Zanussi ZAF4GW/2 User Manual

GAASIPLIIDIPLAAT
ZAF 4 GW/2
KASUTUSJUHEND
Ohutusnõuded
Käesolevad juhised on Teie ohutuse tagamiseks. Lugege need kindlasti hoolikalt läbi enne seadme paigaldamist ja kasutuselevõtmist. On väga tähtis, et käesolev kasutusjuhend hoitakse alles kogu seadme kasutamise ajal. Kui seade müüakse või läheb muul viisil üle teisele kasutajale, tuleb kasutusjuhend alati üle anda koos seadmega, et ka tulevasel kasutajal oleks võimalik tutvuda seadme funktsioonide ja ohutusnõuetega.
Seadme töö ajal
Seadet on lubatud kasutada täiskasvanutel ja lastel täiskasvanute järelvalve all. Väikestel lastel ei tohi lubada puutuda seadme juhtnuppe ega mängida ahjuga või selle lähedal.
Seade on mõeldud mitteprofessionaalseks, koduseks kasutamiseks toidu valmistamisel. Seadme kasutamine muuks otstarbeks on keelatud.
On keelatud muuta mistahes viisil seadme tehnilisi näitajaid
Hügieeni- ja ohutusnõuete tõttu tuleb seadet hoida pidevalt puhtana. Rasva- ja muud toiduainete ladestused võivad põhjustada tulekahju.
Seadme osad võivad kasutamisel kuumeneda. Hoidke lapsed seadmest kuni selle jahtumiseni eemal.
Ärge mitte mingil juhul üritage seadet ise parandada. Mittekvalifitseeritud isikute poolt teostatud remont võib põhjustada vigastusi või tõsiseid rikkeid seadme töös. Pöörduge lähimasse klienditeeninduskeskusesse. Jälgige, et parandamisel kasutataks alati originaalvaruosi.
Kontrollige, et peale kasutamist oleks kõik nupud l– asendis
Kui kasutate mingit muud elektriseadet pliidiplaadi läheduses, jälgige, et selle elektrijuhtmed ei puutuks kokku gaasipliidiga ning asuksid pliidi kuumenevatest osadest piisavas kauguses.
Tehnilise häire ilmnemisel lülitage seade koheselt seinakontaktist lahti.
TOOTJA:
ELECTROLUX ZANUSSI ELETTRODOMESTICI S.p.A. Viale Bologna 298 – 47100 FORLI` (Itaalia)
Paigaldus, puhastamine ja hooldus
On kohustuslik, et kõik seadme paigaldamisega seotud tööd teeks kvalifitseeritud tehnik vastavalt kehtivatele nõuetele ja eeskirjadele
Ühendage seade alati enne puhastus- või hooldustöid seinakontaktist lahti.
Kindlustage, et seadme ümber saaks õhk vabalt ringelda. Ebapiisav ventilatsioon võib tekitada põlemiseks vajaliku hapniku puudust.
Gaasiga töötava pliidiplaadi puhul kontrollige, et kasutatav gaas vastab tüübile, millekohane silt asub gaasisisendi toru juures.
Gaasiga töötav pliidiplaat tekitab ruumis soojust ja niiskust. Ruumi tuleb õhutada tavaliste ventilatsiooniavade kaudu või seada pliidi kohale üles õhupuhasti, mille toru väljub otse õue.
Kui gaasiseade töötab täisvõimsusel või pikka aega, muutke õhutus efektiivsemaks: avage aken või suurendage elektrilise õhupuhasti võimsust.
Kui olete eemaldanud seadme lahtipakkimisel kogu pakendi, kontrollige, et seade ega voolujuhe pole vigastatud. Vastasel korral võtke enne paigalduse jätkamist ühendust seadme müüjaga.
Tootja ei vastuta rikete eest, mis on põhjustatud ohutusnõuete mittetäitmisest.
Käesolev seade vastab alljärgnevate Euroopa Ühenduse direktiivide nõuetele:
- 73/23 – 90/683 (Madalpinge direktiiv)
- 89/336 (Elektromagnetilise ühilduvuse direktiiv)
- 90/396 (Gaasiseadmete direktiiv)
- 93/68 (Üldine direktiiv)
2
Sisukord
1. Kasutusjuhend
2. Puhastamine ja hooldus
3. Tehnilised andmed
4. Paigaldusjuhend
1. Kasutusjuhend
PLIIDIPÕLETITE JUHTNUPUD
Pliidipõletite lüliteid saab keerata kolme asendisse: l gaasi juurdevool puudub
maksimaalne gaasi juurdevool minimaalne gaasi juurdevool
GAASIPÕLETITE SÜÜTAMINE
Põleti tuleb süüdata enne pottide ja pannide
asetamist pliidile.
Viige leek gaasipõleti juurde või vajutage, juhul kui pliidiplaat on varustatud elektrilise süütajaga, nuppu, millel on kujutatud väike säde. Pöörake gaasipõleti lülitit allavajutatuna vastupäeva maksimaalse väärtuseni. Seejärel kontrollige, kas gaasileek on ühtlane ning keerake lüliti soovitud asendisse. Kui Teil ei õnnestu leeki süüdata mitmel katsel järjest, kontrollige, kas leegirõngas (joon 1, B) ja põletikaas (joon 1, A) on õiges asendis. Leegi kustutamiseks keerake lüliti asendisse .
Keerake leek alati väiksemaks või kustutage
see enne nõude eemaldamist põletilt.
Põleti maksimaalselt efektiivselt kasutamiseks on soovitatav kasutada potte ja panne, mille põhi vastab põleti suurusele, nii et leek ei ulatuks üle anuma põhja ääre. Samuti on soovitav keerata peale vedeliku keema hakkamist leek sedavõrd väikseks, et see hoiab vedeliku keemisel.
5. Ühendamine elektrivõrku
6. Kohandamine erinevatele gaasi liikidele
7. Monteerimine
Põleti Minimaalne
läbimõõt Suur (kiire) Keskmine (poolkiire) Väike (abipõleti)
Joon. 1
160 mm 120 mm
80 mm
Maksimaalne läbimõõt
240 mm 220 mm 160 mm
PLIIDIPLAADI KAAS
(ainult mudelitel PI44GC/1 ja PI44GCW)
Kasutage üksnes sileda põhjaga potte ja
panne.
Olge rasvade ja õlide keetmisel ettevaatlikud, sest need toiduained võivad ülekuumenemisel süttida.
Soovi korral võite endale muretseda spetsiaalse pliidiplaadi kaane, mida on võimalik sobitada köögimööbliga.
Pliidiplaati ei tohi kunagi enne kaanega
sulgeda, kui põletid on veel kuumad.
3
2. Puhastamine ja hooldus
Enne puhastus- ja hooldustöid ühendage
seade seinakontaktist lahti.
Peske emaileeritud detaile sooja seebiveega. Ärge kunagi kasutage abrasiivseid puhastusvahendeid, mis võivad pliiti kriimustada. Põletikaant ja leegijaotusrõngast tuleb regulaarselt kuuma seebiveega puhastada, eemaldades ettevaatlikult kõik toiduainejäänused. Väärismetallist osad peske pärast kasutamist hoolikalt veega ja kuivatage pehme lapiga. Emaileeritud nõude toetusresti võib pesta nõudepesumasinas. Kui esineb raskelt eemaldatavaid plekke, kasutage tavalisi mitte-abrasiivseid pesemisvahendeid või spetsiaalseid puhastusvahendeid, mis kaubanduses müügil on. Ärge kasutage puhastamiseks küürimislappi, terasnuustikut ega happeid. Automaatsüütega pliitidel toimub süüde keraamilise “süüteküünla” ja metallelektroodi abil (C joonisel 1). Puhastage aeg-ajalt põhjalikult neid osi. Lisaks sellele kontrollige, kas põletirõnga avad (B joonisel 1) ei ole ummistunud, et vältida häireid süütamisel.
PERIOODILINE HOOLDUS
Paluge klienditeeninduskeskusel regulaarselt kontrollida gaasivarustustoru ja rõhuregulaatori (kui monteeritud) seisukorda.
Pliidiplaadi tööks ja ohutusnõuete tõttu on vajalik gaasikraane perioodiliselt õlitada.
Kraanide perioodilist õlitamist peab läbi viima
kvalifitseeritud tehnik, kelle poole tuleb pöörduda ka rikete korral seadme töös.
3. Tehnilised andmed
Gaasipõletite võimsused
Suur põleti (kiire) 3 kW (G20/G25) – 2,8 kW (G30/G31) Abipõleti (väike) Poolkiire põleti (keskmine)
Kategooria II 2E+3+ Tehase seadistus maagaas 20 mbar / G25 25 mbar Gaasiühendused
Joon. 2
Elektritoide 230 V 50 Hz
PLIIDIPLAADI MÕÕDUD
Pikkus 560 mm Laius 470 mm
4
Loading...
+ 8 hidden pages