwyt
5. Drzwiczki
6. Pompa odprowadzająca wodę (za cokołem)
7. Cokół (wyjmowany)
8. Regulowane nóżki (2)
2.
7.
8.
! Piorące w proszku należy stosować do tkanin z białej bawełny i do prania wstępnego oraz do prania w temperaturze przekraczającej 60°C.
1.
Środki ! Należy stosować się do zaleceń podanych na opakowaniu środka
3.
piorącego.
! W celu wyjęcia szuadki nacisnąć dźwignię C i pociągnąć ją na zewnątrz.
4.
5.
6.
89
Maksymalna
Czas
trwania
(minuty)
Możliwa jest kontrola czasu trwania programów na wyświetlaczu.
6
7
Suszenie
 
 
5
Środki piorące i
Dodatki
(Kg)
dla suszenia
Maksymalna
waga ładunku
4,5
6,0
4,0
6,0
6,0
6,0
6,0
4,0
3,0
3,5
1,0
2,0
3,5
1,0
Pranie
Środek
zmiękczający
2 3
1,0 – 6,0
6,0
Zalecany
środek piorący
Proszek
Płyn
PROGRAMY
Postępować zgodnie ze wskazówkami na symbolach prania odzieży. Wartość wskazana na symbolu to maksymalna zalecana temperatura prania odzieży.
Mieszane: Do prania lekko lub normalnie zabrudzonej, odpornej odzieży z bawełny, lnu, włókien syntetycznych i włókien mieszanych.. Bawełniane: do prania z bawełny i wytrzymałego lnu bardzo zabrudzonych. Syntetyczne: do prania włókien syntetycznych (jak poliester, poliakryl, wiskoza, itp.) lub mieszanej bawełny, średnio zabrudzonej. Bawełna białe: do prania z bawełny i wytrzymałego lnu wyjątkowo zabrudzonych.
Kolorowe: z program 5 należy korzystać do prania tkanin o jasnych kolorach. Program został opracowany tak, aby chronił kolory przed blaknięciem.
Bawełna eco: cykl do prania odzieży bawełnianej średnio zabrudzonej. 60°C i 40°C to program standardowy do prania odzieży bawełnianej, najbardziej wydajny pod względem łącznego zużycia energii elektrycznej i wody. Sport: cykl opracowany do prania lekko zabrudzonej odzieży sportowej (dresów, skarpetek, itp.); w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, nie należy przekraczać maksymalnego wsadu podanego w „Tabela programów”. Zaleca się stosowanie środka piorącego w płynie, używając ilości odpowiedniej do połowy wsadu.
Ciemne: program 8 należy używać do prania ciemnej odzieży. Program został opracowany w celu ochrony ciemnych kolorów przed blaknięciem. Dla osiągnięcia najlepszych efektów, zalecamy stosowanie środka piorącego w płynie, najlepiej przeznaczonego do prania ciemnej odzieży. Po wybraniu funkcji suszenia, po zakończeniu prania zostaje automatycznie przeprowadzone delikatne suszenie, które nie niszczy kolorów. Na wyświetlaczu zostanie wyświetlony poziom . Ładunek maks.: 3 kg. Anti-Odour: z program 9 należy korzystać do prania odzieży, z której chce się usunąć zapachy (np. dymu, potu, smażeniny). Program został opracowany w celu usuwania nieprzyjemnych zapachów, które wnikają w włókna tkanin. Zaleca się pranie w temperaturze 40° odzieży syntetycznej oraz wsadów mieszanych, zaś w 60° wytrzymałych tkanin bawełnianych.
Delikatne: cykl do prania bardzo delikatnej odzieży. Zaleca się odwrócić ubrania na lewą stronę przed praniem. W celu osiągnięcia najlepszych wyników, zaleca się stosowanie środka piorącego w płynie do tkanin delikatnych. Po wybraniu opcji suszenia wyłącznie czasowego, po zakończeniu prania zostanie przeprowadzone szczególnie delikatne suszenie, dzięki lekkim obrotom i odpowiednio kontrolowanej temperaturze strumienia powietrza. Zalecane czasy to: 1 kg tkanin syntetycznych --> 150 min. 1 kg tkanin syntetycznych i bawełnianych --> 180 min. 1 kg tkanin bawełnianych --> 180 min. Stopień wysuszenia zależał będzie od wielkości wsadu i rodzaju tkanin.
Wełna - Woolmark Apparel Care - Blue:
Cykl prania „Wełna” niniejszej pralki został zatwierdzony przez Woolmark Company jako odpowiedni do prania odzieży wełnianej i przeznaczonej do prania ręcznego, pod warunkiem, że pranie jest przeprowadzane zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie ubrania oraz ze wskazówkami dostarczonymi przez producenta pralki. (M1318)
Szybki 30’: ten cykl został opracowany do prania lekko zabrudzonej odzieży w 30° (z wyłączeniem wełny i jedwabiu) przy maksymalnym wsadzie 3,5 kg w krótkim czasie: trwa jedynie 30 minut i umożliwia w ten sposób oszczędność czasu i energii. Pranie&Suszenie 45’: został opracowany do prania i suszenia bielizny lekko
zabrudzonej w krótkim czasie. Po wybraniu tego cyklu można prać i suszyć do 1 kg bielizny w ciągu 45 minut. Aby otrzymać jak najlepsze wyniki prania należy stosować płynny środek piorący; wcześniej wyprać kołniesze, mankiety i plamy. Odświeżanie: cykl nadający się idealnie do odświeżania i usuwania w ciągu 30’ nieprzyjemnych zapachów z odzieży bawełnianej i syntetycznej (max 1 kg), w szczególności dymu, bez konieczności przeprowadzania prania.
Płukanie + Wirowanie: program do płukania i wirowanie.
Wirowanie + Odprowadzanie wody: program do wirowania i
odprowadzania wody.
WYŚWIETLACZ
Wyświetlacz potrzebny jest w celu programowania maszyny i dostarcza wielu informacji.
B
A
C
D
W sekcji A wyświetla się czas trwania dostępnych programów, a po rozpoczęciu cyklu czas, jaki pozostaje do ich zakończenia; natomiast jeśli została ustawiona funkcja START Z OPÓŹNIENIEM, wyświetla się czas pozostający do momentu rozpoczęcia wybranego programu. Ponadto, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, wyświetlają się maksymalne wartości szybkości wirowania, temperatury oraz czasu suszenia dla ustawionego programu lub ostatnie zaprogramowane wartości, jeśli są one kompatybilne z wybranym programem. Klepsydra miga w czasie, gdy urządzenie przetwarza dane na podstawie wybranego programu Po 10 minutach po rozpoczęciu programu, ikona zaczyna świecić stałym światłem i wyświetlony zostaje ostateczny czas pozostający do zakończenia prania. Ikona „klepsydra” gaśnie po upływie około 1 minuty od wyświetlenia ostatecznego czasu pozostającego do zakończenia cyklu.
W sekcji B wyświetlane są „fazy prania” przewidziane dla wybranego cyklu, a po rozpoczęciu programu aktualna „faza prania”:
Pranie Płukanie Wirowanie / Odprowadzanie wody
Suszenie
Świecący symbol wskazuje, że na wyświetlaczu można odczytać ustawioną wartość „START Z OPÓŹNIENIEM”. W sekcji C znajdują się trzy poziomy odnoszące się do opcji prania.
W sekcji D znajdują się ikony odpowiadające trzem poziom suszenia oraz ikona , która zapala się, gdy zostaje ustawione suszenie z zaprogramowanym czasem.
Kontrolka zablokowanych drzwiczek pralki
Zaświecony symbol oznacza, że drzwiczki pralki są zablokowane. Aby uniknąć uszkodzenia pralki, należy odczekać, aż symbol ten zgaśnie, zanim przystąpi się do otwierania drzwiczek pralki. W celu otwarcia drzwiczek w czasie trwania cyklu, należy nacisnąć przycisk START/PAUZA ; jeśli symbol jest zgaszony, możliwe będzie otworzenie drzwiczek.
PIERWSZE PRANIE
Po zainstalowaniu pralki, przed przystąpieniem do jej użytkowania, należy wykonać jeden cykl prania ze środkiem piorącym, ale bez wsadu, nastawiając program „Pranie Auto”.
UŻYCIE CODZIENNE
Przygotować bieliznę postępując zgodnie z zaleceniami w punkcie „WSKAZÓWKI I ZALECENIA”. Szybkie programowanie
- Otworzyć drzwiczki. Włożyć pranie uważając, aby nie przekroczyć wielkości wsadu podanej w tabeli programów.
- Wysunąć szuadkę i wsypać środek piorący do odpowiednich komór w sposób wyjaśniony w punkcie „SZUFLADKA NA ŚRODKI PIORĄCE”.
- Zamknąć drzwiczki.
- Nacisnąć przycisk PUSH & WASH+DRY, aby uruchomić program prania.
Programowanie tradycyjne
- Nacisnąć przycisk ON/OFF ; kontrolka odnosząca się do przycisku START/PAUZA będzie powoli migać w kolorze zielonym.
- Otworzyć drzwiczki. Włożyć pranie uważając, aby nie przekroczyć wielkości wsadu podanej w tabeli programów.
- Wysunąć szuadkę i wsypać środek piorący do odpowiednich komór w sposób wyjaśniony w punkcie „SZUFLADKA NA ŚRODKI PIORĄCE”.
- Zamknąć drzwiczki.
- Przy pomocy pokrętła PROGRAMY wybrać żądany program; ma on wstępnie ustawioną temperaturę i prędkość wirowania, jednak wartości te można zmienić. Na wyświetlaczu pojawi się czas trwania cyklu.
- Zmienić temperaturę i/lub wirowanie: Maszyna automatycznie wyświetla temperaturę i przewidziane maksymalne wartości dla ustawionego programu lub ostatnie wartości, jeśli są zgodne z wybranym programem. Naciskając przycisk stopniowo zmniejsza się temperaturę aż do prania w zimnej wodzie „OFF”. Naciskając przycisk stopniowo zmniejsza się wirówkę aż do jej wyłączenia „OFF”. Dodatkowe naciśnięcie przycisków przywróci maksymalne wartości przewidywane.
- Wybrać żądane opcje.
- Nacisnąć przycisk START/PAUZA, aby uruchomić program piorący, odpowiednia kontrolka zacznie świecić stałym, zielonym światłem i nastąpi zablokowanie drzwiczek (kontrolka zaświecona).
USTAWIENIE PROGRAMU W TRYBIE PAUZY
W celu ustawienia pauzy w praniu należy ponownie nacisnąć przycisk START/PAUZA ; kontrolka zacznie pulsować bursztynowym światłem. Jeśli symbol nie świeci się, można otworzyć drzwiczki. W celu ponownego uruchomienia prania od miejsca, w którym zostało przerwane, należy ponownie nacisnąć przycisk START/PAUZA .
W RAZIE KONIECZNOŚCI OTWORZYĆ DRZWICZKI
Po uruchomieniu programu, symbol zostanie zaświecony w celu sygnalizacji, że drzwiczki nie mogą być otwarte. Przez cały czas trwania cyklu prania drzwiczki pozostają zablokowane. W celu otwarcia drzwiczek w trakcie pracy programu, na przykład w celu dołożenia lub wyjęcia odzieży, należy nacisnąć przycisk START/PAUZA w celu zablokowania programu; kontrolka zacznie migać bursztynowym światłem. Jeśli symbol
nie świeci się, można otworzyć drzwiczki. Ponownie nacisnąć przycisk
START/PAUZA w celu kontynuacji programu.
ZMIANA PROGRAMU PRANIA W TOKU
W celu zmiany programu w czasie trwania cyklu należy ustawić pralkę w trybie pauzy naciskając przycisk START/PAUZA (odpowiednia kontrolka zacznie powoli pulsować światłem w kolorze bursztynowym); następnie wybrać potrzebny cykl i ponownie nacisnąć przycisk START/PAUZA .
Loading...
+ 2 hidden pages