Reflexion HRA-4050 User manual [cs]

2
nebudete magnetofon delší dobu používat.
Kazetový magnetofon s kodérem MP3 HRA-4050
Obj. č.: 34 63 96
1. Úvod, účel použití kazetového magnetofonu a jeho základní funkce
Vážení zákazníci,
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za Váš nákup tohoto revolučního stereofonního kazetového magnetofonu firmy Reflexion „HRA-4050“ s rádiem v pásmu velmi krátkých vln (FM) se 30 paměťmi rozhlasových stanic, který je vybaven rovněž funkcí buzení jakož i opakovaného buzení z rádia nebo z paměťových médií (z paměťové karty nebo z USB-sticku atd.) či normálním akustickým signálem.
Tento revoluční stereofonní kazetový magnetofon, který přehrává normálním způsobem do něho vložené magnetofonové kazety, je dále vybaven funkcí kódování (digitalizací) zvukových nahrávek z magnetofonové kazety do zvukového formátu MP3 na USB-stick (paměť flash) nebo na paměťovou kartu „SD/MMC“. Takto digitalizované zvukové záznamy ve zvukovém formátu MP3 můžete přímo přehrávat na tomto kazetovém magnetofonu nebo na MP3-přehrávači či na osobním počítači (notebooku). Záznamy z USB-sticku (z paměti flash) a z paměťové karty můžete nahrát též na magnetofonovou kazetu vloženou do magnetofonu nebo zkopírovat mezi sebou.
K tomuto kazetovému magnetofonu můžete připojit na jeho vstup „AUX IN“ další přístroje, například přenosný kazetový magnetofon (walkman), přenosný CD-přehrávač (discman) atd., a nahrát zvukové záznamy z těchto přístrojů na magnetofonovou kazetu vloženou do magnetofonu jakož i ve zvukovém formátu MP3 na paměťová média (USB, SD/MMC). Do tohoto přístroje zabudovaný mikrofon Vám dále dovolí použít tento kazetový magnetofon rovněž jako diktafon (přímý záznam zvuku z mikrofonu na magnetofonovou kazetu vloženou do magnetofonu).
Samozřejmě, že je tento magnetofon vybaven rovněž funkcí opakované reprodukce (přehrávání) zvukových záznamů (titulů nebo alb) z paměťových médií (USB a paměťová karta).
2. Bezpečnostní předpisy
Vzniknou-li škody nedodržením tohoto návodu k obsluze, zanikne nárok na záruku! Neručíme za následné škody, které by z toho vyplynuly!
Z bezpečnostních důvodů a důvodů registrace (CE) nesmí být výrobek přestavován a nesmějí být prováděny žádné změny v jeho vnitřním zapojení.
Při uvádění magnetofonu do provozu dodržujte odborné pokyny, které jsou uvedeny v tomto návodu k obsluze.
Nepožívejte tento kazetový magnetofon v místnostech s vysokými teplotami, vibracemi a s vysokou vlhkostí vzduchu. Nevystavujte tento přístroj silnému mechanickému namáhání.
Jako zdroj napětí (napájení magnetofonu) lze použít pouze síťovou zásuvku se střídavým napětím 230 V / 50 Hz (s jištěním 10/16 A) veřejné rozvodné sítě. Jiný zdroj napájení magnetofonu není dovolen. Tento magnetofon je určen pouze pro používání v uzavřených místnostech.
Nenechávejte přístroj zapnutý bez dozoru.
Elektrická zařízení nejsou dětská hračka a nepatří rukou malých dětí rukou. Za přítomnosti děti buďte zvláště opatrní. Děti mohou strkat do zařízení různé předměty. Existuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Obalový materiál nenechávejte volně ležet. Fólie z umělých hmot nebo polystyrénové kuličky představují veliké nebezpečí pro děti, neboť by je mohly děti spolknout.
Na tento magnetofon nedávejte žádné nádoby, například květináče nebo květinové vázy. Do přístroje nelijte vodu nebo jiné kapaliny, nepokládejte na přístroj žádné malé předměty, například mince, kancelářské sponky atd. V těchto případech hrozí nebezpečí vzniku požáru nebo úrazu elektrickým proudem. Pokud by se do vnitřku magnetofonu dostala voda nebo jiná kapalina, odpojte magnetofon okamžitě od síťového napájení a obraťte se na odborný servis.
Nedotýkejte se nikdy síťového kabelu mokrýma rukama. Dejte pozor na to, abyste nezmáčkli nebo jinak nepoškodili síťový kabel o ostré hrany.
Při odpojování napájení nikdy netahejte za kabel, ze síťové zásuvky vytáhněte vždy zástrčku síťového kabelu. Zkontrolujte, zda jsou všechna elektrická propojení provedena v pořádku a podle pokynů, které jsou uvedeny v tomto návodu k obsluze. Síťový kabel vytáhněte ze síťové zásuvky vždy před čištěním přístroje, před bouřkou a při bouřce nebo pokud
Pokud si nebudete vědět rady, jak tento přístroj používat a v návodu k obsluze nenajdete potřebné informace, spojte se prosím s naší technickou poradnou (se svým prodejcem) nebo požádejte o radu jiného kvalifikovaného odborníka.
3
3. Součásti kazetového magnetofonu
magnetofonu (nastavení času).
8
VOLUME +
4
Slot paměťové karty SD/MMC.
1
Konektor USB (USB-port).
2
Malý ovládací panel (ovládání USB, paměťové karty a rádia, nastavení magnetofonu).
3 A
B
C
D 4 Tlačítko „STANDBY“ – přepnutí kazetového magnetofonu do pohotovostního režimu 5 Tlačítko „RECORD“ – zapnutí nahrávání na paměťová média (USB, paměťová karta).
6 Tlačítko „MODE“ – přepnutí kazetového magnetofonu do režimu jeho naprogramování (nastavení času 7 Tlačítko „FOLDER UP / MEMORY“ – volba následujícího adresáře (alba) v režimu reprodukce
9 Tlačítko „FUNCTION“ – volba různých funkcí (režimů) kazetového magnetofonu. 10 Tlačítko „VOLUME –“ – snížení úrovně hlasitosti poslechu. 11 Tlačítko „TIMER“ – přepnutí magnetofonu do režimu nastavení časů buzení. 12 Tlačítko „ALARM“ – spuštění akustického signálu v režimu buzení. 13 Tlačítko „SLEEP“ – nastavení času, po jehož uplynutí má dojít k automatickému vypnutí kazetového
14 Tlačítko „SNOOZE“ – zapnutí funkce opakovaného buzení.
(zapnutí a vypnutí kazetového magnetofonu).
atd.), naprogramování reprodukce pořadí titulů (USB, paměťová karta). zvukových záznamů z paměťových médií nebo volba čísla rozhlasové stanice. Tlačítko „
magnetofonu (například rádia).
Tlačítko spuštění a přerušení reprodukce (PLAY / PAUSE).
Tlačítko ladění rozhlasových stanic nahoru k vyšší frekvenci (TUNNING), spuštění reprodukce následujícího titulu (SKIP +), zvýšení hodnoty v režimu naprogramování magnetofonu (nastavení času). Tlačítko ladění rozhlasových stanic dolů k nižší frekvenci (TUNNING), spuštění reprodukce předchozího titulu (SKIP –), snížení hodnoty v režimu naprogramování
Tlačítko ukončení reprodukce (STOP), volba rozhlasového pásma (BAND) – velmi krátké vlny (FM).
“ – zvýšení úrovně hlasitosti poslechu.
Stereofonní reproduktory
15
LCD displej
16
Mechanika s magnetofonovou kazetou.
17
Tlačítka ovládání kazetového magnetofonu (reprodukce z magnetofonové kazety).
18
E Tlačítko „RECORD“ – zapnutí nahrávání na magnetofonovou kazetu. F Tlačítko „PLAY“ – spuštění reprodukce z magnetofonové kazety. G Tlačítko „REWIND“ – rychlé přetáčení (převíjení) magnetofonové kazety zpět. H Tlačítko „F.FWD“ – rychlé přetáčení (převíjení) magnetofonové kazety vpřed. I Tlačítko „STOP / EJECT“ – ukončení reprodukce magnetofonové kazety a otevření mechaniky
k vyjmutí a vložení magnetofonové kazety.
J Tlačítko „PAUSE“ – dočasné přerušení reprodukce z magnetofonové kazety jakož i nahrávání
na magnetofonovou kazetu.
5
6
Bateriové pouzdro k vložení záložních baterií (2 baterie velikosti AAA).
19
Zásuvka (zdířka) k připojení zástrčky síťového kabelu (230 V / 50 Hz)
20
Drátová anténa pro příjem rozhlasových stanic v pásmu velmi krátkých vln (FM).
21
Zdířka k připojení stereofonních sluchátek.
22 23 Zdířka vstupu „AUX IN“ – připojení dalších přístrojů, například přenosného kazetového magnetofonu
(walkmanu), přenosného CD-přehrávače (discmanu) atd.
4. Funkce záložních baterií
Dříve než připojíte kazetový magnetofon k síťovému napájení, vložte do něj záložní baterie.
1.
Otevřete na zadní straně magnetofonu kryt bateriového pouzdra [20].
2. Vložte do otevřeného bateriového pouzdra správnou polaritou 2 (nejlépe alkalické) baterie 1,5 V velikosti „AAA“. Poté kryt bateriového pouzdra opět uzavřete.
Poznámka: Tyto záložní baterie slouží k zachování všech provedených nastavení (naprogramování) kazetového magnetofonu v jeho vnitřní paměti po odpojení kazetového magnetofonu od síťového napájení. Dojde-li k vybití těchto baterií (po delší době nepoužívání kazetového magnetofonu) a nebude-li kazetový magnetofon připojen k síťovému napájení (zapnut), dojde rovněž k vymazání všech jeho dříve provedených nastavení (naprogramování). Z tohoto důvodu provádějte výměnu těchto baterií po přepnutí kazetového magnetofonu do pohotovostního režimu.
Manipulace s bateriemi
Nenechávejte baterie volně ležet. Hrozí nebezpečí, že by je mohly spolknout děti nebo domácí zvířata! V případě spolknutí baterií vyhledejte okamžitě lékaře! Baterie nepatří do dětských rukou!
Vyteklé nebo jinak poškozené baterie mohou způsobit poleptání pokožky. V takovémto případě použijte vhodné ochranné rukavice! Vyteklý elektrolyt může navíc poškodit magnetofon nebo jiné přístroje. Dejte pozor nato, že baterie nesmějí být zkratovány, odhazovány do ohně nebo nabíjeny! V takovýchto případech hrozí nebezpečí exploze! Nabíjet můžete pouze akumulátory.
Vybité baterie jsou zvláštním odpadem (nepatří v žádném případě do normálního domovního odpadu) a musí být s nimi zacházeno tak, aby nedocházelo k poškození životního prostředí! K těmto účelům (k jejich likvidaci) slouží speciální sběrné nádoby v prodejnách s elektrospotřebiči nebo ve sběrných surovinách!
Šetřete životní prostředí! Přispějte k jeho ochraně! Nebuďte bezohlední!
5. Napájení kazetového magnetofonu a jeho zapnutí
1.
Zapojte do zásuvky „AC[20] na zadní straně přístroje zástrčku síťového kabelu a druhou zástrčku tohoto kabelu zapojte do síťové zásuvky se střídavým napětím 230 V / 50 Hz.
2.
Po stisknutí tlačítka „STANDBY“ [4] se na displeji přístroje zobrazí uvítací pozdrav „HELLO“ a po uplynutí několika sekund se na tomto displeji objeví normální zobrazení. Nyní můžete zvolit postupným tisknutím tlačítka „FUNCTION[9] požadovaný režim kazetového magnetofonu.
Důležité upozornění: Zjistíte-li nějaké závady (například vlivem elektrostatických výbojů), odpojte okamžitě magnetofon od síťového napájení, počkejte asi 30 sekund a poté opět připojte magnetofon k síťovému napájení.
6. Nasměrování antén k příjmu rozhlasových stanic
Rozprostřete (rozviňte) drátovou anténu [21] pro příjem rozhlasových stanic v pásmu velmi krátkých
vln na plnou délku.
7. Připojení stereofonních sluchátek
Do zdířky [22] na zadní straně magnetofonu můžete připojit konektor kabelu stereofonních sluchátek (jack 3,5 mm) s impedancí 8 až 32 . Po připojení sluchátek k magnetofonu dojde k automatickému vypnutí zvuku v jeho reproduktorech.
8. Zdířka AUX IN k připojení externích přístrojů
Do zdířky [23] na zadní straně magnetofonu můžete připojit konektor kabelu externí přístroje, například přenosného kazetového magnetofonu (walkmanu), přenosného CD-přehrávače (discmanu) atd. (z jejich výstupu audio nebo z jejich výstupu stereofonních sluchátek).
Po provedení tohoto připojení můžete nahrávat zvukové záznamy z těchto externích přístrojů přímo na magnetofonovou kazetu vloženou do magnetofonu nebo na USB-stick (paměť flash) či na paměťovou kartu „SD/MMC“ včetně jejich digitalizace do zvukového formátu MP3.
Loading...
+ 5 hidden pages