Epson PERFECTION 1260 SETUP GUIDE [no]

Start
Kopi
Skanning til e-post
Skanning til web
Fargeskanner
Advarsler må følges nøye for å unngå personskade.
w
Advarsler, forsiktighetsregler og merknader
Forsiktighetsregler må overholdes for å unngå å skade
utstyret.
c
Merknader inneholder viktig informasjon og nyttige tips om
bruk av skanneren.
Norsk
Konfigurasjon
Pakke ut
Pakke ut
Pakke ut Pakke ut
1. Kontroller at følgende deler er inkludert og at de ikke er skadet. Hvis noen deler mangler eller er skadet, må du kontakte en EPSON-forhandler umiddelbart.
programvare-CD
skanner
USB-kabel
m
Installere programvaren
Installere programvaren
Installere programvaren Installere programvaren
strømledning
for skanner
vekselstrømadapter
Innholdet kan variere fra sted til sted.
CD-ROM-en med skannerprogramvare inneholder EPSON TWAIN-driveren, programvare og elektroniske håndbøker.
Du må installere programvaren FØR du kobler skanneren til datamaskinen.
1. Sett inn programvare-CD-en for skanneren i CD-ROM- eller DVD-stasjonen.
Macintosh-brukere:
Når du har satt inn CD-ROM-en, vises EPSON-mappen på skrivebordet. (Hvis EPSON-mappen ikke vises, dobbeltklikker du EPSON-ikonet på skrivebordet.) Dobbeltklikk EPSON-ikonet i mappen.
2. Dialogboksen EPSON installasjonsprogram vises. Velg Installering av programvare og klikk .
Merknad for Windows-brukere:
Hvis dialogboksen EPSON installasjonsprogram ikke vises, dobbeltklikker du ikonet Min datamaskin. Klikk CD-ROM-ikonet, og velg deretter Åpne på Fil-menyen. Dobbeltklikk Setup.exe.
Konfigurere skanneren
Konfigurere skanneren
Konfigurere skanneren Konfigurere skanneren
1. Fjern det gule klistremerket fra baksiden av skanneren.
2. Skyv transportlåsen helt ut til høyre.
3. Koble til strømledningen og vekselstrømadapteren som vist.
4. Koble vekselstrømadapteren til inntaket for likestrøm på baksiden av skanneren.
5. Koble den andre enden av strømledningen inn i et strømuttak.
Skanneren slår seg på, og startknappen ] lyser grønt.
Utseendet på dialogboksene på dette arket kan være litt forskjellige fra det du ser på skjermen.
inntak for likestrøm
strømledning
vekselstrømadapter
transportlås
Forsiktig:
c
Det er ikke mulig å
endre inngangs- eller utgangsspenning for vekselstrømadapteren. Hvis etiketten på vekselstrømadapteren ikke viser riktig spenning, må du kontakte forhandleren din. Ikke koble til strømledningen.
Når du kobler fra skanneren, må du vente minst 10 sekunder
Med enerett. Ingen deler av denne publikasjonen kan gjenskapes, lagres i et gjenfinningssystem eller overføres i noen form eller på noen måte, elektronisk, mekanisk, ved kopiering, opptak eller på annen måte, uten at det på forhånd er gitt skriftlig tillatelse fra SEIKO EPSON CORPORATION. Informasjonen i dette dokumentet er utformet bare for bruk med denne EPSON-skanneren. EPSON er ikke ansvarlig for bruk av denne informasjon en i forbindelse med and re skannere. Verken SEIKO EPSON CORPORATION eller dets datterselskaper er ansvarlig overfor kjøper av dette produktet eller tredjeparter for skader, tap, kostnader eller utgifter som kjøper eller tredjepart har pådratt seg som et resultat av: ulykke, feil bruk eller misbruk av dette produktet eller uautoriserte modifiseringer, reparasjoner eller endringer i produktet, eller (med unntak av USA) hvis drifts- og vedlikeholdsinstruksjoner fra SEIKO EPSON CORPORATION ikke er fulgt nøye.
SEIKO EPSON CORPORATION kan ikke holdes ansvarlig for skader eller problemer som oppstår ved bruk av noe tilleggsutstyr eller noen forbruksprodukter andre enn dem som SEIKO EPSON CORPORATION har angitt som originale EPSON-produkter eller EPSON-godkjente produkter. SEIKO EPSON CORPORATION kan ikke holdes ansvarlig for skade som er forårsaket av elektromagnetisk interferens som oppstår ved bruk av andre grensesnittkabler enn dem som SEIKO EPSON CORPORATION har angitt som EPSON-godkjente produkter. EPSON er et registrert varemerke for SEIKO EPSON CORPORATION. Microsoft og Windows er registrerte varemerker for Microsoft Corporation.
Generell me rknad: Andre produktnavn som brukes i dette dokumentet, er kun for identifiseringsformål, og kan være varemerker for sine respektive eiere. EPSON fraskriver seg alle rettigheter til disse merkene.
før du kobler den til på nytt. Hurtig tilkobling og frakobling av skanneren kan skade den.
For Perfection 1260 Photo
Perfection 1260 Photo kommer med filmadapteren, som også er tilgjengelig som tilleggsutstyr for Perfection 1260.
filmadapter filmholdere
værende til du får beskjed om å fjerne det.
Viktig!
Ikke fjern det gule klistremerket før du får beskjed om det.
3. Følg instruksjonene på skjermen til all programvaren er installert. Når det
kommer frem en melding om at installasjonen er fullført, klikker du OK.
4. Start datamaskinen på nytt hvis du får melding om å gjøre det.
Merknad for brukere av MacOS X:
Programvaren installeres for bruk i Classic-modus.
Når du har installert skannerprogramvaren, leser du neste del for anvisninger om hvordan du konfigurerer skanneren.
Merk:
Denne skanneren har ikke noen av/på-knapp. Den slås på når du kobler til vekselstrømadapteren og deretter kobler til strømledningen.
6. Koble den firkantede pluggen på USB-kabelen til USB-porten på baksiden av skanneren. Koble den andre enden av USB-kabelen til en ledig USB-port på datamaskinen eller USB-huben.
Koble denne enden av USB-kabelen til datamaskinen.
USB-port
7. Åpne dokumentdekselet og se til at lysstoffrøret på skannerhodet blir slått på. Dette betyr at skanneren er klar til bruk.
Merk:
Du slår av skanneren ved å plugge
ut strømledningen fra stikkontakten.
Det kan hende at skanneren ikke
virker på riktig måte hvis du bruker en annen USB-kabel enn den som følger med fra EPSON, eller hvis du kobler skanneren til datamaskinen gjennom mer enn én hub.
Lysstoffrøret slår seg av etter ca. 15 minutter hvis du ikke bruker
skanneren.
skannerhode (i utgangsposisjon).
NO20005-00
Første skanning
Første skanning
Første skanning Første skanning
Slik skanner du ved hjelp av startknappen ] og EPSON Smart Panel:
1. Åpne dokumentdekselet og legg dokumentet på glassplaten med fremsiden ned. Juster midten av dokumentet etter justeringsmerket. Lukk dokumentdekselet.
2. Trykk
3. Når fotografiet er skannet, åpnes
], som er startknappen på skanneren. Når
EPSON Smart Panel har åpnet seg automatisk, klikker du ikonet Scan for Creativity.
Startknappen
Det vises en fremdriftsmåler på skjermen, og fotografiet skannes automatisk.
dialogboksen Scan for Creativity. Hvis du vil skanne et nytt fotografi, legger du det på glassplaten, lukker dokumentdekselet og klikker Scan More. Hvis ikke, klikker du Finish.
Her vises anvisninger for bruk av Smart Panel-programmet.
Her vises de skannede bildene. Klikk filnavnet hvis du vil endre det.
Hvis du vil skanne et nytt fotografi, legger du det på skanneren og klikker
Klikk Finish når du er ferdig med å skanne.
Scan More
Vise referansehåndboken
Hvis du vil lære mer om skanneren, kan du se referansehåndboken for EPSON Perfection 1260/1660/2400.
1. Sett inn programvare-CD-en for skanneren i CD-ROM- eller DVD-stasjonen. Hvis du ikke har tatt ut CD-en fra stasjonen siden du installerte programvaren, må du ta den ut og deretter sette den inn igjen.
Macintosh-brukere:
Når du har satt inn CD-ROM-en, vises EPSON-mappen på skrivebordet. (Hvis EPSON-mappen ikke vises, dobbeltklikker du EPSON-ikonet på skrivebordet.) Dobbeltklikk EPSON-ikonet i mappen.
Sikkerhetsinstruksjoner
Les gjennom alle disse instruksjonene og ta vare på dem for senere bruk. Følg alle advarslene og instruksjonene som skanneren er merket med.
Forsiktig:
c
Kontroller at strømledningen oppfyller lokale sikkerhetskrav.
Plasser skanneren så nær datamaskinen at den nås av grensesnittkabelen med god margin. Ikke
plasser eller oppbevar skanneren eller vekselstrømadapteren utendørs eller nær store mengder smuss eller støv, vann eller varmekilder, eller på steder utsatt for støt, vibrering, høye temperaturer eller høy fuktighet, sterke lyskilder eller raske endringer i temperatur eller fuktighet. Ikke bruk skanneren med våte hender.
Plasser skanneren og vekselstrømadapteren nær et strømuttak der strømledningen lett kan kobles
fra.
St rø ml ed ni ng er må p la ss er es sl ik at de ik ke ut se tt es for s li ta sj e, ku tt , k ry mp in g o g f lok in g. Ik ke pl as ser
gjenstander oppå strømledningen, og ikke gjør slik at strømledningen eller vekselstrømadapteren kan bli tråkket på eller kjørt over. Vær spesielt oppmerksom på at strømledningene må være rette i endene og på stedene der de går inn og ut av omformeren.
Bruk bare vekselstrømadapter A171B/E, som følger med skanneren. Bruk av en annen adapter
kan forårsake brann, elektrisk støt eller skade.
Vekselstrømadapteren er utformet for bruk med den skanneren som den leveres med. Ikke bruk
den med annet elektrisk utstyr med mindre dette er angitt.
Bruk bare den typen strømkilde som er angitt på etiketten på vekselstrømadapteren, og ha alltid
strømforsyning direkte fra et standard strømuttak i hjemmet med en strømledning som tilfredsstiller relevante lokale sikkerhetsstandarder.
Unngå å bruke uttak på samme krets som kopimaskiner eller luftesystemer som slås av og på
regelmessig.
Hvis du bruker en skjøteledning med skanneren, må du kontrollere at den totale mengden
merkestrøm (ampere) for enhetene som er koblet til skjøteledningen, ikke overskrider tillatt merkestrøm for ledningen. Kontroller også at den totale merkestrømmen (ampere) for alle enhetene som er koblet til strømuttaket, ikke overskrider tillatt merkestrøm for strømuttaket. Ikke koble flere utstyrsenheter til strømuttaket.
4. ArcSoft™ PhotoImpression™ åpnes automatisk, og de skannede bildene vises på skjermen. Merk bildet du vil bruke. Du kan redigere bildet, bruke det i en PhotoImpression-mal for kalendere og gratulasjonskort, lagre det eller skrive det ut.
redigeringsverktøy
Denne delen endres i henhold til det som er valgt over.
Merk:
Hvis du trenger hjelp med PhotoImpression, klikker du spørsmålstegnet i øvre, høyre hjørne av vinduet.
Bruke knappene på skanneren
Knappene på skanneren virker sammen med EPSON Smart Panel, og fungerer som snarveier til vanlige skannefunksjoner. Du kan bruke dem til automatisk å skanne og skrive ut et fotografi, legge ved et fotografi i en e-post, eller skanne og laste opp fotografier til et EPSON-område for deling av bilder på Internett. Hvis du vil ha mer informasjon, kan du se referansehåndboken som finnes på programvare-CD-en for skanneren og den elektroniske hjelpen EPSON Smart Panel Help.
.
Merknad for brukere av Mac OS X:
Du kan bare bruke knappene på skanneren i Classic-modus.
2. Dialogboksen EPSON installasjonsprogram vises. Velg Brukerhåndbok og klikk .
Merknad for Windows-brukere:
Hvis dialogboksen EPSON installasjonsprogram ikke vises, dobbeltklikker du ikonet Min datamaskin. Klikk CD-ROM-ikonet, og velg deretter Åpne på Fil-menyen. Dobbeltklikk deretter Setup.exe.
3. Hvis du vil vise referansehåndboken, klikker du Vis referansehåndboken. Hvis du vil kopiere referansehåndboken, klikker du Installer referansehåndboken.
Ikke skru fra hverandre, endre eller forsøk å reparere vekselstrømadapteren, strømledningen,
skanneren eller eventuelt tilleggsutstyr på egen hånd, bortsett fra slik det er forklart i skannerens håndbøker.
Ikke stikk gjenstander inn i noen åpninger, da de kan komme nær farlige spenningspunkter eller
kortslutte deler. Vær oppmerksom på faren for elektrisk støt.
Under følgende forhold må du koble fra skanneren og vekselstrømadapteren, og få utført service
hos kvalifisert personell: Hvis strømledningen eller pluggen er skadet, hvis det er kommet væske inn i skanneren eller vekselstrømadapteren, hvis du har mistet skanneren eller vekselstrømadapteren i gulvet, eller kabinettet er skadet, eller hvis skanneren eller vekselstrømadapteren ikke fungerer normalt eller viser en markert endring i ytelse. (Ikke juster kontroller som ikke er beskrevet i driftsinstruksjonene.)
Koble fra skanneren og vekselstrømadapteren før du rengjør enhetene. Rengjør kun med en fuktig
klut. Ikke bruk rengjøringsmidler i væske- eller sprayform.
Hvis det er lenge til neste gang du skal bruke skanneren, må du passe på å koble
vekselstrømadapteren fra strømuttaket.
Copyright© 2002 for SEIKO EPSON CORPORATION, Nagano, Japan
merket bilde
NO20005-00
Loading...