Gorenje TGR30SB6, TGR50SB6, TGR65SB6 User Manual [ru]

TGR SUPER SLIM
2
Інструкція з експлуатації 4 Руководство по зксплуатации 9
Instrucţiuni de utilizare 14 Instructions for Use 19
3
Шановний покупець, ми вдячні Вам за придбання нашої продукції. ПЕРЕД УСТАНОВКОЮ ТА ПЕРШИМ ВИКОРИСТАННЯМ УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ЦЮ ІНСТРУКЦІЮ!
UK
ЦЕЙ ПРИЛАД НЕ ПРИЗНАЧЕНИЙ ДЛЯ КОРИСТУВАННЯ ОСОБАМИ (ВКЛЮЧНО З ДІТЬМИ) З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ СЕНСОРНОЇ СИСТЕМИ АБО ОБМЕЖЕНИМИ РОЗУМОВИМИ ТА ФІЗИЧНИМИ ЗДІБНОСТЯМИ, А ТАКОЖ ОСОБАМИ, КОТРІ НЕ МАЮТЬ ДОСТАТНЬОГО ДОСВІДУ І ЗНАНЬ, БЕЗ КОНТРОЛЮ ТА КЕРІВНИЦТВА ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ЇХНЮ БЕЗПЕКУ. НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ГРАТИСЯ З ПРИЛАДОМ!
Водонагрівач виготовлений і пройшов перевірку у відповідності до діючих стандартів, що підтверджено Сертифікатом Якості та Сертифікатом Електромагнітної Відповідності. Основні характеристики приладу вказані в таблиці даних, яка знаходиться між сполучувальними шлангами. Підключення до водопроводу та електромережі може проводити тільки кваліфікований спеціаліст сервісного центру. Сервісне обслуговування внутрішнього обладнання, усунення нальоту, перевірку або заміну антикорозійного захисного анода може здійснювати тільки фахівець авторизованого сервісного центру.
МОНТАЖ
Водонагрівач має бути установлений якомога ближче до місця забору води, щоб не втрачати тепло через довгі шланги. При монтажі водонагрівача у приміщенні, де встановлені ванна або душ, слід обов’язково дотримуватися вимог стандарту IEC 60364-7-701 (VDE 0100, частина 701). Закріпіть прилад на стінці гвинтами діаметром мінімум 8 мм. Стіну, яка не витримає вагу нагрівача з водою, помножену на три, слід укріпити. Нагрівач слід установлювати тільки у вертикальному положенні.
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Тип TGR 30 S TGR 50 S TGR 65 S TGR 80 S Об’єм [л] 30 50 65 80 Номінальний тиск [МПа (бар)] Вага/з водою [кг] 20/50 24/74 27/92 32/112 Антикорозійний захист бака Eмальований бак / магнієвий анод Потужність електричного нагрівача [Вт] 2000 Напруга [В~] 230 Час нагріву до 75 °С 1) [год.] 1 05 1 55 2 30 3 05 Кількість змішаної води при 40 °С [л] 55 89 124 154 Споживання електроенергії 2) [кВт год./добу] 1,00 1,45 1,75 1,85
1) Час нагріву повного об’єму водонагрівача з електричним нагрівальним елементом при вхідній температурі холодної води із водопроводу 15 °С.
2) Споживання електроенергії при підтриманні постійної температури в нагрівачі 65 °С і при 3температурі оточуючого середовища 20 °С Обчислення проводились згідно EN 60379.
0,6 (6) / 0,9 (9)
4
A B C
TGR 30 S 615 410 180 TGR 50 S 915 710 180 TGR 65 S 1135 930 180 TGR 80 S 1310 930 355
Приєднувальні і монтажні розміри водонагрівача [mm]
ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ВОДОПРОВОДУ
Підвід та відвід води позначені різними кольорами. Синій – холодна вода, червоний – гаряча. Нагрівач можна підключати до водопроводу двома способами. Закрита накопичувальна система підключення забезпечує забір води в кількох місцях, а відкрита проточна система – тільки в одному місці. Вам необхідні відповідні змішувальні батареї, в залежності від обраної системи підключення. У відкритій проточній системі необхідно перед нагрівачем встановити зворотній клапан, який запобігатиме витоку води із котла у випадку, якщо у водопроводі не буде води. При такій системі підключення необхідно використовувати проточний змішувач. В нагрівачеві збільшиться об’єм води через нагрівання, що викликає виток води із труби змішувача. Не можна намагатись усунути цю проблему, щільніше закриваючи кран – це пошкодить змішувач. В закритій проточній системі необхідно використовувати накопичувальний змішувач. В цілях безпеки підвідний шланг слід обладнати запобіжним вентилем або запобіжною групою, яка запобігає підвищенню тиску більш, ніж на 0,1 МПа (1 бар). Нагрівання води в нагрівачеві спричиняє підвищення тиску в котлі до рівня, що встановлений в запобіжному клапані. Через те, що повернення води у водопровід неможливе, вода може капати з вихідного отвору клапану. Цю воду можна направити в стік за допомогою спеціальної насадки, яку слід встановити під запобіжним клапаном. Труба, що знаходиться під запобіжним клапаном, має знаходитись в абсолютно вертикальному положенні і в не морозній середі. У випадку, якщо система інсталяції не дозволяє направити воду, що капає із зворотнього запобіжного клапану, у стік, можна уникнути капання, встановивши 3­літрову розширювальну посудину на вхідну трубку бойлера. Для забезпечення належної роботи запобіжного клапану користувачі повинні самотужки здійснювати періодичний контроль – видаляти вапняний наліт і перевіряти, чи клапан не заблокований. Для перевірки відкрийте вихід для води в запобіжному клапані: поверніть ручку і відкрутіть гайки клапану. Клапан функціонує належним чином, якщо вода виходить через сопло при відкритому вході.
UK
5
UK
Закрита (накопичувальна) система Відкрита (проточна) система
Опис:
1 - бак-розширювач 2 - лійка з підключенням до стоку 3 - запобіжний клапан 4 - тестова насадка 5 - редукційний клапан тиску
676541 2 3
6 - запірний вентиль 7 - зворотній клапан
H - холодна вода T - гаряча вода
Закрита (накопичувальна) система
1
T
Не можна вмонтовувати запірний вентиль між нагрівачем і захисним клапаном, оскільки це може пошкодити захисний клапан.
Водонагрівач можна підключати до водопровідної мережі будинку без редукційного клапану, якщо тиск у мережі нижче номінального. Якщо тиск у мережі вище номінального, використання редукційного клапану є обов’язковим.
6
3
4
2
5 6
654 54 6331 2 2
H
Перед підключенням до електромережі нагрівач необхідно наповнити водою.
При першому наповненні відкрийте кран гарячої води на змішувачі. Нагрівач наповнений, коли вода починає витікати через стік змішувача.
ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ
Перед підключенням до електромережі в нагрівач слід встановити приєднувальний кабель H05VV-F 3G 1,5 mm2. Для цього необхідно зняти захисну кришку. Підключення водонагрівача до електромережі має здійснюватися у відповідності до чинних правил монтажу електроустановок. Між водонагрівачем та мережею електроживлення слід передбачити пристрій, який, відповідаючи національним стандартам монтажу електроустановок, дозволятиме повністю відключити прилад від мережі.
Опис:
1 - клема 2 - Термостат i біметалевий запобіжник 3 - Нагрівач 4 - Контрольна лампочка
L - провід фази N - нейтральний провід
- провід заземлення
Електросхема
УВАГА! Впевніться, що бойлер відключений від електромережі перед тим, як його відкривати!
ВИКОРИСТАННЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ
Після підключення до водопровідної та електричної мереж водонагрівач готовий до використання. Температуру нагріву води можна встановити в діапазоні між 25 °С та 75 °С за допомогою повороту ручки термостата, яка розташована на передній частині захисної пластикової кришки. Ми рекомендуємо встановлювати ручку термостата на позицію "eco". Така установка є найбільш економною; температура води при такій позиції ручки буде близько 55 °С, відкладення накипу та теплові втрати будуть значно меншими, ніж при встановленні максимальної температури. Пiд час включення нагрівального елементу можна чути легкий шум в бойлері. Про функціонування електричних нагрівальних елементів сигналізує індикаторна лампочка. Водонагрівач обладнаний термометром, який показує температуру води. Якщо Ви не збираєтеся користуватися водонагрівачем впродовж тривалого періоду часу, в умовах, де він підпадатиме дії низьких температур, електропостачання можна не відключати, а встановити ручку термостата в позицію "*".При цій установці температура води в баці буде підтримуватись на рівні 10 °С. Якщо ж від’єднати прилад від енергопостачання при дії низьких температур, з нього необхідно злити воду. Перед тим, як зливати воду, відключіть водонагрівач від електропостачання. Відкрийте кран гарячої води на змішувачі. Зливати воду слід крізь вхідне з’єднання. З цією метою ми рекомендуємо встановити дренажний клапан між вхідним з’єднанням водонагрівача і запобіжним клапаном. Якщо у Вас не встановлений дренажний клапан, воду зливати
2
3
UK
7
можна також безпосередньо крізь запобіжний клапан, встановивши важіль або гвинт запобіжного клапана в позицію "Test" (тест). Інший спосіб – просто зняти запобіжний клапан і злити воду крізь вхідне з’єднання. Після зливання води крізь вхідну трубку
UK
залишиться невелика кількість води, яку необхідно злити знявши для цього нагрівальний фланець. Корпус водонагрівача слід чистити м’яким розчином детергенту. Не використовуйте розчинники, сольвент, або грубі миючі засоби. Регулярне проведення профілактичних робіт забезпечить триваліший строк служби приладу.
В жодному разі не намагайтеся здійснювати будь-які спроби ремонту приладу самотужки, зверніться до найближчого авторизованого сервісного центру.
8
Loading...
+ 16 hidden pages