Sony HDR-AS20 Users guide [et]

4-542-974-11(1) (EE)
Digitaalne salvestav HD-videokaamera
Käsiraamat
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
HDR-AS20
Indeks
EE
© 2014 Sony Corporation

Selle käsiraamatu kasutamine

zPiirkonna määramine
Piirkonna valimisega saate seadistada kella külastatava riigi kohalikule ajale. Piirkonnad määratakse Greenwichi (GMT) ajavahe järgi. Vaadake ka „Maailma ajavahed” (lehekülg 75).
t
Seadistamiskuva
Vaikeseadistust tähistab .
Näitab kaamera õige toimingu jaoks asjakohaseid ettevaatusabinõusid ja piiranguid.
z Tähistab kasulikku teavet.
Klõpsake paremal oleval nupul, et minna vastavale lehele. See on mugav, kui otsite funktsiooni, mida soovite vaadata.
4-542-974-11(1) (EE)
Digitaalne salvestav HD-videokaamera
Käsiraamat
Sisukord
Toimingute
otsing
Teabe otsimine funktsiooni järgi.
Teabe otsimine toimingu järgi.
Seadistuste
otsing
Teabe otsimine seadistatavate üksuste järgi.
Indeks
Teabe otsimine märksõna järgi.
Selles käsiraamatus kasutatud tähised
Salvestusrežiim
Saate määrata pildi eraldusvõime ja kaadrikiiruse lmimiseks. Seadistamiseks valige kõigepealt [SETUP].
1 Vajutage suvandi [SETUP] kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
2 Vajutage suvandi [VIDEO] (Salvestusrežiim) kuvamise ajal nuppu ENTER.
3 Vajutage salvestusrežiimi valimiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
01 Määrab kuu.
Ekraan Salvestatud pilt Eraldusvõime
Kõrgeim eraldusvõime / sujuv pilt salvestatuna 2-kordse
01 Määrab päeva.
kaadrikiirusega
Kõrgeim eraldusvõime 1920×1080 30p/25p
00 Määrab tunni.
Kõrge eraldusvõime 1280×720 30p/25p
00 Määrab minutid.
Määrab piirkonna, kus kaamerat kasutate. (Piirkonnad määratakse
GMT+0
Greenwichi (GMT) ajavahe järgi).
Märkused
• Kui määrate GPS-i logi olekuks [ON], kohandab kaamera kuupäeva, kellaaega ja piirkonda võtterežiimi ajal automaatselt.
Jäädvustamise
Taasesituse
kaadrikiirus
kaadrikiirus
1920×1080 60p/50p 60p/50p
30p/25p
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
2
Märkused kaamera
Teave kuvatava keele kohta
Ekraanipaneel kuvatakse ainult inglise keeles. Muud keeled pole saadaval.
kasutamise kohta
Märkused salvestamise/taasesitamise ja ühendamise kohta
• Enne salvestamise alustamist tehke proovisalvestus, et veenduda kaamera korrektses töös.
• Piltide taasesitamiseks ühendage kaamera mikro-HDMI-kaabli (müüakse eraldi) abil teise seadmega.
• Kaamera pole ei tolmu-, pritsme- ega veekindel. Lugege enne kaamera kasutamist jaotist „Ettevaatusabinõud” (leht 61).
• Vältige kaamera sattumist vette. Kui kaamerasse satub vesi, võib see põhjustada talitlushäiret. Mõnel juhul ei saa kaamerat parandada.
• Ärge suunake kaamerat päikese ega muu heleda valgusallika poole. See võib põhjustada talitlushäireid.
• Ärge kasutage kaamerat tugevaid raadiolaineid tekitava või kiirgust väljastava koha lähedal. Sellises kohas ei pruugi kaamera korralikult salvestada või pilte taasesitada.
• Kaamera kasutamine liivastes või tolmustes kohtades võib põhjustada talitlushäireid.
• Niiskuse kondenseerumisel eemaldage see enne kaamera kasutamist (leht 61).
• Ärge kaamerat raputage ega lööge. See võib põhjustada talitlushäiret ja piltide salvestamine ei pruugi õnnestuda. Lisaks võib mälukaart muutuda kasutuks või pildiandmed kahjustuda.
• Kui ühendate kaamera kaabli abil teise seadmega, sisestage ühenduspistik kindlasti õigesti. Pistiku jõuga liidesesse surumine kahjustab liidest ja võib põhjustada kaamera talitlushäireid.
• Muude kui selle kaameraga tehtud, redigeeritud või koostatud filmide taasesitus pole tagatud.
• NTSC/PAL-i vahetamisel muutuvad salvestusrežiimis valitavad seadistusväärtused selle kohaselt. Selles juhendis on näidatud nii [NTSC] kui ka [PAL]-i seadistusväärtused.
Kaamera temperatuur
Kaamera võib pideva kasutamise tagajärjel soojeneda, kuid see pole talitlushäire.
Ülekuumenemiskaitse
Olenevalt kaamera ja aku temperatuurist ei pruugi filmide salvestamine õnnestuda või võib toide kaamera kaitsmiseks automaatselt välja lülituda. Enne toite väljalülitumist või kui filme ei saa salvestada, kuvatakse ekraanipaneelil teade.
Märkused aku kohta
• Laadige akut enne esmakordset kasutamist.
• Akut saate laadida isegi siis, kui see pole täiesti tühjenenud. Lisaks saate kasutada ka osaliselt laetud akut.
• Täpsemat teavet akude kohta leiate jaotisest leht 59.
Märkused ekraanipaneeli ja objektiivi kohta
• Ekraanipaneeli või objektiivi jätmine pikaks ajaks otsese päikesevalguse kätte võib põhjustada talitlushäireid. Olge kaamera asetamisel akna lähedale või õue ettevaatlik.
• Ärge vajutage ekraanipaneelile. See võib põhjustada talitlushäire.
Piltide ühilduvus
• See kaamera toetab filmifailivormingut MP4. Siiski pole tagatud, et kõik MP4-ga ühilduvad seadmed saavad selle kaameraga salvestatud pilte taasesitada.
• Kaamera vastab JEITA(Japan Electronics and Information Technology Industries Association) kehtestatud universaalstandardile DCF (Design rule for Camera File system).
Autoriõiguse hoiatus
Telesaated, filmid, videolindid ja muud materjalid võivad olla kaitstud autoriõigustega. Selliste materjalide loata salvestamine võib rikkuda autorikaitseseaduse sätteid.
Kahjustatud sisu või nurjunud salvestamist ei kompenseerita
Sony ei saa kompenseerida salvestamise nurjumist ega salvestatud sisu kaotsiminekut või kahjustumist, mis on põhjustatud kaamera või mälukaardi vms talitlushäirest.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
Jätkub r
EE
3
Selles käsiraamatus kasutatud joonised ja pildid
• Selles käsiraamatus näidetena kasutatud pildid on reprodutseeritud, mitte tegelikud kaameraga tehtud pildid.
• Selles juhendis on Andmekandja Memory Stick Micro ja microSD-mälukaart viidatud kui „mälukaart”.
• Disaini ja spetsifikatsioone võidakse ette teatamata muuta.
ZEISSi objektiiv
Kaamera on varustatud ZEISSi objektiiviga, mis võimaldab teha teravaid suurepärase kontrastiga pilte. Kaamera objektiiv on valmistatud kvaliteeditagamissüsteemi alusel, mille Carl Zeiss on sertifitseerinud Carl Zeissi Saksamaal kehtestatud kvaliteedistandardite järgi.
Märkused teistes seadmetes taasesitamise kohta
• Kaamera ühildub HD-kvaliteediga (kõrglahutus) piltide salvestamiseks profiiliga MPEG-4 AVC/ H.264 Main Profile. Seetõttu ei saa kaamera abil HD-kvaliteediga (kõrglahutus) salvestatud pilte taasesitada seadmetes, mis profiiliga MPEG-4 AVC / H.264 ei ühildu.
• Selle kaameraga salvestatud filmide taasesitus ei pruugi olla muudes seadmetes peale selle kaamera normaalne. Peale selle ei pruugita teiste seadmetega salvestatud filme selles kaameras õigesti taasesitada.
Traadita võrgu funktsioon
• Kaamerasse sisseehitatud traadita võrgu funktsioon on tunnistatud vastavaks Wi-Fi Alliance’i (WFA) kehtestatud Wi-Fi­seadistustele.
• Olenevalt piirkonnast ei pruugi juurdepääs traadita kohtvõrgule (LAN) olla saadaval, võib nõuda eraldi teenusetasu, side võib olla blokeeritud või selles esineda perioodilisi katkestusi. Üksikasju küsige oma traadita kohtvõrgu (LAN) administraatorilt ja/või teenusepakkujalt.
• Sony ei vastuta mingil määral võrguteenuse pakkumise eest. Sonyl pole absoluutselt mingit vastutust kahjude eest, mis võivad tuleneda võrguteenuse kasutamisest, isegi kui nõude on esitanud kolmas osapool.
• Me ei võta endale mingit vastutust ühegi kahjustuse eest, mille on põhjustanud lubamatu juurdepääs kaamerale, selle lubamatu kasutamine või kaamerasse laaditud sihtpunktid seoses selle kaotamise või vargusega.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
Teave traadita kohtvõrgu (LAN) toodete kasutamise turvalisuse kohta
Traadita võrgu funktsiooni kasutamisel on oluline rakendada turvalisust. Sony ei anna garantiid ega vastuta mingite kahjude eest, mis on tulenenud ebapiisava turbe rakendamisest või traadita võrgu funktsiooni kasutamisest.
EE
4

Kaamera nautimine

Nautige tarvikuid kasutades rohkem
Juhtrauakinnitus ja Juhtrauakinnitus ja Veekindel ümbris
Randmepael ja Veekindel ümbris
Käepide LCD-ekraaniga
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
5

Sisukord

Märkused kaamera kasutamise kohta
Selle käsiraamatu kasutamine···············································2 Märkused kaamera kasutamise kohta································3 Kaamera nautimine···································································5 Toimingute otsing ·····································································9 Seadistuste otsing ·································································· 10 Seadme osad ············································································12
Alustamine
Kaasasolevate esemete kontrollimine····························· 13 Aku sisestamine······································································· 14 Mälukaardi sisestamine ························································16 Salvestusrežiim ········································································ 18 SteadyShot ················································································ 19 Ümberpööramine ···································································20 Stseen·························································································· 21 Fotode intervalliga salvestamine······································22 Lennurežiim ··············································································23 Toite automaatne väljalülitamine····································· 24 Piiks ······························································································25 Kuupäeva ja kellaaja seadistus··········································· 26 Suveaja seadistus···································································· 27 USB-toiteallikas········································································ 28 NTSC/PAL··················································································· 29 Seadistuste lähtestamine····················································· 30 Vorming······················································································ 31 Tarvikute kasutamine ···························································· 32
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
6
Jäädvustamine
Jäädvustamine········································································· 37
Vaatamine
Piltide vaatamine teleris·······················································39
Traadita võrk (Wi-Fi)
Nutitelefoniga ühendamiseks ettevalmistamine········ 40 Nutitelefoniga ühendamine ···············································41 Reaalajavaate kaugjuhtimisseadmega
ühendamine················································································ 44 Wi-Fi kaugjuhtimise pult ······················································ 46 Kopeerimine ············································································· 47
Sisukord
otsing
Arvuti
Tõrkeotsing
Seadistuste
otsing
Kasulikud funktsioonid kaamera ühendamisel arvutiga······················································································· 48
Arvuti ettevalmistamine······················································· 49 Tarkvara PlayMemories Home käivitamine···················51
Indeks
Tõrkeotsing ···············································································52 Hoiatusnäidikud ja -teated··················································56
EE
7
Muud
Indeks
Salvestusaeg ·············································································57 Aku ·······························································································59 Kaamera kasutamine välismaal·········································· 60 Ettevaatusabinõud ································································· 61 Spetsifikatsioonid ··································································· 63
Sisukord
Indeks ·························································································· 65
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
8

Toimingute otsing

Filmide ja fotode jäädvustamine
Filmi failisuuruse muutmine
Piltide kustutamine
Kuupäeva, kellaaja ja piirkonna muutmine
Algsed seadistused
Teleris vaatamine
Kasutamine nutitelefoni või tahvelarvutiga
Jäädvustamine··········································································· 37
Salvestusrežiim·········································································· 18
Saate kaameraga ühendatud arvutist kustutada iga pildifaili.
Kuupäeva ja kellaaja seadistus······································· 26
otsing
Seadistuste lähtestamine··················································· 30
Piltide vaatamine teleris······················································ 39
Seadistuste
otsing
Wi-Fi kaugjuhtimine······························································· 46
Piltide kopeerimine kaamerast nutitelefoni
Reaalajavaate kaugjuhtimisseadmega kasutamine
Piltide üleslaadimine võrguteenusesse
Kopeerimine ················································································ 47
Reaalajavaate kaugjuhtimisseadmega ühendamine ················································································ 44
Nutitelefoniga ühendamine ············································ 41
Indeks
EE
9

Seadistuste otsing

Nupp PREV
Nupp NEXT
Nupp REC/ENTER
Seadistatavad üksused
Klõpsake üksusel, et minna vastavale lehele.
Üksused Ekraan Vaikesäte
Salvestusrežiim VIDEO HQ (1920 × 1080/30p)
SteadyShot STEDY ON
Ümberpööramine FLIP OFF
Stseen SCENE NORML
Fotode intervalliga salvestamine LAPSE 5 s
Wi-Fi kaugjuhtimise pult Wi-Fi ON
Kopeerimine* SHARE
Lennurežiim PLANE OFF
Toite automaatne väljalülitamine A.OFF 60 s
Piiks BEEP ON
Kuupäeva ja kellaaja seadistus DATE 2014/1/1 00:00 GMT+0
Suveaja seadistus DST OFF
USB-toiteallikas USBPw ON
NTSC/PAL V.SYS NTSC
Seadistuste lähtestamine RESET
Vorming FORMT
* Saate režiimi muuta, kasutades nutitelefoni, kui kaamera on Wi-Fi kaugjuhtimise funktsiooni seatud.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
• Ekraanipaneel kuvatakse ainult inglise keeles. Muud keeled pole saadaval.
Üksuseid saate seadistada kaamera kolme järgmise nupu abil. NEXT*: Liigub järgmisse menüüsse PREV*: Liigub eelmisse menüüsse ENTER: Avab menüü
* Nii nuppu NEXT kui ka PREV kasutatakse menüü
Märkused
Üksuste seadistamine
muutmiseks. Selles juhendis kasutame kirjeldamiseks tavaliselt nuppu NEXT. Kui kasutame ainult nuppu PREV, kirjeldame seda nupuna PREV.
Jätkub r
10
Indeks
EE
1 Vajutage toite sisselülitamiseks nuppu NEXT või PREV.
Toite väljalülitamiseks valige suvand [PwOFF] ja vajutage nuppu ENTER.
2 Vajutage suvandi [SETUP] kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
3 Vajutage seadistatava üksuse kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
Menüüsse [SETUP] naasmiseks valige suvand [BACK] ja vajutage nuppu ENTER.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
11
EE

Seadme osad

A REC/juurdepääsulamp B Nupp REC (video/foto)
Nupp ENTER (menüü avamine)
C Lüliti b REC HOLD*
1
D Ekraanipaneel E Kõlar F Nupp PREV G Nupp NEXT H Mikrofonid I Objektiiv J Liitmikukate K m Mikrofonipistik* L Laiendusliitmik*
2
3
M CHG laadimislamp N HDMI OUT-pistik O Mitmeotstarbeline/mikro-USB-liides*
4
P Aku-/mälukaardipesa kate Q Mälukaardi sisestamise pesa R Aku väljalükkamise nupp S Aku sisestamise pesa
*1Kasutatakse juhuslike toimingute vältimiseks.
Nupu REC lukustamiseks lükake b suunas. Vabastamiseks lükake vastassuunas.
2
Kui ühendatud on väline mikrofon (müüakse
*
eraldi), ei saa heli sisseehitatud mikrofoni kaudu salvestada.
3
Kasutatakse tarvikute ühendamiseks.
* *4Toetab mikro-USB-ga ühilduvaid seadmeid.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
12
EE

Kaasasolevate esemete kontrollimine

Veenduge, et komplektis on järgmised esemed. Sulgudes olev arv näitab kaasasolevate esemete kogust.
• Kaamera (1)
• Mikro-USB-kaabel (1)
• Laetav aku (NP-BX1) (1)
Sisukord
• Veekindel ümbris (SPK-AS2) (1)
• Kleepkinnitus (VCT-AM1) Kinnitusklamber (1)
Lame kleepkinnitus (1)
Kumer kleepkinnitus (1)
• Käsiraamat (see juhend) Asub kaamera sisemälus.
• Trükitud dokumentatsioon
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
13
EE

Aku sisestamine

zToite automaatse väljalülitamise funktsiooni seadistamine
Valige ekraanilt [SETUP] suvand [A.OFF], seejärel seadistage toite automaatse väljalülitumise funktsioon. Vaikeseadistus on [60 s]. Vajaduse korral muutke seadistust. Üksikasju vaadake jaotisest „Toite automaatne väljalülitamine” (leht 24).
CHG laadimislamp
Mikro-USB­kaabel (komplektis)
Sisestage lõpuni
1 Lükake aku-/mälukaardipesa katet noole
suunas, seejärel avage kate.
2 Sisestage aku.
Veenduge, et aku oleks õigetpidi, seejärel lükake seda sisestamiseks vastu aku väljalükkamise nuppu, kuni aku nupp lukustub.
3 Sulgege kaas.
Sisukord
otsing
Aku laadimine
1 Lülitage kaamera toide välja.
Kui kaamera on sisse lülitatud, siis laadida ei saa.
2 Ühendage kaamera mikro-USB-kaabli
(komplektis) abil arvutiga, mis on sisse lülitatud.
Süttib laadimislamp CHG.
3 Kui laadimine on lõppenud, katkestage
kaamera ja arvuti vahel USB-ühendus (leht 49).
Laadimine on lõppenud, kui laadimislamp CHG kustub (täis laetud) (leht 59).
Jätkub r
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
14
Märkused
zSeinakontaktist (pistikupesa) laadimine
USB-laadija AC-UD20 (müügil eraldi) abil saate akut laadida seinakontaktist (pistikupesa seinas). Laadija ühendamiseks kasutage mikro-USB-kaablit (komplektis).
zKui kaua võtab laadimine aega?
Laadimisaeg
• Täiesti tühja aku laadimiseks vajalik aeg temperatuuril 25 °C. Laadimine võib teatud asjaoludel või tingimustes kesta kauem.
* Kiiresti saab laadida USB-laadija AC-UD20 abil (müüakse eraldi). Laadija ühendamiseks kasutage
mikro-USB-kaablit (komplektis).
Aku Arvuti kaudu AC-UD20* kaudu (müüakse eraldi)
NP-BX1 (komplektis) Ligikaudu 245 min Ligikaudu 175 min
zAku laetuse kontrollimine
Ekraanipaneeli paremas ülanurgas kuvatakse laetusenäidik.
• Kuvatav laetusenäidik ei pruugi mõnes olukorras õige olla.
• Õige laetusenäidiku ilmumine võtab aega umbes ühe minuti.
Kõrge Madal
• Selle kaameraga saab kasutada ainult X-tüüpi akut.
• Lülitage laadimise ajaks kaamera välja.
• Ärge rakendage kaamerale jõudu, kui ühendate seda arvutiga. See võib kaamerat või arvutit kahjustada.
• Kui ühendate kaamera sülearvutiga, mis pole vooluvõrgus, võib sülearvuti aku kiiresti tühjeneda. Ärge jätke kaamerat pikaks ajaks arvutiga ühendusse.
• Aku laadimine või ühendamine kohandatud või iseehitatud arvutitega pole tagatud. Olenevalt kasutatava USB-seadme tüübist ei pruugi laadimine korralikult toimida.
• Kõigi arvutitega pole töö tagatud.
• Kui te kaamerat pikema aja jooksul kasutada ei kavatse, laadige seda aku jõudluse säilitamiseks vähemalt kord iga 6–12 kuu järel.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
15
EE

Mälukaardi sisestamine

microSD-kaart
„Memory Stick Micro (Mark2)” media
Kirjadega pool
Liidesega külg
A
B
zMälukaardi väljutamine
Avage kate, seejärel suruge korraks kergelt mälukaardile.
zMillist tüüpi mälukaarte saab selle kaameraga kasutada?
• Kõigi mälukaartidega pole töö tagatud.
Mälukaartide tüübid SD Speed Class Nimetus selles käsiraamatus
„Memory Stick Micro (Mark2)” media
„Memory Stick Micro” media
microSD-mälukaart
Class 4 või kiirem microSD-kaartmicroSDHC-mälukaart
microSDXC-mälukaart
1 Lükake aku-/mälukaardipesa katet noole
suunas, seejärel avage kate.
2 Sisestage mälukaart, kuni see paika klõpsab.
microSD-kaart: sisestage A suunas. Andmekandja Memory Stick Micro (M2): sisestage B suunas.
• Kui ekraanipaneelil kuvatakse teade [WAIT], siis oodake, kuni see kaob.
• Sisestage mälukaart otse õiges suunas, muidu ei pruugi kaamera seda tuvastada.
3 Sulgege kaas.
Sisukord
otsing
Jätkub r
Seadistuste
otsing
Indeks
EE
16
Märkused
• Mälukaardi stabiilseks tööks on soovitatav mälukaart vormindada, kui kasutate seda esimest korda selle kaameraga (leht 31). Vormindamine kustutab mälukaardilt kõik sellele salvestatud andmed ja neid ei saa taastada.
• Salvestage mälukaardil olevad tähtsad andmed enne mälukaardi vormindamist muule andmekandjale, näiteks arvutisse.
• Kui sisestate mälukaardi pessa valetpidi, võivad mälukaart, mälukaardipesa või pildiandmed kahjustuda.
• Ärge sisestage mälukaardipessa midagi muud kui sobivas suuruses mälukaart. Muidu võib tekkida talitlushäire.
• Mälukaardi sisestamisel või väljutamisel olge ettevaatlik, et see ei pudeneks välja ega kukuks maha.
• Kaamera töö on tagatud temperatuurivahemikus –10 kuni 40 °C. Olenevalt mälukaarditüübist võib tagatud töötemperatuur siiski erineda. Üksikasju vaadake mälukaardiga kaasas olevast kasutusjuhendist.
• microSDXC-mälukaardile salvestatud pilte ei saa edastada arvutisse ega esitada arvutis või AV-seadmes, mis ei ühildu exFAT-iga* (USB-ühenduse kaudu). Enne ühendamist veenduge, et seade ühildub exFAT-iga. Kaamera ühendamisel exFAT-iga ühildumatu seadmega võidakse kuvada mälukaardi vormindamise viip. Ärge vormindage mälukaarti, sest muidu lähevad kõik andmed kaduma. * exFAT on failisüsteem, mida kasutavad microSDXC-mälukaardid.
Sisukord
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
17
EE

Salvestusrežiim

t
Seadistamiskuva
Saate määrata pildi eraldusvõime ja kaadrikiiruse filmimiseks. Seadistamiseks valige kõigepealt [SETUP].
1 Vajutage suvandi [SETUP] kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
2 Vajutage suvandi [VIDEO] (Salvestusrežiim) kuvamise ajal nuppu ENTER. 3 Vajutage salvestusrežiimi valimiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
Sisukord
Ekraan Salvestatud pilt Eraldusvõime
Kõrgeim eraldusvõime / sujuv pilt salvestatuna 2-kordse kaadrikiirusega
Kõrgeim eraldusvõime 1920×1080 30p/25p
Kõrge eraldusvõime 1280×720 30p/25p
Aegluubis pilt salvestatuna 2-kordse kaadrikiirusega
Üliaegluubis pilt salvestatuna 4-kordse kaadrikiirusega
Standarderaldusvõime 640×480 30p/25p 30p/25p
1920×1080 60p/50p 60p/50p
1280×720 60p
1280×720 120p
Jäädvustamise kaadrikiirus
Taasesituse kaadrikiirus
otsing
30p/25p
Seadistuste
otsing
30p
Indeks
Märkused
• Pidev filmimisaeg on ligikaudu 13 tundi. Režiimis [SLOW] on see ligikaudu 6,5 tundi. Režiimis [SSLOW] on see ligikaudu 3 tundi.
• Kui valite suvandi [SSLOW], ei jõustu SteadyShot isegi siis, kui suvand SteadyShot on seatud olekusse [ON].
• Jäädvustamise ajal ei salvestata heli järgmistel juhtudel. – Valitud on [SSLOW] (720 120p), [SLOW] (720 60p).
• Kui salvestusrežiimiks on valitud [VGA], muutub vaatenurk teiste salvestusrežiimidega võrreldes kitsamaks.
• Kaadrikiirus oleneb seadistusest NTSC/PAL (leht 29).
• Kui seadistus NTSC/PAL on lülitatud suvandile [PAL], siis kaadrikiirust ei kuvata.
Naaseb menüüsse [VIDEO].
18
EE

SteadyShot

t
Seadistamiskuva
Jäädvustamise ajaks saate aktiveerida kaamera värisemise vähendamise. Seadistamiseks valige kõigepealt [SETUP].
1 Vajutage suvandi [SETUP] kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
2 Vajutage suvandi [STEDY] (SteadyShot) kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel
vajutage nuppu ENTER.
3 Vajutage seadistuse valimiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage nuppu ENTER.
Kasutab funktsiooni SteadyShot. (Väljanurk: 120°)
Sisukord
Ei kasuta funktsiooni SteadyShot. (Väljanurk: 170°)
Naaseb menüüsse [STEDY].
Märkused
• Väljanurga vaikesäte on 120°. Laiema väljanurga jaoks seadistage suvand [STEDY] olekusse [OFF].
• Kui salvestusrežiimiks on valitud [SSLOW], funktsioon SteadyShot ei rakendu.
• SteadyShot pole saadaval, kui kaamera on seatud fotorežiimile.
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
19
EE

Ümberpööramine

t
Seadistamiskuva
zTeave ümberpööramisfunktsiooni kohta
Kui ümberpööramisfunktsioon on seatud valikule [ON], kuvatakse seadistusteabes [FLIP] pildistamisrežiimi muutmisel. Kaamera kasutamisel tavaasendis salvestatakse pildid tagurpidi.
Pildi saab salvestada tagurpidi. See funktsioon on kasulik, kui kaamera on kinnitatud tagurpidi. Seadistamiseks valige kõigepealt [SETUP].
1 Vajutage suvandi [SETUP] kuvamiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage
nuppu ENTER.
2 Vajutage suvandi [FLIP] (Ümberpööramine) kuvamiseks nuppu NEXT,
seejärel vajutage nuppu ENTER.
3 Vajutage seadistuse valimiseks nuppu NEXT, seejärel vajutage nuppu ENTER.
Pöörab pilti vertikaalselt ning vahetab vasaku ja parema helikanali vahel.
Sisukord
Ei pööra pilti ümber.
Naaseb menüüsse [FLIP].
otsing
Seadistuste
otsing
Indeks
20
EE
Loading...
+ 46 hidden pages