Genius G-PEN 4500 User Manual [et]

EESTI

Graafikalaud

Kasutajajuhend

Windows 2000 / XP / Vista

1

EESTI

I. Üldinformatsioon

1. Ülevaade

Tere tulemast andmetöötluse pliiatsi maailma! Sul on võimalus avastada, kui kerge on kontrollida oma personaalarvutit, kasutades hiire asemel traadita krihvlit. Krihvli kasutamise funktsioon lubab sul tõmmata väga peenikesi, jämedaid, heledaid või tumedaid jooni (nimetatakse "survetundlikkuseks"). Samuti on sul võimalik kirjutada, alla kirjutada ja annoteerida dokumentidele ning joonistada, skitseerida või värvida sama kergelt kui tavalise paberi korral, kasutades kommertstarkvarapakette nagu Adobe® PhotoShop™, Corel® Painter™ and Corel® Paint Shop™.

2. Graafikalaua Funktsioonid

Peale seadme draiveri installeerimist on sinu graafikalaua iseloomustavateks joonteks järgnevad funktsioonid:

1.Otsene osutamine – Sa võid liigutada kursorit ekraani mistahes asukohta, liigutades krihvli otsa graafikalaua pinna kohal (pliiatsiots ei pea ekraani pinda puudutama).

2.Kolme-nupulise hiire käsud – Sinu graafikalaud on varustatud kõikide kolme-nupulise hiire funktsioonidega, kasuta selleks pliiatsi otsa ja kahte nuppu.

3.Pliiatsi kerimine – Vajutades pliiatsi keskmist nuppu graafikulaua tööpiirkonna kohal saad sa dokumente ja veebilehtesid üles-alla kerida.

4.Survetundlikkus – See funktsioon lubab sul imiteerida mitmesuguseid pintsleid ja pliiatseid ning sa võid pliiatsi otsa vajutada alla kõvemini, nõrgemini, tugevamini või tihedamini ja vastavad rafineeritud pliiatsijooned tulevad esile.

3.Süsteemi vajadusaste

Pentium III-le võrdväärne või sellest kõrgem personaalarvuti.

Microsoft Windows 2000, XP või Vista.

4.Draiveri tarkvara installeerimine Windows`is.

Windows 2000, XP või Vista korral:

(Hoiatus! Enne draiveri installeerimist graafikalauda arvutiga mitte ühendada, vastasel korral võib draiveri installeerimisprotsessis esineda vigu.)

(1)Sisesta Draiveri CD CD-ROM kettaseadmesse ja oota, kuni ilmub põhimenüü.

(2)Enamusel süsteemidest käivitub häälestusprogramm automaatselt. Kui see automaatselt ei käivitu, võid sa häälestusprogrammi käivitada käsitsiMy Computer ► CD/DVD Rom ►Open the Drive ►AccessSetup installeerimise alustamiseks.

(3)Vali Draiveri Setup ja vajuta Enter klahvi vastuseks kõigile järgnevatele küsimustele. Peale draiveri installeerimise lõpuleviimist taaskäivita oma personaalarvuti.

2

Genius G-PEN 4500 User Manual

EESTI

5. Riistvara Installeerimine

Sisesta USB pistik saadaolevasse lauaarvuti või sülearvuti USB porti, vastavalt sellele skeemile. Peale graafikalaua tuvastamist püüab Windows selle jaoks installeerida seadmedraiveri.

6. Riistvara ja draiverifunktsioonide verifitseerimine

Järgi neid samme, et veenduda sinu graafikalaua installeerimise korralikkuses.

Graafikalaua roheline LED tuli on riistvara funktsioneerimise põhinäitaja ja sõltuvalt sinu graafikalaua mudelist võib see asetseda ülalpool näidatud skeemist erinevas kohas. Tavaliselt see LED jääb kustunud olekusse ja süttib ning kustub vastavalt erinevatele tingimustele. Jälgi graafikalaua LED-i olekut, kui sa viid läbi järgmisi testimise samme:

Märkus: Peale graafikalaua seadmedraiveri korralikku installeerimist ilmub süsteemisalve väike graafikalaua ikoon (), tavaliselt on see ekraani alumises parempoolses nurgas.

1.Toksa pliiatsi otsaga mistahes pinnale või vajuta hiire vasakut nuppu, et "äratada see üles", kui see on läinud varurežiimile. Sisseehitatud toidet säästev funktsioon võib olla surunud pliiatsi või hiire varurežiimile, kui neid teatud aja tagant ei kasutata.

2.Niipea kui graafikalaud aktiveerub, süttib korraks LED tuli ning seejärel see kustub ja jääbki kustunuks.

3.Kui graafikalaud tuvastab krihvli või hiire olemasolu, hakkab LED tuli aeglaselt vilkuma. See juhtub siis, kui pliiatsi ots viibib tööpiirkonna läheduses või kui see pannakse graafikalaua kohal asuvasse tööpiirkonda.

4.Kui sa vajutad pliiatsil asuvale nupule või klikid hiirenuppu, läheb LED tuli põlema.

5.Pliiatsi või hiire tiirutamine ja liigutamine tööpiirkonnas põhjustab kursori vastava liikumise ekraanil.

7. Kasutusnäpunäited

3

EESTI

7.1 Vasaku hiirenupu vajutamine

Kui sa hiirt natuke aega ei kasuta ja see ei reageeri, vajuta vasakut nuppu, et see "üles äratada" varurežiimilt.

7.2 Toksamine enne krihvli kasutamist

Enne pliiatsi kasutamist, kui sa ei ole seda kasutanud mitu minutit, toksa pliiatsiga mistahes graafikalaua pinnale, et see varurežiimist "üles äratada".

7.3 Kahekordne toksamine

Parimate tulemuste saavutamiseks pliiatsi kahekordse toksamise puhul (võrdväärne hiire topeltklikile) püüa pliiatsi otsa hoida graafikalaua pinnal või vähemalt püüa pliiatsi ots üles tõsta nii kiiresti, kui võimalik enne teist toksamist.

7.4 Pliiatsi säilitamine

Pliiatsi säilitamiseks veendu, et selle ots ei puutu mistahes objekti vastu ja eriti vaata, et sa ei lase pliiatsil seista topsis või pastakahoidikus otsaga allapoole. Kuigi tõenäolisus on väike, aga pliiatsi otsale vajutamine võib põhjustada pliiatsi patareide pideva tühjakslaadimise. Aseta pliiats pastakahoidikusse otsaga üles või horisontaalselt nii, et pliiatsi ots ei ole surutud vastu mistahes objekti.

7.5 Digitaalpliiatsi kerimisfunktsioon

Krihvlil on lehekülgede kerimiseks sama funktsioon nagu hiirel. Vajuta krihvli esimest nuppu (sama funktsioon nagu hiire rulliku klikkimisel) graafikalaua tööpiirkonna kohal.

7.6 Pliiatsi kasutamine ilma hiireta

Sul on võimalik töötada graafikalauaga ilma hiirt kasutamata. Kui sa eemaldad hiire, veendu, et sa eemaldad täielikult ka selle draiveri. Hiire draiveri eemaldamiseks vali [Start] ► [Settings] ► [Control Panel] ► [Device Manager], vajuta "+" sümbolile, et näidata hiire draiverit ning seejärel vali ja eemalda see ning kõige lõpuks taaskäivita oma arvuti.

4

Loading...
+ 7 hidden pages