AEG SANTO Z 9 18 40-4 i User Manual [hu]

SANTO Z 9 18 40-4i
Beépítethető – hűtő- fagyasztókészülék
Használati- és beépítési útmutató
Kedves Vásárló!
A Használati útmutatót gondosan őrizze meg és ha a készüléket eladja, vagy elajándékozza, akkor a Használati útmutatót is adja át az új tulajdonosnak.
A figyelmeztető háromszöggel kezdődő bekezdéseket (Figyelmeztetés! Figyelem! Vigyázat!) tartalmazó sorokat figyelmesen olvassa el, mert ezek az útmutatások az Ön biztonságát szolgálják és nagyon fontos előírásokat tartalmaznak a készülék használatához.
Ezekben a fejezetekben kiegészítő információkat és hasznos tanácsokat talál a készülék használatához.
A lóherét jelképező bekezdések útmutatásokat és tanácsokat tartalmaznak a készülék gazdaságos és környezetkímélő üzemeltetésére vonatkozóan.
Amennyiben a használat során kisebb-nagyobb üzemzavart észlel, akkor először tanulmányozza át a "Mit kell tenni, ha" c. fejezetet, ahol segítséget talál ahhoz, hogy adott esetben saját maga is kijavíthassa a hibát.
Komolyabb üzemzavar esetén forduljon a Vevőszolgálathoz, illetve a jótállási jegyben megadott szervizhez.
2
Tartalomjegyzék
Biztonság Gondoskodás
Információk a csomagoló anyagokhoz Gondoskodás a régi készülékről
A szállítási tartozékok eltávolítása Felállítás
Felállítási hely A hűtőkészüléknek levegőre van szüksége / Beépítés
Beépítés Elektromos csatlakoztatás Üzembe helyezés előtt Kezelő- és ellenőrző egység - normáltér
Levegőszűrő Az aktív szénszűrő behelyezése Az aktív szénszűrő cseréje
Üzembe helyezés - Hőmérséklet beállítás
o
0
C-os LONGFRESH hűtőtér
Nedvességtartalom beállítása Fiókok
Helyes tárolás Kezelő- és ellenőrző egység - fagyasztótér Üzembe helyezés - Hőmérséklet beállítás Lefagyasztás és mélyhűtött áruk tárolása Jégkocka készítés Leolvasztás A készülék kikapcsolása Tisztítás és ápolás Energiatakarékossági tanácsok Mit kell tenni, ha ...
Segítség üzemzavar esetén Lámpa cseréje
Szabványok, normák, irányelvek Adatlap
4 6
6 6
6 7
7 7
7 8 9
9 10 10 11
11 13
13 13
14 16 17 19 19 20 20 21 21 22
22 23
23 24
3
Biztonság
Az általunk gyártott hűtőkészülékek megfelelnek az érvényes biztonságtechnikai előírásoknak és a biztonságos használatra vonatkozó követelményeknek. Ennek ellenére azt ajánljuk, hogy mindig tartsa szem előtt az alábbi biztonsági útmutatásokat.
Rendeltetésszerű használat
A hűtőkészülék kizárólag háztartási használatra készült. Élelmiszerek hűtésére, lefagyasztására, mélyhűtött áruk tárolására és jégkockák készítésére alkalmas. Ha a készüléket a fentitől eltérő célra használják, vagy nem az előírásoknak megfelelően, akkor minden bekövetkező kár esetén a gyártó mentesül a felelősség alól.
Biztonsági okok miatt szigorúan tilos a hűtőkészülék átépítése, vagy a készülék jellemzőinek a megváltoztatása.
Ha a hűtőkészüléket kereskedelmi, vagy más célból használja az élelmiszerek hűtésére, lefagyasztására és a mélyhűtött áruk tárolására, akkor vegye figyelembe az arra vonatkozó érvényes szabályokat.
Az első használat előtt
Ellenőrizze, hogy a szállítás során nem érte-e valamilyen sérülés a hűtőkészüléket. A sérült készüléket tilos üzembe helyezni. Sérülés esetén forduljon a szállítást végző céghez.
Hűtőközeg
A készülék hűtőközege izobutánt (R600a) tartalmaz, ami természetes gáz és a környezeti összeférhetősége is kiváló, azonban a gáz éghető.
Vigyázzon ezért arra, hogy a készülék szállítása és a felállítása során a hűtőrendszert sehol se érje külső sérülés.
A hűtőrendszerben történő esetleges sérüléskor:
- kerülni kell a nyílt láng, a dohányzás, vagy a szikra használatát,
- alaposan ki kell szellőztetni a helyiséget.
Gyermekvédelem
A csomagoló anyagok (pl. fóliák, sztiropol) veszélyt jelentenek a gyerekek számára. Fulladásveszély! Tartsa távol ezért a gyerekeket a csomagoló anyagoktól.
A kiselejtezésre váró régi készüléket először tegye használhatatlanná. Vágja le róla a hálózati vezetéket és adott esetben szerelje ki, vagy törje szét a zárszerkezetét. Ezzel ugyanis megakadályozhatja, hogy a kiselejtezett készülékkel játszó gyerekek magukra zárhassák az ajtót és életveszélyes helyzetbe kerüljenek.
A gyerekek gyakran nem ismerik fel a háztartási elektromos készülékekkel kapcsolatban felmerülő veszélyeket. Ezért nagyon fontos, hogy gondoskodjon a megfelelő felügyeletről és ne engedje, hogy a gyerekek játszanak a készülékkel!
4
Általános napi használat
Alacsony hőmérsékleten az éghető gázokkal és folyadékokkal megtöltött tartódobozok szivároghatnak. Robbanásveszély! Ezért semmilyen éghető anyagot (pl. spray-s flakonokat, tűzoltó készüléket, újratölthető gáztöltőt, stb.) ne tároljon a hűtőkészülékben.
Üvegeket és konzerveket ne tároljon a fagyasztótérben. Megrepedhetnek, ha a tartalmuk megfagy – a szénsavas üvegek pedig szétrobbanhatnak! Soha ne helyezzen limonádét, gyümölcslevet, sört, bort, pezsgőt, stb., a fagyasztótérbe. A magas alkoholtartalmú szeszes italok viszont tárolhatók a fagyasztótérben.
Az étkezési jeget és a jégkockákat ne vegye a szájába közvetlenül a fagyasztótérből való kivétel után. A rendkívül hideg jég megfagyasztja az ajkat, vagy a nyelvet és komoly sérüléseket okozhat.
A mélyhűtött árukat soha ne fogja meg nedves kézzel, mert a kezei odafagyhatnak.
Semmilyen elektromos készüléket (pl. fagylaltgép, krémkészítő, stb.) ne üzemeltessen a készülékben,
kivéve, ha ezt a gyártó kifejezetten megengedi.
A készülék funkcióinak megfelelő működése érdekében soha ne takarja le a készülékház szellőző nyílásait, vagy a beépített bútorban kialakított szellőző furatokat.
A leolvasztás meggyorsításához nem szabad mechanikus segédeszközt, jégoldót használni, hanem csak azt, amit a gyártó ajánlott.
Minden tisztítási munka előtt kapcsolja ki a készüléket és húzza ki a csatlakozó dugót a konnektorból, vagy kapcsolja le a főbiztosítékot.
Az elektromos hálózatról történő leválasztásnál mindig a csatlakozó dugót megfogva - és sohasem a vezetéket megrántva - húzza ki a hálózati kábelt a fali konnektorból.
Hibás működés esetén
Ha valamilyen működési hiba következik be, akkor először próbálja meg saját maga elhárítani a hibát a „Mit kell tenni, ha ...” című fejezetben leírtak szerint. Ha nem tudja a hibát megszüntetni, akkor semmilyen körülmények között se próbálkozzon saját maga a készülék javításával.
A meghibásodott hűtőkészülék javítását, beleértve a csatlakozó vezeték cseréjét is, csak a jótállási jegyben megjelölt szerviz végezheti, eredeti gyári alkatrészek felhasználásával. Az illetéktelen beavatkozás nemcsak a jótállás megvonásával jár, de veszélyes is.
5
Gondoskodás
Információk a csomagoló anyagokhoz
Gondoskodás a régi készülékekről
A készülék csomagolására használt anyagok környezetbarát anyagból készültek. Ezek az anyagok veszélytelenek és alkalmasak az újrafeldolgozásra.
A műanyagok szintén újrahasznosítható anyagból készültek, amelyeknél a következő, ismert jelölések használatosak:
>PE< (polietilén) = pl. a külső borításhoz és a belső részekhez, >PS< (polisztirol) = pl. a habosított polisztirol anyagok FCKW-mentesek.
A keménykarton részek hulladékpapírból készültek, amelyeket a hulladékgyűjtő helyen kell leadni.
Környezetvédelmi szempontból szakszerűen kell gondoskodni a hűtőkészülékekről. Ez egyaránt vonatkozik a régi és az új készülékre is.
Figyelmeztetés! Kérjük, hogy megfelelő módon gondoskodjon az öreg készülékről. Húzza ki a kiselejtezésre váró készülék csatlakozó kábelét a fali konnektorból, adott esetben távolítsa el róla, vagy törje szét a zárat. Ezáltal elkerülhető, hogy a játszó gyerekek magukra zárhassák az ajtót (Fulladásveszély!), vagy más életveszélyes helyzetbe kerülhessenek.
Gondoskodási útmutatások:
A készüléket ne dobja ki a normál háztartási szemét közé.
Ügyeljen arra, hogy a készülék hátoldali hőcserélője és a hozzátartozó csövek ne sérüljenek meg.
A termékeken, vagy a csomagoláson látható
úgy, mint a normál háztartási hulladékot, hanem adja át újrahasznosításra egy, az elektromos és elektronikus készülékeket begyűjtő helyen. Környezetvédelmi szempontból megfelelő módon kell gondoskodni a régi, kiselejtezett készülékről, mert ezzel megvédjük a környezetünket és embertársaink egészségét is. Tartsa be a vonatkozó környezetvédelmi előírásokat. A szükséges információkat a területileg illetékes környezetvédelmi hatóságtól szerezheti be.
-szimbólum arra utal, hogy ezt a terméket ne kezelje
A szállítási tartozékok eltávolítása
A készüléket, valamint a belső tartozékokat is védelemmel látták el a szállításnál.
1. Húzza le az ajtó külső részének jobb- és baloldaláról a ragasztószalagot.
2. Minden ragasztószalagot és műanyag szállítási tartozékot távolítson el a készülék belsejéből.
Szállítási biztosítékok
A készüléket szállítási biztosítékokkal látták el, ami a szállítás
közben védelmet biztosít a rakodó polcok számára. Az eltávolításukat az alábbiak szerint kell elvégezni: A szállítási biztosítékokat az üvegpolc szélén először húzza előre
amennyire lehetséges, hátul emelje meg az üvegpolcot és a nyíl irányába húzza meg addig előre, amíg a biztosítékok eltávolíthatók nem lesznek.
6
Felállítás
Felállítási hely
A hűtőkészüléket egy jól szellőző és száraz helyen kell felállítani.
A környezeti hőmérséklet befolyásolja az energiafogyasztást és kihatással van a készülék funkcióinak működésére is.
Ezért soha ne tegye a készüléket:
- közvetlen napsugárzásnak kitett helyre,
- fűtőtest, illetve tűzhely, vagy más hőforrás közvetlen közelébe,
- csak olyan helyen állítsa fel a készüléket, ahol a környezeti hőmérséklet megfelel a készülékre
vonatkozó klímaosztály előírásnak.
A készülék klímaosztályba sorolását az adattáblán találja, amely a készülék belsejében, a baloldalon található.
Ha a hűtőkészülék felállítása egy hőforrás mellett történik, akkor feltétlenül be kell tartani a következő
A következő táblázat megadja, hogy milyen környezeti hőmérséklethez milyen klímaosztály tartozik.
Klímaosztály Környezeti hőmérséklet
SN
N
ST
T
minimális oldaltávolságokat:
- elektromos tűzhelytől: 3 cm
- olaj- és széntüzelésű tűzhelytől: 30 cm
Ha a fenti oldaltávolság nem tarthatók be, akkor egy megfelelő hőszigetelő lapot kell a tűzhely és hűtőkészülék közé behelyezni.
Amennyiben a hűtőkészülék mellé egy másik hűtő-, vagy fagyasztókészüléket szeretne állítani, akkor 5 cm oldaltávolságot kell tartani a hűtőkészülékek között, hogy a készülékek külső oldalai ne párásodjanak be.
+10-től +32
+16-tól +32
+18-tól +38
+18-tól +43
o
o
o
o
C-ig
C-ig
C-ig
C-ig
A hűtőkészüléknek levegőre van szüksége
Biztonsági okokból a megfelelő szellőzést biztosító és az ábrán
látható minimális méreteket minden körülmények között biztosítani kell.
Figyelem:
A szellőzést biztosító nyílásokat mindig tisztán kell tartani. A levegő szabad cirkulálását biztosító szellőző nyílásokat sohasem szabad lefedni, vagy eltakarni.
Beépítés
Lásd a mellékelt Szerelési útmutatót
A készülék beépítése után, különösen az ajtó nyitásirányának megcserélése után ellenőrizze, hogy az ajtótömítés megfelelő módon záródik-e az ajtó körül. A tömítetlen ajtótömítés ugyanis erős jegesedést és ezáltal magasabb energiafogyasztást eredményez (lásd a „Segítség üzemzavar esetén” c. fejezetet).
7
Elektromos csatlakoztatás
A készüléket csak az előírásoknak megfelelő védőérintkezővel ellátott, földelt konnektorhoz szabad csatlakoztatni. A készülék biztosíték igénye legalább 10/16 A.
Ha ez nem áll a rendelkezésre, akkor annak kiépítését csak arra feljogosított elektromos szakember, szerviz végezheti el az érvényes előírások betartásával.
Ha a készüléket fix bekötéssel szeretné a hálózatra csatlakoztatni, akkor egy minimum 3 mm-es érintkező távolsággal rendelkező kapcsolót (pl. biztosíték, LS-kapcsoló, védőkapcsoló, stb.) kell a készülék után beépíteni, vagy olyan megszakítót, amellyel a készülék könnyedén lekapcsolható az elektromos hálózatról.
Mielőtt bekapcsolja a készüléket, győződjön meg arról, hogy az Ön lakhelyén lévő elektromos feszültség megegyezik-e az adattáblán megadott értékkel.
Pl. AC 220...240 V 50 Hz, vagy
220...240 V 50 Hz.
(Azaz 220-240 V-os, 50 Hz-es váltóáram). Az adattábla a készülék belsejében, a baloldali részén belül található.
8
Loading...
+ 16 hidden pages