VOLTCRAFT PL-120 T1 User guide [hu]

1. CFK gomb
6. Kijelző
2. SET (beállító)
7. HOLD gomb
3. ENTER gomb
8. MAX/MIN gomb
4. ON/OFF (be
-
ki)
9. Háttérvilágítás
5. T1 csatlakozó
Conrad Szaküzlet 1067 Budapest, Teréz krt. 23. Tel: (061) 302-3588
Conrad Vevőszolgálat 1124 Budapest, Jagelló út 30. Tel: (061) 319-0250
Hőmérő PL-120 T1
Rendelési szám: 12 34 01
1. Rendeltetésszerű használat
A termék elektromágneses összeférhetőség szempontjából be lett vizsgálva, és kielégíti az érvényes európai irányelvek követelményeit. A CE megfelelőség bizonyított, az erre vonatkozó nyilatkozatok a gyártónál találhatók.
Biztonsági és engedélyezési okokból (CE) a terméket nem szabad önkényesen átépíteni és/vagy módosítani. A fentiektől eltérő használat nem megengedett, és a termék károsodását okozhatja. Ezen túlmenően veszélyekhez, pl. rövidzár, tűz, áramütés stb. vezethet. Olvassa át gondosan a használati útmutatót, és őrizze meg későbbi betekintés céljára.
2. A szállítás tartalma
Hőmérő Hőelem (termoelem)(K-típusú) 3 db mikroelem Használati útmutató
3. Biztonsági előírások
A használati útmutató előírásainak be nem tartásából eredő károk esetén érvényét veszíti a szavatosság/garancia. A következményes károkért nem vállalunk felelősséget. A szakszerűtlen kezelésből, vagy a biztonsági előírások figyelmen kívül hagyásából eredő tárgyi- vagy személyi károkért nem vállalunk felelősséget. Ilyen esetekben érvényét veszti a szavatosság/garancia. A fontos tudnivalók, amelyeket okvetlenül figyelembe kell venni, a jelen használati útmutatóban felkiáltójellel vannak jelölve.
Személyek/készülék biztonsága
A termék nem játékszer, ezért tartsuk távol gyerekektől. Vegye figyelembe a készülékre csatlakoztatott készülékek biztonsági előírásait és kezelési utasítását is. Óvja meg a készüléket szélsőséges hőmérséklettől, közvetlen napsütéstől, erős rázkódásoktól, magas páratartalomtól, nedvességtől, éghető gázoktól, gőzöktől és oldószerektől. Ne tegye ki a készüléket mechanikai erőhatásnak. Ha már nem biztonságos a készülék további használata, üzemen kívül kell helyezni, és meg kell akadályozni a véletlen használatát. A biztonságos használat már nem garantálható, ha a készüléken látható sérülések vannak, nem működik rendeltetésszerűen, hosszabb időn keresztül kedvezőtlen körülmények között volt tárolva, vagy súlyos szállítási igénybevételnek volt kitéve. Iskolákban, tanműhelyekben, hobbi- és barkácsműhelyekben az elektromos készülékek használatát szakképzett személynek kell felügyelnie. Ipari üzemekben az elektromos berendezésekre és anyagokra vonatkozó helyi balesetvédelmi előírásokat kell betartani. Nem lehetnek a készülék közvetlen közelében erős elektromos vagy mágneses teret keltő készülékek, pl. transzformátorok, motorok, vezeték nélküli telefonok, rádiófrekvenciás készülékek stb., mivel zavarhatják a készülék működését. Ne kapcsolja be azonnal a készüléket, ha hideg környezetből meleg helyiségbe vitte. Az ekkor keletkező páralecsapódás esetleg tönkreteheti a készüléket. Hagyja, hogy a készülék bekapcsolatlanul átvegye a helyiség hőmérsékletét.
Az elemek
Az elemek berakásakor ügyeljen a helyes polaritásra. Vegye ki az elemeket, ha a készüléket hosszabb ideig nem használja, hogy megelőzze a kifolyt elemek által okozott károkat. A kifolyt vagy sérült elemek a bőrrel érintkezve marási sérülést okozhatnak. Ha sérült elemeket kell kezelni, viseljen védőkesztyűt. Az elemeket/akkukat úgy tárolja, hogy gyerekek ne férhessenek hozzájuk. Az
elemeket ne hagyja szanaszét, mert gyerekek vagy háziállatok lenyelhetik őket. Az összes elemet egyidejűleg kell cserélni. Régi és új elemek kevert használata a készülékben az elemek kifolyásához, és ezáltal a készülék meghibásodásához vezethet. Ne szedje szét az elemeket, ne zárja rövidre, és ne dobja tűzbe őket. Soha ne próbáljon feltölteni nem tölthető elemeket. Robbanásveszély! Egyebek A készülék javítását csak szakember ill. szakszerviz végezheti. Ha további kérdései lennének a készülék kezelésére vonatkozóan, amelyekre a jelen útmutatóban nem kapott választ, rendelkezésére áll a Műszaki Szolgálat alábbiakban közölt címe és telefonszáma: Voltcraft®, 92242 Hirschau, Lindenweg 15, Deutschland, Tel.: 0180 / 586 582 7.
4. Kezelőszervek
gomb
gomb
5. Az elemek berakása/cseréje
1. Csavarja ki a az elemtartó rekesz fedél csavarját egy kereszthornyú csavarhúzóval és vegye le a fedelet.
2. Helyezzen be három mikroelemet, ügyelve a helyes polaritásra. Vegye figyelembe a pólus jelöléseket az elemtartó rekesz belsejében.
3. Zárja vissza az elemtartó rekeszt.
Cserélje le az elemeket, amint az elem szimbólum balra lent a kijelzőn megjelenik.
6. Üzembe helyezés
• Ne mérjen hőmérsékletet feszültség alatt lévő készülékrészeken vagy vezetékeken, mivel ezek érintésénél életveszélyes áramütés érheti. Ezen kívül a hőmérő és a hőelem károsodhat. A műszerrel együtt szállított hőelem kizárólag • száraz környezetben és felületeken > -20ºC és < +250ºC közötti hőmérsékleteken való mérésre alkalmas. Nem alkalmas nedves környezetben való működésre vagy folyadékok hőmérsékletének mérésére. A kijelzés pontossága csak akkor biztosítható, ha a hőmérőt • +18ºC ... +28ºC közötti hőmérsékleten működtetik (a hőelem kivételével) A hőmérőt (a hőelem kivételével) nem szabad az üzemelési hőmérséklet tartományon kívül • használni. Vegye figyelembe az üzemelési hőmérsékletre vonatkozó értékeket a "Műszaki adatok"-ban. A hőmérő teljes mérési tartományát egy külön megrendelhető • hőelemmel lehet kihasználni.
Alapfunkciók
1. Kösse rá a hőelemet a készülék felső részén lévő T1 csatlakozóra. Csak egy orientáció lehetséges. Vegye figyelembe a pólusokra
A hőmérőhöz csatlakoztathat egy külön beszerezhető J típusú hőelemet is.
vonatkozó adatokat a hőelem dugóján, és a csatlakozó mellett.
2. Kapcsolja be a készüléket a be-/kikapcsológomb megnyomásával.
3. Helyezze el a hőelemet ott, ahol hőmérsékletet akar mérni.
4. A kijelzőn megjelenik a hőmérséklet érték. Ha nincs hőelem csatlakoztatva, a hőmérséklet helyén négy vízszintes vonal jelenik meg
5. Nyomja meg a CFK nyomógombot a Celsius (C), Fahrenheit (F) és
Max/Min gomb
A valósidejű mért érték megjelenik fent. •
A gomb
A valósidejű mért érték megjelenik fent. •
A gomb
A valósidejű mért érték megjelenik fent. •
Max. Áramfelvétel:
kb. 7 mA
Mérési tartomány:
-200ºC ...+1372 ºC /
-
328ºF ... +2501ºF (K
Mérési pontosság:
±0,5 % leolv. +1 ºC / 1,8 ºF (<
-
100 ºC /
-
148
Hőelem mérési tartomány
-
20ºC ... +250ºC /
-
4ºF ... +482ºF
Felbontás:
0,1ºC/ ºF/ K (< 1000)
Üzemelési hőmérséklet:
-0ºC ... +50ºC /
-
32ºF ... +122ºF
Üzemelési páratartalom:
max
. 80 % (< 31ºC / 87ºF)
Tárolási hőmérséklet:
-10ºC ... +50ºC /
-
14ºF ... +122ºF
Tárolási páratartalom:
< 80%
Méretek (Szé x Ma x Mé):
62 x 28 x 162 mm
Súly: 183 g
Kelvin (K) fok mértékegységek közötti váltás céljából.
6. A HOLD gomb lenyomásával a mért értéket kimerevítheti a kijelzőn. A kijelzőn fent a HOLD felirat jelenik meg. Nyomja meg a HOLD gombot újból, ha ismét az aktuális hőmérséklet értéket kívánja kijeleztetni.
7. A háttérvilágítás aktiválásához vagy inaktiválásához nyomja meg a (9) gombot.
8. A be-/kikapcsológomb megnyomásával kikapcsolhatja a készüléket. Ha 20 percig nem nyom gombot, a készülék automatikusan kikapcsolódik.
Az automatikus lekapcsolási funkció deaktiválása a "Beállítások illesztése" fejezetben van leírva.
MAX/MIN üzemmód
nyomása egyszer:
nyomása kétszer
nyomása háromszor
Tartsa a MAX/MIN gombot kb. két másodpercig nyomva, hogy ismét a normál kijelzési módba jusson.
A beállítások illesztése
1. Nyomja meg a SET nyomógombot. A kijelzőn fent a SETUP felirat jelenik meg. Alul balra TYPE látható.
2. Nyomja az ENTER gombot, a hőelem típus kiválasztására.
3. Váltson a HOLD vagy a MAX/MIN gombokkal a K típus vagy a J típus között, és hagyja jóvá a választást az ENTER gombbal. A kijelzőn az "SLP” kiírás jelenik meg.
4. Nyomja az ENTER gombot, ezzel az automatikus lekapcsolási funkciót aktiválja vagy kikapcsolja.
5. Váltson a HOLD vagy a MAX/MIN gombokkal az SLP ON (automatikus lekapcsolási funkció aktív, óraszimbólum megjelenik jobbra fent a kijelzőn), és az SLP OFF (automatikus lekapcsolási funkció inaktív, óraszimbólum kialszik) állapot között. A választást erősítse meg az ENTER gombbal. A kijelzőn a "T1” kiírás jelenik meg.
6. Nyomja az ENTER gombot, hogy a T1 hőelem mérési pontosságának eltérését (OFFSET) kiegyenlítse.
7. Nyomja a HOLD vagy MAX/MIN gombot, az eltérés beállítására (± 5ºC; ± 9ºF/K). A kijelzett mért érték ennek megfelelően változik. A választást erősítse meg az ENTER gombbal.
További ajánlásokat talál a "Hőelem mérési pontossága eltérésének megállapítása" c. fejezetben.
8. A normál kijelzési módba való visszatéréshez nyomja a SET (8)
Ha csak egy meghatározott változtatást akar végezni, nyomja meg a SET gombot, és válassza ki a kívánt pontot a HOLD vagy MAX/MIN gombokkal. Nyomja ezután az ENTER gombot, és végezze el a beállítást.
Egy hőelem mérési pontossága eltérésének megállapítása
1. Kapcsolja be a hőmérőt és helyezze a hőelemet egy opcionális hőmérséklet-kalibrátorba, vagy egy más referencia-helyre, amelynek már Ön által ismert stabil hőmérséklete van.
2. Várjon, amíg a kijelző a hőmérőn stabilizálódik.
3. Amennyiben különbség adódik, ezt az eltérést kézzel kiegyenlítheti (lásd a "Beállítások illesztése" c. fejezetet).
7. Karbantartás és tisztítás
A készülék az időnkénti tisztítástól és az elemcserétől eltekintve nem igényel karbantartást. A készülék külsejét csak egy puha, száraz kendővel vagy ecsettel kell tisztítani. Semmiképpen ne használjon agresszív tisztítószert vagy vegyszert, mert megtámadhatja a készülékházat, vagy káros hatással lehet a működésre.
8. Ártalmatlanítás
Az aktuális mérési folyamat alatt mért maximális érték (MAX) megjelenik alatta. • Az időpont, amikor a maximális értéket mérték, megjelenik a kijelző alsó szélén • percben és másodpercben (min:sec) vagy órában és percben (hour:min)
Az aktuális mérési folyamat alatt mért minimális érték (MIN) megjelenik alatta. • Az időpont, amikor a minimális értéket mérték, megjelenik a kijelző alsó szélén • percben és másodpercben (min:sec) vagy órában és percben (hour:min)
Az aktuális mérési folyamat alatt mért értékek átlaga (AVG) megjelenik • alatta A folyamatban lévő aktuális mérési folyamat összes ideje megjelenik a kijelző • alsó szélén percben és másodpercben (min:sec) vagy órában és percben (hour:min)
gombot.
Általános jellemzők
Környezetünk védelmében és a felhasznált anyagok lehetőség szerinti teljes újrahasznosítása érdekében a felhasználó köteles használt és hibás készülékeit az elektromos hulladékok kommunális gyűjtőhelyére eljuttatni. Az áthúzott kerekes szeméttartály jelkép azt jelenti, hogy a terméket egy elektromos hulladék gyűjtőhelyen le kell adni, hogy az újrafeldolgozás végett a lehető legjobb újrafelhasználási folyamatba kerüljön.
Elemek/akkuk
Önt, mint végfelhasználót törvény kötelezi (elemekre vonatkozó rendelkezések) az elhasznált elemek és akkuk leadására; a háztartási szeméten keresztül való selejtezés tilos! A károsanyag-tartalmú elemeket, akkukat az itt látható szimbólumok jelölik, amelyek a háztartási szemét útján való ártalmatlanítás tilalmára hívják fel a figyelmet. A mértékadó nehézfémek jelölései a következők: Cd=kadmium, Hg=higany, Pb=ólom. Az elhasznált elemeket, akkukat térítésmentesen leadhatja a lakóhelye közelében található gyűjtőhelyen, szaküzleteinkben vagy minden olyan helyen, ahol elemet, akkut árusítanak. Így teljesíti a törvényben foglalt kötelezettségeit, és hozzájárul a környezet védelméhez!
9. Műszaki adatok
típus)
-210ºC ...+1100 ºC / -346ºF ... +2012ºF (J típus)
ºF) ±0,5 % leolv. +2 ºC / 3,6 ºF (> -100 ºC / -148 ºF)
(a műszerben):
1ºC/ ºF/ K (≥ 1000)
lineárisan csökkenve 50 %-ra (≥ 40ºC / 104ºF )
Loading...