ETA 1075 90000 User Manual

4-7
Elektrická masořezka s lisem na ovoce •
NÁVOD K OBSLUZE
8-12
Elektrický mlynček na mäso s lisom na ovocie •
NÁVOD NA OBSLUHU
13-17
RUKOVODSTVO PO ÕKSPLUATACII
2
1
1a
3
2
3
Elektrická masořezka s lisem na ovoce
eta
1075
NÁVOD K OBSLUZE
I. BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ
– Před prvním uvedením do provozu si pečlivě přečtěte návod k obsluze, prohlédněte
vyobrazení a návod uschovejte. – Zkontrolujte, zda údaj na typovém štítku odpovídá napětí ve Vaší elektrické zásuvce. – Nikdy spotřebič nepoužívejte, pokud má poškozený napájecí přívod nebo vidlici, pokud
nepracuje správně nebo upadl na zem a poškodil se. V takových případech zaneste
spotřebič do odborného servisu k prověření jeho bezpečnosti a správné funkce.
– Vidlici napájecího přívodu nezasunujte do el. zásuvky a nevytahujte z el. zásuvky
mokrýma rukama a taháním za napájecí přívod! – Výrobek je určen pouze pro použití v domácnosti a podobné účely! – Zabraňte v manipulaci dětem a nesvéprávným osobám bez dozoru! – Spotřebič nenechávejte v chodu bez dozoru a kontrolujte ho po celou dobu
přípravy potravin! – Pohonnou jednotku nikdy neponořujte do vody ani nemyjte pod proudem vody!
– Spotřebič používejte pouze v pracovní poloze na místech, kde nehrozí jeho převrhnutí
avdostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů (např. kamna, el./plynový sporák atd.)
a vlhkých povrchů (dřezy, umyvadla atd.). – Spotřebič používejte pouze s příslušenstvím určeným pro tento typ.
– Nikdy nevsunujte prsty do plnicího otvoru a nepoužívejte též vidličku, nůž, lžíci
apod. K tomuto účelu používejte pouze přiložené pěchovadlo.
– Před každým připojením spotřebiče k el. síti, zkontrolujte zda je přepínač v poloze
vypnuto (j). Před každou výměnou příslušenství, po ukončení práce a před každou
údržbou spotřebič vždy vypněte a odpojte od el. sítě (viz IV. ÚDRŽBA). – Nepřekračujte maximální dobu nepřetržitého chodu spotřebiče, která je 15 minut. – Nezpracovávejte zmražené potraviny. – Pokud se zpracovávané potraviny začnou zachycovat např. na noži, výměnných
destičkách nebo sítkách, spotřebič vypněte a příslušný dílec vyčistěte. – Používejte pouze nepoškozené a správné prodlužovací síťové přívody. – Napájecí přívod nesmí být poškozen ostrými nebo horkými předměty, otevřeným
plamenem a nesmí se ponořit do vody. – Jestliže je napájecí přívod tohoto spotřebiče poškozen, musí být přívod nahrazen
výrobcem, jeho servisním technikem nebo podobně kvalifikovanou osobou, aby se tak
zabránilo vzniku nebezpečné situace. – Spotřebič nikdy nepoužívejte pro žádný jiný účel, než pro který je určen a popsán
v tomto návodu! – Výrobce neodpovídá za škody způsobené nesprávným používáním spotřebiče
a příslušenství (např. znehodnocení potravin, poranění, požár).
4
II. POPIS SPOTŘEBIČE A PŘÍSLUŠENSTVÍ (obr. 1, 2) A– pohonná jednotka
A1 – spínač A3 – napájecí přívod A2 – hřídel
B– mlecí komora
B1 – šnekový podavač B4 – nůž B2 – zátka šnekového podavače* B5 – výměnné destičky na jemné a hrubé mletí B3 – podložka plastová B6 – upevňovací matice
C– nástavec na odšťavování a plnění uzenářských produktů
C1 – vymezovací vložka C4 – šnekový podavač C2 – sítko jemné/hrubé C5 – regulační šroub C3 – kryt C6 – odtokový žlábek
D– násypka E– pěchovadlo
* Zátka B2 současně plní funkci bezpečnostní pojistky. Pokud dojde k jejímu poškození, nahraďte ji novou. Náhradní zátka je součástí balení nebo ji můžete zakoupit v síti prodejen ETA-ELEKTRO.
III. PŘÍPRAVA A POUŽITÍ
Odstraňte veškerý obalový materiál a vyjměte masořezku s příslušenstvím. Před prvním použitím umyjte všechny části, které přijdou do styku s potravinami, v horké vodě s přídavkem saponátu, důkladně je opláchněte čistou vodou a utřete do sucha, případně je nechte oschnout.
Masořezka Sestavení (obr. 1)
Sestavte šnekový podavač B1 (obr. 1a) a vložte ho do mlecí komory B. Na hřídel podavače B1 nasaďte nůž B4 (ostří nože musí směřovat k destičce) a následně zvolený typ destičky B5. Na mlecí komoru B našroubujte ve směru chodu hodinových ručiček upevňovací matici B6. Sestavenou masořezku nasuňte na hřídel A2 pohonné jednotky A tak, aby do sebe zapadly prolisy v mlecí komoře B avpohonné jednotce A a masořezku zajistěte otočením doleva až na doraz (obr. 3). Nakonec na násypný otvor mlecí komory B nasaďte násypku D. Při demontáži masořezky postupujte opačným způsobem.
Použití
Umožňuje semletí všech druhů mas zbavených kostí, šlach a kůže. Použitím výměnné destičky B5 s různými otvory můžete zvolit buď jemné nebo hrubé mletí masa. Maso si předem nakrájejte na kostky o rozměru cca 3 x 3 x 3 cm. Vidlici napájecího přívodu A3 zasuňte do el. zásuvky a přepněte spínač A1 do polohy I. Jednotlivé kousky masa vkládejte do plnicího otvoru násypky D a pěchovadlem E lehce tlačte až ke šnekovému podavači (strojek nadměrně nepřetěžujte). Umleté maso bude padat do připravené nádoby pod mlýnkem. Po ukončení zpracování spotřebič vypněte spínačem A1 do polohy j.
Doporučení
Nemelte zmražené maso. Pro snadnější čištění masořezky semelte nakonec tvrdé pečivo (např. rohlík, žemli). Čas zpracování se pohybuje v jednotkách minut a závisí na množství, druhu a kvalitě použitého masa. Doporučujeme občas práci přerušit, spotřebič vypnout
5
a odstranit případné potraviny, které se nalepily, popřípadě ucpaly příslušenství (viz odst. I. BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ).
Lis na ovoce Sestavení (obr. 2)
Sestavte šnekový podavač B1 (obr. 1a) a vložte ho do mlecí komory B. Na hřídel podavače B1 nasaďte šnekový podavač C4. Do nástavce C zasuňte vymezovací vložku C1 a zvolené sítko C2 (jemné nebo hrubé) až na doraz. Na sestavený nástavec C nasuňte upevňovací matici B6 a nástavec C upevněte na mlecí komoru B tak, že ho nasunete na podavač C4 a matici B6 našroubujte ve směru chodu hodinových ručiček. Sestavený lis nasuňte na hřídel A2 a zajistěte ho otočením doleva až na doraz (obr. 3). Na nástavec C našroubujte regulační šroub C5, který slouží k regulaci intenzity lisování (šroub nedotahujte na doraz) a do spodu nasuňte odtokový žlábek C6. Nakonec na násypný otvor mlecí komory B nasaďte násypku D. Při demontáži nástavce C postupujte opačným způsobem.
Použití
Umožňuje lisovat šťávu z měkkých bobulových a citrusových plodů (není vhodný pro lisování rybízu). Vidlici napájecího přívodu A3 zasuňte do el. zásuvky a přepněte spínač A1 do polohy I. Plody vkládejte do plnicího otvoru násypky D tak, aby je šnekový podavač stačil pobírat a pěchovadlem E lehce stlačujte. Při tomto způsobu zpracování nedochází kpřetěžování pohonné jednotky. Vylisovaná šťáva odtéká žlábkem C6 do připravené nádoby a odpad (dužnina) vychází ven výstupním otvorem nástavce C. Po ukončení zpracování spotřebič vypněte spínačem A1 do polohy j. Nezaměňujte si funkci lisu na ovoce s odstředivým odšťavovačem.
Doporučení
Citrusové plody zbavte kůry. V případě, že dojde k ucpání výstupního otvoru nástavce C, je nutné pohonnou jednotku vypnout, lis demontovat a pročistit. Čas zpracování se pohybuje v jednotkách minut a závisí na množství, druhu a kvalitě použitých plodů. Pokud mezi jednotlivým lisováním vznikne pauza delší než 3 minuty, spotřebič vypněte.
Nástavec na plnění uzenin Sestavení (obr. 2)
Postup sestavení je shodný s postupem u lisu, pouze místo sítka s otvory C2 zasuňte do nástavce C kryt C3 a nenasazujte odtokový žlábek C6.
Použití
Umožňuje přípravu domácích uzenin. Střívko na plnění nejdříve nechte v teplé vodě, aby se zlepšila jeho elastičnost a poté ho nasuňte jako „harmoničku“ na výstupní otvor. Na konci střívka nechte volných 5 cm a zavažte nebo zašpejlujte. Vidlici napájecího přívodu A3 zasuňte do el. zásuvky a přepněte spínač A1 do polohy I. Do plnicího otvoru násypky D vkládejte připravenou směs a pěchovadlem E lehce stlačujte. Při plnění postupujte dle zvoleného druhu uzeniny (např. jitrnice, klobásy, špekáčky atd.). Šroubem C5 můžete regulovat množství směsi. Po ukončení zpracování spotřebič vypněte spínačem A1 do polohy j.
Doporučení
Plnění doporučujeme provádět dvěma osobám najednou, tzn. jeden vkládá směs a druhý přidržuje střívko na otvoru. Střívka plňte tak, aby se dovnitř nedostal vzduch. V případě, že dojde k ucpání výstupního otvoru nástavce C, je nutné pohonnou jednotku vypnout, nástavec demontovat a pročistit.
6
Loading...
+ 14 hidden pages