VOLTCRAFT 1496542 Operation Manual [hu]

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ
Powerbank VC300 A 2-az-1-ben indítássegítő készülék
Rend. sz.: 1496542
Rendeltetésszerű használat
A gyorsindító rendszer 12 V-os járműindító akkumulátorok támogatására szolgál indítási problémák esetén. Az indítóakkumulátor viszont nem cserélhető ki, és ezért a készülék csak az indítóakkumulátor mellett használható kiegészítőként. A készüléket csak negatív testelésű, 12 V-os fedélzeti feszültségű rendszerhez szabad használni. A Powerbank készülék ezen kívül rendelkezik még két USB-kimenettel USB- ill. USB-C™­csatlakozóval ellátott navigációs készülékek, okostelefonok és hasonló készülékek táplálására, ill. egy belső akkumulátor töltésére.
Egy beépített LED-es lámpa használható sötétben világításra.
Egy beépített ionizációs légtisztító segítségével megszüntethetők a kellemetlen szagok. A gyorsindító rendszer beépített akkumulátora a vele szállított dugasztöltővel vagy a
szintén vele szállított szivargyújtó-töltőkábellel tölthető fel. A készüléket csak száraz helyiségben, ill. száraz környezeti feltételek mellett a szabadban használhatja. Biztonsági és engedélyezési okokból tilos a készüléket átalakítani és/vagy módosítani. Ha a készüléket a fent leírtaktól eltérő célokra használja, a készülék károsodhat. Ezen kívül a szakszerűtlen kezelés rövidzárlat, tűz, áramütés stb. veszélyét is előidézheti. Figyelmesen olvassa el és őrizze meg a használati útmutatót. Ha a készüléket másoknak továbbadja, adja hozzá a használati útmutatót is. A készülék megfelel a nemzeti és az európai törvényi követelményeknek. Az útmutatóban található cégnevek és készülékelnevezések a mindenkori tulajdonos védjegyei. Minden jog fenntartva.
A szállítás tartalma
• Powerbank indítássegítő készülék
• hálózati tápegység
• szivargyújtó-töltőkábel
• csatlakozókábel krokodilcsipeszekkel
• micro-USB-kábel (kb. 45 cm)
tárolótáska
karabiner
használati útmutató
Aktuális használati útmutatók
Töltse le az aktulis használati útmutatókat a www.conrad.com/downloads web-oldalról, vagy szkennelje be az ott megjelenített QR-kódot. Kövesse a web-oldal útmutatásait.
A szimbólumok magyarázata
Biztonsági előírások
A háromszögbe foglalt villám jel akkor jelenik meg, ha az egészségét fenyegeti veszély, pl. áramütés.
A háromszögbe foglalt felkiáltójel az útmutató olyan fontos tudnivalóira hívja fel a figyelmet, amelyeket okvetlenül be kell tartani.
Ez a jelkép arra hívja fel a felhasználó figyelmét, hogy a készülék üzembeállítása előtt olvassa végig ezt a használati útmutatót, és használat közben vegye figyelembe.
A „nyíl" szimbólum különleges tanácsokra és kezelési tudnivalókra utal.
Figyelmesen olvassa el a használati útmutatót, és különösen a biztonsági utasításokat tartsa be. Amennyiben a jelen használati útmutatóban olvasható biztonsági előírásokat és a szakszerű kezelésre vonatkozó utasításokat nem tartja be, az ebből következő személyi és dologi károkért nem vállalunk felelősséget. Ezen kívül ilyen esetekben érvényét veszíti a szavatosság és a garancia is.
a) Általános tudnivalók
• A készülék nem játék. Tartsa távol a készüléket gyermekektől és háziállatoktól.
• Ne hagyja a csomagolóanyagokat szanaszét heverni, mert veszélyes játékszerré válhatnak kisgyermekek kezében.
• Vegye figyelembe a „Műszaki adatok“ c. fejezet üzemi- és tárolási feltételeit.
• Ne tegye ki a készüléket mechanikai igénybevételnek.
• Óvja a készüléket a szélsőséges hőmérsékletektől (felgyülemlett hő a gépkocsiban, ill. mínusz-fokok télen), a közvetlen napsütéstől, az erős rázkódásoktól, a magas páratartalomtól, a nedvességtől, az éghető gázoktól, gőzöktől és oldószerektől.
• Kezelje óvatosan a készüléket. Ütődéstől, ütéstől, vagy akár kis magasságból történő leeséstől is megsérülhet.
• Tartsa be azoknak a készülékeknek a használati útmutatóját és biztonsági előírásait is, amelyekhez ezt a készüléket csatlakoztatja.
• Ne öntsön ki folyadékot a készülék fölött vagy mellett. Ne állítson folyadékkal megtöltött tárgyakat, pl. vázát vagy virágot a készülékre, vagy annak közelébe.
A folyadék behatolhat a készülék belsejébe, és leronthatja az elektromos biztonságát. Ezen kívül fennáll a tűz vagy az életveszélyes áramütés lehetősége! Ha mégis folyadék kerülne a készülék belsejébe, kapcsolja le azonnal azt a hálózati dugaszaljat, amelyre a dugasztápegység csatlakoztatva van (kapcsolja le a hozzátartozó kismegszakítót, ill. csavarja ki a biztosítékot, majd kapcsolja le az áramvédő kapcsolót is, úgyhogy a hálózati dugaszalj mindegyik pólusa le legyen választva a hálózatról. Csak ezután húzza ki a készülék hálózati dugóját a konnektorból, és forduljon szakemberhez. Ne használja tovább a készüléket.
• Ha a biztonságos használat már nem lehetséges, ne használja tovább a készüléket, és védje meg a véletlen használatba vételtől. A biztonságos használat már nem biztosítható, ha a készüléknek
- látható sérülései vannak,
- már nem működik rendeltetésszerűen,
- hosszabb időn keresztül kedvezőtlen körülmények között volt tárolva, vagy
- súlyos szállítási igénybevételnek volt kitéve.
• Forduljon szakemberhez, ha kétségei támadnak a készülék működésével, biztonságosságával vagy csatlakoztatásával kapcsolatban.
• Ipari létesítményekben tartsa be az illetékes szakmai szervezetnek a balesetelhárítási rendszabályait.
• Iskolákban és más oktató intézményekben, hobbi- és barkácsműhelyekben a készüléket csak szakértő, felelős személyzet jelenlétében szabad használni.
• Karbantartási-, beállítási- és javítási munkát csak szakemberrel vagy szakműhellyel végeztessen.
• Ha még lenne olyan kérdése, amelyekre ebben a használati útmutatóban nem talál választ, forduljon a műszaki ügyfélszolgálatunkhoz vagy más szakemberhez.
b) Dugasztápegység
• A dugasztápegység kivitele szerint a II. érintésvédelmi osztályba tartozik. A hálózati tápegység feszültségforrásaként csak szabványos hálózati dugaszalj használható.
• A hálózati tápegység csatlakoztatása előtt ellenőrizze, hogy a tápegységen megadott feszültség azonos-e a rendelkezésre álló hálózati feszültséggel. Ha az adatok nem egyeznek meg a rendelkezésre álló hálózati feszültséggel, a készüléket ne csatlakoztassa a hálózati dugaszaljhoz. A hibás feszültségellátás komoly károkat okozhat.
• Az a hálózati dugaszoló aljzat, amelyhez a hálózati dugót csatlakoztatja, könnyen hozzáférhető helyen kell legyen.
• A Powerbank indítássegítő készüléket csak az együttszállított töltőkészülékkel, ill. az ugyancsak együttszállított szivargyújtó-töltőkábel segítségével szabad feltölteni.
• A tápegységet ne a kábelénél fogva húzza ki a dugaszaljból. Fogja meg oldalt a tápegység házát, és így húzza ki a hálózati dugaszaljból.
• Ha a dugasztápegység elromlik, ne fogja meg, mert életveszélyes áramütés érheti! Ehhez először áramtalanítsa azt a dugaszaljat, amelyre az tápegység csatlakoztatva van (a hozzátartozó kismegszakító lekapcsolása, vagy a biztosíték kicsavarása által), majd az áramvédő kapcsolót is kapcsolja le, hogy a dugaszalj mindegyik pólusa le legyen választva a hálózatról). Csak ezután húzza ki a dugasztápegységet a hálózati dugaszaljból. A meghibásodott hálózati dugasztápegységet távolítsa el környezetbarát módon, ne használja azt többé. Cserélje le egy azonos felépítésű dugasztápegységre.
c) Használat
• A hálózati tápegység csak száraz és zárt belső helyiségekben való működésre alkalmas. A Powerbank készüléket száraz környezeti feltételek mellett a szabadban is használhatja. A készülék nem válhat vizessé vagy nedvessé, ne fogja meg nedves kézzel!
A hálózati tápegységnél elektromos áramütés következtében életveszélyes helyzet is előfordulhat!
• Ne használja az indítássegítő készüléket robbanásveszélyes környezetben, pl. éghető folyadékok, gázok vagy porok közelében.
• A Powerbank készüléket csak a kezelési útmutatóban foglaltaknak megfelelően kioktatott személyek használhatják.
• Ne hagyja a készüléket felügyelet nélkül!
• Töltés közben rakja a készüléket hőre nem érzékeny felületre. Töltés közben egy kis felmelegedés normális dolog.
• Vigyázzon a készülék kielégítő szellőztetésére. A dugasztápegységet és az indítássegítő készüléket úgy kell elhelyezni, hogy biztosuljon körülötte légáramlás. Ne takarja le a dugasztápegységet és az indítássegítő készüléket.
• A használat közben vigyázzon arra, hogy a kábelek ne törjenek meg vagy ne nyomódhassanak össze.
• Helyezze el úgy a készüléket, hogy ne dőlhessen fel vagy ne eshessen le.
• Ne használja azonnal a készüléket, ha hideg helyről meleg helyiségbe vitte. Az
töltöttségi állapot jelző (2)
akkumulátor töltöttségi állapota
4 LED világít
75 -
100%
3 LED világít
50 -
75%
2 LED világít
25 -
50%
1 LED világít
10 -
25%
nem világít egyik LED sem
0%
a töltöttségi állapot jelző
töltés közben:
töltöttségi állapot jelző (2)
akkumulátor töltöttségi állapota
1 LED villog
0 - 25%
2 LED villog
25 -
50%
3 LED villog
50 -
75%
4 LED villog
75 -
100%
mind a 4 LED folyamatosan világít
az akkumulátor teljesen
fel van töltve
eközben keletkező kondenzvíz bizonyos körülmények között tönkreteheti a készüléket. Ezen kívül a dugasztápegységnél elektromos áramütés kockázata miatt életveszély áll fenn. Hagyja a készüléket először szobahőmérsékletre melegedni, mielőtt csatlakoztatná és használná. A körülményektől függően ez több óráig is eltarthat.
• A tevékenység az ólom-savas akkumulátorok (járműakkumulátor) közelében veszélyes! Az akkumulátorokból robbanékony gázok léphetnek ki használat, töltés és indítózás közben. Hordjon mindig megfelelő munkaruhát, védőkesztyűt és védőszemüveget, ha akkumulátorral dolgozik!
• Az akkumulátorok közelében ne dohányozzon, ne használjon nyílt lángot. Feltétlenül kerülje el a szikraképződést és a szikrák szétszóródását!
• Ne zárja rövidre a csatlakozókábel póluscsipeszeit!
• A személyes fémtárgyait (pl. gyűrűt, órát, nyakláncot stb.) a munka előtt vegye le. Ezek a tárgyak véletlen rövidzár létrejöttét okozhatják.
• Vegye figyelembe az akkumulátorgyártó és a gépkocsigyártó leírását. Ezeket a gépkocsi megfelelő dokumentációjában vagy a gépkönyvében
találhatja meg.
d) Tudnivalók az akkumulátorokról.
• Az akkumulátor fixen be van építve a Powerbank házába, és nem cserélhető.
• Ne dobja a készüléket tűzbe. Az akkumulátor révén tűz- és robbanásveszély állhat fenn.
• Az Ön Powerbank-ját részben töltve szállítjuk. Az első használat előtt a dugasztápegységgel kb. 4,5 óra hosszat tölteni kell mindaddig, amíg a töltöttségi állapot jelző összes LED-je tartósan el nem kezd világítani. Minden használat után teljesen töltse fel a Powerbankot.
• Rendszeresen töltse fel a Powerbank akkumulátorát, akkor is, ha nincs szüksége rá (kb. 3 havonta). Különben az akkumulátor mélykisülése következhet be, ami azt végleg használhatatlanná teszi.
• Az alkalmazott akkumulátortechnikának köszönhetően a feltöltéshez nem kell előzőleg kisütni az akkumulátort.
• A kifolyt vagy sérült akkumulátorok a bőrrel érintkezve felmarhatják a bőrt, használjon ezért ilyen esetben megfelelő védőkesztyűt.
• Az akkumulátorokból kiszivárgó folyadék kémiailag nagyon agresszív. A tárgyakat vagy felületeket, amelyekkel érintkezésbe kerül, erősen károsíthatja.
Részegységek és kezelőelemek
A Powerbank alkalmazása
a) Általános kezelés
Nyomja meg a funkciógombot (1) a Powerbank bekapcsolásához.
A készüléknek intelligens lekapcsolási funkciója van. Ha nem használják, automatikusan kikapcsolódik.
1x röviden megnyomni a töltöttségi állapot jelző (2) bekapcsolása
Néhány másodperc múlva a töltöttségi állapot jelző (2) automatikusan
Töltöttségi állapot kijelzés normál üzemben:
kikapcsolódik.
1. funkciógomb 2. töltöttségi kijelzés 3 LED lámpa 4. Légtisztító
5. Töltőcsatlakozó 6. USB csatlakozó
7. USB-C csatlakozó 8. Töltőkábel csatlakozó
A powerbank töltése
• A Powerbank legyen kikapcsolva. Nem világíthat egyetlen LED sem, és nem csatlakozhat egyetlen készülék sem rá.
• Kösse rá a töltőcsatlakozóra (5) a dugasztápegység ill. a szivargyújtó-töltőkábel kisfeszültségű dugóját.
• Dugja be a dugasztápegységet egy fali dugaszaljba, ill. dugja be a szivargyújtó-töltőkábel dugóját gépkocsija szivargyújtó aljzatába.
• A töltöttségi állapot jelző (2) villog, és mutatja a beépített akkumulátor pillanatnyi töltöttségi
• Amikor a töltöttségi állapot jelző (2) összes LED-je tartósan elkezd világítani, az akkumulátor
Némelyik gépkocsi esetében a gyújtást be kell kapcsolni ahhoz, hogy a szivargyújtó aljzat feszültséget kapjon.
A szivargyújtó aljzaton keresztül történő töltés közben a motornak járnia kell.
állapotát (lásd „A Powerbank alkalmazása /Általános kezelés“ c. fejezet táblázatát).
teljesen fel van töltve. A töltési idő a beépített akkumulátor maradék töltésétől függően max. 4,5 óra.
b) A beépített LED-lámpa használata
• Nyomja meg kétszer röviden a funkciógombot (1) a beépített LED-lámpa (3) aktiválásához.
• Bekapcsolt LED-lámpa (3) mellett a funkciógomb (1) ismételt rövid megnyomásával választhat a LED-lámpa (3) különböző funkciói között:
tartós világítás villogó SOS-jel fény ki
c) A légtisztító használata
• Nyomja meg hosszan a funkciógombot (1) a beépített légtisztító (4) be-, ill. kikapcsolása céljából.
• A légtisztító működését egy zöld LED jelzi.
d) USB-készülékek használata/töltése
A két USB-alj (6 és 7) kimenőfeszültsége 5 V=, és terhelhetősége 4,6 A (össz-terhelhetőség, elosztva a két kimenet között).
• Kapcsolja ki a csatlakoztatandó készülékeket, mielőtt rákötné őket a Powerbankra.
• Kösse össze a csatlakoztatandó készülékek USB-csatlakozóját a Powerbank USB­hüvelyével (6).
• Ha egy USB-C™-porttal ellátott készüléket akar csatlakoztatni, kösse össze az USB-C™­hüvellyel (7).
• Nyomja meg röviden a funkciógombot (1) készülék bekapcsolása céljából.
• Szükség esetén kapcsolja be az USB-készüléket is.
• A töltendő készüléket bontsa le ismét a töltés után. A Powerbank néhány másodperc múlva automatikusan kikapcsolódik.
e) Indítássegítés
A Powerbank indítássegítő készülékként való alkalmazásához legyen mindig teljesen feltöltve, hogy a lehető legnagyobb indítássegítő teljesítmény áljon rendelkezésre. Ne használja a Powerbank készüléket indítássegítésre, ha a töltöttségi állapot jelzőnek (2) kevesebb mint 3 LED-je jelez.
Loading...
+ 2 hidden pages