INDESIT IGW 620 IX Health Safety & Environmental [et]

ET

OHUTUSJUHISED

OLULINE! LUGEGE LÄBI JA JÄRGIGE HOOLIKALT!

Enne seadme kasutamist lugege läbi ohutusjuhised.

Hoidke see hilisemaks läbivaatamiseks käepärast. Juhised kehtivad riigis, mille sümbol on näha seadmel. Kui seadmel riiki tähistav sümbol puudub, tuleb uurida tehnilisi juhiseid, mis annavad vajalikku informatsiooni seadme muutmiseks, et see vastaks

riigispetsiifilistele tingimustele. ETTEVAATUST! Gaasil töötava

küpsetusseadme kasutamine toob kaasa kuumuse, niiskuse ja põlemissaaduste sattumise seadme paiknemisruumi. Kindlustage köögi piisav õhuvahetus seadme kasutamisel: Hoidke naturaalsed õhutusavad lahti või paigaldage mehhaaniline ventilatsiooniseade (mehhaaniline tõmbekapp). Seadme pikaajaline, intensiivne kasutamine võib kaasa tuua suurenenud õhuvahetuse vajaduse, näiteks akna avamise või efektiivse ventilatsioonisüsteemi (mehaanilise õhuvahetuse suurendamise) näol.

Nendes juhistes ja seadmel endal on olulised hoiatused, mida tuleb pidevalt järgida.

Tootja ei vastuta tõrgete eest, kui ohutusjuhiseid ei järgita, seadet kasutatakse valesti või määratakse sobimatud seaded. Kui juhises toodud teavet ei järgita täpselt võib see kaasa tuua vara kahjustava tulekahju või plahvatuse.

HOIATUSED

Väga väikesed (0–3 aastat) ja väikesed lapsed (3–8 aastat) tuleb seadmest eemal hoida, kui neid just pidevalt ei jälgita. Lapsed alates 8 eluaastast ja isikud, kes on piiratud füüsiliste, sensoorsete või vaimsete võimetega või ilma kogemuste

või teadmisteta, võivad seadet kasutada ainult siis, kui nende tegevust jälgitakse või neid on seadme ohutuks kasutamiseks juhendatud ja nad mõistavad sellega seotud ohtusid. Jälgige, et lapsed seadmega ei mängiks. Lapsed ei tohi seadet ilma järelevalveta puhastada ega

hooldada.

HOIATUS! Seade ja selle juurdepääsetavad osad muutuvad kasutamise käigus kuumaks. Alla 8-aastased lapsed tuleb seadmest eemal hoida, välja arvatud juhul, kui nende

tegevust pidevalt jälgitakse. HOIATUS! Hoiduge küttekehade

või sisepindade vastu puutumisest – põletusoht. Toiduainete kuivamise ajal ei tohi seadet järelevalveta jätta. Kui seadmega saab kasutada andurit, kasutage ainult selle ahjuga kasutamiseks mõeldud temperatuuriandurit.

Hoidke riided ja muud tuleohtlikud materjalid seadmest eemal, kuni kõik selle osad on täielikult maha jahtunud.

Ülekuumenenud õlid ja rasvad süttivad kergesti. Olge rasvaja õlirikaste ning alkoholi sisaldavate (nt rumm, konjak, vein) toitude küpsetamisel alati ettevaatlik – tuleoht.

Kasutage plaatide ja muude tarvikute eemaldamiseks pajalappe. Ärge puudutage küttekehi.

Olge eriti ettevaatlik küpsetamise lõpus, kui hakkate seadme ust avama. Laske kuum õhk või aur enne ahjust aeglaselt välja.

Ärge katke ahju esiküljel olevaid kuumaõhuavasid.

LUBATUD KASUTUS

ETTEVAATUST! Seade ei ole mõeldud välise taimeri või eraldi kaugjuhtimissüsteemiga kasutamiseks.

Seade on mõeldud kasutamiseks

ainult kodustes tingimustes ja ei sobi kommertskasutuseks. Ärge kasutage seadet välitingimustes.

Ärge hoidke seadmes plahvatusvõi tuleohtlikke aineid, nt aerosoolipurke. Seadmesse ja selle lähedusse ei või asetada ega seal kasutada bensiini ja muid tuleohtlikke materjale: seadme kogemata sisselülitamisel võib puhkeda tulekahju.

Muud kasutusviisid (nt ruumide soojendamine) pole lubatud.

PAIGALDAMINE

Seadet tuleb paigaldada ja käsitseda kahe või enama inimesega. Kandke lahtipakkimise ja paigaldamise ajal kaitsekindaid.

Elektrilised ja gaasipõhised ühendused peavad vastama

kohalikele nõuetele.

HOIATUS! Seadme muudatused ja paigaldusmeetod on olulised seadme ohutul ja korrektsel kasutamisel kõigis muudes riikides.

Kasutage juhises märgitud rõhuregulaatoreid seadme gaasirõhu reguleerimiseks.

Jäiga toruga ühendus (vask või teras).

Kui gaasirõhk erineb soovituslikust, tuleb imamistorule paigaldada riiklikele nõuetele vastav sobilik rõhuregulaator.

Ruumis peab olema õhueraldussüsteem, mis eemaldab põlemisel tekkinud suitsu. Selleks võib olla mingi kate või ventilaator, mis käivitub automaatselt seadme käivitamisel.

Ruumis peab olema ka korrektne õhuringlus, kuna hapnik on vajalik normaalseks süütetegevuseks. Õhuvool ei tohiks olla väiksem kui 2 m3/h ühe seadme jõuühiku kW kohta. Õhuringluse süsteem võib

INDESIT IGW 620 IX Health Safety & Environmental

õhkuda saada ka õuest toruga, mille sisediameeter on vähemalt 100 cm2; Toru avale ei tohi tekkida takistust.

Süsteem võib olla seadistatud kaudselt nii, et süütetegevuseks vajalik õhk saadakse kõrvalolevatest ruumidest, mis on varustatud eelpool nimetatud õhuringlustorudega. Samas ei tohi nimetatud ruumid olla magamistoas, avalikud või tuleohuga ruumid.

Vedelgaas vajub põrandale, kuna on õhust raskem gaas. Seetõttu peab LGP silindritega varustatud ruumides olema ka õhuvahetussüsteem, mis aitab lekke korral gaasil ruumist pääseda. LPG silindrid tuleb seetõttu paigaldada või hoiustada kas osaliselt või täielikult ruumides või pindadel, mis on allpool merepinda (kelder vms). Soovituslik on hoida seadmeruumis ainult kasutuses olev silinder, mis ei puutu kokku välisallikatest tekkiva võimaliku kuumusega (ahjud, tulekolded, pliidid vms), mis võiks silindri temperatuuri tõsta üle 50°C.

Seadme õigeks töötamiseks on vajalik sobiva kapi kasutamine: Ahju paigaldamiseks leti alla (vaadake diagrammi) või köögiüksusesse peavad kapil olema pildil toodud mõõtmed. Piisava õhuvahetuse tagamiseks peab kapi tagapaneeli eemaldama. Soovituslik on paigaldada ahi sedaviisi, et see asetseb kas kahe puiduriba peal või siledal pinnal, mille ava on vähemalt 45 x 460 mm (nagu pildil näha).

GAASIÜHENDUS

HOIATUS! Enne paigaldamist tehke kindlaks, et kohalikud energia jaotustingimused (naturaalne maagaas või rõhkgaas) ja seadme ühilduvustingimused. Kontrollige tabelis 1 („Põleti ja düüsi andmed“) toodud gaasi väärtuste vastavust tootja gaasirõhuga.

HOIATUS! Seadme reguleerimistingimused on

toodud sildil (või andmeplaadil). HOIATUS! Seade pole

ühendatud põlemissaaduste väljutusseadmega. See paigaldatakse ja ühendatakse praeguste paigaldusnõuete kohaselt. Erilist tähelepanu juhitakse asjakohastele ventilatsiooninõuetele. Vedelgaasi kasutamisel seadmes tuleb regulatsioonikruvi

kinnitada võimalikult tihedalt. TÄHELEPANU! Gaasisilindri

kasutamisel tuleb see või gaasikonteiner seadistada

korrektselt (vertikaalsuunas). HOIATUS! Seda tegevust võib

teha ainult kvalifitseeritud tehnik.

Kasutage gaasiühenduse jaoks ainult painduvat või jäika

metalltoru.

Jäiga toruga ühendus (vask või teras)

Gaasisüsteemi ühendus tuleb seadistada nii, et see ei avaldaks survet ühelegi seadme osale. Saadaval on reguleeritav, tihendiga varustatud L-kujuline toru, mis käib seadme toitetorule lekete vältimiseks. Tihendi peab alati välja vahedama peale toru paigaldusvahendi keeramist (tihend on koos seadmega). Gaasitoitetoru paigaldusvahend on ½ keermestatud gaasisilindri

pistikühendus.

Paindliku liigeseta roostevabast terasest toru ühendamine keermestatud kinnitusele.

Gaasitoitetoru paigaldusvahend on ½ keermestatud gaasisilindri pistikühendus. Torud tuleb paigaldada nii, et nende täispikkus poleks kunagi üle 2000 mm. Pärast ühendamist kontrollige, et painduv metalltoru ei puutuks kokku liikuvate osadega ja ei oleks kokku surutud.

Kasutage ainult riiklikele nõuetele vastavaid torusid ja

tihendeid.

OLULINE INFO: Roostevabast terasest toru kasutamisel ei tohi

see paigaldamisel kokku puutuda mööbli liikuvate osadega (nt sahtel). Toru peab tarnima takistusteta alas, kus saaks kontrollida ka vajadusel seda täispikkuses.

Seade tuleks ühendada peamisesse gaasitoitetorusse või –silindrisse riiklike nõuete kohaselt. Enne igasuguse ühenduse loomist kontrollige, et seade vastaks kasutatava tootjagaasi nõuetega. Vastavuse puudumisel vaadake juhiseid paragrahvis „Erinevatele gaasitüüpidele kohandamine“. Pärast gaasivarustuse ühendamist kontrollige seebivett kasutades võimalike lekete olemasolu. Süüdake põletid ja keerake nuppu maksimaalsest asendist 1* minimaalsesse asendisse 2*, et kontrollida leegi stabiilsust.

ERINEVATELE GAASITÜÜPIDELE KOHALDAMINE

Ahju seadistamine gaasitüübile, mis ei vasta seadme tootmisel mõeldud gaasitoitega (märgitud sildil), järgige järgmisi samme: Ahju põletidüüsi vahetamine

1.Avage ahju uks täielikult.

2.Libistage ahju alumine osa välja

3.Eemaldage põletit kooshoidvad kruvid.

4.Eemaldage V-kujuline kruvi ja ahjupõleti

V

5.Eemaldage ahju põleti düüs kasutades spetsiaalset düüside padrunvõtit või 7 mm padrunvõtit (parem valik) ja vahetage vana uue düüsiga, mis sobib uue gaasitüübiga (vaadake tabelit 1).

6.Vahetage kõik ahju osad, järgides ülaltoodud samme vastupidises järjekorras.

Hoolitsege ka selle eest, ahju alumine osa jääb originaalsesse asendisse.

Seadet võib paigaldada ja remontida kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kohalikele ohutuseeskirjadele. Ärge parandage ega asendage seadme osi, kui seda kasutusjuhendis otseselt ei soovitata.

Lapsed ei tohi seadet paigaldada. Hoidke lapsed seadme paigaldamise ajal sellest eemal. Jälgige paigaldamise ajal, et pakkematerjalid (kilekotid, polüstüreenosad jne) ei satuks laste kätte.

Veenduge pärast seadme lahtipakkimist, et see ei ole transportimisel kahjustada saanud. Probleemide esinemisel võtke ühendust edasimüüja või lähima teenindusega.

Enne paigaldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada. Jälgige paigaldamise ajal, et seade ei kahjustaks toitejuhet. Aktiveerige seade alles siis, kui paigaldamine on lõpetatud. Pärast paigaldamist ei tohiks seadme allosa enam olla ligipääsetav.

Tehke mööblis kõik vajalikud sisselõiked enne ahju paigaldamist ja eemaldage kõik puulaastud ja saepuru.

Nõutav vahe ahju ülaserva ja tööpinna vahel ei tohi olla takistatud.

Eemaldage seade polüstüreenaluselt alles paigaldamisel.

Ärge paigaldage seadet dekoratiivse ukse taha – tuleoht.

ELEKTRIGA SEOTUD HOIATUSED

Lähtuge paigaldamisel kehtivatest ohutuseeskirjadest; vajalik on kõiki poolusi lahutav lahklüliti vähima kontaktivahega 3 mm ja seade peab olema maandatud.

Kui voolujuhe on kahjustatud, vahetage see täpselt samasuguse vastu välja. Toitejuhet tohib vahetada ainult kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kehtivatele ohutuseeskirjadele. Võtke ühendust volitatud teenindusega.

Seadet peab olema võimalik vooluvõrgust lahutada kas pistikut pesast välja tõmmates (kui pistik on juurdepääsetav), või ligipääsetava mitmepooluselise lüliti abil, mis on paigaldatud pistikupesast ülespoole kooskõlas riiklike elektriohutuseeskirjadega. Nimiplaat paikneb ahju esiküljel (nähtav, kui uks on avatud). Toitekaabli asendamisel võtke ühendust volitatud

teenindusega.

TÄHELEPANU! Pinge ja võimsuse neeldumismääradega seotud andmed on tähistatud nimiplaadil.

Kui seadme pistik ei sobi teie pistikupessa, pöörduge kvalifitseeritud tehniku poole. Toitekaabel peab olema piisavalt pikk, et see ulatuks korpusse paigaldatud seadmest vooluvarustuseni. Ärge tõmmake toitejuhet!

Ärge kasutage pikendusjuhtmeid, mitmikpistikupesi ega adaptereid.

Ärge kasutage seadet, kui selle toitekaabel või pistik on vigane, kui see ei tööta korralikult või kui see on kahjustatud või maha kukkunud. Hoidke toitekaabel

ET

eemal tulistest pindadest! Elektriühendus ei tohi pärast paigaldamist olla kasutajale ligipääsetav.

Vältige seadme ja märja kehaosa kokkupuudet! Ärge kasutage seadet, kui olete paljajalu! Toitekaabel peab olema piisavalt pikk, et see ulatuks korpusse paigaldatud seadmest vooluvarustuseni. Ärge tõmmake toitejuhet!

Selle seadme maandus on seadustega sätestatult kohustuslik.

Kaablit peab kontrollima ja vahetama selleks määratud tehnik tootjajuhiste ja praeguste ohutusnõuete alusel.

ÕIGE KASUTAMINE

Kui teil peaks esinema raskusi põletinuppude keeramisega, võtke ühendust müügijärgse klienditeenindusega vigase (leiu korral) põletikraani vahetamiseks.

Õhuvahetuse avaused ja kuumuse hajutit peavad olema kaetud.

Raami asetamisel seadme sisse veenduge, et stoppmärk on suunatud ülespoole ja avause tagaosa suunas.

PUHASTAMINE JA HOOLDUS

Ärge mitte kunagi kasutage seadme puhastamiseks auruvõi

rõhupuhastusvahendeid. HOIATUS! Veenduge, et seade

on enne pirni vahetamist välja lülitatud. Nii väldite võimalikku elektrilööki.

Ärge kasutage seadme ukseklaasi puhastamiseks tugevatoimelisi abrasiivseid puhasteid ega teravat metallkraabitsat! Need võivad pinda kriimustada ja klaas võib puruneda.

Kandke puhastamise ja hooldamise ajal kaitsekindaid. Enne mis tahes hooldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada.

Veenduge, et seade oleks enne mis tahes puhastusja hooldustöid maha jahtunud.

Loading...
+ 6 hidden pages