Renkforce FT0076 Operating Instructions [cs]

Bezdrátový teploměr FT0076
Obj. č. 138 03 35
Vážený zákazníku,
a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Zařízení slouží k měření a zobrazení naměřené venkovní i pokojové teploty. Součástí sady jsou 2 externí senzory (vysílače), které přenášejí naměřená data pomocí bezdrátové technologie do základní jednotky (stanice). K jednotce je pak možné připojit dalších 6 externích senzorů. Celkově tak lze v systému provozovat až 8 senzorů a zobrazovat naměřené hodnoty na displeji základní jednotky. Externí vysílače mají vestavěné teplotní, vysoce citlivé senzory. Základní stanice je napájena celkem 4 ks baterií typu AAA. Každý venkovní senzor vyžaduje jako zdroj 2 ks baterií typu AAA.
Rozsah dodávky
Základní jednotka 2 externí senzory 2 přísavné držáky (slouží pro snadnější instalaci venkovních senzorů na hladký povrch, například sklo) Návod k obsluze
Popis a ovládací prvky
Základní jednotka 1 – indikátor „IN“ = zobrazení hodnot naměřené pokojové teploty
2 – symbol automatické změny v zobrazení pokojové teploty a venkovní teploty senzorů na přenosových kanálech 3 – 8 (jsou-li použity) 3 – číslo kanálu externího senzoru u kanálů 3 – 8 4 – místo pro zobrazení hodnot naměřených externím senzorem na kanálu 2 5 – symbol slabé baterie (externí senzor kanál 2) 6 – místo pro zobrazení hodnot naměřených externím senzorem na kanálu 1 7 – symbol příjmu signálu příslušného senzoru 8 – šipka, která označuje aktuálně vybraný kanál 9 – zobrazení aktuálně naměřené teploty 10 – symbol aktivace funkce alarm při dosažení přednastavené teploty (treshold) 11 – maximální přednastavená teplota (treshold) 12 – minimální přednastavená teplota 13 – symbol slabé baterie základní jednotky nebo ostatních externích senzorů na kanálu 3 – 8 14 – „CLEAR/-“ vymazání hodnot / reset 15 – „ALARM/ADJUST“ nastavení hodnot treshold, konfigurace parametrů 16 – „CHANNEL/+“ výběr a nastavení požadovaného kanálu
Horní část displeje je určena pro zobrazování hodnot naměřených externím senzorem kanálu 1. Prostřední část displeje slouží k zobrazení hodnot naměřených externím senzorem kanálu 2. Spodní část displeje pak slouží k zobrazení pokojové teploty „IN“ nebo teploty naměřené externími senzory na kanálech 3 – 8 (jsou-li připojeny a použity).
DIP
přepínač
(pozice pinů)
1 2 3 4
17 – otvor pro zavěšení (při montáži na stěnu) 18 – přihrádka pro baterie 19 – opěrka / stojánek (při umístění na stole)
Externí moduly (senzory)
20 – venkovní teplota 21 – číslo kanálu 22 – LED (při přenosu bliká rychle) 23 – teplotní senzor (čidlo) 24 – otvor pro zavěšení na stěnu 25 – DIP přepínač pro změnu jednotek °C / °F a nastavení dalších parametrů (volba kanálu) 26 – přihrádka pro baterie
Uvedení do provozu
Základní jednotku a stejně tak i externí senzory je možné napájet prostřednictvím akumulátorů. Běžné akumulátory mají napětí 1,5 V a zaručují tak dlouhodobý vysoký výkon. Naproti tomu akumulátory mají o něco nižší napětí (1,2 V). Za provozu systému pak můžete zaznamenat slabě viditelné segmenty displeje. V takovém případě došlo k poklesu napětí baterií / akumulátorů a je nezbytné provést jejich okamžitou výměnu. Zejména během zimního období a silných mrazů pak kapacita baterií ve venkovním prostředí klesá daleko rychleji. K napájení celého systému tak doporučujeme použití pouze kvalitních, alkalických baterií, které zaručují velmi dlouhou životnost a stabilní výkon.
Konfigurace přenosového kanálu a výběr jednotky teploty
Otevřete přihrádku bateriového prostoru v zadní části externích senzorů. Odstraňte proto šroub, kterým je zajištěna přihrádka a sejměte její kryt. Pomocí DIP přepínače poté můžete nastavit přenosový kanál (1 – 8) a požadovanou jednotku teploty °C / °F pro zobrazení naměřených hodnot externími senzory. Proveďte konfiguraci externích senzorů. Pro jednotlivé senzory proto nastavte individuální přenosový kanál. Konfigurace kanálů a výběr jednotky teploty musíte provést ještě před samotným vložením baterií do senzoru.
Přenosový kanál
1 dole dole dole 2 dole dole nahoře 3 dole nahoře dole 4 dole nahoře nahoře 5 nahoře dole dole 6 nahoře dole nahoře 7 nahoře nahoře dole 8 nahoře nahoře nahoře
stupně Celsia nahoře
stupně Fahrenheita dole
Vložení baterií do externích senzorů
Před vložením baterií proveďte konfiguraci přenosových kanálů a vyberte jednotku teploty. Pro požadované nastavení použijte parametry uvedené v předchozí tabulce. Vložte 2 ks baterií AAA do každého, použitého senzoru. Při vkládání dbejte správné polohy / polarity baterií. Všimněte si proto symbolů „+“ a „–“ uvnitř přihrádky bateriového prostoru. Po vložení baterií do senzoru dojde na okamžik k zobrazení všech segmentů displeje. Pakliže se na displeji zobrazí nesmyslné symboly a obrazce, proveďte reset celého systému. Vyjměte proto baterie a znovu je vložte. Uzavřete přihrádku bateriového prostoru. Na displeji se zobrazí číslo použitého, přenosového kanálu (na obrázku označeno číslem 21, například „1-CH“ = kanál 1). Stejný přenosový kanál pak bude použit pro přenos dat do základní stanice.
Během přenosu dat (měření hodnot a jejich přenos do stanice) problikává LED kontrolka (22) v přední části externího senzoru.
Vložení baterií do základní jednotky
Otevřete přihrádku bateriového prostoru (19) v zadní části jednotky. Vložte 4 ks baterií AAA do bateriové přihrádky. Při vkládání dbejte správné polohy / polarity baterií. Všimněte si proto symbolů „+“ a „–“ uvnitř přihrádky bateriového prostoru. Uzavřete bateriový prostor. Po vložení baterií se na displeji krátce zobrazí všechny segmenty displeje a stanice vygeneruje krátký akustický signál. Pakliže se na displeji zobrazí nesmyslné symboly a obrazce, proveďte reset celého systému. Vyjměte proto baterie a znovu je vložte do přihrádky. Následně se ve spodní části displeje zobrazí naměřená teplota okolního vzduchu (pokojová teplota). Stanice pak spustí příjem signálu z externích senzorů. Symbol pro přenosový signál (7) se zobrazuje vpravo kanálu 1 a kanálu 2. Při prvním uvedení systému do provozu může vyhledávání signálu trvat i několik minut.
Během vyhledávání a příjmu přenosového signálu s jednotkou ani senzory nijak nehýbejte a stejně tak nemačkejte žádná tlačítka na základní jednotce.
V případě, že se během několika minut na displeji základní jednotky nezobrazí hodnoty naměřené externími senzory, vyjměte baterie z jednotky a externích senzorů a zopakujte předchozí proces znovu. Vždy ověřte správné nastavení přenosových kanálů u všech externích senzorů. Každý externí senzor musí používat vlastní přenosový kanál. Doporučujeme konfigurovat pro oba dodávané senzory přenosové kanály 1 a 2 (nikdy však, jako kanály 3 – 8). Systém navíc umožňuje spuštění manuálního vyhledávání připojených externích senzorů (více se dozvíte ve zvláštní části návodu).
Umístění / montáž externích senzorů
Externí senzory můžete zavěsit na stěnu prostřednictvím šroubu nebo skoby / háčku. V zadní části proto naleznete příslušný otvor (24) pro zavěšení. Použít můžete i dodávané přísavné držáky, kterými senzory připevníte na hladký a čistý povrch (například sklo). Teplotní senzor, který se nachází na konci kabelu, pak můžete umístit kamkoliv. Volnou část kabelu připevněte například pomocí stahovacích pásků.
Loading...
+ 3 hidden pages