Wagner W 995 User guide [pl]

INSTRUKCJA OBSŁUGI
Flexio 995
Nr produktu 001163898
4. Zakres dostawy
3 Zamienna uszczelka dyszy dla głowicy natryskowej (2 pcs., brak rysunku) 5 Wąż ssawny 6 Złączka do podłączenia uchwyt Click&Paint
7 Uchwyt końcówki pistoletu Click&Paint 9 Plakat do ćwiczeń 10 Zamienna uszczelka dyszy do mocowania
11 Smar (brak rysunku) 12 Mieszadło
Zakres dostawy (Rys. 1)
składająca się z: Uchwytu (a), rury powietrza (b) i głowicy natryskowej (c)
4 Zestaw węża składający się z: węża powietrza
(d), węża materiału (e) and węża sterowania (f)
do węża powietrza.
8 Końcówka natryskowa Perfect Spray 800 do
lakierów i szkliwa.
natrysku (brak rysunku)
5. Obszar zastosowania
Flexio 995 pozwala na nałożenie farb do ścian wewnętrznych prosto z kubła. To nie wszystko - przejściówka Click&Paint pozwala na podłączenie wszystkich końcówek pistoletu Wagner i zastosowanie ich do nakładania farb na bazie lakieru i szkliwa. W zależności od używanego materiału, należy zamontować lancę natryskową lub końcówkę pistoletu.
Wodne farby do pomieszczeń (farby dyspersyjne i lateksowe)
Lanca natryskowa
Farby na bazie wody i rozpuszczalnika, farby wykończeniowe, farby podkładowe, farby dwuskładnikowe, przeźroczyste farby wykończeniowe, farby wykończeniowe motoryzacyjne, impregnaty do drewna, powłoki antykorozyjne. Wszystkie materiały powłokowe z czerwonym logo Perfect Spray logo
6. Materiały powłokowe odpowiednie do użycia
Wodna farba do pomieszczeń (farba dyspersyjna i lateksowa) Farby na bazie wody i rozpuszczalnika, farby wykończeniowe, farby podkładowe, farby dwuskładnikowe, przeźroczyste farby wykończeniowe, farby wykończeniowe motoryzacyjne, impregnaty do drewna, powłoki antykorozyjne.
Uwaga! Nigdy nie zasysaj materiałów na bazie rozpuszczalnika bezpośrednio przez układ ssawny. Pompy i węże nie są odporne na rozpuszczalniki i mogą ulec uszkodzeniu.
7. Materiały powłokowe nieodpowiednie do użycia
Materiały zawierająca komponenty o dużych właściwościach ściernych, farby fasadowe, roztwory żrące substancje powłokowe zawierające kwasy. Materiały palne.
Poniższe materiały można nakładać wyłącznie z opcjonalnymi akcesoriami:
Farby ścienne na bazie rozpuszczalnika (końcówka pistoletu WallPerfect I-Spray , nr zamówienia 2326 477).
Końcówka pistoletu Perfect Spray
8. Przygotowanie materiału powłokowego
Dobrze zmieszaj materiał w oryginalnym opakowaniu. Przy korzystaniu z farb do pomieszczeń, zaleca się użycie mieszadła. WallPerfect Flexio 995 stworzono do użytku ze wszystkimi konwencjonalnymi farbami w ich nierozcieńczonej postaci. Jeśli powierzchnia jest gładka a farba, której używasz, jest bardzo gęsta i o żelowej konsystencji, rozcieńcz ją o 10%. Rozcieńczenie może być konieczne, jeśli farba posiada grudki lub częstotliwość przepływu jest zbyt niska nawet przy maksymalnym ustawieniu. Szczegółowe informacje o różnych materiałach oraz maksymalnych, dopuszczalnych stopniach rozcieńczenia znajdziesz w arkuszach danych technicznych ich producentów (np. dostępnych w Internecie). Materiał natryskowy o temperaturze co najmniej pokojowej daje lepsze efekty malowania.
Poniższe rozdziały 9-19 opisują Flexio 995 jako system natryskowego malowania ścian. Rozdziały 20-26 dotyczą lakierów i szkliw używanych z Flexio 995.
9. Przygotowanie miejsca pracy (dla farb do pomieszczeń) Gniazda i wtyczki należy zasłonić. Ryzyko porażenia prądem w skutek przedostania się natryskiwanego materiału do gniazdka! Zasłoń wszystkie obszary i obiekty, które nie będą malowane natryskowo, lub wynieś je z obszaru roboczego. Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia spowodowane nadmiernym natryskiem. Farby na bazie krzemianu powodują korozję powierzchni szklanych i ceramicznych. Wszystkie powierzchnie musza być dokładnie zakryte.
Zwracaj uwagę na jakość używanej taśmy malarskiej. Nie używaj zbyt silnej taśmy malarskiej na tapetach i powierzchniach malowanych, ponieważ podczas odrywania taśmy może dojść do ich uszkodzenia. Odklejaj taśmę powoli i równomiernie; unikaj gwałtownych ruchów. Nie pozostawiaj taśmy malarskiej na powierzchni dłużej niż to konieczne, aby zredukować do minimum pozostałości podczas jej usuwania. Przestrzegaj także wskazówek producenta taśmy malarskiej.
10. Montowanie lancy natryskowej (Rys. 2)
Wysuń zwiniętą linkę (Rys. 2, 1) z uchwytu (2) i rozwiń ją. Włóż rurę powietrza (3) do uchwytu (2). Po zamontowaniu nie będzie już można rozłączyć rury powietrza i uchwytu. Nie próbuj rozdzielać ich na siłę! Złącz razem głowicę natryskową (4) i rurę powietrza (3). Zdejmij pokrywę (5) z głowicy natryskowej (4). Wsuń linkę (6) do szyny prowadnicy (7) na spodniej stronie rury powietrza i wyciągnij ją przez haczyk prowadzący (8) do głowicy natryskowej. Wepchnij spust (9) i podłącz linkę. Ustaw napięcie linki śrubą ustalającą (10).
Uwaga! Nie przekręć śruby ustalającej(10) zbyt mocno. Otwór dyszy musi pozostawać teraz zamknięty, ponieważ w przeciwnym razie dojdzie do wycieku materiału.
Wepchnij końcówkę węża materiału (11), bez blokady, do szczeliny (12) na głowicy natryskowej.
Przeprowadź wąż materiału wzdłuż głowicy natryskowej , w stronę uchwytu i wsuń go do szyny prowadzącej (7). Z powrotem zablokuj pokrywę (5) na głowicy natryskowej.
11. Podłączanie węży (fig.3)
Wsuń wąż sterowania (1) do uchwytu (2). Włóż cienką końcówkę czarnego węża powietrza (3) do uchwytu (2) (przestrzegaj oznakowań) i zamocuj ją w pozycji obracając w prawo. Podłącz grubą końcówkę czarnego węża powietrza (3) do złącza węża powietrza (4) na urządzeniu podstawowym (przestrzegaj oznakowań) i zamocuj ją w pozycji obracając w prawo. Podłącz wąż materiału (5) do gniazdka przyłączeniowego węża materiału (6) i zabezpiecz blokadą. Podłącz wąż sterowania (1) do gniazdka przyłączeniowego węża sterowania (7). Podłącz wąż ssawny (8) do gniazdka przyłączeniowego węża ssawnego (9) i zabezpiecz blokadą. Nałóż zacisk końcówki węża ssawnego (10) na krawędź pojemnika z farbą. Wepchnij wąż ssawny w dół do dna pojemnika z farbą. Nie wpychaj węża za mocno do pojemnika, ponieważ może wygiąć się w górę i zassać powietrze.
12. Ustawienia przycisku wielofunkcyjnego (Rys. 4, A)
FILL/ CLEAN ustawienia czyszczenia i wstępne
napełnianie systemu
OFF system jest wyłączony
ON system pracuje
13. Ustawienie częstotliwości przepływu dla pracy z lancą natryskową (Rys. 4, B)
Jakość materiału ustawia się w zależności od charakterystyki materiału (lepkość) i
prędkości roboczej operatora.
Ustawienie to można zmieniać ogranicznikiem przepływu materiału:
Mniejszy przepływ materiału -> obróć w lewo Większy przepływ materiału -> obróć w prawo
Zalecamy rozpoczęcie od ustawienia mniejszego przepływu materiału a następnie stopniowego zwiększania tego ustawienia w zależności od potrzeb.
14. Ustawienie szerokości natrysku na lancy natryskowej (rys. 15)
Dla pokrywania większych powierzchni Praca z dużą częstotliwością przepływu (obszar zielony na skali ilości)
Dla mniejszych obszarów, narożników i krawędzi Praca z małą częstotliwością przepływu (obszar czerwony na skali ilości)
A = natrysk szeroki (zielony)
B = natrysk wąski (czerwony)
Loading...
+ 15 hidden pages