Renkforce FT0100 Operating Instructions [cs]

Bezdrátová meteostanice FT0100
Obj. č.: 141 46 28
Vážený zákazníku,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup bezdrátové meteostanice FT0100. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod. Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Rozsah dodávky
Bezdrátová meteostanice
Venkovní senzor
ťový adaptér
Přísavka (bez obr.)
Návod k obsluze
Účel použití
Bezdrátová meteostanice FT0100 slouží k zobrazení různých naměřených hodnot, např. teploty uvnitř/venku, vlhkosti vzduchu uvnitř/venku a tlaku vzduchu. Displej přitom v závislosti na teplotě uvnitř/venku mění podsvícení displeje. Naměřené údaje z venkovního senzoru jsou do meteostanice přenášeny bezdrátově. Meteostanice dále pomocí interního tlakového senzoru a na základě zaznamenaných změn tlaku vzduchu vypočte předpověď počasí na následujících 24 až 48 hodin a zobrazí ji pomocí grafických symbolů na displeji. Napájení meteostanice zajišťují 4 baterie typu AA nebo síťový adaptér, který je součástí dodávky. Venkovní senzor napájejí 2 baterie typu AAA.
Vlastnosti a funkce
12/24-hodinový formát zobrazení času (lze přepínat)
Funkce buzení s režimem dospání („Snooze“)
Zobrazení teploty uvnitř a vlhkosti vzduchu uvnitř
Zobrazení teploty venku a vlhkosti vzduchu venku
Grafické zobrazení tlaku vzduchu a průběhu tlaku vzduchu za posledních 24 hodin
Jednotku zobrazení teploty lze přepínat mezi °C (stupni Celsia) a °F (stupni Fahrenheita)
Paměť pro maximální a minimální hodnoty
Funkce alarmu pro naměřené hodnoty teploty, vlhkosti a rosného bodu (signál alarmu
při překročení/nedosažení nastavitelné hraniční hodnoty)
Předpověď počasí na následujících 24–48 hodin pomocí grafických symbolů
Indikátor komfortu pro suché, vlhké nebo optimální klima v místnosti
Meteostanice: Napájení ze 4 baterií typu AA a síťového adaptéru
Venkovní senzory: Napájení ze 2 baterií typu AAA
Podsvícení displeje v 11 různých barvách, řízené teplotou
Bezdrátový přenos naměřených údajů do meteostanice (frekvence 433 MHz)
Je možný provoz s až 8 venkovními senzory
Venkovní senzor s displejem
Varování před bouřkou
Možnost kalibrace teploty, vlhkosti vzduchu a tlaku vzduchu
Ovládací prvky a zobrazení na displeji
1 Teplota uvnitř 2 Vlhkost vzduchu uvnitř 3 Indikátory komfortu 4 Symbol pro stupně Celsia (°C) nebo stupně
Fahrenheita (°F) 5 Zobrazení tendence pro teplotu a vlhkost 6 Zobrazení min./max. teploty uvnitř a vlhkosti
vzduchu uvnitř 7 LOW (teplota a vlhkost vzduchu) 8 HIGH (teplota a vlhkost vzduchu) 9 Symboly alarmu pro základní stanici (high/low pro
teplotu a vlhkost) 10 Zobrazení teploty, resp. rosného bodu 11 Číslo kanálu venkovního senzoru (1–8) 12 Symbol Scroll Mode 13 Symbol baterie pro venkovní senzory 14 Teplota venku 15 Zobrazení min./max. teploty venku a vlhkosti vzduchu venku 16 Vlhkost vzduchu venku 17 Symboly alarmu pro venkovní jednotku (venkovní senzor) (high/low pro teplotu a vlhkost)
1
2
18 Grafické zobrazení (teplota, vlhkost a rosný bod) 19 Předpověď počasí 20 Tlak vzduchu 21 Oblast zobrazení data/času 22 Symbol alarmu pro čas 23 Jednotka tlaku vzduchu 24 12/24hodinový formát zobrazení času 25 Hodnota změny pro teplotu, vlhkost vzduchu, tlak vzduchu
Tlačítko „HISTORY/–“ Tlačítko „SNOOZE/LIGHT“ Tlačítko „SET“ Tlačítko „ALARM“ Tlačítko „CHANNEL/+“
Uvedení do provozu
Nejprve uveďte do provozu venkovní senzor a až poté meteostanici. V přihrádce na baterie venkovního senzoru se nacházejí DIP přepínače pro nastavení kanálu a jednotky teploty. Výběr musí být proveden před vložením baterií. Jestliže přenastavíte DIP přepínače během provozu, nastavené hodnoty nebudou uloženy. Jestliže chcete změnit nastavené hodnoty venkovního senzoru, který je v provozu, nejprve odstraňte baterie. Poté odpovídajícím způsobem nastavte DIP přepínače. Aktivujte vyhledávání venkovního senzoru (viz bod „Manuální vyhledávání venkovního senzoru“) nebo meteostanici znovu spusťte tím, že ji krátce úplně vypnete (baterie a síťový adaptér). Vzdálenost mezi venkovními senzory a meteostanicí by při uvedení do provozu měla činit 1,5 až 3 m. Jsou-li senzory příliš blízko u meteostanice, může se stát, že příjem nebude fungovat. Pokud používáte více než jeden senzor, vyzkoušejte více kanálů.
a) Venkovní senzor
Otevřete přihrádku na baterie venkovního senzoru tím, že odstraníte šroub na víčku přihrádky na baterie a víčko sejmete.
Vyberte vysílací kanál venkovního senzoru tím, že odpovídajícím způsobem nastavíte DIP přepínač 1-3 v přihrádce na baterie. Pokud provozujete pouze jeden venkovní senzor, je vždycky nastavený na kanál 1. Jestliže používáte více venkovních senzorů (až 8), nastavte každý venkovní senzor na jiný kanál.
Pomocí DIP přepínače 4 v přihrádce na baterie venkovního senzoru zvolte jednotku teploty °C (stupně Celsia) nebo °F (stupně Fahrenheita). Toto nastavení platí pouze pro zobrazení teploty na venkovním senzoru, nikoliv pro zobrazení teploty venku na meteostanici.
Nastavte DIP přepínač 1-4 podle tabulky (DOWN = dole / UP = nahoře). Na obrázku je DIP přepínač 1-4 v pozici OFF (= DOWN).
1 2 3 4 DOWN DOWN DOWN --- Kanál 1 DOWN DOWN UP --- Kanál 2 DOWN UP DOWN --- Kanál 3 DOWN UP UP --- Kanál 4 UP DOWN DOWN --- Kanál 5 UP DOWN UP --- Kanál 6 UP UP DOWN --- Kanál 7 UP UP UP --- Kanál 8
--- --- --- DOWN °F
--- --- --- UP °C
Vložte do přihrádky na baterie 2 baterie typu AAA a dbejte při tom na správnou polaritu (plus/+ a minus/–).
Dbejte na to, aby těsnění správně přiléhalo (kolem přihrádky na baterie). Přihrádku na baterie venkovního
LED kontrolka pod LCD displejem po vložení baterií krátce zabliká a potom blikne asi jednou za 60 sekund,
Displej venkovního senzoru
1 Teplota 2 Jednotka teploty (°C/°F) 3 Číslo kanálu 4 Relativní vlhkost vzduchu
b) Meteostanice
Otevřete přihrádku na baterie na zadní straně meteostanice. Vložte do přihrádky na baterie 4 baterie typu AA a dbejte při tom na správnou polaritu (plus/+ a minus/–).
DIP přepínač Funkce
Nepoužívejte akumulátory. Používejte pouze alkalické baterie. Na displeji venkovního senzoru se na okamžik objeví všechny segmenty displeje a následně první naměřená hodnota pro teplotu a vlhkost vzduchu a aktuální vysílací kanál (kanál 1-8).
senzoru znovu uzavřete a zajistěte ji šroubem.
když venkovní senzor vysílá naměřené hodnoty.
Má-li podsvícení displeje svítit trvale, použijte síťový adaptér, který je součástí dodávky. Baterie pak mají funkci záložního zdroje pro případ výpadku proudu.
Bezprostředně po vložení baterií do meteostanice se rozsvítí podsvícení displeje v různých barvách, na okamžik se objeví všechny segmenty displeje a ozve se pípnutí.
Jestliže po dobu několika sekund nestisknete žádné tlačítko, spustí meteostanice vyhledávání dostupných venkovních senzorů (jeden je součástí dodávky).
3
4
Na displeji se objeví symbol příjmu rádiového signálu z venkovních senzorů. Vyhledávání senzorů trvá několik minut. V této době meteostanicí a venkovním senzorem nepohybujte, nedotýkejte se žádných tlačítek. Jestliže stisknete nějaké tlačítko, přeruší meteostanice vyhledávání venkovních senzorů.
Po spárování s venkovním senzorem je meteostanice připravená k provozu. Spárované senzory se postupně zobrazují na displeji.
Přihrádku na baterie u meteostanice zavřete.
Zapojte nízkonapěťový konektor síťového adaptéru do odpovídající kulaté zdířky na pravé straně
meteostanice.
Montáž
Předtím, než venkovní senzor pevně namontujete, měli byste se ujistit, že z něj meteostanice
bezchybně přijímá rádiový signál. Dosah bezdrátového přenosu mezi venkovním senzorem a meteostanicí činí na volném prostranství až 100 metrů. Stěny, izolační skla napařená kovem nebo jiné vlivy mohou dosah výrazně snížit. Proto přezkoušejte bezchybný příjem naměřených údajů, než venkovní senzor namontujete.
Venkovní senzor můžete připevnit na stěnu pomocí otvoru na zadní straně, a to na hřebík, šroubek
nebo háček. Dbejte na to, abyste při montáži nepoškodili elektrickou instalaci a vodovodní potrubí. Součástí dodávky je navíc přísavka, s jejíž pomocí lze venkovní senzor připevnit na hladkou plochu (např. sklo). Plocha musí být hladká, čistá a suchá.
Venkovní senzor je vhodný pro provoz na chráněných místech ve venkovních prostorách. Měl by být umístěn tak, aby nebyl vystaven přímému slunečnímu záření, protože jinak dochází ke zkreslení naměřených hodnot. Srážky dopadající na venkovní senzor rovněž zkreslují naměřené hodnoty, protože ochlazují plášť přístroje. Venkovní senzor nikdy neponořujte do vody nebo pod vodu – tím byste ho zničili! Proto Vám doporučujeme, abyste místo montáže volili pečlivě, aby venkovní senzor mohl měřit správnou teplotu (a vlhkost vzduchu). Pokud chcete venkovní senzor namontovat na stěnu domu, doporučujeme Vám severní stěnu, protože ta splňuje většinu předpokladů.
Meteostanici můžete postavit na stabilní plochu a opřít o stojánek, umístěný na zadní straně.
Stojánek za tím účelem vyklopte. Choulostivé povrchy nábytku chraňte vhodnou podložkou před poškrábáním. Meteostanici můžete také připevnit na stěnu pomocí otvoru na zadní straně, a to na hřebík, šroubek nebo háček.
Vyberte stanoviště, které není vystaveno slunci a které není blízko u topení. Obojí zkresluje naměřené hodnoty teploty, resp. vlhkosti vzduchu.
Nastavení SETUP
Symboly, resp. hodnoty upravujte pomocí tlačítek „+“, resp. „–“. Pro rychlé přenastavení podržte příslušné tlačítko stisknuté déle. Stiskněte tlačítko „SET“ pro uložení nastavené hodnoty a přechod k dalšímu nastavení. Jestliže po dobu cca 30 sekund nestisknete žádné tlačítko, dosud provedená nastavení se uloží a z režimu nastavení odejdete. Pomocí tlačítka „SNOOZE/LIGHT“ můžete režim nastavení opustit kdykoliv.
Meteostanice musí být v normálním režimu. Abyste se dostali do režimu SETUP, stiskněte a podržte stisknuté tlačítko „SET“ po dobu asi 3 sekund, dokud na displeji nezačne blikat nastavení (12H nebo 24H).
12/24hodinový formát zobrazení času: Bliká nápis „12H“ nebo 24H“; nastavte požadovaný formát pomocí tlačítek „+“, resp. „–“. Při 12hodinovém formátu se ve druhé polovině dne vpravo vedle času zobrazuje „PM“.
Nastavení hodin: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Začnou blikat hodiny; nastavte je pomocí tlačítek „+“, resp. „–“.
Nastavení minut: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Začnou blikat minuty; nastavte je pomocí tlačítek „+“, resp. „–“. Při každém stisknutí tlačítka se kromě toho automaticky nastaví sekundy na „00“.
Formát data: Stiskněte tlačítko „SET“. Přejdete do režimu nastavení pro formát data. Pomocí tlačítek „+“ a „–“ vyberte požadovaný formát data MM-DD-YY (měsíc-den-rok), DD-MM-YY (den-měsíc-rok) nebo YY-MM-DD (rok-měsíc-den).
Měsíc: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Začne blikat měsíc; nastavte ho pomocí tlačítek „+“, resp. „–“.
Den: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Začne blikat den; nastavte ho pomocí tlačítek „+“, resp. „–“.
Rok: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Začne blikat rok; nastavte ho pomocí tlačítek „+“, resp. „–“.
Max./min. hodnoty: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Dostanete se do nastavení maximálních a minimálních
hodnot. Clearing. Zvolte mezi nastavením „CLR ON“ a „CLR OFF“. Při nastavení „CLR ON“ budou maximální a minimální denní hodnoty automaticky vymazány každý den v 0:00:00 hodin. Při nastavení „CLR OFF“ lze maximální a minimální hodnoty vymazat pouze ručně. Nastavte požadovaný režim pomocí tlačítek „+“ a „–“.
Jednotka teploty: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Na displeji se objeví nápis „UNIT SET“ a začne blikat jednotka teploty. Pomocí tlačítek „+“ nebo „–“ zvolte mezi zobrazením teploty ve °C nebo °F.
Jednotka tlaku vzduchu: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Na displeji se objeví nápis „UNIT SET“ a začne blikat jednotka tlaku vzduchu. Pomocí tlačítek „+“ nebo „–“ zvolte mezi zobrazením tlaku vzduchu v mb/hPa, mmHg nebo inHg.
Hraniční hodnota pro tlak vzduchu: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Na displeji se objeví nápis „WEATHER (2-4)“ (výchozí nastavení 2). Pomocí tlačítek „+“ nebo „–“ nastavte hraniční hodnotu 2-4 pro tlak vzduchu. Respektujte při tom bod „Hraniční hodnota tlaku“.
Hraniční hodnota pro varování před bouřkou: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Na displeji se objeví nápis „STORM (3-9)“ (výchozí nastavení 4). Pomocí tlačítek „+“ nebo „–“ nastavte hraniční hodnotu 3 mbar/h až 9 mbar/h pro varování před bouřkou. Respektujte při tom bod „Varování před bouřkou“.
Symbol předpovědi počasí: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Na displeji se objeví symbol předpovědi počasí. Pomocí tlačítek „+“ nebo „–“ nastavte odpovídající symbol v závislosti na aktuálním počasí.
Barva podsvícení: Krátce stiskněte tlačítko „SET“. Dostanete se do nastavení pro podsvícení displeje (výchozí nastavení: OUT). Barva podsvícení meteostanice se mění podle teploty venkovního senzoru 1 nebo podle teploty uvnitř. Je možné provést také nastavení na jednu barvu.
Nastavení OUT: Pro automatické nastavení barvy podsvícení se použije teplota z venkovního senzoru
na kanálu 1.
Nastavení IN: Pro automatické nastavení barvy podsvícení se použije teplota uvnitř.
Nastavení USE: Ruční nastavení barvy podsvícení (na výběr je 11 barev).
Nastavte požadovaný režim pomocí tlačítek „+“ a „–“.
5
6
Loading...
+ 5 hidden pages