Sharp LC-20B2EA User Manual [nl]

ENGLISH
DEUTSCH
LCD COLOUR TELEVISION LCD-FARBFERNSEHGERÄT TÉLÉVISION COULEUR À ÉCRAN
À CRISTAUX LIQUIDES (LCD) TELEVISORE A COLORI LCD TELEVISIÓN EN COLOR LCD
LCD-FÄRG-TV LCD-KLEURENTELEVISIE
OPERATION MANUAL BEDIENUNGSANLEITUNG MODE D’EMPLOI MANUALE DI ISTRUZIONI
FRANÇAIS
ITALIANO
ESPAÑOL
SVENSKA
MANUAL DE MANEJO BRUKSANVISNING GEBRUIKSAANWIJZING
NEDERLANDS
Inhoud
LCD-KLEURENTELEVISIE
NEDERLANDS
GEBRUIKSAANWIJZING
Bladzijde
Geachte Klant ......................................................... 2
Voorzorgsmaatregelen Voor de Veiligheid ............ 2
Bijgeleverde Accessoires ....................................... 4
Voorbereiding ......................................................... 5
Batterijen in de Afstandsbediening Zetten ...... 5
Gebruik van de Afstandsbediening ................. 5
Aansluiten van de Spaning ............................. 6
Aansluiting van de Antenne ............................ 6
Erste ingebr. name .......................................... 7
Namen van Onderdelen van het Hoofdtoestel ...... 9
Namen van Onderdelen van de Afstandsbediening...
Basisbediening ..................................................... 12
In- en Uitschakelen van de Stroom............... 12
Omschakelen van de TV/VIDEO
(AV1/AV2/TV) Functie ................................ 12
Geluidsvolume ............................................... 13
In-en Uitschakelen, Standby ......................... 13
Kiezen van een Ander Kanaal....................... 14
Handige Functies.................................................. 15
Wijzigen van Beeld-instellingen .................... 15
Wijzigen Geluidsinstellingen.......................... 16
11
Bladzijde
Hifi geluidsinstellingen ................................... 17
Gebruik van de Programmatabel .................. 17
Kiezen van Menu-onderdelen ....................... 18
Programma’s.................................................. 20
Eigenschappen .............................................. 26
OSD Scherm .................................................. 28
Kinderslot ....................................................... 29
AV-aansluitingen ............................................ 34
Timerfuncties ................................................. 36
NICAM Ontvangst .......................................... 37
IGR (Duits Stereosysteem) Uitzendingen ..... 38
Teletekst ............................................................... 39
Aansluiten van Externe Apparatuur ..................... 43
Voorbeelden van Externe Apparatuur die
Aangesloten kan Worden ........................... 43
21-pens Euro-SCART (RGB) ........................ 44
Vastmaken van Kabels .................................. 46
Verhelpen van Problemen.................................... 47
Technische Gegevens.......................................... 49
Maatschetsen ....................................................... 50
NEDERLANDS
Geachte Klant
Dank u voor de aanschaf van dit SHARP LCD-toestel. Lees de volgende voorzorgsmaatregelen voor de veiligheid goed door alvorens het toestel in gebruik te nemen en volg deze aanwijzingen op voor een veilige en juiste werking en een lange levensduur van dit toestel.
Voorzorgsmaatregelen Voor de Veiligheid
Dankzij elektriciteit kunnen diverse functies worden uitgevoerd, maar elektriciteit kan ook letsel of beschadiging veroorzaken indien u het toestel verkeerd behandelt. Dit toestel is voor een veilige werking ontworpen en gefabriceerd. Een verkeerd gebruik van het toestel kan echter een elektrische schok en/of brand veroorzaken. Let bij het installeren, gebruik en reinigen van het toestel op de volgende punten zodat problemen worden voorkomen. Houd u aan de volgende punten voor uw eigen veiligheid en een optimale levensduur van dit LCD-toestel.
Lees alle aanwijzingen—Lees alle aanwijzingen voor gebruik goed door en zorg dat u deze begrijpt alvorens het toestel in gebruik te nemen.
Bewaar deze gebruiksaanwijzing op een veilige plaats—Bewaar deze aanwijzingen voor de veiligheid en het gebruik zorgvuldig zodat u later indien nodig nog het een en ander kunt nalezen.
Let op de waarschuwingen—Volg alle waarschuwingen op die op het toestel of in deze gebruiksaanwijzing worden gegeven.
Volg de instructies opHoud u beslist aan alle gegeven aanwijzingen voor het gebruik.
BevestigingenGebruik geen bevestigingsonderdelen die niet door de fabrikant worden aanbevolen. Het
gebruik van verkeerde bevestigingen kan ongelukken veroorzaken.
Spanning—Dit toestel mag uitsluitend met de op het label aangegeven spanningsbron worden gebruikt. Raadpleeg de plaats van aankoop of het elektriciteitsbedrijf wanneer u de netspanning in uw huis niet weet. Zie de bijgeleverde aanwijzingen voor gebruik met batterijen of een andere spanningsbron.
Bescherming van het netsnoer—Leid de snoeren en het netsnoer zodanig dat niemand erop gaat staan en er geen zware voorwerpen op worden geplaatst. Controleer bij de stekkers en aansluitingen of de snoeren zijn beschadigd.
Bij gebruik van een andere gelijkstroombron van 13 V dan de netadapter die bij dit toestel is geleverd, moet deze bron een stabiele spanningstoevoer, zonder of met minimale fluctuaties, leveren. Een instabiele spanningstoevoer kan problemen veroorzaken.
Overbelasting—Voorkom overbelasting van stopcontacten en verlengsnoeren. Overbelasting kan brand of een elektrische schok veroorzaken.
Voorwerpen of vloeistof in het toestel––Steek geen voorwerpen door de ventilatie openingen in het toestel. In het toestel loopt spanning en u zou een elektrische schok kunnen krijgen wanneer u voorwerpen in het toestel steekt. Daarbij zouden de interne onderdelen kortsluiting kunnen maken. Voorkom om dezelfde reden dat er vloeistoffen of water in het toestel terecht kunnen komen.
Onderhoud—Probeer beslist niet zelf onderhoud aan het toestel uit te voeren. U wordt mogelijk aan hoogspanning of andere gevaren blootgesteld wanneer u de afdekkingen of panelen van het toestel verwijdert. Laat onderhoud en reparatie aan een erkend vakman over.
Reparatie—Trek de stekker van het netsnoer uit het stopcontact en laat het toestel door een erkend vakman repareren indien een van de volgende punten van toepassing is: a. Wanneer het netsnoer of de stekker is beschadigd. b. Wanneer er water, vloeistof of een voorwerp in het toestel terecht is gekomen. c. Wanneer het toestel aan regen of water werd blootgesteld. d. Wanner het toestel niet werkt zoals in deze gebruiksaanwijzing is beschreven.
Gebruik geen andere regelaars dan die welke in deze gebruiksaanwijzing zijn beschreven. Een onjuiste instelling van regelaars die niet in deze gebruiksaanwijzing worden beschreven, kan het toestel ernstig
beschadigen waardoor uitvoerige reparatie door een erkend vakman nodig zal zijn. e. Wanneer het toestel is gevallen of is beschadigd. f. Wanneer het toestel abnormaal functioneert. Het toestel moet mogelijk worden gerepareerd indien de
werking niet normaal is.
Vervangen van onderdelen—Zorg dat de juiste onderdelen, zoals gespecificeerd door de fabrikant of met dezelfde karakteristieken en prestaties als de originele onderdelen, worden gebruikt wanneer bepaalde onderdelen moeten worden vervangen. Het gebruik van andere onderdelen kan brand, een elektrische schok en/of andere problemen veroorzaken.
Controles voor de veiligheid—Na het uitvoeren van onderhoud of reparatie moet de vakman controles uitvoeren zodat u bent verzekerd van een goede en veilige werking.
Bevestigen aan een muur of plafond—Installeer het toestel volgens de aanwijzingen van de fabrikant wanneer u het bijvoorbeeld aan een muur of het plafond wilt ophangen.
2
Voorzorgsmaatregelen Voor de Veiligheid (Vervolg)
Reinigen—Trek de stekker van het netsnoer uit het stopcontact
alvorens het toestel schoon te maken. Gebruik een vochtige doek voor het reinigen. Gebruik geen vloeibare reinigingsmiddelen of sprays.
Water en vocht—Gebruik dit toestel niet in de buurt van water,
zoals bij een bad, wastafel, aanrecht, wasmachine, zwembad of in een natte kelder.
Stander—Plaats het toestel niet op een instabiel karretje,
stander, statief, beugel of tafel. Het toestel zou kunnen vallen met letsel en beschadiging tot gevolg wanneer het op een wankel oppervlak is geplaatst. Gebruik uitsluitend een karretje, stander, stafief, beugel of tafel die door de fabrikant wordt aanbevolen of bij het toestel is geleverd. Bij het bevestigen van het toestel aan een muur moet u de aanwijzingen van de fabrikant goed opvolgen. Gebruik uitsluitend de door de fabrikant aanbevolen onderdelen voor het bevestigen.
Bij het verplaatsen van het toestel met een karretje moet u
uitermate voorzichtig zijn. Het toestel zou kunnen vallen door plotseling stoppen, te hard duwen of verplaatsing over een ongelijke vloer.
Ventilatie—In het toestel zijn openingen voor de ventilatie.
Blokkeer of bedek deze openingen niet. Het toestel wordt dan mogelijk te heet waardoor de levensduur korter zal worden. Plaats het toestel niet op een bed, bank, vloerkleed of dergelijk oppervlak waar de ventilatieopeningen worden bedekt. Dit toestel is niet ontworpen voor het inbouwen in bijvoorbeeld een kast; plaats het toestel niet in een kleine afgesloten ruimte, zoals een boekenkast, tenzij de ruimte goed kan worden geventileerd of de aanwijzingen van de fabrikant worden opgevclgd.
Het LCD-paneel van dit toestel bestaat uit glas. Het glas breekt
gemakkelijk wanneer het toestel valt of aan schokken wordt blootgesteld. Wees uitermate voorzichtig indien het glas van het LCD-paneel is gebroken.
Verwarmingsbronnen—Houd het toestel uit de buurt van
Verwarmingsbronnen, zoals radiators, verwarmingselementen, ovens en andere apparatuur die warmte opwekken (bijvoorbeeld versterkers).
Het LCD-paneel is een zeer hoogstaand technologisch product met 921.600 thin-film transistoren die garant staan voor weergave van de fijnste details in het beeld. Soms kan het voorkomen dat er een paar niet actieve beeldpunten op het scherm verschijnen als een vast blauw, groen of rood puntje. Wij maken u erop attent dat dit in geen enkel opzicht de prestaties van uw product aantast.
3
Bijgeleverde Accessoires
Controleer of de volgende accessoires met het product zijn meegeleverd.
Gebruiksaanwijzing (×1) Draadloze afstandsbediening (×1)
ENGLISHDEUTSCHFRANÇAISITALIANOESPAÑOLSVENSKA
LC-20B2EA
LCD COLOUR TELEVISION LCD-FARBFERNSEHGERÄT TÉLÉVISION COULEUR À ÉCRAN
À CRISTAUX LIQUIDES (LCD) TELEVISORE A COLORI LCD TELEVISIÓN EN COLOR LCD LCD-FÄRG-TV LCD-KLEURENTELEVISIE
OPERATION MANUAL BEDIENUNGSANLEITUNG MODE DEMPLOI MANUALE DI ISTRUZIONI MANUAL DE MANEJO BRUKSANVISNING GEBRUIKSAANWIJZING
NEDERLANDS
Netadapter (×1)
Droge batterijen (×2) van R-03 (maat AAA, UM/SUM-4)
Netsnoer (×1)
* De vorm van de stekker is voor bepaalde
landen verschillend.
Kabelklemmen (×2)
4
Voorbereiding
Batterijen in de Afstandsbediening Zetten
Voor u de LCD TV voor de eerste maal in gebruik neemt, dient u de twee meegeleverde R-03 (maat “AAA”, UM/SUM-4) formaat batterijen in de afstandsbediening te plaatsen. Wanneer de batterijen leeg raken en u merkt dat de afstandsbediening weigert te functioneren, dient u deze batterijen te vervangen door nieuwe R-03 (maat AAA, UM/SUM-4) batterijen.
1 Open het batterijdeksel. 2 Doe twee R-03 (maat “AAA,
UM/SUM-4) formaat batterijen in het batterijvak.
3 Doe het batterijdeksel weer
dicht.
Til het deksel op terwijl u het met ([) gemerkte deel ingedrukt houdt.
Let op!
Plaats de positieve (+) en negatieve (–) polen van de batterijen op de manier zoals aangegeven in het batterijvak.
Bij dit produkt zijn batterijen geleverd. Wanneer deze leeg zijn, moet u ze niet weggooien maar inleveren als KCA.
Pas het klauwtje aan de onderkant van het deksel in de bijbehorende uitsparing en klik het deksel weer dicht.
Punten waarop u bij het gebruik van batterijen moet letten
Batterijen kunnen lekken en/of ontploffing indien deze verkeerd worden geplaatst of gebruikt. Let daarom op de volgende punten.
Plaats de batterijen met de (+) en () pollen in de juiste richting.
Elke soort batterij heft zijn eigen kenmerken. Gebruik daarom geen verschillende soorten batterijen door
elkaar.
Gebruik geen oude en nieuwe batterijen door elkaar. De nieuwe batterijen zullen hierdoor soms minder lang meegaan en/of de oude batterijen kunnen hierdoor gaan lekken.
Verwijder batterijen zodra ze leeg zijn. Chemisch materiaal uit lekkende batterijen kan de huid irriteren. Veeg eventueel gelekt chemisch materiaal op met een doekje.
De bijgeleverde batterijen gaan mogelijk minder lang mee dan normale batterijen.
Indien u de afstandsbediening lange tijd niet denkt te gebruiken, dient u de batterijen eruit te verwijderen.
Gebruik van de Afstandsbediening
Gebruik de afstandsbediening door deze op de sensor voor de afstandsbediening op het hoofdtoestel te richten. Voorwerpen die zich tussen de afstandsbediening en de sensor bevinden kunnen de bediening belemmeren.
Sensor voor afstandsbediening
Spannings- of standby-indicator
Afstandsbedienungs­sensor-indicator
Waarschuwingen bij gebruik van de afstandsbediening
Stel de afstandsbediening niet bloot aan schokken. Stel de afstandsbediening ook niet bloot aan vloeistoffen en laat hem niet liggen op een plek met een hoge vochtigheidsgraad.
Laat de afstandsbediening niet in direct zonlicht liggen. Door de hitte zou namelijk de behuizing van de afstandsbediening kunnen vervormen.
De afstandsbediening kan soms niet naar behoren functioneren als de sensor op het hoofdtoestel blootgesteld wordt aan direct zonlicht of een andere sterke lichtbron. In een dergelijk geval dient u de hoek waaronder het hoofdtoestel verlicht wordt te veranderen, of dient u de afstandsbediening dichter bij de sensor op het hoofdtoestel brengen.
5
Voorbereiding (Vervolg)
Aansluiten van de Spaning
Verbind met gelijkstroomingang van toestel.
Trek het lipje naar beneden om het deksel
te openen. Trek het lipje naar beneden om het deksel te openen.
AV-IN 1
RGB
AV-IN 2
S-VIDEO
VIDEO
L
IO
AUD
R
ER POW INPUT DC13V
Steek de stekker in
Stopcontact
T U O
O I D
U A
L
R
het stopcontact
Naar de POWER INPUT
Netsnoer*
Opmerking:
Netadapter
* De vorm van de stekker is voor bepaalde landen verschillend.
Notes:
DC 13 V (gelijkstroom) aansluiting
U moet altijd de MAIN POWER hoofdschakelaar van de LCD TV uit OFF zetten voor u de netadapter aansluit.
Haal de netadapter uit de LCD TV en uit het stopcontact wanneer u de LCD TV langere tijd niet zult gebruiken.
Aansluiting van de Antenne
Om een helderder beeld te verkrijgen, bevelen wij u aan om gebruik te maken van een buitenantenne. Hieronder volgt een korte uitleg van de verbindingen die gebruikt worden voor coaxialle kables en voedingskabels:
(1)Indien uw buitenantenne werkt met een coaxialle
kabel van 75 ohm, dient u gebruik te maken van een stekker van de nieuwe standaard DIN45325 (IEC169-2) en deze via de antennekabel (niet bijgeleverd) in de antenneaansluiting op de achterkant van het LCD-televisietoestel te steken.
(2)Indien uw buitenantenne werkt met een platte 2-
dradige voedingskabel van 300 ohm, dient u gebruik te maken van een impedantieomzetter voor omzetting van 300 ohm naar 75 ohm en deze via de antennekabel (niet bijgeleverd) in de antenneaansluiting op de achterkant van het LCD­televisietoestel te steken.
Coaxiale kabel (ronde kabel) van 75 ohm
Naar antenne­ingangsaansluiting ( )
Platte 2-dradige voedingskabel van 300 ohm
T U O
O I D
U A
L
R
6
Voorbereiding (Vervolg)
Erste ingebr. name
Wanneer u de LCD TV voor het eerst aan zet, zal het Eerste Gebruik menu worden geactiveerd, waarmee u op een gemakkelijke manier de nodige instellingen kunt verrichten. Via dit menu kunt u de taal voor de in­beeld displays kiezen en automatisch alle kanalen die u kunt ontvangen laten opzoeken en opslaan.
MAIN POWER (Hoofd-schakelaar)
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
MENUSOUND
M
CH
TV/VIDEO
1 Druk op de MAIN POWER
hoofdschakelaar. Het First installation (Language) scherm zal verschijnen met een lijst van de beschikbare talen voor de in­beeld displays.
2 Druk op ]/[ om de gewenste
taal te kiezen en druk vervolgens
First installation (
English Deutsch Français Español Italiano Nederlands Svenska
OK
)
Language
M
Back
E
End
op OK. Het Erste ingebr. name (Automatisch zoeken) scherm zal nu verschijnen in de gekozen
OK
E
N
D
E
]/[
</>
taal.
Opmerking:
U kunt later de taal voor de in-
beeld displays wijzigen via het Taal item op het TV menu (zie de bladzijden 18 en 19).
Note:
Eerste ingebr.name (
Automatisch zoeken
Land [Duitsland Kleur systeem [ PAL Audio systeem [ B/G Start zoekfunctie
OK
M
Terug
)
E
Einde
] ] ]
3 Druk op ]/[ en selecteer het
gewenste item en druk vervolgens op OK. Druk vervolgens op </> en selecteer het gewenste item.
4 Druk op ]/[ en kies “Start
zoekfunctie”.
Eerste ingebr.name (
Automatisch zoeken
Land [Nederland Kleur systeem [ PAL Audio systeem [ B/G Start zoekfunctie
)
] ] ]
Opmerking:
ote:
OK
M
Terug
E
Einde
AV1 wordt automatisch ingeschakeld wanneer “Erste ingebr. name wordt geselecteerd. Als u Erste ingebr.
name geselecteerd heeft en terug wilt keren naar het vorige scherm, druk dan op Vlug-terug ( ).
7
Voorbereiding (Vervolg)
Erste ingebr. name (Vervolg)
5 Druk op OK om het automatisch
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
CH
TV/VIDEO
END
MENUSOUND
M
OK
voorprogrammeren te laten beginnen.
Wanneer het zoeken afgelopen is, worden de niewwe programmas worden geel aangegeven op de programmalijst.
Start zoekfunctie
42.25MHz PAL-B/G
0
8 16 1 9 17 2 1 18 3 11 19 4 12 2 5 13 21 6 14 22 7 15 23
Start zoekfunctie
Zoekf. beëindigd.
0
S 1 8 16
0
1
S
0 0
2
S 8
3
S
1 11 19
S
11 12 2
4 5
E
0
6
E
0
E
7
0
OK
0
0
M
Annuleren
6 9 17
0
1 18
0
3 13 21
5 14 22
6 15 23
0
E
Einde
6 Druk op END om het
menusysteem te verlaten.
8
Namen van Onderdelen van het Hoofdtoestel
Bedieningsorganen
Bovenste bedieningspaneel
Volume (–)/(+) CH ( )/( ) MENU TV/VIDEO
(MAIN POWER)
MENU
CH
TV/VIDEO
Luidspreker
Luidspreker
Om de verticale hoek van de LCD TV te veranderen, kunt u het scherm maximaal 5 graden naar voren of 10 graden naar achteren kantelen. DEZE LCD TV kan ook 50 graden horizontaal draaien. Zet het toestel zo dat u in optimaal comfort naar uw LCD TV kunt kijken.
Afstandsbedieningssensor-indicator
Een rood indicator gaat knipperen wanneer het televisietoestel het afstandsbedieningssignaal ontvangt.
Sensor voor afstandsbediening
Opmerking:
TV/VIDEO, CH( )/( ) en Volume (–)/(+) op het hoofdtoestel hebben dezelfde functies als de overeenkomstige
toetsen op de afstandsbediening. In principe zijn de beschrijvingen in deze handleiding gebaseerd op het gebruik van de afstandsbediening.
Note:
Spannings- of standby-indicator
Deze indicator brandt in groen wanneer de spanning van het LCD-televisietoestel is ingeschakeld, en in rood wanneer het toestel zich in de wachtstand (standby) bevindt (wanneer de hoofdschakelaar van het LCD-televisietoestel is uitgeschakeld zal de indicator niet oplichten).
9
Namen van Onderdelen van het Hoofdtoestel (Vervolg)
Aansluitingen
Antenneaansluiting
T
U
O
IO
D
U
A
L
R
AUDIO OUT (L) AUDIO OUT (R) Hoofdtelefoon
Achteraanzicht
Draaghendel
AV-IN 1
GB
R
AV-IN 2
S-VIDEO
VIDEO
L
AUDIO R
WER
PO
PUT
IN
T U O
O I
D
U
A
L
R
DC13V
AV-IN 1
(21-pens Euro-SCART)
S-VIDEO
AV-IN 2
VIDEO
AUDIO (L)
AUDIO (R)
POWER INPUT DC13V
(Gelijkstroomingang
A
V
-IN
1
R
G
B
A
V
-IN
2
S
-V
ID
E
O
V
ID
E
O
L
A
U
D
IO
R
P
O
W
E
R
IN
P
U
T
D
C
1
3
V
12DVC)
10
Namen van Onderdelen van de Afstandsbediening
TEXT
REVEAL
Toont verborgen informatie
Houd tijdelijk de huidige
HOLD
Teletekst pagina vast.
zoals raadsels en puzzels.
(Spanningstoets)
OK, Programmatabel
SUBTITLE
Toont de Teletext
ondertiteling direct.
SOUND
Hiermee verandert
u de audiofunctie.
Rood, Beeldmenu
Groen, Geluidsmenu
Volume (+)/(–)
Vlug-terug
Hiermee schakelt u
direct terug naar
het vorige kanaal.
TEXT
HOLD
REVEAL
T
E
L
IT
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
END
Boven/Beneden Keuze, zoom display functie
(Teletekst functie)
MENU
Rechts/Links Keuzetoetsen
Blauw, Status-display
Schakelt het status­display in wanneer er geen menu getoond
CH
wordt.
Geel, Timerfunctie menu
Dempingstoets CH ( )/( )
Toont de vorige/ volgende pagina (Teletekst functie)
Kanaal Keuzetoetsen
TV/VIDEO
TV/VIDEO
11
Basisbediening
AV2
1 S06
AV1
In- en Uitschakelen van de Stroom
MAIN POWER (Hoofd-schakelaar)
Druk op de MAIN POWER
|
hoofdschakelaar. De spannings­of standby-indicator zal onmiddellijk van geel naar groen worden en het hoofdtoestel is nu ingeschakeld.
Opmerking:
De in-beeld indicator verdwijnt na
enkele seconden.
Druk op de MAIN POWER
|
Note:
hoofdschakelaar om de stroom uit
Spannings- of standby­indicator
te schakelen.
Omschakelen van de TV/VIDEO (AV1/AV2/TV) Functie
1 Zet de aangesloten video-
apparatuur aan.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
CH
TV/VIDEO
TV/ VIDEO
2 Druk op TV/VIDEO om de
gewenste signaalbron te kiezen. Met elke druk op TV/VIDEO verschijnt de aanduiding voor de ingestelde functie, AV1, AV2 of TV, op het scherm.
Opmerking:
Over de videofuncties
• AV1: Kies hiervoor wanneer u
• AV2: Kies hiervoor wanneer u
Als zowel de VIDEO als de
S-VIDEO aansluitingen zijn aangesloten met kabels, krijgt de S-VIDEO ingangsaansluitingen voorrang.
Note:
signalen wilt bekijken van video-apparatuur die is aangesloten op de AV-IN 1 aansluiting.
signalen wilt bekijken van video-apparatuur die via de VIDEO of S-VIDEO aansluitingen is aangesloten op AV-IN 2.
In-beeld display
1 S06
AV1 functie
AV2 functie
TV functie
12
Geluidsvolume
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
Instellen van het volume
Druk op Volume (+) om het
|
geluidsvolume te verhogen. De aangegeven numerieke waarde stijgt.
Basisbediening (Vervolg)
Volume
50
CH
Dempingstoets
Volume (+)/(–)
TV/VIDEO
Druk op Volume (–) om het
|
geluidsvolume te verlagen. De aangegeven numerieke waarde daalt.
Volume
10
Tijdelijk uitschakelen van het geluid
Druk op Dempingstoets om het
|
geluid tijdelijk uit te schakelen. Op het scherm verschijnt de aanduiding “Geluid uit”.
Druk nog een keer op
|
Dempingstoets om het geluid weer in te schakelen. Op het scherm verschijnt de aanduiding “Geluid aan”.
Opmerking:
Wanneer u op Volume (+)/() drukt
terwijl het geluid tijdelijk is uitgeschakeld, zal het geluid weer worden ingeschakeld en zal de volume­aanduiding op het scherm verschijnen.
Wanneer er op
wordt de functie voor het tijdelijk uitschakelen van het geluid geannuleerd.
gedrukt wordt,
Ge l u i d u i t
Ge l u i d a an
In-en Uitschakelen, Standby
Uitschakelen van het LCD-
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
CH
TV/VIDEO
televisietoestel
Druk op . De spanings- of standby­indicator springt op rood.
Opnieuw inschakelen van het LCD­televisietoestel
Druk opnieuw op . De spanings- of standby-indicator springt op groen.
13
Basisbediening (Vervolg)
Kiezen van een Ander Kanaal
Met de Kanaal Keuzetoetsen of met CH ( )/( ) kunt u kanalen kiezen.
Speciaal met het oog op het steeds hogere aantal beschikbare kanalen stelt deze LCD TV u in staat te kiezen uit maximaal 200 kanalen (0 t/m 199).
Gebruik van de Kanaal Keuzetoetsen
Wanneer u de Kanaal Keuzetoetsen gebruikt om een kanaal te kiezen, dient u het laatste cijfer van het kanaalnummer iets langer ingedrukt te houden.
Kiezen van een kanaal van een
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
CH
CH ( )/( )
Kanaal
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
enkel cijfer (bijv. Kanaal 5):
1 Houd toets ingedrukt.
5
Kiezen van een kanaal met twee/ drie cijfers (bijv. Kanaal 15):
1 Druk op toets . 2 Houd toets ingedrukt.
Gebruik van de CH ( )/( ) toetsen
Druk op CH ( ) om de de kanalen in de onderstaande volgorde te doorlopen:
1 2 3 . . . 198 199 0 1 2 3 . . .
Druk op CH (
3 2 1 0 199 198 . . . 3 2 1 . . .
Opmerking:
Kanaal 0 is klaargemaakt voor het RF uitgangssignaal van de videorecorder.
) om de de kanalen in de onderstaande volgorde te doorlopen:
1
15
14
Handige Functies
OK
Terug
M
Einde
E
Beeld
Contrast [ 30
]
Kleur [ 0
]
Zwart waarde[ 0
]
Scherpte [ 0
]
Blauwrood [ 0
]
Groen [ 0
]
Reset
Wijzigen van Beeld-instellingen
TEXT
REVEAL
HOLD
T
SUBTITLE
END
E
OK
MENUSOUND
M
CH
TV/VIDEO
In te stellen item
Contrast
Kleur
</>
END
]/[ OK
Rood
1 Druk op Rood om het Beeld te
laten verschijnen.
Opmerking:
Het Beeld kan ook worden getoond door “Beeld” te kiezen van het TV menu (zie de bladzijden 18 en 19).
Note:
2 Druk op ]/[ en kies het item
waarvan u de instelling wilt wijzigen, en druk vervolgens op OK.
• Menu-item verschijnen.
3 Druk op </> om de instelling te
wijzigen.
4 Druk op END als u klaar bent.
Druk op Links (<)
Contrast verminderen
Kleurintensiteit verminderen
Keuze/Instelbereik
0 – 60
-30 – 30
Contrast 30
OK
M
Druk op Rechts (>)
Contrast verhogen
Kleurintensiteit verhogen
Terug
E
Einde
Zwart waarde
Scherpte
Blauwrood
Groen
Tint*
Reset
* De Menu functie is alleen zichbaar wanneer een N358 of N443 signaal is ingevoerd in het toestel.
Minder helder
Zachtere weergave
Meer rood
Minder groen
Naar paars
Terugstelwaarde (Druk op OK.)
Terugstelwaarde
-30 – 30
-3 – 3
-30 – 30
-30 – 30
-30 – 30
Helderder
Scherpere weergave
Meer blauw
Meer groen
Naar groen
15
Handige Functies (Vervolg)
OK
Terug
M
Einde
E
Geluidsmenu
Geluid via [ TV
]
Vol. hoofdtel. [ 3
]
Toon luidspreker [ Mono
]
Toon hoofdtel [ Mono
]
AV-uitgangssign. [ Toon1+2
]
Stereo-verbreding [ uit
]
Balans [
]
0
0
Wijzigen Geluidsinstellingen
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
CH
TV/VIDEO
In te stellen item
Geluid via
Vol. hoofdtel.*
</>
END
]/[
OK
Groen
1 Druk op Groen om het
Geluidsmenu te openen.
Opmerking:
Het Geluidsmenu kan ook worden
getoond door Geluid te kiezen van het TV menu (zie de bladzijden 18 en 19).
Note:
2 Druk op ]/[om het in te stellen
item te kiezen, en druk vervolgens op OK.
Elk item kan nu worden geslecteerd of het volgende menu verschijnt.
3 Druk op </> om de gekozen
instelling te wijzigen.
4 Druk op END als u klaar bent.
Druk op Links (<)
Volume hoofdtelefoon verminderen
Keuze/Instelbereik
TV Hifi-install
0 – 60
Vol. hoofdtel. 30
OK
M
Terug
Druk op Rechts (>)
Volume hoofdtelefoon vehogen
E
Einde
Toon luidspreker
Toon hoofdtel*
AV-uitgangssign.
Stereo-verbreding*
Volume linker
Balans*
luidspreker verhogen
* Deze onderdelen worden niet getoond wanneer u het Geluid via item op “Hifi-install” staat.
Note:
Opmerking:
Bij het “AV-uitgangssign. item, dient u voor een mono videorecorder Toon1 of Toon2 te kiezen. Voor een stereo
videorecorder dient u Toon1+2 te kiezen, zodat u de gewenste weergave kunt kiezen wanneer u de video afspeelt.
16
Toon2 Toon1+2 Mono
Nicam
(* De keuze hangt ervan af of er een
NICAM of een IGR signaal ontvangen wordt.) Zie de bladzijden 37 en 38.
Toon1
Mono/Mono
Toon2
Toon1+2
uit aan
-15 – 15
Volume rechter luidspreker verhogen
Stereo Mono/Toon1
Handige Functies (Vervolg)
OK
Terug
M
Einde
E
Geluidsmenu
Geluid via [Hifi-install
]
Toon luidspreker [ Mono
]
AV-uitgangssign. [ Toon1+2
]
HiFi volume
50
Hifi geluidsinstellingen
Met dit programma kunt u genieten van een hogere geluidskwaliteit wanneer de AUDIO OUT aansluitingen aangesloten worden op een externe versterker m.b.v. een audiosnoer.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
CH
END
MENUSOUND
M
]/[
OK
Volume (+)/(–)
TV/VIDEO
</>
1 Bij omschakelen Geluid via naar
Hifi-install in het Geluidsmenu op pagina 16 wordt het geluid van de ingebouwde luidsprekers uitgeschakeld.
2 Druk op ]/[om het in te stellen
item te kiezen, en druk vervolgens op OK.
3 Druk op </> om de geluidsstand
te selecteren.
4 Druk op END als u klaar bent.
Opmerking:
Bij indrukken van Volume (+)/(–)
wordt de volume-indicator getoond die rechts te zien is. U kunt het volume regelen door op de + of – toets van dezelfde toets.
* Om deze stand weer te verlaten, schakel
Geluid via om van Hifi-install naar TV.
Gebruik van de Programmatabel
De programmatabel geeft u een lijst met alle beschikbare kanalen. Deze zijn genummerd van 0 t/m 199. Het kanaal waar u op dit moment naar kijkt wordt geel aangegeven, terwijl de kanalen die zijn geblokkeerd met de kindervergrendeling rood worden aangegeven.
Note:
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
CH
TV/VIDEO
MENUSOUND
M
E
N
D
E
</>
]/[
OK
Kiezen van het gewenste kanaal
1 Druk op OK om de
programmatabel te laten verschijnen.
2 Druk op ]/[ en/of op </> om
het gewenste kanaal te kiezen.
• Om naar de volgende of de vorige
pagina van de lijst te gaan, dient u op ]/[ te drukken wanneer de cursor bij het kanaal rechtsonder respectievelijk linksboven is, of op </> wanneer de cursor zich in de rechter respectievelijk linker kolom bevindt.
3 Druk op OK om over te schakelen
naar het gekozen kanaal.
Programm a-overzicht
0
0
S 1 8 E 9 16 E54 1 S 6 9 E1 17 E56
0 0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21 6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
0
OK
0
0
0
0
0
E
M
Terug
Einde
17
Handige Functies (Vervolg)
Kiezen van Menu-onderdelen
Via de menus kunt u de diverse instellingen van uw LCD TV wijzigen. Selecteer het gewenste menu-item door de hieronder beschreven stappen te volgen.
Gebruik van de TV Menu’s
OK
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
</>
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
MENU
]/[
1 Druk op MENU op de
afstandsbediening om het TV menu te openen.
2 Druk op ]/[ en selecteer het
gewenste menu-item.
De cursor gaat naar boven of beneden.
De cursor geeft het gekozen menu-item
aan.
3 Druk op OK om het instelscherm voor
TV/VIDEO
het gekozen menu-item te openen.
Druk nogmaals op OK om het ingestelde item in te stellen.
Voor een tabel van de instelschermen, zie de volgende bladzijde.
4 Druk op de </> toets om het
geselecteerde item in te stellen.
5 Druk op MENU om terug te keren
naar het vorige scherm of op END om terug te keren naar het normale beeld.
Gebruik van het Plaats. Bedieningsmenu
Bedieningspaneel van het
hoofdtoestel
CH
Volume
(–)/(+)
(
CH
)/( )
MENU
MENU
VIDEO
1 Druk op MENU bij het toestel zelf om
het TV menu te tonen.
2 Druk op CH ( )/( ) en selecteer
TV/VIDEO
TV/
het gewenste menu-item.
De cursor gaat naar boven of beneden.
De cursor geeft het gekozen menu-item
aan.
3 Druk op TV/VIDEO om het
instelscherm voor het gekozen menu­item te openen.
Druk nogmaals op TV/VIDEO om het ingestelde item in te stellen.
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
M
Terug
M
Terug
E
Einde
E
Einde
4 Druk op Volume ()/(+) om de
gekozen instelling te wijzigen.
5 Druk op MENU om terug te keren
naar het vorige scherm.
Telkens bij indrukken van MENU gaat u naar een eerder scherm terug.
Opmerking:
De getoonde onderdelen hangen af van de eerder gemaakte instellingen.
Het geselecteerde item wordt geel aangegeven.
De waarden en instellingen die u heeft veranderd voor u terug gaat naar het normale beeld, zullen in het geheugen
worden opgeslagen.
18
Note:
Handige Functies (Vervolg)
Kiezen van Menu-onderdelen (Vervolg)
TV Menu Instelschermen
Voor details omtrent de diverse instelschermen dient u de aangegeven bladzijde te raadplegen.
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
M
Terug
E
Einde
(Bladzijde 15)
Beeld
Contrast [ 30 Kleur [ 0 Zwart waarde[ 0 Scherpte [ 0 Blauwrood [ 0 Groen [ 0 Reset
OK
M
Terug
E
Einde
] ] ] ] ] ]
(Bladzijde 16–17)
Geluidsmenu
Geluid via [ TV Vol. hoofdtel. [ 3 Toon luidspreker [ Mono Toon hoofdtel [ Mono AV-uitgangssign. Stereo-verbreding [ uit Balans [
OK
[
M
Terug
Toon1+2
E
(Bladzijde 20–25)
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
M
Terug
E
Einde
] ]
0
] ] ] ] ]
0
Einde
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
M
Terug
E
Einde
(Bladzijde 34–35)
AV-aansluit.
AV1
)
AV2(Y/C
)
AV2(FBAS Voor programm a’s
OK
M
Terug
E
Einde
(Bladzijde 36)
Timerfuncties
Tijd Uitschakelen[ nee Wekken [ nee Alarmvolume [
[
: :
OK
M
Terug
E
Einde
(Bladzijde 7)
Eerste ingebr.name (
)
Taal
English Deutsch Français Español Italiano Nederlands Svenska
OK
M
Terug
E
Einde
] ] ] ]
0
(Bladzijde 26–27)
Eigenschappen
Helderheid [helderheid Draaien horizont. Draaien vertic. Automatisch uit OSD scherm Kinderslot
OK
M
Terug
[ [ [
E
Einde
uit uit uit
(Bladzijde 7)
] ] ] ]
Taal
English Deutsch Français Español Italiano Nederlands Svenska
OK
M
Terug
E
Einde
19
Handige Functies (Vervolg)
Programma’s
[1] Automatisch zoeken
Voer de onderstaande procedure uit om nieuwe kanalen op te zoeken en op te slaan wanneer u de procedure bij het eerste gebruik van het toestel reeds heeft afgesloten.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
</>
L
E
N
D
E
MENUSOUND
M
MENU
]/[
1 Druk op MENU om het TV menu
te openen.
2 Druk op ]/[, selecteer
“Programma’s” en druk vervolgens op OK om het “Programma’s” scherm te openen.
OK
3 Druk op ]/[, selecteer
TV/VIDEO
“Automatisch zoeken” en druk vervolgens op OK om het “Automatisch zoeken” scherm te openen.
4 Druk op ]/[, selecteer het
gewenste item en druk vervolgens op OK. Druk op </>, selecteer het gewenste item.
Opmerking:
Note:
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
Automatisch zoeken
Land [Nederland Kleur systeem Audio systeem [ B/G Opslaan vanaf Start zoekfunctie
OK
M
Terug
M
Terug
M
Terug
E
Einde
E
Einde
[
PAL
E
Einde
] ] ]
U kunt “kleur systeem” en “audio
systeem” enkel veranderen wanneer “overige landen” geselecteerd is onder “land”.
20
5 Druk op ]/[, selecteer “Opslaan
vanaf” en druk vervolgens op OK om het “Opslaan vanaf” scherm te openen.
Opslaan vanaf
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 2 9 E1 17 E56
0
2 S 6 1 E11 18 E57
0
3 S 8 11 E36 19 4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
0
0
0
0
0
E
M
Terug
Einde
Programmas (Vervolg)
[1] Automatisch zoeken (Vervolg)
6
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
</>
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
OK
Handige Functies (Vervolg)
Druk op ]/[ en/of </> om het kanaalnummer te kiezen van waar de kanalen zullen worden opgeslagen en druk vervolgens op OK.
Opslaan vanaf
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
0
0
0
0
0
Terug
E
Einde
M
TV/VIDEO
7 Druk op ]/[, selecteer “Start
zoekfunctie en druk vervolgens op OK om het automatisch afstemmen te laten beginnen.
Opmerking:
Zie de bladzijden 7 en 8 voor details
omtrent het afstemmen.
Note:
8 Druk op END als het afstemmen i
afgelopen om deze functie af te sluiten.
Automatisch zoeken
Land [Nederland Kleur systeem Audio systeem [ B/G Opslaan vanaf Start zoekfunctie
OK
M
Terug
[
PAL
E
Einde
] ] ]
21
Handige Functies (Vervolg)
Programmas (Vervolg)
[2] Manueel instellen
U kunt zelf de individuele instellingen voor de diverse kanalen wijzigen.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
</>
A
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
CH
TV/VIDEO
OK
Kanaal Keuzetoetsen
[1] Automatisch zoeken en open
het Programma’s” scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Manueel
instellen en druk vervolgens op OK om het Manueel instellen scherm te openen.
3 Druk op ]/[, selecteer het item
dat u wilt afstemmen en gebruik vervolgens </> om de instelling te wijzigen. (Zie de tabel hieronder voor details over de in te stellen onderdelen.)
U kunt ook Kanaal Keuzetoetsen gebruiken om het Frequent. item in te stellen.
Om het item Naam te wijzigen moet u eerst op OK drukken om naar de tekst-invoerfunctie te gaan. Druk op </> om de invoerpositie te selecteren en druk dan op ]/[ om het gewenste teken te kiezen. Druk op OK als u klaar bent met het invoeren om de naam op te slaan.
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
M
Manueel instellen
Kanaal [ 36 Frequent. Naam [E36 Kleur systeem Audio systeem [ B/G Overslaan [ uit
OK
M
E
Terug
Terug
Einde
[291.25MHz]
[ Auto]
E
Einde
]
]
] ]
1 Herhaal de stappen 1 en 2 onder
4 Druk op END als u klaar bent.
In te stellen item
Kanaal
Keuze/Instelbereik
0 – 199
De kanaalstand verandert naar het boven of beneden kanaal.
De ontvangbare frequenties hangen
Frequent.
044 – 859 (MHz)
mede af van het TV systeem, de plaats waar u het toestel gebruikt en het bereik.
Naam
Kleur systeem
Audio systeem
A – Z, +, -, ., !, /, 0 – 9
Auto, PAL, SECAM
B/G, I, D/K, L
Naam van het kanaal (Max. vijf tekens)
Kleur systeem
TV systeem
Kanaalnummers met een “()(rood)”
Overslaan
aan uit
teken aan de linkerkant zijn ingesteld op overslaan (SKIP).
Opmerking:
Afhankelijk van het kleur systeem van de kanalen kan het overschakelen tussen de kanalen langzaam gaan. Wilt u
het overschakelen van kanalen versnellen, stel dan Auto in Kleur systeem in op het huidige ontvangstsysteem (PAL of SECAM).
Note:
22
Omschrijving
Handige Functies (Vervolg)
Programmas (Vervolg)
[3] Sorteren
U kunt de kanaalnummers voor de diverse kanalen veranderen als u dat wilt.
1 Voer de stappen 1 en 2 onder
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
</>
A
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
OK
TV/VIDEO
[1] Automatisch zoeken uit en open het “Programma’s” scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer
Sorteren en druk vervolgens op OK om het “Sorteren scherm te openen.
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
M
Terug
E
Einde
3 Druk op ]/[ en/of </>,
selecteer het gewenste kanaal en druk vervolgens op OK om te sorteren.
Als u op OK drukt, schakelt u de verplaats-functie in Verschuiven. Druk op ]/[ om het op dit moment geselecteerde kanaal te verplaatsen naar een ander kanaalnummer. Het eerder geselecteerde kanaal verwisselt van plaats met het kanaal op het nu geselecteerde kanaalnummer. Druk nog eens op OK om de verplaats-functie af te sluiten.
4 Druk op END als u klaar bent.
Sorteren
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
0
0
0
0
0
E
M
Terug
Einde
23
Handige Functies (Vervolg)
Programmas (Vervolg)
[4] Progr. geheugen wissen
U kunt individuele kanalen of een reeks kanalen tegelijk wissen.
Voer de stappen 1 en 2 onder
1
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
H
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
</>
A
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
CH
OK
TV/VIDEO
[1] Automatisch zoeken uit en open het “Programma’s” scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Progr.
Geheugen wissen en druk vervolgens op OK om het Progr. Geheugen wissen scherm te openen.
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
M
Terug
E
Einde
3 Druk op ]/[ en/of </>,
selecteer het kanaal dat u wilt wissen en druk vervolgens op OK. Het geselecteerde kanaal wordt nu geel aangegeven.
Als u een reeks kanalen wilt wissen, selecteer u op deze manier het eerste kanaal van de te wissen reeks.
4 Als u een reeks kanalen wilt
wissen, dient u vervolgens op ]/[ en/of </> te drukken om het laatste kanaal van de te wissen reeks te selecteren. De geselecteerde kanalen worden geel aangegeven.
5 Druk op OK om de geselecteerde
kanalen (het geselecteerde kanaal) te wissen. Alle daarop volgende kanalen schuiven nu het gewiste aantal kanaalnummers op.
6 Druk op END als u klaar bent.
Progr. Geheugen wissen
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
Progr. Geheugen wissen
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
Progr. Geheugen wissen
0
E 3 8 E38 16
0
0
1 E 5 9 E5 17
0
2 E 6 1 E53 18 3 E 9 11 E54 19
0
0
4 E1 12 E56 2 5 E11 13 E57 21 6 E36 14 22 7 E37 15 23
OK
0
0
0
0
0
Terug
0
0
Terug
0
Terug
E
Einde
0
E
Einde
0
E
Einde
M
0
0
M
0
M
24
Programmas (Vervolg)
[5] Naam inv./verand.
U kunt voor een kanaal een naam invoeren of veranderen.
1 Voer de stappen 1 en 2 onder
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
</>
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
CH
OK
TV/VIDEO
[1] Automatisch zoeken uit en open het “Programma’s” scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Naam
inv./verand. en druk vervolgens op OK om het Naam inv./verand. scherm te openen.
Handige Functies (Vervolg)
Programm a’s
Automatisch zoeken Manueel instellen Sorteren Progr. Geheugen wissen Naam inv./verand.
OK
M
Terug
E
Einde
3 Druk op ]/[ en/of </>,
selecteer het gewenste kanaal en druk vervolgens op OK. Het karakter bij de invoerplaats knippert.
4 Druk op </> om de invoerpositie
te kiezen en druk vervolgens op ]/[ om het gewenste teken in te voeren.
5 Druk op OK om de ingevoerde
naam definitief te maken en druk dan op END als u klaar bent.
Naam inv./verand.
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 _ 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
Naam inv./verand.
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
Naam inv./verand.
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
0
0
0
0
0
Terug
0
E
Einde
M
0
0
0
0
Terug
0
E
Einde
M
0
0
0
0
Terug
E
Einde
M
25
Handige Functies (Vervolg)
Eigenschappen
De Eigenschappen item kunnen door de gebruiker worden ingesteld.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
H
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
CH
</>
A
L
E
N
D
E
MENUSOUND
M
MENU
]/[
OK
TV/VIDEO
1 Druk op MENU om het TV menu
te openen.
2 Druk op ]/[, seleteer
Eigenschappen en druk vervolgens op OK om het Eigenschappen scherm te openen.
3 Druk op ]/[ en seleteer het item
en druk vervolgens op OK.
4 Druk op </> om de instelling te
wijzigen. (Behalve item in de OSD scherm en Kinderslot menus.)
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
Eigenschappen
Helderheid Draaien horizont. Draaien vertic. Automatisch uit OSD scherm Kinderslot
OK
M
Terug
M
Terug
E
Einde
[
helder
E
Einde
[ [ [
uit uit uit
] ] ] ]
5 Druk op END als u Klaar bent.
26
Eigenschappen (Vervolg)
Handige Functies (Vervolg)
Geselecteerd item
Helderheid
Draaien horizont
Draaien vertic
Uitschakelen (alleen voor de TV functie)
Fabrieksinstelling
[helder] Maximale
helderheid
[uit] Normale horizontale
beeldoriëntatie
[uit] Normale verticale
beeldoriëntatie
[uit] Deze eigenschap is
niet actief.
Instelverandering
[normaal] Helderheid 60%Geschikt om
op goed-verlichte plaatsen te
bekijken. Bespaart energie.
[donker] Helderheid 20% Geschikt om
op schemerige plaatsen te bekijken.
[aan] SpiegelbeeldOm spiegelbeelden te
tonen voor speciale doeleinden.
ABC
ABC
[aan] Geïnverteerd beeldOm beelden
ondersteboven te tonen voor speciale doeleinden.
ABC
[aan] De spanning van de LCD TV wordt uitgeschakeld wanneer er voor 5 minuten geen signaal is.
27
Handige Functies (Vervolg)
OSD Scherm
U kunt diverse instellingen voor de in-beeld displays zelf wijzigen.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
CH
TV/VIDEO
Positie OSD
Gel. herk.
Tijd
Alarmtijd
Uitschakeltijd
</>
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
Blauw ]/[
OK
1 Voer de stappen 1 en 2 onder
Eigenschappen uit en open het
“Eigenschappen” scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “OSD
scherm” en druk vervolgens op OK om het “OSD scherm” scherm te openen.
3 Druk op ]/[ en selecteer het
item dat u wilt instellen. (Zie de tabel hieronder.)
4 Druk op </> om de instelling te
wijzigen.
Eigenschappen
Helderheid Draaien horizont. Draaien vertic. Automatisch uit OSD scherm Kinderslot
OK
OSD scherm
Positie OSD [onder Gel. herk. [ ja Tijd [ nee Alarmtijd [ nee Uitschakeltijd[ nee
OK
M
Terug
M
Terug
E
Einde
[
helder
E
Einde
] ] ] ] ]
[ [ [
uit uit uit
] ] ] ]
5 Druk op END als u klaar bent.
Keuze/instelbereikIn te stellen item
onder
nee
nee
nee
nee
boven
ja
ja
ja
ja
Om de plaats van het in-beeld display te selecteren.
Om te selecteren of geluidsinformatie al dan niet getoond moet worden wanneer een kanaal geselecteerd is.
Selecteren van de informatie die wordt weergegeven in het display. Om het display te activeren, drukt u op de knop Blauw.
Omschrijving
28
Handige Functies (Vervolg)
Kinderslot
Belangrijk:
Refereer aan pagina 53 in het Engels voor “BELANGRIJKE OPMERKING OVER HET ANNULEREN VAN DE GEAVANCEERDE KINDERVERGRENDELING”.
Met de kinderslot-functie kunt kanalen blokkeren. Voor u de kinderslot-functie kunt gebruiken, moet u eerst uw PIN (Persoonlijke Codenummer) invoeren.
[1] Invoeren van uw PIN code
1 Voer de stappen 1 en 2 onder
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
OK
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
MENU
]/[
Kanaal
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
Eigenschappen uit en open het
Eigenschappen scherm.
2 Druk op ]/[ en selecteer
Kinderslot”.
3 Druk op OK om het PIN
invoerscherm te openen.
4 Voer de door u gewenste PIN
code van vier cijfers in (bijv. 1234) met de Kanaal Keuzetoetsen.
Opmerking:
Note:
Eigenschappen
Helderheid Draaien horizont. Draaien vertic. Automatisch uit OSD scherm Kinderslot
OK
Kinderslot
Leg uw persoonlijke Codenum m er vast.
M
Kinderslot [????
OK
M
Terug
Kinderslot
Leg uw persoonlijke Codenum m er vast.
Kinderslot [1234
Terug
E
E
Einde
[
helder
[
uit
[
uit
[
uit
Einde
]
]
] ] ] ]
Vergeet niet een notitie te maken
van uw PIN code voor u op OK drukt.
OK
M
Terug
E
Einde
De PIN code zal worden
geannuleerd als u op MENU of END drukt voor het vierde cijfer is ingevoerd.
5 Druk op OK om de ingevoerde
PIN code definitief te maken.
29
Handige Functies (Vervolg)
Kinderslot (Vervolg)
[2] Veranderen/annuleren van uw PIN code
Veranderen van uw PIN code
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
OK
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
1 Voer de stappen 1 t/m 3 onder
[1] Invoeren van uw PIN code uit
en open het PIN invoerscherm.
2 Voer uw PIN code van vier cijfers
CH
]/[
Kanaal
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
in (bijv. 1234) met de Kanaal Keuzetoetsen.
Opmerking:
De ingevoerde cijfers worden
verborgen onder ????.
Als u een vergissing heeft gemaakt
bij het invoeren van uw PIN code, zal de foutmelding Verkeerd codenummer! verschijnen.
Als u de juiste PIN code heeft ingevoerd, zal het Kinderslot scherm verschijnen.
Note:
Kinderslot
Voer hier uw persoonlijke codenummer in
Kinderslot [????
OK
M
Terug
E
Einde
]
3 Druk op ]/[ en selecteer
Codenummer veranderen, en druk vervolgens op OK. De op dit moment geldende PIN code zal getoond worden.
4 Voer de vier cijfers van uw nieuwe
PIN code in (bijv. 5678) met de
Kanaal Keuzetoetsen.
5 Druk op END als u klaar bent.
Annuleren van uw PIN code
| Bij stap 3 hierboven kunt u met
]/[ Codenummer wissen
selecteren en vervolgens op OK drukken om de op dit moment geldende PIN code te annuleren.
Kinderslot
Voor alle progr. Voor individuele progr. Codenumm er veranderen [1234 Codenumm er wissen
OK
Kinderslot
Voor alle progr. Voor individuele progr. Codenumm er veranderen [5678 Codenumm er wissen
OK
Kinderslot
Voor alle progr. Voor individuele progr. Codenumm er veranderen [1234 Codenumm er wissen
OK
M
Terug
M
Terug
M
Terug
E
Einde
E
Einde
E
Einde
]
]
]
30
Handige Functies (Vervolg)
Kinderslot (Vervolg)
[3] Instellen van het kinderslot
Er zijn vier verschillende manieren waarop een beveiliging door middel van een kinderslot geactiveerd kan worden:
1. Algemeen kinderslot direct geldig voor alle kanalen.
2. Algemeen kinderslot voor alle kanalen met een dagelijkse tijdslimiet.
3. Algemeen kinderslot voor alle kanalen met een enkele tijdslimiet.
4. Kinderslot voor een bepaald kanaal zonder tijdslimiet. Het kinderslot kan alleen worden geactiveerd als de LCD TV eerst standby en vervolgens weer aan wordt gezet.
Instellen van een kinderslot voor alle kanalen met een tijdslimie
t
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
CH
END
MENUSOUND
M
]/[
OK
Kanaal
</>
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
1 Oer de stappen 1 t/m 3 onder
[2] Veranderen/annuleren van uw PIN code uit en open het
Kinderslot scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Voor alle
progr. en druk dan op OK om het Voor alle progr. scherm te openen.
3 Druk op ]/[ en selecteer het
gewenste item. (Zie de tabel op de volgende bladzijde.)
4 Druk op </>, selecteer de
gewenste instelling en voer indien
Kinderslot
Voor alle progr. Voor individuele progr. Codenumm er veranderen [1234 Codenumm er wissen
OK
Voor alle progr.
Terstond Dagelijks Eenmalig
OK
M
Terug
M
Terug
E
[nee] [nee] [nee]
Einde
E
Einde
]
nodig cijfers in met de Kanaal Keuzetoetsen.
5 Druk op END als u klaar bent.
Opmerking:
Als de tijd op de interne klok binnen
de tijdslimiet valt, zal het kinderslot onmiddellijk in werking treden nadat de LCD TV eerst uit (standby) en dan weer aan is gezet. Als de tijd op de interne klok op dit moment bijvoorbeeld 9:00 is en de tijdslimiet wordt gespecificeerd als van 22:00 tot 14:00, dan zal het kinderslot vanaf het instellen in werking zijn van 9:00 tot 14:00.
Wanneer u een kinderslot heeft
ingesteld voor alle kanalen met een bepaalde tijdslimiet, zal het “Tijd” item niet worden getoond op het TV menu en zullen tijd en datum dus niet op die manier veranderd kunnen worden.
31
Handige Functies (Vervolg)
Kinderslot (Vervolg)
[3] Instellen van het kinderslot (Vervolg)
In te stellen item
Keuze/ingestelde waarde
Omschrijving
Kies ja om het kinderslot onmiddellijk in werking te
Terstond
nee
ja
stellen (nadat de LCD TV eerst uit en dan weer aan is gezet). Het kinderslot blijft in werking tot u hier nee instelt.
Voer de begin- en eindtijd in voor het dagelijkse
Dagelijks
nee
UU:MM-UU:MM
kinderslot. Het kinderslot treedt elke dag in werking tot u hier nee instelt.
Eenmalig
nee
UU:MM-UU:MM
Waarschuwing:
De timer haalt haar informatie van de teletekst uitzending. De teletekst uitzending kan van een andere tijdzone
afkomstig zijn waardoor de kinderslot timer niet naar verwachting wordt geactiveerd. Zie pagina 39 voor details.
Voer de begin- en eindtijd in voor het eenmalige kinderslot. De periode mag maximaal 24 uur lang zijn.
Instellen van een kinderslot voor
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
END
MENUSOUND
M
]/[
</>
CH
OK
TV/VIDEO
bepaalde kanalen zonder tijdslimiet.
1 Voer de stappen 1 t/m 3 onder
[2] Veranderen/annuleren van uw PIN code uit en open het
Kinderslot scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Voor
individuele progr. en druk dan op OK om het Voor individuele progr. scherm te openen.
Kinderslot
Voor alle progr. Voor individuele progr. Codenumm er veranderen [1234 Codenumm er wissen
OK
M
Terug
E
Einde
]
3 Druk op ]/[ en/of </> en
selecteer het gewenste kanaal.
4 Druk op OK om het gekozen
kanaal te blokkeren. Het geblokkeerde kanaal wordt rood aangegeven.
Opmerking:
Note:
Voor individuele progr.
0
0
S 1 8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56
0
2 S 8 1 E11 18 E57 3 S1 11 E36 19
0
4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21
0
6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
OK
0
0
0
0
M
Terug
Om een geblokkeerd kanaal weer
vrij te kunnen bekijken, dient u het opnieuw te selecteren en vervolgens op OK te drukken.
Het kinderslot blijft in werking tot u
het annuleert.
5 Druk op END als u klaar bent.
Opmerking:
Wanneer er een kinderslot in werking is, zal het “Programmas item niet worden getoond in het TV menu en zullen
de Erste ingebr. name dus ook niet veranderd kunnen worden.
32
0
E
Einde
Handige Functies (Vervolg)
Kinderslot (Vervolg)
[4] Tijdelijk buiten werking stellen van een ingesteld kinderslot
U kunt een kanaal waarvoor een kinderslot ingesteld is toch bekijken door het kinderslot tijdelijk buiten werking te stellen. Voer de onderstaande procedure uit om uw PIN code in te voeren en volg de aanwijzingen op het scherm op om het kinderslot te annuleren.
Voer uw PIN code in met de
|
Kanaal Keuzetoetsen wanneer
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
CH
Kanaal
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
het PIN invoerscherm verschijnt. Het normale beeld zal worden weergegeven wanneer u de juiste PIN code heeft ingevoerd.
Opmerking:
Als u een vergissing heeft gemaakt
bij het invoeren van uw PIN code, zal de foutmelding Verkeerd codenummer verschijnen.
Note:
Kinderslot
Leg uw persoonlijke Codenum m er vast.
Kinderslot [????
OK
M
Terug
E
Einde
]
33
Handige Functies (Vervolg)
OK
Terug
M
Einde
E
AV-aansluit.
AV1 AV2(Y/C
)
AV2(FBAS
)
Voor programm a’s
OK
Terug
M
Einde
E
AV1
Signaaltype [ Auto
]
AFC
[
Functie1
]
Kleur systeem[ Auto
]
OK
Terug
M
Einde
E
AV1
Signaaltype [ FBAS
]
AFC
[
Functie2
]
Kleur systeem[ Auto
]
AV-aansluitingen
U kunt met de hand diverse instellingen wijzigen voor aansluitingen op externe apparatuur via het AV aansluit.-scherm.
[1] AV1/AV2
Selecteer het juiste signaaltype en het kleur systeem voor de signalen van de video-apparatuur die is aangesloten op de AV1 of AV2 aansluiting.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
</>
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
MENU
]/[
OK
TV/VIDEO
1 Druk op MENU om het TV menu
te openen.
2 Druk op ]/[, selecteer “AV-
aansluit. en druk vervolgens op OK om het “AV-aansluit. scherm te openen.
TV-menu
Beeld Toon Programma’s Eigenschappen AV-aansluit. Timerfuncties Eerste ingebr.name Taal
OK
M
Terug
E
Einde
3 Druk op ]/[, selecteer AV1,
AV2 (Y/C) en AV2 (FBAS) en
druk vervolgens op OK om het signaaltype-keuzescherm te openen.
4 Druk op ]/[, selecteer het
gewenste item en druk op OK.
5 Druk op </>, selecteer het
gewenste Signaaltype, AFC en Kleur systeem en druk vervolgens op OK.
6 Druk op END als u klaar bent.
In te stellen item
Signaaltype*
AFC
Kleur systeem
* De menufunctie is enkel zichtbaar wanneer AV1 geselecteerd is.
Opmerking:
Als (kleuren)beelden niet verschijnen, probeer dan het andere signaaltype.
Afhankelijk van de compatibiliteit van de verschillende soorten aparatuur kan het beeld vervormd raken. Selecteerd
in dit geval de AFC (Automatische Frequentie Controle) stand die het beeld verbetert.
Afhankelijk van de instelingen in “Kleur systeem kan het overschakelen tussen de kanalen langzaam gaan. Wilt u
het overschakelen tussen signalen versnellen, stel dan Auto in Kleur systeem in op het huidige ontvangstsysteem.
34
Keuze/Instelbereik
Auto, FBAS, Y/C
Functie1, Functie2
Auto, PAL, SECAM,
N358, N443, PAL60,
PAL-M, PAL-N
Omschrijving
Om het signaaltype van de externe apparatuur te selecteren.
Om frequentieregelstanden te selecteren. Functie1 is geschikt voor DVD spelers of decodeerders terwijl Functie2 geschikt is voor videocassetterecorders of camcorders.
Kleur systeem.
Handige Functies (Vervolg)
OK
Terug
M
Einde
E
AV-aansluit.
AV1 AV2(Y/C
)
AV2(FABS
)
Voor programm a’s
S 1
AV-aansluitingen (Vervolg)
[2] Voor programma’s
U kunt instellen wat het effect is van de AV aanstuurstroom en van een leeg beeld via de kanalen 1
t/m 199.
Bij het aansluiten van video apparatuur op de AV1 Aansluiting dient u de decodeerprogramma-
instellingen aan te passen.
Voer de stappen 1 en 2 onder
1
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
IT
T
B
U
S
OK
CH
</>
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
MENU
]/[
OK
[1] AV1/AV2 uit en open het AV- aansluit. scherm.
2 Druk op ]/[, selecteer “Voor
programma’s” en druk vervolgens op OK om het Voor programma’s” scherm te openen.
TV/VIDEO
3 Druk op ]/[ en selecteer het
gewenste AV-schakelspanning of RGB OSDs.
4 Druk op </> en kies “nee of ja.
Opmerking:
Als het betreffende item op “ja
staat, zal het bijbehorende beeld worden doorgegeven via alle kanaalnummers van 1 t/m 199 wanneer er een aanstuurstroom/ RGB signaal binnenkomt.
Note:
5 Druk op ]/[, selecteer Voor
decoder op AV1 en druk vervolgens op OK om het decoder-kanalen keuzescherm te openen.
6 Druk op ]/[ en/of </>,
selecteer het kanaal voor de decoder en druk vervolgens op OK. Herhaal deze procedure als u verdere decoder-kanalen wilt reserveren
7 Druk op MENU om terug te keren
naar het Voor programma’s” scherm.
Voor programm a’s
AV-schakelspanning [nee RGB OSDs [nee Voor decoder op AV1 Gel. van AV1-bus 1[Dec.
OK
Voor programm a’s
AV-schakelspanning [nee RGB OSDs Voor decoder op AV1 Gel. van AV1-bus 1[Dec.
OK
M
Terug
M
Terug
Voor decoer op AV1
0
8 E 9 16 E54
0
1 S 6 9 E1 17 E56 2 S 1 E11 18 E57
0
3 S1 11 E36 19 4 S11 12 E37 2
0
5 E 3 13 E38 21 6 E 5 14 E5 22
0
7 E 6 15 E53 23
0
OK
0
8 0
E
[
E
0
0
0
M
Terug
] ]
]
Einde
] ]
nee
]
Einde
0
E
Einde
8 Druk op ]/[, selecteer “Gel. van
AV1-bus 1 en druk vervolgens op </> om de gewenste geluidsbron te selecteren.
9 Druk op END als u klaar bent.
Voor programm a’s
AV-schakelspanning [nee RGB OSDs [nee Voor decoder op AV1 Gel. van AV1-bus 1[Dec.
OK
M
Terug
E
Einde
] ]
]
35
Handige Functies (Vervolg)
OK
Terug
M
Einde
E
Timerfuncties
Tijd
[
: :
]
Uitschakelen[ nee
]
Wekken [ nee
]
Alarmvolume [
]
0
Timerfuncties
1 Druk op Geel om het
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
</>
L
E
N
D
E
END
MENUSOUND
M
]/[
CH
Geel
OK
Kanaal
TV/VIDEO
Keuzetoetsen
Timerfuncties scherm to openen.
Opmerking:
Het “Timerfuncties kan ook worden
getoond door Timerfuncties te kiezen van het TV menu (zie de bladzijden 18 en 19).
2 Druk op ]/[ en selecteer “Tijd,
en druk vervolgens op OK.
3 Voer de juiste tijd in (UU:MM:SS)
met de Kanaal Keuzetoetsen.
4 Druk op ]/[ om het gewenste
item te selecteren. (Zie de tabel hieronder.)
5 Druk op </> om de instelling te
wijzigen. Als 00:00 voor Uitschakelen of Wekken selecteert, kunt u vervolgens met de Kanaal Keuzetoetsen de gewenste tijd invoeren.
Note:
In te stellen item
Tijd
Uitschakelen
Wekken
Alarmvolume
6 Druk op END als u klaar bent.
Keuze/ingestelde waarde/
instelbereik
UU:MM:SS
nee
nee UU:MM
UU:MM
0 – 39
Omschrijving
De tijd kan met de hand worden ingesteld.
De LCD TV schakelt zichzelf automatisch elke dag op de ingevoerde tijd uit.
Het alarm zal elke dag op de ingevoerde tijd af gaan.
Hiermee kunt u het volume van het alarm instellen.
36
Handige Functies (Vervolg)
Toon 1
Toon 2
Toon 1+2
Mono
Mono
Stereo
NICAM Ontvangst
Deze functie stelt u in staat de geluidsweergave in te stellen bij ontvangst van een NICAM-I of NICAM­B/G signaal. Om te kunnen profiteren van NICAM uitzendingen, kunt u deze LCD TV instellen op weergave van NICAM stereo, tweetalige en mono uitzendingen.
Stereo
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
SOUND
CH
Groen
De LCD TV ontvangt een stereo uitzending.
Met elke druk op SOUND wordt er geschakeld tussen “Stereo” en “Mono”.
Als u “Mono” heeft ingesteld, zal de geluidsweergave uitsluitend in mono zijn.
TV/VIDEO
Tweetalig
Wanneer de LCD TV een tweetalig programma ontvangt, zal automatisch “Toon 1” worden geselecteerd.
Met elke druk op SOUND zal de functie als volgt veranderen:
Toon 1 Toon 2 Toon 1+2Mono
Mono
De LCD TV ontvangt een mono uitzending.
Met elke druk op SOUND wordt er geschakeld tussen “Nicam” en “Mono”.
Nicam
Mono
Opmerking:
Note:
Als er ongeveer 3 seconden verlopen zonder dat er op een toets wordt gedrukt, zal de functie- instelling automatisch
worden geannuleerd en keert de LCD TV terug naar de normale gebruiksfunctie.
U kunt deze instelling voor elk individueel kanaalnummer uitvoeren.
U kunt de NICAM functie ook uitschakelen door het item “Toon luidspreker” op het Geluids scherm, hetgeen zal
verschijnen als u op Groen drukt, op “Mono” te zetten (zie bladzijde 16).
37
Handige Functies (Vervolg)
Mono
Stereo
Toon 1
Toon 2
Toon 1+2
Mono
IGR (Duits Stereosysteem) Uitzendingen
Deze functie stelt u in staat de geluidsweergave in te stellen bij ontvangst van een IGR-B/G signaal. Om te kunnen profiteren van IGR uitzendingen, kunt u deze LCD TV instellen op weergave van IGR stereo en tweetalige uitzendingen.
Stereo
De LCD TV ontvangt een stereo
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
SOUND
CH
Groen
uitzending.
Met elke druk op SOUND zal het toestel schakelen tussen Stereo en Mono”.
Als u “Mono heeft ingesteld, zal de geluidsweergave van de TV uitsluitend in mono zijn.
TV/VIDEO
Tweetalig
Wanneer de LCD TV een tweetalig programma ontvangt, zal automatisch Toon 1 worden geselecteerd.
Met elke druk op SOUND zal de functie als volgt veranderen:
Toon 1 Toon 2 Toon 1+2Mono
Opmerking:
Note:
Als er ongeveer 3 seconden verlopen zonder dat er op een toets wordt gedrukt, zal de functie- instelling automatisch
worden geannuleerd en keert de LCD TV terug naar de normale gebruiksfunctie.
U kunt deze instelling voor elk individueel kanaalnummer uitvoeren.
U kunt de IGR functie ook uitschakelen door het item Toon luidspreker op het Geluids scherm, hetgeen zal
verschijnen als u op Groen drukt, op Mono te zetten (zie bladzijde 16).
38
Teletekst
Wat is Teletekst?
Teletekst is een informatiedienst die net als een tijdschrift is opgebouwd uit paginas en die wordt verzorgd door bepaalde TV stations, naast hun reguliere televisie uitzendingen. Uw LCD TV kan de speciale Teletekst signalen die worden uitgezonden door het TV station ontvangen, de informatie verwerken en deze weergeven op het scherm. Nieuws, weerberichten en sportberichten, aandelenprijzen, voorbeschouwingen voor programmas en ook ondertiteling voor doven en slechthorenden zijn enkele van de vele diensten die geboden worden via Teletekst.
De Teletekst functie
U kunt Teletekst in- en uitschakelen door op TEXT op uw afstandsbediening te drukken. U kunt uw LCD TV in de Teletekst functie bedienen door direct instructies in te toetsen met de afstandsbediening ou indirect, via het in-beeld display (menusysteem).
Bedieningsaanwijzingen voor de Teletekst functie
Er passem slechts 0 - 23 regels (een uigezonden Teletekst pagina) tegelijkertijd op het scherm. Wanneer u een
369 SHARP- TEXT 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
02:52:21
bedieningsbalk met aanwijzingen voor TOP tekst of andere paginas heeft geactiveerd wordt het scherm een regel naar boven gebladerd.
Als er FLOF Teletekst wordt ontvangen zal er een bedieningsbalk worden uitgezonden als 24ste regel, die niet op het scherm kan worden weergegeven waardoor het scherm een regel naar boven wordt gebladerd en de bedieningsbalk wordt weergegeven. Om te voorkomen dat u voortdurend de gegevens van regel 0 moet missen wordt de bedieningsbalk uitgeschakeld.
Het FLOF systeem voor teletekst wordt momenteel gebruikt in de UK.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
100 200
Het TOP systeem voor teletekst wordt momenteel gebruikt in de Duitsland.
Als er TOP Teletekst wordt ontvangen, kan er een bedieningbalk, de TOP regel, op het scherm worden weergegeven. Deze TOP regel bevat de instructies die zijn gekoppeld aan alle gekleurde toetsen bij ontvangst van TOP tekst, of alleen voor de Rood en Groen toetsen als er geen TOP tekst wordt ontvangen.
Als er vervolgpagina’s zijn, is het mogelijk dat er een bedieningbalk met instructies voor deze vervolgpagina’s weergegeven wordt op regel 24.
Opmerking:
Wanneer u naar een gehele Teletekst pagina kijkt, is het totale aantal regels op het scherm 24 inclusief de
bovenregel (de kopregel). De regel aan de onderkant van het scherm (de bedieningsbalk) wordt niet getoond. Door indrukken van de kleurentoets bladert de pagina naar boven. Hierdoor wordt de kopregel verborgen en de bedieningsbalk komt tevoorschijn. Door nogmaals op de kleurentoets te drukken wordt de pagina in enkele seconden teruggebladerd tot de oorspronkelijke stand.
De kopregel wordt niet getoond terwijl de subpagina aangegeven wordt. (Zie pagina 41)
N
39
Teletekst (Vervolg)
[1] In- en uitschakelen van de Teletekst functie
1 Stem af op een TV kanaal waarop
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
CH
TV/VIDEO
TEXT
L
E
N
D
E
MENUSOUND
M
ook Teletekst gegevens worden uitgezonden.
2 Druk op TEXT. Het Teletekst-
scherm zal verschijnen.
Druk nog eens op TEXT om de
|
Teletekst functie weer uit te schakelen.
369 SHARP-TEXT 1 2 3
4
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
[2] Gebruik van de TOP regel
Wanneer er TOP Teletekst wordt ontvangen, kunt u de TOP regel met instructies op het scherm laten weergeven.
1 Druk op een van de Gekleurde
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
Gekleurde
CH
TV/VIDEO
toetsen
toesten om de TOP regel te laten
weergeven.
2 Gebruik de Gekleurde toetsen
om het Teletekst-scherm te bedienen.
Druk op Rood om de vorige pagina te laten weergeven of op Groen om naar de volgende pagina te gaan. Geel en Blauw werken zoals aangegeven op de TOP regel.
Opmerking:
Met de Rood knop gaat u telkens terug naar de vorige pagina, tot de eerste pagina die direct na het inschakelen van de videotekst werd getoond. De Rood knop heeft dus geen functie direct na het inschakelen van de videotekst.
N
1 2 3
4
5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
100 200
02: 52: 21
40
Teletekst (Vervolg)
[3] Wisselen van vervolgpagina’s
Als u een pagina heeft gekozen uit verschillende vervolgpaginas, kunt u een bedieningbalk laten verschijnen met de nummers van de vervolgpaginas.
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
E
N
D
E
OK
MENUSOUND
M
Rood
</>
CH
TV/VIDEO
Groen
Kanaal Keuzetoetsen
1 Druk op </>. Het scherm wordt
een regel naar boven gebladerd en de bedieningsblak met de nummers van de vervolgpagina’s wordt weergegeven en het nummer van de op dat moment geselecteerde subpagina zal blauw worden aangegeven.
2 Druk op Rood of Groen om het
nummer van de gewenste vervolgpagina te selecteren. De geselecteerde subpagina zal vervolgens getoond worden.
U kunt ook Kanaal Keuzetoesten
gebruiken om de gewenste subpagina te selecteren.
3 Druk op </> om de bedieningbalk
uit te schakelen.
Opmerking:
De kopregel wordt niet getoond
terwijl de subpagina aangegeven wordt.
N
[4] Gebruik van de TOP tabel
Wanneer er TOP Teletekst wordt ontvangen, kunt u een eventuele TOP tabel met de huidige pro­gramma- gegevens op het scherm laten weergeven.
1 Druk op OK om de TOP tabel te
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
</>
L
E
N
D
E
MENUSOUND
M
]/[
CH
OK
openen. De Teletekst pagina wordt tijdelijk uitgeschakeld.
2 Druk op ]/[ om het gewenste
item te selecteren. Druk op </> om een bepaald onderwerp (kolom
1) of sub-onderwerp (kolom 2) te kiezen, als deze daadwerkelijk bestaan.
TV/VIDEO
3 Druk op OK. Er zal vervolgens een
pagina behorend bij het geselecteerde item verschijnen.
41
Teletekst (Vervolg)
[5] Gebruik van het Teletekst menu
Selecteren van de tekenset
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
IT
T
B
U
S
T
E
N
D
E
OK
END
MENUSOUND
M
MENU
1 Druk op MENU om het Tekens
2 Druk op ]/[ wanneer te
]/[
CH
OK
TV/VIDEO
3 Druk op END als u klaar bent.
[6] Handige functie voor teletekst
scherm te openen.
selecteer de gewenste tekenset.
De kleurn van de letters wordt geel. Bij het selecteren van een karakterinstelling zal de kleur van de letters even magenta worden als u op OK drukt. Daarna worden de letters weer geel.
Tekens
West Europa Oost Europa Turks/Grieks Cyrillisch
OK
E
Einde
HOLD TEXT
E
N
D
E
MENUSOUND
M
REVEAL SUBTITLE
TEXT
R
E
D
V
L
E
O
A
H
L
T
E
L
T
I
T
B
U
S
OK
T
]/[
CH
| De HOLD toets op de
afstandsbediening kan gebruikt worden om de huidige teletekstpagina vast te houden. Druk nogmaals op de toets om de vasthoudfunctie te annuleren.
|]/[ afstandsbediening kan
gebruikt worden om in te zoomen op de huidige teletekstpagina als volgt.
TV/VIDEO
ABC
DEF
ABC DEF
* Het scherm toont de functies telkens
bij indrukken van de ]/[ toets.
| Tijdens normaal TV kijken kunt u
met de SUBTITLE knop de ondertitels snel inschakelen.
* Druk op TEXT om de ondertitels te
deactiveren.
| De REVEAL toets kan gebruikt
worden om verborgen informatie te tonen zoals oplossingen voor raadsels en puzzels. Druk nogmaals op de toets om de informatie te verbergen.
42
Aansluiten van Externe Apparatuur
Op dit LCD-televisietoestel kan externe video- en audioapparatuur worden aangesloten. Videorecorders en videospelsystemen kunnen met het hoofdapparaat worden verbonden via de assnsluitingen op de achterkant van het hoofdapparaat. Wanneer u externe apparatuur gaat aansluiten, dient u de spanning van het hoofdapparaat en de aan te sluiten apparatuur uit te schakelen teneinde eventuele beschadiging te voorkomen.
1
V-IN
A
B G
R
2
V-IN
A
O
DE
I
-V
S
O
E
ID
V
L
IO
D
U
A
R
R E
W O P
T U P
IN
V 3 1
C
T
U
O O I
D U A
L
R
Voorbeelden van Externe Apparatuur die Aangesloten kan Worden
D
Naar AV-IN 1 of 2 aansluiting
Videocamera
Videospelsystem
Videorecorder
Laserdiscspeler
DVD
Decoder
AUX 1
TUNER/BAND
AUX 2
AUX 3
DVD
SURROUND
ON/OFF
* Aansluiting van een PC is niet mogelijk.
Opmerking:
Note:
Gebruik als kabel een in de handle verkrijgbaar video- en audiosnoer.
Gebruik de aansluitingen AV-IN 1 en 2 alleen voor de ontvangst van video- en audiosignalen. De ontvangst van
andere soorten signalen kan een defect veroorzaken.
De VIDEO en S-VIDEO ingangen aan de AV-IN 2 kant zijn deel van een gemeenschappelijke aansluiting waarbij de
S-VIDEO ingang de voorrang geniet. Als er op beide aansluitingen apparatuur is aangesloten, zullen de videosignalen die binnenkomen via de S-VIDEO ingang worden geaccepteerd als ingangssignaal voor de AV-IN 2 ingangsaansluiting. Wanneer u beelden wilt bekijken die binnenkomen via de VIDEO ingang, kunt u beter niets aansluiten op de S-VIDEO ingang.
Voor meer informatie omtrent gebruik en aansluiting van externe apparatuur, dient u de betreffende handleidingen te
raadplegen.
43
Aansluiten van Externe Apparatuur (Vervolg)
Aansluiten van een decoder via de 21-pens Euro-SCART aansluiting (AV-IN 1/RGB)
21
A
V
-
IN
1
R
G
B
AV-IN 1
B
RG
V-IN 2
A
IDEO
S-V
O
VIDE
L
UDIO A
R
ER POW INPUT
T
U
O O I
D U A
L
R
DC13V
A
V
-IN
2
S
-
V
ID
E
O
V
ID
E
O
L
A
U
D
IO
R
P
O
W
E
R
IN
P
U
T
D
C
1
3
V
19
17
15
13
11
20
18
16
14
12
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
21-pens Euro-SCART (RGB)
1. Audio rechts uitgang 12. Niet gebruikt
2. Audio rechts ingang 13. Aarding voor rood
3. Audio links uitgang 14. Niet gebruikt
4. Gemeenschappelijke aarding audio 15. Rood ingang
5. Aarding voor blauw 16. Rood/Groen/Blauw aansturing
6. Audio links ingang 17. Aarding voor video
7. Blauw ingang 18. Aarding voor Rood/Groen/Blauw aansturing
8. Audio-video aansturing 19. Video uitgang
9. Aarding voor groen 20. Video ingang (PAL/SECAM/NTSC)
10. Niet gebruikt 21. Afscherming stekker
11. Groen ingang
Naar AV-IN 1 (21-pens Euro-SCART) aansluiting
A
V
-IN
1
R
G
1 N I
­V
A
B G
R
2
N
I
-
V
A
O E D
I V
-
S
O
E D I
V
L
O I D
U A
R
R
E
W
O P
T U P
N I
V
3 1
C
T
U
O O I
D
U
A
L
R
D
B
A
V
-IN
2
S
-
V
ID
E
O
V
ID
E
O
L
A
U
D
IO
R
P
O
W
E
R
IN
P
U
T
D
C
1
3
V
21-pens Euro-SCART stekker
Decoder
44
Aansluiten van Externe Apparatuur (Vervolg)
Aansluiten van een videorecorder of videospelsysteem (AV-IN 2)
A
V
-
IN
1
R
G
1 N I
-
V
A
B
G
R
2
N I
­V
A
O
E D I
V
­S
O
E D I V
L
O I D
U A
R
R
E
W
O P
T
U
P N I
V
3
1 C
T U O
O I D
U
A
L
R
D
B
A
V
-
I
N
2
S
-
V
ID
E
O
V
I
D
E
O
L
A
U
D
IO
R
P
O
W
E
R
IN
P
U
T
D
C
1
3
V
Naar S-VIDEO ingangsaansluiting
S-Videokabel
Naar S-Video uitgangsaansluiting
Video
Naar AV-IN 2 aansluiting
Audio/videokabel
Naar audio/video uitgangsaansluiting
Audio
Audio
(R)
(L)
Video
Audio
(R)
Audio/videokabel
Naar AV-IN 2 aansluiting
Naar audio/video uitgangsaansluiting
Audio
(L)
Videospelsysteem
Videorecorder
Opmerking:
Note:
Wanneer er zowel op de VIDEO als de S-VIDEO ingangen van de AV-IN 2 aansluiting apparatuur is aangesloten, zal
het ingangssignaal via de S-VIDEO ingang de voorrang krijgen.
45
Aansluiten van Externe Apparatuur (Vervolg)
Reproduceren van audio (AUDIO OUT)
U kunt de LCD TV de ontvangen geluidssignalen laten reproduceren via de AUDIO OUT aansluitingen.
AV-IN 1
B
RG
AV-IN 2
O
IDE
-V S
EO
ID
V
L
DIO
T
U
O
IO
D
U
A
L
R
Sluit hierop een audio-versterker o.i.d aan.
T
U
O O I
D
U
A
L
R
AU
R
ER
W PO INPUT DC13V
Vastmaken van Kabels
Zet kabels en snoeren vast met de meegeleverde kabelklemmen zodat ze niet afgekneld worden wanneer u de klep terugzet.
1 N I
- V
A
B
G
R
2
N I
-
V
A
O
E D I
V
-
S
O E
D I V
L
O
I D U
A
R
R E
W
O
P
T
U
P
N
T U O
O I
D U A
L
R
I
V
2
1 C D
Kabelklemmen
46
Verhelpen van Problemen
Alvorens u de reparatiedienst gaat bellen, moet u de volgende punten controleren. In veel gevallen kunt u geconstateerde problemen namelijk zelf verhelpen.
LCD-televisietoestel
geluid
Probleem Controles
Controleer of de netadapter goed in het stopcontact zit.
beeld
beeld
Er is geen beeld of geluid.
Er is geen beeld. Er is geen beeld van AV-IN 2.
Er is geen geluid.
Er is geen beeld of geluid, maar alleen ruis.
Ontvangst anders dan dat van zendstations kunnen het probleem vormen.
Controleer of de ingangsmodus TV is gekozen.
Controleer of de hoofdschakelaar van het hoofdapparaat
is ingeschakeld.
Controleer of de beeldweergave correct is ingesteld.
Controleer of de fluorescerende lamp is versleten.
Controleer of er niet iets is aangesloten op de S-Video
ingang.
Controleer of het volume niet in de laagste stand is gezet.
Controleer of het geluid niet is gedempt.
Controleer of er geen hoofdtelefoon is aangesloten.
Controleer of de antennekabel goed is aangesloten.
Slechte ontvangst kan het probleem vormen.
Zie blz.
6
12 12
15
45
13
13 10
6
Het beeld is niet helder.
Het beeld is te licht of de kleuren zijn niet goed.
Het beeld is te donker.
De afstandsbediening werkt niet.
Controleer of de antennekabel goed is aangesloten.
Slechte ontvangst kan het probleem vormen.
Controleer de instelling van het kleur systeem
(NTSC).
Controleer of Helderheid niet op donker staat.
Controleer de instellingen voor Contrast en Zwart waarde.
Controleer of de fluorescerende lamp is versleten.
Controleer of de batterijen in de afstandsbediening nog
voldoende stroom leveren.
Controleer of het venstertje van de sensor voor de afstandsbediening niet bloot staat aan sterke verlichting.
6
15
27 15
5
5
47
Verhelpen van Problemen (Vervolg)
Antenne
Probleem Controles
Mogelijk is er sprake van een slechte ontvangst.
De kwaliteit van het ontvangen signaal is mogelijk te slecht.
Het beeld is niet scherp.
Het beeld trilt.
Het beeld vertoont een spookbeeld.
Het beeld is gespikkeld.
Controleer of de antenne in de juiste richting geplaatst is.
Controleer of de buitenantenne nog goed vastzit.
Controleer of de antenne in de juiste richting geplaatst is.
De ontvangen signalen worden mogelijk weerkaatst via bergen of
hoogbouw in de buurt.
Mogelijk is er sprake van storing door autos, treinen, hoogspanningskabels, neonlampen, enz.
Mogelijk is er sprake van storing tussen de antennekabel en de voedingskabel. Plaats deze kabels eventueel iets verder uit elkaar.
Er zitten strepen op het beeld of de kleuren zijn niet helder.
Is er sprake van storing door andere apparaten? Storing kan ook worden veroorzaakt door zendmasten van radiozenders, zendmasten van radioamateurs en mobiele telefoons.
Gebruik het apparaat op zo groot mogelijke afstand van apparaten die storing kunnen veroorzaken.
Het gebruik in warme en koude kamers (plaatsen)
Wanneer het toestel gebruikt wordt in kamers (plaatsen) waar de temperatuur laag is, kan het beeld
een spoor achterlaten of vertraagd te lijken. Dit duidt niet op een defect en het toestel werkt weer zoals gewoonlijk wanneer de temperatuur weer normaal wordt.
Laat het toestel niet in een hete of koude omgeving. Laat het toestel ook niet op een plaats die aan
direct zonlicht blootstaat of dichtbij een kachel. Dit kan namelijk de oorzaak zijn van vervorming van
de behuizing en het defect raken van het LCD paneel. (Opslagtemperatuur: –20°C t/m +60°C)
48
Technische Gegevens
Item 20" LCD-kleurentelevisie, Model: LC-20B2EA
LCD-scherm 19,7" Geavanceerde Super View & ZWARTE TFT
Aantal punten 921.600 punten
Video kleur systeem PAL/SECAM/NTSC
TV functies TV-standaard (CCIR) B/G, I, D/K, L
TV-afstemsysteem Automatische afstemming op maximaal
200 voorgeprogrammeerde kanalen
Stereo/Tweetalig NICAM, IGR
Automatische afstemming Ja
CATV ~Hyperband
Helderheid 430 cd/m
Levensduur van lamp 60.000 uur
Kijkhoek Horizontaal: 170° Verticaal 170°
Versterker 2,5 W × 2
Luidsprekers Twee luidsprekers van 5 cm ø
Aansluitingen AV-IN 1 RGB
AV-IN 2 S-VIDEO, VIDEO, AUDIO
OUT AUDIO
Antenne DIN
Hoofdtelefoon Aansluiting van 3,5 mm ø (Achter)
Taal van in-beeld-display (OSD) Engels/Duits/Frans/Spaans/Italiaans/Zweeds/
Nederlands
Spanningsvereisten 13 V gelijkstroom, 110 V – 240 V wisselstroom, 50/60 Hz
Gewicht 8,5 kg, inclusief voet, excl. toebehoren
Accessoires Gebruiksaanwijzing, Afstandsbediening, batterijen,
netadapter, netsnoer, kabelklemmen
2
Als item van een beleid van doorlopende verbetering houdt SHARP zich het recht voor om veranderingen aan te brengen in ontwerp en technische gegevens ten behoeve van verbetering van het product zonder voorafgaande berichtgeving. De aangegegeven cijfers voor de technische gegevens aangaande prestaties zijn nominale waarden voor productie eenheden. Er kunnen zich enkele afwijkingen van deze waarden voordoen bij afzonderlijke eenheden.
49
Maatschetsen
473,5
72,6
381,5
188
66,6
Eenheid: mm
MENU
TV/VIDEO
CH
379
630
298,8
72,6
107,3
468,8
92
193,5
1
AUDIO OUT
401,3
100
1,5
100
L
R
AV-IN 1
RGB
AV-IN 2
S-VIDEO
VIDEO
L
AUDIO
R
POWER
INPUT
DC13V
50
163,9
30,5
229,4
65,5
1
Loading...