Sharp BD-HP35S User Manual [et]

MUDEL
BD-HP35S
BLU-RAY-/DVD-MÄNGIJA
KASUTUSJUHEND

Sissejuhatus

KASUTUSJUHEND
EESTI
HOIATUS: SÜTTIMIS- JA ELEKTRILÖÖGIOHU
VÄHENDAMISEKS ÄRGE JÄTKE ANTUD SEADET VIHMA VÕI NIISKUSE KÄTTE.
SÜTTIMIS- JA ELEKTRILÖÖGIOHU NING HÄIRETE VÄLTIMISEKS KASUTAGE AINULT SOOVITATUD LISASEADMEID.
ETTEVAATUST:
MUUDE, KUI KÄESOLEVAS JUHENDIS TOODUD JUHTIMIS- VÕI REGULEERIMISTOIMINGUTE VÕI TOIMINGUTE LÄBIVIIMINE VÕIB TUUA KAASA KIIRGUSE EEST OHTLIKU KAITSETA JÄÄMISE.
KUNA SELLES MÄNGIJAS KASUTATAV LASERKIIR ON SILMADELE KAHJULIK, ÄRGE PÜÜDKE PALUN SEADME KORPUST ISE LAHTI VÕTTA. JÄTKE HOOLDAMINE AINULT KVALIFITSEERITUD TEHNIKUTELE.
•Mängija on klassifitseeritud kui CLASS 1 LASER toode.
•Silt CLASS 1 LASER PRODUCT asub seadme korpuse tagaküljel.
•See toode sisaldab madala võimsusega laserseadet. Katkematu ohutuse tagamiseks ärge eemaldage seadme ühtegi katet ega püüdke tungida seadme sisemusse. Jätke kõik hooldustööd kvalifitseeritud tehnikutele.
Märkus:
Mängijat võib kasutada ainult kohtades, kus vooluvarustuseks on vahelduvvool 100-240 V, 50/60 Hz. Mujal ei ole seda võimalik kasutada.
Toitejuhtme kaitse
Mängija rikete vältimiseks ning elektrilöögi, süttimise või kehavigastuse eest kaitsmiseks, pidage palun silmas alljärgnevaid punkte.
•Hoidke vahelduvvoolujuhtme ühendamisel ja lahti ühendamisel tugevalt pistikust kinni.
•Hoidke vahelduvvoolujuhe kütteseadmetest eemal.
•Ärge asetage vahelduvvoolujuhtmele raskeid esemeid.
•Ärge üritage ühelgi moel vahelduvvoolujuhet parandada või taastada.
1
OHUTUS / OLULINE TEAVE
CE-avaldus:
SHARP Electronics (Europe) GmbH kinnitab käesolevaga juhtmeta kohtvõrgu USB adapteri (URCO-A002WJPZ) vastavust direktiivi 1999/5/EÜ põhinõuetele ja muudele selle direktiivi asjakohastele sätetele. Vastavusdeklaratsiooniga võib tutvuda aadressil: http://www.sharp.de/doc/URCO-A002WJPZ.pdf.
MÄRKUS
Juhtmeta kohtvõrgu USB adapter on mõeldud kasutamiseks ainult siseruumides.

OLULISED OHUTUSJUHISED

Elektrit kasutatakse paljude kasulike funktsioonide täitmiseks, kuid vale käsitsemise korral võib ta põhjustada ka kehavigastusi ja varalist kahju. Antud toodet loodi ja valmistati eelkõige just turvalisust silmas pidades. Vale käsitsemine võib aga tuua kaasa elektrilöögi ja/või süttimise. Potentsiaalse ohu vältimiseks pidage palun toote paigaldamisel, kasutamisel ja puhastamisel kinni järgmistest juhistest. Teie isikliku ohutuse ja teie Blu-ray-/DVD-plaadi mängija pika tööea tagamiseks lugege palun järgnevad punktid enne toote kasutamist hoolikalt läbi.
1) Lugege käesolevad juhised läbi.
2) Hoidke käesolevad juhised alles.
3) Järgige kõiki hoiatusi.
4) Järgige kõiki juhiseid.
5) Ärge kasutage antud aparaati vee lähedal.
6) Kasutage puhastamiseks ainult kuiva lappi.
7) Ärge katke kinni ventilatsiooniavasid. Paigaldage vastavalt tootja juhistele.
8) Ärge paigaldage ühegi kuumusallika, nagu näiteks radiaatorite, ahjude või teiste kuumust tekitavate seadmete (sealhulgas võimendite), lähedusse.
9) Kaitske toitejuhet üle kõndimise või kokku pressimise eest, seda eriti pistiku, pistikupesade ning aparaadist väljumise kohtade juures.
10) Kasutage ainult tootja poolt märgitud lisaseadmeid/-tarvikuid.
11) Kasutage ainult tootja poolt ette nähtud või koos aparaadiga müüdavat käru, statiivi, lauda või kandurit. Kui kasutatakse käru, tuleb käru ja aparaadi koos teisaldamisel olla ettevaatlik, et vältida ümber minemisest tekkida võivaid vigastusi.
12) Ühendage antud aparaat äikesetormide ajal või kui pikemaajalise mittetöötamise perioodide ajal vooluvõrgust lahti.
13) Jätke kõik hooldustööd kvalifitseeritud hooldustehnikutele. Hooldamine on vajalik, kui aparaat on mingil moel kahjustatud, näiteks on toitejuhe või - pistik kahjustatud, vedelik on sattunud seadmesse, seadmesse on kukkunud esemed, seade on jäänud vihma või niiskuse käte, seade ei tööta korralikult või on maha kukkunud.
Täiendav ohutusteave
14) Vooluallikad - antud toodet tohib käitada ainult märgistussildil toodud vooluallikast. Kui te ei ole veendunud, millist tüüpi vooluvarustusega on teie kodus tegemist, pidage palun nõu oma toote edasimüüja või kohaliku energiamüügiettevõttega. Aku või mõne muu allika toitel töötavate seadmete puhul vaadake lisateavet kasutusjuhenditest.
15) Ülekoormamine - ärge koormake seinakontakte, pikendusjuhtmeid või harupistmikke üle, kuna see võib tuua kaasa süttimis- või elektrilöögiohu.
16) Esemete ja vedeliku sattumine seadmesse - ärge lükake seadmesse läbi seadme avade mingeid esemeid, kuna need võivad puutuda vastu ohtliku pingega kohti või lühistada detaile, mis võib tuua kaasa süttimise või elektrilöögi. Ärge ajage seadmele mitte mingisugust vedelikku.
17) Hooldamist nõudvad kahjustused - eraldage järgmistel tingimustel seade seinakontaktist ning laske kvalifitseeritud hooldustehnikutel seade üle vaadata.
a) Kui vahelduvvoolujuhe või -pistik on kahjustatud. b) Kui tootesse on sattunud vedelik või esemed. c) Kui toode on olnud vihma käes või sellele on sattunud vett. d) Kui toode ei tööta kasutusjuhendi järgi kasutades korrektselt.
Reguleerige ainult neid juhtseadmeid, mille kasutamist on kasutusjuhendis kirjeldatud kuna juhtseadete vale reguleerimine võib viia kahjustusteni ning nõuab hiljem sageli kvalifitseeritud tehnikult põhjalikku tööd toote normaalse toimimise taastamiseks.
2
OLULISED OHUTUSJUHISED
e) Kui toode on kukkunud või mõnel muul moel kahjustada saanud. f) Kui tootel on ilmsed selged muutused esitustulemustes - see näitab vajadust
seadet hooldada.
18) Asendusdetailid - asendusdetailide vajaduse korral veenduge, et hooldustehnik kasutaks tootja poolt ette nähtud või originaaldetailiga samasuguste tehniliste omadustega asendusdetaile. Mittelubatud asendusdetailide kasutamine võib tuua kaasa süttimise, elektrilöögi või muid ohte.
• Vesi ja niiskus - ärge kasutage antud toodet vee
läheduses, näiteks vanni, pesukausi või köögivalamu läheduses; niiskes keldris, ujumisbasseini läheduses vms.
• Alus - ärge asetage toodet ebakindlale kärule, alusele,
statiivile või lauale. Toote paigutamine ebakindlale alusele võib põhjustada toote kukkumise, mis võib tekitada tõsiseid kehavigastusi ning samuti kahjustada toodet. Kasutage ainult tootja poolt soovitatud või koos aparaadiga müüdavat käru, statiivi, lauda või kandurit. Järgige toote seinale kinnitamisel tootja juhiseid. Kasutage ainult tootja poolt soovitatud kinnitusvahendeid.
• Asukoha valimine - valige koht, mis oleks kaitstud
otsese päikesevalguse eest ning oleks hästi ventileeritud.
• Ventilatsioon - seadme korpuses olevad ventilatsiooni-
ja muud avad on mõeldud seadme ventileerimiseks. Ärge katke ega ummistage nimetatud avasid, kuna ebapiisav ventilatsioon võib põhjustada ülekuumenemise ja/või lühendada toote tööiga. Ärge asetage toodet voodile, diivanile, vaibale vms pinnale, kuna need ummistavad seadme ventilatsiooniavad. Antud toode ei ole mõeldud sisseehitatud paigalduste jaoks; ärge pange toodet kinnisesse kohta, nagu näiteks raamaturiiulisse stendi, välja arvatud juhul kui tagatakse piisav ventilatsioon või järgitakse tootja juhiseid.
19) Turvakontroll - seadme iga hoolduse või remondi.lõppedes paluge hooldetehnikul teostada turvakontroll veendumaks, et toode on heas töökorras.
20) Peamist vahelduvvoolupistikut kasutatakse lahtiühendamisseadmena ning ta seetõttu alati kasutamisvalmis olema.
• Kuumus - toode peab asuma eemal kuumusallikatest nagu näiteks radiaatorid, ahjud või teised kuumust tekitavad seadmed (sealhulgas võimendid).
• Äike - antud toote täiendavaks kaitsmiseks äikesetormide ajal või kui seade on pikemateks ajaperioodideks jäänud tähelepanu ja kasutuseta, tõmmake toitejuhtme pistik seinakontaktist välja. Sedasi väldite te seadme kahjustumist äikese ja voolukõikumiste tõttu.
• Süttimise vältimiseks ärge pange tootele või toote lähedale mingeid küünlaid või lahtise leegi allikaid.
• Süttimis- või elektrilöögiohu vältimiseks ärge jätke antud toodet veepritsmete piirkonda. Tootele ei tohi panna vedelikega täidetud esemeid nagu näiteks vaase.
• Süttimis- või elektrilöögiohu vältimiseks ärge asetage vahelduvvoolujuhet toote või teiste raskete esemete alla.
Sissejuhatus
3

ETTEVAATUSABINÕUD

Ettevaatusabinõud stereoskoopiliste 3D-piltide vaatamisel
• Ärge vaadake stereoskoopilisi 3D-pilte, kui teil on varasemalt olnud probleeme valgustundlikkuse, südamehaiguste või kehva tervisega. See võib sümptomeid halvendada.
• Kui te täheldate stereoskoopsete 3D-piltide vaatamise ajal mingeid terviseprobleeme nagu näiteks väsimust ja ebamugavust, lõpetage koheselt vaatamine. Vaatamise jätkamine sümptomite ilmnemise järel võib tuua kaasa ohte tervisele. Tehke paus kuni sümptomid on täielikult kadunud.
• Stereoskoopsete 3D-piltide vaatamiseks on soovitatav vanus 5-6 eluaastat või sellest vanem. Väikeste laste puhul on väsimuse ja ebamugavuse laadseid sümptomeid raske tuvastada, mistõttu nad võivad ootamatult haigestuda. Lastega koos 3D-pilte vaadates olge tähelepanelikud silmade väsimuse sümptomite suhtes.
• Stereoskoopsete 3D-piltide vaatamisel tehke esimese teose vaatamise järel mõõdukas paus. Pikaajaline vaatamine võib põhjustada visuaalset stressi.
Ettevaatusabinõud toote puhastamisel
• Lülitage põhitoide välja ning eraldage toitejuhe seinakontaktist enne kui asute seadet käsitsema.
• Seadme väliskorpuse puhastamiseks pühkige seda aegajalt pehme lapiga (puuvillane, flanell jms).
• Tugevama määrdumise korral leotage pehmet lappi (puuvillane, flanell jms) mõnes veega lahjendatud neutraalses pesuvahendis, väänake lapp kuivaks, pühkige mustus ära, ning pühkige seejärel uuest pehme ja kuiva lapiga üle.
• Ärge kasutage puhastamiseks kemikaale või kemikaalidega töödeldud lappe. See võib kahjustada korpuse viimistlust.
Märkused LAN-raadiovõrgu kasutamise kohta
• Kui see mängija on ühendatud juhtmeta kohtvõrku, toimub andmeedastus juhtmeta kohtvõrgu adapteri (seadmega kaasas) ja juhtmeta kohtvõrguga ühilduva lairibamarsruuteri (kauplustes müügil) vahel.
Ettevaatusabinõud LAN-raadiovõrgu kasutamisel
• Järgnevad seadmed, raadiojaamad jne kasutavad samu sagedusalasid. Ärge kasutage LAN-raadiovõrku nende läheduses.
Tootmis-/teadus-/diagnostilised seadmed nagu näiteks südamestimulaatorid jms. Teatud madala võimsusega raadiojaamad (raadiojaamad, millised ei vaja
litsentsi). Kui mängijat kastutatakse nende seadmete lähedal, siis on võimalik, et võib aset leida raadiolainete segamine. Seetõttu ei pruugi edastamine olla võimalik või siis on selle kiirus väiksem.
• Mobiiltelefonid, raadiod jms kasutavad LAN-raadiovõrgust erinevat raadiosagedust, mistõttu ei ole nende seadmete või LAN-raadiovõrgu edastamisele mingit mõju, kui mängijat nende läheduses kasutatakse. Kui aga LAN-raadiovõrk paigutatakse mõne sellise seadme lähedusse, võib LAN­raadiovõrgu toodetest kiirguvate elektromagnetiliste lainete tõttu täheldada heli või video müra.
• Raadiolained läbivad puidu, klaasi jms materjali, mida tänapäeval majade ehitamisel tavaliselt kasutatakse, kuid nad ei suuda läbida tugevdussarrust, metalli, raudbetooni jms. Raadiolained ei läbi seinu ja põrandaid, kui on kasutatud selliseid materjale.
4

HEA SHARPI KLIENT

Täname teid SHARP Blu-ray-/DVD-plaadi mängija ostmise eest. Seadme ohutuse ja aastaid kestva tõrgeteta kasutamise tagamiseks lugege palun olulised ohutusjuhised enne antud toote kasutamist tähelepanelikult läbi.

Alustamine

1. samm: lahtipakkimine
Veenduge, et tootega on kaasas järgmised tarvikud.
Kaugjuhtimispult
Juhtmeta kohtvõrgu adapter
Lk 15 ja 20
Vahelduvvoolujuhe
Lk 20
2. samm: ühendatavate seadmete valimine
Ühendamine on erinev vastavalt kasutatavatele seadmetele. Vaadake alajaotust Ühendamine (lk 16–19). Lülitage seadmed enne ühendamist välja.
Sissejuhatus
BD-LIVE'i ja tellitavate videoteenuste (e-sisu) nautimine
Et nautida oma teleriekraanil BD-LIVE’i või tellitavate videoteenuste (Video On Demand – VOD) voogsisu, tuleb pärast internetiühenduse loomist määrata andmeside seaded. Vaadake alajaotust „Kommunikatsiooniseadistused“ (lk 46-49).
3. samm: video/pildi/muusika sisu taasesitamine
Video, pildi või muusika taasesitamine soovitud meediaallikalt, näiteks Blu­ray- ja DVD-plaadilt, või internetist. Lugege jaotisi Taasesitamine (lk 20–39) ja Tellitavate videoteenuste (VOD) voogsisu (lk 55).
4. samm: seadete enda eelistustele vastavaks kohandamine
Kohandage seadeid plaatide sisu esitamisel erinevate omaduste ja teiste funktsioonide nautimiseks. Vaadake alajaotust Seaded (lk 40-54).
AA-suurusega patarei (g2)
Lk 20
Lk 19
5

Sisu

Sissejuhatus
OHUTUS / OLULINE TEAVE ................................................................................1
OLULISED OHUTUSJUHISED ............................................................................2
ETTEVAATUSABINÕUD ....................................................................................... 4
HEA SHARPI KLIENT ........................................................................................... 5
Alustamine ...........................................................................................................5
Sisu .......................................................................................................................6
Mida te sooviks selle mängijaga teha? ............................................................. 8
Meediatüüpidest ..................................................................................................9
Blu-ray-plaat ................................................................................................................. 9
Plaaditüübid/meediaformaadid, mida võib selle mängijaga kasutada ......................... 9
Plaadid, mida selle mängijaga ei ole võimalik kasutada..............................................10
Täpsemalt plaadi sisust ...............................................................................................11
BD Video..................................................................................................................11
Teos, peatükk ja pala...............................................................................................12
BD-/DVD-videoplaatide ümbristel kasutatavad ikoonid..........................................12
Käesolevas kasutusjuhendis kasutatud ikoonid ..........................................................12
Tähtis teave ........................................................................................................ 13
Plaadiga seotud ettevaatusabinõud ............................................................................13
Litsentsid ja autoriõigus ...............................................................................................13
Põhikomponendid .............................................................................................14
Põhiseade (eestvaade).................................................................................................14
Põhiseade (tagantvaade) .............................................................................................14
Kaugjuhtimispult ..........................................................................................................15
Nupulukustuse funktsioon ...........................................................................................15
Ühendamine
Ühendamine teleri/projektoriga ....................................................................... 16
Võimendi/AV-ressiiveriga ühendamine ............................................................17
HDMI-ühendus ............................................................................................................17
Digitaalne audioühendus .............................................................................................17
Lairiba internetiühendus ................................................................................... 18
Kaabelühendus (kohtvõrgukaabel) ..............................................................................18
Juhtmeta ühendus (juhtmeta kohtvõrk) .......................................................................19
Taasesitamine
Enne taasesitamise alustamist ........................................................................20
Akude sisestamine kaugjuhtimispulti ......................................................................... 20
Kaugjuhtimispuldi ligikaudne toimimisulatus ......................................................... 20
Toitejuhtme ühendamine ............................................................................................. 20
Toite sisse lülitamine ................................................................................................... 21
Toite sisse lülitamine .............................................................................................. 21
Ooteseisundisse minemine .................................................................................... 21
Mängija näidikud .................................................................................................... 21
Lähtekuva ............................................................................................................... 21
Keele seadistamine ..................................................................................................... 22
Ekraanikirjete keele muutmine ............................................................................... 22
6
SHARP-teleri kasutamine kaugjuhtimispuldi abil ....................................................... 22
Teleri funktsioonide juhtimine ................................................................................. 22
LCD-taustvalguse ja märgutulede väljalülitamine ....................................................... 22
AQUOS LINK-i kasutamine ........................................................................................ 23
Mängitava Blu-ray-plaadi juhtimine AQUOS LINK-i abil ........................................ 23
3D kasutamine ............................................................................................................ 23
Control Panel (Juhtpaneel) .......................................................................................... 24
Video/piltide/muusika taasesitamine ..............................................................25
Plaadi laadimine ......................................................................................................... 25
BD/DVD video taasesitamine...................................................................................... 25
Plaaditeabe kuvamine ............................................................................................ 26
BD/DVD-menüüd ........................................................................................................ 26
Alustage taasesitamist valides ülemisest menüüst teose ...................................... 26
Plaadimenüü kasutamine ....................................................................................... 26
Hüpikmenüü kasutamine ....................................................................................... 27
BONUSVIEW või BD-LIVE’i nautimine ........................................................................ 27
Pilt-pildis funktsiooni kasutamine (sekundaaraudio/-video taasesitamine) ........... 28
Virtuaalpakett ......................................................................................................... 28
BD-LIVE ................................................................................................................. 28
DVD-R/-RW (VR-formaat) / BD-RE/-R (BDAV-formaat) taasesitamine ....................... 29
Taasesitamine teose valimise teel .......................................................................... 29
Taasesitamine peatüki valimise teel ....................................................................... 30
Teoste sortimine ..................................................................................................... 30
Taasesitamine Esitamisloendi valimise teel ............................................................ 30
Taasesitamine algusest või taasesitamise jätkamine ............................................. 30
Audio-CD-plaadi taasesitamine .................................................................................. 31
Taasesitamine alates algusest ................................................................................ 31
Taasesitamine loo valimise teel .............................................................................. 31
Kasutamistoiming „Functions“ (funktsioonid) menüü jaoks ................................... 31
Audiofailide (MP3-fail) taasesitamine ......................................................................... 32
Piltide kuvamine (JPEG-failid) ..................................................................................... 33
Ühenduse loomine DLNA serveritega ........................................................................ 34
Taasesitamine failinimistu valimise teel .................................................................. 34
Taasesituse funktsioonid .................................................................................. 35
Edasi kerimine / tagasi kerimine (otsing) .................................................................... 35
Järgmisse peatükki (palasse/teosesse) või praeguse peatüki (pala/teose) algusesse
liikumine ................................................................................................................... 35
Paus/kaaderhaaval taasesitamine .............................................................................. 35
Aegluubis (edasi-/tagasisuunas) taasesitamine ......................................................... 35
Teose või peatüki kordustaasesitus (kordustaasesitus) .............................................. 36
Osa kordustaasesitus (määratud osa kordustaasesitus) ............................................ 36
Audioteabe kuvamine ................................................................................................. 37
Subtiitrite vahetamine ................................................................................................. 37
Kaameranurga vahetamine ......................................................................................... 37
Kaameranurga märgi kuvamine .................................................................................. 37
Seadistused taasesituse ajal............................................................................ 38
Funktsioonijuhtimine ................................................................................................... 38
Funktsioonijuhtimise kasutustoimingud ................................................................. 38
Seadistatavad funktsioonid .................................................................................... 39
Sisu
Seaded
SEADISTUSED ...................................................................................................40
Ühised toimingud ....................................................................................................... 40
Baastoimingud taasesituse seadetega ....................................................................... 41
Audio Video Settings (Audio-video seadistused) ........................................................ 42
Smart Settings (Nutikad seadistused) ........................................................................ 43
AQUOS LINK .............................................................................................................. 43
Playback Setting (Taasesituse seaded) ...................................................................... 44
On Screen Language (Ekraanikirjete keel) .................................................................. 45
Version (Versioon) ....................................................................................................... 45
System (Süsteem) ....................................................................................................... 45
Communication Setup (Kommunikatsiooniseadistused) ............................................ 46
„Cable“ (Juhtmega) või „Wireless“ (juhtmeta) võrguühenduse määramine ........... 46
Kui valite juhtmega ühenduse ................................................................................ 46
Kui valite juhtmeta ühenduse ................................................................................. 47
Toimingud tähemärkide käsitsi sisestamiseks ....................................................... 49
USB Memory Management (USB-mälu haldamine) ................................................... 50
Software Update Settings (Tarkvara värskendamise seaded) .................................... 51
Automaatne värskendamine võrgust ..................................................................... 51
Võrgust käsitsi värskendamine .............................................................................. 52
USB-mäluseadmelt käsitsi värskendamine............................................................ 52
Voogsisu
Tellitavate videoteenuste voogsisu esitamine ................................................ 55
YouTube'i sisu taasesitamine ...................................................................................... 55
Lisa
Mängija juhtimine arvuti abil ............................................................................ 56
IP-juhtimise häälestamine ........................................................................................... 56
Käsunimistu ................................................................................................................ 57
Tõrketuvastus .................................................................................................... 58
Selle mängija lähtestamine .................................................................................... 61
Ekraanile kuvatavad veateated ........................................................................ 62
Tehnilised andmed .............................................................................................63
Terminoloogia .................................................................................................... 65
Võrguteenustest loobumine ............................................................................. 68
Tarkvaralitsentsist ............................................................................................. 69
Kasutamisjärgne kõrvaldamine .......................................................................70
Mida teha esimeses järjekorras:
Vaadake jaotist „Alustamine“ (lk 5), et antud mängija kasutamiseks ette valmistada.
Sissejuhatus (lk 1-15)
Selgitab kasutamist puudutavat olulist teavet.
Ühendamine (lk 16-19)
Näitab selle mängijaga võimalikke ühendamisvõimalusi
Taasesitamine (lk 20-39)
Näitab lihtsat taasesitamist ning kasulikke funktsioone.
Seaded (lk 40-54)
Annab täiendavaid võimalusi vastavalt teie tingimustele kohandamiseks.
Voogsisu (lk 55)
Näitab selle mängija jaoks saadaval olevaid interneti voogteenuseid.
Lisa (lk 56-70)
Sisaldab tõrketuvastamise näpunäiteid ja täiendavat teavet.
Selles juhendis toodud illustratsioonid ja ekraanivaated on esitatud ainult selgitatavatel eesmärkidel ning need võivad seadme tegelikest toimingutest mõnevõrra erineda.
7

Mida te sooviks selle mängijaga teha?

Blu-ray plaatidelt kõrgekvaliteediliste filmide vaatamine
See mängija pakub täielikku kõrglahutusega Blu-ray plaadi taasesitamist.
Video/piltide/muusika taasesitamine (lk 25)
Nautige stereoskoopilisi ja jõulisi 3D-pilte
Antud seade suudab esitada 3D-ühilduvatelt Blu-ray plaatidelt HDMI-kaabli vahendusel 3D-sisu. 3D-piltide vaatamiseks ühendage 3D-ühilduv teler HDMI-kaabliga, mängige 3D-sisu ning kandke vaatamise ajal 3D-prille.
3D kasutamine (lk 23)
Nautige erinevaid meediaallikaid
Kasutage antud mängijat erinevat tüüpi allikatest, nagu näiteks DVD-delt, USB-mäluseadmetelt ja internetist, saadud videote, piltide või muusika nautimiseks.
Meediatüüpidest (lk 9–12) Video/piltide/muusika taasesitamine (lk 25)
Hõlbus ühendamine ja kasutamine HDMI-d kasutades
See mängija on varustatud HDMI-pesaga. Teil on võimalik ühendada see HDMI abil teleriga ning filmide nautimiseks ei ole rohkem kaableid vajagi. Kui teie teler on ühilduv AQUOS LINK-iga, saate te nii telerit kui mängijat lihtsate toimingutega juhtida.
Nautige üle interneti BD-LIVE-funktsioone
See mängija on ühilduv VD-LIVE’iga. BD-LIVE’iga ühilduvate BD-Video plaatide mängimisel saate te internetis nautida ka täiendavat sisu, näiteks tutvustavaid klippe.
BONUSVIEW või BD-LIVE’i nautimine (lk 27–28)
Juurdepääs videotele, piltidele ja muusikale koduvõrgu serveritest
See mängija võib taasesitada videoid, pilte ja muusikat, mis on salvestatud teie koduvõrgu serverites, näiteks DLNA sertifikaadiga arvutis.
Ühenduse loomine DLNA serveritega (lk 34)
Nautige oma teleris tellitavate videoteenuste (VOD) kvaliteetsema kujutisega voogsisu
See mängija toetab interneti kaudu tellitavate videoteenuste (Video on Demand, VOD) voogu. Kui ühendate seadme internetiga, võite oma telerist nautida mitmesugust edastatavat voogsisu. Samuti võite mängija funktsiooni „Super Picture“ (superpilt) abil nautida kvaliteetsemaid videovoogkujutisi.
Tellitava videoteenuse voogsisu taasesitamine (lk 55) SUPER PICTURE (superpilt) (lk 43)
Teleri/projektoriga ühendamine (lk 16)
8

Meediatüüpidest

Blu-ray-plaat

Blu-ray on kõige kaasaegsem järgmise põlvkonna optilise meedia formaat, millel on alljärgnevad põhiomadused.
• Suurim mahutavus (25 GB üks kiht - 50 GB kaks kihti) – mahutab üle viie korra rohkem sisu kui senised DVD-plaadid ning on eriti sobiv kõrge resolutsiooniga, laiendatud interaktiivsete funktsioonide tasemega filmide jaoks.
• Kompromissitu, täis-kõrglahutusega 1920 x 1080p resolutsiooniga pildikvaliteet.
• Tihendamata ringheliga parim võimalik heli (isegi kino helitasemest parem kvaliteet).
• Kõige laialdasem tööstusharu toetus - tagab tarbijatele turul suurema valiku.
• Riistvaratooted on ühilduvad ka DVD-dega, võimaldades olemasolevate DVD-teekide jätkuvat nautimist.
• Plaadi vastupidavus - uued saavutused kõvakattetehnoloogiates annavad Blu-ray plaatidele tugevaima vastupidavuse kriimustustele ja sõrmejälgedele.

Plaaditüübid/meediaformaadid, mida võib selle mängijaga kasutada

• Selle mängijaga on võimalik taasesitada järgmisi plaate. Ärge kasutage 8 cm kuni 12 cm adaptereid.
• Kasutage plaate, mis vastavad sobivatele standarditele, millest annavad märku plaadi sildil olevad ametlikud logod. Nendele standarditele mittevastavate plaatide taasesitamist ei saa garanteerida. Lisaks ei ole pildi­ja helikvaliteeti võimalik tagada isegi juhul, kui plaati ennast õnnestub taasesitada.
Plaaditüüp
BD Video
Regioonikood B/ALL
BD-RE DL BD-R DL
DVD Video
Regioonikood 2/ALL
ALL
2
DVD+RW/DVD+R DVD-RW/DVD-R DVD+R DL/DVD-R DL
Salvestusformaat
Audio +
BDMV/BDAV formaat
Videoformaat Audio +
Video/VR/ AVCHD formaat (ainult lõppvormistatud plaat)
DivX+HD (H.264/MKV)
J
JPEG
K
MP3
Audio-CD
I
Audio CD (CD-DA)
CD-RW/CD-R Audio CD
(CD-DA)
J
JPEG
K
MP3
Sisu
Plaadi
suurus
12 cm Video (film)
12 cm Video
8 cm (film)
Audio + Video
12 cm
8 cm (film)
Fotod (JPEG­fail)
Audio
Audio 12 cm
8 cm Audio
Fotod (JPEG­fail)
Audio
Meediaformaat
USB-mäluseade DivX+HD
Salvestusformaat
(H.264/MKV)
J
JPEG
K
MP3
Sisu
Audio + Video (film)
Fotod (JPEG-fail)
Audio
• BD/DVD-mängijatel ja plaatidel on regioonikoodid, mis määravad ära, millistes regioonides on millist plaati võimalik esitada. Selle mängija regioonikood on B BD puhul ning 2 DVD puhul. (ALL märgistusega plaadid mängivad igas mängijas.)
• BD/DVD-video toimingud ja funktsioonid võivad olla erinevad käesolevas juhendis toodud selgitustest ning mõned toimingud võivad olla plaadi tootja seadete tõttu keelatud.
• Kui plaadi taasesitamise ajal kuvatakse ekraanile ekraanimenüü või kasutamisjuhised, tegutsege vastavalt kuvatud tegutsemisjuhistele.
MÄRKUS
• Plaadist sõltuvalt ei pruugi mõnede tabeli vasakus veerus toodud plaatide taasesitamine olla võimalik.
• “Lõppvormistamine“ tähistab salvestajat, mis töötleb salvestatud plaati nii, et see mängiks nii teistes DVD­mängijates/-salvestajates, kui ka selles mängijas. Selles mängijas on võimalik kasutada ainult lõppvormistatud DVD-plaate. (Sellel mängijal puudub funktsioon plaatide lõppvormistamiseks.)
• DVD+RW/+R/+R DL plaate saab taasesitada ainult siis, kui need on videoformaadis (lõpetatud). JPEG, MP3, DivX+HD jne faile ei saa taasesitada.
• Regiooniformaadist sõltuvalt ei pruugi osasid plaate olla võimalik taasesitada.
• DivX taasesitamine ei pruugi olenevalt DivX sisust aj failist olla kasutatav.
Sissejuhatus
9
Meediatüüpidest

Plaadid, mida selle mängijaga ei ole võimalik kasutada

Järgnevaid plaate ei ole võimalik mängida või siis ei mängi nad selles mängijas korralikult. Kui mõnda sellist plaati kogemata mängitakse, võib tulemuseks olla kõlarite kahjustumine. Ärge mitte kunagi mängige neid plaate.
CDG, Video CD, Photo CD, CD-ROM, CD-TEXT, SVCD, SACD, PD, CDV, CVD, DVD-RAM, DVD­Audio, BD-RE koos ümbrisega, CD-WMA
Mängida ei ole võimalik ebatavalise kujuga plaate.
• Ebatavalise kujuga plaate (südame- või kaheksanurga kujulised plaadid jms) ei ole võimalik kasutada. Selliste plaatide kasutamine võib viia seadme rikkeni.
Järgnevaid BD-video plaate ei ole võimalik mängida.
• Kõik plaadid, mille regioonikoodiks ei ole märgitud „B“ või „ALL“ (plaadid, mida müüakse väljaspool oma lubatud turustamispiirkonda).*
• Illegaalselt valmistatud plaadid.
• Kommertskasutuseks salvestatud plaadid.
Selle toote regioonikood on B.
*
Järgnevaid DVD-video plaate ei ole võimalik mängida.
• Kõik plaadid, mille regioonikoodiks ei ole märgitud „2“ või „ALL“ (plaadid, mida müüakse väljaspool oma lubatud turustamispiirkonda).*
• Illegaalselt valmistatud plaadid.
• Kommertskasutuseks salvestatud plaadid.
Selle toote regioonikood on 2.
*
Järgnevaid BD-RE/R, DVD-RW/R ja DVD+RW/R plaate ei ole võimalik esitada.
• Plaate, millele ei ole andmeid salvestatud, ei ole võimalik taasesitada.
• Sharp ei saa tagada kõikide ise salvestatud BD­plaatide taasesitatavust, kuna Blu-ray on veel uus ning arenev formaat. Taasesitatavust mõjutavad teie valitud BD-salvestaja, BD-plaat ning BD-põletamistarkvara. Veenduge, et te kasutate kõikides seadmetes alati värskeimat tarkvara ning pöörduge vajaduse korral vastavate tootjate poole.
Ebamugavuste vältimiseks kontrollige palun enne käesoleva BD-mängija ostmist oma ise salvestatud plaadi esitatavust sellel. Ise salvestatud BD-plaatide maksimaalse taasesitatavuskindluse saavutamiseks soovitab Sharp kasutada BDMV/BDAV-standardeid. Kui taasesitamistõrge leiab aset peale ostmist, laadige palun Sharpi veebilehelt oma BD-mängijale uusim tarkvaraversioon või pöörduge oma Sharpi edasimüüja poole. See BD-mängija kasutab välja töötamise ajal saada olnud värskeimat tehnoloogiat ning ei saa tagada toetust tulevastele parendustele või standardis aset leidvatele muudatustele.
Järgmisi Audio CD*1-plaate ei ole võimalik mängida
• Plaate, mis sisaldavad koopiakaitseks mõeldud signaale (koopia kontrollsignaal) ei pruugi olla võimalik selle mängijaga esitada.
• See mängija loomisel oli eeltingimuseks seadme võimekus taasesitada CD (Compact Disc) standarditele vastavaid Audio CD-plaate.
Järgnevaid CD-RW/R plaate ei ole võimalik mängida.
• Plaate, millele ei ole andmeid salvestatud, ei ole võimalik taasesitada.
• Plaate, mis on salvestatud mõnes teises formaadis kui Audio CD ja JPEG/MP3 failiformaat, ei ole võimalik taasesitada.
• Plaate ei pruugi olla võimalik taasesitada olenevalt nende salvestamisolekust või plaadi enda olekust.
• Plaate ei pruugi olla võimalik taasesitada sõltuvalt nende ühilduvusest selle mängijaga.
*2
Täpsemalt JPEG-failiformaadist
JPEG on piltide (fotod, illustratsioonid jms) salvestamiseks mõeldud failiformaat. Mängija võimaldab teil taasesitada JPEG-formaadis pildifaile.
Mitteühilduvad failiformaadid.
• JPEG-st erinevates formaatides pilte (näiteks TIFF), ei ole võimalik taasesitada.
• Ette võib tulla ka mõningaid JPEG-formaadis faile, mida ei õnnestu taasesitada.
• Taasesitada ei ole võimalik progressiivseid JPEG-faile.
• Liikuvate piltide faile ning ka Motion JPEG-formaadis
faile ei ole võimaik taasesitada, kuigi nende näol on tegemist JPEG-failidega.
Muud failid, mida ei ole võimalik taasesitada.
• Teil ei pruugi olla võimalik taasesitada osasid pilte, mida te olete loonud, retušeerinud, kopeerinud või mõnel muul moel oma arvutis muutnud.
• Teil ei pruugi olla võimalik taasesitada pilte, mida te olete töödelnud (pööranud või salvestanud ülekirjutamise teel internetist või e-kirjaga saadud pilte).
Failide taasesitamisel võite te kogeda ühte või enamat alljärgnevatest nähtustest.
• Failide taasesitamine võib võtta aega sõltuvalt kaustade arvust, failide arvust ning esitamisega seotud andmemahust.
• EXIF-teavet ei kuvata. EXIF on pikemalt kirjutatuna Exchangeable Image File Format (vahetatav pildifaili formaat) ning on pildifailidele vahetamise teabe salvestamise standardiks ning seda eriti just JPEG tihendamise kasutajate puhul. (Täpsema teabe leiate veebilehelt http://exif.org.)
*3
Täpsemalt MP3-failiformaadist
MP3-failid on audiofailid, millised on tihendatud failiformaadis MPEG1/2 Audio layer-3. „MP3-failidel“ on faililaienduseks „.mp3“. (Osadel failidel, mille laiendiks on „.mp3“ või failid, mis ei ole salvestatud MP3-formaadis, tekitavad müra või ei ole neid võimalik taasesitada.)
MP3-failiformaadi taasesitamine
• MP3-faile ei taasesitata nende salvestamise järjekorras.
• Andmeid on soovitatav salvestada madalama kiiruse
juures kuna suure kiiruse juures salvestatud andmed võivad tekitada müra ning neid ei pruugi olla üldse võimalik taasesitada.
• Mida suurem on kaustade arv, seda pikem on lugemisaeg.
• Olenevalt kaustapuust võib MP3-failide lugemine võtta mõnevõrra aega.
• MP3-failide taasesitamise ajal ei pruugi taasesitusaega korralikult näidata.
Selle mängijaga ei ole võimalik taasesitada järgmisi faile
• Kui ühele plaadile on salvestatud korraga nii Audio CD [CD-DA] -formaadis kui JPEG/MP3-failiformaadis faile. (Plaat tuvastatakse seadme poolt kui Audio CD [CD-DA] ning taasesitamisele tulevad ainult Audio CD [CD-DA]­formaadis failid.)
• Mitmekordseid-plaate ei ole võimalik taasesitada.
10
Meediatüüpidest
Info DivX+HD (H.264/MKV) failiformaadi kohta
• DivX taasesitamine ei pruugi olenevalt DivX sisust aj failist olla kasutatav.
Täpsemalt piltide failidest/kaustades (JPEG-failid) ja audiofailidest (MP3-failid)
Teil on võimalik mängida selle seadmega pilte (JPEG-faile)/audiofailid (MP3-faile) luues selleks plaatidel või USB-mäluseadmetel allnäidatud moel vastava(d) kausta(d).
Kaustade struktuuri näide:
Juur
001.jpg/001.mp3
xxx.jpg/xxx.mp3
01 kaust
xxx kaust
L
Koos juurkaustaga on kaustade ning igas kaustas olevate failide suurim arv piiratud 256-ga.
L
Kaust
001.jpg/001.mp3
255.jpg/255.mp3
001.jpg/001.mp3
256.jpg/256.mp3
L
001.jpg/001.mp3
256.jpg/256.mp3
L
L
Nõudmised failidele ja kaustadele
• Plaadid või USB-mäluseadmed, mida antud mängija suudab taasesitada (tuvastada), peavad vastama järgmistele omadustele.
Sisaldab EXIF-formaadis faile (ainult JPEG-failid). Piltide resolutsioon: vahemikus 32 x 32 ja 7680 x 4320
pikslit (ainult JPEG-failid)
Suurim võimalik arv kaustu ning faile igas kaustas:
256
Kaustade suurim võimalik hierarhia tasemete arv: 5
Faili suurus: 20 MB või vähem (JPEG-failid). 200 MB või vähem (MP3-failid).
MÄRKUS
• Selles mängijas kuvatavate failide ja kaustade nimed arvutis kuvatud nimedest erineda.
Täpsemalt DivX VIDEO-st
• DivX® on DivX, Inc. loodud digitaalne videoformaat. See on ametlikult DivX®-sertifitseeritud seade, mis mängib DivX-videoid. Külastage veebilehte www.divx. com täpsema teabe ja tarkvara tööriistade saamiseks, et muuta oma failid DivX-videoks.
DivX Certified® sertifikaadiga DivX® ja DivX Plus™ HD (H.264/MKV) video taasesitamiseks kuni 1080p HD, sh tasulised saated.
Täpsemalt DivX VIDEO-ON-DEMAND-ist
• See DivX Certified® sertifikaadiga seade peab olema registreeritud, et mängida tasulisi DivX Video-on­Demand (VOD) filme. Registreerimiskoodi saamiseks leidke oma seadme seadistusmenüüst jaotis DivX VOD. Lisateavet registreerimise lõpetamise kohta saate veebilehelt vod.divx.com.

Täpsemalt plaadi sisust

BD Video
Nautige BD-spetsiifilisi funktsioone, sealhulgas BONUSVIEW (BD-ROM Profile 1 versioon 1.1), pilt­pildis ning BD-LIVE (lk 28). BONUSVIEW/BD-LIVE ühilduvate BD videoplaatide puhul saate te nautida täiendavat sisu kopeerides selleks plaadil olevaid andmeid või laadides sisu internetist. Näiteks on see funktsioon võimeline mängima originaalfilmi põhivideona ning esitama filmi režissööri videokommentaare väikesel ekraanil kõrvalvideona.
MÄRKUS
• Valitavad funktsioonid erinevad sõltuvalt plaadist.
Sissejuhatus
11
Meediatüüpidest
1
2
3
AUDIO CD
Teos, peatükk ja pala
•Blu-ray-plaadid ja DVD-d on jagatud „Teosteks“ ja „Peatükkideks“. Kui plaat sisaldab rohkem kui ühte filmi, on iga film eraldi „Teos“. „Peatükid“ on aga teoste alajaotusteks. (Vaadake näidet 1.)
•Audio CD-d on jagatud „Paladeks“. „Rada“ võib pidada ka kui Audio CD üheks lauluks. (Vaadake näidet 2.)
Näide 1: Blu-ray-plaat või DVD
Teos 1
Peatükk 1 Peatükk 2 Peatükk 3 Peatükk 1
Näide 2: Audio CD
Pala 1 Pala 2 Pala 3 Pala 4
Teos 2
BD-/DVD-videoplaatide ümbristel kasutatavad ikoonid
Kauplustes müüdavate BD-/DVD-plaatide karbi tagaküljel on tavaliselt mitmesugust teavet plaadi sisu kohta.
1 2
1. English
2
2. Chinese
3 4 5
2
1. English
2. Chinese
Audiorajad ja audioformaadid
BD- ja DVD-plaadid võivad sisaldada kuni 8 eraldi helirada, millest igal on erinev keel. Loendi esimene rada on originaalrada. Käesolevas peatükis kirjeldatakse samuti iga heliraja audioformaadi üksikasju - Dolby Digital, DTS, MPEG jms.
Dolby Digital
Ettevõtte Dolby Laboratories Inc. poolt välja töötatud helisüsteem, mis mängija ühendamisel Dolby Digitali protsessori või võimendiga annab saadavale helile kinos viibimise tunde.
DTS
DTS on digitaalne helisüsteem, mille on kinodes kasutamiseks töötanud välja ettevõte DTS, Inc.
Lineaarne PCM
Lineaarne PCM on signaalisalvestamise formaat, mida kasutatakse Audio CD-de ning mõnede DVD ja Blu-ray plaatide puhul. Audio CD-plaatide puhul salvestatakse heli 44,1 kHz juures 16 bitiga. (DVD­plaatidele salvestatakse heli vahemikus 48 kHz 16 bitiga ja 96 kHz 24 bitiga ning BD-videoplaatidele vahemikus 48 kHz 16 bitiga ja 192 kHz 24 bitiga.)
Subtiitrite keeled
See näitab subtiitrite liiki.
Ekraani kuvasuhe
Filme jäädvustatakse väga erinevate ekraanirežiimidega.
4
Kaamera võttenurk
Mõnedele BD/DVD-plaatidele on salvestatud stseenid, mida on samaaegselt filmitud erinevate võttenurkade alt (sama stseen on filmitud eest, vasakult, paremalt jne).
5
Regioonikood
Tähistab regioonikoodi (taasesitatav regioonikood).

Käesolevas kasutusjuhendis kasutatud ikoonid

BD VIDEO
BD-RE
DVD VIDEO
DVD-RW
DVD-R
CD-RW
.............. Tähistab funktsioone, mida BD-
videoplaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida BD-RE-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida BD-R-
BD-R
plaatidega on võimalik teostada.
...........Tähistab funktsioone, mida DVD Video-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida DVD-RW-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida DVD-R-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida Audio CD-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida CD-R-
CD-R
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida CD-RW-
plaatidega on võimalik teostada.
.............. Tähistab funktsioone, mida USB-
USB
mäluseadmetega on võimalik teostada.
12
16:9
LB
21 3
2
54 6
DVD Video BD Video

Tähtis teave

Plaadiga seotud ettevaatusabinõud

Olge ettevaatlikud kriimustuste ja tolmu suhtest
• BD-, DVD- ja CD-plaadid on tundlikud tolmu, sõrmejälgede ja eriti kriimustuste suhtes. Kriimustatud plaati ei pruugi olla võimalik esitada. Käsitlege plaate ettevaatlikult ning hoiustage neid ohutus kohas.
Plaatide õige hoiustamine
Asetage plaat plaadiümbrise keskele ning hoiustage ümbrist ja plaati püstises asendis.
Vältige plaatide hoiustamist kohtades, kus neile võib langeda otsene päikesevalgus, kütteseadmete lähedale või kõrge õhuniiskusega kohtadesse.
Ärge laske plaatidel kukkuda või saada tugeva vibratsiooni või põrutuste osaliseks.
Vältige plaatide hoiustamist kohtades, kus on suurel hulgal tolmu või niiskust.
Ettevaatusabinõud käsitlemisel
• Kui plaadipind on määrdunud, pühkige seda õrnalt pehme, niiske (ainult vesi) lapiga. Plaate pühkides liigutage lappi alati keskmes asuvast avast plaadi serva suunas.
• Ärge kasutage plaadipuhastamise spreisid, benseeni, lahustit, staatilise laengu tekkimist vältivaid vedelikke ega mingeid muid lahusteid.
• Ärge puudutage plaadipinda.
• Ärge pange plaadile kleebispabereid või kleebiseid.
• Kui plaadi mängiv pind on määrdunud või kriimustunud,
võib seade pidada plaati ühildumatuks ja plaadisalve väljutada või siis ei pruugi seade plaati korralikult esitada. Pühkige mustus mängiva kihi pinnalt pehme lapiga ära.
Lugemisläätse puhastamine
• Ärge kunagi kasutage kaubanduses saada olevaid puhastusplaate. Nende plaatide kasutamine võib läätse kahjustada.
• Paluge lähimal SHARPi poolt tunnustatud teeninduskeskusel läätsed puhtaks teha.
Hoiatused kaste tekkimise osas
• Alljärgnevatel tingimustel võib lugemisläätsele või plaadile tekkida kondensaat.
− Kohe peale küttekeha sisselülitamist.
− Auruses või väga suure õhuniiskusega toas.
− Kui mängija viiakse kiirelt külmast keskkonnast sooja keskkonda.
Kondensaadi tekkimisel
• Mängijal muutub plaadilt signaalide lugemine
raskeks ning see ei võimalda mängijal korralikult töötada.
Kondensaadi eemaldamine
• Võtke plaat välja ning jätke mängija välja lülitatud
olekus seisma kuni kondensaat on kadunud. Mängija kasutamine siis, kui selles on kondensaat, võib põhjustada seadmes rikkeid.

Litsentsid ja autoriõigus

Audio-visuaalsed materjalid võivad sisaldada autorikaitse all olevaid teoseid, mida ei ole lubatud salvestada ilma autoriõiguse omaniku loata. Vaadake järele teie riigis kehtivatest asjakohastest seadustest.
• „See ese sisaldab koopiakaitse tehnoloogiat, mis on kaitstud USA patentide ning teiste Rovi Corporationi intellektuaalse omandi õigustega. Toote pöördprojekteerimine ja lahti monteerimine on keelatud.“
• Toodetud Dolby Laboratories litsentsi alusel. „Dolby“ ning topelt-D sümbol on ettevõtte Dolby Laboratories kaubamärgid.
• Toodetud litsentside alusel vastavalt USA patentidele: 5 451 942; 5 956 674; 5 974 380; 5 978 762; 6 226 616; 6 487 535; 7 392 195; 7 272 567; 7 333 929; 7 212 872 ning teistele USA ja ülemaailmsetele väljastatud ning ootel patentidele. DTS ja Sümbol on registreeritud kaubamärgid ning DTS-HD, DTS-HD Master Audio | Essential ja DTS logod on ettevõtte DTS, Inc. kaubamärgid. Toode sisaldab tarkvara. ©DTS, Inc. Kõik õigused kaitstud.
•
• Logo „BD-LIVE“ on Blu-ray Disc Associationi
•
• „HDMI, HDMI logo ja High-Definition Multimedia
• „x.v.Colour“ ja „x.v.Colour“ logo on ettevõtte Sony
• Java ning kõik Java-põhised kaubamärgid ja logod on
• „BONUSVIEW“ logo on Blu-ray Disc Associationi
• „AVCHD“ ning „AVCHD“ logo on ettevõtete Panasonic
• „Blu-ray 3D“ ning „Blu-ray 3D“ logo on Blu-ray Disc
• YouTube on ettevõttele Google Inc. kuuluv kaubamärk.
• DivX®, DivX Certified®, DivX Plus
• LC
on kaubamärk.
kaubamärk.
on DVD Format/Logo Licensing Corporationi
kaubamärk.
Interface on HDMI Licensing LLC kaubamärgid või registreeritud kaubamärgid Ameerika Ühendriikides ja muudes riikides.“
Corporation kaubamärgid.
ettevõtte Sun Microsystems, Inc. kaubamärgid või USAs ja/või teistes riikides registreeritud kaubamärgid.
kaubamärk.
Corporation ja Sony Corporation kaubamärgid.
Associationi kaubamärk.
TM
seotud logod on ettevõttele DivX Inc. kuuluvad kaubamärgid ning neid kasutatakse litsentsi alusel.
HD ja nendega
_LCFONT+ ja LC logotüüp
on SHARP Corporation’i registreeritud kaubamärgid. Teie telerisse on sisse ehitatud SHARP Corporation poolt välja töötatud LC Font tehnoloogia, mis näitab LCD-ekraanil hõlpsalt loetavaid tähemärke. Mõnede kuvalehtede näitamisel kasutatakse siiski ka muid kui LCD-kirjatüüpe.
Sissejuhatus
13

Põhikomponendid

Põhiseade (eestvaade)

1
2 13
8
1 B (toide) (lk 21)
(sees/ootel) näidik (lk 21)
2 B 3 d PLAY (lk 25) 4 H STOP (lk 25) 5 G REV (lk 35) 6 J FWD (lk 35) 7 OPEN/CLOSE (lk 25) 8 USB2-pesa (lk 27, 32) 9 Kaugjuhtimispuldi andur (lk 20)
3 4 5 6 7
9 11 12
10
0 Esipaneeli näidik (lk 21)
• Taasesituse ajal kuvatakse näidikul kulunud aega.
• Vahelejätmise korral ilmub näidikule peatüki (või loo) number.
Q BD/DVD/CD režiimi näidik (lk 21)
W Plaadiluuk E Plaadisalv (lk 25)

Põhiseade (tagantvaade)

2
3 4 5
1 AC IN pesa (lk 20)
2 ETHERNET-pesa (lk 18) 3 W-LAN 4 HDMI OUT (HDMI väljund) pesa (lk 16) 5 DIGITAL AUDIO OUT OPTICAL (digitaaloptilise audioväljundi) pesa (lk 17)
Selle mängijaga võib ühendada kaasasoleva juhtmeta kohtvõrgu adapteri.
*
/USB1-pesa (lk 19, 27)
*
1
14
MÄRKUS
• USB-mäluseadme sisestamisel või välja lülitamisel tuleb seadme toide alati välja lülitada. Veenduge ka, et olete valinud funktsiooni „Quick Start“ (kiirkäivitus) suvandi „No“ (Ei) (vt. lk 43), enne kui seadme mängija külge või sellest lahti ühendate. Kui ühendate mäluseadme mängija külge või sellest lahti nii, et mängija või „Quick Start“ on sisse lülitatud, võivad andmed kahjustuda.
Põhikomponendid

Kaugjuhtimispult

1 2
3
4
5 6
7 8
9
10
11
16
17
18 19 20 21
22
1 B (toide) (lk 21)
2 m OPEN/CLOSE (lk 25) 3 AUDIO (lk 37), SUBTITLE (lk 37) 4 Numbrinupud (lk 39) 5 REPEAT (lk 36) 6 T SKIP/k (lk 29, 35) 7 U SKIP/l (lk 29, 35) 8 F PAUSE (lk 31, 32, 33, 35) 9 d PLAY (lk 25)
0 TOP MENU/TITLE LIST (lk 26, 29)
Q Kursorinupud (a/b/c/d), ENTER (lk 22, 40)
W EXIT (lk 31, 34, 40) E A (punane), B (roheline), C (kollane), D (sinine)
(lk 29, 30, 33, 49)
(lukustus) (Vaata all.)
R T 3D (lk 23) Y DISPLAY (lk 26, 36) U Teleri juhtimisnupud (lk 22) I FUNCTION (lk 37, 38) O V FWD (lk 35) PS REV (lk 35)
A H STOP (lk 25)
SPOP-UP MENU (lk 27) D n RETURN (lk 31, 33, 34, 36) FPinP (lk 28) G HOME (lk 22, 31–34, 40)
Sissejuhatus
12
13
14
15
23
24
25

Nupulukustuse funktsioon

Teil on võimalik määrata nupulukustust, et vältida tahtmatuid toiminguid. See funktsioon võimaldab AQUOS LINK-iga sobival teleril teostada ka mängija nupulukustust. Vajutage ja hoidke nuppu (lukustus) vähemalt 2 sekundit.
•Iga kord, kui te seda toimingut teostate, aktiveeritakse või desaktiveeritakse funktsioon.
•Kui püüate vajutada nuppe siis, kui nupud on lukustatud, vilgub eesmisel näidikupaneelil kiri „Hold“
(Seis), mis näitab, et nupulukustuse funktsioon on sees.
15

Ühendamine

Ühendamine teleri/projektoriga

HDMI-kaablit kasutades on teil võimalik nautida kõrgekvaliteedilist digitaalset pilti ja heli. (Selle mängijaga on võimalik ühendada ainult telereid/projektoreid, millel on HDMI-pesa). Kui te kasutate AQUOS LINK-i, siis jälgige, et te kasutate sertifitseeritud HDMI­kaablit.
1 Palun veenduge, et olete mängija ja teleri/projektori välja lülitanud, enne kui
hakkate neid mis tahes viisil ühendama.
2 Ühendage HDMI-kaabel (kauplustes müügil) kindlalt mängija HDMI OUT-
pesasse (1) ja teleri/projektori HDMI IN-pesasse (2).
HDMI-kaabel (saadaval kauplustest)
MÄRKUS
• Sellel mängijal on „HDMI Video Out“ (HDMI videoväljund) vaikimisi seatud suvandile „Auto“ (vt lk 42). (Tavaliselt seatud suvandile „Auto“). Kui te ei saavuta stabiilset kujutist, kui „HDMI Video Out“ on seatud suvandile „Auto“, valige ühendatud seadme jaoks sobiv väljundresolutsioon.
• Et nautida 3D-kujutisi, on vajalik ühendus 3D-ühilduva teleriga.
• Seadme ühendamiseks teleri/projektoriga juhinduge teleri/projektori kasutusjuhendist.
E
Pärast ühendamist
•Soovige korral ühendage audioseadmed. (Lk 17.)
•Vajaduse korral teostage audio-video seadistused. (Lk 42–43)
•Vaadake funktsiooni AQUOS LINK. (Lk 23 ja 43)
•Valmistage ette soovitud plaat või sisu ning alustage taasesitust. (Lk 25-34 ,55)
16
HDMI-kaabel Teler

Võimendi/AV-ressiiveriga ühendamine

Võite selle mängija ühendada võimendi/AV-ressiiveriga, et nautida digitaalset ringheli. See mängija võimaldab audioühendust luua üht järgmistest meetoditest kasutades, sõltuvalt ühendatava võimendi/AV-ressiiveri omadustest.
• HDMI-ühendus
• Digitaalne audioühendus
MÄRKUS
• Lülitage mängija ja seadmed enne ühenduste tegemist välja.
• Täpsemat teavet audioformaatide valimise kohta väljundites leiate leheküljelt 54.

HDMI-ühendus

HDMI-kaabel
*
MÄRKUS
• HDMI-väljundi kasutamisel saab valida 7.1 kanalilist digitaalväljundit.
• DTS-HD High Resolution Audio ja DTS-HD Master Audio formaadis heli väljutatakse
HDMI-pesast bitivoona. Peene helikvaliteedi nautimiseks ühendage seade sisseehitatud dekoodriga võimendiga.
• Kui seade ühendatakse 3D-teleriga võimendi/AV-ressiiveri kaudu, tuleb seadmega ühendada 3D-ühilduv võimendi/AV-ressiiver. Kui võimendi/AV-ressiiver ei ole 3D-ühilduv, ühendage HDMI-kaabel otse telerisse ning looge ühendus mängija ja võimendi/AV-ressiiveri vahel digitaaloptilise kaabliga.

Digitaalne audioühendus

Ühenduse võimendi/AV-ressiiveriga võib luua digitaaloptilise audiokaabli abil (kauplustes müügil).
Digitaaloptiline kaabel
Ühendamine
*
Teler
Saadaval kauplustest
*
HDMI-kaabel*
Võimendi/
AV-ressiiver
Võimendi/AV-ressiiver
Saadaval kauplustest
*
MÄRKUS
• OPTICAL DIGITAL AUDIO OUT (optiline digitaalaudio väljund) kasutamisel saab kasutada 5.1 kanalilist digitaalväljundit. (7.1 kanalilist digitaalväljundit ei ole võimalik kasutada.)
E
Pärast ühendamist
•Vajaduse korral teostage audio-video seadistused. (Lk 42–43)
•Valmistage ette soovitud plaat või sisu ning alustage taasesitust. (Lk 25-34, 55)
17

Lairiba internetiühendus

Kui ühendate selle mängija Internetiga, võite teleris nautida mitmesuguseid BD­LIVE funktsioone, tellitavaid videoteenuseid (e-sisu), kasutada koduvõrku ja teha ka tarkvaravärskendusi. Selle mängija saab ühendada internetiga, kasutades ühte järgmistest meetoditest.
•Kaabelühendus (kohtvõrgukaabel)
•Juhtmeta ühendus (juhtmeta kohtvõrk) (vt lk 19).
MÄRKUS
• Lülitage mängija ja seadmed enne ühenduste tegemist välja.
• Kui internetiühendus on tehtud, ei ole traadiga ja traadita ühendust võimalik
samaaegselt kasutada. Kasutage ainult ühte ühendustüüpi (vt lk 46).
ETTEVAATUST
• Interneti lairibaühendust kasutades on vajalik sõlmida leping internetiteenuse pakkujaga. Täpsemate üksikasjade teada saamiseks võtke palun ühendust oma lähima teenusepakkujaga.
• Tutvuge oma seadme kasutusjuhendiga, kuna ühendatud seadmed ning ühendusmeetod võivad teie internetikeskkonnast sõltuvalt olla erinevad.

Kaabelühendus (kohtvõrgukaabel)

Ühendage kohtvõrgukaabel (kauplustes müügil) selle mängija ETHERNET­pesasse (1) ja lairibamarsruuteri kohtvõrguporti (2).
LAN-kaabel
PC-arvuti
LAN
*
18
Internet Modem
Saadaval kauplustest
*
Lairibamarsruuter
MÄRKUS
• Kasutage LAN-kaablit/marsruuterit, mis toetab 10BASE-T/100BASE-TX.
• SHARP ei saa tagada, et selle mängijaga töötavad kõikide tootjate marsruuterid.
E
Pärast ühendamist
•Teostage kommunikatsiooniseadistused. (Lk 46-49)
•Kui naudite BD-LIVE funktsioone, vaadake lehekülgi 28 ja 44.
•Kui naudite tellitavaid videoteenuseid (e-sisu), vaadake lehekülge 55.
•Kui soovite taasesitada faile koduvõrgu kaudu, vaadake lehekülge 34.
•Tarkvara värskendamiseks üle interneti teostage Tarkvara värskendamise
seaded. (Lk 51-52)
Lairiba internetiühendus

Juhtmeta ühendus (juhtmeta kohtvõrk)

Ühendage kaasasolev juhtmeta kohtvõrgu adapter mängija tagaküljel asuvasse W-LAN/USB1-pesasse.
Juhtmeta kohtvõrgu
adapter
(seadmega kaasas)
MÄRKUS
• Kui ühendate juhtmeta kohtvõrgu adapteri mängija külge või sellest lahti, veenduge eelnevalt, et seade on välja lülitatud ja „Quick Start“ (kiirkäivitus) seatud suvandile „No“ (Ei) (Vt lk 43).
• Teil on vaja kasutada raadiovõrgu marsruuterit(pääsupunkti, mis toetab IEEE802.11 b/g/n. (Raadiovõrgu stabiilseks töötamiseks on soovitatav n.)
• Oma olemusest tingituna võib LAN-raadiovõrk põhjustada kasutustingimustest (pääsupunkti toimimine, vahemaa, takistused, segamine teiste raadioseadmete poolt jms) olenevalt häireid.
• Seadistage raadiovõrgu marsruuter/pääsupunkt infrastruktuuri-režiimile. Ad-hoc-režiimi ei toetata.
• SHARP ei saa tagada, et muud kohtvõrgu adapterid peale kaasasoleva selle mängijaga töötavad.
• SHARP ei saa garanteerida, et selle mängijaga toimivad kõikide kaubamärkide marsruuterid.
E
Pärast ühendamist
•Teostage kommunikatsiooniseadistused. (Lk 46-49)
•Kui naudite BD-LIVE funktsioone, vaadake lehekülgi 28 ja 44.
•Kui naudite tellitavaid videoteenuseid (e-sisu), vaadake lehekülge 55.
•Kui soovite taasesitada faile koduvõrgu kaudu, vaadake lehekülge 34.
•Tarkvara värskendamiseks üle interneti teostage Tarkvara värskendamise
seaded. (Lk 51-52)
Ühendamine
arvuti Raadiovõrgu
Modem internet
marsruuter
Kui juhtmeta ühendus on loodud, tuleb sisestada MAC-aadress, mis on kirjas juhtmeta kohtvõrgu adapteri korpusel. Soovitame MAC-aadressi üles kirjutada sellesse kasutusjuhisesse. (Vt lk 48).
19

Taasesitamine

Enne taasesitamise alustamist

Akude sisestamine kaugjuhtimispulti

1
Vajutage patareikattel olevale sakile ning tõmmake katet noolega näidatud suunas.
2 Sisestage kaks AA-suurusega patareid (suurus
R-06, UM/SUM-3). Asetage patareid nii, et nende klemmid vastaks patareipesas asuvatele kirjetele m ja n.
3 Pange patareikatte väiksem samm avasse 1
ning vajutage kattele, kuni see klõpsatusega oma kohale kinnitub 2.
MÄRKUS
• Kaitske kaugjuhtimispulti löögi, vee või liigniiskuse eest.
• Kaugjuhtimispult ei pruugi toimida, kui mängija
kaugjuhtimisandur on otsese päikesevalguse või mõne muu tugeva valguse käes.
• Patareide vale kasutamine võib tuua kaasa nende lekkimise või plahvatamiseni. Lugege patareide hoiatusi ning kasutage patareisid õigesti.
• Ärge kasutage korraga vanu ja uusi või erinevate kaubamärkide patareisid.
• Võtke patareid välja, kui te ei kavatse pulti pikema ajaperioodi jooksul kasutada.
Kaugjuhtimispuldi ligikaudne toimimisulatus
Kaugjuhtimispuldi andur
15º
30º 30º
15º
*U. 7m

Toitejuhtme ühendamine

Ühendage kaasasolev vahelduvvoolu toitejuhe AC IN-pesasse, mis asub mängija tagaküljel (1). Seejärel ühendage pistik vahelduvvooluvõrgu pessa (2).
MÄRKUS
• Asetage mängija vahelduvvooluvõrgu pistikupesa lähedale ning hoidke toitejuhe käeulatuses.
• ELEKTRILÖÖGIOHU VÄLTIMISEKS ÄRGE PUUDUTAGE KAABLITE ISOLEERIMATA OSI, KUI KAABLID ON VOOLUVÕRKU ÜHENDATUD.
• Märgutuli B (sees/ootel) vilgub, kui mängija valmistub käivitumiseks. Mängijat ei ole võimalik sisse lülitada enne, kui märgutuli B (sees/ootel) lõpetab vilkumise.
• Kui te ei kavatse pikema aja jooksul mängijat kasutada, eemaldage vahelduvvoolujuhe pistikupesast.
HOIATUS
• Ärge kasutage ega hoiustage patareisid otsese päikesevalguse käes ega mõnes teises eriti kuumas kohas nagu näiteks autos või küttekeha läheduses. See võib tuua kaasa patareide lekkimise, ülekuumenemise, plahvatamise või süttimise. Samuti võib see vähendada patareide tööiga või toimivust.
20
Kaugjuhtimispult
Enne taasesitamise alustamist

Toite sisse lülitamine

1
2
1 B (Toite sisse-/väljalülitamise) nupp 2 B (sees/ootel) näidik 3 Esipaneeli näidik 4 BD/DVD/CD režiimi näidik
3
4
Toite sisse lülitamine
Vajutage mängija sisse lülitamiseks kaugjuhtimispuldil või mängijal nuppu B.
MÄRKUS
• Kui te lülitate selle mängija pärast ostmist esimest korda sisse või kui te lülitate selle mängija sisse pärast „System Reset“ (Süsteemi lähtestamine) teostamist (vt lk 45), kuvatakse ekraanile keeleseadete vaade nii, et esmalt tehke ära keeleseadistused (vt 3. samm, lk 22).
Ooteseisundisse minemine
Ooteseisundisse minemiseks vajutage puldil või mängijal nuppu B.
• Kui te vajutate nuppu B uuesti kohe peale ooteseisundisse minemist, ei pruugi mängija sisse lülituda. Peaks nii juhtuma, oodake 10 sekundit või rohkem, ning lülitage seejärel toide uuesti sisse.
MÄRKUS
• Kui märgutuli B (sees/ootel) vilgub (see võib kesta mõnda aega), ei saa mängijat sisse lülitada.
Mängija näidikud
B (sees/ootel) näidik
Roheline põleb Toide sees Punane põleb Ooteseisund
BD/DVD/CD režiimi näidik
Sinine põleb Taasesitamine Sinine vilgub Plaadi laadimine/
värskendamine
Lähtekuva
Pärast mängija sisselülitamist ilmub lähtekuva.
Lähtekuva
Video
Music
1
Picture
e-Contents
Settings
Select
32 4
1 Peamenüü 2 Sisestatud plaadi ikoon 3 Ühendatud USB-mäluseadme ikoon 4 Kohtvõrguühenduse ikoon 5 Nuppude juht
BD-Video
USB
Home Network
ENTER EXIT
Enter Return Exit
5
Taasesitamine
21
Loading...
+ 51 hidden pages