WHIRLPOOL B TNF 5322 OX Use & Care [et]

Tervishoiu, kasutuse ja hoolduse ning paigaldamise juhend
www.whirlpool.eu/register
EESTI ..............................................3
2
ET
EESTI
TERVISHOIU JA OHUTUSE, KASUTAMISE JA HOOLDUSE ning PAIGALDAMISE JUHEND
Täielikuma tugiteenuse saamiseks registreerige oma seade aadressil www.whirlpool.eu/register
Register
Tervishoiu- ja ohutusjuhised
OHUTUSJUHISED .........................................................................................4
KESKKONNAKAITSE ......................................................................................6
VASTAVUSDEKLARATSIOON ..............................................................................6
Kasutus- ja hooldusjuhend
TOOTE KIRJELDUS ........................................................................................7
SEADE .....................................................................................................7
JUHTPANEEL ...............................................................................................8
UKS. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
KÜLMIKU VALGUSTUS ......................................................................................9
RIIULID ....................................................................................................9
VENTILAATOR + ANTIBAKTERIAALNE FILTER ................................................................. 9
AUTOMAATSE SULATUSEGA KÜLMIKUSEKTSIOON ........................................................... 9
AUTOMAATSE JÄÄEEMALDUSEGA KÜLMUTUSSEKTSIOON ..................................................10
TARVIKUD ................................................................................................10
SEADME KASUTAMINE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
ESIMEST KORDA KASUTAMINE .............................................................................12
PAIGALDAMINE ...........................................................................................12
IGAPÄEVANE KASUTAMINE ................................................................................13
FUNKTSIOONID ...........................................................................................13
NÕUANDEID TOIDU SÄILITAMISEKS ........................................................................16
TOIDU JA JOOKIDE SÄILITAMINE ...........................................................................17
SOOVITUSED JUHTUDEKS, KUI SEADET EI KASUTATA .......................................................20
PUHASTAMINE JA HOOLDUS ............................................................................21
VEAOTSING JA GARANTIIREMONDITEENINDUS .........................................................22
SEADME TÖÖMÜRA .......................................................................................22
VEAOTSING ...............................................................................................23
MÜÜGIJÄRGNE TEENINDUS ................................................................................25
Paigaldusjuhend .........................................................................................26
3
OHUTUSJUHISED
OLULINE! LUGEGE LÄBI JA JÄRGIGE HOOLIKALT!
Enne seadme kasutamist lugege läbi ohutusjuhendid. Hoidke need hilisemaks läbivaatamiseks käepärast. Nendes juhendites ja seadmel endal on olulised hoiatused, mida tuleb pidevalt järgida. Tootja ei vastuta, kui ohutusjuhendeid ei järgita, seadet kasutatakse valesti või määratakse sobimatud seaded.
HOIATUSED
Väga väikesed (0–3 aastat) ja väikesed lapsed (3–8 aastat) tuleb seadmest eemal hoida, kui neid just pidevalt ei jälgita. Lapsed alates 8 eluaastast ja isikud, kes on piiratud füüsiliste, sensoorsete või vaimsete võimetega või ilma kogemuste või teadmisteta, võivad seadet kasutada ainult siis, kui nende tegevust jälgitakse või neid on seadme ohutuks kasutamiseks juhendatud ja nad mõistavad sellega seotud ohtusid. Jälgige, et lapsed seadmega ei mängiks. Lapsed ei tohi seadet ilma järelevalveta puhastada ega hooldada.
LUBATUD KASUTUS ETTEVAATUST! Seade ei ole
mõeldud välise taimeri või eraldi kaugjuhtimissüsteemiga kasutamiseks. Seade on mõeldud kasutamiseks ainult kodustes tingimustes ja ei sobi kommertskasutuseks. Ärge kasutage seadet välitingimustes. Ärge hoidke seadmes plahvatus­või tuleohtlikke aineid, nt aerosoolipurke. Seadmesse ja selle lähedusse ei või asetada ega seal kasutada bensiini ja muid tuleohtlikke materjale: tulekahju võib alguse saada, kui seade kogemata sisse lülitatakse.
See seade on nähtud ette kasutamiseks kodumajapidamistes ja teistes sarnastes rakendustes, nagu
- kaupluste, kontorite ja teiste töökeskkondade töötajate köögid;
- taludes, hotellides, motellides ja teistes majutuskohtades;
- majutuse ja hommikueinega majutusasutustes;
- toitlustusteenust pakkuvates jt mittejaemüügikohtades. Seadmes kasutatav lambipirn on mõeldud spetsiaalselt kodumasinate jaoks ega sobi kodus tubade üldvalgustuseks (EÜ määrus nr 244/2009). Seade on mõeldud kasutamiseks kohtades, kus temperatuur on järgmistes vahemikes vastavalt andmesildil märgitud kliimaklassile. Seade ei pruugi töötada korralikult, kui see jäetakse pikaks ajaks märgitud vahemikust väljapoole jääva temperatuuriga keskkonda. Kliimaklass Keskkonnatemp. (°C) SN 10 kuni 32 N 16 kuni 32 ST 16 kuni 38 T 16 kuni 43 See seade ei sisalda CFC-d. Külmutusahel sisaldab külmaainet R600a (HC). Isobutaaniga (R600a) seadmed: isobutaan on looduslik gaas, millel puudub keskkonnamõju, kuid mis süttib kergesti. Seetõttu jälgige, et külmaaineahela torud ei oleks kahjustatud. Olge eriti tähelepanelik, kui kahjustatud torude tõttu külmaaineahel tühjeneb. HOIATUS! Ärge kahjustage seadme külmaaineahela torusid. HOIATUS! Veenduge, et seadme korpuses ja konstruktsioonis olevad ventilatsiooniavad ei ole blokeeritud. HOIATUS! Ärge kasutage sulamise kiirendamiseks muid kui tootja soovitatud mehaanilisi, elektrilisi või keemilisi vahendeid.
HOIATUS! Ärge asetage seadme sektsioonidesse elektriseadmeid, kui need ei ole tootja poolt selgesõnaliselt lubatud tüüpi. HOIATUS! Veevarustusega mitteühendatud jäävalmistajaid ja/või veeautomaate võib täita ainult joogiveega. HOIATUS! Automaatsed jäävalmistajaid ja/või veeautomaate tohib ühendada ainult joogiveetorustikuga, kus veesurve on vahemikus 0,17 kuni 0,81 MPa (1,7 kuni 8,1 baari). Ärge neelake jääpakkide (mõnedel mudelitel) sisu (mittemürgine). Ärge sööge jääkuubikuid või jääpulki kohe pärast nende sügavkülmikust võtmist, sest need võivad põhjustada külmapõletust. Toodetel, millel on nähtud ette õhufiltri kasutamine ligipääsetava ventilaatorikatte sees, peab filter asuma külmiku töötamise ajal alati ettenähtud kohal. Ärge hoidke külmutussektsioonis vedelikega klaasnõusid, sest need võivad puruneda. Ärge blokeerige ventilaatorit (kui on paigaldatud) toiduainetega. Kontrollige pärast toidu külmikusse asetamist, kas sektsioonide uksed sulguvad korralikult (eriti külmutussektsiooni uks). Kahjustatud tihend tuleb võimalikult kiiresti välja vahetada. Kasutage külmikut ainult värske toidu hoidmiseks ja külmutussektsiooni ainult külmutatud toidu hoidmiseks, värske toidu külmutamiseks ja jääkuubikute tegemiseks. Vältige katmata toidu hoidmist otseses kontaktis külmiku- või külmutussektsioonide sisepindadega. Seadmetel võivad olla spetsiaalsed sektsioonid
4
(värske toidu sektsioon, null­kraadi kast jms). Kui konkreetses tootejuhendis ei ole märgitud teisiti, võib sellised sektsioonid eemaldada, säilitades võrdväärsed toimimisnäitajad. C-pentaani kasutatakse isolatsioonivahus paisutusainena ja see on kergsüttiv gaas.
PAIGALDAMINE
Seadet peab tõstma ja paigaldama kaks või enam inimest. Kandke lahtipakkimise ja paigaldamise ajal kaitsekindaid. Seadet võib paigaldada ja remontida kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kohalikele ohutuseeskirjadele. Ärge parandage ega asendage mõnda seadme osa, kui seda kasutusjuhendis otseselt ei soovitata. Lapsed ei tohi seadet paigaldada. Hoidke lapsed seadme paigaldamise ajal sellest eemal. Jälgige paigaldamise ajal, et pakkematerjalid (kilekotid, polüstüreenosad jne) ei satuks laste kätte. Olge ettevaatlikud, et seadme liigutamisel mitte põrandakattematerjali (näiteks parketti) kahjustada. Paigaldage seade seadme kaalu arvestades piisavalt tugevale põrandale ja seadme suurusele ja kasutusele sobivasse kohta. Veenduge pärast seadme lahtipakkimist, et see ei ole transportimisel kahjustada saanud. Probleemide esinemisel võtke ühendust edasimüüja või lähima teenindusega. Enne paigaldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada. Jälgige paigaldamise ajal, et seade ei kahjustaks toitejuhet. Et tagada piisav ventilatsioon, jätke seadme mõlemale küljele ja selle kohale piisavalt vaba ruumi. Seadme tagakülje ja seina vahekaugus peab olema 50 mm, et kuumadele pindadele poleks võimalik juurde pääseda. Kui see vahe on väiksem, suureneb seadme energiakulu.
Aktiveerige seade alles siis, kui paigaldamine on lõpetatud. Oodake enne seadme sisselülitamist vähemalt kaks tundi, et olla kindel külmaaineahela täies töövalmiduses. Jälgige, et seade ei oleks kuumusallika läheduses.
ELEKTRIGA SEOTUD HOIATUSED
Lähtuge paigaldamisel kehtivatest ohutuseeskirjadest; vajalik on kõiki poolusi lahutav lahklüliti kontaktivahega mitte vähem kui 3 mm ja seade peab olema maandatud. Kui voolujuhe on kahjustatud, vahetage see täpselt samasuguse vastu välja. Toitejuhet tohib vahetada ainult kvalifitseeritud tehnik vastavalt tootja juhistele ja kehtivatele ohutuseeskirjadele. Võtke ühendust volitatud teenindusega. Kui seadme pistik ei sobi teie pistikupessa, pöörduge kvalifitseeritud tehniku poole. Toitekaabel peab olema piisavalt pikk, et see ulatuks korpusse paigaldatud seadmest vooluvarustuseni. Ärge tõmmake toitejuhet. Ärge kasutage pikendusjuhtmeid, mitmikpistikupesi ega adaptereid. Ärge kasutage seadet, kui selle toitekaabel või pistik on vigane, kui see ei tööta korralikult või kui see on kahjustatud või maha kukkunud. Hoidke toitekaabel eemal tulistest pindadest. Elektriühendus ei tohi pärast paigaldamist olla kasutajale ligipääsetav. Ärge puudutage seadet ühegi märja kehaosaga ega käsitsege seda paljajalu olles.
ET
PUHASTAMINE JA HOOLDUS
Ärge kunagi kasutage aurpuhastusseadmeid. Kandke puhastamise ja hooldamise ajal kaitsekindaid. Enne mis tahes hooldamist tuleb seade vooluvõrgust lahti ühendada. Ärge kasutage plastosade, sisemuse ja uksetihendite puhastamiseks abrasiivseid ja tugevatoimelisi puhastusaineid, nagu klaasipuhastusvedelikud, küürimispastad, tuleohtlikud vedelikud, puhastusvahad, kontsentreeritud pesuained, pleegitajad või petrooleumi sisaldavad tooted. Ärge kasutage paberkäterätikuid, küürimiskäsnu või muid karedaid puhastusvahendeid.
5
KESKKONNAKAITSE
PAKKEMATERJALIDE KÕRVALDAMINE
Pakkematerjal on 100% ringlussevõetav ja märgistatud ringlussevõtusümboliga Pakendi osad tuleb kõrvaldada vastutustundlikult ja täies vastavuses kohalike jäätmekäitluseeskirjadega.
.
MAJAPIDAMISSEADMETE JÄÄTMEKÄITLUS
Seadme äraviskamisel muutke see mittekasutatavaks, lõigates ära toitejuhtme ning eemaldades uksed ja riiulid (kui need on olemas), et lapsed ei saaks seadmesse ronida ega sinna sisse kinni jääda. See seade on toodetud taaskasutatavatest Kõrvaldage seade vastavalt kohalikele jäätmekäitluseeskirjadele. Täpsema teabe saamiseks majapidamisseadmete jäätmekäitluse kohta pöörduge kohalikku omavalitsusse, majapidamisseadmete kogumispunkti või poodi, kust seadme ostsite. Seade on märgistatud vastavalt Euroopa direktiivile 2012/19/EL elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete kohta.
materjalidest.
Seadme õige kõrvaldamise tagamisega aitate vältida võimalikke kahjulikke tagajärgi keskkonnale ja inimeste tervisele, mida ebaõige jäätmekäitlus selle seadme puhul võib põhjustada.
Sümbol kaasapandud dokumentatsioonis näitab, et seadet ei tohi käidelda olmejäätmena, vaid et see tuleb toimetada lähimasse elektri-ja elektroonikaseadmete kogumispunkti.
seadmel või seadmega
ENERGIASÄÄSTUNIPID
Paigaldage seade kuiva, hea ventilatsiooniga ruumi, eemale võimalikest kuumusallikatest (näiteks radiaator, pliit jms) ja kohta, mis on kaitstud otsese päikesevalguse eest. Kui vaja, kasutage isolatsiooniplaati. Järgige paigaldusjuhiseid, et tagada piisav ventilatsioon. Ebapiisav ventilatsioon toote tagaosas suurendab energiakulu ja vähendab jahutuse tõhusust. Sagedane ukse avamine võib suurendada energiakulu.
Seadme sisetemperatuuri ja energiakulu võib mõjutada välistemperatuur, ukse avamise sagedus ja ka seadme asukoht. Neid tegureid tuleb temperatuuri määramisel arvesse võtta. Avage ust nii vähe kui võimalik. Külmutatud toidu sulatamisel asetage see külmikusse. Külmutatud toiduainete madal temperatuur jahutab külmikus olevaid toiduaineid. Laske soojal toidul ja jookidel enne seadmesse panemist maha jahtuda. Riiulite asukoht külmikus ei avalda energia kasutamise tõhususele mingit mõju. Toit tuleb paigutada riiulitele nii, et oleks tagatud korralik õhu ringvool (toiduained ei tohi puutuda üksteise vastu; samuti tuleb hoida vahet toidu ja tagaseina vahel). Võite suurendada külmutatud toiduainete hoiuruumi, eemaldades korvid ja (kui on olemas) jää peatamise riiuli, säilitades samaväärse energiakulu. Kõrge energiaklassiga toodetel on tõhusad mootorid, mis töötavad kauem, kuid millel on väiksem voolutarve. Ärge muretsege, kui mootor jätkab töötamist pika aja vältel.
VASTAVUSDEKLARATSIOON
See seade on konstrueeritud, toodetud ja turustatud vastavalt järgmiste EÜ direktiivide nõuetele: LVD 2014/35/EL, EMC 2014/30/EL ja RoHS 2011/65/EL.
6
See seade on konstrueeritud, toodetud ja turustatud vastavalt järgmiste EÜi direktiivide ökodisaini ja energiamärgistust käsitlevatele nõuetele: 2009/125/EÜ ja 2010/30/EL.
Kasutus- ja hooldusjuhend
TOOTE KIRJELDUS
SEADE
1
2
ET
1. Puu- ja köögiviljasahtel *
4
5
6
7
8
2. Õrna toidu piirkond 0 °C /
ohutu ülessulatamine*
3. Sügavkülmik ja sahtlid
4. Piimatoodete riiul *
5. Eemaldatavad riiulid *
6. Temperatuuri näidik *
7. Pudelihoidik *
8. Pudeliriiul *
9. Reguleeritavad jalad
3
* Kogus ja asetus võivad erineda, saadaval ainult teatud mudelitel.
9
7
JUHTPANEEL
12
45
6
9
78
3
1. Sisselülituse/ooterežiimi näidiki ja nupp
2. Voolukatkestuse häire, pikaajalise voolukatkestuse
häire näidik (vt all häirete tabelit)
3. Külmiku temperatuuri / kiirjahutuse nupp
4. Külmiku temperatuuri LED-märgutuled
5. Häire lõpetamise nupp (vt all häirete tabelit)
th
6. 6
7. Klahviluku märgutuli
8. Külmiku temperatuuri LED-id
9. Sügavkülmiku temperatuuri nupp /
Sense'i märgutuli
kiirkülmutuse nupp
8
UKS
ET
UKSE KÄELISUSE VAHETAMINE
KÜLMIKU VALGUSTUS
Külmikusektsiooni valgustuses kasutatakse LED­tulesid, mis tagavad parema valgustuse ja samas väga väikese energiakulu. Kui LED-valgustus ei tööta, siis pöörduge selle vahetamiseks teenindusse.
RIIULID
Märkus. Ukse avanemise suunda saab vahetada. Selle töö tegemine garantiiremonditeeninduses ei kuulu garantii alla. Soovitatav on ukse avanemise suuna vahetamisel tegutseda kahekesi. Järgige paigaldusjuhendi juhiseid.
Tähtis! Külmikusektsiooni valgustus süttib külmikuukse avamisel. Kui uks jääb lahti kauemaks kui 10 minutit, siis valgustus kustub automaatselt.
Kõik riiulid, labad ja väljatõmmatavad sahtlid on eemaldatavad.
VENTILAATOR + ANTIBAKTERIAALNE FILTER
Ventilaator ühtlustab külmikusektsiooni temperatuuri, et külmikus olev toit paremini säiliks.
Märkus Ärge tõkestage õhu sissevooluavasid toiduainetega.
Kui seadmel on ventilaator, siis saab sellele paigaldada ka antibakteriaalse filtri. Võtke see köögiviljasahtlis olevast karbist välja ja paigaldage ventilaatori kattesse, nagu joonisel näidatud. Filtrikarbist leiate ka vahetusjuhised.
AUTOMAATSE SULATUSEGA KÜLMIKUSEKTSIOON
Külmikusektsiooni sulatamine on täiesti automaatne. Sulavesi juhitakse automaatselt äravooluavasse
mitmikvoolu taga ja kogutakse seejärel mahutisse, kust see aurustub.
9
Loading...
+ 21 hidden pages