AEG DL4150, CHDL4150, HL4150, DL6250, 570D User Manual [nl]

...
Page 1
DL 4150 - CHDL 4150
HL 4150 - DL 6250
570 D - 5708 D
Dunstabzugshaube
Afzuigkap
Hotte
Montage- und Gebrauchsanweisung
Installatie- en gebruiksaanwijzing
Page 2
Geachte klant,
Lees deze informatie aandachtig door. Lees vooral het hoofdstuk Veiligheid op de eerste paginas. Bewaar dit boekje goed, zodat u nog eens iets kunt nalezen. Geef het door aan een eventuele volgende eigenaar van het apparaat.
 Bij technische problemen kunt u altijd contact opnemen met de AEG
service-afdeling, zie hoofdstuk Klantenservice.
Afvalverwerking
Verpakkingsmateriaal verwijderen
 Alle verpakkingsdelen zijn recyclebaar, folies en piepschuim
onderdelen zijn overeenkomstig gecodeerd. Verpakkingsmateriaal en eventuele oude apparaten moeten op de juiste manier worden weggegooid.
 Houd u aan de landelijke en plaatselijke voorschriften en let op de
materiaalaanduiding (materiaalscheiding, afvalverzameling, inzamelpunten).
Aanwijzingen voor het weggooien
 Waarschuwing! Afgedankte apparaten moeten voor het weggooien
onbruikbaar worden gemaakt. Aansluitsnoer verwijderen (eerst de stekker uit het stopcontact trekken resp. bij vaste aansluiting de
aansluiting door een vakman laten demonteren). Dit apparaat is voorzien van het merkteken volgens de Europese richtlijn 2002/96/EG inzake Afgedankte elektrische en elektronische apparaten (AEEA). Door ervoor te zorgen dat dit product op de juiste manier als afval wordt verwerkt, helpt u mogelijk negatieve consequenties voor het milieu en de menselijke gezondheid te voorkomen die anders zouden kunnen worden veroorzaakt door onjuiste verwerking van dit product als afval.
Het symbool op het product of op de bijbehorende documentatie geeft aan dat dit product niet als huishoudelijk afval mag worden behandeld. In plaats daarvan moet het worden afgegeven bij een verzamelpunt voor recycling van elektrische en elektronische apparaten. Afdanking moet worden uitgevoerd in overeenstemming met de plaatselijke milieuvoorschriften voor afvalverwerking. Voor nadere informatie over de behandeling, terugwinning en recycling van dit product wordt u verzocht contact op te nemen met het stadskantoor in uw woonplaats, uw afvalophaaldienst of de winkel waar u het product heeft aangeschaft.
18
Page 3
Inhoud
Veiligheidsaanwijzingen 20
voor de gebruiker 20 voor de keukenmeubel-monteur 21
Algemeen 23
Gebruik als afzuigkap 23 Gebruik als recirculatiekap 23
Bediening van de afzuigkap 24
Onderhoud 25
Metalen vetfilters 25 Demonteren van de metalen vetfilters 25 Koolfilter 26 Vervangen van de lamp(en) 27
Reiniging 27
Extra leverbare accessoires 27
Klantenservice 28
Technische gegevens 29
Elektrische aansluiting 30
Installatie 30 Apparaat uit de meubelombouw verwijderen 32 Verplaatsen van het bedieningspaneel (Alleen 570 D - 5708 D) 33
19
Page 4
Veiligheidsaanwijzingen
voor de gebruiker
 U dient erop te letten dat op ingeschakelde kookzones en
gasbranders altijd een pan staat, opdat het apparaat niet door te
sterke hitte-ontwikkeling wordt beschadigd. Bij olie-, gas- en
kolenfornuizen dient open vuur beslist te worden vermeden.  Bovendien moet bij het frituren op een fornuis of kookplaat de
frituurpan tijdens het gebruik altijd in het oog worden gehouden.  De olie in de frituurpan kan door oververhitting vlam vatten.  Bij gebruik van verontreinigde olie kan nog makkelijker
zelfontbranding ontstaan.  Wij wijzen u erop dat door oververhitting brand kan ontstaan.  Flamberen onder de afzuigkap is niet toegestaan.  Bij alle werkzaamheden aan de afzuigkap, ook bij het vervangen van
de lamp, moet het apparaat spanningloos worden gemaakt (zekering
in de huisinstallatie uitschakelen).  Het is belangrijk dat u tijdig de filters vervangt resp. reinigt.
Anders bestaat ten gevolge van vetafzetting brandgevaar.
20
Page 5
voor de keukenmeubel-monteur
 De afvoerbuis moet bij gebruik als afzuigkap de originele diameter van
het apparaat hebben. Alleen 5708 D: Dit model is voorzien van twee afvoeropeningen daarom zijn 2 pijpen voor de rookafvoer nodig. Indien nodig zijn op bestelling buizen in verschillende vormen en diameters en afvoersystemen naar buiten (telescoop-muurkast) verkrijgbaar. Neem daarvoor contact op met onze service-afdeling.
Bij de montage van de afzuigkap moeten de volgende
minimale afstanden van de bovenkant van de kookzones of gasbranders tot de onderkant van de afzuigkap worden aangehouden:
elektrisch fornuis 650 mm alleen voor model (CH)DL 4150-HL 4150-DL6250 600 mm gasfornuis 700 mm
Indien in de installatie-aanwijzing van het gaskooktoestel een grotere afstand wordt aangegeven moet hiermee rekening worden gehouden.
 Bij gelijktijdig gebruik van het apparaat als afzuigkap en
stookplaatsen mag in de ruimte waar de stookplaats zich bevindt de onderdruk niet groter dan 4PA (4x10-5 bar) zijn.
 De afgewerkte lucht mag niet in een kanaal dat bestemd is voor de
afvoer van rook-/verbrandingsgassen of een schacht die dient voor de ontluchting van ruimten met stookplaatsen geleid worden.
 Voor het afvoeren van de afgewerkte lucht moeten de plaatselijke
voorschriften in acht genomen worden.
 Bij gebruik als afzuigkap moet gezorgd worden voor een voldoende
grote toevoeropening, die ongeveer even groot als de afvoeropening moet zijn.
 Op grond van landelijke bouwvoorschriften gelden voor het
gemeenschappelijk gebruik van afzuigkappen en toestellen die zijn aangesloten op een verbrandingsgaskanaal/schoorsteen, zoals kolen
- of oliekachels en gasovens in dezelfde ruimte, bepaalde beperkingen.
 Het gemeenschappelijke, ongevaarlijke gebruik van
schoorsteengebonden toestellen en afzuigkappen is alleen gewaarborgd, als ruimte en/of woning door een geschikte toevoeropening van ca. 500-600 cm2 van buiten geventileerd zijn, waardoor bij lopende afzuigkap een onderdruk vermeden wordt.
 Omdat in ruimten zonder rookkanaalafvoer de regel geldt
toevoeropening even groot als afvoeropening kan door de grotere opening van 500-600 cm2 de werking van de afvoerinrichting nadelig beïnvloed worden.
21
Page 6
 Het gebruik van het apparaat als recirculatiekap is onder de
genoemde omstandigheden zonder gevaar en valt niet onder
bovengenoemde voorschriften.  Het apparaat functioneert als afzuigkap alleen optimaal als u het
volgende in acht neemt:
- korte, rechte afvoerverbindingen
- zo min mogelijk bochten in de buis
- buizen niet met scherpe hoeken maar met flauwe bochten laten verlopen
- zo groot mogelijke buisdiameter (bij voorkeur dezelfde diameter als de afvoeropening).
 Als u deze basisregels niet in acht neemt, moet u rekening houden
met aanzienlijk vermogensverlies en verhoogd bedrijfsgeluid.
22
Page 7
Algemeen
 Het apparaat wordt als afzuigkap geleverd en kan in combinatie met
een koolfilter (extra leverbaar accessoire) als recirculatiekap worden gebruikt.
 Bij sommige modellen wordt het koolfilter meegeleverd, d.w.z. dat de
kap direct als recirculatiekap kan worden gebruikt. Als u de kap als afzuigkap gaat gebruiken, raden we u aan het koolfilter te verwijderen.
Gebruik als afzuigkap
 De lucht wordt met behulp van een op de afvoeropening aan te
brengen buis naar buiten afgevoerd, afb. 1.
 Voor de beste afzuigprestaties moet de afvoerbuis dezelfde diameter
hebben als de afvoeropening. Alleen 5708 D: Dit model is voorzien van twee afvoeropeningen daarom zijn 2 pijpen voor de rookafvoer nodig.
Alleen voor model DL 4150- HL 4150 - CHDL 4150:
Als een afvoerbuis in wand of dak met een diameter van 100 mm al aanwezig is, kan het meegeleverde verloopstuk, 120/100 mm, worden gebruikt. Het bedrijfsgeluid wordt dan iets hoger.
afvoeropening
510 710
bajonetsluiting met schroef (alleen 570 D (1x) - 5708 D (2x))
afb. 1
Gebruik als recirculatiekap
 De lucht wordt gefilterd en weer de keuken
in geleid, afb. 2.
 Voor gebruik als recirculatiekap is een origineel
koolfilter (extra leverbaar accessoire) nodig.
afb. 2
23
Page 8
Bediening van de afzuigkap
 De afzuigkap is voorzien van een motor met regelbaar toerental. Wij
raden u aan de kap enkele minuten voordat u met koken begint in te schakelen en ca. 15 minuten nadat u klaar bent met koken verder te laten lopen, opdat alle luchtjes worden verwijderd.
De schuifschakelaars bevinden zich rechts onder:
Lichtschakelaar: hiermee kan de verlichting van de afzuigkap
worden in- en uitgeschakeld.
Motorschakelaar: voor in- en uitschakelen van de motor voor het
afzuigen van kookluchtjes resp. om één van de drie standen te kiezen.
DL 4150
CHDL 4150
HL 4150
Lichtschakelaar
0 = verlichting UIT 1 = verlichting AAN
Motorschakelaar
0 = motor uitgeschakeld 1 = stand 1 2 = stand 2 3 = stand 3
afb. 3
DL 6250 570 D 5708 D
Motorschakelaar
0 = traploze vermogensregeling
i
Intensief stand 1 (alleen 570 D)
Intensief stand 1+2 (alleen 5708 D)
Lichtschakelaar
= verlichting UIT = verlichting AAN
24
Page 9
Onderhoud
Voordat u werkzaamheden aan het apparaat gaat uitvoeren,
eerst de stekker uit het stopcontact trekken.
Metalen vetfilters
 De metalen vetfilters hebben de taak om de vetdeeltjes die bij het
koken ontstaan, op te zuigen en worden altijd, d.w.z. zowel bij gebruik als afzuigkap als bij gebruik als recirculatiekap, gebruikt. De metalen vetfilters moeten elke 4 weken worden gedemonteerd en in de afwasautomaat of met de hand worden schoongemaakt.
Demonteren van de metalen vetfilters
DL 4150 - CHDL 4150 - DL 6250 - HL 4150
 Schuif de vergrendelingen van de metalen vetfilters eerst in
tegengestelde richting en trek de cassette dan naar beneden, afb. 4.
570 D - 5708 D
 De grepen omhoog klappen en de ontgrendelingen aan de zijkant
indrukken. Afb. 4.
Reinigen met de hand
Metaalfiltercassette ca. 1 uur in heet water met een vetoplossend schoonmaakmiddel weken en daarna met heet water afspoelen. Proces evt. herhalen. Cassette afdrogen en weer inzetten.
Afwasautomaat
Metaalfiltercassette in de afwasautomaat zetten. Sterkste program­ma en hoogste temperatuur (min. 65°C) kiezen. Proces evt. herhalen. Cassette afdrogen en weer inzetten.
Machinaal reinigen van de metalen vetfilters kan tot lichte verkleuringen leiden, die echter geen invloed op de werking hebben.
 De binnenkant van de kap alleen met een warm sopje reinigen. Geen
scherpe reinigingsmiddelen, borstels of schuurmiddelen gebruiken!
vergrendelingen
vetfilters
afb. 4
DL 4150 - CHDL 4150 DL 6250 - HL 4150
grepen
570 D - 5708 D
25
Page 10
Koolfilter
 Het koolfilter moet worden gebruikt, als het apparaat als recirculatiekap wordt
gebruikt.
 Daarvoor is een origineel koolfilter nodig (zie Extra leverbare accessoires).  Vervangen van het koolfilter Type 150
Opmerking: dit filter is als serie uitrusting geleverd in het model 570 D-m9. Dit filter kan niet worden gewassen en hergebruikt. Bij normaal gebruik moet het koolfilter elke 4 maanden worden vervangen.
Reinigen/vervangen van het koolfilter Type 150 LONG LIFE
In tegenstelling tot andere koolfilters kan het LONG LIFE koolfilter gereinigd en gereactiveerd worden. Bij normaal gebruik van de kap moet het filter eens per twee maanden worden gereinigd (voor een gemiddeld gebruik van de kap van 2,5 uur per dag). Dat kunt u het beste in de afwasautomaat doen. Normaal reinigingsmiddel gebruiken en de hoogste temperatuur kiezen (65°C). Het filter moet apart worden afgewassen, opdat zich geen etensresten op het filter vastzetten die later nare luchtjes kunnen veroorzaken. Om de kool weer te activeren, moet het filter in de oven worden gedroogd. Boven- en onderwarmte en een temperatuur van maximaal 100°C kiezen en het filter 10 minuten lang drogen. Na ca. 3 jaar moet het filter worden vervangen, omdat dan het vermogen om wasem op te nemen minder is geworden.
 Montage
Verwijder de vetfilters. Koolfilter aan de kant van de lamp inzetten, de beide rode nokken op het koolfilter indrukken en het koolfilter naar de voorkant van de kap inklikken. De vetfilters weer aanbrengen.
 Om het filter los te nemen in omgekeerde volgorde te werk gaan.  Bij bestelling van een nieuw filter modelnaam en E-nr. opgeven. Deze gegevens
vindt u op het typeplaatje aan de binnenzijde van het apparaat.
 Het koolfilter kunt u bestellen bij de service-afdeling.
26
afb. 5
Page 11
Attentie
 Als u deze aanwijzingen m.b.t. reiniging van het apparaat en
vervanging resp. reiniging van de filters niet opvolgt, kan dat tot brand leiden. Deze aanwijzingen beslist opvolgen!
 De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade aan de motor of
schade t.g.v. brand die het gevolg zijn van ondeskundig onderhoud of niet opvolgen van de bovengenoemde veiligheidsvoorschriften.
Vervangen van de lamp(en)
 Stekker uit het stopcontact
trekken.
 Vergrendeling door naar links te
draaien losmaken en afdekkapje van de lamp naar onderen klappen.
 Defecte lamp door een
gelijkwaardige lamp vervangen.
 Afdekkapje weer monteren.  Voordat u contact opneemt met
onze service-afdeling, omdat de gloeilamp niet brandt, eerst controleren of de lamp stevig vast zit.
afb. 6
Reiniging
 Attentie: eerst de stekker uit het stopcontact trekken.
Geen spitse voorwerpen in het beschermrooster van de motor steken.
 De buitenkant van het apparaat met een mild sopje reinigen. Gebruik
geen scherpe reinigingsmiddelen, borstels of schuurmiddel.
 Het bedieningspaneel en het vetfilterrooster alleen met een vochtige
doek en mild afwasmiddel reinigen.
 Het is belangrijk om op tijd de filters te vervangen resp. te reinigen.
Als u deze aanwijzingen niet opvolgt, kan t.g.v. vetafzetting brandgevaar ontstaan.
Extra leverbare accessoires
koolfilter Type 150 LONG LIFE koolfilter Type 150 muurkast Neem contact op met onze service-afdeling afvoerbuis Neem contact op met onze service-afdeling
27
Page 12
Klantenservice
Geef in geval van storing onze service-afdeling onderstaande gegevens door:
1. modelaanduiding
2. E-nummer
3. F-nummer
Deze gegevens vindt u op het typeplaatje op de binnenzijde van de afzuigkap, achter de vetfilters.
Constructie- en kleurwijzigingen in het kader van de technische ontwikkeling voorbehouden.
Klantenservice
Als u vragen hebt waar deze gebruiksaanwijzing geen antwoord op geeft, kunt u de volgende afdelingen raadplegen: Consumentenbelangen (voor algemene, product- of tel. (0172) 468 172 gebruiksinformatie) fax. (0172) 468 470 Storingen / reparaties (voor bezoek servicetechnicus) tel. (0172) 468 300
fax. (0172) 468 255
Belangrijk!
Houd bij het opgeven van een storing altijd het E-nr. en F-nr. van uw apparaat bij de hand. Deze nummers vindt u op de binnenzijde van de afzuigkap, nadat u de vetfilters hebt losgenomen en kunt u het beste hieronder noteren.
E-nr. ......
F-nr. ......
Bereid het gesprek altijd goed voor. Zo vergemakkelijkt u de diagnose en de beslissing of bezoek van een servicetechnicus nodig is.
Geef zo nauwkeurig mogelijk op:
- Hoe doet de storing zich voor?
- Onder welke omstandigheden treedt de storing op? Aan de hand van deze informatie kan onze service-afdeling de juiste voorbereidingen treffen, zodat het apparaat bij het eerste bezoek van de servicetechnicus weer hersteld kan worden. Op deze manier hoeft u slechts één maal thuis te blijven.
28
Page 13
Technische gegevens
Model:
Totale aansluitwaarde:
Ventilatormotor: Verlichting (E14): Verlichting (PL):
Lengte van het aansluitsnoer: Elektrische aansluiting:
DL4150
220 W 1 x 140 W 2 x 40 W
150 cm 230 V
A
B
C
DL 6250
295 W 2 x 140 W
1 x 11 W
150 cm 230 V
CHDL4150
570 D
HL 4150
220 W 1 x 140 W
200 W 1 x 186 W
2 x 40 W
1 x 11 W
150 cm 220-240 V
150 cm 230 V
570 D 5708 D A = 515 mm 715 mm B = 510 mm 710 mm C = 548 mm 748 mm
afb. 7 570 D - 5708 D
5708
340 W 2 x 160 W
2 x 9 W
150 cm 230 V
285
287
510
512
262
140
548
afb. 7 DL4150 - DL 6250 CHDL 4150 - HL 4150
29
Page 14
Elektrische aansluiting
Veiligheidsaanwijzingen voor de elektro­installateur
Controleer vóór het in gebruik nemen of de spanning op het typeplaatje overeenkomt met de netspanning. Als het apparaat is voorzien van een stekker, kan het aan elk volgens de voorschriften geïnstalleerd en goed bereikbaar stopcontact worden aangesloten. Als vaste aansluiting noodzakelijk is, mag het apparaat alleen door een erkend elektro-installateur worden aangesloten. In de elektrische installatie moet een inrichting zijn aangebracht die het mogelijk maakt om met een contactopening van min. 3 mm alle polen van het net te scheiden. Voor storingen die het gevolg zijn van niet opvolgen van bovengenoemde aanwijzingen is de fabrikant niet aansprakelijk. Vaste aansluiting alleen door een erkend elektro-installateur!
Installatie - afb. 8
Alleen 5708 D: Dit model is voorzien van twee afvoeropeningen daarom zijn 2 pijpen voor de rookafvoer nodig. Indien aanwezig moeten, aan de bovenkant van het hangkastje, de openingen voor de doorvoering van beide pijpen gemaakt worden.  Boor een opening in de bodem van het bovenkastje om het apparaat
door te laten, afb. 7.
 Boor een opening in de bovenkant van het bovenkastje om de
afvoerbuis en het aansluitsnoer door te laten, afb. 7.  Verwijder de vetfilters (1).  Verwijder het vetfilterframe door de twee veerklemmen aan de
zijkanten van het frame in te drukken (2).  Steek vanaf de bovenkant van het bovenkastje een buis met een
diameter van 120 mm in de richting van de verbindingsring (3).  Monteer de verbindingsring op de rookafvoeropening van de kap (4)
en zet de afvoerbuis hieraan vast.  Plaats het apparaat in de opening in de bodem van het bovenkastje
(5), controleer de positie van de afvoerbuis en het aansluitsnoer, druk
er krachtig op zodat de bevestigingsveren (6) boven de bodem van
het kastje inklikken. Draai de schroeven van de bevestigingsveren
goed vast.  Indien nodig kan de kap worden vastgezet met nog 4 schroeven (7).  Monteer het vetfilterframe weer.  Monteer de vetfilters weer.
30
Page 15
3-F
OK!
6
2
afb. 8
5-C
7
7
4
1
5-C
7
7
OK!
6
2
31
Page 16
Apparaat uit de meubelombouw verwijderen
 Vetfilterrooster en afdekking van de ommanteling verwijderen.  De vier extra schroeven voor de bevestiging van het frame losdraaien.  Schroeven aan de beide bevestigingsveren losdraaien (afb. 9).
afb. 9
 Een platte schroevendraaier in het gat van de bevestigingsveer
(rechts en links) steken en de beide bevestigingsveren naar binnen
drukken (afb. 10).  Tegelijk de kap (rechts en links) uit de meubelombouw trekken.
 Inbouwen geschiedt zoals beschreven onder Installatie
32
afb. 10
Page 17
Verplaatsen van het bedieningspaneel (Alleen 570 D - 5708 D)
Het bedieningspaneel kan op een andere plaats ingebouwd worden! (bekleding, lichtscherm enz.)
Daarvoor vetfilterrooster en apparaatframe losnemen.
1. Twee schroeven losdraaien en bedieningspaneel naar voren uit de ommanteling trekken. Steekverbinding eraf trekken.
afb. 11
Let op: De insteekbare snoerverbinding is voor een maximum afstand van 40 cm voldoende!
2. Snoeropening aan de bovenkant van de ommanteling openen, en de
leiding van het bedieningspaneel door de opening trekken. Deksel als trekontlasting weer sluiten.
3. De bijgevoegde afdekking (scherm) op de opening van het bedieningspaneel monteren.
4. Uitsnijmaten bedieningspaneel:
afb. 12
33
Page 18
From the Electrolux Group. The world´s No.1 choice.
The Electrolux Group is the world´s largest producer of powered appliances for kitchen, cleaning and outdoor use. More than 55 million Electrolux Group products (such as refrigerators, cookers, washing machines,vacuum cleaners, chain saws and lawn mowers) are sold each year to a value of approx. USD 14 billion in more than 150 countries around the world.
AEG Hausgeräte GmbH Postfach 1036 D-90327 Nürnberg
http://www.aeg.hausgeraete.de http://www.aeg.co.uk
© Copyright by AEG
LI1R1N Ed. 05/05
Loading...