Daikin EKRTCTRL1, EKRTCTRL2, EKWHCTRL0, EKWHCTRL1, EKPCBO Installation manuals [nl]

Page 1
INSTALLATIEHANDLEIDING
Daikin Altherma
Warmtepompconvector opties
EKRTCTRL1 EKRTCTRL2 EKWHCTRL0 EKWHCTRL1 EKPCBO
Page 2
U
I
S
We zijn ervan overtuigd dat u er tevreden mee zal zijn, want het behoort tot de top in airconditioningstechnologie voor huizen.
Door de adviezen in deze handleiding op te volgen, zal het product dat u hebt gekocht probleemloos werken en u optimale kamertemperaturen aan minimale energiekosten bieden.
DAIKIN EUROPE N.V.
Pictogrammen
De pictogrammen in het volgende hoofdstuk bieden op een snelle en ondubbelzinnige manier de nodige informatie
Redactionele pictogrammen
Gebruiker Verwijst naar pagina's die instructies of informatie voor de gebruiker bevatten.
Installateur Verwijst naar pagina's die instructies of informatie voor de installateur bevatten.
Veiligheidspictogrammen
Waarschuwing De beschreven handeling kan fysiek letsel veroorzaken indien niet uitgevoerd volgens de veiligheidsvoorschriften.
Gevaarlijke elektrische stroom Maak personeel ervan bewust dat de beschreven handeling kan leiden tot elektrische schokken indien niet uitgevoerd volgens de veiligheidsvoorschriften.
voor een correct en veilig gebruik van het toestel.
Service Verwijst naar pagina's die instructies of informatie voor de installateur van de TECHNISCHE KLANTENONDERSTEUNINGSDIENST bevatten.
Gevaar voor hoge temperatuur Van veiligheidsvoorschriften, het risico op brandwonden als gevolg van contact met onderdelen die een hoge temperatuur hebben.
Verbod
Verwijst naar verboden handelingen.
2
Page 3
1 ALGEMEEN
1.1 Algemene waarschuwingen .....................................................................4
2 EKRTCTRL1
2.1 Montage, opstelling en aansluiting van geïntegreerde bedieningspanelen ...................................5
2.2 Montage ...................................................................................5
2.3 Instelling van hulpinstelschakelaar-functies B en C ....................................................6
2.4 Ingangsaansluiting aanwezigheidscontact CP (alleen voor EKRTCTRL1) ....................................6
2.5 Montage luchttemperatuursonde (alleen voor model EKRTCTRL1) ........................................7
2.6 EKRTCTRL1-aansluitingen ......................................................................8
3 EKWHCTRL0
3.1 Printplaat voor continue modulatie voor aansluiting van een afstandsthermostaat ..............................9
3.2 LED-indicatielampjes (Ref. A) ....................................................................9
3.3 EKWHCTRL0-aansluitingen ....................................................................10
4 EKWHCTRL1
4.1 Wandgemonteerde afstandsbedieningspaneel EKWHCTRL1 ...........................................11
4.2 Verende klemaansluitingen -AB+ en CP ...........................................................12
4.3 Ingangsaansluiting aanwezigheidscontact CP .......................................................12
4.4 EKWHCTRL1-aansluitingen ....................................................................13
5 EKRTCTRL2
5.1 Montage en aansluitingen voor geïntegreerd bedieningspaneel EKRTCTRL2 ................................14
5.2 Montage ..................................................................................14
5.3 Montage luchttemperatuursonde ................................................................15
5.4 EKRTCTRL2-aansluitingen .....................................................................15
6 CONFIGURATIEMENU EKRTCTRL1 - EKWHCTRL1 - EKRTCTRL2
6.1 Configuratiemenu ...........................................................................16
7 EKPCBO
7.1 Montage en aansluitingen voor geïntegreerd bedieningspaneel EKPCBO ..................................19
7.2 Montage ..................................................................................19
7.3 EKPCBO-aansluitingen .......................................................................20
7.4 Tabel met waarschuwingen ....................................................................20
8 VERSIES MET AANSLUITINGEN AAN DE RECHTERKAN
8.1 Motoraansluiting op versies met hydraulische aansluitingen aan de rechterkant ..............................21
NL
3
Page 4
SIU
ALGEMEEN
1.1
Algemene waarschuwingen
- Deze instructie maakt integraal deel uit van de brochure van het toestel waarop de kit wordt geïnstalleerd. Raadpleeg deze brochure voor algemene waarschuwingen en fundamentele veiligheidsvoorschriften.
- Deze handleiding is uitsluitend bedoeld voor gekwalificeerde en bevoegde installateurs, die voldoende opgeleid moeten zijn en moeten voldoen aan alle wettelijke psycho-fysieke vereisten.
- Alle handelingen moeten zorgvuldig worden uitgevoerd volgens beste praktijken en in overeenstemming met de werkplekveiligheidsvoorschriften.
- Controleer na het uitpakken of de inhoud intact is en alle onderdelen aanwezig zijn. Als dat niet het geval is, neem dan contact op met de agent die u het toestel heeft verkocht.
- Het is verboden om de beveiligings- of afstellingsapparatuur te wijzigen zonder toestemming en aanwijzingen van de fabrikant.
- Het is verboden om het verpakkingsmateriaal dat risico's met zich kan meebrengen, te verwijderen of binnen het bereik van kinderen achter te laten.
- Reparatie of onderhoud moet worden uitgevoerd door de technische ondersteuningsdienst of door gekwalificeerd personeel in overeenstemming met deze handleiding. Wijzig niets aan het toestel aangezien dat gevaarlijke situaties kan veroorzaken en de fabrikant niet aansprakelijk kan worden gesteld voor eventuele schade.
4
Page 5
SIU
EKRTCTRL1
2.1
Montage, opstelling en aansluiting van geïntegreerde bedieningspanelen
De controllers hebben twee afzonderlijke contacten voor de bediening van een koelunit, een boiler en een aanwezigheidsingang. De versies met 2 buizen hebben een uitgang van 230 V om de elektromagnetische zomer- en winterklep van stroom te voorzien.
2.2 NLMontage
Schuif het bedieningspaneel in de behuizing in het bovenste gedeelte van het toestel en zet het vast met de twee bevestigingsschroeven (ref. A). De aansluitingenkast plaatsen:
- open de kast (ref. B);
- zet de onderste tand vast in het gat (ref. C) aan de zijkant van het toestel;
- haak het bovenste gedeelte van de kast aan de zijkant (ref. D);
- zet het vast met de twee bevestigingsschroeven (ref. E);
- sluit de aardingskabel aan op de ventilatorspoelbehuizing (ref. M) met behulp van de bevestigingsschroeven (het minimale draaimoment om de schroeven aan te draaien moet ca. 2 N bedragen);
- sluit de snelconnector van de MOTOR aan op die van de plaat (ref. I) *;
- op de twee ROOSTER-klemmenblokken (ref. L) is er een brug waardoor de FWXM-serie kan werken zonder een microschakelaar.
- Bij andere versies verwijdert u de brug en verbindt u de twee klemmen die beginnen op de veiligheidsmicroschakelaar van het rooster*;
De watertemperatuursonde van 10 kΩ in het batterijcompartiment regelt het minimumniveau bij verwarming (30°C) en het maximumniveau bij koeling (20°C). In gevallen waarin er geen watersonde is, heeft de plaat ook een functie om de ventilatiestopdrempelwaarden te negeren.
- sluit de watersonde aan op de H2-connector op het toestel. De watertemperatuursonde regelt de temperatuur in de batterijen en bepaalt wanneer de ventilator start volgens vooraf ingestelde parameters (minimale werking tijdens de winter en maximale werking in de zomer).** Controleer of ze correct in het compartiment op de batterij zijn geplaatst.
- Verbind de elektrische onderdelen, leg kabels netjes en bevestig ze met de drie meegeleverde gaffels (ref. G);
- sluit de kast met de 4 schroeven (ref. H);
- plaats de sierplaat terug op de zijkant van de unit;
- draai de bovenste schroeven op het bedieningspaneel aan;
- plaats de schroefkopafdekkingen in hun behuizing op het bedieningspaneel;
* Voor versies met hydraulische aansluitingen aan de
rechterkant, zie de relevante paragraaf
** De regeling werkt ook zonder een aangesloten
watersonde
A
D
B
C
E
G
H
I
L
M
5
Page 6
SIU
2.3
Instelling van hulpinstelschakelaar-functies B en C
Er zijn twee instelschakelaars aanwezig op de printplaat van de controller voor de gewenste configuratie van de werking van de unit.
- De bedrijfslogica voor verwarming 's nachts kan worden gewijzigd met behulp van instelschakelaar C:
- in de AAN-stand is de ventilator altijd uit en wordt de kamer verwarmd met behulp van straling en natuurlijke convectie, zoals bij traditionele radiatoren; in de UIT­stand werkt hij als een normale ventilator.
2.4
Ingangsaansluiting aanwezigheidscontact CP (alleen voor EKRTCTRL1)
Door het contact dat is aangesloten op de CP-ingang (ref. A) te sluiten, wordt het paneel in stand-bymodus gezet. Als het contact open is, is de unit actief; als het contact gesloten is, wordt deze gedeactiveerd wanneer een toets wordt ingedrukt en knippert het symbool.
B
- Door instelschakelaar op AAN te zetten tijdens koeling, werkt de ventilator aan minimumsnelheid, zelfs nadat het instelpunt is bereikt, voor een meer uniforme werking van de temperatuursonde en om laagvorming in de lucht te voorkomen. Met de cursor in de UIT-stand worden de functies afgewisseld (4 minuten AAN, 10 minuten UIT).
De ingang kan niet parallel worden aangesloten op die van andere elektronische platen (gebruik afzonderlijke contacten).
C
MOTOR
BAOND
LED
LN
C
ASCII
RTU
H4 H2 AIR
N EV1 N EV2
COMM
GRIDGRIDCP
A
CHILLER BOILER
6
Page 7
SIU
2.6 NL2.5
Montage luchttemperatuursonde (alleen voor model EKRTCTRL1)
- De temperatuursonde positioneren (ref. A):
- voer de sonde door het gat op het zijstuk (ref. B)
A
D
- steek de sonde in het onderste gat (ref. C)
- bevestig de sonde op de juiste haak (ref. D)
C
B
7
Page 8
SIU
2.8 2.7 EKRTCTRL1-aansluitingen
H2* watertemperatuursonde (10 kΩ)
AIR luchttemperatuursonde (10 kΩ)
M1 DC-inverter ventilatormotor S1 veiligheidsmicroschakelaar rooster
Y1
Y2
L-N
elektromagnetische waterklep (230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning) mobiele klepaansluiting 230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning. 230 V / 50 Hz elektrische voeding
EKRTCTRL1
BO
CV
CP
* Als de plaat na het inschakelen van de voeding
boilertoestemmingsuitgang (vrij contact max. 1 A) koelertoestemmingsuitgang (vrij contact max. 1 A) aanwezigheidsingangssensor (indien gesloten wordt de ventilatorspoelunit in stand-by gezet).
de H2-sonde detecteert, start het toestel normaal op met de minimumwatertemperatuur bij verwarming (30°C) en de maximumtemperatuur bij koeling (20°C). In gevallen waarin er geen sonde is, heeft de plaat ook een functie om de minimale en maximale drempelwaarden voor ventilatiestop te negeren.
8
Page 9
SIU
EKWHCTRL0
3.1
Printplaat voor continue modulatie voor aansluiting van een afstandsthermostaat
De printplaat voor afstandsbediening is voor alle functies van het ventilatorspoelsysteem via de wandgemonteerde afstandsbediening EKWHCTRL1. Een afstandsbediening kan worden aangesloten op maximaal 30 ventilatorspoelen die in broadcastmodus zullen worden bediend (gelijktijdige commando's naar alle ventilatorspoelen). Deze kan worden geïnstalleerd op alle versies. De plaat heeft een groene LED die de bedrijfsstatus en eventuele abnormaliteiten aangeeft.
De belangrijkste bedrijfsparameters, het instelpunt en de kamertemperatuur worden verzonden van de wandgemonteerde afstandsbediening EKWHCTRL1 naar alle aansluitpunten van het netwerk, voor een uniforme bediening. Raadpleeg de instructies voor deze bediening voor het gebruik van de ventilatorspoelen. De watertemperatuursonde van 10 kΩ in de batterij van het toestel regelt het minimumniveau bij verwarming (30°C) en het maximumniveau bij koeling (20°C).
A
3.2
LED-indicatielampjes (Ref. A)
Groene LED: geeft aan dat de unit operationeel is. Knipperen geeft aan dat er een abnormaliteit is.
LED uit: de unit is uit of heeft geen voeding.
Foutsignalen
Storing Weergeven
Communicatiefout. De printplaat verwacht een continue informatie-uitwisseling op de seriële leiding met de wandgemonteerde bediening EKWHCTRL1. Als deze uitwisseling gedurende meer dan 5 minuten is gestopt, wordt er een foutmelding weergegeven en wordt de unit uitgeschakeld. Probleem met ventilatormotor (bv. verstopping veroorzaakt door vreemde voorwerpen, defecte rotatiesensor). Storing watertemperatuursonde (H2). Zorg in dit geval dat de geïnstalleerde sonde 10 kΩ is.
Activatie van roostermicroschakelaar S1 vanwege filterreiniging.
Watervraag gedetecteerd door sonde H2 onvoldoende (boven 20°C bij koeling, onder 30°C bij verwarming). Stopt de ventilator tot de temperatuur teruggaat naar een geschikt niveau om aan de vraag te voldoen*.
* Als na het onder stroom zetten van de printplaat de watersonde wordt gedetecteerd, wordt de unit opgestart met de minimum- en maximum watertemperatuurdrempels.
In gevallen waarin er geen sonde is, heeft de plaat ook een functie om de ventilatiestopdrempelwaarden te negeren.
6 keer knipperen + pauze
2 keer knipperen + pauze 3 keer knipperen + pauze Continu snel knipperen
1 keer knipperen + pauze
NL
9
Page 10
SIU
3.3 EKWHCTRL0-aansluitingen
serieaansluiting voor wandgemonteerde
-AB+
afstandsbediening EKWHCTRL1 (respecteer de AB-polariteit)
H2** warmwatertemperatuursonde (10 kΩ) M1 DC-inverter ventilatormotor S1 veiligheidsmicroschakelaar rooster
Y1
Y2
L-N
BO
CV
elektromagnetische warmwaterklep (230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning) mobiele klep (230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning) 230 V / 50 Hz elektrische voeding boilertoestemmingsuitgang (vrij contact max. 1 A) koelertoestemmingsuitgang (vrij contact max. 1 A)
EKWHCTRL0
CP niet gebruikt in deze versie
AIR Luchtsonde optioneel (*)
*
Sluit anders de wandgemonteerde controller EKWHCTRL1 aan op de luchtsonde
** Als de plaat na het inschakelen van de voeding
de H2-sonde detecteert, start het toestel normaal op met de minimumwatertemperatuur bij verwarming (30°C) en de maximumtemperatuur bij koeling (20°C). In gevallen waarin er geen sonde is, heeft de plaat ook een functie om de minimale en maximale drempelwaarden voor ventilatiestop te negeren.
H4
10
Onbuigzame of flexibele kabels met een doorsnede van 0,2 tot 1,5 mm² (0,75 mm² indien twee kabels zijn aangesloten op hetzelfde klemmenblok) kunnen in de 4 verende klemmenblokken (ref. A) worden gestoken voor aansluiting van de wandgemonteerde controller EKWHCTRL1. Als de kabels verbindingsstukken met een plastic kraag aan hun uiteinden hebben, bedraagt de
maximale doorsnede 0,75 mm². Strip 8 mm van de kabel. Als de kabel onbuigzaam is, kan deze gemakkelijk worden ingestoken, maar voor een flexibele kabel wordt aangeraden om een puntbektang te gebruiken. Duw de kabel er volledig in en controleer of deze verankerd zit door er zachtjes aan te trekken.
8mm
0.2-1.5mm
2
A
Om de kabels los te koppelen, duwt u de overeenkomstige witte inkeping (ref. A) in met een schroevendraaier en verwijdert u de geleider.
Page 11
SIU
EKWHCTRL1
4.1
Wandgemonteerde afstandsbedieningspaneel EKWHCTRL1
De wandgemonteerde afstandsbediening EKWHCTRL1 is een elektronische thermostaat (uitgerust met een optionele temperatuursonde die op afstand kan worden geïnstalleerd op een van de ventilatorspoelen die ermee verbonden zijn) met de mogelijkheid om een of meer units (max. 30) te regelen met een elektronische controller voor afstandsbediening EKWHCTRL0.
- Installeer de wandgemonteerde afstandsbediening EKWHCTRL1 uit de buurt van deuren en/of ramen en van warmtebronnen (radiatoren, ventilatorspoelen, open haard, direct zonlicht) op een interne muur en op ongeveer 1,5 m boven de vloer.
De wandgemonteerde afstandsbediening bevindt zich in een voorgemonteerd pakket, dus alvorens ze aan de wand te bevestigen, moeten de twee delen worden
gescheiden door de twee uitstekende tandjes achteraan (A) los te haken. Gebruik de basis van de controller (ref. B in schema) om de bevestigingspunten op de wand te vinden (gebruik twee tegenoverliggende gaten). Voer dan de volgende handelingen uit:
- boor gaten in de wand;
- leid de kabels door de opening op de basis;
- bevestig de basis van de controller op de wand met behulp van geschikte schroeven en muurpluggen;
- maak de elektrische aansluitingen en sluit vervolgens de controller zonder de geleidende kabels te beknellen.
A
B
NL
A
11
Page 12
SIU
A
4.2
Verende klemaansluitingen -AB+ en CP
Onbuigzame of flexibele kabels met een doorsnede van 0,2 tot 1,5 mm² kunnen in de verende klemaansluitingen worden gestoken voor de seriële verbinding. Als de kabels verbindingsstukken met een plastic kraag aan hun uiteinden hebben, is de maximale doorsnede beperkt tot 0,75 mm². Voer de volgende handelingen uit voor een correcte en veilige aansluiting:
- Strip 8 mm van de kabels zoals hieronder getoond;
- als de kabel onbuigzaam is, kan het uiteinde gemakkelijk worden ingestoken, maar voor een flexibele kabel wordt aangeraden om een puntbektang te gebruiken.
- Duw de kabel er volledig in en controleer of deze verankerd zit door er zachtjes aan te trekken.
- Om de kabels los te koppelen, duwt u de overeenkomstige witte inkeping (ref. C) in met een schroevendraaier en verwijdert u de geleider.
A
C
4.3
4.4 Ingangsaansluiting aanwezigheidscontact CP
Door het contact dat is aangesloten op de CP-ingang (ref. A) te sluiten, worden de panelen in stand-bymodus gezet. Als het contact open is, zijn de units actief; als het contact gesloten is, zijn ze gedeactiveerd wanneer een toets wordt ingedrukt en knippert het symbool.
contact CP
- contact -
8mm
- Om de CP-ingang in meer dan een printplaat aan te sluiten, let op de polariteit tussen het contact van het externe relais en de CP-contacten zoals aangegeven op de afbeelding.
A klemmenstrook afstandsbediening B hulprelais
0.2-1.5mm
2
B
12
Page 13
SIU
4.5
N
EKWHCTRL1-aansluitingen
Sluit de RS485-leiding van de wandgemonteerde afstandsbediening aan op een of meer (maximum
30) toestellen die uitgerust zijn met elektronica voor afstandsbediening EKWHCTRL0, met behulp van een geschikte kabel met dubbele kern voor seriële aansluitingen RS485, waarbij de voedingskabels gescheiden moeten blijven.
- Werk de kabels weg in de wand om hun lengte te beperken;
- werk de leiding af met het meegeleverde verwarmingselement van 120 Ω;
ON
+
-
A B
A A B B
-
CP
LED
- maak geen "ster"-aansluitingen;
- De RS485-kabelaansluiting is gepolariseerd, dus respecteer de "A"- en "B"-markeringen op elk aangesloten randapparaat (voor aansluiting wordt het gebruik van een afgeschermde kabel met dubbele kern en een minimale dikte van 0,35 mm
- sluit de + en - voedingsklemmen op het
wandgemonteerde klemmenblok (5 V DC) aan op een van de EKWHCTRL0-platen, rekening houdend met de polariteit.
AB CD AB CD
H4 H2 AIR H4 H2 AIR
COMM
ON
LED
COMM
2
aanbevolen);
MOTOR
L
N EV1 N EV2
GRID CP
MOTOR
GRID CP
N EV1 N EV2
NL
13
Page 14
SIU
EKRTCTRL2
5.1
Montage en aansluitingen voor geïntegreerd bedieningspaneel EKRTCTRL2
De geïntegreerde controller is een paneel met 8 capacitieve toetsen en amberkleurig display dat voorzien is van de AUTO-functie (stapsgewijze ventilatieregeling). De EKRTCTRL2 -thermostaat kan worden ingesteld van 5 tot 40°C, heeft een winter- en zomerkeuzeschakelaar en de watertemperatuursonde van 10 kΩ in het batterijcompartiment regelt het minimumniveau bij verwarming (30°C) en het maximumniveau bij koeling (20°C). Het is geschikt voor
5.2
Montage
Schuif het bedieningspaneel in de behuizing in het bovenste gedeelte van het toestel en zet het vast met de twee bevestigingsschroeven (ref. A). De aansluitingenkast plaatsen:
- open de kast (ref. B);
- zet de onderste tand vast in het gat (ref. C) aan de zijkant van het toestel;
- haak het bovenste gedeelte van de kast aan de zijkant (ref. D);
- zet het vast met de twee bevestigingsschroeven (ref. E);
- sluit de aardingskabel aan op de unitstructuur (ref. M) met behulp van de bevestigingsschroeven (het minimale draaimoment om de schroeven aan te draaien moet ca. 2 N bedragen);
- sluit de snelconnector van de MOTOR aan op die van de plaat (ref. I) *;
- op de twee ROOSTER-klemmenblokken (ref. L) is er een brug waardoor de FWXM-serie kan werken zonder een microschakelaar. Voor versies die geïntegreerd zijn in de behuizing, volgt u de instructies voor de microschakelaaraansluiting op het instructieblad van het sierpaneel.
Bij andere versies verwijdert u de brug en verbindt u de twee klemmen die beginnen op de veiligheidsmicroschakelaar van het rooster*;
installatie op het toestel en heeft een 230 V-uitgang voor de bediening van een elektromagnetische klep. In gevallen waarin er geen H2-sonde is, heeft de plaat ook een functie om de ventilatiestopdrempelwaarden te negeren.
- sluit de watersondeconnector (ref. F) aan op de unit. De watertemperatuursonde regelt de temperatuur in de batterijen en bepaalt wanneer de ventilator start volgens vooraf ingestelde parameters (minimale werking tijdens de winter en maximale werking in de zomer).** Controleer of ze correct in het compartiment op de batterij zijn geplaatst.
- Verbind de elektrische onderdelen, leg kabels netjes en bevestig ze met de drie meegeleverde gaffels (ref. G);
- sluit de kast met de 4 schroeven (ref. H);
- plaats de sierplaat terug op de zijkant van de unit;
- draai de bovenste schroeven op het bedieningspaneel aan;
- plaats de schroefkopafdekkingen in hun behuizing op het bedieningspaneel;
*N.B.: * Voor versies met hydraulische aansluitingen aan de rechterkant, zie de relevante paragraaf
** Als de plaat na het inschakelen van de voeding de H2­sonde detecteert, start het toestel normaal op binnen de minimum- en maximumfuncties. In gevallen waarin er geen H2-sonde is, heeft de plaat ook een functie om de ventilatiestopdrempelwaarden te negeren.
A
I
F
L
D
B
C
E
G
H
M
14
Page 15
SIU
5.3
Montage luchttemperatuursonde
De temperatuursonde positioneren (ref. A):
- voer de sonde door het gat op het zijstuk (ref. B)
A
5.4
EKRTCTRL2-aansluitingen
H2* watertemperatuursonde (10 kΩ) AIR luchttemperatuursonde (10 kΩ) M1 DC-inverter ventilatormotor S1 veiligheidsmicroschakelaar rooster
Y1
Y2
L-N
elektromagnetische waterklep (230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning) Mobiele klepaansluiting. 230 V / 50 Hz 1 A uitgangsspanning. 230 V / 50 Hz elektrische voeding
- steek de sonde in het onderste gat (ref. C)
- bevestig de sonde op de juiste haak (ref. D)
C
B
D
* Als de plaat na het inschakelen van de voeding
de H2-sonde detecteert, start het toestel normaal op met de minimumwatertemperatuur bij verwarming (30°C) en de maximumtemperatuur bij koeling (20°C). In gevallen waarin er geen sonde is, heeft de plaat ook een functie om de minimale en maximale drempelwaarden voor ventilatiestop te negeren.
EKRTCTRL2
230V AC
M1
HRS
RS
INN-FR-B20
MOTOR
6V DC
L N
A
ZOT
B
NL
C
D
ASCII
RTU
NEV1 NEV2
Y2Y1
H2
AIR
H4
H2
AIR
COMM
GRID
DISPLAY INN-DU4
S1
NL
15
Page 16
SIU
CONFIGURATIEMENU EKRTCTRL1 - EKWHCTRL1 - EKRTCTRL2
6.1
Configuratiemenu
Het configuratiemenu kan met de afstandsbediening worden opgeroepen terwijl het scherm uit is:
Toets Handeling Scherm
- druk 10 seconden op toets "ON"
- het apparaat gaat aan en de temperatuur verschijnt
- blijf erop drukken tot wanneer "Ad" verschijnt
Ad
Gebruik de pictogrammen om in het menu te navigeren.
Gebruik het pictogram om menu-items te selecteren en
bevestig de gemaakte wijzigingen.
Door op te drukken en de wijziging te bevestigen wordt
overgegaan naar het volgende item.
Menu-items
Ad Voorbehouden (standaard op "01")
uu Voorbehouden (standaard op "no")
Ub Zoemervolume aanpassen
br Helderheid aanpassen
di Digitale ingang
rZ Voorbehouden (standaard op "no")
Het volume van de zoemer aanpassen
Om het menu te verlaten:
- druk 10 seconden op het pictogram
- of wacht 30 seconden tot het scherm automatisch uit
gaat
30 seconden na de laatste handeling schakelt de bediening zichzelf uit en worden de instellingen in het geheugen opgeslagen.
rb Voorbehouden (standaard op "no")
Fr Fabrieksinstellingen terugzetten
ot Afwijking sensor T
oh Afwijking sensor HR
Sc Schaal
rE Voorbehouden (standaard op "no")
16
Om het volume te wijzigen:
Scherm Handeling
- het volume kan van 00 (min.) tot 03 (max.) worden ingesteld
Ub
Het volume wordt gewijzigd nadat u de wijziging hebt bevestigd.
- druk op de pictogrammen om het volume te verlagen of te verhogen
Page 17
SIU
De helderheid van het scherm aanpassen
Om de helderheid aan te passen:
Scherm Handeling
- de helderheid kan van 00 tot 01 worden ingesteld
br
- druk op de pictogrammen om de helderheid te verminderen of te vergroten
De helderheid wordt gewijzigd nadat u de wijziging hebt
bevestigd.
U kunt de helderheid van het scherm ook verminderen
met de toets op de bediening. Met het scherm uit, druk
Instellingen van de digitale ingang
Om de digitale ingang te wijzigen, selecteer het menu "di":
Scherm Handeling
- CP / contact schoonmaken (standaard)
di
De digitale ingang is standaard ingesteld op CP.
Wanneer een van de andere ingangen (CO, CC) wordt geselecteerd, wordt de seizoengebonden werking vergrendeld. Dit kan niet met toets van de bediening worden gewijzigd.
De bediening resetten naar de fabrieksinstellingen:
- CO / koeling openen
- CC / koeling sluiten
Fabrieksinstellingen terugzetten
20 seconden op het pictogram . Het bericht "01" zal verschijnen. Druk op om de helderheid te verminderen "00". Wacht 30 seconden totdat de juiste instellingen werden geverifieerd.
Om de standaardinstellingen te herstellen, stel de digitale
ingang in op "CP".
Scherm Handeling
- selecteer "YS" om de instellingen te resetten
Fr
Scherm Handeling
- selecteer "no" om de huidige instellingen te behouden
Afwijking regeling sensor T (kamertemperatuursensor)
- het regelgebied gaat van -9 tot 12
ot
Wees voorzichtig wanneer u deze aanpassing gebruikt.
Gebruik deze aanpassing alleen nadat u met een betrouwbaar toestel een verschil hebt gemeten ten opzichte van de werkelijke kamertemperatuur.
NL
Stel de waarde bij in een gebied van - 9°C tot + 12°C,
in stappen van 0,1°C.
30 seconden na de laatste handeling schakelt de bediening zichzelf uit en worden de instellingen in het geheugen opgeslagen.
17
Page 18
SIU
Instellingen van de afwijking van de sensor (vochtigheidssensor)
Scherm Handeling
oh
- het regelgebied gaat van -9 tot 9
Wees voorzichtig wanneer u deze aanpassing gebruikt.
Gebruik deze aanpassing alleen nadat u met een betrouwbaar toestel een verschil hebt gemeten ten opzichte van de werkelijke vochtigheid in de kamer.
Schaal
De eenheid van temperatuur wijzigen:
Scherm Handeling
- selecteer °C of °F
Sc
Stel de waarde bij in een gebied van - 9°C tot + 9°C,
in stappen van 1°C.
30 seconden na de laatste handeling schakelt de bediening zichzelf uit en worden de instellingen in het geheugen opgeslagen.
18
Page 19
SIU
EKPCBO
7.1
Montage en aansluitingen voor geïntegreerd bedieningspaneel EKPCBO
De geïntegreerde controller met snelheidskeuzeschakelaar en AAN/UIT-toets en TERM-kamerthermostaat is geschikt
7.2
Montage
Schuif het bedieningspaneel in de behuizing in het bovenste gedeelte van het toestel en zet het vast met de twee bevestigingsschroeven (ref. A). De plaat installeren op de ventilatorspoel:
- sluit de aardingskabel aan op de unitstructuur (ref. M) met behulp van de bevestigingsschroeven (het minimale draaimoment om de schroeven aan te draaien moet ca. 2 N bedragen);
- sluit de snelconnector van de MOTOR aan op die van de plaat (ref. I) *; N.B.: als de plaat niet is geïnstalleerd in de fabriek, moet de ventilatormotor 180° worden gedraaid vanwege de lengte van de standaard ventilatorspoelkabel.
- op de twee ROOSTER-klemmenblokken (ref. L) is er een brug waardoor de FWXM-serie kan werken zonder een microschakelaar.
- Bij andere versies verwijdert u de brug en verbindt u de twee klemmen die beginnen op de
voor montage op de unit en heeft een 230 V-uitgang voor de bediening van een elektromagnetische klep.
veiligheidsmicroschakelaar van het rooster*.
- N.B.: als de twee bruine klemmen op de unit te kort zijn, vervang deze dan door de klemmen die in de kitverpakking zitten.
- maak de elektrische aansluitingen, leg de kabels netjes;
- plaats de sierplaat terug op de zijkant van de unit;
- draai de bovenste schroeven op het bedieningspaneel aan;
- plaats de schroefkopafdekkingen in hun behuizing op het bedieningspaneel;
* Voor versies met hydraulische aansluitingen aan de rechterkant, zie de relevante paragraaf
A
NL
M
L
F
19
Page 20
SIU
7.3
EKPCBO-aansluitingen
TA
M1
S1
Y1
EKPCBO
230 V-aansluitingstoestemming van kamerthermostaat
DC-inverter ventilatormotor
veiligheidsmicroschakelaar rooster elektromagnetische waterklep (230 V / 50 Hz 1
A uitgangsspanning)
L-N
FF
230 V / 50 Hz elektrische voeding uitgang voor servo mobiel aanzuigpaneel
(vermogensuitgang 230 V / 50 Hz 1 A)
Tabel met waarschuwingen
7.4
De plaat levert diagnostische gegevens in het geval van abnormaliteiten, die kunnen worden geïnterpreteerd aan de hand van LED-combinaties. De volgende tabel biedt een overzicht van de waarschuwingen.
• Knipperende LED : TA-contact open
• Knipperende LED : TA-contact gesloten;
• 4 knipperende LED's: S1-contact open;
LED aan: superstille snelheid actief (400 t/min).
LED aan: minimumsnelheid actief (680 t/min).
LED aan: gemiddelde snelheid actief (1100 t/min).
LED aan: maximumsnelheid actief (1500 t/min).
20
Page 21
SIU
VERSIES MET AANSLUITINGEN AAN DE RECHTERKANT
8.1
Motoraansluiting op versies met hydraulische aansluitingen aan de rechterkant
Als de hydraulische aansluitingsposities van de batterij moeten worden verplaatst van de linker- naar de rechterkant van de unit, moet de elektrische aansluitingenkast ook worden omgekeerd. Als de ventilatormotor en de veiligheidsmicroschakelaar van het rooster echter op dezelfde plaats moeten blijven, moet de EKREPLH -kit worden gebruikt als accessoire. De kabel, met mannelijke/vrouwelijke connectoren, is aangesloten op de motor aan de rechterkant en op de
EKRTCTRL1, EKRTCTRL2
snelconnector aan de linkerkant (MOTOR) op de plaat (ref. D). Verder worden de twee klemmen die aangesloten zijn op de veiligheidsmicroschakelaar van het rooster verlengd en aangesloten op de linkerkant om contact te maken met S1 op de plaat (ref. E). De kabels moeten achter de unit worden geleid via de speciale opening (ref. C).
SW GRL
D
E
D
E
D
C
E
NL
21
Page 22
22
SIU23SIU
Page 23
NL
Page 24
Copyright 2019 Daikin cod.N420250A
Loading...