Electrolux EWF 106417 W User Manual

instrukcja obsługi
Pralka
EWF 106417 W
2 electrolux
Electrolux. Thinking of you.
Aby dowiedzieć się więcej o naszej filozofii, odwiedź naszą
stronę internetową www.electrolux.com
SPIS TREŚCI
Informacje dotyczące bezpieczeństwa 2 Opis urządzenia 4 Panel sterowania 5 Pierwsze użycie 8 Dostosowanie ustawień do osobistych preferencji 8 Codzienna eksploatacja 8 Przydatne rady i wskazówki 11
Producent zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian bez wcześniejszego
powiadomienia
Programy prania 13 Konserwacja i czyszczenie 16 Co zrobić, gdy... 21 Dane techniczne 24 Parametry eksploatacyjne 24 Instalacja 24 Podłączenie do sieci elektrycznej 28 Ochrona środowiska 28
INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
Ważne! Instrukcję należy uważnie przeczytać i zachować do wykorzystania w przyszłości.
•Urządzenie spełnia normy branżowe oraz przepisy prawne dotyczące bezpieczeń- stwa urządzeń gospodarstwa domowe­go. Jednakże jako producenci czujemy się zobowiązani do przedstawienia nastę- pujących wskazówek bezpieczeństwa.
•Należy zachować niniejszą instrukcję ob- sługi wraz z urządzeniem, aby umożliwić w przyszłości sprawdzenie informacji. W razie sprzedaży lub przekazania urządze- nia innemu użytkownikowi, bądź w razie przeprowadzki i pozostawienia go na miejscu, należy pamiętać o przekazaniu nowemu użytkownikowi niniejszej instruk­cji, aby umożliwić mu zapoznanie si funkcjonowaniem urządzenia i zasadami bezpieczeństwa.
•KONIECZNIE należy zapoznać się z nimi przed instalacją urządzenia i przystąpie­niem do użytkowania.
• Przed pierwszym uruchomieniem urzą- dzenia należy sprawdzić urządzenie pod kątem ewentualnych uszkodzeń powsta­łych w transporcie. Nie wolno podłączać uszkodzonego urządzenia do zasilania. W przypadku uszkodzenia elementów urządzenia należy skontaktować się z do­stawcą.
•Jeśli urządzenie zostało dostarczone podczas miesięcy zimowych przy ujem­nych temperaturach: Przed pierwszym
ę z
użyciem należy przechowywać pralkę w temperaturze pokojowej przez 24 godzi­ny.
Ogólne zasady bezpieczeństwa
•Ze względów bezpieczeństwa zabrania się dokonywania jakichkolwiek modyfika­cji lub zmian konstrukcyjnych w urządze- niu.
• Podczas prania w wysokich temperatu­rach drzwi pralki mogą Nie wolno ich dotykać!
•Należy upewnić się, czy zwierzęta domo- we nie weszły do bębna. W tym celu na­leży przed użyciem sprawdzić zawartość bębna.
• Monety, agrafki, gwoździe, śrubki, kamie­nie lub inne twarde lub ostre przedmioty mogą spowodować znaczne uszkodze­nie i nie wolno ich wkładać do urządze- nia.
•Używać tylko zalecanych ilości środka zmiękczającego tkaniny i detergentu. Użycie zbyt dużych ilości może spowo­dować uszkodzenie tkanin. Informacje o odpowiednich ilościach środków piorą- cych znajdują się w zaleceniach produ­centa.
•Małe rzeczy, takie jak skarpetki, sznuro- wadła, paski itp. należy wł cjalnej torebki lub poszewki na poduszkę, ponieważ mogą się one dostać do wnę- trza pralki.
się nagrzewać.
ożyć do spe-
electrolux 3
•Nie należy prać w pralce ubrań z fiszbina- mi, materiałów o nieobszytych lub roz­dartych brzegach.
•Po zakończeniu prania, czyszczenia i konserwacji należy zawsze odłączać urządzenie od źródła zasilania i zamknąć dopływ wody.
•W żadnym wypadku nie wolno podejmo- wać samodzielnych prób naprawy. Na­prawy wykonywane przez osoby niedo­świadczone mogą spowodować obraże­nia lub wadliwe działanie urządzenia. Na­leży skontaktować się z lokalnym punk­tem serwisowym. Należy zawsze doma­gać się użycia oryginalnych części za­miennych.
Instalacja
•Urządzenie jest ciężkie. Należy zachować ostrożność przy jego przenoszeniu.
• Podczas rozpakowywania należy spraw­dzić, czy pralka nie została uszkodzona. W przypadku wątpliwości nie należy uru-
ć pralki, lecz skontaktować się z
chamia serwisem.
•Przed włączeniem pralki należy usunąć wszystkie materiały opakowaniowe i wszystkie blokady założone na czas transportu. W przeciwnym wypadku mo­że dojść do poważnego uszkodzenia pralki i ubrań. Patrz stosowny rozdział w instrukcji obsługi.
• Po zainstalowaniu pralki należy spraw­dzić, czy nie stoi na wężu dopływowym lub wężu odpływowym, oraz czy blat nie przycisnął przewodu zasilającego do ściany.
•Jeśli urządzenie zostanie postawione na miękkiej wykładzinie, należy za pomocążek wyregulować wysokość w taki sposób, aby zapewnić swobodną cyrku­lację powietrza pod urządzeniem.
• Po zainstalowaniu należy się upewnić, że węże i ich podłączenia s
ą szczelne.
•Jeśli urządzenie jest instalowane w miejs- cu narażonym na temperatury poniżej ze­ra, należy przeczytać rozdział "Niebezpie­czeństwo zamarznięcia wody".
• Wszelkie prace hydrauliczne wymagane w celu zainstalowania urządzenia powin­ny być wykonywane przez wykwalifiko­wanego hydraulika albo inną kompetent­ną osobę.
• Wszelkie prace elektryczne związane z instalacją urządzenia powinny być prze­prowadzone przez uprawnionego elektry­ka lub inną kompetentną osobę.
Eksploatacja
• Pralka jest przeznaczona do użytku w gospodarstwie domowym. Urządzenie należy używać zgodnie z przeznacze­niem.
•Prać można jedynie tkaniny nadające się do prania w pralce. Przestrzegać zaleceń producenta odzieży umieszczonych na metkach.
• Pralki nie należy przeładowywać. Patrz "Tabela programów".
• Przed rozpoczęciem prania należy opró­żnić wszystkie kieszenie i zapiąć wszyst­kie guziki oraz zamki błyskawiczne. Nie należy prać wystrzępionych lub podar­tych ubrań. Przed praniem należy zaprać plamy z farby, tuszu, rdzy i trawy. W pral­ce NIE WOLNO prać biustonoszy z fiszbi­nami.
• Ubrania, które miały kontakt z lotnymi po­chodnymi ropy naftowej nie powinny być prane w pralce automatycznej. W przy­padku użycia lotnych płynów do czy­szczenia należy usunąć je z ubrania przed umieszczeniem ich w pralce.
• Nigdy nie wyciągać wtyczki z gniazdka ciągnąc za przewód; należy zawsze chwycić za samą wtyczkę.
•Nigdy nie należy używać pralki, jeśli prze- wód zasilający, panel sterowania, blat lub podstawa są uszkodzone w taki sposób, że widoczne jest wnętrze pralki.
Bezpieczeństwo dzieci
• To urządzenie nie jest przeznaczone do użytku przez osoby (w tym dzieci) o ogra­niczonych zdolnościach fizycznych, sen­sorycznych czy umysłowych, a także nie­posiadaj
ące wiedzy lub doświadczenia w użytkowaniu tego typu urządzeń, chyba, że będą one nadzorowane lub zostaną poinstruowane w zakresie korzystania z tego urządzenia przez osobę odpowie­dzialną za ich bezpieczeństwo.
• Dzieci należy pilnować, aby mieć pew­ność, że nie bawią się urządzeniem.
• Elementy opakowania (np. folia, styro­pian) mogą stanowić zagrożenie dla dzie-
4 electrolux
ci – niebezpieczeństwo uduszenia się! Należy je przechowywać w miejscu nie­dostępnym dla dzieci.
• Detergenty należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
•Należy pilnować, aby dzieci lub zwierzęta domowe nie wchodziły do bębna. Pralka posiada specjalne zabezpieczenie przed zamknięciem się dzieci lub zwierząt w bębnie Aby uruchomić to zabezpiecze­nie, należy obrócić (bez naciskania) trzpień znajdujący się wewnątrz drzwi w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aż nacięcie znajdzie się w poło- żeniu poziomym. Można w tym celu użyć monety.
Aby wyłączyć zabezpieczenie oraz przy­wrócić możliwość zamknięcia drzwi, na­leży obrócić trzpień w kierunku przeciw­nym do ruchu wskazówek zegara, aż na­cięcie znajdzie się w położeniu piono­wym.
OPIS URZĄDZENIA
Zakupione przez Państwa urządzenie spełnia wszystkie nowoczesne wymagania zwią- zane z efektywnym praniem przy jednoczesnym niskim zużyciu wody, energii i deter- gentów. Nowy system piorący pozwala na całkowite wykorzystanie detergentu oraz znacznie zmniejsza zużycie wody oraz energii.
1 Szuflada na detergenty 2 Panel sterowania 3 Uchwyt otwierania drzwi
1 2
3
4
5
6
4 Tabliczka znamionowa 5 Pompa opróżniająca 6 Regulowane nóżki
Szuflada na detergenty
Komora na detergenty wykorzystywane w praniu wstępnym i fazie namaczania lub do usuwania plam podczas fazy odplamia­nia (jeżeli dotyczy). Detergent do prania wstępnego jest dozowany na początku programu prania. Odplamiacz jest dozowa­ny w fazie odplamiania.
Komora na detergent w proszku lub pły- nie wykorzystywany do prania zasadnicze­go. W przypadku korzystania z płynnego detergentu należy go wlać do komory tuż przed rozpoczęciem programu.
Komora na dodatkowe środki w płynie (płyn zmiękczający, krochmal). Należy przestrzegać zaleceń producenta środka dotyczących jego dozowania i nie przekraczać poziomu "MAX" zaznaczone­go w szufladzie na detergenty. Płyn zmięk- czający lub krochmal należy dodać do ko­mory przed rozpoczęciem programu pra- nia.
PANEL STEROWANIA
Poniżej znajduje się rysunek panelu sterowania. Przedstawia on pokrętło wyboru pro­gramów, przyciski, kontrolki oraz wyświetlacz. Oznaczone zostały one odpowiednimi cyframi na kolejnych stronach.
electrolux 5
1 2 4 5 6 7
1 Pokrętło wyboru programów
Przycisk TEMPERATURA
2
Przycisk zmniejszania prędkości
3
wirowania
4 Przycisk PRANIE WSTĘPNE 5 Przycisk DODATKOWE PŁUKANIE
3
6 Przycisk opóźnienia rozpoczęcia
programu Wyświetlacz
7 8 Przycisk START/PAUZA 9 Kontrolka DRZWI ZABLOKOWANE
10 Przyciski kontroli czasu
9
8
10
6 electrolux
Tabela symboli
= Pranie w zimnej wodzie = Wstrzymanie płukania
= Cykl nocny = Pranie wstępne
= Dodatkowe płukanie = Opóźnienie rozpoczęcia programu
= Blokada uruchomienia = Drzwi zablokowane
= Kontrola czasu
Pokrętło wyboru programów
Służy do włączenia/wyłączenia urządzenia i/ lub do wyboru programu.
Temperatura
Ten przycisk służy do podwyższania lub obniżania temperatury prania.
Wirowanie
Za pomocą tego przycisku można zmienić prędkość wirowania dla wybranego progra- mu lub ustawić funkcję "Stop z wodą".
Stop z wodą
Po wybraniu tej funkcji woda z ostatniego płukania nie jest odprowadzana co zapo­biega wygnieceniu prania. Przed otwarciem drzwi należy odpompować wodę. W celu odpompowania wody należy przeczytać in­formacje podane w rozdziale "Po zakończe- niu programu".
Cykl nocny
Po wybraniu tej funkcji pralka pominie wszystkie fazy wirowania oraz nie odpom­puje wody z ostatniego płukania, aby nie pognieść prania. Ten cykl prania jest bar­dzo cichy i można go włączyć w nocy lub w czasie, gdy obowiązuje niższa taryfa za prąd. W niektórych programach płukanie jest wykonywane z większą ilo
ścią wody. Przed otwarciem drzwi należy odpompo­wać wodę. W celu odpompowania wody należy przeczytać informacje podane w roz­dziale "Po zakończeniu programu".
Pranie wstępne
Wybranie tej opcji powoduje, że pralka wy­kona cykl prania wstępnego przed rozpo­częciem prania zasadniczego. Czas prania
zostanie wydłużony. Opcja ta jest zalecana dla mocno zabrudzonych rzeczy.
Dodatkowe płukanie
To urządzenie zaprojektowano z myślą o oszczędności energii. Opcję tę należy wy­brać, jeśli konieczne jest płukanie prania w większej ilości wody (Dodatkowe płukanie). Pralka wykona dodatkowe cykle płukania. Opcja ta jest szczególnie polecana dla osób, które są uczulone na detergenty oraz do prania w bardzo miękkiej wodzie.
Opóźnione uruchomienie
Rozpoczęcie programu prania można opó- źnić w zakresie od 30 min - 60 min - 90
min, 2 godziny, a następnie co godzinę aż do maks. 20 godzin za pomoc
ą naciśnięcia
tego przycisku.
Start/Pauza
Ten przycisk umożliwia przerwanie wybra­nego programu.
Time Manager
Przyciski te umożliwiają dostosowanie cza­su trwania programu automatycznie zasu­gerowanego przez urządzenie.
Kontrolka "Drzwi zablokowane"
Kontrolka 9 zapala się po rozpoczęciu pro­gramu i wskazuje, czy można otworzyć drzwi:
• kontrolka włączona: nie można otworzyć drzwi. Pralka pracuje lub zatrzymała się z wodą pozostającą w bębnie.
• kontrolka wyłączona: można otworzyć drzwi. Program został zakończony lub woda została odpompowana.
• kontrolka pulsuje: drzwi się otwierają
Wyświetlacz
electrolux 7
7.4 7.5 7.1
7.27.3
Wyświetlacz pokazuje następujące informa­cje:
7.1: Czas trwania wybranego programu
• Czas trwania wybranego programu wy­świetlany jest w godzinach i w minutach (na przykład 2.05 ). Czas trwania progra- mu obliczany jest automatycznie na pod­stawie maksymalnego ciężaru prania, jaki jest zalecany dla każdego typu tkaniny. Po rozpoczęciu programu pozostały czas uaktualniany jest co minutę.
Opóźnione rozpoczęcie programu
• Czas opóźnienia ustawiony za pomocą odpowiedniego przycisku pojawi się na wyświetlaczu na kilka sekund, a następ­nie ponownie pojawi się komunikat o dłu- gości wybranego programu.
Kody alarmowe
• W wypadku problemów z funkcjonowa­niem urządzenia na wyświetlaczu mogą pojawić się kody alarmowe, np. E20 (patrz rozdział „Co zrobić, gdy…”).
Nieprawidłowy wybór opcji W przypadku wybrania opcji niezgodnej z wybranym programem przez kilka se­kund w dolnej części wyświetlacza poja­wi się komunikat Err i zacznie migać czerwona kontrolka przycisku 8.
Koniec programu Po zakończeniu programu na wyświetla- czu widoczne są trzy migające cyfry zero. Po zgaśnięciu kontrolki 9 oraz kontrolki przycisku 8 można otworzyć drzwi.
7.2: Ikony faz programu prania
Pranie zasadnicze
Płukania
Odpompowanie
Wirowanie Po wybraniu programu prania, w dolnej części wyświetlacza pojawią się ikony po­szczególnych faz programu prania tworzą- cych wybrany program. Po naciśnięciu przycisku 8 pozostaje zapalona tylko ikona bieżącej fazy programu.
7.3: Faza podgrzewania Podczas cyklu prania na wyświetlaczu poja­wi się ikona temperatury, co oznacza, że urządzenie rozpoczęło podgrzewanie wody w bębnie.
7.4: Ikony stopni zabrudzenia
Intensywne
Normalne
Codzienne
Lekkie
Szybkie
Super szybkie
Odświeżanie
Super odświeżanie W trakcie wybierania programu na wyświet­laczu pojawi się ikona wskazująca stopień zabrudzenia prania automatycznie sugero­wany przez pralkę.
7.5: Zabezpieczenie przed uruchomie­niem przez dzieci
(patrz rozdział „Za-
8 electrolux
bezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci”).
PIERWSZE UŻYCIE
• Sprawdzić, czy podłączenia elek­tryczne i wodne zostały wykonane zgodne z instrukcją instalacji.
•Wyjąć z bębna blok styropianowy i wszelkie inne materiały.
•Wlać 2 litry wody do komory prania zasadniczego
tergenty w celu zamknięcia zaworu ECO. Następnie wybrać program do
w szufladzie na de-
prania tkanin bawełnianych w naj­wyższej temperaturze bez wkładania ubrań do pralki. Pozwala to usunąć z bębna ewentualny kurz lub inne za­brudzenia pochodzące z procesu produkcji. Wsypać 1/2 dawki deter­gentu do komory prania zasadnicze­go i włączyć pralkę.
DOSTOSOWANIE USTAWIEŃ DO OSOBISTYCH PREFERENCJI
Sygnał dźwiękowy
Urządzenie zostało wyposażone w moduł akustyczny emitujący sygnały w następują- cych sytuacjach::
•zakończenie cyklu
•wystąpienie awarii. Jednoczesne wciśnięcie przycisków 4 oraz 5 i przytrzymanie ich przez około 6 sekund wyłącza sygnał dźwiękowy (oprócz sygnali­zacji awarii). Ponowne naciśnięcie tych 2 przycisków przywraca sygnał dźwiękowy.
Blokada uruchomienia
Niniejsze urządzenie umożliwia pozostawie­nie go bez nadzoru i bez obawy, że dzieci
mogą doznać obrażeń lub uszkodzić urzą- dzenie. Funkcja ta pozostaje włączona rów­nież wtedy, gdy urządzenie nie pracuje. Istnieją dwa sposoby włączenia tej funkcji:
1. Przed naci dzie możliwe uruchomienie pralki.
2. Po naciśnięciu przycisku 8: nie będzie możliwa zmiana programu ani opcji.
Aby włączyć lub wyłączyć tę opcję, należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przez około 6 sekund przyciski 5 oraz 6, aż na
wyświetlaczu pojawi się lub zniknie ikona .
śnięciem przycisku 8: nie bę-
CODZIENNA EKSPLOATACJA
Załadowanie prania
Drzwi należy otwierać ostrożnie, delikatnie pociągając za uchwyt. Pranie należy wkła­dać do bębna pojedynczo, jednocześnie uważając, aby nie było zbite. Zamknąć drzwi.
Odmierzyć ilość detergentu i płynu zmiękczającego
electrolux 9
Maksymalnie wysunąć szufladę na deter­genty. Wsypać odpowiednio odmierzoną ilość detergentu do komory prania zasadni-
czego
lub do odpowiedniej komory, je­żeli wymaga tego dany program/opcja (wię­cej szczegółów w rozdziale "Szuflada na detergenty").
Można również dodać płyn zmiękczający do tkanin do komory oznaczonej
(nie przekraczać znaku "MAX" w szufladzie). Delikatnie zamknąć szufladę.
Wybrać żądany program za pomocą pokrętła wyboru programów (1)
Ustawić pokrętło wyboru programów zgod­nie z wybranym programem. Pralka zapro­ponuje temperaturę i automatycznie dobie­rze maksymalną prędkość wirowania prze­widzianą dla wybranego programu. Można zmienić te wartości przy pomocy odpo-
wiednich przycisków. Zacznie migać zielo- na lampka przycisku 8. Pokrętło wyboru programów można obra­cać zarówno w kierunku zgodnym z ru­chem wskazówek zegara, jak i w kierunku przeciwnym. Ustawić pokrętło w położeniu
, aby anulować program / wyłączyć
urządzenie.
Po zakończeniu programu pokrętło wy­boru programów należy z powrotem ustawić na
, aby wyłączyć urządze-
nie.
Uwaga! Jeśli podczas pracy
urządzenia pokrętło wyboru programów zostanie ustawione na inny program, czerwona lampka przycisku 8 zaświeci się 3 razy, a na wyświetlaczu pojawi się komunikat Err, sygnalizujący niewłaściwe ustawienie. Pralka nie wykona nowego programu.
Przyciski opcji programów
W zależności od wybranego programu można ustawiać jednocześnie różne funk­cje. Należy je wybrać po ustawieniu żąda- nego programu, ale przed wciśnięciem przycisku 8.
Ustawić temperaturę za pomocą przycisku 2
Podczas wybierania programu urządzenie automatycznie zasugeruje maksymalną temperaturę dla danego programu. Nacisnąć kilka razy ten przycisk, aby zwięk­szyć lub zmniejszyć temperaturę, w przy­padku, gdy pranie ma być wykonane w in­nej temperaturze.
Zmniejszanie prędkości wirowania przyciskiem 3
Podczas wybierania programu urządzenie automatycznie zasugeruje maksymalną prędkość wirowania dla danego programu. Nacisnąć przycisk 3 kilkakrotnie, aby zmie­nić prędkość wirowania, jeśli pranie ma zostać odwirowane z inną prędkością. Za­pali się odpowiednia kontrolka.
Wybór dostępnych opcji przyciskami 3, 4 lub 5
W zależności od wybranego programu, przed naciśnięciem przycisku 8 można us­tawić jednocześnie różne funkcje. W mo-
10 electrolux
mencie wybrania danej opcji zapali się od­powiednia kontrolka. W przypadku wybrania niewłaściwej funkcji, 3 razy mignie czerwona kontrolka przyci­sku 8 i przez kilka sekund na wyświetlaczu widoczny będzie komunikat Err.
Informacje dotyczące możliwości uru­chomienia poszczególnych funkcji z programami prania podano w rozdziale "Programy prania".
Wybór opcji "Opóźnienie rozpoczęcia programu" za pomocą przycisku 6
Jeśli pranie ma się rozpocząć z opóźnie­niem, przed uruchomieniem programu nale­ży kilka razy nacisnąć przycisk 6 tak, aby ustawić odpowiednie opóźnienie. Zapali się odpowiednia kontrolka. Informacja o wybranym opóźnieniu rozpo­częcia programu (do 20 godzin) pojawi się na wyświetlaczu na kilka sekund, a następ- nie powróci komunikat o długości czasu prania. Opcję tę należy wybrać po ustawieniu pro­gramu, lecz przed wciśnięciem przycisku 8. Opóźnienie można zmienić lub anulować w dowolnym momencie przed wciśnięciem przycisku 8. Wybór opóźnienia rozpoczęcia programu:
1. Wybrać dany program i wymagane
funkcje.
2. Wybrać
funkcję "Opóźnienie rozpoczę-
cia programu" za pomocą przycisku 6.
3. Nacisnąć przycisk 8:
– pralka rozpocznie odliczanie (w cyklu
godzinnym).
– Pranie rozpocznie się po upływie us-
tawionego czasu. Anulowanie opóźnionego rozpoczęcia pro­gramu po naciśnięciu przycisku 8:
1. Wybrać ustawienie PAUZA naciskając
przycisk 8.
2. Jeden raz nacisnąć przycisk 6, aż poja-
wi się symbol 0'.
3. Ponownie nacisnąć przycisk 8, aby roz-
począć program.
Ważne! Wybrane opóźnienie można zmienić jedynie po ponownym wybraniu programu prania. Funkcja "Opóźnienie rozpoczęcia progra­mu" nie może być wybrana z programem
ODPOMPOWANIE.
Uruchomić program naciskając przycisk 8
Aby rozpocząć wybrany program, należy nacisnąć przycisk 8. Odpowiednia zielona lampka kontrolna przycisku 8 przestanie migać. Aby przerwać wykonywany program, należy wcisnąć przycisk 8: odpowiednia zielona lampka kontrolna zacznie migać. Aby wznowić program od miejsca, w któ­rym został przerwany, należy ponownie wcisnąć przycisk 8. Jeśli wybrano opcję Opóźnione uruchomienie, rozpocznie się odliczanie czasu na wyświetlaczu. W przy­padku wybrania niewłaściwej opcji, 3 razy włączy się czerwona lampka kontrolna przycisku 8 i przez kilka sekund wyświetla­ny będzie komunikat Err.
Wybór funkcji „Time Manager” przyciskami 10
Kilkukrotne naciśnięcie tych przycisków po­zwala na skrócenie lub wydłużenie czasu trwania programu. Na wyświetlaczu pojawi się ikona zabrudzenia wskazująca wybrany stopień zabrudzenia. Opcja ta jest dostęp­na tylko w przypadku programów Baweł-
niane, Syntetyczne
Stopień za-
brudzenia
Intensywne Do mocno zabru-
Normalne Do normalnie zabru-
Codzienne Do prania rzeczy po
Lekkie Do lekko zabrudzo-
Szybkie Do bardzo lekko za-
Super szybkie
1)
Odświeżanie
1)
Super od­świeżanie
1) Zaleca się zmniejszenie wielkości wsadu (patrz tabela
2) W przypadku wybrania tej opcji pojawi się na chwilę
1)
„Programy prania”).
odpowiednia ikona a następnie zniknie.
oraz Delikatne.
Ikona Rodzaj tkaniny
dzonego prania
dzonego prania
jednym dniu nosze­nia
nego prania
brudzonego prania Do ubrań noszo-
nych przez krótki czas
2)
Jedynie do odświe- żania ubrań
2)
Jedynie do odświe- żania niewielu rze­czy
Loading...
+ 22 hidden pages