SIEMENS LD96DAM50 User Manual [nl]

Afzuigkap
LD96DAM50
VLHPHQVKRPHEVKJURXSFRPZHOFRPH
Gebruiksaanwijzing
5HJLVWHU \RXU SURGXFW RQOLQH
Inhoudsopgave
Gebruiksaanwijzing
8 Gebruik volgens de voorschriften . . . . . . . . . . . 3
nl
8Gebruik volgens de
( Belangrijke veiligheidsvoorschriften . . . . . . . . . 4
7 Milieubescherming. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Energie besparen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Milieuvriendelijk afvoeren . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Ç Gebruiksmogelijkheden . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Gebruik met afvoerlucht . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
Circulatiefunctie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6
* Het apparaat leren kennen . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Bedieningspaneel. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
K Voor het eerste gebruik . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
Eerste gebruik . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7
1 Apparaat bedienen. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Apparaat naar uit-/inschuiven . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Ventilator instellen . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Intensief-stand . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Naloop ventilator . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
Verlichting . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8
2 Reinigen en onderhouden . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Verzadigingsindicatie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
Verzadigingsindicaties terugzetten . . . . . . . . . . . . . . . 11
3 Wat te doen bij storingen? . . . . . . . . . . . . . . . . 11
4 Servicedienst . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
_ Toebehoren. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 12
Produktinfo
Meer informatie over producten, accessoires, onderdelen en diensten vindt u op het internet: www.siemens-home.bsh-group.com en in de online­shop: www.siemens-home.bsh-group.com/eshops
voorschriften
Gebrui k vol gens de voor schri f t en
Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door. Alleen dan kunt u uw apparaat goed en veilig bedienen. Bewaar de gebruiksaanwijzing voor later gebruik of om door te geven aan een volgende eigenaar.
De veiligheid is alleen gewaarborgd bij een deskundige montage volgens de montagehandleiding. De installateur is verantwoordelijk voor een goede werking op de plaats van opstelling.
Dit toestel is alleen bestemd voor huishoudelijk gebruik en de huiselijke omgeving. Het apparaat is niet voor buitengebruik bestemd. Zorg ervoor dat het toestel altijd onder toezicht wordt gebruikt. De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade als gevolg van onjuist gebruik of onjuiste bediening.
Dit apparaat is bestemd voor gebruik tot op hoogten van maximaal 2.000 meter boven zeeniveau.
Ten aanzien van de afvoerlucht dienen de overheids- en wettelijke voorschriften (zoals lokale bouwverordeningen) in acht te worden genomen.
Dit toestel kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en door personen met beperkte fysieke, sensorische of geestelijke vermogens of personen die gebrek aan kennis of ervaring hebben, wanneer zij onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of geleerd hebben het op een veilige manier te gebruiken en zich bewust zijn van de risico's die het gebruik van het toestel met zich meebrengt.
Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en onderhoud van het toestel mogen niet worden uitgevoerd door kinderen, tenzij zij 15 aar of ouder zijn en onder toezicht staan.
Zorg ervoor dat kinderen die jonger zijn dan 8 jaar uit de buurt blijven van het toestel of de aansluitkabel.
Controleer het apparaat na het uitpakken. Niet aansluiten in geval van transportschade.
Dit apparaat is niet bestemd voor gebruik met een externe tijdschakelklok of een afstandbediening.
3
nl Belangrijke veiligheidsvoorschriften
(Belangrijke
veiligheidsvoorschriften
Belangr i j ke vei l i gheidsvoorschri f t en
:Waarschuwing – Verstikkingsgevaar!
Verpakkingsmateriaal is gevaarlijk voor kinderen. Kinderen nooit met verpakkingsmateriaal laten spelen.
:Waarschuwing – Levensgevaar!
Teruggezogen verbrandingsgassen kunnen leiden tot vergiftiging. Altijd voor voldoende luchttoevoer zorgen, wanneer de luchtafvoer plaatsvindt in een ruimte met een vuurbron die gebruikmaakt van de aanwezige lucht.
Vuurbronnen die de lucht in de ruimte verbruiken (bijv. apparaten die op gas, olie, hout of kolen worden gestookt, geisers, warmwatertoestellen) trekken de verbrandingslucht uit de opstellingsruimte en voeren de gassen via een afvoer (bijv. schoorsteen) af naar buiten. In combinatie met een ingeschakelde afzuigkap wordt aan de keuken en aan de ruimtes ernaast lucht onttrokken - zonder voldoende luchttoevoer ontstaat er een onderdruk. Giftige gassen uit de schoorsteen of het afvoerkanaal worden teruggezogen in de woonruimte.
Zorg daarom altijd voor voldoende
ventilatie.
Een ventilatiekast in de muur alleen is niet
voldoende om aan de minimale eisen te
voldoen. U kunt het apparaat alleen dan zonder risico gebruiken wanneer de onderdruk in de ruimte waarin de vuurbron zich bevindt niet groter is dan 4 Pa (0,04 mbar). Dit kan worden bereikt wanneer de voor de verbranding benodigde lucht door niet afsluitbare openingen, bijv. in deuren, ramen, in combinatie met een ventilatiekast in de muur of andere technische voorzieningen, kan worden toegevoerd.
Raadpleeg in ieder geval het bedrijf dat in uw huis zorgt voor de schoorsteenreiniging. Dit bedrijf is in staat het totale ventilatiesysteem van uw huis te beoordelen en kan een voorstel doen voor passende maatregelen op het gebied van de luchttoevoer. Indien de afzuiging alleen met recirculatie wordt gebruikt, is een onbeperkt gebruik mogelijk.
:Waarschuwing – Risico van brand!
De vetafzettingen in de filters kunnen
ontbranden. Apparaat schoonmaken zoals beschreven. Neem de reinigingsperiodes in acht. Apparaat nooit zonder vetfilter gebruiken.
Risico van brand!
De vetafzettingen in het vetfilter kunnen
ontbranden.
Vetfilter minstens één keer in de maand reinigen.
Apparaat nooit zonder vetfilter gebruiken.
Risico van brand!
Een niet regenereerbaar actieve koolfilter
kan in de oven vlam vatten. Niet­regenereerbare actieve koolfilters nooit regenereren. Alleen regenereerbare actieve koolfilters regenereren.
Brandgevaar!
De vetafzettingen in het vetfilter kunnen
ontbranden. In de buurt van het apparaat nooit werken met een open vlam (bijv. flamberen). Het apparaat alleen in de buurt van een vuurbron voor vaste brandstoffen (bijv. hout of kolen) installeren wanneer er een afgesloten, niet verwijderbare afscherming aanwezig is. Er mogen geen vonken wegspringen.
Risico van brand!
Hete olie en heet vet vatten snel vlam. Hete
olie en heet vet nooit gebruiken zonder toezicht. Vuur nooit blussen met water. Schakel de kookzone uit. Vlammen voorzichtig met een deksel, smoordeksel of iets dergelijks verstikken.
Brandgevaar!
Wanneer er gas-kookzones ingeschakeld
zijn waar geen kookgerei op staat, wordt er tijdens het gebruik zeer veel warmte ontwikkeld. Een ventilatieapparaat dat daarop is aangebracht kan beschadigd of in brand raken. Gebruik de gas-kookzones alleen wanneer er kookgerei op staat.
Risico van brand!
4
Belangrijke veiligheidsvoorschriften nl
Bij gelijktijdig gebruik van meerdere gas-
kookzones ontstaat veel warmte. Het ventilatieapparaat kan dan beschadigd of in brand raken. Het ventilatieapparaat mag alleen met gas-kookzones worden gecombineerd die de volgende waarden niet overschrijden. – maximaal 5 afzonderlijke branders Het ventilatieapparaat mag alleen met gas­kookzones van 75 cm worden gecombineerd die de volgende waarden niet overschrijden: – Maximaal vermogen totaal: 11,9 kW – Maximaal vermogen achterste
kookplaten totaal: 4,7 kW – Maximaal vermogen wok: 4,2 kW Het ventilatieapparaat mag alleen met gas­kookzones van 90 cm worden gecombineerd die de volgende waarden niet overschrijden: – Maximaal vermogen totaal: 13,7 kW – Maximaal vermogen achterste
kookplaten totaal: 4,7 kW – Maximaal vermogen wok: 6 kW
:Waarschuwing – Risico van verbranding!
Tijdens het gebruik worden de toegankelijke onderdelen heet. De hete onderdelen nooit aanraken. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn.
:Waarschuwing – Risico van letsel!
Bepaalde onderdelen in het toestel kunnen
scherpe randen hebben. Veiligheidshandschoenen dragen.
Risico van letsel!
Op het apparaat geplaatste voorwerpen
kunnen vallen. Plaats geen voorwerpen op het apparaat.
Risico van letsel!
Het licht van LED-lampen is zeer fel en kan
de ogen beschadigen (risicogroep 1). Niet langer dan 100 seconden direct in de ingeschakelde LED-lampen kijken.
Risico van letsel!
Beklemmingsgevaar bij het in- en
uitschuiven van het apparaat. Bij het in- of uitschuiven nooit met uw handen in het bewegingsbereik van het apparaat komen. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn.
Risico van letsel!
Kookgerei dat zich in het bewegingsbereik
van het apparaat bevindt, kan omvallen. Naar buiten komende hete vloeistof kan leiden tot lichamelijk letsel. Geen kookgerei in het bewegingsbereik van het apparaat plaatsen.
Risico van letsel!
Kookgerei en kookplaten worden erg heet.
Nooit met uw handen boven de hete kookplaat of heet kookgerei komen.
:Waarschuwing – Kans op een elektrische
schok!
Een defect toestel kan een schok
veroorzaken. Een defect toestel nooit inschakelen. De netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. Contact opnemen met de klantenservice.
Kans op een elektrische schok!
Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk.
Reparaties en de vervanging van beschadigde aansluitleidingen mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Is het apparaat defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Contact opnemen met de klantenservice.
Kans op een elektrische schok!
Binnendringend vocht kan een schok
veroorzaken. Geen hogedrukreiniger of stoomreiniger gebruiken.
Oorzaken van schade
Attentie!
Risico van beschadiging door corrosie. Schakel het apparaat wanneer u kookt altijd in om condensvorming te voorkomen. Condenswater kan leiden tot corrosie.
Risico van beschadiging doordat er vocht in de elektronica van het apparaat komt. Reinig de bedieningselementen nooit met een natte doek.
Beschadiging van het oppervlak door een foutieve manier van reinigen. Roestvrijstalen oppervlakken uitsluitend reinigen in de slijprichting. Gebruik voor de bedieningselementen geen reinigingsmiddel voor roestvrij staal.
Beschadiging van het oppervlak door scherpe of schurende reinigingsmiddelen. Gebruik nooit scherpe of schurende reinigingsmiddelen.
Bij het in- of uitschuiven kunnen het apparaat of aangrenzende kookplaten worden beschadigd door voorwerpen die erop geplaatst zijn. Plaats geen voorwerpen op de beweegljke onderdelen van het apparaat.
5
nl Milieubescherming
7Milieubescherming
Mi l i eubescher ming
Uw nieuwe apparaat is bijzonder energie-efficiënt. Hier krijgt u tips over de manier waarop u bij het gebruik van uw apparaat nog meer kunt besparen op energie en het apparaat op de juiste manier afvoert.
Energie besparen
Zorg tijdens het koken voor voldoende toevoer van
lucht, zodat de afzuigkap efficiënt werkt en weinig geluid geeft.
Pas de ventilatiestand aan de intensiteit van de
kookdamp aan. Gebruik de intensiefstand alleen wanneer dit nodig is. Een lagere ventilatiestand betekent minder energieverbruik.
Kies bij intensieve kookdampen op tijd een hogere
ventilatiestand. Wanneer er in de keuken al kookdamp is ontstaan, dient de afzuigkap langer te worden ingezet.
Hoeft de afzuigkap niet meer te worden gebruikt,
schakel hem dan uit.
Schakel de verlichting uit wanneer deze niet langer
nodig is.
Filters dienen binnen de aangegeven periodes te
worden gereinigd of vervangen, om de effectiviteit van de ventilatie te verhogen en het risico van brand tegen te gaan.
Kookdeksel plaatsen om kookdampen en condens
te verminderen.
ÇGebruiksmogelijkheden
Gebrui k smogel i j kheden
Gebruik met afvoerlucht
De aangezogen lucht wordt door de vetfilters gereinigd en via een buizensysteem naar de buitenlucht afgevoerd.
Aanwijzing: De lucht mag niet worden afgevoerd in een
schoorsteen die wordt gebruikt voor afvoergassen van apparaten bestemd voor het verbranden van gas of andere brandstoffen (dit geldt niet voor ventilatieapparatuur).
Komt de afvoerlucht terecht in een rook- of
afvoergasschoorsteen die niet in gebruik is, dan dient u een vakbekwame schoorsteenveger te raadplegen.
Wordt de afvoerlucht door de buitenmuur geleid,
dan raden wij u aan een telescoop-muurkast te gebruiken.
Circulatiefunctie
De aangezogen lucht wordt door de vetfilters en een actief koolfilter gereinigd en weer teruggeleid naar de keuken.
Milieuvriendelijk afvoeren
Voer de verpakking op een milieuvriendelijke manier af.
Dit apparaat is gekenmerkt in overeenstemming met de Europese richtlijn 2012/19/EU betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (waste electrical and electronic equipment - WEEE). De richtlijn geeft het kader aan voor de in de EU geldige terugneming en verwerking van oude apparaten.
Aanwijzing: Om geurtjes bij het gebruik van de
circulatiefunctie te voorkomen, dient u een actief koolfilter te monteren. De verschillende manieren om het apparaat met circulatielucht te gebruiken, vindt u in de prospectus of kunt u navragen bij uw speciaalzaak. Het daartoe benodigde toebehoren is verkrijgbaar bij de speciaalzaak, de klantenservice of de Online-shop.
6
Het apparaat leren kennen nl
*Het apparaat leren kennen
Het appar aat leren kennen
Hier leert u uw nieuwe apparaat kennen en krijgt u
informatie over de toebehoren.
Bedieningspaneel
(
Verlichting
0
Filterafdekking
8
Bedieningspaneel
KVoor het eerste gebruik
Voo r het eers t e gebrui k
Voordat u uw nieuwe apparaat kunt gebruiken moet u
enkele instellingen uitvoeren:
Eerste gebruik
Display omschakelen naar gebruik met circulatielucht
Voor gebruik met circulatielucht moet het display van de elektronische regeling worden omgeschakeld:
1. Controleren of de afzuigkap aangesloten en
uitgeschakeld is.
2. Op # tippen.
3. Op 0 tippen.
4. ! minstens 3 seconden lang aanraken.
! knippert en de elektronische regeling is ingesteld
op luchtcirculatie.
Display omschakelen naar gebruik met afvoerlucht
1. Controleren of de afzuigkap aangesloten en
uitgeschakeld is.
2. Op # tippen.
3. Op 0 tippen.
4. ! minstens 3 seconden lang aanraken.
! knippert en de elektronische regeling is op
luchtafvoer ingesteld.
Symbool Toelichting
#
0 Ventilator uitschakelen
1 Ventilatorstand 1 inschakelen
2 Ventilatorstand 2 inschakelen
3 Ventilatorstand 3 inschakelen
2ò 2ñ
x
! =
Apparaat in-/uitschuiven, ventilator in-/uitschakelen
Intensiefstand 1 inschakelen
Intensiefstand 2 inschakelen
Ventilatornaloop inschakelen
Verzadigingsindicatie
Verlichting in-/uitschakelen
7
nl Apparaat bedienen
1Apparaat bedienen
Appa r a a t bedi enen
Dit apparaat functioneert alleen in volledig uitgeschoven toestand.
Aanwijzing: Schakel de afzuigkap in zodra u begint
met koken en schakel hem pas enkele minuten na het koken weer uit. Zo wordt de keukendamp het effectiefst verwijderd.
Apparaat naar uit-/inschuiven
:Waarschuwing – Risico van letsel!
Beklemmingsgevaar bij het in- en uitschuiven van het apparaat. Bij het in- of uitschuiven nooit met uw handen in het bewegingsbereik van het apparaat komen. Zorg ervoor dat er geen kinderen in de buurt zijn.
:Waarschuwing – Risico van letsel!
Kookgerei dat zich in het bewegingsbereik van het apparaat bevindt, kan omvallen. Naar buiten komende hete vloeistof kan leiden tot lichamelijk letsel. Geen kookgerei in het bewegingsbereik van het apparaat plaatsen.
Aanwijzing: Als het apparaat korte tijd van het
elektriciteitsnet ontkoppeld is geweest, schuift het volledig naar binnen.
Apparaat uitschuiven
1. Voorwerpen uit het bewegingsbereik van het
apparaat halen.
2. Op # tippen.
Het apparaat komt volledig naar buiten. De ventilator start op stand 2. De verlichting wordt ingeschakeld.
Apparaat inschuiven
Intensief-stand
Bij sterke geur- en dampvorming kunt u de intensief­stand gebruiken.
Inschakelen
1. Op 2ò tippen.
Aanwijzing: De looptijd van de intensiefstand
bedraagt ca. 7 minuten.Na afloop hiervan schakelt het apparaat terug naar ventilatiestand 3.
2. Op 2ñ tippen.
Aanwijzing: De looptijd van de intensiefstand
bedraagt ca. 7 minuten.Na afloop hiervan schakelt het apparaat terug naar ventilatiestand 3.
Uitschakelen
Op 1, 2 of 3 tippen.
De intensiefstand is beëindigd.
Naloop ventilator
Aanwijzing: Is de intensiefstand geactiveerd, dan is de
ventilatornaloop niet beschikbaar.
1. Op x tippen.
# en x evenals ventilatorstand 1 zijn verlicht.De
ventilator loopt 10 minuten na in ventilatorstand 1 en schakelt na afloop van deze tijd automatisch uit. Is de verlichting ingeschakeld, dan wordt deze ook na afloop van de nalooptijd uitgeschakeld.
2. Op x of # tippen.
De ventilatornaloop wordt voor het einde van de resterende nalooptijd beëindigd.
3. Zodra de ventilatornaloop afgelopen is op # tippen.
Het apparaat schuift volledig naar binnen.
Aanwijzing: De filterafdekking dient volledig gesloten te
zijn.
1. Voorwerpen uit het bewegingsbereik van het
apparaat halen.
2. Op # tippen.
Het apparaat schuift volledig naar binnen. De verlichting en de ventilator worden automatisch uitgeschakeld.
Ventilator instellen
Aanwijzing: Pas de ventilatorstand altijd aan de actuele
omstandigheden aan. Kies bij een sterke dampvorming ook een hoge ventilatorstand.
Inschakelen
Op 1, 2 of 3 tippen.
Uitschakelen
Op 0 tippen.
Verlichting
U kunt de verlichting onafhankelijk van de ventilatie in­en uitschakelen.
Op = tippen.
8
Reinigen en onderhouden nl
2Reinigen en onderhouden
Rei n i g e n en onderhouden
:Waarschuwing – Verbrandingsgevaar!
Het apparaat wordt heet tijdens de bereiding. Laat het voor de reiniging afkoelen.
:Waarschuwing – Gevaar van een elektrische
schok!
Binnendringend vocht kan een schok veroorzaken. Het toestel alleen met een vochtige doek schoonmaken. Vóór het reinigen de netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen.
:Waarschuwing – Kans op een elektrische schok!
Binnendringend vocht kan een schok veroorzaken. Geen hogedrukreiniger of stoomreiniger gebruiken.
:Waarschuwing – Risico van letsel!
Bepaalde onderdelen in het toestel kunnen scherpe randen hebben. Veiligheidshandschoenen dragen.
Schoonmaakmiddelen
Let op de opgaven in de tabel, om te voorkomen dat de verschillende oppervlakken door verkeerde schoonmaakmiddelen worden beschadigd. Gebruik
geen scherpe of schurende reinigingsmiddelen,
geen sterk alcoholhoudende reinigingsmiddelen,
geen harde schuur- of schoonmaaksponsjes,
geen hogedrukreinigers of stoomstraalapparaten.
Was nieuwe vaatdoekjes voor gebruik grondig uit.
Neem alle aanwijzingen en waarschuwingen in acht die bij de reinigingsmiddelen vermeld worden.
Gebied Schoonmaakmiddelen
Glas Glasreiniger:
Met een zachte doek schoonmaken. Geen schraper gebruiken.
Bedieningselementen Warm zeepsop:
Met een vochtig schoonmaakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen.
Gevaar van een elektrische schok doordat er vocht kan binnendringen.
Risico van beschadiging van de elektronica doordat er vocht kan binnendringen. Bedie­ningselementen nooit reinigen met een natte doek.
Geen reinigingsmiddel voor roestvrij staal gebruiken.
Verzadigingsindicatie
Bij verzadiging van de metalen vetfilters of de actieve koolfilters is het betreffende symbool verlicht of knippert het:
Metalen vetfilter: ! is verlicht
Actieve koolfilter: ! knippert
Uiterlijk op dit moment dienen de metalen vetfilters gereinigd of de actief koolfilters vervangen of gegenereerd te worden.
Metalen vetfilter demonteren
1. Op # tippen.
2. Op 0 tippen.
3. Filterafdekking naar voren klappen.
Gebied Schoonmaakmiddelen
Roestvrij staal Warm zeepsop:
Met een schoonmaakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen.
Roestvrijstalen oppervlakken uitsluitend rein­gen in de slijprichting.
Bij de servicedienst of in speciaalzaken zijn speciale onderhoudsmiddelen voor roestvrij staal verkrijgbaar. Het schoonmaakmiddel heel dun opbrengen met een zachte doek.
Gelakte oppervlakken Warm zeepsop:
Met een vochtig schoonmaakdoekje reinigen en met een zachte doek nadrogen.
Geen reinigingsmiddel voor roestvrij staal gebruiken.
Aluminium en kunst­stof
Glasreiniger: met een zachte doek schoonmaken.
4. Filter uit de geleiding nemen.
Aanwijzing: Onderin de filterhouder kan zich vet
ophopen. De filterhouder niet horizontaal houden om te voorkomen dat het vet eruit druipt.
9
nl Reinigen en onderhouden
5. Oliehouder verwijderen.
6. Voor een betere reiniging de beschermingsplaat
verwijderen.
In de afwasautomaat:
Aanwijzing: Bij reiniging in de afwasautomaat kunnen
lichte verkleuringen optreden. Dit heeft geen invloed op de werking van de metalen vetfilters.
Reinig sterk verzadigde metalen vetfilters niet samen
met serviesgoed.
Plaats de metalen vetfilters los in de afwasautomaat.
De metalen vetfilters mogen niet worden vastgeklemd.
Met de hand:
Aanwijzing: Bij hardnekkig vuil kunt u een speciaal
vetoplosmiddel gebruiken. Dit kunt u bestellen via de Online-shop.
Laat de metalen vetfilters weken in een heet
afwassopje.
Gebruik voor het reinigen een borstel en spoel
daarna de filters goed af.
Laat de metalen vetfilters afdruipen.
Metalen vetfilter monteren
1. Oliehouder inbrengen.
2. Metalen vetfilter aanbrengen.
7. Metalen vetfilter, oliehouder, beschermingsplaat en
filterafdekking schoonmaken.
8. Na demontage van de filters het apparaat van
binnen schoonmaken.
Metalen vetfilter en oliehouder schoonmaken
:Waarschuwing – Risico van brand!
De vetafzettingen in het vetfilter kunnen ontbranden.
Vetfilter minstens één keer in de maand reinigen.
Apparaat nooit zonder vetfilter gebruiken.
Aanwijzingen
Geen agressieve, zuur- of looghoudende
reinigingsmiddelen gebruiken.
Bij het reinigen van de metalen vetfilters ook de
houder van de vetfilters in het apparaat reinigen met een vochtige doek.
De metalen vetfilters kunnen in de afwasautomaat of
met de hand worden gereinigd.
3. Filterafdekking dichtklappen.
Actief koolfilter demonteren (alleen bij gebruik met circulatielucht)
Om het niveau van de geurafscheiding te waarborgen, moeten de actieve koolfilters regelmatig worden geregenereerd of vervangen. Zie hiervoor ook de verzadigingsindicatie van uw apparaat.
De actieve koolfilters moeten uiterlijk om de 2 maanden geregenereerd of vervangen worden.
1. Metalen vetfilter demonteren.
2. Rooster en metalen vetfilter verwijderen.
10
Wat te doen bij storingen? nl
Actief koolfilter regenereren
Om het niveau van de geurafscheiding te waarborgen, moeten de actieve koolfilters regelmatig worden geregenereerd of vervangen. Zie hiervoor ook de verzadigingsindicatie van uw apparaat.
De actieve koolfilters moeten uiterlijk om de 2 maanden geregenereerd of vervangen worden.
:Waarschuwing – Risico van brand!
Een niet regenereerbaar actieve koolfilter kan in de oven vlam vatten. Niet-regenereerbare actieve koolfilters nooit regenereren. Alleen regenereerbare actieve koolfilters regenereren.
Aanwijzing: Regenereerbare actieve koolfilters kunnen
tot tien keer worden geregenereerd.
Attentie!
Risico van beschadiging doordat er vocht in de elektronica van het actieve koolfilter komt. Actieve koolfilters nooit in de vaatwasmachine of met een natte doek reinigen.
1. Als de actieve koolfilter niet meer geregenereerd
kan worden, een nieuwe regenereerbare actieve koolfilter bestellen en gebruiken.
2. Actieve koolfilter in de oven bij 100 °C gedurende
1 uur verwarmen met luchtcirculatie.
3. Actieve koolfilter laten afkoelen.
3Wat te doen bij storingen?
Wat te doen bi j stor i ngen?
Vaak kunt u storingen gemakkelijk zelf verhelpen. Let op de volgende aanwijzingen voordat u contact opneemt met de klantenservice.
:Waarschuwing – Kans op een elektrische schok!
Ondeskundige reparaties zijn gevaarlijk. Reparaties en de vervanging van beschadigde aansluitleidingen mogen uitsluitend worden uitgevoerd door technici die zijn geïnstrueerd door de klantenservice. Is het apparaat defect, haal dan de stekker uit het stopcontact of schakel de zekering in de meterkast uit. Contact opnemen met de klantenservice.
LED-lampen
Defecte LED-lampen mogen alleen worden vervangen door de fabrikant, diens klantenservice of een erkend vakman (elektromonteur).
Handelwijze bij inkomend water
Wanneer er bij het koken of schoonmaken water in het toestel komt, handelt u als volgt:
1. Toestel uitschakelen.
2. Onderkast openen en vrijkomend water verwijderen.
3. Toestel 24 uur uitgeschakeld laten.
Na afloop van deze tijd kan het water onbeperkt verder worden gebruikt.
Actieve koolfilters monteren
1. Actieve koolfilter op de metalen vetfilter leggen.
2. Actieve koolfilter vastmaken aan het rooster.
Verzadigingsindicaties terugzetten
Wanneer u de betreffende filter gereinigd of vervangen heeft, dient u de verzadigingsindicatie terug te zetten, zodat de symbolen ophouden met knipperen.
1. Zorg ervoor dat de afzuigkap ingeschakeld is.
2. ! ca. 3 seconden lang aanraken.
De verzadigingsindicaties zijn teruggezet.
Storingstabel
Storing Mogelijke oorzaak Oplossing
Apparaat werkt
niet
Apparaat gaat
niet naar binnen.
Het apparaat
komt niet naar
binnen en niet
naar buiten.
De toetsverlich-
ting functioneert
niet.
De verlichting
functioneert niet.
In de indicatie
knipperen !
of .?
--------
De stekker is niet in het stopcontact gestoken
Stroomonderbreking Controleer of andere keu-
Zekering defect Controleer in de meter-
Filterafdekking niet gesloten.
De zekering in de elektrobox is defect.
De besturingseen­heid is defect.
De LED-lampen zijn defect.
De vetfilter of actieve koolfilter is verzadigd.
De stekker in het stopcon­tact steken
kenapparaten functione­ren
kast of de zekering voor het toestel in orde is
Filterafdekking volledig sluiten.
Neem contact op met de servicedienst.
Neem contact op met de servicedienst.
Neem contact op met de servicedienst.
Filter reinigen of actieve koolfilter vervangen.
~ "Reinigen en onderhouden" op pagina 9
11
nl Servicedienst
4Servicedienst
Servi cedi enst
Geef aan de klantenservice altijd het productnummer (E-nr.) en het fabricagenummer (FD-nr.) van uw apparaat op, zodat wij u goed van dienst kunnen zijn. Het typeplaatje met de nummers vindt u in de binnenruimte van het apparaat (daartoe het metalen vetfilter demonteren).
Om niet te lang te hoeven zoeken wanneer u de klantenservice nodig heeft, kunt u hier direct de gegevens van uw apparaat en het telefoonnummer van de servicedienst invullen.
E-nr. FDnr.
ServicedienstO
Let erop dat het bezoek van een technicus van de servicedienst in het geval van een verkeerde bediening ook tijdens de garantieperiode kosten met zich meebrengt.
De contactgegevens in alle landen vindt u in de bijgesloten lijst met Servicedienstadressen.
Verzoek om reparatie en advies bij storingen NL 088 424 4020
B 070 222 142
_Toebehoren
Toebehoren
Accessoires Bestelnummer
Circulatie-accessoireset - Eerste uit­voering
Actieve koolfilter - reservefilter LZ29IDQ00
Remote-installatieset LZ29IDM00
LZ29IDP00
Vertrouw op de competentie van de fabrikant. Dan bent u ervan verzekerd dat de reparatie wordt uitgevoerd door ervaren technici die gebruikmaken van de originele reserveonderdelen voor uw apparaat.
--------
12
6
6
6
%6++DXVJHUlWH
&DUO:HU\6WU0QFKHQ *(50$1<
VLHPHQVKRPHEVKJURXSFRP
*HIDEULFHHUGGRRU%6++DXVJHUlWH*PE+RQGHUKDQGHOVPHUNOLFHQWLHYDQ6LHPHQV$*
*PE+
*9001385594*
9001385594
980125
Loading...