Siemens LC97FLV60 User Manual [pl]

Okap

siemens-home.bsh-group.com/welcome
pl ,QVWUXNFMDREVãXJLLPRQWDŰX
Register your product online
pl

Spis treści

plInstrukcja obsługi i montażu

INSTRUKCJA OBSŁUGI .......................................................... 2
2 Czyszczenie oraz przegląd ........................................ 13
8 Używanie zgodne z przeznaczeniem ...........................2
3 Co robić w razie usterki?............................................ 15
( Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa ........... 3
7 Ochrona środowiska ..................................................... 5
Ç Tryby pracy..................................................................... 5
1 Obsługa urządzenia....................................................... 6
e Połączenie z płytą grzewczą ....................................... 10
o Home Connect .............................................................11

INSTRUKCJA OBSŁUGI

Produktinfo
Więcej informacji na temat naszych produktów, wyposażenia, części zamiennych oraz serwisu można znaleźć na stronie internetowej: www.siemens- home.bsh-group.com oraz w sklepie internetowym: www.siemens-home.bsh-group.com/eshops
8Używanie zgodne
z przeznaczeniem
Używanie zgodne z przeznaczeniem
Należy dokładnie przeczytać niniejszą instrukcję. Zapoznanie się z nią pozwoli na bezpieczne i właściwe użytkowanie urządzenia. Instrukcję obsługi i montażu należy zachować do późniejszego wglądu lub dla kolejnego użytkownika.
Bezpieczeństwo podczas użytkowania zapewnione jest tylko po prawidłowym zamontowaniu zgodnie z instrukcją montażu. Monter jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie w miejscu instalacji urządzenia.
Urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do użytku domowego. Nie korzystać z urządzenia na zewnątrz. Włączonego urządzenia nie zostawiać bez nadzoru. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem lub błędną obsł
ugą.
4 Serwis........................................................................... 15
INSTRUKCJA MONTAŻU ...................................................... 16
( Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa ......... 17
K Wskazówki ogólne ...................................................... 19
5 Instalacja ...................................................................... 20
To urządzenie jest przeznaczone do użytku na wysokości do 2000 metrów nad poziomem morza.
Urządzenie mogą obsługiwać dzieci w wieku powyżej 8 lat oraz osoby z ograniczonymi zdolnościami fizycznymi, sensorycznymi lub umysłowymi, a także osoby nie posiadające wystarczającego doświadczenia lub wiedzy, jeśli pozostają pod nadzorem osoby odpowiedzialnej za ich bezpieczeństwo lub zostały pouczone, jak właściwie obsługiwać urządzenie i są świadome związanych z tym zagrożeń.
Nie pozwalać dzieciom na zabawę urządzeniem. Czyszczenie i czynności konserwacyjne nie mogą być wykonywane przez dzieci, chyba że mają one ukończone 15 lat i są nadzorowane przez osobę dorosłą.
Dzieciom poniżej 8 roku życia nie pozwalać na zbliżanie się do urządzenia ani przewodu przyłączeniowego.
Po rozpakowaniu należy sprawdzić stan urządzenia. Nie podłączać, jeśli urządzenie zostało uszkodzone podczas transportu.
Urządzenie nie jest przystosowane do pracy z zewnętrznym zegarem sterującym ani z systemem zdalnego sterowania.
Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa pl
(Ważne wskazówki
dotyczące bezpieczeństwa

Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa

:Ostrzeżenie

Niebezpieczeństwo uduszenia!

Opakowanie jest niebezpieczne dla dzieci. Nie pozwalać dzieciom na zabawę opakowaniem.

:Ostrzeżenie
Zagrożenie życia!

Odprowadzane gazy pochodzące ze spalania mogą być przyczyną zatrucia.

Należy zadbać o dostateczną ilość doprowadzanego powietrza, jeżeli urządzenie pracujące w trybie obiegu otwartego jest użytkowane jednocześnie z zależnym od dopływu powietrza urządzeniem spalającym.

Praca bez zagrożeń możliwa jest, jeśli w miejscu ustawienia urządzenia spalającego nie zostanie przekroczone podciśnienie 4 Pa (0,04 mbar). Taką wartość można osiągnąć, jeśli powietrze potrzebne do spalania będzie dostarczane przez otwory niezamykane na stałe (np. drzwi, okna, wywietrzniki ścienne) lub za pomocą innych środków technicznych.

Należy zasięgnąć porady kominiarza, który może ocenić instalację wentylacyjną budynku i zaproponować odpowiednie sposoby wentylacji.

Jeżeli okap stosowany jest wyłącznie w trybie obiegu zamkniętego, możliwa jest jego praca bez ograniczeń.

Zależne od powietrza w pomieszczeniu urządzenia spalające (np. grzejniki na gaz, olej, drewno lub węgiel, przepływowe podgrzewacze wody i inne podgrzewacze wody) pobierają powietrze do spalania z pomieszczenia, w którym się znajdują, a spaliny odprowadzają przez układ wylotowy (np. komin) na zewnątrz.
Włączenie okapu kuchennego powoduje zasysanie powietrza w kuchni i sąsiadujących pomieszczeniach – bez wystarczającej wentylacji powstanie podciśnienie. Trujące gazy z komina lub ciągu wentylacyjnego uwalniane są do pomieszczeń
Z tego względu należy zadbać o
mieszkalnych.
dostateczną ilość doprowadzanego powietrza.
Sam wywietrznik ścienny nie zapewnia
utrzymania wartości granicznej.
:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo pożaru!
Osad z tłuszczu w filtrze
przeciwtłuszczowym może się zapalić. Filtry przeciwtłuszczowe należy regularnie czyścić. Nie używać urządzenia bez filtrów przeciwtłuszczowych.
Niebezpieczeństwo pożaru!
Osad z tłuszczu w filtrze
przeciwtłuszczowym może się zapalić. Nie używać w pobliżu urządzenia źródeł otwartego ognia (np. przy flambirowaniu). Urządzenie można zainstalować w pobliżu pieca opalanego paliwem stałym (np. drewnem lub węglem) tylko wtedy, gdy występuje zamknięta, zamocowana na stałe osłona ochronna. Nie może dochodzić do iskrzenia.
Niebezpieczeństwo pożaru!
Gorący olej lub tłuszcz może szybko zapalić
się. Nigdy nie pozostawiać rozgrzanego tłuszczu lub oleju bez nadzoru. Nigdy nie gasić ognia wodą. Wyłączyć pole grzejne. Ostrożnie stłumić ogień używając pokrywki, koca gaśniczego lub podobnego przedmiotu.
Niebezpieczeństwo pożaru!
Włączone gazowe pola grzejne bez
postawionych na nich naczyń wytwarzają dużo ciepła. Może to prowadzić do uszkodzenia lub zapalenia się znajdującego się nad nimi wentylatora. Gazowych pól grzejnych używać wyłącznie, gdy postawione są na nich naczynia.
Niebezpieczeństwo pożaru!
pl Ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa
W przypadku jednoczesnego użytkowania
kilku gazowych pól grzejnych wytwarza się dużo ciepła. Może to prowadzić do uszkodzenia lub zapalenia się znajdującego się nad nimi wentylatora. Nie włączać równocześnie dwóch gazowych pól grzejnych z dużym płomieniem na okres dłuższy niż 15 minut. Duży palnik o mocy większej niż 5 kW (Wok) odpowiada mocy dwóch zwykłych palników gazowych.
:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo poparzenia!

Dostępne elementy nagrzewają się podczas eksploatacji. Nie dotykać gorących elementów. Nie zezwalać dzieciom na zbliżanie się.

:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo obrażeń!
Elementy urządzenia mogą mieć ostre
krawędzie. Zaleca się zakładanie rękawic ochronnych.
Niebezpieczeństwo obrażeń!
Przedmioty postawione na urządzeniu
mogą spaść. Nigdy nie stawiać przedmiotów na urządzeniu.
Niebezpieczeństwo obrażeń!
Światło emitowane przez lampy LED jest
bardzo jaskrawe i może uszkodzić wzrok (grupa ryzyka 1). Nie patrzeć bezpośrednio na włączone lampy LED dłużej niż przez 100 sekund.
:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo zranienia!

Niebezpieczeństwo zakleszczenia podczas otwierania i zamykania frontu szklanego. Nie sięgać palcami poza szklaną szybę ani do zawiasów.

:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo na skutek magnetyzmu!
We froncie urządzenia znajdują się magnesy trwałe. Mogą one mieć wpływ na działanie implantów elektronicznych, np. rozruszników serca lub pomp insulinowych. Osoby noszące elektroniczne implanty powinny zachować minimalny odstęp 10 cm od frontu urządzenia.
:Ostrzeżenie
Niebezpieczeństwo porażenia prądem!
Uszkodzone urządzenie może prowadzić do
porażenia prądem. Nigdy nie włączać uszkodzonego urządzenia. Wyciągnąć wtyczkę z gniazda lub wyłączyć bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikowej. Wezwać serwis.
Niebezpieczeństwo porażenia prądem!
Nieprawidłowo przeprowadzane naprawy
stanowią poważne zagrożenie. Wyłącznie przeszkoleni technicy serwisu mogą przeprowadzać naprawy i wymieniać uszkodzone przewody przyłączeniowe. Jeśli urządzenie jest uszkodzone, należy wyciągnąć wtyczkę z gniazda lub wyłączyć bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikowej. Wezwać serwis.
Wnikająca wilgoć może spowodować
Niebezpieczeństwo porażenia prądem!
porażenie prądem. Nie używać myjek wysokociśnieniowych ani parowych.
Przyczyny uszkodzeń
Uwaga!
Niebezpieczeństwo uszkodzenia ze względu na szkody spowodowane korozją. Podczas gotowania zawsze włączać urządzenie, aby uniknąć tworzenia się skroplin. Skropliny mogą prowadzić do powstania szkód spowodowanych korozją.
Uszkodzone lampy należy natychmiast wymienić, aby zapobiec przeciążeniu pozostałych.
Niebezpieczeństwo uszkodzenia ze względu na wilgoć przedostającą się do elektroniki. Elementów obsługi nigdy nie czyścić mokrą ściereczką.
Uszkodzenie powierzchni ze względu na nieprawidłowe czyszczenie. Powierzchnie ze stali szlachetnej czyścić tylko w kierunku szlifu. Do elementów obsługi nie używać środków do czyszczenia stali szlachetnej.
Uszkodzenie powierzchni ze względu na ostre lub szorujące środki czyszczące. Nie stosować ostrych lub szorujących środków czyszczących.
Niebezpieczeństwo uszkodzenia ze względu na cofanie się kondensatu. Kanał odprowadzający powietrze z urządzenia należy zainstalować pod lekkim kątem (spadek 1°).
Niebezpieczeństwo uszkodzenia w wyniku niewłaściwego obciążenia elementów wzornictwa. Nie ciągnąć za elementy wzornictwa. Nie stawiać ani nie wieszać żadnych przedmiotów na elementach wzornictwa.
Ochrona środowiska pl

7Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Urządzenie odznacza się wysoką efektywnością energetyczną. Niniejszy rozdział zawiera porady dotyczące eksploatacji urządzenia w sposób umożliwiający oszczędzanie energii oraz prawidłowej utylizacji zużytego urządzenia.

Oszczędność energii

Podczas gotowania zapewnić odpowiednią
wentylację, aby działanie okapu było efektywne. a odgłosy pracy ograniczone do minimum.
Stopień mocy wentylatora dopasować do
intensywności oparów. Tryb intensywny stosować wyłącznie w razie potrzeby. Niższy stopień mocy wentylatora oznacza mniejsze zużycie energii.
W przypadku intensywnych oparów w odpowiednim
momencie włączyć wyższy stopień mocy wentylatora. Opary nagromadzone w samej kuchni mogą wymagać dłuższej pracy okapu.
Jeżeli działanie okapu nie jest już potrzebne,
wyłączyć urządzenie.
Wyłączyć oświetlenie, jeżeli nie jest już potrzebne.
W celu zwiększenia skuteczności systemu
wentylacyjnego i wyeliminowania niebezpieczeństwa pożaru filtry należy regularnie czyścić lub w razie potrzeby wymienić.

ÇTryby pracy

Tryby pracy

Praca w trybie obiegu otwartego

Zassane powietrze jest czyszczone przez filtr przeciwtłuszczowy i kierowane na zewnątrz poprzez system rur.
Wskazówka: Powietrza wylotowego nie wolno kierować
do komina odprowadzającego spaliny lub dym, ani do kanału wentylacyjnego pomieszczeń, w których stoją urządzenia spalające.
Jeżeli powietrze wylotowe ma być kierowane do
nieużytkowanego już komina odprowadzającego spaliny lub dym, to należy uzyskać zgodę okręgowego kominiarza.
Jeśli powietrze wylotowe ma być wyprowadzane
przez ścianę zewnętrzną, to należy wmurować skrzynkę teleskopową.

Obieg zamknięty

Zassane powietrze jest czyszczone przez filtr przeciwtłuszczowy oraz filtr z węglem aktywnym i z powrotem kierowane do kuchni.

Utylizacja zgodna z przepisami o ochronie środowiska naturalnego

Opakowanie należy usunąć zgodnie z przepisami o ochronie środowiska.
To urządzenie jest oznaczone zgodnie z Dyrektywą Europejską 2012/19/UE oraz polską Ustawą z dnia 11 września 2015. „O zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym” (Dz.U. z dn. 23.10.2015 poz.
11688) symbolem przekreślonego kontenera na odpady. Takie oznakowanie informuje, że sprzęt ten, po okresie jego użytkowania nie może być umieszczany łącznie z innymi odpadami pochodzącymi z gospodarstwa domowego. Użytkownik jest zobowiązany do oddania go prowadzącym zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadzący zbieranie, w tym lokalne punkty zbiórki, sklepy oraz gminne jednostka, tworzą odpowiedni system umożliwiający oddanie tego sprzętu. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym przyczynia się do uniknięcia szkodliwych dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego konsekwencji, wynikających z obecności składników niebezpiecznych oraz niewłaściwego składowania i przetwarzania takiego sprzętu.
Wskazówka: Do pochłaniania zapachów w trybie
obiegu zamkniętego należy zamontować filtr z węglem aktywnym. Informacje na temat różnych możliwości zastosowania urządzenia z obiegiem zamkniętym można przeczytać w prospekcie lub zdobyć w sklepie specjalistycznym. Niezbędne wyposażenie można nabyć w sklepie specjalistycznym, w punkcie serwisowym lub w sklepie internetowym.
pl Obsługa urządzenia

1Obsługa urządzenia

Obsługa urządzenia

Niniejsza instrukcja dotyczy wielu modeli urządzeń. Dlatego może się zdarzyć, że opisane wyposażenie nie zawsze odnosi się do danego modelu.
Wskazówka: Okap kuchenny należy włączyć na
początku gotowania, natomiast wyłączyć dopiero po upływie kilku minut po zakończeniu gotowania. W ten sposób opary kuchenne są najskuteczniej usuwane.

Panel obsługi – wariant 1

Symbol Objaśnienie
#
= &
!
A
||| Strefa nastawiania
@
Wskazanie Objaśnienie
!
"
1-3 Stopnie mocy wentylatora
2
x !
D
Wentylator wł./wył. Światło wł./wył./przyćmione
Tryb intensywny
Tryb automatyczny Zmniejszanie stopnia mocy wentylatora/Opóźnienie
wyłączenia wentylatora
Zwiększanie stopnia mocy wentylatora
Wskaźnik nasycenia metalowego filtra przeciwtłusz­czowego
Wskaźnik nasycenia filtra z węglem aktywnym
Tryb intensywny Opóźnienie wyłączenia wentylatora
Tryb automatyczny
Home Connect

Ustawianie wentylatora

Stopień intensywny

W przypadku szczególnie intensywnego wydzielania zapachów i oparów można włączyć stopień intensywny.
Włączanie
Dotknąć symbolu @ lub przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| w prawo, aż na wyświetlaczu pojawi się 2.
Wskazówka: Po upływie około 6 minut urządzenie
samoczynnie przełączy się na stopień mocy 3.
Wyłączanie
Aby wyłączyć tryb intensywny przed upływem nastawionego czasu, przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| w lewo, aby ustawić żądany stopień mocy wentylatora.

Oświetlenie

Oświetlenie można włączyć lub wyłączyć niezależnie od wentylatora.
Nacisnąć lekko na symbol =.
Ustawianie jasności
Nacisnąć i przytrzymać symbol =, aż osiągnięta zostanie żądana jasność.
Włączanie
Nacisnąć lekko na symbol #.
Wentylator uruchamia się na stopniu ƒ.
Przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| , aby
zmienić intensywność działania wentylatora.
Wyłączanie
Nacisnąć lekko na symbol #.

Funkcja Boost

Włączanie
Dotknąć symbolu &.

Wskazówka: Po upływie około 20 sekund okap

kuchenny samoczynnie przełączy się na uprzednio ustawiony stopień mocy.
Wyłączanie
Aby wyłączyć funkcję Boost przed upływem nastawionego czasu, dotknąć symbolu &.
Obsługa urządzenia pl

Pozycja PowerBoost

W niektórych urządzeniach możliwe jest ustawienie położenia pośredniego (pozycja powerBoost) frontu szklanego. W przypadku wyjątkowo intensywnych zapachów i oparów kuchennych można ustawić pozycję powerBoost.
Chwycić za środek frontu szklanego i ostrożnie otworzyć.

Tryb automatyczny

Włączanie
Dotknąć symbolu #.
Wentylator uruchamia się na stopniu 2.
Dotknąć symbolu !.
Optymalny stopień mocy wentylatora jest ustawiany automatycznie poprzez czujnik jakości powietrza.
Wyłączanie
W celu wyłączenia trybu automatycznego dotknąć symbolu ! lub symbolu #.
Wentylator wyłącza się automatycznie, jeśli czujnik jakości powierza nie zarejestruje istotnej zmiany jakości powietrza w pomieszczeniu.
Tryb automatyczny działa maksymalnie 4 godziny.

Sterowanie czujnikiem

W trybie automatycznym czujnik jakości powietrza w okapie rozpoznaje intensywność zapachów gotowania i smażenia. W zależności od ustawienia czujnika jakości powietrza wentylator automatycznie przełącza się na inny stopień mocy.
Możliwe ustawienia czujnika: Ustawienie fabryczne czułości: Najniższe ustawienie czułości: Najwyższe ustawienie czułości: Jeśli sterowanie czujnikiem reaguje za słabo lub za
mocno, można je odpowiednio zmienić:
Wyłączanie
Przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| w prawo, aż na wyświetlaczu zaświeci się stopień mocy wentylatora.
Funkcja opóźnienia wyłączenia wentylatora zostanie natychmiast zakończona.

Nasycenie filtra przeciwtłuszczowego

W przypadku nasycenia metalowego filtra przeciwtłuszczowego lub filtra z węglem aktywnym po wyłączeniu urządzenia migają odpowiednie symbole:
Metalowy filtr przeciwtłuszczowy: !
Filtr z węglem aktywnym: "
Metalowy filtr przeciwtłuszczowy i filtr z węglem
aktywnym: ! i "
Najpóźniej teraz należy oczyścić metalowy filtr przeciwtłuszczowy lub wymienić filtr z węglem aktywnym. ~ "Czyszczenie oraz przegląd"
na stronie 13
Gdy wskaźniki nasycenia filtra przeciwtłuszczowego migają, można je zresetować. W tym celu przesuwać palcem po strefie nastawiania w lewo.
Przełączanie wyświetlacza na tryb obiegu zamkniętego
W przypadku trybu pracy w obiegu zamkniętym należy odpowiednio przestawić sterownik elektroniczny:
Okap kuchenny musi być podłączony do sieci, ale
wyłączony.
Równocześnie nacisnąć i przytrzymać symbole # i
!, aż zaświeci się wskaźnik 2 dla trybu obiegu
zamkniętego (filtry bez możliwości regeneracji).
Ponowne naciśnięcie i przytrzymanie tej kombinacji
przycisków spowoduje, że zaświeci się wskaźnik 3 dla trybu obiegu zamkniętego (filtry z możliwością regeneracji).
Ponowne naciśnięcie tej kombinacji przycisków
spowoduje przełączenie sterownika elektronicznego z powrotem na obieg otwarty (wskaźnik 1).
1. Przy wyłączonym wentylatorze nacisnąć i
przytrzymać symbol ! przez 1 sekundę. Ustawienie zostanie wyświetlone.
2. Przesuwać palcem po strefie nastawiania |||, aby
zmienić ustawienie sterowania czujnikiem.
3. Zwolnić nacisk na symbol !.

Opóźnienie wyłączenia wentylatora

Włączanie
Wskazówka: Jeżeli aktywowany jest tryb intensywny,
funkcja opóźnienia wyłączenia jest niedostępna.
Dotykać symbolu A, aż na wyświetlaczu zaświeci się x.
Wentylator pracuje na stopniu mocy 1. Po upływie ok. 10 minut wentylator automatycznie się
wyłączy.

Sygnał dźwiękowy

Włączanie
Przy wyłączonym wentylatorze nacisnąć równocześnie i przytrzymać symbole # i & przez około 3 sekundy. Jako potwierdzenie rozlega się sygnał.
Przy włączonym sygnale świeci się .
Wyłączanie
Przy wyłączonym wentylatorze nacisnąć równocześnie i przytrzymać symbole # i & przez około 3 sekundy. Jako potwierdzenie rozlega się sygnał.
Przy wyłączonym sygnale świeci się .
pl Obsługa urządzenia

Panel obsługi – wariant 2

Symbol Objaśnienie
#
= i
b Tryb intensywny
!
A
||| Strefa nastawiania
@
Wskazanie Objaśnienie
!
"
1-3 Stopnie mocy wentylatora
2
x !
D
Wentylator wł./wył. Światło wł./wył./przyćmione

emotionLight Pro

Tryb automatyczny
Zmniejszanie stopnia mocy wentylatora
Zwiększanie stopnia mocy wentylatora
Wskaźnik nasycenia metalowego filtra przeciwtłusz­czowego
Wskaźnik nasycenia filtra z węglem aktywnym
Tryb intensywny Opóźnienie wyłączenia wentylatora
Tryb automatyczny
Home Connect

Oświetlenie

Oświetlenie można włączyć lub wyłączyć niezależnie od wentylatora.
Nacisnąć lekko na symbol
Ustawianie jasności
Nacisnąć i przytrzymać symbol =, aż osiągnięta zostanie żądana jasność.
=.
emotionLight Pro
Podświetlenie emotionLight Pro można włączyć lub wyłączyć niezależnie od wentylatora.
Dotknąć symbolu i.
Ustawianie jasności
Nacisnąć i przytrzymać symbol i, aż osiągnięta zostanie żądana jasność.
Ustawianie koloru
1. Wyłączyć wentylator.
2. Dotknąć symbolu i.
3. Dotykać symbolu A lub @, dopóki nie zostanie
ustawiony żądany kolor.

Ustawianie wentylatora

Włączanie
Nacisnąć lekko na symbol #.
Wentylator uruchamia się na stopniu ƒ.
Przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| , aby
zmienić intensywność działania wentylatora.
Wyłączanie
Nacisnąć lekko na symbol #.

Stopień intensywny

W przypadku szczególnie intensywnego wydzielania zapachów i oparów można włączyć stopień intensywny.
Włączanie
Dotknąć symbolu @ lub przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| w prawo, aż na wyświetlaczu pojawi się 2.
Wskazówka: Po upływie około 6 minut urządzenie
samoczynnie przełączy się na stopień mocy 3.
Wyłączanie
Aby wyłączyć tryb intensywny przed upływem nastawionego czasu, przesuwać palcem po strefie nastawiania ||| w lewo, aby ustawić żądany stopień mocy wentylatora.

Funkcja Boost

Włączanie
Dotknąć symbolu &.
Wskazówka: Po upływie około 20 sekund okap
kuchenny samoczynnie przełączy się na uprzednio ustawiony stopień mocy.
Wyłączanie
Aby wyłączyć funkcję Boost przed upływem nastawionego czasu, dotknąć symbolu &.

Pozycja PowerBoost

W niektórych urządzeniach możliwe jest ustawienie położenia pośredniego (pozycja powerBoost) frontu szklanego. W przypadku wyjątkowo intensywnych zapachów i oparów kuchennych można ustawić pozycję powerBoost.
Chwycić za środek frontu szklanego i ostrożnie otworzyć.
Loading...
+ 16 hidden pages