Thomson 42PB120S5 User Manual [nl]

1
Inhoudsopgave
NL
Inleiding
Belangrijke informatie......................................................................2
Genoemde handelsmerken..............................................................2
Overeenstemming met Europese regelgeving ..............................2
Reiniging en onderhoud ..................................................................3
Batterijen ..........................................................................................3
Aansluitingen en installatie
Uitpakken en plaatsen......................................................................4
Knoppen aan de voorkant................................................................4
Installatie tegen de wand ................................................................4
In gebruik nemen ..............................................................................5
TV functies van de afstandsbediening ............................................6
Navigatie in de menu’s......................................................................6
De afstandsbediening gebruiken voor andere apparaten ............6
Programmering van de afstandsbediening....................................7
Installatie van de zenders
Eerste installatie................................................................................8
TV zenders sorteren ........................................................................8
TV zenders wissen ............................................................................8
Programmanaam wijzigen ................................................................8
Automatische zenderzoekfunctie ..................................................9
Handmatig programma’s zoeken ....................................................9
Dagelijks gebruik
Aan- en uitzetten ............................................................................10
Volume ............................................................................................10
Informatie weergave ......................................................................10
Toegang tot de zenders..................................................................10
Toegang tot de AV-programma’s ..................................................10
Beeldformaat ..................................................................................11
Zenderlijst........................................................................................11
Stilstaand beeld ..............................................................................11
Geavanceerde functies
Beeldinstellingen ............................................................................12
Functies van het menu Beeld........................................................12
Functies van het menu Scherm ....................................................12
Geluidsinstellingen ..........................................................................12
Beeld in beeld (PIP)........................................................................13
Individualisering van de televisie ..................................................13
Menu Informatie ............................................................................13
Te letekst ..........................................................................................14
PC-Mode ..........................................................................................15
Instellingen ........................................................................................15
Andere informatie
Aansluitingen ..................................................................................16
Aansluiting van actieve boxen ......................................................16
Aansluiting van een versterker......................................................16
Aansluiting van een videorecorder ..............................................16
Foutoplossing ..................................................................................17
Technische kenmerken ..................................................................18
De pagina’s van dit document zijn op gerecycleerd papier gedrukt.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 1
2
Inleiding
NL
Belangrijke informatie
Zorg ervoor dat de stroomvoorziening in uw huis overeenkomt met de waarden op het identificatieplaatje aan de achterkant van het apparaat.
De bestanddelen van dit apparaat zijn warmtegevoelig. De omgevingstemperatuur mag niet hoger zijn dan 35 °C Celsius.
Dek de ventilatieopeningen aan de achterkant van de televisie niet af. Laat voldoende ruimte vrij rondom het apparaat voor de luchtcirculatie.
Plaats de televisie uit de buurt van stof of hitte (audiotoren etc.). Stel de televisie niet bloot aan direct zonlicht.
De vochtigheidsgraad van de ruimte waarin het apparaat is geplaatst, mag niet hoger zijn dan 85%. Mocht u het apparaat buiten gebruiken, vermijd dan dat het bloot staat aan regenwater of spatten.
De overgang van een koude naar een warme omgeving kan condensatie op het scherm (en op sommige interne onderdelen) tot gevolg hebben. Laat de condensatie verdampen voordat u het apparaat aanzet.
Bij onweer raden wij u aan het apparaat van het stroomnet en de antenne af te sluiten om elektrische of elektromagnetische overlast te voorkomen die kunnen leiden tot schade aan de televisie. Zorg ervoor dat u de stroomstekker en antenneaansluiting binnen bereik hebt om deze, indien nodig, snel te kunnen ontkoppelen.
Haal onmiddellijk de stekker uit het stopcontact wanneer de televisie een brandlucht of rook verspreidt. Open in geen geval zelf het apparaat: u loopt hierdoor het risico op elektrische schokken.
Zet het apparaat uit d.m.v.de aan/uit schakelaar aan de achterkant wanneer u de televisie gedurende een langere periode niet gebruikt.
Ook wanneer het apparaat uit staat, blijven sommige onderdelen onder spanning. Om het apparaat helemaal uit te schakelen dient u de stekker uit het stopcontact te verwijderen.
De televisie is uitgerust met een tweepolige, geaarde stekker, die uitsluitend kan worden aangesloten op een geaard stopcontact. Deze aarding geldt als een veiligheidsmaatregel.Voer geen wijzigingen uit op de stekker want hierdoor vervalt deze veiligheidsmaatregel.
Haal onmiddellijk de stekker uit het stopcontact en laat de televisie nakijken door een erkende onderhoudsmonteur als er voorwerpen of vloeistoffen in het apparaat terechtkomen.
Gebruik de screensaverfunctie wanneer de televisie is aangesloten op een computer.
Zet de televisie in stand-by wanneer u deze niet gebruikt.
Het gedeelte aan de bovenkant van het apparaat is over het algemeen zeer warm als gevolg van warme lucht die de ventilatieopeningen verlaat. Plaats uw handen of gezicht niet in de buurt van deze ventilatieopeningen want dat kan leiden tot brandwonden. Plaats geen voorwerpen in de buurt van deze ventilatieopeningen om te voorkomen dat het object of de televisie worden beschadigd.
Controleer of alle kabels zijn ontkoppeld voordat u de televisie gaat verplaatsen om beschadiging aan de kabels, brandgevaar of elektrische schokken te voorkomen.
Genoemde handelsmerken
VGA is een handelsmerk van IBM Corporation.
SVGA is een gedeponeerd handelsmerk van Video Electronics Standard Association.
Alle in dit document genoemde andere merken zijn eigendom van de bijbehorende eigenaren.
Overeenstemming met Europese regelgeving
Het apparaat voldoet aan de volgende richtlijnen en normen van de Europese Unie:
- 89/336/ECCE d.d 3 mei 1989 met daaropvolgende wijzigingen (richtlijn 92/31/ECCE van april 1992 en richtlijn 93/68/ECCE d.d. 22 juli 1993)
- 73/23/ECCE d.d. 19 februari 1973 met daaropvolgende wijzigingen (richtlijn 93/68/ECCE d.d. 22 juli 1993)
- EN55013, EN55020, EN61000-3-2/-3 (Elektromagnetische compatibiliteit)
- EN60065 (Veiligheidseisen).
De overeenstemming met de normen wordt bevestigd door de merktekens die op het product zijn aangebracht.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 2
3
Inleiding
NL
Om de kwaliteit van onze producten te kunnen verbeteren, behouden wij ons het recht voor de eigenschappen er van te wijzigen. De informatie in deze handleiding is hiermee vatbaar voor wijziging en niet bindend.
Installatie
Plaats de televisie in een goed geventileerde ruimte.
Zet het apparaat niet op een karretje of op een instabiele tafel of ondergrond.
Plaats het apparaat niet op een bed, bank, tapijt of soortgelijke oppervlakken.
Plaats de televisie niet in een afgesloten ruimte zonder geschikte ventilatie.
Plaats geen voorwerpen op het elektriciteitssnoer en geleid het snoer niet langs plaatsen waar veel mensen lopen.
Overbelast de stopcontacten en de verlengsnoeren niet.Dit kan leiden tot brand of elektrische schokken.
Zorg ervoor dat stilstaande beelden (stilstaande beelden van computers en videospelletjes, logo's, foto's, tekst en afbeeldingen op 4/3 formaat, enz.) niet gedurende een langere periode blijven staan. Dit kan leiden tot een onherstelbare markering op het scherm.
Zorg er tijdens de weergave van tabellen, grafische elementen enz., voor dat:
- U de laagste stand voor contrast en helderheid gebruikt.
- U de afbeeldingen weergeeft met veel kleuren en groot kleurverloop (foto's).
- U het contrast aanpast zodat er minimale overgangen bestaan tussen de heldere en de donkere gedeelten (witte tekens op zwarte achtergrond).
Zet het apparaat uit d.m.v.de hoofdschakelaar aan de achterkant en haal de stekker uit het stopcontact als de beeldweergave abnormaal is.
Installeer en gebruik de televisie volgens deze gebruikershandleiding. De televisie mag absoluut niet voor andere doeleinden (inclusief industriële toepassingen) worden gebruikt.
Inbranding van het scherm wordt niet gedekt door de garantie.
De plasma TV is een geavanceerd technologisch product, welke u scherp gedetailleerde beelden verschaft. In sommige gevallen kunnen er een paar niet actieve pixels op het beeldscherm verschijnen in de vorm van een vaste blauwe, groene of rode stip. Dit heeft geen invloed op de werking van uw product.
Reiniging en onderhoud
Haal altijd de stekker uit het apparaat voordat u deze gaat reinigen. Reinig het beeldscherm met een glasreinigingsproduct. Gebruik nooit schuurmiddelen.
Reinig het voorpaneel en de behuizing met een zachte doek en een neutraal reinigingsmiddel. Het gebruik van schuurmiddelen of alcoholhoudende producten kunnen het apparaat beschadigen.
Verwijder regelmatig het stof in de luchtgaatjes aan de achterkant.
Batterijen
Neem de volgende voorzorg in acht:
- Gebruik uitsluitend het aangegeven type batterijen.
- Houd rekening met de polariteiten.
- Meng geen nieuwe batterijen met oude.
- Gebruik geen oplaadbare batterijen.
- Stel de batterijen niet bloot aan uitzonderlijke hitte, gooi ze niet in vuur, laad ze niet op,probeer ze niet te openen; zij kunnen gaan lekken of ontploffen.
- Verwijder de batterijen uit de afstandsbediening wanneer u ze voor een lange tijd niet gebruikt (meerdere weken).
THOMSON wijst iedere verantwoordelijkheid af bij gebruik dat niet conform is met de voorschriften in deze handleiding.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 3
HELPLINE
Uw contact bij THOMSON
voor België: 070 300 014
(alle gesprekken worden tegen lokaal tarief berekend)
voor Nederland: 0900 040 0069
(alle gesprekken worden tegen lokaal tarief berekend)
www.thomson-europe.com
4
Aansluitingen en installatie
NL
Uitpakken en plaatsen
Let op: Deze handeling dient door twee personen uitgevoerd te worden.
1. Zet de doos verticaal met de onderkant op een vaste
ondergrond. U herkent de bovenkant aan de richting van de pijlpunten op de lange zijde van de doos.
2. Maak het verpakkingsband aan de openingszijde los en klap het
deksel van de doos naar buiten toe.Verwijder de twee bovenste verpakkingshoeken van piepschuim en haal de doos met accessoires uit de verpakking.
3. Haal het apparaat uit de verpakking en zet het op een stabiele
horizontale ondergrond die sterk genoeg is om het gewicht te dragen.
Opmerking: Overtuig u vóór het monteren ervan dat het toestel is uitgeschakeld en dat de stroomkabel en de signaalkabel is uitgetrokken.
Knoppen aan de voorkant
Als de batterijen van de afstandbediening opgebruikt zijn, kunt u de knoppen aan de voorkant van het toestel gebruiken onder het lampje. Ze hebben dezelfde functies als de overeenkomstige toetsen van de afstandbediening. Met deze knoppen kunt u tevens door de menu’s navigeren met de volgende functies:
Volume -: toets Volume +: toets PR -: toets PR +: toets MENU: toegang tot de menu’s.
Installatie tegen de wand
Let op:Voor deze handeling zijn twee personen nodig.
Als u het toestel tegen de wand wilt plaatsen:
1. Keert u het toestel om (scherm naar beneden) en legt het op
een vlakke en beschermde ondergrond.
2. Draait u de vier bevestigingsschroeven van de tafelsteun los en
verwijdert u deze.
3. Bevestigt u installatiehaken (niet bijgeleverd) in de wand.
4. Houdt u het toestel met de daarvoor bestemde openingen aan
de achterkant voor de haken in de wand, zodat deze erin vallen. Verzeker u ervan dat het toestel goed is bevestigd en dat het niet los kan komen.
Opmerking: Controleer of de wand sterk genoeg is om het gewicht van het toestel te dragen en gebruik schroeven die geschikt zijn voor het materiaal van de muur. Schakel, zonodig, een erkend installateur in.
Openingen voor haken
Controleer voordat u met de installatie begint of het meubel waarop u uw televisie wenst te zetten het gewicht ervan kan dragen (zie lijst met eigenschappen geleverd bij de gebruiksaanwijzing).
Plaats het apparaat niet op een onveilige plaats (schuifblad, vooruitstekend gedeelte van een meubel, enz.).
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 4
vol - vol + PR - PR + menu
5
Aansluitingen en installatie
NL
In gebruik nemen
Volg nauwkeurig de op deze pagina beschreven instructies over het in gebruik nemen van uw televisie en afstandsbediening op, voordat u naar de volgende pagina’s doorgaat, die het gebruik van de afstandsbediening en zenderprogrammering beschrijven.
1. Doe twee batterijen type LR06 of AA in de afstandsbediening.
2. Steek de stekker van het apparaat in een stopcontact.
Het apparaat mag uitsluitend aangesloten worden op wisselstroom 220 volt/50hz. Het mag niet aangesloten worden op gelijkstroom.Wanneer de stekker niet meer op het snoer zit, deze nooit in een stopcontact steken, u riskeert een elektrocutie.
De apparaten die bestemd zijn voor het Verenigd Koninkrijk en Ierland worden geleverd met een stroomsnoer uitgerust met een in één vorm gegoten stekker.
Deze stekker bevat veiligheidselementen die niet vervangen mogen worden door een willekeurig model in de handel. Ze is voorzien van een smeltzekering voor de beveiliging van uw televisie.Wanneer uw televisie niet meer werkt, is de smeltzekering misschien gesmolten.Vervang deze, in dit geval, door een identieke smeltzekering van 5 ampère gecertificeerd door ASTA of BSI (BS1362).
3. Sluit de buitenantenne (ANTENNA) of het kabelnet aan op de aansluiting aan de
achterkant van het apparaat.
Op de antenneaansluiting (75 ohm – VHF/UHF/kabel) kan een buitenantenne of een apparaat met een modulator (videorecorder, satellietontvanger,enz.) worden aangesloten.
Wij raden u aan om in het begin geen andere apparatuur (videorecorder, satellietontvanger, enz.) op de televisie aan te sluiten. Dit zou de installatie onnodig ingewikkeld maken.U kunt dat doen zodra u klaar bent met het installeren van de zenders door pagina 16 van deze gebruiksaanwijzing te raadplegen.
4. Zet de aan/uit-schakelaar op de achterkant van het apparaat in stand “I”.
220 - 240 V ~ 50 Hz
Stopcontact in
continentaal Europa
Neem het milieu en de wet in acht. Alvorens batterijen weg te gooien (of accumulators), informeer bij uw verkoper om te weten of ze op een speciale manier gerecycleerd worden en of dat hij ze terugneemt.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 5
5A
Aansluitingen en installatie
6
NL
TV functies van de afstandsbediening
De meeste functies van uw televisie zijn toegankelijk vanuit menu's die op het scherm worden weergegeven.Met de bijgeleverde afstandsbediening kunt u in de menu's navigeren en alle alledaagse regelingen verrichten.
Navigatie in de menu’s
Druk op de toets MENU om het hoofdmenu van de speler weer te geven. Selecteer een optie m.b.v. van de toetsen , en druk op de toets om naar submenu te gaan. Om terug te keren naar vorig menu, druk op de toets
MENU of RETURN of selectie en druk op .
¥
In stand-by.
TV Toegang tot TV-modus. Druk op deze toets om de televisie te bedienen.
Uit stand-by.
VCR Toegang tot VCR-modus. DVD Toegang tot DVD-modus. SAT Toegang tot SAT-modus. AUX Toegang tot AUX-modus. AMP Toegang tot AMP-modus. Lampje Informatie:
- gaat aan wanneer u op een toets drukt,
- komt van pas bij de programmering van de afstandsbediening,
- knippert wanneer u op een toets drukt en de batterijen leeg zijn.
PIP Activering van de verschillende weergavemodi.
SWAP Beeldwissel grote beeld/kleine beeld.
Toegang tot functie Gemengde weergave van de Teletekst. Tijdindicatie.
FREEZE Beeld stilzetten.
Toegang tot functie Stop van de Teletekst.
ZOOM Formaatwijziging/zoom.
Toegang tot functie Zoom van de Teletekst.
LIGHT Verlichting van de afstandsbediening. M/S (rode toets) Selectie een geluidstype. LIST (groene toets) Zenderlijst. INFO (gele toets) Informaties over de zender. GUIDE (blauwe toets) Inactief. TEXT (paarse toets) Teletekst.
De kleurtoetsen dienen tevens voor de werking van teletekst. Selectie van de opties in de menu’s. Instellen van functies, waardewijziging in de menu’s.
OK Toegang tot
de menu’s bij de eerste installatie
.
MENU Toegang tot
het hoofdmenu
.Terug naar vorig menu.
EXIT Menusysteem verlaten,Teletekst-modus en Beeld in beeld-modus.
+/- Geluidsvolume regelen.
Geluid onderbreken en herstellen.
RETURN Te rug naar de zender/vorig AV menu.
Terug naar vorig menu. Toegang tot functie Verborgen antwoorden van de Teletekst.
PR+/- Zender veranderen. 0-9 Keuze van een zender met behulp van zijn nummer.Voor nummers met
twee cijfers, druk tweemaal op 0 voor de weergave van “--”, voer vervolgens het zendernummer in. Invoeren van cijferwaarden.
AV.PC Selectie van een apparaat dat op een AV- of PC-aansluiting is aangesloten.
De afstandsbediening gebruiken voor andere apparaten
De afstandsbediening die bij uw tv geleverd wordt kunt andere apparaten bedienen m.b.v. de programmeerbare toetsen VCR, DVD ,SAT, AMP en AUX. Zie hier de lijst van de apparaten die u met iedere toets kunt bedienen:
VCR: videorecorder, DVD :DVD-speler, SAT: satellietontvanger, kabelnet, AMP: hifi-installatie, Home Cinema versterker, AUX: decoder voor digitale landtelevisie en alle andere soorten toestellen.Wanneer u bijvoorbeeld over twee videorecorders beschikt,
kunt u de toets
VCR programmeren om de eerste te bedienen, en de toets AUX om de tweede te bedienen.
Opmerking: De toets TV is niet programmeerbaar.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 6
7
Aansluitingen en installatie
NL
Programmering van de afstandsbediening
Automatisch zoeken van een code
Met deze methode kunt u automatisch de meest geschikte code voor uw apparaat zoeken.
1. Zet het te bedienen apparaat aan.
2. Druk op de bij het apparaat behorende toets van de
afstandsbediening, houd de toets ingedrukt terwijl u op de toets stand-by drukt totdat het lampje of de modustoetsen van de afstandsbediening gaan branden. Laat de twee toetsen los.
3. Richt de afstandsbediening op het apparaat en druk op PLAY.
Wacht totdat het lampje niet meer knippert.Als het apparaat niet in stand-by staat, opnieuw op de toets
PLAY drukken om
op de volgende codeserie verder te zoeken. Herhaal de handeling totdat het apparaat in stand-by staat. Er bestaan ongeveer 20 codeseries.
4. Wanneer het apparaat in stand-by is gaan staan, zet deze weer
aan zonder de afstandsbediening te gebruiken. Druk op net zolang op de
REV-toets om het appraat weer in stand-by te
zetten.
5. Druk op de toets STOP en houd deze ingedrukt totdat het
lampje of de modustoetsen uitgaan.
Opmerking: Op ieder ogenblik kunt u de programmering annuleren door op de toets
EXIT te drukken.
Handmatige programmering
Deze methode bestaat uit het handmatig zoeken van codes waarmee u uw apparatuur kunt bedienen.
1. Zet het te bedienen apparaat aan.
2. Druk op de bij het apparaat behorende toets van de
afstandsbediening, houd de toets ingedrukt terwijl u één van de codes die bij het apparaatmerk behoren invoert (lijst met codes aan het einde van dit document).Als het lampje of de modustoetsen van de afstandsbediening branden, heeft u een verkeerde code ingevoerd of is de programmering niet mogelijk.
3. Richt de afstandsbediening naar het apparaat en druk op de
bijbehorende toets
(VCR, DVD, enz.). Druk op de stand-by
toets .Wanneer het apparaat niet in stand-by gaat staan, met een andere code proberen.
Al naar gelang het handelsjaar en het apparaattype kunnen sommige functies niet beschikbaar zijn. Sommige codes kunnen meer functies dekken dan andere.Test de functies die u kunt bedienen en probeer eventueel de andere codes. Noteer hier de code(s) die het meest geschikt zijn.
Vergeet niet de afstandsbediening opnieuw te programmeren, nadat u de batterijen in de afstandsbediening heeft vervangen.
Programmering van de functie volumeregeling
Als u de afstandsbediening van de televisie hebt geprogrammeerd om uw andere apparaten te bedienen en deze apparaten zijn aangesloten op een versterker, kunt u de afstandsbediening ook programmeren om het volume te regelen wanneer u een deze apparaten gebruikt. Het onderstaande voorbeeld beschrijft de procedure voor de programmering van een DVD-speler.
1. Programmeer de AMP-toets van de afstandsbediening om de
versterker te kunnen bedienen (vgl. pagina 6).
2. Richt de afstandsbediening van de apparaten af. Druk op de
- toets en houd deze ingedrukt terwijl u op de betreffende
modustoets drukt (
DVD in dit voorbeeld) en vervolgens op de
AMP-toets. Laat - toets los.
3. Zet de versterker en vervolgens de DVD-speler aan.
4. Zet de afstandsbediening in de dvd-modus, speel een DVD af
en regel het volume met de
+/- toetsen.
Herhaal de handelingen voor de andere apparaten.
Annuleer de programmering van alle modi door de
- toets
ingedrukt te houden en de code 000 met behulp van de numerieke toetsen in te voeren.
Videorecorder DVD-speler Satellietontvanger Hifi-installatie
Druk op de toets
VCR
Druk op de toets
DVD
Druk op de toets
SAT
Druk op de toets
AMP
Aan-/in stand-by zetten Aan-/in stand-by zetten Aan-/in stand-by zetten Aan-/in stand-by zetten
MENU Toegang tot hoofdmenu Toegang tot hoofdmenu Toegang tot hoofdmenu
Ver ticaal verplaatsen in Verticaal verplaatsen in Verticaal verplaatsen in de menu’s in de menu’s in de menu’s
Horizontaal verplaatsen Horizontaal verplaatsen Horizontaal verplaatsen in de menu’s in de menu’s in de menu’s
OK Een actie valideren Een actie bevestigen Een actie bevestigen
EXIT De menu’s verlaten De menu’s verlaten De menu’s verlaten
0-9 Rechtstreeks toegang Invoeren van cijferwaarden Rechtstreeks toegang Selectie van een radiozender
tot de zenders of of selecteren in de menu’s tot de zenders of met behulp van zijn nummer invoeren van cijferwaarden invoeren van cijferwaarden
PR+/- Zender veranderen Hoofdstuk veranderen Zender veranderen Zender veranderen
AV AV-ingang selecteren AV-ingang selecteren
REV Snel achteruit Snel achteruit
PLAY Weergave Afspelen
FWD Snel vooruit Snel voorwaarts
STOP Stoppen Stop
PAUSE Stilstaand beeld Stop op beeld
REC Opnemen
Geluid onderbreken en herstellen.
+/- Geluidsvolume regelen
VCR
DVD
SAT
AUX
AMP
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 7
8
Installatie van de zenders
NL
Eerste installatie
De eerste installatie bestaat uit het opzoeken en in het geheugen plaatsen van alle zenders die u kunt ontvangen. Controleer of het toestel aanstaat en volg stap voor stap de stappen van deze pagina. Als u uw programma’s uitsluitend via satelliet ontvangt, hoeft u de automatische zenderzoekfunctie niet te gebruiken.
Bij de eerste inwerkingstelling verschijnt het menu met de taalkeuzes.
1. Schakel het televisie in met de toets TV op uw afstandsbediening.
2. Kies uw taal met behulp van de toetsen. Bevestig met OK.
3. Er verschijnt een lijst met landen. Kies uw land met behulp van de toetsen en
bevestig u keuze met
OK.
Opmerking: Het is het land waarin u bent, of het land waar van u de zenders wenst te ontvangen wanneer u aan een grens woont.
4. De tabel hiernaast wordt weergegeven en het automatisch zoeken van de zenders
begint.
Opmerkingen:
- Het automatisch zoeken kan maximaal 10 minuten duren. Op het scherm wordt de voortgang weergegeven.
- Als u het zoeken wilt onderbreken, drukt u op de rode toets van de afstandbediening. De opgeslagen zenders worden gewist.
- Het automatisch zoeken verwijdert alle van te voren opgeslagen zenders.
5. Het televisietoestel zet de zenders in een vaste volgorde.
- U kunt deze volgorde veranderen of de dubbelen verwijderen met behulp van de weergegeven tabel.
Opmerking: Wanneer u niets doet verdwijnt de tabel na één minuut. Zie onderstaande paragrafen, als u de tabel opnieuw wilt weergeven.
- Als u de zenders niet wilt reorganiseren, verlaat u het scherm door op de toets
MENU te drukken.
- Als u daarna de zenders wilt sorteren, benoemen of hernoemen of de dubbelen verwijderen, gaat u naar de betreffende paragraaf hieronder.
TV zenders sorteren
1.
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken. Kies het menupunt
Bronnen / PIP, Instellingen, Sorteren.De tabel verschijnt.
2. Met de gekleurde toetsen op uw afstandsbediening kunt u nu de TV-zenders
sorteren.
TV zenders wissen
1.
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken. Kies het menupunt
Bronnen / PIP, Instellingen, Verwijderen.De tabel verschijnt.
2. Met de gekleurde toetsen op uw afstandsbediening kunt u nu de TV-zenders wissen.
Programmanaam wijzigen
Als de televisie de zendernaam aan de hand van het televisiesignaal kan herkennen,wordt de herkende naam op het ingestelde programmanummer opgeslagen.Als de programmanaam niet wordt herkend,verschijnt bij de naam “-----”.
Ga als volgt te werk als u de programmanaam wilt veranderen:
1. Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken. Kies het menupunt
Bronnen / PIP, Instellingen, Handmatig zoeken en Naam.
2. Druk op de toets om het eerste karakter te selecteren.
3. Met behulp van de toetsen , kunt u de karakters doorlopen om het gewenste
karakter te zoeken.
4. Gebruik de toets om het volgende karakter te selecteren.
5. Herhaal de 3 vorige stappen totdat u de naam hebt ingevoerd. Er zijn max. 5 tekens
mogelijk.
   
Auto. zoeken Handmatig zoeken Sorteren Verwijderen
¥
Programma: TV Standaard: Type: Kanal-ingave: Frequentie: Naam: Auto Optie: Decoder
¥
02
PAL BG
Kanaal
12
062.25 MHz HR
Normaal
SCART2
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 8
Ter u g Engeland Frankrijk Duitsland Italië Spanje Oostenrijk Zwitserland België Nederland Luxemburg Denemarken Zweden Finland Noorwegen Ierse Republiek Turkije Andere
Kies land en toets OK.
English Français Deutsch Italiano Español Nederlands Svenska Norsk Suomi Dansk
Select your language and press OK.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - /
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0
ARD ZDF TF1 FR2 FR5 NBC RTL2 HR CNN SW3
1
BR CABLE - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - /
: Kies een programma. Aktueel = 1 - ARD [MENU] : Beeindigen : Invoegen van een programmaplaats : Gekozen programma op deze plaats invoegen
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0
ARD ZDF TF1 FR2 FR5 NBC RTL2 HR CNN SW3
1
BR CABLE - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - /
: Aktuele programma verwijderen [MENU] : Schrappen beeindigen : Startpunkt bereik kiezen. Aktueel = 1 - ARD : Eindpunkt bereik kiezen. Aktueel = 1 - ARD : het hele bereik verwijderen.
9
Installatie van de zenders
NL
   
Auto. zoeken Handmatig zoeken Sorteren Verwijderen
¥
Programma: TV Standaard: Type: Kanal-ingave: Frequentie: Naam: Auto Optie: Decoder
¥
02
PAL BG
Kanaal
12
062.25 MHz HR
Normaal
SCART2
Automatische zenderzoekfunctie
1. Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken. Selecteer het menu
Bronnen / PIP, daarna Instellingen en Auto. Zoeken. Het menu wordt
weergegeven.
2. In het menupunt TV Standaard, selecteert u de geldende norm voor uw land. U
kunt kiezen uit de volgende normen: SECAM L of SECAM L’ voor Frankrijk, SECAM L voor Luxemburg, PAL DK of SECAM DK voor Oost Europa, het
Nabije Oosten en Azië, PAL I voor het Verenigd Koninkrijk en Ierland,PAL BG voor West Europa, Australië en Nieuw-Zeeland.
Opmerking: Selecteer de instelling Auto om het automatisch zoeken van de zenders over het geheel van de TV-normen te starten.
3. In het menupunt Zoekmethode kiest u Alle zenders om alle zenders opnieuw te
installeren of Nieuwe zenders om de nog niet geïnstalleerde zenders te zoeken.
4. In het menupunt Startprogramma geeft u aan vanaf welk zendernummer u de
nummering van de gevonden zenders wilt beginnen.
5. Let erop dat u uw land selecteert in het menupunt Land. Selecteer het zonodig.
6. Kies de regel Zoeken starten en druk op . De automatische zenderzoekfunctie
begint te lopen.
7. Door het indrukken van de EXIT-toets kunt u het zoeken afbreken.
Handmatig programma’s zoeken
Volg de hierna aangegeven procedure op als u vaststelt dat sommige zenders bij de eerste installatie niet zijn opgeslagen. Dit kan gebeuren wanneer u de zenders vanaf een kabelnet installeert.Voor handmatige installatie van de zenders dient u alle gegevens van een zender apart in te voeren.
1. Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken. Selecteer het menu
Bronnen / PIP, daarna Instellingen en Handmatig zoeken.
2. In het menupunt Programma toetst u een programmanummer in, dat nog niet in
gebruik is.
3. In het menupunt TV Standaard, selecteert u de geldende norm voor uw land. U
kunt kiezen uit de volgende normen: SECAM L of SECAM L’ voor Frankrijk, SECAM L voor Luxemburg, PAL DK of SECAM DK voor Oost Europa, het
Nabije Oosten en Azië, PAL I voor het Verenigd Koninkrijk en Ierland,PAL BG voor West Europa, Australië en Nieuw-Zeeland.
4. a. Selecteer het menupunt Kanal-ingave en voer het kanaalnummer in van de
gezochte zender met behulp van de cijfertoetsen van de afstandbediening; of
b. Selecteer het menupunt Frequentie en voer meteen de frequentie in van de
gezochte zender met behulp van de cijfertoetsen van de afstandbediening. Als de beeldkwaliteit niet optimaal is, drukt u op de toets . Het eerste cijfer begint te knipperen. Gebruik de toetsen om het te wijzigen cijfer te selecteren, druk daarna op de toetsen om de cijfers te laten doorlopen.
5. Als de programmanaam niet verschijnt bij het menupunt Naam, selecteert u het
menupunt Auto en drukt u op de toets om automatisch zoeken van de programmanaam te starten.Als deze informatie niet beschikbaar is, moet u deze handmatig invoeren. Daarvoor selecteert u het menupunt Naam en vervolgt de procedure beschreven in de paragraaf “Programmanaam wijzigen”.
6. Wanneer de zender gecodeerd is en u een decoder op een van de AV-aansluitingen
wenst aan te sluiten, dan kiest u in de lijn Opties voor de optie (Decoder A of Decoder B) waardoor de klank wordt gedecrypteerd. Indien u geen decoder wenst aan te sluiten kiest u voor Normaal.
Opmerking: Als het een Canal+ decoder is, selecteert u Decoder B.
7. Bij het menupunt Decoder, selecteert u de AV-aansluiting (SCART1 of SCART2)
waarop de decoder is aangesloten.
Opmerking: Als het een Canal+ decoder is, selecteert u SCART1.
Begin deze procedure opnieuw om andere zenders te zoeken.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 9
Auto. zoeken Handmatig zoeken Sorteren Verwijderen
¥
TV Standaard:
Zoekmethode:
Zoeken starten:
Startprogramma: Land:
¥
alle programma's
Auto
Andere
01
10
Dagelijks gebruik
NL
Aan- en uitzetten
Als u de televisie wilt aanzetten, zet u de hoofdschakelaar aan de achterkant in stand
“I”. Het lampje aan de voorkant is rood. Druk daarna op de toets
TV, de toetsen
PR+/PR- of op een van de cijfertoetsen van de afstandbediening. Het lampje wordt
groen. De televisie is aan.
Opmerking: Het starten duurt enkele seconden.
Als u het toestel in stand-by wilt zetten, drukt u op de toets van de
afstandbediening. Het lampje aan de voorkant wordt rood.
Als u het toestel wilt uitzetten, zet u de hoofdschakelaar aan de achterkant in stand
“0”.
Opmerking: Het toestel wordt na drie minuten automatisch in stand-by gezet als het geen enkel signaal ontvangt.Als u het weer aan wilt zetten drukt u op de toets
TV, de toetsen
PR+/PR- of op een van de cijfertoetsen van de afstandbediening.
Volume
Stel het volume in:
- Gebruik de knoppen
+/- aan de voorkant van het apparaat of de bijbehorende
toetsen van de afstandsbediening om het geluidssterkte hoger of lager te zeeten; of
- Kies Geluid in het hoofdmenu en vervolgens Volume. In dit menu kan u eveneens het volume bij het aanzetten van het toestel regelen..
Geluid onderbreken:Druk op de toets op de afstandsbediening. U schakelt het
geluid weer in als u de toets , de toetsen
+/- op de afstandsbediening
indrukt.
Opmerking: U kan de weergave van deze informatie uitschakelen door middel van de functie
Info Signaalbron van het menu Instellingen (zie pagina 13).
Informatie weergave
In TV-modus, druk op de gele toets (INFO) van de afstandsbediening om het nummer en de naam van de zender, het geluidstype, het formaat- of zoomtype op het scherm te zien.
Zodra u de televisie aanzet of van zender verandert, wordt het nummer en de naam van de zender weergegeven.
Toegang tot de zenders
Door middel van de cijfertoetsen:
- voor de zenders 1 tot 9, op de bijbehorende toets drukken;
- voor de zenders 10 tot 99, op de toets 0 drukken voor het tonen van “--”, vervolgens 2 cijfers invoeren.
Door middel van de toetsen
PR+/PR-:de zenders doorlopen. De AV-programma’s
zitten alleen in de lus, indien u de knoppen aan de voorkant van het apparaat gebruikt.
Via de lijst met de zenders: raadpleeg pagina 11.
Om toegang te krijgen tot een eerder bekeken AV-programma of zender, druk op
RETURN.
Toegang tot de AV-programma’s
Druk op de toets AV
.
PC om toegang te krijgen tot het laatst bekeken audiovisueel
programma en om naar andere audiovisuele programma’s te gaan.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 10
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
   
Volume:
Balans: Equalizer:
Optie: Volume Line Uitgang: Max. volume bij inschakelen: Auto. volume regeling: Gebruikers Equalizer:
¥
Gebruiker
Stereo
Uit
11
Dagelijks gebruik
NL
Beeldformaat
In de TV-modus heeft u de mogelijkheid het weergaveformaat te wijzigen en in of uit te zoomen. Ga naar het hoofdmenu en druk op de toets
MENU. Selecteer Scherm, daarna
Zoom.
Auto. zoom: wanneer geactiveerd detecteert deze functie het beeldformaat en past
automatisch het formaat 16/9 formaat of Zoom 16/9 toe.
Op het menupunt Zoom kunt u een van de volgende formaten of zooms selecteren:
4/3 formaat: beeld formaat 4/3 gecentreerd,
Zoom 14/9: beeld formaat letterbox 14/9 gecentreerd,
Zoom 14/9: beeld formaat letterbox 14/9 met ondertitels,
Zoom 16/9: beeld formaat letterbox 16/9 gecentreerd,
Zoom 16/9: beeld formaat letterbox 14/9 met ondertitels,
Cinerama: beeld formaat 4/3 groot scherm.
Gebruikers zoom: Selecteer de optie Gebruikers zoom op het menupunt Zoom
om het menupunt Gebruikers zoom in het menu.Deze optie laat toe het beeldformaat te personaliseren van 40% tot 160% van het oorspronkelijke beeldformaat en dit in stappen van 6%. Gebruik de toets om de regeling uit te voeren.
16/9 formaat:beeld formaat 16/9 groot scherm.
Om de formaten om te schakelen, drukt u herhaaldelijk op de toets
ZOOM.
Opmerking: Als u wilt voorkomen dat het scherm permanent gemarkeerd wordt, let er dan op dat u niet gedurende langere tijd formaten gebruikt die niet het gehele scherm bedekken.
Zenderlijst
Als u de zenderlijst wilt weergeven, drukt u op de toets LIST (groen) van de afstandbediening.Als u een andere zender wilt bekijken, selecteert u deze in de tabel met behulp van de toetsen of gebruikt u de toetsen
PR+/PR-.De
programmabeelden verschijnen.
Verlaat het menu met MENU of EXIT.
Stilstaand beeld
Als u het beeld wilt stilzetten, kunt u:
- op de toets
FREEZE van de afstandbediening drukken, of
- naar het hoofdmenu gaan door op de toets
MENU e drukken en daarna Scherm te
selecteren, en daarna Freeze.
Druk opnieuw op de toets
FREEZE om te annuleren.
Opmerking:Ter voorkoming van permanente markering wordt de functie automatisch na één minuut gedeactiveerd.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 11
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
  
Auto. zoom:
Zoom:
Gebruikers zoom:
Kleurtemperatuur: Contrast: Freeze: Gebruiker kleurtemperatuur
¥
Gebruikers zoom
Uit
Ideaal Ideaal
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
3
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
6
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
8
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
9
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - /
12
Geavanceerde functies
NL
Beeldinstellingen
Met de instelmenu’s kunt u het beeld zo goed mogelijk instellen afhankelijk van uw smaak en de omgevingsverlichting.
Functies van het menu Beeld
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken en kies daarna de optie
Beeld.
Contrast, Helderheid, Scherpte, Kleur:stel naar wens in met behulp van de toetsen
.
DNC:verbetert de beeldkwaliteit bij slechte ontvangst.
Foto CD:Hiermee kan automatisch de kwaliteit van stilstaande beelden (foto’s op een
Foto CD, bijvoorbeeld) geoptimaliseerd worden.Deze is standaard gedeactiveerd. U kunt de functie activeren door de optie Aan te selecteren.
Film Mode (AV-bronnen): detecteert of het uitgezonden programma een film is en optimaliseert vervolgens de beeldkwaliteit. Deze is standaard gedeactiveerd. U kunt de functie activeren door de optie Auto te selecteren.
Functies van het menu Scherm
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken en kies daarna de optie
Scherm.
Kleurtemperatuur:u kunt één van de drie standaardinstellingen kiezen (Warm, Ideaal, Koud) of een persoonlijke instelling creëren. Hiervoor kiest u Gebruiker bij het menupunt Kleurtemperatuur, en selecteert u daarna het menupunt Gebruiker kleurtemperatuur en drukt vervolgens op de toets om de instelling aan te passen.
Opmerking: Wanneer u rood verhoogt, lijkt het beeld “warmer”. Wanneer u blauw verhoogt, lijkt het beeld “koeler”.
Contrast:stel naar wens in met behulp van de toetsen .
Freeze: druk op de toets om het scherm stil te zetten.Als de functie PIP
geactiveerd is, wordt het hoofdbeeld en het beeld in beeld stilgezet.
Opmerking :U kan eveneens de FREEZE toets gebruiken.
Schermbeveiliging: druk op de toets , kies daarna een optie en druk op de toets om deze te activeren:
- Wit: Hiermee kunnen recente en minder belangrijke markeringen worden verwijderd;
- Omkeren:Hiermee kan het scherm hersteld worden als er grote markeringen zijn. Als u de instellingen wilt annuleren drukt u op de toets
MENU.
Geluidsinstellingen
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken en kies daarna de optie
Geluid.
Volume, Balans,Volume Line Uitgang,Max.Volume bij inschakelen:stel naar
wens in met behulp van de toetsen .
Equalizer: kies een van de vaste instellingen of de instelling Gebruiker. Als u uw eigen instellingen wilt gebruiken. In dit geval verschijnt het menupunt Gebruikers Equalizer. Kies deze en druk op de toets om de 5 frequentiebanden weer te geven.Stel naar wens in met behulp van de toetsen .
Optie:kies het geluidstype door middel van de toets .
Opmerking :U kan eveneens de rode toets gebruiken (M/S).
Auto. volume regeling: Kies Aan als u voor alle zenders hetzelfde geluidsniveau wilt behouden.
     
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
Auto. zoom: Zoom: Gebruikers zoom: Kleurtemperatuur: Contrast: Freeze: Gebruiker kleurtemperatuur
¥
Uit
Gebruikers zoom
Gebruiker
Ideaal
 
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 12
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
 
Contrast:
Helderheid:
Scherpte:
Kleur: DNC:
Foto CD: Film Mode:
¥
64 64
15 5
Uit
Auto
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
  
Volume:
Balans:
Equalizer:
Optie: Volume Line Uitgang: Max. volume bij inschakelen: Auto. volume regeling: Gebruikers Equalizer:
¥
Gebruiker
Stereo
Uit
13
Geavanceerde functies
NL
Beeld in beeld (PIP)
Met de functie Beeld in beeld hebt u de mogelijkheid, twee beeldsignalen tegelijkertijd te bekijken.
Ga naar het hoofdmenu door op de toets
MENU te drukken en kies daarna de optie
Bronnen / PIP.
Bij het menupunt Eerste bron kiest u de bron van het eerste beeld.Dat kan een televisiezender zijn (optie TUNER) of een apparaat dat op de televisie is aangesloten.
Bij het menupunt PIP Mode kiest u de weergavemodus van beeld in beeld:
- Normaal: PIP functie gedeactiveerd,
- PIP: het PIP programma vormt een venster in een hoek van het scherm,
- Split Screen: het scherm is verticaal in tweeën verdeeld en het PIP programma vormt een venster aan de rechterkant.
Nu selecteert u de optie PIP en de bijbehorende opties verschijnen.
Tw eede bron:kies de ingang van het beeld.
Opmerking: Als u geen signaal op die ingang krijgt, dan blijft het in beeld gebrachte venster donker.
Grootte PIP: stel de venstergrootte in.
Horiz. Pos. PIP, Ve r t. Pos. PIP:stel de horizontale en de verticale vensterpositie in.
Opmerking: De veranderingen van formaat en positie worden onmiddellijk zichtbaar.
PIP wisselen: druk op de toets om het hoofdbeeld met het beeld in beeld te verwisselen.
Opmerking: Met de toets SWAP kunt u het hoofdbeeld en beeld in beeld verwisselen.
Gebruik de toets PIP van de afstandsbediening om achtereenvolgens de verschillende weergavemodi te activeren.
Individualisering van de televisie
U kunt uw voorkeuren definiëren voor enkele functies van de televisie. Deze voorkeuren blijven bestaan zolang u deze niet wijzigt. Ga naar het hoofdmenu door op de toets
MENU te drukken en kies daarna de optie Instellingen.
Info Signaalbron: Kies Uit om de weergave van de informaties uit te schakelen
wanneer u op de gele toets (INFO) drukt of wanneer u het toestel aanzet of van zender verandert (zie pagina 10). Deze functie is standaard ingeschakeld.
Taal: met behulp van de toetsen kiest u uit de lijst de taal van de menu’s.
OSD Instellingen: geeft toegang tot de volgende functies:
- Wachttijd: laat toe de weergavetijd van de menu’s in te stellen. Opties: Uit, 5s, 10s et 15s.
- Transparant: laat toe de menu’s op een ondoorschijnende of doorschijnende achtergrond weer te geven. Opties Uit en Aan.
Power Down/Stand-by: deze functie betreft alleen de PC modus. Wanneer deze geactiveerd wordt, gaat het toestel automatisch in stand-by wanneer geen enkel signaal ontvangen wordt en start opnieuw wanneer er weer een signaal ontvangen wordt. U komt op de optie Reactie op PC syncs door op de toets te drukken die standaard geactiveerd is.
Reset naar fabrieksinstellingen:u hebt de mogelijkheid om alle veranderingen die u in het OSD-menu hebt aangebracht weer terug te zetten op de oorspronkelijke fabrieksinstelling. Druk op de toets om toegang te krijgen tot de optie Ja, mijn
instellingen verwijderen.Druk opnieuw op de toets om te bevestigen.
Sleep Timer:u kunt het apparaat zodanig instellen, dat het na een bepaalde tijd automatisch wordt uitgeschakeld.Kies één van de aangegeven tijden (30 minuten, 60 minuten of 90 minuten). Deactiveer de functie door Uit in te stellen.
Menu Informatie
Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken en kies daarna de optie Informatie. Het weergegeven scherm geeft de binnentemperatuur aan van het toestel en technische informatie over het toestel. De inhoud van dit scherm kan niet veranderd worden.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 13
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
Eerste Bron: Instellingen
PIP mode:
Tweede bron:
Grootte PIP :
Horiz. Pos. PIP :
Vert. Pos. PIP : PIP wisselen
¥
Eerste Bron: Instellingen
PIP mode:
Tweede bron:
PIP wisselen
¥
SCART1
Split Screen
SCART1
TUNER
PIP
TUNER
Bronnen / PIP Beeld Scherm Geluid Instellingen Informatie
   
Info Signaalbron:
Taal:
OSD Instellingen Power Down/Stand-By Reset naar fabrieksinstellingen Sleep Timer:
¥
Aan
Nederlands
  
Uit
Geavanceerde functies
14
NL
Teletekst
Wordt in talrijke landen onder verschillende benamingen (TOP Text, Fastext, FLOF text, Videotext) gebruikt.Teletekst wordt door sommige televisiezenders gratis aangeboden. Deze dienst is een ware gegevensbank (weersberichten, sportuitslagen, actualiteit, spellen…) en op ieder moment beschikbaar. De informatie wordt gegeven in de vorm van pagina’s of is verwerkt in rubrieken die op het scherm aangegeven zijn door kleurenblokken en waartoe u toegang heeft door op de toetsen van de afstandsbediening te drukken die dezelfde kleur hebben.
1. Zoek een zender met teletekstpagina’s.
2. Druk op de toets TEXT van de afstandbediening om teletekst weer te geven.Als u
een pagina wilt weergeven toetst u de drie cijfers van het paginanummer in.
Opmerking: De rode, groene, gele en blauwe toets op uw afstandsbediening hebben al naar gelang de soort teletekst een andere functie. Deze functies worden onderaan op de teletekstpagina weergegeven.
Wanneer de lopende pagina subpagina’s bevat wordt het paginanummer groen weergegeven. Gebruik de toetsen voor toegang tot de subpagina’s.
Stop
Sommige informaties worden over meerdere subpagina’s verdeeld, die naarmate de ontvangst ervan worden weergegeven.Om het doorlopen stil te zetten, druk op
FREEZE.Om het doorlopen opnieuw te starten, druk op FREEZE.
Verborgen antwoorden
Om een verborgen antwoord te zien (bij voorbeeld in spellen),druk op RETURN. Een nieuwe druk op
RETURN verbergt het opnieuw.
Zoom
Druk op ZOOM een eerste maal om het bovenste gedeelte van het scherm te vergroten, een tweede maal om het onderste gedeelte van het scherm te vergroten, een derde maal om de normale weergave te herstellen.
Gemengde weergave
Druk op de toets SWAP als u teletekst op een transparante achtergrond wilt weergeven. Druk op de toets
TEXT als u teletekst op de rechterhelft van het scherm
wilt weergeven.
Als u het scherm wilt verlaten drukt u op de toets
EXIT.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 14
15
Geavanceerde functies
NL
PC Mode
1. Zet het televisietoestel en de computer uit.
2. Sluit de computer op het televisietoestel aan met een videokabel (DVI-aansluiting op
het televisietoestel en VGA- of DVI-aansluiting op de computer).
3. Zet de televisie en de computer weer aan. Ga naar het hoofdmenu door op de toets
MENU te drukken, selecteer Bronnen / PIP, daarna Eerste bron. Selecteer de
geschikte signaalbron: PC (RVB) (voor analoge signalen) of PC (DVI) (voor digitale signalen). U kunt ook het benodigd aantal keren op de toets AV drukken om de gewenste ingang te selecteren.
Instellingen
U gaat naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken, selecteer Bronnen / PIP, daarna Instellingen.De eerste vier regels van het menu Instellingen zijn alleen
informatief.
Automatische instelling
Bij het eerste gebruik van een analoog videoformaat (RVB), voert de televisie een automatische instelling uit: het beeld wordt licht verschoven van voor naar achter om de beste weergavepositie te vinden.
Opmerking: Sommige computerformaten vereisen een handmatige instelling van de (horizontale/verticale) positie en van de afmeting van het beeld. Het resultaat van de automatische instelling is grotendeels afhankelijk van het weergegeven beeld.
Om een automatische regeling manueel in te stellen, gaat u naar het hoofdmenu door op de toets
MENU te drukken, selecteer Bronnen / PIP, daarna Instellingen en
daarna Auto afregelen.
Instelling van gebruikersformaten
U kunt als veelgebruikte formaten als gebruikersformaten in het geheugen plaatsen.Het televisietoestel detecteert deze en past ze vervolgens meteen goed toe zonder automatische instelling uit te voeren.
1. Ga naar het hoofdmenu door op de toets MENU te drukken, selecteer
Bronnen / PIP, daarna Instellingen, daarna Gebruikerstimings.
2. U kunt bijvoorbeeld het lopende formaat in positie 1 (8 posities zijn mogelijk) in het
geheugen zetten. En de optie Opslaan kiezen. Met Oproepen kan een gebruikersformaat gekozen worden uit het geheugen en met Alles verwijderen kunnen alle gebruikersformaten uit het geheugen gewist worden.
Eerste Bron: Instellingen PIP mode:
¥
PC (RGB)
Normaal
H Freq: V Freq: Pixel klok: H / V Pol: Gebruikerstimings Auto afregelen V Pos: Hoogte: Breedte: H Pos: Fase:
¥
60.0 kHz
75.0 Hz
78.75 MHz +/-
 
H Freq: V Freq: Pixel klok: H / V Pol: Gebruikerstimings Auto afregelen V Pos: Hoogte: Breedte: H Pos: Fase:
¥
60.0 kHz
75.0 Hz
78.75 MHz +/-
 
Positie: Oproepen Opslaan Alles verwijderen
¥
1
  
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 15
16
NL
Andere informatie
Aansluitingen
SCART 1 en SCART 2 (in-uit)
Hierop kunt u een videorecorder, videocamera, decoder, en satellietontvanger, DVD­speler of videospelconsole aansluiten. Op de SCART 1-aansluiting kunt u een apparaat aansluiten dat een RVB-signaal geeft (DVD-speler, videorecorder enz…).
Opmerking: Als u een decoder of televisietoestel aansluit met een peritelkabel, selecteert u Bronnen / PIP in het hoofdmenu. Op het menupunt Eerste bron, selecteert u de AV­aansluiting (SCART1 of SCART2)waarop de decoder is aangesloten. Kiest vervolgens
Instellingen. Op het menupunt TV SCART kiest u Uit.
Video-component (YUV) en LINE IN CVBS/YUV L/R audio aansluitingen (in)
Voor het aansluiten van een DVD-speler of een andere videobron met YUV-uitgang.
S-VIDEO-aansluiting en LINE IN S-VIDEO L/R audio aansluitingen (in)
Vooral voor het aansluiten van een camcorder (S-VHS of Hi 8).
PC DVI-I video en LINE IN PC audio aansluitingen (in)
Hierop kunt u een PC aansluiten met een compatibele videokaart, bepaalde DVD-spelers of een high definition compatibele digitale satellietdecoder. De gebruikte formaten zijn 480i, 480p, 576p, 720p en 1080i.
Opmerkingen:
-Op oudere PC grafische kaarten is het mogelijk dat pen 9 is geblokkeerd.Als dat zo is, neem dan kontakt op met de Service hotline.
- De DVI-aansluiting is HDCP compatibel.
Aansluiting van actieve boxen
De LINE OUT audio aan de achterkant maken de aansluiting van actieve boxen (met ingebouwde versterker) mogelijk die de in de televisie ingebouwde luidsprekers vervangen.
Zijboxen: Sluit de linker luidspreker aan op de LINE OUT L aansluiting en de rechter luidspreker op de LINE OUT R aansluiting.
Subwoofer: sluit de basbox aan op de aansluiting LINE OUT SUB.
Aansluiting van een versterker
U kunt een versterker en twee boxen gebruiken die de zijboxen van uw televisie zullen vervangen.
Sluit de LINE OUT links en rechts van uw televisie aan op de ingangen L en R van de versterker.
Aansluiting van een videorecorder
De beste beeldkwaliteit wordt verkregen door een aansluiting via een scartkabel. U kunt echter ook een videorecorder met een antenneaansluiting op de televisie aansluiten.
SCART 2
SCART 1
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 16
CVBS/YUV
PC
S-VIDEO
NC
LINE OUT
SUB
V
U
S-VIDEO
PC DVI-I
LINE OUT
Y
CVBS
17
Andere informatie
NL
Foutoplossing
Onderstaande lijst geeft u een overzicht van de mogelijke problemen en hun oplossingen. Gelieve deze lijst te raadplegen alvorens contact op te nemen met de dienst naverkoop.
Indien de ondertaande instructies u niet toelaten het probleem op te lossen, plaats dan de hoofdschakelaar op “0” en trek de stekker uit het stopcontact. Neem contact op met de dienst naverkoop.
Probeer nooit zelf het toestel uit elkaar te halen of te repareren.
Opmerkingen:
- Om alle instellingen weer in de oorspronkelijke toestand te brengen, gebruikt u het menupunt Fabrieksinstellingen in het menu Instellingen.
- Als het toestel niet met voldoende ventilatie gebruikt wordt, kan de binnentemperatuur teveel stijgen. Stijgt de omgevings- of binnentemperatuur verder boven een bepaalde waarden, dan verschijnt eerst het links staande waarschuwingsvenster op het toestel. Daarna kan het toestel automatisch in stand­by schakelen. Zorg voor voldoende ventilatie!
FOUT MOGELIJKE OORZAAK MOGELIJKE OPLOSSING
Geen beeld en geen geluid, hoewel de stekker in het stopcontact zit en het apparaat is ingeschakeld.
Aan/Uit-schakelaar staat in de stand “0”
(UIT).
De stekker van het apparaat zit niet in
het stopcontact.
Defecte stroomkabel.
Zet de Aan/Uit-schakelaar in de stand “I”.
Steek de stekker van de stroomkabel in
het stopcontact.
Bel de service-hotline op.
Beeldscherm donker.
Contrastinstelling te gering. Helderheid en/of contrast juist instellen
(zie menupunt Beeld).
Blauw scherm.
Geen ingangssignaal,verkeerde ingang
gekozen.
Controleer de kabel en de aansluiting;
juiste ingang aan de juiste bron toewijzen.
Te zwakke of te sterke kleuren.
Kleur niet goed ingesteld.
Kabel niet goed aangesloten.
Stel de kleur in menupunt Beeld in.
Kabel correct aansluiten.
Er is een stuk van het beeld afgeknipt c.q. het beeld is niet gecentreerd.
Beeldpositie niet goed ingesteld. Corrigeer de beeldpositie. Gebruik de
auto-afregelingsfunctie.
Het beeld is te groot of te klein.
Beeldformaat verkeerd ingesteld. Druk meerdere malen op de toets ZOOM,
totdat het scherm volledig gevuld is.
De afstandsbediening werkt niet.
De batterijen zijn leeg.
Tussen de afstandsbediening en de sensor
bevindt zich een obstakel.
De afstandsbediening bevindt zich buiten
het werkingsbereik.
Doe nieuwe batterijen in de
afstandsbediening.
Verwijder het obstakel tussen de
afstandsbediening en de sensor.
Gebruik de afstandsbediening binnen het
aangegeven bereik.
Het getoonde beeld is te donker.
De beeldkwaliteit is niet goed ingesteld. Corrigeer de beeldhelderheid en het
contrast in het menupunt Beeld.
Er is wel beeld, maar geen geluid.
Het geluid is onderbroken.
Het volume is op minimum ingesteld.
Druk op de toets van de
afstandsbediening.
Zet het volume harder.
Bepaalde letters worden niet correct weergegeven (PC Mode).
Stel de fasepositie in het menupunt
Instelling van het menu Bronnen / PIP in.
Controleer de instelling van de
beeldbreedte.
Gebruik de auto-afregelingsfunctie.
Horizontale strepen bij televisie- of videosig­nalen.
De signaalbron staat vóór het apparaat.
De videokabel is onvoldoende
afgeschermd.
Zet de signaalbronnen altijd naast of
achter het apparaat.
Gebruik alleen hoogwaardige
signaalkabels met een hoge schermdemping.
Bepaalde pixels zijn niet actief.
Het plasmascherm is een hoog
technologisch product. Het kan soms gebeuren dat er enkele niet actieve pixels op het scherm zich voordoen onder de vorm van kleine vaste blauwe, groene of rode punten. Dit is geen slechte werking van het toestel.
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 17
Andere informatie
18
NL
Technische kenmerken
BEELDSCHERM
Grootte / diagonaal 106 cm, 16:9 formaat
Zichtbare beeldgrootte 920 mm (horizontaal) x 518 mm (verticaal)
Resolutie 852 x 480 beeldpunten
Kleurweergave 16,7 miljoen kleuren
Beeldhoek 160° typisch
Contrastverhouding 3000:1 typisch
VIDEONORMEN
Video PAL / SECAM / NTSC
TV-tuner PAL (BG, I, DK, L) / SECAM (L/L’), 47 - 861 MHz (VHF,UHF, hyperband)
PALplus, Cinescope Automatische formaatherkenning (volledig scherm)
Formaten 4:3, 16:9, Cinerama, volledig scherm,gebruikerszoom (40%-160%)
FREQUENTIEBEREIK PC
Horizontale frequentie 30 - 80 kHz
Ver ticale frequentie 50 - 90 Hz
Klokfrequentie Max. 140 MHz
Resoluties DOS: 640 x 480 - 60 Hz, 720 x 400 - 70 Hz,
VGA: 640 x 480, SVGA: 800 x 600;WVGA: 848 x 480 50 Hz - 90 Hz XGA: 1024 x 768 50 Hz - 90 Hz WXGA: 1280 x 768 - 60 Hz SXGA: 1280 x 1024 50 Hz - 75 Hz
Aanbevolen resolutie 848 x 480 - 60 Hz
Formaten 1:1, volledig scherm, formaatvullend, zoom,gebruikerszoom (40%-160%)
INGANGEN/AANSLUITINGEN/SYNCHRONISATIE
PC/video-ingang RBG analoog en automatische sync-detectie
Video-aansluitingen TV-tuner: IEC, 75 Ohm ingangsweerstand
SCART1:RGB, CVBS ingang,CVBS uitgang SCART2:CVBS ingang, CVBS uitgang SCART1 / SCART2:Audio in-/uitgang CVBS: RCA Y/C: MiniDIN (HOSIDEN) YUV / CVBS: 3 x RCA DVI-I
PC aansluiting analoog/digitaal DVI-I
Audio-aansluitingen Luidsprekers (optie) : 2 x 2 breedband met 2 x 7 W sinus
OUT LINE SUB: 1 x actieve subwoofer Stereo-ingang: 3 x RCA L/R 1Vrms (YUV (CVBS),YC,PC), 2 x SCART 1 Vrms Stereo-uitgang: 1 x RCA (LINE OUT)
Synchronisatie Sync op groen, composite sync met automatische herkenning, gescheiden H- en V-sync
GEBRUIKSOMSTANDIGHEDEN
Temperatuur 5 °C - +35 °C (gebruik), -20 °C - +60 °C (opslag)
Luchtvochtigheid 20% - 85% (niet condenserend) @ 40 °C
Hoogte max. 2.000 m
DATANETWERKAANSLUITING
Spanningstoevoer 240 V AC ± 10%
Netfrequentie 50 / 60 Hz ± 6 %
Stroomverbruik 250 W (EN61000-3-2), 6 W (stand-by)
AFMETINGEN EN GEWICHT
Televisie met voet h x b x d 694 mm x 1150 mm x 200 mm (± 2 mm)
Gewicht (totaal) 35,6 kg ± 10%
Gewicht (televisie) 34 kg ± 10%
42PB120S5-NL2 22/03/05 16:05 Page 18
Loading...