Sony SLT-A77, SLT-A77V User Manual [lv]

Digitālā fotokamera ar nomaināmiem objektīviem
Lietošanas pamācība
A-mount
Fotokameras sagatavošana
Attēlu ierakste un atainošana
Attēlu ierakste atbilstoši objektam
Ierakstes funkciju izmantošana
Atainošanas funkciju izmantošana
Attēlu atainošana datorā
Cita informācija
Papildu darbības
Alfabētiskais satura rādītājs
Lietotāja ievērībai
Modeļa un sērijas numuri norādīti ierīces apakšā. Pierakstiet sērijas numuru zemāk norādītajā vietā. Nosauciet šos numurus, kad sazināties ar Sony dīleri saistībā ar šo produktu. Modeļa nr. SLT-A77/A77V Sērijas nr. __________________________
BRĪDINAJUMS
Lai samazinātu ugunsnelaimes vai strāvas trieciena risku, nepakļaujiet šo ierīci lietus vai mitruma iedarbībai.
2
SVARĪGA INFORMĀCIJA PAR DROŠĪBU SAGLABĀJIET ŠO PAMĀCĪBU. UZMANĪBU! LAI SAMAZINĀTU UGUNSNELAIMES VAI STRĀVAS TRIECIENA RISKU, NOTEIKTI IZPILDIET ŠOS NORĀDĪJUMUS.
Ja strāvas vada spraudņa forma neatbilst maiņstrāvas rozetei, izmantojiet rozetei atbilstošu spraudņa adapteru.
Uzmanību!
Akumulators
Ja ar akumulatoru apiesieties nepareizi, tas var uzsprāgt, izraisīt ugunsnelaimi vai ķīmiskus apdegumus. Ievērojiet turpmāk minētos piesardzības pasākumus.
• Neizjauciet akumulatoru.
• Nesaspiediet akumulatoru un nepakļaujiet to triecieniem vai pārmērīgam spēkam, piemēram, nesitiet, nemetiet zemē un neuzkāpiet uz tā.
•Nepieļaujiet īssavienojumu un metāla priekšmetu pieskaršanos akumulatora kontaktiem.
• Nepakļaujiet akumulatoru temperatūras, kas pārsniedz 60°C (140°F), iedarbībai, piemēram, to atstājot tiešos saules staros vai saulē novietotas automašīnas salonā.
• Nededziniet un nemetiet to ugunī.
• Neizmantojiet bojātu litija jonu akumulatoru vai tādu, kuram ir sūce.
•Uzlādējiet akumulatoru, izmantojot Sony akumulatoru lādētāju vai ierīci, ar ko var uzlādēt akumulatoru.
•Uzglabājiet akumulatoru maziem bērniem nepieejamā vietā.
•Nepieļaujiet akumulatora samirkšanu, tam jābūt sausam.
• Nomainiet tikai ar identisku vai Sony ieteikta ekvivalenta tipa akumulatoru.
•Atbrīvojieties no veca akumulatora atbilstoši norādījumiem.
Akumulatora lādētājs
Pat ja CHARGE lampiņa nav izgaismota, akumulatora lādētājs nav atvienots no maiņstrāvas tīkla, kamēr tas ir pieslēgts pie maiņstrāvas rozetes. Ja akumulatora lādētāja darbināšanas gaitā radušās problēmas, nekavējoties pārtrauciet barošanas padevi, atvienojot tā spraudni no maiņstrāvas rozetes.
Strāvas vads, ja tas ir iekļauts komplektācijā, ir paredzēts izmantošanai tikai ar šo fotokameru, un to nedrīkst lietot citām elektriskajām ierīcēm.
Klientiem ASV un Kanādā
LITIJA JONU AKUMULATORU PĀRSTRĀDE
Litija jonu akumulatorus ir iespējams pārstādāt. Varat palīdzēt aizsargāt vidi, izlietotos akumulatorus nogādājot tuvākajā savākšanas un pārstrādes punktā.
Lai iegūtu sīkāku informāciju par akumulatoru pārstrādi, zvaniet pa bezmaksas tālruņa numuru 1-800-822-8837 vai apmeklējiet mājaslapu http://www.rbrc.org/
Uzmanību! Nerīkojieties ar bojātiem litija jonu akumulatoriem vai tādiem, kuriem iztek elektrolīts.
Akumulators un objektīvs
Šī ierīce atbilst FCC noteikumu 15. daļas prasībām, uz darbībām attiecas turpmāk minētie divi noteikumi: (1) Šī ierīce nedrīkst radīt kaitīgus traucējumus, un (2) šai ierīcei jāpieņem jebkādi saņemtie traucējumi, ieskaitot tādus, kas var izraisīt ierīces nevēlamu darbību. Šī B klases digitālā ierīce atbilst Kanādas ICES-003 standartam.
Klientiem ASV
UL ir starptautiski atzīta organizācija, kas rūpējas par drošību. UL zīme uz produkta nozīmē, ka tas ir iekļauts UL sarakstā.
Ja saistībā ar šo produktu ir radušies jautājumi, varat zvanīt pa tālruņa numuru:
Sony klientu informācijas centrs
1-800-222-SONY (7669) Zemāk norādītais numurs jautājumiem, kas saistī
Normatīvā informācija
Atbilstības paziņojums Tirdzniecības nosaukums: SONY Modeļa nr.: SLT-A77V Atbildīgā kompānija: Sony Electronics Inc. Adrese:16530 Via Esprillo,
San Diego, CA 92127 U.S.A.
Tālruņa nr.: 858-942-2230 Šī ierīce atbilst FCC noteikumu 15.
daļas prasībām. Uz darbībām attiecas turpmāk minētie divi nosacījumi: (1) Šī ierīce nedrīkst radīt kaitīgus traucējumus, un (2) šai ierīcei jāpieņem jebkādi saņemtie traucējumi, ieskaitot tādus, kas var izraisīt ierīces nevēlamu darbību.
UZMANĪBU!
Lietotājs tiek brīdināts, ka jebkādas izmaiņas vai modifikācijas, kas nav tieši
attiecas tikai uz
ti ar FCC.
3
apstiprinātas šajā pamācībā, var anulēt lietotāja tiesības darbināt šo ierīci.
Piebilde
Šī ierīce ir izmēģināta un atzīta par atbilstošu ierobežojumiem, kas noteikti B klases digitālajām ierīcēm saskaņā ar FCC noteikumu 15. daļu. Šie ierobežojumi ir paredzēti, lai nodrošinātu adekvātu aizsardzību pret traucējumiem, uzstādot ierīci dzīvojamās telpās. Šī ierīce rada, izmanto un var izstarot radiofrekvenču enerģiju, kas, ja ierīce nav uzstādīta un netiek izmantota atbilstoši ražotāja norādījumiem, var radīt radiosakaru traucējumus. Tomēr netiek garantēts, ka traucējumi neradīsies, uzstādot šo ierīci. Ja šī ierīce rada radiosakaru vai televīzijas pārraižu uztveršanas traucējumus, kurus konstatēt, izsl ieteicams izpildīt vienu vai vairākas turpmāk minētās darbības, lai tos novērstu:
Komplektācijā iekļautais saskarnes kabelis jāizmanto ar ierīci, lai tiktu izpildīti digitālajai ierīcei noteiktie ierobežojumi atbilstoši FCC noteikumu 15. daļas B nodaļai.
ēdzot un ieslēdzot ierīci,
–pārorientējiet uztveršanas antenu vai
novietojiet to citur;
– novietojiet šo ierīci un uztvērēju tālāk
vienu no otra;
–pieslēdziet šo ierīci un uztvērēju pie
atšķirīgām maiņstrāvas rozetēm;
– sazinieties ar dīleri vai pieredzējušu
radio/TV remonta speciālistu.
var
Klientiem Kanādā
Šī ierīce atbilst Industry
m. Uz darbībām attiecas
prasībā nosacījums, ka šī ierīce nerada kaitīgus traucējumus.
Canada RSS-310
Klientiem Eiropā
Sony Corporation paziņo, ka šī SLT-A77V digitālā fotokamera ar nomaināmu objektīvu atbilst 1999/5/EC direktīvas būtiskajiem noteikumiem un citām atbilstošajām prasībām. Lai iegūtu sīkāku informāciju, apmeklējiet mājaslapu: http://www.compliance.sony.de/
Piebilde klientiem, kuru valstīs ir spēkā ES direktīvas
Šī produkta ražotāja ir Sony Corporation, 1-7-1 Konan Minato-ku Tokyo, 108-0075 Japan. EMC un produkta drošības autorizētā pārstāve ir Sony Deutschland GmbH, Hedelfinger Strasse 61, 70327 Stuttgart, Germany. Apkopes vai garantijas jautājumos vērsieties adresēs, kas norādītas atsevišķos apkopes vai garantijas dokumentos.
Šis produkts ir izmēģināts, un konstatēta tā atbilstība ierobežojumiem, kas noteikti R&TTE direktīvā par savienotājkabeļu, kas īsāki nekā 3 metri, izmantošanu.
Uzmanību!
Elektromagnētiskie lauki noteiktās frekvencēs var ietekmēt šīs ierīces attēlu un skaņu.
Lietotāja ievērībai
Ja statiskā elektrība vai elektromagnētisms izraisa datu pārsūtīšanas pārtraukšanu (neizdošanos), pārstartējiet lietojumprogrammu vai atvienojiet un vēlreiz pieslēdziet komunikācijas kabeli (USB u.c.).
4
Atbrīvošanās no vecām elektriskām un elektroniskām ierīcēm (piemērojama Eiropas Savienībā un citās Eiropas valstīs ar atkritumu atsevišķas savākšanas sistēmām)
Šis simbols uz produkta vai tā iesaiņojuma norāda, ka šo produktu nedrīkst izmest sadzīves atkritumos. To nepieciešams nodot attiecīgā savākšanas punktā elektrisko un elektronisko ierīču pārstrādei. Nodrošinot pareizu atbrīvošanos no šī produkta, palīdzēsiet novērst potenciālās negatīvās sekas videi un cilvēku veselībai, kas varētu rasties šī produkta nepareizas apsaimniekošanas rezultātā. Materiālu pārstrāde palīdzēs saglabāt dabas resursus. Lai iegūtu sīkāku informāciju par šī produkta pārstrādi, sazinieties ar vietējo pašvaldību, vietējo sadzīves atkritumu savākšanas dienestu vai veikal iegād
ājāties šo produktu.
u, kurā
Atbrīvošanās no izlietotām baterijām (piemērojama Eiropas Savienībā un citās Eiropas valstīs ar atkritumu atsevišķas savākšanas sistēmām)
Šis simbols uz baterijas vai uz tās iesaiņojuma norāda, ka šī produkta komplektācijā iekļauto bateriju nedrīkst izmest sadzīves atkritumos. Uz noteiktām baterijām šis simbols var tikt izmantots kopā ar ķīmiskā elementa simbolu. Dzīvsudraba (Hg) vai svina (Pb) ķīmiskā elementa simbols tiek pievienots, ja baterija satur vairāk nekā 0,0005% dzīvsudraba vai 0,004% svina. Nodrošinot pareizu atbrīvošanos no šīm baterijām, palīdzēsiet novērst potenciālās negatīvās sekas videi un cilvēku veselībai, kas varētu rasties tās nepareizas apsaimniekošanas rezultātā. Materiālu otrreizēja pārstrāde palīdzēs saglabāt dabas resursus. Gadījumos, kad produk darb
ības vai datu integritātes labad nepieciešams pastāvīgs pieslēgums pie iebūvētās baterijas, to drīkst nomainīt tikai kvalificēts servisa personāls. Lai nodrošinātu pareizu apiešanos ar bateriju, produktu tā kalpošanas laika beigās nododiet attiecīgā savākšanas punktā elektrisko un elektronisko ierīču pārstrādei. Par visām citām baterijām skatiet nodaļā par šo bateriju drošu izņemšanu no produkta. Nododiet bateriju attiecīgā savākšanas punktā izlietoto bateriju pārstrādei. Lai iegūtu sīkāku informāciju par šī produkta vai baterijas pārstrādi, sazinieties ar vietējo pašvaldību, vietējo sadzīves atkritumu savākšanas dien kurā ieg
ādājāties šo produktu.
tiem drošības,
estu vai veikalu,
5
Piebilde klientiem Apvienotajā Karalistē
Drošības un ērtības labad šajā ierīcē ir fiksēts spraudnis, kas atbilst BS 1363 prasībām. Ja nepieciešams nomainīt spraudņa drošinātāju, noteikti izmantojiet drošinātāju, kura norādītais strāvas stiprums atbilst komplektācijā iekļautajam drošinātājam un ko apstiprinājusi ASTA vai BSI līdz BS 1362 (ar vai zīmi). Ja šīs ierīces komplektācijā iekļautajam spraudnim ir noņemams drošinātāja vāciņš, pēc drošinātāja nomaiņas noteikti piestipriniet vāciņu. Nekādā gadījumā nelietojiet spraudni bez pi drošinātāja vāciņa. Ja pazaudējāt drošinātāja vāciņu, sazinieties ar tuvāko Sony servisa centru.
estiprinā
ta
6
Satura rādītājs
Pamatdarbības ........................................................................................14
Šajā nodaļā sniegta pamatinformācija par fotokameras darbināšanu. Izlasiet šo nodaļu vispirms.
Piebildes par fotokameras izmantošanu ..................................15
Fotokameras sagatavošana
Iesaiņojuma satura pārbaude ...................................................18
Ierīces daļas un taustiņi ...........................................................19
Akumulatora uzlādēšana ................................................. 25
Akumulatora/atmiņas kartes
(kompl. nav iekļ.) ievietošana..................................... 27
Objektīva piestiprināšana ................................................ 30
Fotokameras ieslēgšana un pulksteņa iestatīšana ............ 33
Pirms ierakstes ................................................................. 35
Skatumeklētāja noregulēšana atbildoši redzei
(dioptriju noregulēšana) ...........................................35
Fotokameras pareiza turēšana ........................................... 35
Attēlu ierakste un atainošana
Fotoattēlu ierakste ...................................................................36
Filmu ierakste ..................................................................38
Attēlu atainošana .............................................................39
Attēlu izdzēšana (izdzēšana) ........................................... 40
Attēlu ierakste atbilstoši objektam
LCD monitora leņķa noregulēšana ......................................... 41
Ierakste dažādos režīmos ........................................................ 42
............................................................................... 43
Scene Selection (ainas izvēle) ..................................44
Sweep Panorama (panorāma)/ 3D Sw eep
Panorama (3D panorāma).........................................45
Nepārtraukta ierakste ar AE prioritāti ........................ 46
Ierakstes funkciju izmantošana
Zibspuldzes izmantošana ........................................................47
Attēla spilgtuma noregulēšana ........................................ 49
Sērijveida ierakstes režīma izvēle ...................... 51
7
Ierakstes informācijas displeja maiņa (DISP) ................. 52
Attēla izmēra iestatīšana .................................................. 53
Image size (attēla izmērs) ................................................. 53
Panorama: Size (panorāmas attēls: izmērs) ...................... 53
Atainošanas funkciju izmantošana
Attēlu palielināšana ................................................................ 55
Attēlu saraksta atainošanas veida maiņa ................................ 56
Attēlu atainošana TV ekrānā .................................................. 57
Funkciju saraksts
Funkcijas, kuras var darbināt ar
taustiņiem/vadības riteni.................................................... 58
Funkcijas izvēle ar Fn (funkcija) taustiņu .............................. 59
Funkcijas, kuras var izvēlēties ar
Fn (funkcija) taustiņu ........................................................ 60
Ar MENU taustiņu izvēlētās funkcijas ................................... 62
Fotokameras ceļveža funkcijas izmantošana .......................... 70
Ceļvedis fotokamerā ......................................................... 70
Attēlu atainošana datorā
Izmantošana ar datoru ............................................................ 71
Programmatūras izmantošana ................................................73
Filmu diska ierakstes metodes izvēle ..................................... 77
Papildu informācija
Piktogrammas ekrānā ............................................................. 79
Katrā ierakstes režīmā pieejamās funkcijas ........................... 82
Pieejamie zibspuldzes režīmi ................................................. 83
Papildu darbības ........................................................................................85
Šajā nodaļā ir detalizētāka informācija par šīs fotokameras darbināšanu.
Sagatavošana
Fotokameras iestatīšana ......................................................... 86
Okulāra uzmavas noņemšana ........................................... 86
Ierakstes režīma rādījumi ....................................................... 87
Ekrāna režīma izvēle ........................................................ 87
Histogramma .................................................................... 88
Digitālais līmeņa mērītājs ................................................. 89
8
Ierakste
Grafiskais displejs .............................................................89
Objekta novērošana caur objektīvu,
neatainojot efektus ................................................... 89
Piktogrammas skatumeklētāja režīmā ...............................90
Displeja panelis .................................................................93
Skaidra attēla ierakste bez fotokameras svārstībām ...............94
Brīdinājums par fotokameras svārstībām ..........................94
SteadyShot funkcijas izmantošana ....................................94
Statīva izmantošana ...........................................................95
Ierakstes režīma izvēle .................................................... 96
AUTO .....................................................................96
............................................................................... 96
Scene Selection (ainas izvēle) ..................................97
Sweep Panorama (panorāma)/ 3D Sw eep
Panorama (3D panorāma).........................................99
Cont. Priority AE (nepārtraukta ierakste
ar AE prioritāti) ..................................................... 101
Program Auto (programmas
automātiskais režīms) ............................................ 102
Aperture Priority (apertūras prioritāte) ......................103
Shutter Priority (aizvara prioritāte) ............................. 105
Manual Exposure (manuālā ekspozīcija) ................... 107
BULB (ierakste ar ilgstošu ekspozīciju) ....................109
Filmas ierakstes iestatīšana ........................................... 111
Filmu vienkārša ierakste .................................................111
Filmu ierakste ar noregulētu aizvara
ātrumu un diafragmas apertūru .............................112
File Format (faila formāts) .............................................. 113
Record Setting (ierakstes iestatījums) ............................. 114
Audio Recording (filmas ierakste ar skaņu) ................... 115
Fokusa noregulēšana ..................................................... 116
Automātiskā fokusēšanās ................................................ 116
Fokusa fiksēšana ............................................................. 119
AF area (AF zona) ...........................................................119
AF izgaismotājs ...............................................................120
AF Micro Adj. (AF precīza noregulēšana) .....................120
Object Tracking (objekta izsekošana) .............................121
Manuālā fokusēšana ........................................................ 122
Kontūru akcentēšana ....................................................... 123
Focus Magnifier (fokusa palielinātājs) ........................... 124
9
Atainošana
Tiešā manuālā fokusēšana .............................................. 125
AF/MF vadība ................................................................ 126
Seju atpazīšana ..............................................................127
Face Detection (sejas atpazīšana) ................................... 127
Face Registration (sejas reģistrācija) .............................. 128
Smile Shutter (smaida noteikšanas aizvars) ...................129
Attēla spilgtuma noregulēšana ...................................... 131
AE fiksēšana ................................................................... 131
Metering Mode (eksponometrijas režīms) ...................... 132
Flash Comp. (zibspuldzes kompensācija) ...................... 132
Flash control (zibspuldzes vadība) ................................. 133
Zibspuldze ..................................................................... 135
Bezvadu zibspuldze ........................................................ 135
Lēnā sinhronizācija ............................................. ............ 136
Lai izmantotu zibspuldzi ar zibspuldzes
sinhronizācijas ligzdas vadu ..................................137
ISO iestatīšana ............................................................. .. 139
Vairāku kadru trokšņu samazināšana ............................. 140
Spilgtuma un kontrasta automātiskā kompensācija
(dinamiskais diapazons) ........................................... 141
D-RangeOptimizer (dinamiskā diapazona
optimizētājs) .......................................................... 141
Auto HDR (automātiskais HDR) ....................................142
Attēla apstrādes iestatīšana ...................................... ...... 144
Picture Effect (attēla efekts) ...........................................144
Creative Style (radošais stils) ......................................... 145
Krāsu toņu noregulēšana (baltās krāsas balanss) ........... 148
Krāsas precīzas noregulēšanas ekrāns ............................ 149
Color Temp./Color Filter (krāsu
temperatūra/krāsu filtrs) ........................................ 150
Pielāgotais baltās krāsas balanss ....................................150
Palielināšana ar vienu darbību ............................ ........... 153
Sērijveida ierakstes režīma izvēle .................... 154
Viena attēla ierakste .......................................................154
Cont. Shooting (nepārtrauktā ierakste) ...........................154
Self-timer (taimeris) .......................................................155
Bracket: Cont./Single Bracket (nepārtraukta/viena
attēla ierakste ar vērtības nobīdi) .......................... 155
WB bracket (ierakste ar baltās krāsas nobīdi) ................ 157
DRO Bracket (ierakste ar DRO vērtības nobīdi) ............ 158
Remote Cdr. (tālvadības pults) ....................................... 158
10
Atainošanas režīma rādījumi ...................................... ... 159
Atainošanas funkciju izmantošana .................... ............ 161
Attēlu aizsardzība (aizsardzība) .................................... 164
Attēlu izdzēšana (izdzēšana) ......................................... 165
Par atainošanu TV ekrānā ............... ................... ............ 167
Fotokameras iestatījumi
GPS iestatījums (tikai SLT-A77V) .......................................169
Attēla formāta un kvalitātes iestatīšana ................................ 172
Citu fotokameras funkciju iestatīšana ........................... 174
Rādījumu maiņa atainošanas laikā ..................................159
Piktogrammas histogrammas displejā .............................159
Attēla pagriešana .............................................................161
View Mode (atainošanas režīms) .................................... 161
Slide Show (slīdrāde) ...................................................... 162
Playback Display (atainošanas režīma rādījumi) ............162
Panorāmas attēlu ritināšana .............................................163
Izdzēšana (Multiple Img.) ...............................................165
Visu fotoattēlu vai filmu izdzēšana vienā un
tajā pašā atainošanas režīmā...................................166
3D Viewing (3D attēlu atainošana) ................................. 167
“BRAVIA” Sync izmantošana ........................................167
GPS palīgdati .................................................................. 170
GPS Auto Time Cor. (pulksteņa automātiska
noregulēšana ar GPS) ............................................170
Aspect Ratio (attēla formāts) .......................................... 172
Quality (attēla kvalitāte) ............................... ........ ........ ... 172
Long Exposure NR (trokšņu samazināšana
ierakstē ar ilgstošu ekspozīciju) ............................ 174
High ISO NR (trokšņu samazināšana
ierakstē ar augstu ISO jutību) ................................ 174
Color Space (krāsu telpa) ................................................175
Release w/o Lens (aizvara atbrīvošana bez
piestiprināta objektīva) ....................................... ...175
Grid Line (tīkla līnija) ..................................................... 176
Auto Review (automātiska pārlūkošana) ........................ 176
Func. of AEL button (AEL taustiņa funkcija) ................ 176
ISO Button, AF/MF button
(ISO taustiņš, AF/MF taustiņš) ............................. 177
Preview Button (priekšskatījuma taustiņš) .....................177
Elektroniskais aizvara priekšējais aizvirtnis ...................177
LCD Brightness (LCD monitora spilgtums) ...................178
Viewfinder Bright. (skatumeklētāja spilgtums) ..............178
11
Dators
Drukāšana
Tīrīšana
Power Save (elektroenerģijas taupīšana) ........................ 179
FINDER/LCD Setting (skatumeklētāja/LCD
monitora pārslēgšanās iestatīšana) ........................ 179
Objektīva kompensācija ................................................ 180
Lens Comp.: Peripheral Shading
(objektīva kompensācija: apēnotas malas) ........... 180
Lens Comp.: Chromatic Aberration (objektīva
kompensācija: krāsu izkropļojums) ...................... 180
Lens Comp.: Distortion (objektīva kompensācija:
izkropļojums) ........................................................ 180
Metodes izvēle, lai ierakstītu atmiņas kartē .................. 181
Format (formatēšana) ..................................................... 181
File Number (faila numurs) ............................................ 181
Folder Name (mapes nosaukums) .................................. 181
Select REC Folder (ierakstes mapes izvēle) ................... 182
New Folder (jaunas mapes izveide) ............................... 182
Recover Image DB (attēla datubāzes
faila atgūšana) ....................................................... 183
Upload Settings (augšupielādes iestatījumi) .................. 183
Savu iestatījumu reģistrēšana ............................................... 185
Sākotnējo iestatījumu atjaunošana ....................................... 186
Fotokameras programmatūras versijas pārbaude ................. 190
Fotokameras pieslēgšana pie datora ..................................... 191
USB pieslēguma izveide .................................................191
Pieslēgšana pie datora ..................................................... 191
Attēlu importēšana datorā (Windows) ............................ 192
Attēlu importēšana datorā (Macintosh) .......................... 193
USB savienojuma atcelšana ........................................... 194
Filmas ierakste diskā ..................................................... 195
AVCHD formāta diska ierakste ...................................... 195
Standarta izšķirtspējas attēla kvalitātes
(STD) diska ierakste .............................................. 196
Diski, kurus var izmantot ar “PMB” ..............................197
DPOF komandas piešķiršana ............................................... 198
Date Imprint (datuma uzdrukāšana) ............................... 198
Fotokameras un objektīva tīrīšana ....................................... 199
Attēla sensora tīrīšana ..................................... .... ......... .. 200
12
Padomi lietošanā/Cita informācija
Padomi lietošanā ......................... .................. ................. 203
Brīdinājuma paziņojumi ........................... ..................... 212
Brīdinājumi ..................................... ............................ ... 214
Lai fotokameru izmantotu ārzemēs —
barošanas avoti ......................................................... 217
AVCHD formāts ........................................... ................. 218
GPS (tikai SLT-A77V) .................................................. 219
3D attēlu ierakste .......... ................................................. 221
Atmiņas karte ................................................................ 2 22
Akumulators/akumulatora lādētājs ...... .......................... 224
Licence .......................................................................... 226
Ierakstāmo attēlu skaita/ierakstes laika pārbaude...........227
Tehniskie raksturlielumi ................................................ 231
Alfabētiskais satura rādītājs .......................................................................239
13
14
Pamatdarbības
Šajā nodaļā sniegta pamatinformācija par fotokameras darbināšanu. Izlasiet šo nodaļu vispirms. Lai labāk varētu izmantot fotokameru, skatiet “Papildu darbības” (85. lpp.).
Piebildes par fotokameras izmantošanu
Ierakstes darbības
•Šajā fotokamerā ir 2 režīmi, lai novērotu ierakstāmos objektus: LCD monitora režīms, kurā izmantojat LCD monitoru, un skatumeklētāja režīms, kurā izmantojat skatumeklētāju.
• Ierakstītais attēls var atšķirties no tā, kuru redzējāt pirms ierakstes.
Piebildes par funkcijām, kas pieejamas fotokamerā
•Lai pārbaudītu, vai šī fotokamera ir savietojama ar 1080 60i vai 1080 50i, skatiet zemāk norādītās zīmes fotokameras apakšā. Ar 1080 60i savietojama ierīce: 60i Ar 1080 50i savietojama ierīce: 50i
•Šī fotokamera ir savietojama ar 1080 60p vai 50p formāta filmām. Pretēji līdzšinējiem standarta ierakstes režīmiem, kas izmanto rindpārleces metodi, šī fotokamera ieraksta, izmantojot progresīvo metodi. Tā palielina izšķirtspēju, atveidojot vienmērīgākus un dabīgākus attēlus.
•Iespējams, sajutīsiet nepatīkamus simptomus, piemēram, sāpes acīs, nelabumu vai nogurumu, kamēr ar 3D savietojamā monitorā skatāties fotokamerā ierakstītos 3D attēlus. Kad skatāties 3
D attēlus, ieteicami regulā pārtraukumi. Tā kā nepieciešamais pārtraukumu biežums ir individuāls, izvēlieties sev piemēroto. Ja nejūtaties labi, pārtrauciet skatīties 3D attēlus un sazinieties ar ārstu, ja nepieciešams. Skatiet arī pieslēgtās ierīces vai fotokamerā izmantotās programmatūras lietošanas pamācībā. Bērnu redze ir ļoti saudzējama (sevišķi jaunākiem par sešiem gadiem). Pirms maziem bērniem atļaujat skatīties 3D attēlus, sazinieties ar speciālistu, piemēram, pediatru vai acu ārstu. Pārliecinieties, ka bērni ievēro iepriekš minētos norādījumus.
ri
Netiek kompensēts ierakstes saturs
Ierakstes saturs netiek kompensēts, ja ierakste vai atainošana nav iespējama sakarā ar fotokameras vai atmiņas kartes darbības kļūmi utt.
Rezerves kopijas izveides ieteikums
Lai novērstu datu zaudēšanas risku, vienmēr izveidojiet datu rezerves kopiju citā medijā.
Piebildes par LCD monitoru, elektronisko skatumeklētāju, objektīvu un attēla sensoru
• LCD monitors un elektroniskais skatumeklētājs ir ražoti, izmantojot ļoti augstas precizitātes tehnoloģiju, tādējādi vairāk nekā 99,99% pikseļu ir efektīvi izmantojami. Tomēr LCD monitorā un skatumeklētājā var pastāvīgi parādīties mazi melni un/vai spilgti (balti, sarkani, zili vai zaļi) punkti. Šie punkti ir normāli ražošanas procesā un neietekmē attēlus.
• Neturiet fotokameru aiz LCD monitora.
• Nepakļaujiet fotokameru ilgstošai saules staru iedarbībai un neierakstiet ilgstoši pret sauli. Tas var bojāt iekšējo mehānismu. Ja saules stari fokusējas uz netālu priekšmetu, tas var aizdegties.
• LCD monitora aizmugurē un ap eņģes rotējošo vārpstu atrodas magnēts. Nenovietojiet LCD monitora tuvumā priekšmetus, kurus var viegli ietekmēt magnēts, piemēram, disketes vai kredītkart
es.
Aukstā vietā ekrānā var rasties paliekošs
• attēls. Tā nav darbības kļūme. Kad fotokameru ieslēdzat aukstā vietā, ekrāns uz brīdi var kļūt tumšs. Sasilstot fotokamerai, ekrāns darbosies normāli.
Piebildes par ilgstošu ieraksti
• Kad ilgstoši ierakstāt, paaugstinās fotokameras temperatūra. Ja temperatūra pārsniedz noteiktu līmeni, ekrānā atainojas zīme, un fotokamera automātiski izslēdzas. Ja barošana
15
izslēgusies, atstājiet fotokameru izslēgtu 10 minūtes vai ilgāk, lai temperatūra fotokamerā pazeminātos līdz drošam līmenim.
•Karstā vietā fotokameras temperatūra strauji paaugstinās.
• Kad fotokameras temperatūra paaugstinājusies, iespējams, pasliktināsies attēla kvalitāte. Pirms turpināsiet ierakstīt, ieteicams pagaidīt, līdz pazeminās fotokameras temperatūra.
• Fotokameras korpuss var sakarst. Tā nav darbības kļūme.
Piebildes par AVCHD View filmu* importēšanu datorā
Kad AVCHD View filmas importējat Windows operētājsistēmas datorā, izmantojiet “PMB” programmatūru CD-ROM diskā (kompl. iekļ.). * “AVCHD View filmas” ir filmas, kas
ierakstītas [AVCHD 60i/60p]/[AVCHD 50i/50p] režīmā, kas iestatīts [File Format] parametrā (113. lpp.).
Piebildes par filmu atainošanu citās ierīcēs
•Šī fotokamera izmanto MPEG-4 AVC/ H.264 High Profile, lai ierakstītu AVCHD formātā. Šajā fotokamerā AVCHD formātā ierakstītās filmas nevar atainot turpmāk minētajās ierīcēs. –Citas ierīces, kas ir savietojamas ar
AVCHD formātu, taču neatbalsta High Profile.
–Ierīces, kas nav savietojamas ar
AVCHD formātu. Šī fotokamera arī izmanto MPEG-4 AVC/H.264 Main Profile, lai ierakstītu MP4 formātā. Tādēļ šajā fotokamerā MP4 formātā ierakstītās filmas nevar atainot ierīcēs, kas neatbalsta MPEG-4 AVC/H.264.
• Diskus, kas ierakstīti HD attēla kvalitātē (augsta izšķirtspēja) var atainot tikai ar AVCHD formātu savietojamās ierīcēs. DVD atskaņotāji vai rakstītāji nevar atskaņot H
D attē tie nav savietojami ar AVCHD formātu. Turklāt, iespējams, DVD atskaņotāji vai rakstītāji neizgrūdīs HD attēla kvalitātes diskus.
la kvalitātes diskus, jo
16
Piebildes par fotokameras izmantošanu
• 1080 60p/50p filmas var atainot tikai savietojamās ierīcēs.
Par ierīcēm, kas savietojamas ar GPS (tikai SLT-A77V)
• Lai noteiktu, vai šī fotokamera atbalsta GPS funkciju, skatiet tās modeļa nosaukumu. Savietojama ar GPS: SLT-A77V Nav savietojama ar GPS: SLT-A77
• Izmantojiet GPS funkciju atbilstoši noteikumiem tajā valstī vai reģionā, kurā darbināt fotokameru.
• Ja neierakstāt vietas informāciju, iestatiet [GPS On/Off] uz [Off] (169. lpp.).
•Lidmašīnā noteikti izslēdziet fotokameru atbilstoši apkalpes norādījumiem.
Brīdinājums par autortiesībām
Televīzijas programmas, filmas, videoieraksti un citi materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām. Šādu materiālu neatļauta ierakste var būt autortiesību aizsardzības likumu pārkāpums.
Šajā pamācībā izmantotie attēli
Šajā pamācībā ilustrācijās izmantotie attēli ir reproducēti un nav ar šo fotokameru ierakstītie faktiskie attēli.
Par šajā pamācībā norādītajiem darbības datiem un tehniskajiem raksturlielumiem
Norādītie fotokameras darbības dati un tehniskie raksturlielumi iegūti mērījumos šādos apstākļos, izņemot situācijas, kas norādītas šajā pamācībā: 25ºC (77°F) temperatūrā un izmantojot akumulatoru, kas uzlādēts apmēram stundu pēc CHARGE lampiņas nodzišanas.
Modeļa nosaukums
Šajā pamācībā izskaidroti vairāki modeļi, kuru komplektācijā iekļauti dažādi objektīvi. Modeļa nosaukums atšķiras atkarībā no komplektācijā iekļautā objektīva. Pieejamais modelis atšķiras atkarībā no valsts/reģiona.
Modeļa nosaukums
SLT-A77/A77V – SLT-A77K/
A77VK SLT-A77Q/
A77VQ
Objektīvs
DT18-55mm
DT16-50mm
Piebildes par fotokameras izmantošanu
17
Fotokameras sagatavošana
Iesaiņojuma satura pārbaude
Vispirms pārbaudiet savas fotokameras modeļa nosaukumu (17. lpp.). Fotokameras komplektācijā iekļautie aksesuāri atšķiras atkarībā no tās modeļa. Iekavās norādīts skaits.
Kopējie aksesuāri
• Fotokamera (1)
• BC-VM10A akumulatora lādētājs (1)
•Strāvas vads (1) (nav iekļauts ASV un Kanādas modeļu komplektācijā)
•Uzlādējams aku m ula t or s NP- FM500H (1)
• USB kabelis (1)
• Pleca siksniņa (1)
• Bajonetes vāciņš (1) (piestiprināts pie fotokameras)
•Aksesuāru piestiprināšanas ligzdas vāciņš (1) (piestiprināts pie fotokameras)
• Okulāra uzmava (1) (piestiprināta pie fotokameras)
•CD-ROM (1) – Lietojumprogrammatūra, kas
paredzēta fo
• Lietošanas pamācība (1 ) (šī pamācība)
SLT-A77K/A77VK
• DT1 8-55mm tālummaiņas objektīvs (1)/priekšējais objektīva vāciņš (1)/ aizmugurējais objektīva vāciņš (1)
SLT-A77Q/A77VQ
• DT1 6-50mm tālummaiņas objektīvs (1)/priekšējais objektīva vāciņš (1)/ aizmugurējais objektīva vāciņš (1)/objektīva blende (1)
tokamer
ai
18
Ierīces daļas un taustiņi
Sīkāku informāciju par darbināšanu skatiet iekavās norādītajās lappusēs.
Priekšpuse
Fotokameras sagatavošana
A AF izgaismotājs (120)/taimera
lampiņa (155)
B Aizvara taustiņš (36) C Barošanas slēdzis (33) D Priekšējais vadības ritenis (102) E Tālvadības sensors (158) F Objektīva kont akti* G Spogulis* H Priekšskatījuma taustiņš (105) I Bajonete J Iebūvētā zibspuldze* (47, 135) K Mikrofons** (115)
L Režīma ritenis (42) M (zibspuldzes pacelšana)
taustiņš (47, 135)
N Bajonetes zīme (30) O Objektīva atbrīvošanas taustiņš
(31)
P Fokusēšanās režīma ritenis
(116, 122)
* Nepieskarieties tām. ** Neaizklājiet to filmas
ierakstes laikā. Pretējā gadījumā var rasties trokšņi vai samazināties skaļums.
19
Aizmugure
Ierīces daļas un taustiņi
A Okulāra uzmava (86) B Skatumeklētāja sensori (86) C Skatumeklētājs*
• Kad skatāties skatumeklētājā, aktivizējas skatumeklētāja režīms, kad vairs neskataties skatumeklētājā, aktivizējas LCD monitora režīms.
D Dioptriju noregulēšanas ritenis
(35)
E LCD monitors (79, 90, 159) F Gaismas sensors (178) G Daudzfunkciju selektors H Ierakstei: Fn (funkcija) taustiņš
(59, 60) Atainošanai: (attēla pagriešana) taustiņš (161)
20
I DISP (displejs) taustiņš (87,
159)
J (gudrais telekonverters)
taustiņš (153)/fokusa palielinātāja taustiņš (124)
K (ceļvedis fotokamerā)
taustiņš (70) Atainošanai: (izdzēšana) taustiņš (40)
L (atainošana) taustiņš (39)
* Nepieskarieties tam.
Augša
Ierīces daļas un taustiņi
Fotokameras sagatavošana
A Aksesuāru piestiprināšanas
ligzda ar automātisku fiksāciju (135)
B MENU taustiņš (62) C MOVIE taustiņš (38, 111) D FINDER/LCD taustiņš (179) E Displeja panelis (93) F (sērijveida ierakste)
taustiņš (51, 154)
G WB (baltās krāsas balanss)
taustiņš (148)
H (ekspozīcija) taustiņš (49) I ISO taustiņš (139) J Displeja paneļa izgaismošanas
taustiņš (93)
K Attēla sensora pozīcijas
zīme (118)
L Aizmugurējais vadības ritenis M Ierakstei: AF/MF (automātiskā
fokusēšanās/manuāla fokusēšana) taustiņš (126) Atainošanai: (palielināšana) taustiņš (55)
N Ierakstei: AEL (AE fiksēšana)
taustiņš (131)/SLOW SYNC taustiņš (136) Atainošanai: (attēlu indekss) taustiņš (56)
21
Malas/apakša
Ierīces daļas un taustiņi
A Mikrofona ligzda
• Kad pieslēdzat ārējo mikrofonu, iebūvētais mikrofons tiek automātiski izslēgts. Kad ārējais mikrofons saņem barošanu no ierīces, pie kuras tas ir pieslēgts, šim mikrofonam barošanu padod fotokamera .
B Pleca siksniņas piestiprināšanas
āķi
• Piestipriniet siksniņas abus galus pie fotokameras.
22
C (zibspuldzes sinhronizācija)
ligzda (137)
D REMOTE ligzda
•Kad RM-L1AM tālvadības pults (kompl. nav iekļ.) pieslēdzat pie fotokameras, iespraudiet tālvadības pults spraudni REMOTE ligzdā, l ai sakristu norādes uz spraudņa un REMOTE ligzdas. Pārliecinieties, ka tālvadības pults vads ir vērsts uz priekšu.
E Skaļrunis F DC IN ligzda
•Kad AC-PW10AM maiņstrāvas adapteru (kompl. nav iekļ.) pieslēdzat pie fotokameras, izslēdziet fotokameru, tad iespraudiet maiņstrāvas adaptera spraudni fotokameras DC IN ligzdā.
G HDMI ligzda (57, 167) H (USB) ligzda (191)
I Pieejas lampiņa (28) J Atmiņas kartes nodalījums (27) K Atmiņas kartes nodalījuma
vāciņš (27)
L Akumulatora nodalījums (27) M Akumulatora nodalījuma
vāciņš (27)
N Statīva piestiprināšanas ligzda
•Pieskrūvējiet statīvu ar skrūvi, kas īsāka nekā 5,5 mm (7/32 collas). Fotokameru nevarēs kārtīgi fiksēt pie statīva ar skrūvi, kas garāka nekā 5,5 mm (7/32 collas), un fotokamera var tikt bojāta.
Ierīces daļas un taustiņi
Fotokameras sagatavošana
23
Objektīvs
DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM (iekļauts SLT-A77K/A77VK komplektācijā)
DT 16-50mm F2.8 SSM (iekļauts SLT-A77Q/A77VQ komplektācijā)
Ierīces daļas un taustiņi
A Fokusēšanās gredzens B Tālummaiņas gredzens C Tālummaiņas fiksēšanas slēdzis D Fokusa attāluma zīme E Objektīva kontakti F Objektīva blendes zīme G Attāluma josla H Attāluma zīme I Fokusa attāluma josla J Fokusēšanās režīma slēdzis K Bajonetes zīme
• DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM/DT 16-50mm F2.8 SSM ir paredzēts Sony A-mount fotokamerām (modeļiem, kas aprīkoti ar APS-C izmēra attēla sensoru).
24
Šos objektīvus nevar izmantot 35mm formāta fotokamerās.
• Par objektīviem, kas nav DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM/DT 16-50mm F2.8 SSM, skatiet objektīva komplektācijā iekļautajā lietošanas pamācībā.
Akumulatora uzlādēšana
Uzlādēšanas laiks Apmēram
175 minūtes
Spraudnis
pie maiņstrāvas rozetes
CHARGE lampiņa
Kad pirmo reizi izmantojat fotokameru, noteikti uzlādējiet NP-FM500H “InfoLITHIUM” akumulatoru (kompl. iekļ.). “InfoLITHIUM” akumulatoru iespējams uzlādēt pat tad, ja tas nav pilnībā izlādēts. Iespējams izmantot arī nepilnīgi uzlādētu akumulatoru.
Ievietojiet akumulatoru
1
lādētājā.
Piespiediet akumulatoru , līdz tas fiksējas ar klikšķi.
Pieslēdziet akumulatora
2
lādētāju pie maiņstrāvas rozetes.
Izgaismojas: notiek uzlādēšana Nodziest: uzlādēšana ir pabeigta
• Kad 25°C (77°F) temperatūrā uzlādējat pilnībā izlādētu akumulatoru.
• CHARGE lampiņa nodziest, kad uzlādēšana ir pabeigta.
Fotokameras sagatavošana
ASV un Kanādas modeļiem
CHARGE lampiņa
Citu valstu/reģionu modeļiem
25
Akumulatora uzlādēšana
Piebildes
•Uzlādēšanas laiks atšķiras atkarībā no akumulatora atlikušās kapacitātes vai uzlādēšanas apstākļiem.
• Ieteicams uzlādēt akumulatoru 10°C - 30°C (50°F - 86°F) temperatūrā. Ārpus šī temperatūras diapazona, iespējams, nevarēs efektīvi uzlādēt akumulatoru.
•Pieslēdziet lādētāju pie viegli pieejamas maiņstrāvas rozetes.
26
Akumulatora/atmiņas kartes (kompl. nav iekļ.) ievietošana
Kamēr pabīdāt akumulatora
1
nodalījuma vāciņa atvēršanas sviru, atveriet vāciņu.
Kārtīgi ievietojiet
2
akumulatoru līdz galam, kamēr ar tā stūri piespiežat fiksēšanas sviru.
Fiksēšanas svira
Aizveriet vāciņu.
3
Kamēr pabīdāt atmiņas
4
kartes nodalījuma vāciņu, atveriet vāciņu.
Fotokameras sagatavošana
27
Akumulatora/atmiņas kartes (kompl. nav iekļ.) ievietošana
Ievietojiet atmiņas karti.
5
•Vēršot nošķelto stūri, kā parādīts ilustrācijā, ievietojiet atmiņas karti, līdz tā fiksējas ar klikšķi.
Pārliecinieties, ka nošķeltais stūris ir
Aizveriet vāciņu.
6
Lai izņemtu akumulatoru
Izslēdziet fotokameru un bultas virzienā pabīdiet fiksēšanas sviru. Nenometiet akumulatoru.
Fiksēšanas svira
Lai izņemtu atmiņas karti
Pārliecinieties, ka pieejas lampiņa nav izgaismota, tad atveriet vāciņu un vienreiz piespiediet atmiņas karti.
Lai pārbaudītu akumulatora atlikušo lādiņu
Komplektācijā iekļautais akumulators ir litija jonu akumulators, kas ar fotokameru apmainās ar informāciju par darbināšanas apstākļiem. Atlikušais akumulatora lādiņš tiek atainots procentuāli atbilstoši fotokameras darbības apstākļiem.
pareizi vērsts.
28
Akumulatora/atmiņas kartes (kompl. nav iekļ.) ievietošana
“Battery
Akumulatora lādiņš
Daudz maz
exhausted.”
Nevar ierakstīt attēlus.
Pieejamās atmiņas kartes
Turpmāk norādītās atmiņas kartes ir savietojamas ar šo fotokameru. Tomēr netiek garantēta visu atmiņas karšu darbība ar šo fotokameru.
Atmiņas karšu tipi Fotoattēli Filmas Šajā pamācībā
Memory Stick PRO Duo (Mark2) Memory Stick PRO-HG Duo SD atmiņas karte (4. klases vai
SDHC atmiņas karte (4. klases vai
SDXC atmiņas karte (4. klases vai
• MultiMediaCard nevar izmantot.
Piebilde
• SDXC atmiņas kartē ierakstītos attēlus nevar importēt vai atainot datorā vai AV ierīcē, kas nav savietojama ar exFAT. Pirms pieslēgšanas pie šīs fotokameras pārliecinieties, ka ierīce ir savietojama ar exFAT. Ja fotokameru pieslēgsiet pie nesavietojamas ierīces, iespējams, tiksiet aicināti formatēt atmiņas karti. Nekādā gadījumā neformatējiet karti, kad šādi aicināti, pretējā gadījumā tiks izdzēsti visi dati atmiņas kartē. (exFAT ir failu sistēma, ko izmanto SDXC atmiņas kartēs.)
ātrāka)
ātrāka)
ātrāka)
Memory Stick
PRO Duo
SD karte
Fotokameras sagatavošana
29
Objektīva piestiprināšana
Bajonetes vāciņš
Noņemiet bajonetes vāciņu no
1
Priekšējais objektīva vāciņš
fotokameras un aizmugurējo vāciņu no objektīva.
Ātri nomainiet objektīvu, lai putekļi un netīrumi neiekļūtu fotokamerā.
• Pirms iera kstes noņemiet priekšējo objektīva vāciņu.
Aizmugurējais objektīva vāciņš
Uzstādiet objektīvu, lai
2
sakristu oranžās zīmes (bajonetes zīmes) uz objektīva un fotokameras.
Oranžās zīmes
Pulksteņa rādītāju kustības
3
virzienā pagrieziet objektīvu, līdz tas fiksējas ar klikšķi.
• Noteikti objektīvu piestipriniet taisni.
Piebildes
• Kad piestiprināt objektīvu, nepiespiediet objektīva atbrīvošanas taustiņu.
• Nepiestipriniet objektīvu ar spēku.
• E-mount objektīvi nav savietojami ar šo fotokameru.
• Kad izmantojat objektīvu, kuram ir statīva pies tiprināšanas ligzda, piestipriniet pie tā statīvu, lai kompensētu objektīva svaru.
•Kad pārnēsājat fotokameru ar piestiprinātu objektīvu, noteikti stingri turiet gan fotokameru, gan objektīvu.
30
Loading...
+ 214 hidden pages