RC Logger Xtreme, 88007RC, 88008RC, 88009RC User guide [cs]

Quadrocopter EYE One Xtreme, M2
Obj. č.: 100 94 21
děkujeme Vám za Vaši důvěru a za nákup quadrocopteru Logger EYE One S, M2. Tento návod k obsluze je součástí výrobku. Obsahuje důležité pokyny k uvedení výrobku do provozu a k jeho obsluze. Jestliže výrobek předáte jiným osobám, dbejte na to, abyste jim odevzdali i tento návod k obsluze.
Ponechejte si tento návod, abyste si jej mohli znovu kdykoliv přečíst!
Účel použití
Model „Xtreme“ představuje letecký model quadrocopteru, který je určen výhradně k soukromému použití na místech určených k provozu leteckých modelů. „Xtreme“ není vhodný pro jiný typ použití ani pro komerční využití. Jakýkoliv jiné než výše popsaný způsob použití povede k poškození výrobku a navíc je spojen s nebezpečím vzniku zkratu, požáru, zásahu elektrickým proudem, atd. Výrobek se nesmí namočit ani navlhnout.
Výrobek není hračka a není vhodný pro děti do 14 let.
Rozsah dodávky
1 x RC EYE One Xtreme 1 x dálkové ovládání (vysílač není dostupný u verze ArF) 1 x Li-Pol akumulátor (800 mAh) 4 x náhradní vrtule [5,43“ (~138 mm), 2 x černá, 2 x červená] 2 x matice 2 x podložka pod matici 2 x baterie AAA (nejsou dostupné u verze ArF) 1 x samolepka 1 x spouštěcí kabel 1 x PPM kabel 1 x návod k obsluze
Popis výrobku
„Xtreme“ představuje už složený letecký model quadrocopteru se čtyřmi rotory. Na profesionálním poli se taková letecká zařízení používají pro ten nejširší okruh úkolů. Quadrocopter je vybaven kontrolou polohy, senzorem akcelerace a jeho elektroniku řídí nejmodernější mikroprocesor. Vysoce kvalitní stejnosměrné elektrické motory spolu se speciálně vyvinutým řízením umožňují dlouhý a výkonný letecký provoz. Inovované řízení a automatická elektronická stabilizace mají za následek vynikající charakteristiky řízení letu. Možnost použití různých letových programů zajišťuje, že si s modelem užijí hodně zábavy jak začátečníci, tak i zkušenější piloti. „Xtreme“ lze ovládat:
Sériovým vysílačem, který je součástí dodávky RC EYE OneLink (89036RC) + Váš vlastní vysílač (např. Futaba, Spektrum) PPM (pulzně polohová modulace) + Váš vlastní vysílač.
Quadrocopter lze používat jednak uvnitř místnosti a za příznivých povětrnostních podmínek i v otevřeném prostranství. Vestavěný elektronický ovladač dokáže vyrovnávat malé nechtěné změny letové výšky. Z důvodu své nízké hmotnosti je „Xtreme“ citlivý na vítr a vzdušní proudy.
Můžete si vybrat jeden ze 3 letových režimů:
Začátečník Sport Expert). Model je tak vhodný pro začátečníky, stejně jako pro zkušené piloty modelů vrtulníků. Pravidelné
létání s modelem Vám pomůže odhalit jeho celkový potenciál.
Popis a ovládací prvky
Xtreme
1. Zadní vrtule (černá) 10. PPM kabel
2. Rotor 11. Suchý zip
3. Pilotní kabina 12. Přihrádka pro baterii
4. Matice 13. Tlačítko BIND
5. Noha 14. Připojovací zdířka
6. Přední vrtule (červená) 15. Letový akumulátor
7. Orientační LED 16. 4 pinový konektor
8. Rameno 17. Nabíjecí zdířka
9. LED kontrolka stavu 18. USB nabíječka Li-Pol
1a. Tlačítko HEIGHT HOLD 6a. Tlačítko ON / OFF 2a. Pravá ovládací páka (plyn, klopení do stran) 7a. Tlačítka trimování otáčení kolem svislé osy 3a. Tlačítka trimování klopení do stran 8a. Tlačítka trimování náklonu vpřed a vzad 4a. Tlačítko MODE 9a. Levá ovládací páka (náklon a otáčení) 5a. Schránka pro baterie (na spodní straně) 10a. Tlačítko ACRO
Vysílač – Režim 2
1b. Tlačítko HEIGHT HOLD 6b. Schránka pro baterie (na spodní straně) 2b. Pravá ovládací páka (klopení do stran, náklon) 7b. Tlačítko ON / OFF 3b. Tlačítka trimování náklonu vpřed a vzad 8b. Tlačítka trimování otáčení kolem svislé osy 4b. Tlačítka trimování klopení do stran 9b. Levá ovládací páka (plyn a otáčení) 5b. Tlačítko MODE 10b. Tlačítko ACRO
akumulátoru
Režim 1
Vysílač
Směr letu
Vpřed a vzad
Přední a zadní strana „Xtreme“ je barevně označena. ČERVENÉ VRTULE (6) a NOHY (5) směrují dopředu a ČERNÉ VRTULE (1) a NOHY představují zadní část „Xtreme“.
Orientační LED kontrolky
Poloha a barvy orientačních LED (7) je daná mezinárodními standardy používanými v leteckém průmyslu. Všimněte si následující polohy a barvy:
A Bílá LED (přední strana) B Zelená LED (pravá strana) C Červená LED (levá strana)
Vysvětlení leteckých pojmů
Rudder
Rudder určuje otáčení modelu kolem svislé osy. K tomuto pohybu dochází buď nechtěně
z důvodu rychlosti točivého momentu vrtulí, nebo v důsledku úmyslné změny směru.
V případě „Xtreme“ se tento pohyb neovládá ocasní vrtulí, ale změnou rychlosti jednotlivých vrtulí.
Dvě červené vrtule ukazují PŘEDNÍ stranu modelu.
Elevator
Elevator určuje pohyb kolem příčné osy, který lze přirovnat pokyvování hlavou. Tímto pohybem získává „Xtreme“ letovou rychlost vpřed nebo vzad, resp. zpomaluje.
Aileron
Aileron určuje pohyb kolem středové linie, který lze přirovnat kutálení míče do strany (nebo
pomalému kolébání kraba do stran). Tímto způsobem se zvedá jedna strana modelu a „Xtreme“ se klopí do strany, nezávisle na směru letu vpřed.
Dvě červené vrtule ukazují PŘEDNÍ stranu modelu.
Hover
Hover označuje stav letu, při kterém model ani nestoupá, ani neklesá, takže vztlaková síla
směrem nahoru se rovná přítlačné hmotnosti, která působí směrem dolů.
Altitude Height hold
Altitude Height Hold je speciální funkcí „Xtreme“. Udržování stálé výšky lze nastavit na vysílači.
Pokud je funkce aktivní, „Xtreme“ bude udržovat výšku, při které byla funkce zapnuta.
Pro podrobnější informace viz níže „Funkce udržování stálé výšky“.
Mode 1, Mode 2
Režim 1 a režim 2 se vztahuje k různému použití ovládacích pák na vysílači a jejich funkcí. Pro podrobnější informace viz níže „Vysílač“.
Binding
Binding se vztahuje k párování vysílače a přijímače (vestavěného v modelu). Pokud se vysílač
a přijímač navzájem spárují, může dojít k přenosu signálu.
Pro správné spárování „Xtreme“ viz níže „Párování“.
Akumulátor
Používejte jen přiložený letový akumulátor nebo náhradní akumulátor RC Logger. Po dokončení letu se musí letový Li-Pol akumulátor odpojit od modelu. Dříve než připojíte letový akumulátor k modelu, musíte zapnout vysílač. Vyhněte se neočekávanému nastartování. Mohlo by to vést k vážnému úrazu nebo k poškození „Xtreme“. K napájení USB nabíječky nepoužívejte USB port počítače nebo notebooku. Počítač by se přitom mohl poškodit. Letový akumulátor nelze nabíjet běžnou nabíječkou Li-Pol akumulátorů. K nabíjení používejte jen přiloženou USB nabíječku, resp. jinou vhodnou nabíječku RC Logger.
Používejte vhodný napájecí adaptér nebo adaptér cigaretového zapalovače s jedním výstupním USB konektorem (výstup 5 V/DC a alespoň 2 A).
1. Přiloženou USB nabíječku (18) připojte k vhodnému napájecímu adaptéru a adaptér připojte ke zdroji proudu. Začnou blikat LED kontrolky na nabíječce.
2. Přiložený letový akumulátor (15) připojte do nabíjecí zdířky (17). Sledujte přitom obrysy zdířky. Není-li akumulátor vadný a v zdroji je proud, začne se nabíjení (viz obr. 2).
Proces nabíjení je signalizován dvěma červenými LED kontrolkami. Mohou se objevit následující
signalizace (každý článek má vlastní LED kontrolku):
- Nepřetržitě svítí červená LED kontrolka: běží nabíjení.
- Červená LED kontrolka bliká: je vadný akumulátor a/nebo kontakty zdířky, nebo akumulátor není připojen.
- Červená LED kontrolka nesvítí: akumulátor je plně nabitý, nebo se k nabíječce připojil plně nabitý akumulátor.
Jednotlivé články akupacku jsou obvykle odlišné. V USB nabíječce jsou integrovány 2 oddělené
nabíječky. Je proto možné, že jeden článek akupacku je už nabitý (LED kontrolka zhasne) a druhý článek se stále nabíjí (LED kontrolka svítí).
Obr. 2
Vložení baterií do vysílače
1. Zatlačte páčku na krytu schránky baterií na vysílači dolů a kryt odstraňte.
2. Vložte do schránky 2 baterie velikosti AAA při zachování jejich správné polarity. Sledujte příslušné symboly polarity v schránce baterií.
3. Kryt schránky baterií vraťte znova na místo a dávejte pozor, aby tam zaklapnul.
Protože vysílač vyžaduje velmi málo energie, baterie v něm vydrží mnohem déle. Doporučujeme používat vysoce kvalitní alkalické baterie.
Nedoporučujeme napájet vysílač nabíjecími akumulátory, protože nižší napětí akumulátorů (akumulátor = 1,2 V, baterie = 1,5 V) a jejich slabší kapacita zkracují provozní čas a dochází u nich k samovybíjení.
Připojení letového akumulátoru
Předtím než připojíte letový akumulátor, zapněte vysílač. Nespárovaný model nelze ovládat (vysílač a „Xtreme“ nemohou spolu komunikovat).
1. Opatrně otočte „Xtreme“ vzhůru nohama a položte jej na pevný a měkký povrch.
2. Ze spodní strany model patřičně podložte.
3. 4 pinový konektor (16) zapojte do zdířky pro připojení akumulátoru (14) ve spodní části modelu. Připojení lze provést pouze v jednom směru. Nepoužívejte proto sílu, abyste konektor nepoškodili. Dávejte pozor, aby bylo připojení zajištěno.
„Xtreme“ je nyní pod proudem! Odteď musíte být opatrní!
4. Akupack vložte do přihrádky (12). Kabely akupacku nesmí být překrouceny, proto v případě potřeby otočte akupackem o 180 stupňů.
5. Akupack pevně přichyťte páskou se suchým zipem 11).
Pro pozdější vyjmutí akupacku otevřete suchý zip a odpojte akupack od připojovací zdířky. Letový
akumulátor můžete nyní odpojit a odstranit jej z modelu.
Skladování
Po každém letu vyjměte z „Xtreme“ akumulátor a až poté vypněte vysílač. Akumulátor skladujte na tmavém, suchém a chladném místě mimo dosah dětí. Vlhko a přímé
sluneční světlo mohou vést k poškození akumulátoru nebo dokonce k explozi.
Pro skladování Li-Pol akumulátorů je nejlépe použít speciální nádoby, které lze zakoupit ve
specializovaných obchodech.
Vysílač
Vysílač není součástí dodávky modelu 88009RC (ArF).
Režim 1
Tato část návodu se zabývá vysílačem v režimu 1. V závislosti na nastavení svého vysílače
můžete eventuálně přeskočit na část „Režim 2“. Přečtěte si prosím pozorně níže uvedené části, abyste dobře pochopili funkce dálkového ovládání.
V této části jsou použity některé letecké termíny. Viz výše „Vysvětlení leteckých termínů“. Pojem TRIMOVÁNÍ se vztahuje na doladění nevyváženého nastavení, které se trimováním
vyrovnává. Příklad: Pokud má „Xtreme“ tendenci otáčet se doleva, aniž byste k tomu dali podnět, vyrovnáte tento pohyb pravým trimovacím tlačítkem. Má-li „Xtreme“ tendenci pohybovat se samovolně dopředu, vyrovnáte jeho pohyb zadním trimovacím tlačítkem.
Visení ve vzduchu (hover flight)
Viz obr. 3. Visení ve vzduchu se dosahuje, když je plynová páka zhruba ve středové poloze. Posuňte páku
plynu a klopení do stran (2a) dopředu, aby se zvýšila rychlost motoru a „Xtreme“ se zvednul.
Zatažením páky plynu a klopení do stran (2a) až na doraz dozadu se motory dostanou do
volnoběhu.
Otáčení kolem svislé osy (rudder)
Viz obr. 4. Pokud pohnete ovládací pákou náklonu a otáčení (obr. 9a) doleva, „Xtreme“ se otočí vlevo.
Pokud pohnete ovládací pákou doprava, „Xtreme“ se otočí vpravo.
Pokud se model při visení ve vzduchu pomalu otáčí kolem své osy, musí se vytrimovat
trimovacími tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane otáčet kolem své vlastní osy.
Náklon vpřed a vzad (elevator)
Viz obr. 5. Pokud pohnete ovládací pákou náklonu a otáčení (obr. 9a) dopředu, „Xtreme“ nakloní přední část
a poletí dopředu. Když pohnete ovládací pákou dozadu, „Xtreme“ poletí dozadu.
Pokud se model pomalu pohybuje při visení ve vzduchu vzad, musí se vytrimovat trimovacími
tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane pohybovat vpřed nebo vzad.
Klopení do stran (aileron)
Viz obr. 6. Pokud pohnete ovládací pákou plynu a klopení do stran (obr. 2a) doleva, „Xtreme“ se naklopí na
levou stranu. Když pohnete ovládací pákou plynu a klopení do stran (obr. 2a) doprava, „Xtreme“ se naklopí na pravou stranu.
Pokud se model pomalu naklopí při visení ve vzduchu vpravo, musí se pohyb vyrovnat
trimovacími tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane klopit do stran.
Pokud se model pomalu naklopí při visení ve vzduchu doleva, musí se pohyb vyrovnat
trimovacími tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane klopit do stran.
Režim 2
Tato část návodu se zabývá nastavením vysílače v režimu 2. Přečtěte si prosím pozorně níže
uvedené části, abyste dobře pochopili funkce dálkového ovládání.
V této části jsou použity některé letecké termíny. Viz výše „Vysvětlení leteckých termínů“. Pojem TRIMOVÁNÍ se vztahuje na doladění nevyváženého nastavení, které se trimováním
vyrovnává. Příklad: Pokud má „Xtreme“ tendenci otáčet se doleva, aniž byste k tomu dali podnět, vyrovnáte tento pohyb pravým trimovacím tlačítkem. Má-li „Xtreme“ tendenci pohybovat se samovolně dopředu, vyrovnáte jeho pohyb zadním trimovacím tlačítkem.
Visení ve vzduchu (hover flight)
Viz obr. 7. Visení ve vzduchu se dosahuje, když je plynová páka zhruba ve středové poloze. Posuňte páku
plynu a otáčení (9b) dopředu, aby se zvýšila rychlost motoru a „Xtreme“ se zvednul.
Zatažením páky plynu a otáčení (9b) až na doraz dozadu se motory dostanou do volnoběhu.
Otáčení kolem svislé osy (rudder)
Viz obr. 8. Když pohnete ovládací pákou plynu a otáčení (obr. 9b) doleva, „Xtreme“ se otočí vlevo.
Pokud pohnete ovládací pákou plynu a otáčení (obr. 9b) doprava, „Xtreme“ se otočí vpravo.
Pokud se model při visení ve vzduchu pomalu otáčí kolem své osy, musí se vytrimovat
trimovacími tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane otáčet kolem své vlastní osy.
Náklon vpřed a vzad (elevator)
Viz obr. 9. Pokud pohnete ovládací pákou náklonu a klopení do stran (obr. 2b) dopředu, „Xtreme“ nakloní
přední část a poletí dopředu. Když pohnete ovládací pákou náklonu a klopení do stran dozadu, „Xtreme“ poletí dozadu.
Pokud se model pomalu pohybuje při visení ve vzduchu dopředu, musí se vytrimovat trimovacími
tlačítky. Mačkejte trimovací tlačítko, dokud se model nepřestane pohybovat vpřed nebo vzad.
Klopení do stran (aileron)
Viz obr. 10. Pokud pohnete ovládací pákou náklonu a klopení do stran (obr. 2b) doleva, „Xtreme“ se naklopí
na levou stranu. Pokud pohnete ovládací pákou náklonu a klopení do stran doprava, „Xtreme“ se naklopí na pravou stranu.
Párování vysílače a přijímače
Viz také výše „Vysvětlení leteckých termínů“. Dříve než začnete s párováním vysílače a přijímače, se musíte přesvědčit, že jste do vysílače vložili baterie. Viz výše „Vložení baterií do vysílače“.
1. Ovládací páku na vysílači dejte do nulové polohy.
2. Vložte do „Xtreme“ letový akumulátor a připojte jej k modelu. LED kontrolka (9) na modelu začne za chvilku svítit zeleně.
3. Stiskněte a podržte tlačítko párování BIND (13) na „Xtreme“, které je umístěno vedle držáku akumulátoru, až dokud LED kontrolka nezačne blikat červeně/zeleně.
4. Tlačítkem ON/OFF zapněte vysílač (dvě pípnutí) a znova jej vypněte (jedno pípnutí), (obr. 6a, 7b).
5. Stiskněte a podržte tlačítko ON/OFF, až dokud neuslyšíte pípaní, které se opakuje každé 3 sekundy. Pípání signalizuje, že jste v režimu párování. Uvolněte tlačítko.
6. Počkejte, dokud LED kontrolka stavu na modelu nebliká barvou, která odpovídá zvolenému letovému režimu, čímž se signalizuje, že proces párování je dokončen. Následně se ozvou ještě 2 pípnutí.
Kroky 3 až 5 se musí provést v určitém časovém rozmezí (přibližně 30 sekund), jinak nebude párování úspěšné!
Přeskakování mezi několika frekvencemi při přenosu – „FHSS“
Tato technologie se běžně označuje jako FREQUENCY HOPPING SPREAD SPECTRUM, nebo
ve zkratce FHSS.
Vysílač a přijímač „Xtreme“ používají technologii FHSS na frekvenci 2,4 GHz. Během přenosu signálu dochází k opakovanému přeskakování mezi frekvencemi s cílem
minimalizovat neoprávněný příjem a/nebo rušení z jiných vysílacích nebo přijímacích zařízení, jako jsou mobilní telefony, bezdrátové sítě, dálkově ovládané hračky, resp. všechny výrobky, které využívají frekvenci 2,4 GHz.
Uživatel si tak nemusí vybírat určitý přenosový kanál, protože se to děje automaticky pomocí
FHSS. Uživatelé různých dálkově ovládaných přístrojů tak mohou používat své vysílače a přijímače v určitém prostoru vedle sebe, aniž by si překáželi.
Ovládání „Xtreme“ přes Váš vysílač
Model „Xtreme“ můžete ovládat vlastním ovladačem 2,4 GHz buď
Přes „RC Logger OneLINK, nebo Přes PPM.
RC Logger OneLINK
Při používání RC Logger OneLINK, vypněte přenos signálu přes anténu na vysílači. Signál by se měl přenášet jen přes vstup trenéra. Přečtěte si návod k obsluze svého vysílače.
„Xtreme“ poskytuje uživateli možnost přidat k svému stávajícímu vysílači „RC Logger OneLINK“
a ovládat tak model standardním RC vysílačem namísto vysílače, který je součástí dodávky.
Po správném spárování s „Xtreme“ funguje „OneLINK“ jako rozhraní mezi Vaším vysílačem
a „Xtreme“.
Bližší informace o dostupnosti „RC Logger OneLINK“ najdete na www.rclogger.com.
Příprava
Abyste mohli použít „OneLINK“, budete si muset připravit následující: Váš vlastní vysílač s:
- Min. 6 kanály (doporučuje se 7 kanálů)
- Dva třícestné páčkové přepínače
- Jeden dvoucestný páčkový přepínač
Pozor: Pokud Váš vysílač není vybaven pro dva třícestné páčkové přepínače, použijte
dvoupolohový přepínač DX6i viz řešení uvedena níže na konci této části).
„RC Logger OneLINK“ (včetně dvou baterií typu AAA) Vhodný styčný kabel. V závislosti na svém vysílači propojíte kabelem konektor trenéra na vysílači
a „OneLINK“. Součástí dodávky je „OneLINK“ s několika kabely, z nichž si vyberete ten, který se Vám hodí.
1. Vytvoření nového modelu
Nejdříve budete muset vytvořit nový model (pro vysílače Spektrum je doporučen letoun). Dejte pozor, aby byly všechny propojitelné přepínače v poloze úplně nahoře. V podnabídce funkce trenér neměňte nastavení a nechte jej ve stavu „Inhibit“.
2. Zapnutí vysílače
Po vytvoření modelu vypněte vysílač. Když je konektor „OneLINK“ nainstalován v portu trenéra, vysílač se automaticky zapne.
3. Vložení baterií
Vložte do „OneLINK“ dvě baterie AAA. V případě potřeby se podívejte do přiloženého návodu.
4. Připojení propojovacího kabelu
Propojovací kabel (v tomto případě micro USB / 3,5 mm stereo konektor) propojte z vysílače do
„OneLINK“. Krátkým stiskem tlačítka úplně nahoře zapněte „OneLINK“.
V případě potřeby se podívejte do přiloženého návodu.
Důležité pokyny ohledně párování OneLINK
Na displeji monitoru se přesvědčte, že všechny přepínače fungují (jsou viditelné na DX8, DX7, DX7s a DX6i). Při přepínání přiřazení přepínačů (příklad pro DX8: Flap, Gyro, Aux 2 / Gov a Gear) byste měli vidět, jak se ikona pohybuje. Pokud se ikona na monitoru nehýbe, tak je přepínač kanálů zakázán a musí se povolit.
Když chcete povolit zakázané přepínače, řiďte se pokyny v návodu ke svému vysílači. Pro další informace k pohybu ikon na monitoru viz obr. 12.
Obr. 11
Montáž OneLINK na vysílač
Nejlepším a nejrychlejším způsobem připevnění je použití suchého zipu s lepicím podkladem. OneLINK pak můžete v případě potřeby kdykoliv odstranit. Použijte kousek suchého zipu na zadní straně vysílače a na OneLINK (viz obr. 11).
Příprava OneLINK pro vysílače Spektrum
V tomto návodu k obsluze je popsáno použití „OneLINK“ s vysílači Spektrum. V případě použití „OneLINK“ s jinými vysílači postupujte podle návodu příslušného vysílače.
Pokud používáte Spektrum DX6i, postupujte podle popisu uvedeného níže pro použití 6 kanálů (viz část „16.3.8 DX6i s dvoupolohovým přepínačem“)
Obr. 12
Párování ovladačů a přepínačů OneLINK
Kvůli vlastní bezpečnosti odstraňte před zahájením párování vrtule. Po ukončení párování a úspěšném provedení zkoušky můžete vrtule znova namontovat.
1. Příprava
Zapněte „OneLINK“. Přesvědčte se, že „OneLINK“ je připojen k portu trenéra na vysílači Spektrum. Před zahájením párování dejte všechny přepínače do polohy „OFF“ (vypnuto) a páku plynu
posuňte do nejnižší polohy.
Pozor:
První přiřaditelný přepínač přepínaný během procesu:
- Volič letového režimu (Beginner, Sport, Expert)
Druhý přiřaditelný přepínač přepínaný během procesu:
- Akrobatický režim / normální let (prostřední poloha) / režim udržování stejné výšky
Třetí přiřaditelný přepínač přepínaný během procesu:
- Port spouštění ON/OFF (volitelný a není nutný)
2. Zahájení párování
Po úspěšném dokončení každého kroku vydá „OneLINK“ zvukový signál, který potvrdí dokončení
Režim
Kanál Poloha
Funkce
kroku a připravenost k dalšímu kroku. Stiskněte a podržte druhé tlačítko na „OneLINK“, dokud jedenkrát neblikne horní červená LED
kontrolka, která signalizuje, že je aktivní párování na kanálu 1.
Ozve se zvuková signalizace, která oznamuje, že otevřen programovací režim.
3. Párování kanálu 1 (plyn)
Posuňte páku plynu nahoru a znova dolů (až na doraz). Červená LED kontrolka dvakrát zabliká a signalizuje, že kanál 2 je připraven k párování.
4. Párování kanálu 2 (rudder)
Posuňte páku pro ovládání otáčení kolem svislé osy doleva a zpět do středové polohy. Červená LED kontrolka třikrát zabliká a signalizuje, že kanál 3 je připraven k párování.
5. Párování kanálu 3 (elevator)
Posuňte páku pro ovládání náklonu nahoru a zpět do středové polohy. Červená LED kontrolka čtyřikrát zabliká a signalizuje, že kanál 4 je připraven k párování.
6. Párování kanálu 4 (aileron)
Posuňte páku klopení do stran doleva a zpět do středové polohy. Červená LED kontrolka pětkrát zabliká a signalizuje, že kanál 5 je připraven k párování.
7. Párování kanálu 5 (AUX-1)
Přepněte přepínač AUX-1 (3 polohy) z polohy 1 do polohy 2, poté do polohy 3 a zpět do polohy 1. Červená LED kontrolka šestkrát zabliká a signalizuje, že kanál 6 je připraven k párování.
8. Párování kanálu 6 (AUX-2)
Přepněte přepínač AUX-2 (3 polohy) z polohy 1 do polohy 2, poté do polohy 3 a zpět do polohy 1. Červená LED kontrolka sedmkrát zabliká a signalizuje, že kanál 7 je připraven k párování.
9. Párování kanálu 7 (AUX-3)
Přepněte přepínač AUX-3 (2 polohy) z polohy 1 do polohy 2 a zpět do polohy 1. Červená LED kontrolka bude nepřetržitě blikat.
Úspěšné dokončení párování bude potvrzeno finálním dlouhým zvukovým signálem (připravenost ke zkoušce / letu).
Pokud se přibližně do 5 sekund nezachytí žádný vstup z kanálu 7, párování se automaticky ukončí a poslední přepínač (AUX-3) bude ignorován! (Použitelné v případě DX6i).
Při zahájení zkoušky a / nebo letu v režimu SPORT se ubezpečte, že AUX-1 je ve středové poloze (poloha 2) a AUX-2 je také v středové poloze (poloha 2). Páka plynu musí být v spodní poloze.
Poznámky:
AUX-1 KANÁL 5
AUX-2 KANÁL 6
AUX-3 KANÁL 7
Poloha 1: Režim pro začátečníky (Beginner) Poloha 2: Režim SPORT Poloha 1: Režim EXPERT
Poloha 1: Režim AKROBAT Poloha 2: Režim NORMÁLNÍ Poloha 3: Režim UDRŽOVÁNÍ VÝŠKY
Poloha 1: SPOUŠTĚNÍ VYPNUTO Poloha 1: SPOUŠTĚNÍ ZAPNUTO (volitelně a při párování lze ignorovat; 5 sekund do ukončení
Párování OneLINK a Xtreme
1. Zapněte „OneLINK“.
2. Připojte k „Xtreme“ plně nabitý letový akumulátor. Stavová LED kontrolka (9) se rozsvítí zeleným světlem. Červená LED kontrolka na „OneLINK“ bude pomalu blikat.
3. Stiskněte a 2 až 3 sekundy podržte párovací tlačítko na „Xtreme“, které je umístěno vedle držáku akumulátoru. Počkejte, dokud LED kontrolka v závislosti na tom, který letový režim je na vysílači aktivován, nezačne blikat červeně, nebo zeleně.
4. Stiskněte a podržte prostřední tlačítko na „OneLINK“ a ozve se zvukový signál. Stavová LED kontrolka na „Xtreme“ začne blikat (zeleně, oranžově, nebo červeně) v závislosti na tom, který letový režim je na vysílači aktivován.
Ověření párování
DŮLEŽITÉ! Před letem se musí dokončit zkouška 1! Dávejte pozor, aby byl „Xtreme“ položen na rovném povrchu!
Zkouška 1 – resetování gyroskopu
Ovládání AILERON dejte doprava a ELEVATOR nahoru (páka bude v pravém horním rohu). GYRO by se mělo inicializovat (rozsvítí se zelená stavová LED).
Zkouška 2 – Orientační LED kontrolky
Ovládání AILERON dejte doprava a ELEVATOR dolů (páka bude v pravém spodním rohu). Orientační LED kontrolky se zapnou nebo vypnou v závislosti na své stavu. Opakujte kroky
pro změnu jejich stavu.
Zkouška 3 – Letové režimy
Přepněte první 3 polohový přepínač (AUX-1), (plyn musí být na nule). Polohy:
- Poloha 1 = Bliká zelená (režim Začátečník)
- Poloha 2 = Bliká oranžová (režim Sport)
- Poloha 3 = Bliká červená (režim Expert)
Zkouška 4 – Akrobat – Normální – Udržování výšky
Zkouška 4 se musí provést v režimu SPORT. Pro vypnutí režimu udržování výšky přepněte druhý přepínač (AUX-2) zpět do polohy 2 (prostřední poloha) a páku plynu posuňte nahoru nebo dolů.
Přepněte druhý třípolohový přepínač (AUX-2) do:
- Polohy 1 = Rychle bliká stavová LED (je aktivní režim akrobat)
- Polohy 2 = LED normálně bliká (normální letový režim)
- Polohy 3 = LED bliká rychle (režim udržování výšky)
DX6i s 2-polohovým přepínačem
Navrhované řešení
Když používáte Spektrum DX6i, nemůžete přepínat mezi 3 letovými režimy (začátečník, sport, expert). Kromě toho nelze používat jednu ze dvou funkcí v režimu SPORT, protože přepínání mezi 3 funkcemi vyžaduje třípolohový přepínač. Jak funkce udržování letové výšky, tak i akrobatický režim lze používat jen v režimu SPORT
a automaticky se vypínají v režimech Začátečník a Expert.
V případě použití DX6i však uživatel může přepínat mezi normálním letem a jednou speciální
funkcí.
Přečtěte si následující část návodu, abyste získali víc informací o možných řešeních.
Kanál plynu
Následující nastavení umožní uživatelům DX6i přepínání z režimu SPORT na režim EXPERT pomocí kanálu plynu na vysílači (Tyto dva režimy uvádíme, protože v případě pilotů používajících vlastní vysílač se jedná o nejčastěji používané režimy).
Loading...
+ 11 hidden pages