Hyundai DLH 32285 SMART User Manual

DigiZone.cz Televizory Hyundai DLH 32285 Smart: poprvé „na chytro“ a výborně!

Hyundai DLH 32285 Smart: poprvé „na chytro“ a výborně!

Testujeme první chytrý televizor této značky, který

v úhlopříčce 81 cm přijde na pouhých 6800 Kč. A za tyto peníze toho dostanete opravdu hodně!

26. 6. 2013 0:00 Bohumil Herwig

„Smart televizory“ značky Hyundai můžete zakoupit v nebývale malých úhlopříčkách

56 cm (22“), 61 cm (24"), 66 cm (26“) a 81 cm (32") už od 4699 Kč. Nikdy dříve se chytré televizory nedostaly na takovéto rozměry a na takovéto ceny! A premiéra není vůbec špatná jak co do „chytrých“ vlastností, tak co do obrazu a zvuku a hlavně co do kombinace cena/výkon. Ta je vpravdě excelentní (!) a vůbec nezáleží na tom, že rozlišení je pouze HD Ready. Kontrovat bychom mohli tím, že v takto malých rozměrech je to stejně jedno, což je ostatně pravda. Mě osobně navíc toto rozlišení vzhledem

k mizerné kvalitě českého DVB-T vůbec nevadí a nevadilo mi to ani při posuzování kvality obrazu, takže mi odpusťte, že to neuvádím jako nevýhodu. Navíc je tu plošné podsvícení, které mám rád a které funguje dobře, i když bych ho pochopitelně více ocenil v nějakém tom metru…

A další vlastnosti? Certifikované DLNA (trochu zlobilo), zvuk v Dolby Digital Plus (dts samozřejmě nikoli), podpora HbbTV (funguje kupodivu až po připojení k internetu) a možnost – za pouhých 1499 Kč – dokoupit kameru s mikrofonem pro telefonování přes Skype. A když jsem u cen: pohybový dálkový ovladač Hyundai MotionRC pro snazší ovládání internetového prohlížeče (funguje prý podobně jako myš) přijde na 699 Kč a nechybí ani USB WiFi adaptér za 499 Kč (pracoval bezproblémově), protože v základu je televizor vybaven konektorem typu Ethernet. Televizor a jeho funkce můžete řídit i přes aplikaci Smart Remote Control pro telefon či tablet s operačním systémem Android či iOS a jako obvykle je zdarma. Bohužel v době testu a z důvodů zřejmě rané verze firmwaru (či aplikace) vzájemně obě části nespolupracovaly. Aplikace prostě televizor na síti, a samozřejmě témže WiFi směrovači, neidentifikovala.

„Chytré“ funkce – a napojení na internet, stejně jako práce s ním, byly bez potíží. Obstarává vedle zmiňovaného přístupu na domácí síť s podporou DLNA také otevřený přístup na web s možností zadat libovolnou adresu, což jsem i vyzkoušel. Jsou tu

i widgety, například pro přístup na Voyo, Youtube či poněkud komplikovaný Topfun.

Foto: Hyundai

Televizor sice používá jednoduché materiály, přesto ale nepůsobí vysloveně lacině

Instalace včetně setřídění

Sestavení televizoru je snadné, protože podstavec dostanete už smontovaný. Vlastně ho tvoří jediný kus plastu, takže je i nenatočitelný. Celek je jednoduchý a vzhledem k ceně není divu. Naladění tuneru DVB-T je taktéž snadné a rychlé a na závěr vše jednoduše setřídíte podle svého. Tak by měla instalace vypadat. Setřídění můžete samozřejmě udělat kdykoli později, nebo zvolit cestu přes oblíbené položky. Snadno jde televizor

i přeinstalovat, protože v menu ve volbě Instalace nechybí položka „První instalace“.

V případě, že máte v televizoru při instalaci zasunutý WiFi USB adaptér (za zmiňovaných 499 Kč), moc vám to nepomůže, protože není součástí instalačního procesu. Je třeba ho tak dodatečně nainstalovat přes volby Menu, Nastavení, Nastavení sítě. Ale jde to převelice snadno, prakticky ukázkově! Jen v mém případě se v televizoru (jsem na routeru verze „n“) objevily dvě WiFi sítě. Ovšem bez označení, která je která.

Foto: Hyundai

Rozložení nevypadá špatně, ale protože jsem ho k dispozici ještě neměl, nechme si hodnocení na někdy příště

Svižné a pohodové ovládání

Ovládání na televizoru je na levém boku utopeno o skoro 16 cm a představuje ho třípolohové kolečko s OK uprostřed. Nasahává se ovšem velmi obtížně, takže je to opravdu nouzové řešení. Dálkový ovladač je však jiná káva. Tedy alespoň jsem si to myslel, než jsem zjistil, že jsem neměl ten, který se bude opravdu dodávat. Ten vidíte na

Hyundai DLH 32285 SMART User Manual

poněkud problematickém snímku, ale lepší jsem nesehnal. Nicméně tlačítko OK v tuneru bude zřejmě taktéž vyvolávat seznam naladěných kanálů a v multimédiích zřejmě nebude dělat nic stejně, jako u všech předchozích ovladačů za poslední léta.

Menu je na první úrovni grafické, na druhé textové a vždy je výtečně ovladatelné nejen kvůli rychlým reakcím televizoru, ale i možnosti v nabídkách kolovat. Ne všechny „chytré“ televizory zvládají ovládání takto pohodově a bezproblémově.

Na problém jsem v ovládání narazil pouze u aplikace Smart Remote Control. Stáhl jsem ji bez potíží i nainstaloval, ale ani přes několikerou opakovanou instalaci televizoru, resp. WiFi adaptéru nepracovala. Úvodní skenování totiž nenašlo televizor, který jsem samozřejmě měl umístěn na stejném WiFi routeru. Podle zpráv ze zastoupení by aplikace měla umožnit přepínání kanálů a mj. i ovládání hlasitosti.

Foto: Hyundai

EPG nabízí filtrování podle žánru, zapnout můžete podrobný popisek k pořadu nebo zvolit program pro více stanic. Nastavit jde i časovač události i v okamžiku, kdy nemáte připojeno nahrávací médium.

Osmidenní EPG

Je sice bez obrazu a zvuku, ale program nabíhá nezávisle na tom, kde se nacházíte, ať už jde o kanál nebo multiplex. Program se objevuje buď pro deset stanic bez jakýchkoli informací k pořadu, nebo – po zmáčknutí „i“ pro šest stanic (viz foto), ale už z časy začátku a konce a podrobnějším popiskem.

Na pořad se můžete nechat upozornit, nebo si ho nahrát. Bohužel už to ale jde pouze po štábní linii, takže s nutností vlastního formátování disku.

Foto: autor

DO „chytrých funkcí vstoupíte přes tlačítko zeměkoule a objeví se takováto obrazovka. Povšimněte si českých widgetů a ikony pro vstup na otevřený web („Internet“).

Loading...
+ 6 hidden pages