Philips HTB5520G/12, HTB5580G/12 user manual [nl]

Altijd tot uw dienst
Vragen?
Vraag het
Philips
Ga voor registratie van uw product en ondersteuning naar www.philips.com/support
Gebruiksaanwijzing
Inhoudsopgave
1 Belangrijk 2
Veiligheid 2 De zorg voor uw product 3 De zorg voor het milieu 3 Gezondheidswaarschuwing met
betrekking tot 3D-beelden 4
2 Uw home cinema 4
Apparaat 4 Afstandsbediening 5 Connectoren 6 Draadloze ontvanger 7
3 Verbinden en instellen 8
De luidsprekers aansluiten 8 De achterste luidsprekers koppelen 9 Aansluiten op de TV 9 Audio van een TV en andere
apparaten aansluiten 10 Luidsprekers instellen 11 EasyLink (HDMI-CE-bediening) instellen 12 Een thuisnetwerk opzetten en instellen 13
4 Uw home cinema bedienen 15
Het hoofdmenu openen 15 Auto play 15 Discs 16 Audio afspelen via Bluetooth 18 Bluetooth-verbinding via NFC 18 Gegevensbestanden 19 USB-opslagapparaten 20 Opties voor audio, video en afbeeldingen 20 Radio 22 Extern audioapparaat 22 Smar t TV doorbladeren 23 Multimedia streamen via Miracast 24 Door de PC bladeren met DLNA 25 Geluid kiezen 27
5 Instellingen wijzigen 29
Taalinstellingen 29 Beeld- en video-instellingen 29 Audio-instellingen 29 Kinderslotinstellingen 30 Display-instellingen 30 Energiebesparende instellingen 30 Luidsprekerinstellingen 31 Standaardinstellingen herstellen 31
6 Software bijwerken 32
De softwareversie controleren 32 De software bijwerken via USB 32 Software via internet bijwerken 33
7 Productspecicaties 33
8 Problemen oplossen 38
9 Kennisgeving 41
Copyright 41 Open source-software 42 Compliance 42
10 Taalcode 43
11 Index 44
1NL

1 Belangrijk

Lees alle instructies goed door en zorg ervoor dat u deze begrijpt voordat u uw product gaat gebruiken. Als het product wordt beschadigd omdat u de instructies niet hebt opgevolgd, is de garantie niet van toepassing.

Veiligheid

Risico op brand of een elektrische schok!
• Stel het product en de accessoires nooit bloot aan regen of water. Houd voorwerpen die vloeistoffen bevatten (zoals vazen) uit de buurt van het product. Mocht er onverhoopt vloeistof op of in het product terechtkomen, dan moet u de stekker direct uit het stopcontact halen. Neem contact op met Philips Consumer Care om het product te laten nakijken voordat u het weer gaat gebruiken.
• Houd het product en de accessoires uit de buurt van open vuur of andere warmtebronnen, waaronder direct zonlicht.
• Steek geen voorwerpen in de ventilatiesleuven of andere openingen van het product.
• Als u het netsnoer of de aansluiting op het apparaat gebruikt om het apparaat uit te schakelen, dient u ervoor te zorgen dat deze goed toegankelijk zijn.
• Batterijen (batterijdelen of geplaatste batterijen) mogen niet worden blootgesteld aan hoge temperaturen (die worden veroorzaakt door zonlicht, vuur en dergelijke).
• Koppel het product los van het elektriciteitsnet als er onweer op komst is.
• Trek bij het loskoppelen van het netsnoer altijd aan de stekker en nooit aan het snoer.
Risico op kortsluiting of brand!
• Controleer voordat u het product aansluit op het stopcontact, of het voltage overeenkomt met de waarde op de onderzijde van het product. Sluit het product nooit aan op het stopcontact als het voltage afwijkt.
Risico op verwondingen of schade aan de home cinema!
• Voor producten die aan de wand bevestigd kunnen worden: gebruik alleen de meegeleverde beugel voor wandmontage. Bevestig de beugel aan een wand die het gezamenlijke gewicht van het product en de beugel kan dragen. Koninklijke Philips N.V. aanvaardt geen verantwoordelijkheid voor een ondeskundige wandmontage die tot ongevallen of verwondingen leidt.
• Voor luidsprekers met standaarden: gebruik alleen de meegeleverde standaarden. Bevestig de standaarden stevig aan de luidsprekers. Plaats de gemonteerde standaarden op vlakke, horizontale oppervlakken die het gezamenlijke gewicht van de luidspreker en de standaard kunnen dragen.
• Plaats het product of andere voorwerpen nooit op netsnoeren of op andere elektrische apparatuur.
• Als het product wordt vervoerd bij een temperatuur die lager is dan 5 °C, dient u het product na het vervoer uit te pakken en te wachten tot de temperatuur van de het product gelijk is aan de kamertemperatuur. Vervolgens kunt u het product op het stopcontact aansluiten.
• Zichtbare en onzichtbare laserstraling in open positie. Vermijd blootstelling aan lichtbundel.
• Raak de optische lens in het discstation niet aan.
• Delen van dit product kunnen van glas gemaakt zijn. Ga voorzichtig om met het product om letsel en schade te voorkomen.
2 NL
Oververhittingsgevaar!
• Plaats dit product nooit in een afgesloten ruimte. Laat voor voldoende ruimte voor ventilatie aan alle zijden van het product een ruimte vrij van minstens tien centimeter. Zorg ervoor dat de ventilatiesleuven van het product nooit worden afgedekt door gordijnen of andere voorwerpen.
Gevaar voor milieuverontreiniging!
• Plaats geen oude en nieuwe of verschillende typen batterijen in het apparaat.
• Als de batterijen incorrect worden vervangen is er gevaar voor explosie. Vervang de batterij uitsluitend met een batterij van hetzelfde of een gelijkwaardig type.
• Verwijder de batterijen als ze leeg zijn of als de afstandsbediening lange tijd niet wordt gebruikt.
• Batterijen bevatten chemische stoffen en moeten apart van het huisvuil worden ingezameld.
Risico op inslikken batterijen.
• Het product/de afstandsbediening bevat mogelijk een knoopcelbatterij, die kan worden ingeslikt. Houd de batterij te allen tijde buiten het bereik van kinderen. Als deze wordt ingeslikt, kan de batterij ernstig letsel of de dood veroorzaken. Binnen twee uur van inname kunnen zich ernstige interne brandwonden voordoen.
• Als u vermoedt dat een batterij is ingeslikt of in een lichaamsonderdeel is gekomen, zoek dan onmiddellijke medische hulp.
• Wanneer u de batterijen vervangt, houd de nieuwe en gebruikte batterijen dan altijd buiten bereik van kinderen. Controleer of het batterijcompartiment volledig is gesloten nadat u de batterij hebt vervangen.
• Als het batterijcompartiment niet volledig kan worden gesloten, gebruik het product dan niet meer. Houd het product buiten bereik van kinderen en neem contact op met de fabrikant.
Dit is een KLASSE II apparaat met dubbele isolatie en zonder aarding.

De zorg voor uw product

• Plaats alleen discs in het discstation.
• Plaats geen vervormde of gebarsten discs
in het discstation.
• Verwijder discs uit het discstation als u het product langere tijd niet gebruikt.
• Gebruik alleen een microvezeldoek om het product te reinigen.

De zorg voor het milieu

Uw product is vervaardigd van kwalitatief hoogwaardige materialen en onderdelen die kunnen worden gerecycleerd en herbruikt.
Als u op uw product een symbool met een doorgekruiste afvalcontainer ziet, betekent dit dat het product valt onder de EU-richtlijn 2002/96/EG. Win inlichtingen in over de manier waarop elektrische en elektronische producten in uw regio gescheiden worden ingezameld. Neem bij de verwijdering van oude producten de lokale wetgeving in acht en doe deze producten niet bij het gewone huishoudelijke afval. Als u oude producten correct verwijdert, voorkomt u negatieve gevolgen voor het milieu en de volksgezondheid.
3NL
Uw product bevat batterijen die, overeenkomstig de Europese richtlijn 2006/66/ EG, niet bij het gewone huishoudelijke afval mogen worden weggegooid. Win informatie in over de lokale wetgeving omtrent de gescheiden inzameling van batterijen. Door u op de juiste wijze van de batterijen te ontdoen, voorkomt u negatieve gevolgen voor het milieu en de volksgezondheid.

Gezondheidswaarschuwing met betrekking tot 3D-beelden

• als u of uw gezinsleden een voorgeschiedenis hebben van epilepsie of lichtgevoelige aanvallen, raadpleegt u een arts voordat u zichzelf blootstelt aan knipperende lichtbronnen, snel opeenvolgende beelden of 3D-beelden.
• Om ongemak zoals duizeligheid, hoofdpijn of verwarring te voorkomen, raden wij aan niet te lang achter elkaar naar 3D-beelden te kijken. Als u ongemakken ervaart, beëindig dan het kijken naar 3D-beelden en wacht met mogelijk gevaarlijke activiteiten (zoals het besturen van een auto) tot de symptomen zijn verdwenen. Als de symptomen aanhouden, kijk dan niet meer naar 3D-beelden voordat u een medisch deskundige hebt geraadpleegd.
• Ouders kunnen hun kinderen tijdens het kijken naar 3D-beelden het best in de gaten houden om er zeker van te zijn dat zij geen ongemak zoals hierboven genoemd ervaren. Het wordt afgeraden om kinderen jonger dan zes jaar naar 3D-beelden te laten kijken, aangezien hun visuele systeem nog niet volledig is ontwikkeld.
2 Uw home
cinema
Gefeliciteerd met uw aankoop en welkom bij Philips! Registreer uw product op www.philips.com/welcome om optimaal gebruik te kunnen maken van de door Philips geboden ondersteuning (bijv. meldingen over software­upgrades voor producten).

Apparaat

Dit gedeelte bevat een overzicht van het apparaat.
gabcde f
a (Openen/sluiten)
Hiermee opent of sluit u het discstation.
b (Weergeven/pauzeren)
Hiermee start, onderbreekt of hervat u het afspelen.
c (Stop)
Hiermee stopt u het afspelen.
d SOURCE
Kies een audio-, video- of radiobron of Bluetooth-modus voor de home cinema.
e +/- (Volume)
Hiermee verhoogt of verlaagt u het volume.
f (Standby-Aan)
Hiermee schakelt u de home cinema in, of schakelt u over naar de stand-bymodus.
4 NL
g NFC-tag
Raak het NFC-apparaat op de tag aan om een Bluetooth-verbinding tot stand te brengen.

Afstandsbediening

Dit gedeelte bevat een overzicht van de afstandsbediening.
a
b c
d
e
f g
h
i j k l m
n o
p
q
x
w
v
u t
s
r
a (Standby-Aan)
• Hiermee schakelt u de home cinema in, of schakelt u over naar de stand­bymodus.
• Als EasyLink is ingeschakeld, houdt u deze toets tenminste drie seconden ingedrukt om alle aangesloten HDMI CEC-apparaten naar stand-by over te schakelen.
b SOURCE
Hiermee selecteert u een bron (Radio/ HDMI ARC/AUX/OPTICAL/COAXIAL/ AUDIO IN) voor de home cinema.
c (Startpagina)
Hiermee opent u het hoofdmenu.
d SMART TV
Toegang tot de Smar t TV-onlineservice.
e DISC MENU
• Hiermee selecteert u de discbron.
• Hiermee opent of sluit u het discmenu
of pop-upmenu wanneer u een disc afspeelt.
f Navigatietoetsen
• Hiermee navigeert u door menu's.
• Druk in de radiomodus op de pijl naar
links of rechts om het automatisch zoeken te starten.
• Druk in de radiomodus op de pijl omhoog of omlaag om op een andere frequentie af te stemmen.
g OK
Hiermee bevestigt u een invoer of selectie.
h
• Hiermee keert u terug naar een vorig menu.
• In de radiomodus kunt u deze knop ingedrukt houden om de huidige voorkeuzezenders te wissen.
i Gekleurde knoppen
Hiermee selecteert u taken of opties voor Blu-ray Discs.
5NL
j (Openen/sluiten)
Hiermee opent of sluit u het discstation.
k (Afspelen)
Hiermee start of hervat u het afspelen.
l / (Vorige/volgende)
• Hiermee gaat u naar de vorige of volgende track of het vorige of volgende hoofdstuk of bestand.
• In de radiomodus selecteert u hiermee een voorkeuzezender.
m / (Snel achteruit / Snel
vooruitspoelen)
Hiermee zoek u vooruit of achteruit. Druk herhaaldelijk op deze knop om de zoeksnelheid te wijzigen.
n (Dempen)
Hiermee schakelt u het geluid uit of in.
o +/- (Volume)
Hiermee verhoogt of verlaagt u het volume.
p Alfanumerieke knoppen
Hiermee voert u waarden of letters in (in SMS-stijl).
q SUBTITLE
Hiermee selecteert u een ondertitelingstaal voor video.
r AUDIO
Hiermee selecteert u een audiotaal of
-kanaal.
s
Hiermee opent of sluit u de geluidsopties.
t (Onderbreken)
Hiermee pauzeert u het afspelen.
u
Hiermee stopt u het afspelen.
v
• Hiermee opent u extra afspeelopties tijdens het afspelen vanaf een disc of een USB-opslagapparaat.
• In de radiomodus stelt u hiermee een radiozender in.
w TOP MENU
Hiermee geeft u het hoofdmenu van een disc weer.
x
Hiermee schakelt u over naar Bluetooth­modus.

Connectoren

Dit gedeelte bevat een overzicht van de aansluitingen op uw home cinema.
Aansluitingen aan de voorkant
a AUDIO IN
Audio-invoer vanaf een extern apparaat, zoals een MP3-speler (3,5-mm aansluiting).
b (USB)
• Audio-, video- of afbeeldinginvoer van een USB-opslagapparaat.
• Hierop kunt u een USB­massaopslagapparaat aansluiten om online video’s te huren of toegang te krijgen tot BD-Live.
Aansluitingen op de achterzijde
i h
33 3
a AC MAINS
Vast netsnoer.
b SPEAKERS
Hierop sluit u de meegeleverde luidsprekers en subwoofer aan.
d ec f ga b
ab
6 NL
c Draadloze zender
Stuur audiosignalen draadloos naar de achterste luidsprekers via de meegeleverde draadloze ontvanger.
d COAXIAL IN
Hierop sluit u een coaxiale audio-uitgang van de TV of een digitaal apparaat aan.
e DIGITAL IN-OPTICAL
Hierop sluit u een optische audio-uitgang van de TV of een digitaal apparaat aan.
f LAN
Hierop sluit u de LAN-kabel van een breedbandmodem of router aan.
g FM ANTENNA
Aansluiting voor de meegeleverde FM­antenne.
h HDMI OUT (ARC)
Hierop sluit u de HDMI-ingang van de TV aan.
i AUDIO IN-AUX
Hierop sluit u een analoge audio-uitgang van de TV of een analoog apparaat aan.
c Aansluitingen voor achterste luidsprekers
Hierop sluit u de achterste luidsprekers aan.
d Draadloos-lampje
• Wanneer de achterste luidsprekers en de home cinema draadloos worden gekoppeld, knippert het lampje snel.
• Wanneer de koppeling is voltooid, gaat het lampje branden.
• Wanneer de koppeling mislukt, knippert het lampje langzaam.

Draadloze ontvanger

a AC MAINS
Vast netsnoer.
b CONNECT (Verbinden)
Houd deze knop ingedrukt om naar de koppelmodus voor de achterste luidsprekers en het apparaat te gaan.
d
cba
7NL
3 Verbinden en
instellen
In dit gedeelte wordt besproken hoe u uw home cinema op een TV en andere apparaten kunt aansluiten en vervolgens instellen. Raadpleeg de snelstartgids voor meer informatie over de basisaansluitingen en accessoires van uw home cinema.
Opmerking
Kijk op het typeplaatje aan de achter- of onderkant
vanhetproductvoorhetidenticatienummerende
voedingsspanning.
• Controleer altijd of de stekkers van alle apparaten uit
het stopcontact zijn verwijderd voordat u apparaten aansluit of aansluitingen verandert.

De luidsprekers aansluiten

De luidsprekerkabels zijn met kleuren gecodeerd voor gemakkelijke aansluiting. Om een luidspreker op uw home cinema aan te sluiten, moet de kleur van de luidsprekerkabel overeenkomen met de kleur van de aansluiting.
Luidsprekerpositie speelt een cruciale rol bij het maken van een Surround Sound-effect. Voor het beste effect plaatst u alle luidsprekers richting de zitplaats en op oorhoogte (wanneer u zit).
8 NL
SUB
WOOFER
REAR LEFT
FRONT
LEFT
Wireless Box
FRONT
CENTER
FRONT RIGHT
REAR RIGHT
* De vorm van de luidspreker kan afwijken van
de bovenstaande illustratie.
Opmerking
• Surround Sound is afhankelijk van factoren zoals
vorm en afmetingen van de kamer, type muur en plafond, ramen en andere spiegelende oppervlakken, en luidsprekerakoestiek. Experimenteer met de luidsprekerposities om de optimale opstelling voor uw omgeving te vinden.
Volg deze algemene richtlijnen voor het plaatsen van luidsprekers.
1 Zitplaats:
dit is het midden van het luistergebied.
2 Luidspreker FRONT CENTER
(middenvoor): plaats de middenluidspreker recht voor de zitplaats, boven of onder uw TV.
3 Luidsprekers FRONT LEFT (linksvoor) en
FRONT RIGHT (rechtsvoor):
Plaats de linker- en rechterluidsprekers voor u, op gelijke afstand van de middenluidspreker. Controleer of de linker-, rechter- en de middenluidspreker op gelijke afstand van de zitplaats zijn geplaatst.
4 Luidsprekers REAR LEFT (linksachter) en
REAR RIGHT (rechtsachter):
plaats de achterste Surround-luidsprekers aan de linker- en rechterzijde naast of net achter de zitplaats.
5 SUBWOOFER (subwoofer):
Plaats de subwoofer ten minste één meter links of rechts van uw TV. Zorg ervoor dat er een ruimte van ongeveer tien centimeter tussen de muur en de subwoofer zit.
6 Draadloze ontvanger:
Plaats de draadloze ontvanger tussen de achterste luidsprekers voor een kabelaansluiting.

De achterste luidsprekers koppelen

Als u de achterste luidsprekers voor het eerst gaat gebruiken, moet u ze met de home cinema koppelen via de meegeleverde draadloze ontvanger.
Wat hebt u nodig
• Sluit de achterste luidsprekers (links en rechts) aan op de meegeleverde draadloze ontvanger en zorg er daarbij voor dat de kleuren van de luidsprekerkabels en de aansluitingen overeenkomen.
• Sluit de draadloze ontvanger aan op het stopcontact en schakel de ontvanger in.
» Als het koppelen mislukt, wordt
FAILED (Mislukt) weergegeven en knippert het lampje op de draadloze ontvanger langzaam. Herhaal de bovenstaande stappen om de achterste luidsprekers opnieuw te verbinden.

Aansluiten op de TV

Sluit uw home cinema aan op een TV om video's te bekijken. U kunt het geluid van de TV afspelen via de luidsprekers van uw home cinema. Gebruik de aansluiting met de beste kwaliteit op uw home cinema en TV.
Optie 1: de TV via HDMI (ARC) aansluiten
De beste videokwaliteit
Uw home cinema ondersteunt HDMI-versies met Audio Return Channel (ARC). Als uw TV compatibel is met HDMI ARC kunt u het geluid van de TV via uw home cinema afspelen met alleen een HDMI kabel.
1 Houd CONNECT (Verbinden) op
de draadloze ontvanger vijf seconden ingedrukt.
» Het lampje op de voorzijde van de
draadloze ontvanger knippert snel gedurende dertig seconden. Voer de volgende stappen binnen deze dertig seconden uit.
2 Houd in het hoofdmenu (druk op )
(blauwe knop) op de afstandsbediening ingedrukt tot PAIRING (Koppelen) op het display van de home cinema wordt weergegeven.
» Als het koppelen is voltooid, wordt
PAIRED (Gekoppeld) weergegeven en gaat het lampje op de draadloze ontvanger branden.
TV
1 Met een High Speed HDMI-kabel sluit u
de HDMI OUT (ARC)-aansluiting op uw home cinema aan op de HDMI ARC­aansluiting op de TV.
• De HDMI ARC-aansluiting kan er op de TV anders uitzien. Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw TV voor meer informatie.
9NL
2 Schakel HDMI-CEC in op uw TV.
Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw TV voor meer informatie.
• HDMI-CEC is een functie waarmee CEC-compatibele apparaten die via HDMI zijn verbonden met één afstandsbediening kunnen worden bediend, bijvoorbeeld de volumeregeling voor zowel de TV als de home cinema. (zie 'EasyLink (HDMI-CE-bediening) instellen' op pagina 12)
3 Als u het geluid van de TV niet via de
home cinema kunt horen, dient u het geluid handmatig in te stellen. (zie 'Audio instellen' op pagina 12)
3 Schakel HDMI-CEC in op uw TV.
Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw TV voor meer informatie.
• HDMI-CEC is een functie waarmee CEC-compatibele apparaten die via HDMI zijn verbonden met één afstandsbediening kunnen worden bediend, bijvoorbeeld de volumeregeling voor zowel de TV als de home cinema. (zie 'EasyLink (HDMI-CE-bediening) instellen' op pagina 12)
4 Als u het geluid van de TV niet via de
home cinema kunt horen, dient u het geluid handmatig in te stellen. (zie 'Audio instellen' op pagina 12)
Optie 2: de TV via standaard-HDMI aansluiten
De beste videokwaliteit
Als uw TV niet compatibel is met HDMI ARC, dient u uw home cinema op de TV aan te sluiten via een normale HDMI-aansluiting.
TV
1 Met een High Speed HDMI-kabel sluit u
de HDMI OUT (ARC)-aansluiting op uw home cinema aan op de HDMI-aansluiting op de TV.
2 Sluit een audiokabel aan om het geluid van
de TV via de home cinema te horen (zie 'Audio van een TV en andere apparaten aansluiten' op pagina 10).
Opmerking
• Als uw TV een DVI-aansluiting heeft, kunt u een HDMI/
DVI-adapter gebruiken voor aansluiting op de TV. Mogelijk zijn bepaalde functies echter niet beschikbaar.

Audio van een TV en andere apparaten aansluiten

Speel audio van TV of andere apparaten af via de luidsprekers van uw home cinema. Gebruik de aansluiting met de beste kwaliteit op uw TV, home cinema en andere apparaten.
Opmerking
• Als uw home cinema en TV zijn verbonden via HDMI
ARC, dan hebt u geen audioaansluiting nodig. (zie 'Optie 1: de TV via HDMI (ARC) aansluiten' op pagina
9)
10 NL
Optie 1: audio aansluiten via een digitale optische kabel
De beste geluidskwaliteit
TV
Optie 3: audio aansluiten via analoge audiokabels
Standaard geluidskwaliteit
1 Sluit de AUX-aansluitingen op uw home
cinema via een analoge kabel aan op de AUDIO OUT-aansluitingen op de TV of een ander apparaat.
1 Sluit de OPTICAL-aansluiting op uw home
cinema aan op de OPTICAL OUT­aansluiting op de TV of een ander apparaat via een optische kabel.
• De digitale optische aansluiting kan worden aangeduid met SPDIF of
SPDIF OUT.
Optie 2: audio aansluiten via een digitale coaxkabel
Goede geluidskwaliteit
1 Sluit de COAXIAL-aansluiting op uw
home cinema via een coaxkabel aan op de COAXIAL/DIGITAL OUT-aansluiting op de TV of een ander apparaat.
• De digitale coaxiale aansluiting kan worden aangeduid met DIGITAL AUDIO OUT.
VCR

Luidsprekers instellen

Stel de luidsprekers handmatig in voor aangepaste Surround Sound.
Voordat u begint
Maak de vereiste aansluitingen zoals beschreven in de snelstartgids en schakel dan de TV over naar de juiste bron voor uw home cinema.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Audio] >
[Luidsprekerinstellingen].
4 Voer de afstand voor elke luidspreker in,
luister dan naar de testtonen en wijzig het volume. Experimenteer met de luidsprekerposities om de ideale instelling te bepalen.
11NL
EasyLink (HDMI-CE­bediening) instellen
Deze home cinema ondersteunt Philips EasyLink, waarbij gebruik wordt gemaakt van het HDMI CEC-protocol (Consumer Electronics Control). EasyLink-apparaten die via HDMI zijn aangesloten, kunnen met één afstandsbediening worden bediend.
Opmerking
• HDMI-CEC wordt op veel verschillende manieren
aangeduid. Dit is afhankelijk van de fabrikant. Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw apparaat voor informatie over uw apparaat.
• Philips kan niet garanderen dat dit apparaat 100%
compatibel is met alle HDMI CEC-apparaten.
Voordat u begint
• Sluit uw home cinema via een HDMI­verbinding aan op het met HDMI-CEC compatibele apparaat.
• Maak de vereiste aansluitingen zoals beschreven in de snelstartgids en schakel dan de TV over naar de juiste bron voor uw home cinema.
EasyLink inschakelen
Bediening via EasyLink
Met EasyLink kunt u uw home cinema, TV en andere aangesloten met HDMI­CEC compatibele apparaten met één afstandsbediening bedienen.
• [OneTouchPlay] (Afspelen met één druk op de knop): als in het discstation een videodisc is geplaatst, drukt u op (Afspelen) om de TV in te schakelen vanuit de stand-bymodus en een disc af te spelen.
• [OneTouchStandby] (Afspelen met één druk op de knop): als de functie voor in stand-by zetten met één druk op de knop is ingeschakeld op uw home cinema, kunt u met de afstandsbediening van uw TV of andere HDMI-CEC-apparaten naar stand­by schakelen.
• [Volumeregeling] (Volumeregeling):als de volumeregeling is ingeschakeld, wordt de audio van het verbonden apparaat automatisch via de luidsprekers van uw home cinema weergegeven wanneer u afspeelt op het apparaat.
• [Audio-invoeropslaan] (Audio-invoer opslaan):als de volumeregeling niet werkt, koppelt u het aangesloten apparaat met de juiste audio-ingang van uw home cinema (zie 'Audio instellen' op pagina 12).
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [EasyLink] > [EasyLink] > [Aan]. 4 Schakel HDMI-CEC-bediening in op uw
TV en andere aangesloten apparaten. Raadpleeg de gebruikershandleiding van de TV of van de andere apparaten voor meer informatie.
• Stel de audio-uitgang op uw TV in op 'Versterker' (in plaats van de TV-luidsprekers). Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw TV voor meer informatie.
12 NL
Opmerking
• Om de EasyLink-instellingen te wijzigen, drukt u op
(Startpagina) en selecteert u [Conguratie] >
[EasyLink].
Audio instellen
Ga als volgt te werk als u de audio-uitvoer van een verbonden apparaat niet via uw home cinema-luidsprekers kunt horen:
• Controleer of u EasyLink op alle apparaten hebt ingeschakeld (zie 'EasyLink (HDMI­CE-bediening) instellen' op pagina 12) en
• stel de audio-uitgang op uw TV in op 'Amplier'(Versterker)(inplaatsvan
de TV-luidsprekers). Raadpleeg de gebruikershandleiding van uw TV voor meer informatie en
• stel de audiobediening van EasyLink in.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [EasyLink] > [Volumeregeling]
> [Aan].
• Om het geluid via de TV-luidsprekers af te spelen, selecteert u [Uit] en slaat u de volgende stappen over.
4 Selecteer [EasyLink] > [Audio-invoer
opslaan].
5 Volg de instructies op het scherm om het
aangesloten apparaat met de audio-ingang van uw home cinema te koppelen.
• Als u uw home cinema op de TV aansluit met een HDMI ARC­aansluiting, controleer dan of de audio van de TV is gekoppeld aan de ARC­ingang van uw home cinema.
Voordat u begint
• Als u de Smart TV-service en
-software wilt bijwerken, controleert u of de netwerkrouter over een snelle internetverbinding beschikt en niet
wordtbeperktdoorrewallsofandere
beveiligingssystemen.
• Maak de vereiste aansluitingen zoals beschreven in de snelstartgids en schakel dan de TV over naar de juiste bron voor uw home cinema.
Het bekabelde netwerk instellen
Wat hebt u nodig
• Een netwerkkabel (rechte RJ45-kabel).
• Een netwerkrouter (met DHCP
ingeschakeld).
33 3
LAN

Een thuisnetwerk opzetten en instellen

Sluit uw home cinema aan op een netwerkrouter om een netwerk in te stellen en geniet van:
• Gestreamde multimedia-inhoud (zie 'Door de PC bladeren met DLNA' op pagina 25)
• Smar t TV
• BD Live-toepassingen (zie 'BD-Live op Blu-
ray' op pagina 17)
• Software-update (zie 'Software via internet bijwerken' op pagina 33)
Let op
• Maak uzelf ver trouwd met de netwerkrouter,
mediaserversoftware en netwerkprincipes. Lees zo nodig de documentatie van de netwerkcomponenten. Philips kan niet aansprakelijk worden gesteld voor beschadiging of verlies van gegevens.
LAN
1 Sluit een netwerkkabel aan op de LAN-
aansluiting van uw home cinema en op de netwerkrouter.
2 Druk op (Startpagina). 3 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
4 Selecteer [Netwerk] >
[Netwerkinstallatie] > [Vast(Ethernet)].
5 Volg de instructies op het scherm om het
instellen te voltooien.
• Als de verbinding mislukt, selecteert u [Opnieuw] en drukt u vervolgens op OK.
13NL
6 Selecteer [Voltooien] en druk vervolgens
op OK om af te sluiten.
• Om de netwerkinstellingen weer te geven, kiest u [Conguratie] >
[Netwerk] > [Netwerkinstellingen weergeven].
5 Selecteer [Voltooien] en druk vervolgens
op OK om af te sluiten.
• Om de netwerkinstellingen weer te geven, kiest u [Conguratie] >
[Netwerk] > [Draadloze instellingen weergeven].
Het draadloze netwerk instellen
Deze home cinema beschikt over ingebouwde Wi-Fi voor gemakkelijke toegang tot een draadloos netwerk.
Wat hebt u nodig
• Een netwerkrouter (met DHCP ingeschakeld). Gebruik de 802.11n-router voor de beste draadloze prestaties, dekking en compatibiliteit.
www
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Netwerk] >
[Netwerkinstallatie] > [Draadloos (Wi- Fi)] en druk vervolgens op OK.
4 Volg de instructies op het scherm om het
draadloze netwerk te selecteren en in te stellen.
• Als de verbinding mislukt, selecteert u
[Opnieuw] en drukt u vervolgens op
OK.
Geef het netwerk een eigen naam
Geef uw home cinema een naam waarmee u deze eenvoudig herkent in uw thuisnetwerk.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Netwerk] > [Naam van uw
product:].
4 Druk op de Alfanumerieke knoppen om
de naam in te voeren.
5 Selecteer [Gereed] en druk vervolgens op
OK om af te sluiten.
14 NL
4 Uw home

Auto play

cinema bedienen
In dit hoofdstuk wordt besproken hoe u diverse soorten media afspeelt op de home cinema.
Voordat u begint
• Maak de benodigde aansluitingen zoals beschreven in de snelstartgids en de gebruikershandleiding.
• De eerste installatie afronden. De eerste installatie verschijnt wanneer u uw home cinema voor de eerste keer inschakelt of als u de installatie niet voltooit.
• Schakel op de TV de juiste bron voor uw home cinema in (bijvoorbeeld HDMI, AV IN).

Het hoofdmenu openen

Vanuit het hoofdmenu hebt u eenvoudig toegang tot aangesloten apparaten, de installatie en andere nuttige functies in uw home cinema.
1 Druk op (Startpagina).
» Het hoofdmenu wordt weergegeven.
2 Druk op de Navigatietoetsen en OK voor
de volgende opties:
• [Discafspelen]: Start het afspelen.
• [USBopenen]: de USB-browser
openen.
• [SmartTV]: Smart TV openen.
• [PCopenen]: de computerbrowser
openen.
• [Conguratie]: Menu's openen om
video- en audio-instellingen en andere instellingen te wijzigen.
3 Druk op (Startpagina) om af te sluiten.
Uw home cinema kan automatisch een disc afspelen of een videobestand.
Disc automatisch afspelen
Wanneer de home cinema wordt ingeschakeld, wordt de disc automatisch afgespeeld.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] > [Autom.
afspelen]> [Aan].
• De functie wordt ingeschakeld.
• Selecteer [Uit] om de functie uit
te schakelen. De disc wordt niet automatisch afgespeeld.
Volgende video automatisch afspelen
Als er twee of meer videobestanden beschikbaar zijn in dezelfde map op een USB­opslagapparaat of een PC (via een DLNA­verbinding), wordt een het einde van een video automatisch het volgende videobestand afgespeeld.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] > [Autom. afspelen
navideo]> [Aan].
• De functie wordt ingeschakeld.
• Selecteer [Uit] om de functie uit te
schakelen. Het volgende videobestand wordt niet automatisch afgespeeld na het einde van een video in dezelfde map.
15NL

Discs

Uw home cinema kan DVD's, VCD's, CD's en Blu-ray Discs afspelen. U kunt ook discs afspelen die u zelf hebt gemaakt, zoals CD-R's of discs met foto's, video's en muziek.
1 Plaats een disc in de home cinema. 2 Als de disc niet automatisch wordt
afgespeeld, drukt u op DISC MENU om de disc als bron te selecteren of selecteert u [Discafspelen] in het hoofdmenu.
3 Gebruik de afstandsbediening om het
afspelen te bedienen.
• Het is normaal dat u enige ruis hoor t
wanneer u een Blu-ray Disc afspeelt. Dit betekent niet dat uw home cinema defect is.
Afspeelknoppen
Knop Actie
/ Hiermee spoelt u snel
vooruit en terug. Langzaam vooruit- en achteruitspoelen.
AUDIO Hiermee selecteert u een
audiotaal of -kanaal.
SUBTITLE Hiermee selecteert u een
ondertitelingstaal voor video.
DISC MENU Hiermee opent of sluit u
het discmenu. Toegang tot geavanceerde
opties bij het afspelen van audio-, video- of mediabestanden. (zie 'Opties voor audio, video en afbeeldingen' op pagina
20)
Knop Actie
Navigatietoetsen Hiermee navigeert u door
menu's. Omhoog/omlaag: Hiermee draait u het beeld rechtsom of linksom. Links/rechts: hiermee gaat u naar de vorige of volgende afbeelding.
OK Hiermee bevestigt u een
invoer of selectie.
(Afspelen) Hiermee start of hervat u
het afspelen. Hiermee pauzeert u het
afspelen. Hiermee stopt u het
afspelen.
/ Hiermee gaat u naar de
vorige of volgende track of het vorige of volgende hoofdstuk of bestand.
16 NL
Beeld en geluid synchroniseren
Als het geluid en beeld niet synchroon zijn, kunt u het geluid vertragen om dit overeen te laten komen met het beeld.
1 Druk opnieuw op 2 Druk op de Navigatietoetsen (links/rechts)
om [Audiosync] te selecteren en druk vervolgens op OK.
3 Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om het geluid met het beeld te synchroniseren.
4 Druk ter bevestiging op OK.
Blu-ray 3D-discs afspelen
Uw home cinema kan Blu-ray 3D-video afspelen. Lees de gezondheidswaarschuwing met betrekking tot 3D-beelden voordat u 3D-discs afspeelt.
Wat hebt u nodig
• Een 3D-TV
• Een 3D-bril die compatibel is met uw
3D-TV
• Een 3D Blu-ray-video
• Een High Speed HDMI-kabel
1 Sluit uw home cinema met de High Speed
HDMI-kabel aan op een voor 3D geschikte TV.
2 Controleer of de instelling voor 3D-video
is ingeschakeld. Druk op (Startpagina) en selecteer [Conguratie] > [Video] > [3D-videobekijken] > [Automatisch].
• Selecteer [Uit] als u de 3D-weergave
wilt uitschakelen.
3 Speel een Blu-ray 3D-disc af en zet een
3D-bril op.
• Tijdens het zoeken in video's en in
bepaalde afspeelmodi wordt de video in 2D weergegeven. Het beeldscherm keert terug naar 3D wanneer u het afspelen hervat.
Opmerking
• Wijzig de helderheid van het display om trillende
beelden te voorkomen.
Bonusweergave op Blu-ray
Met Blu-ray Discs die de bonusweergave ondersteunen, kunt u genieten van extra inhoud, zoals commentaren in een klein scherm. Bonusweergave wordt ook wel Picture-in­Picture genoemd.
1 Schakel de bonusweergave in in het menu
van de Blu-ray Disc.
2 Drukterwijludelmafspeeltop .
» Het menu Opties wordt weergegeven.
3 Selecteer [PIP-selectie] > [PIP].
• Afhankelijk van de video wordt PIP-
menu [1] of [2] weergegeven.
• Als u de bonusweergave wilt
uitschakelen, selecteert u [Uit].
4 Selecteer [2eaudiotaal] of [2e
ondertiteltaal].
5 Selecteer een taal en druk op OK.
BD-Live op Blu-ray
Op Blu-ray Discs met BD-Live-items hebt u toegang tot extra items, zoals internetchats met
deregisseur,denieuwstelmtrailers,games,
achtergronden en beltonen. BD-Live-services en inhoud wisselen per disc.
Wat hebt u nodig
• Een Blu-ray Disc met BD-Live-items
• een USB-opslagapparaat met ten minste
1 GB geheugen
1 Sluit uw home cinema aan op een
thuisnetwerk met internettoegang (zie 'Een thuisnetwerk opzetten en instellen' op pagina 13).
2 Verbind een USB-opslagapparaat met de
(USB) USB-aansluiting achter op uw
home cinema voor BD-Live-downloads.
3 Druk op (Startpagina) en selecteer
[Conguratie] > [Geavanceerd] > [BD- Live-beveiliging] > [Uit].
• Als u BD-Live wilt uitschakelen, selecteert u [Aan].
4 Selecteer het pictogram BD-Live in het
discmenu en druk vervolgens op OK.
» BD-Live wordt geladen. De tijd die
het laden van BD-Live in beslag neemt is afhankelijk van de disc en uw internetverbinding.
5 Druk op de Navigatietoetsen om door
BD-Live te navigeren en druk vervolgens op OK om een optie te selecteren.
Opmerking
• Om het geheugen op het opslagapparaat te wissen,
drukt u op (Startpagina) en kiest u [Conguratie] > [Geavanceerd] > [Geheugenwissen].
17NL

Audio afspelen via Bluetooth

Verbind de home cinema via Bluetooth met uw Bluetooth-apparaat (zoals een iPad, iPhone, iPod touch, Android-telefoon of laptop) zodat u via de luidsprekers van uw home cinema kunt luisteren naar de audiobestanden die op het apparaat zijn opgeslagen.
Wat hebt u nodig
• Een Bluetooth-apparaat dat Bluetooth- proelA2DPondersteuntenmet
Bluetooth-versie 2.1 + EDR.
• De maximale afstand tussen de home cinema en een Bluetooth-apparaat is ongeveer 10 meter.
1 Druk op om de Bluetooth-modus te
selecteren.
» BT wordt op het display weergegeven.
2 Schakel Bluetooth in op het Bluetooth-
apparaat, zoek en kies de naam van uw home cinema om aan te sluiten (zie de gebruikershandleiding van het Bluetooth­apparaat om Bluetooth in te schakelen).
• Als u om een wachtwoord wordt
gevraagd, voert u "0000" in.
3 Wacht tot de luidsprekers van de home
cinema een pieptoon geven.
» Wanneer de Bluetooth-verbinding tot
stand is gebracht, wordt BT READY twee seconden weergegeven op het display. Daarna wordt BT weer weergegeven op het display.
» Als de verbinding mislukt, hoort u geen
pieptoon van de home cinema en blijft
BT weergegeven op het display.
4 Selecteer audiobestanden of muziek op uw
Bluetooth-apparaat en speel deze af.
• Tijdens het afspelen wordt de
muziek gepauzeerd als een oproep binnenkomt.
• Als het streamen van muziek wordt
onderbroken, plaatst u het Bluetooth­apparaat dichter bij de home cinema.
5 Kies een andere bron om Bluetooth af te
sluiten.
• Wanneer u terugschakelt naar Bluetooth-modus, blijft de Bluetooth­verbinding actief.
Opmerking
• Het streamen van muziek kan worden onderbroken
door obstakels tussen het apparaat en de home cinema, zoals een muur, een metalen behuizing om het apparaat of apparaten in de nabijheid die dezelfde frequentie gebruiken.
• Als u uw home cinema met een ander Bluetooth-
apparaat wilt verbinden, houdt u op de afstandsbediening ingedrukt om de verbinding met het momenteel verbonden Bluetooth-apparaat te verbreken.
• Philips kan niet garanderen dat dit apparaat 100%
compatibel is met alle Bluetooth-apparaten.

Bluetooth-verbinding via NFC

NFC (Near Field Communication) is een technologie die draadloze communicatie met kort bereik tussen NFC-apparaten, zoals mobiele telefoons, mogelijk maakt.
Wat hebt u nodig
• Een Bluetooth-apparaat met NFC-functie.
• Tik met het NFC-apparaat op de NFC-tag
van de home cinema om de apparaten te koppelen.
1 Schakel NFC in op het Bluetooth-apparaat
(raadpleeg de gebruikershandleiding van het apparaat voor meer informatie).
2 Tik met het NFC-apparaat op de NFC-tag
van de home cinema tot de luidsprekers van de home cinema een pieptoon geven.
» Wanneer de Bluetooth-verbinding
tot stand is gebracht, wordt BT READYtwee seconden weergegeven op het display. Daarna wordt BT weer weergegeven op het display.
» Als de verbinding mislukt, hoort u geen
pieptoon van de home cinema en blijft BT weergegeven op het display.
18 NL
3 Selecteer audiobestanden of muziek op uw
NFC-apparaat en speel deze af.
• Tik opnieuw met het NFC-apparaat op de NFC-tag op de home cinema als u de verbinding wilt verbreken.

Gegevensbestanden

Uw home cinema kan foto's, audio en videobestanden op discs of USB­opslagapparaten afspelen. Voordat u een bestand afspeelt, controleert u of de bestandsindeling door uw home cinema wordt ondersteund. (zie 'Bestandsindelingen' op pagina 34)
1 Speel de bestanden af vanaf een disc of
USB-opslagapparaat.
2 Druk op om het afspelen te stoppen.
• Om de video te hervatten waar u deze stopte, drukt u op (Afspelen).
• Om de video vanaf het begin af te spelen, drukt u op OK.
Opmerking
• Om DRM-beveiligde DivX-bestanden af te spelen, sluit
u uw home cinema via een HDMI-kabel aan op een TV.
Ondertiteling
Als uw video ondertiteling bevat in meerdere talen, kunt u een taal voor de ondertiteling kiezen.
1 Druk tijdens het afspelen van een video op
SUBTITLE om een taal te kiezen.
2 Als bij DivX-video's de ondertitels niet
juist worden weergegeven, volgt u deze stappen om de tekenset te veranderen.
3 Druk op .
» Het menu Opties wordt weergegeven.
4 Selecteer [Tekenset] en kies dan een
tekenset die de ondertiteling ondersteunt.
Europa, India, Latijns-Amerika en Rusland
Tekenset Taal
[Standaard] Engels, Albanees, Deens,
Nederlands, Fins, Frans, Gaelic, Duits, Italiaans, Koerdisch (Latijn), Noors, Portugees, Spaans, Zweeds en Turks
[Centraal-
Europa]
[Cyrillisch] Bulgaars, Wit-Russisch, Engels,
[Grieks] Grieks [Baltisch] Estisch, Lets en Litouws [Chinees] Vereenvoudigd Chinees
[Chinees-
traditioneel] [Koreaans] Engels en Koreaans
Albanees, Kroatisch, Tsjechisch, Nederlands, Engels, Duits, Hongaars, Iers, Pools, Roemeens, Slowaaks, Sloveens en Servisch
Macedonisch, Moldavisch, Russisch, Servisch en Oekraïens
Chinees (traditioneel)
Opmerking
• Controleer of het onder titelingsbestand exact
dezelfde naam heeft als het videobestand. Als het videobestand bijvoorbeeld 'movie.avi' heet, kunt u het ondertitelingsbestand opslaan als 'movie.sr t' of 'movie. sub'.
• Uw home cinema onder steunt de volgende
bestandsindelingen: .srt,. sub,. txt,. ssa,. ass, .smi en. sami. Wijzig de tekenset als de ondertitels niet goed worden weergegeven.
VOD-code voor DivX
Voordat u DivX-video's koopt en afspeelt op de home cinema, dient u de home cinema met de DivX VOD-code te registreren op www.divx.com.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
19NL
3 Selecteer [Geavanceerd] > [DivX
code].
» De DivX VOD-registratiecode van uw
home cinema wordt weergegeven.

USB-opslagapparaten

®
VOD-

Opties voor audio, video en afbeeldingen

Gebruik geavanceerde functies als u foto's, audio of video afspeelt vanaf een disc of een USB-opslagapparaat.
Geniet van foto's, audio en video op een USB­opslagapparaat, zoals een MP4-speler of digitale camera.
Wat hebt u nodig
• Een USB-opslagapparaat dat is geformatteerd voor FAT- of NTFS­bestandssystemen en voldoet aan de vereisten van de Mass Storage Class.
• Een mediabestand met een van de ondersteunde bestandsindelingen (zie 'Bestandsindelingen' op pagina 34).
Opmerking
• Als u een USB-verlengkabel, USB-hub of USB-multilezer
gebruikt, wordt het USB-opslagapparaat mogelijk niet herkend.
1 Sluit een USB-opslagapparaat aan op
de -aansluiting (USB) op uw home cinema.
2 Druk op (Startpagina). 3 Selecteer [USBopenen] en druk
vervolgens op OK.
» Er wordt een browser weergegeven.
4 Selecteer een bestand en druk vervolgens
op OK.
5 Druk op de afspeelknoppen om
de weergave te bedienen (zie 'Afspeelknoppen' op pagina 16).
Audio-opties
Tijdens het afspelen van audio een audiotrack, een disc of een map herhalen.
1 Druk herhaaldelijk op om door de
volgende functies te bladeren:
• Hiermee herhaalt u de huidige track of het bestand.
• Hiermee herhaalt u alle tracks op de disc of in de map.
• Hiermee schakelt u de herhaalmodus uit.
• De tracks in willekeurige volgorde afspelen.
Video-opties
Tijdens het bekijken van video opties zoals ondertitels, audiotaal, zoeken op tijd en beeldinstellingen selecteren. Afhankelijk van de videobron zijn sommige opties niet beschikbaar.
1 Druk op .
» Het menu met video-opties wordt
weergegeven.
2 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Info]: Hiermee geeft u informatie over wat er wordt afgespeeld weer.
• [Audiotaal]: Hiermee selecteert u een audiotaal voor een video.
• [Ondertiteltaal]: Hiermee selecteert u een ondertitelingstaal voor video.
• [Ondertitelsverschuiven]: Hiermee wijzigt u de positie van de ondertiteling op het scherm.
• [Tekenset]: Hiermee selecteert u een tekenset die DivX-ondertiteling ondersteunt.
20 NL
• [Zoekenoptijd]: Hiermee gaat u vooruit naar een bepaald deel van de video door de tijd van de scene in te voeren.
• [2eaudiotaal]: Kies de tweede audiotaal voor Blu-ray-video.
• [2eondertiteltaal]: Kies de tweede ondertitelingstaal voor Blu-ray-video.
• [Titels]: Hiermee selecteert u een bepaalde titel.
• [Hoofdstukken]: Hiermee selecteert u een bepaald hoofdstuk.
• [Kijkhoeklijst]: Hiermee selecteert u een andere camerahoek.
• [Menu's]: Hiermee geeft u het discmenu weer.
• [PIP-selectie]: Geef het Picture-in- Picture-venster weer tijdens het afspelen van een Blu-ray Disc die de bonusweergave ondersteunt.
• [Zoom]: Hiermee zoomt u in op een videoscène of afbeelding. Druk op de Navigatietoetsen (links/rechts) om een zoomfactor te selecteren.
• [Herhalen]: Hiermee herhaalt u een hoofdstuk of titel.
• [A-Bherhalen]: Hiermee markeer t u twee plaatsen in een hoofdstuk of track om dit gedeelte herhaald af te spelen, of schakelt u de herhaalmodus uit.
• [Beeldinstellingen]: Hiermee selecteert u een voorgeprogrammeerde kleurinstelling.
Afbeeldingsopties
Tijdens het weergeven van een afbeelding inzoomen op een afbeelding, een afbeelding draaien, animaties toevoegen aan een diapresentatie en de beeldinstellingen wijzigen.
1 Druk op .
» Het menu met afbeeldingsopties wordt
weergegeven.
2 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
de volgende instellingen te selecteren en te wijzigen:
• [Info]: Hiermee geeft u afbeeldingsinformatie weer.
• [+90gradendraaien]: Hiermee draait u de afbeeldingen 90 graden naar rechts.
• [-90gradendraaien]: Hiermee draait u de afbeelding 90 graden naar links.
• [Zoom]: Hiermee zoomt u in op een videoscène of afbeelding. Druk op de Navigatietoetsen (links/rechts) om een zoomfactor te selecteren.
• [Duurperdia]: Selecteer de weergavesnelheid voor elke afbeelding in een diapresentatie.
• [Dia-animatie]: Hiermee selecteert u een animatie voor de diapresentatie.
• [Beeldinstellingen]: Hiermee selecteert u een voorgeprogrammeerde kleurinstelling.
• [Herhalen]: Hiermee herhaalt u een gekozen map.
Diapresentatie met muziek
Als de foto- en audiobestanden zich op dezelfde disc of hetzelfde USB-opslagapparaat bevinden, kunt u een diapresentatie met muziek maken.
1 Selecteer een audiotrack en druk op OK. 2 Druk op en ga naar de map met
afbeeldingen.
3 Selecteer een afbeelding en druk
vervolgens op (Afspelen) om de diapresentatie te starten.
4 Druk op om de diapresentatie te
beëindigen.
5 Druk nogmaals op om de muziek te
stoppen.
Opmerking
• Zorg ervoor dat de foto- en audio-indelingen
door uw home cinema worden ondersteund (zie 'Bestandsindelingen' op pagina 34).
21NL

Radio

Luister naar FM-radio op uw home cinema en sla tot 40 radiozenders op.
Opmerking
• AM-radio en digitale radio worden niet ondersteund.
• Als er geen stereosignaal wordt gedetecteerd, wordt u
gevraagd de radiozenders opnieuw te installeren.
1 Sluit de FM-antenne aan op de FM
ANTENNA-aansluiting op uw home
cinema.
• Voor optimale ontvangst plaatst u de antenne niet in de buurt van uw TV of andere stralingsbronnen.
2 Druk herhaaldelijk op SOURCE als u wilt
overschakelen naar de radio als bron.
» Als u de radiozenders al hebt
geïnstalleerd, wordt het laatste kanaal waarnaar u hebt geluisterd afgespeeld.
» Als u nog geen radiozenders hebt
geïnstalleerd, wordt het bericht AUTO INSTALL...PRESS PLAY op het display weergegeven. Druk op (Afspelen) om radiozenders te installeren.
3 Gebruik de afstandsbediening om
radiozenders te beluisteren of te wijzigen.
Afspeelknoppen
Knop Actie
/
of
Alfanumerieke knoppen
Navigatietoetsen Links/rechts: Hiermee
Hiermee selecteert u een voorkeuzezender.
zoekt u naar radiozenders. Omhoog/omlaag: Hiermee kunt u op een radiofrequentie
jnafstemmen.
Knop Actie
Druk hierop om het installeren van radiozenders af te breken.
Houd deze knop ingedrukt om de voorkeuzezender te wissen.
Handmatig:
1) Druk op .
2) Druk op / om uw voorkeuzezender te selecteren.
3) Druk nogmaals op om de radiozender op te slaan.
Automatisch: houd de knop drie seconden ingedrukt om de radiozenders opnieuw te installeren.
SUBTITLE Hiermee schakelt u tussen
stereo- en monogeluid.
Frequentierooster
In bepaalde landen kunt u het FM­frequentierooster schakelen tussen 50 kHz en 100 kHz.
1 Druk herhaaldelijk op SOURCE als u wilt
overschakelen naar de radio als bron.
2 Druk op . 3 Houd (Afspelen) ingedrukt om tussen
50 kHz of 100 kHz te schakelen.

Extern audioapparaat

Sluit een extern audioapparaat aan als u audiobestanden wilt afspelen.
Wat hebt u nodig
• Een extern audioapparaat met een 3,5-mm aansluiting.
• Een stereo-audiokabel van 3,5 mm.
22 NL
1 Sluit het externe audioapparaat met de
3,5-mm stereo-audiokabel aan op de AUDIO IN-aansluiting van uw home cinema.
2 Druk herhaaldelijk op SOURCE totdat
AUDIO IN op het display wordt
weergegeven.
3 Druk op de knoppen op het externe
audioapparaat om audiobestanden te selecteren en af te spelen.

Smart TV doorbladeren

Gebruik Smart TV om toegang te krijgen tot verschillende internettoepassingen en speciaal aangepaste internetsites. Voor interactieve discussies over Smart TV­services gaat u naar het Smar t TV-forum op www.supportforum.philips.com
Opmerking
• Koninklijke Philips N.V. aanvaardt geen
verantwoordelijkheid voor inhoud die door Smart TV­providers wordt aangeboden.
1 Sluit uw home cinema aan op een
thuisnetwerk met snel internet (zie 'Een thuisnetwerk opzetten en instellen' op pagina 13).
2 Druk op (Startpagina). 3 Selecteer [SmartTV] en druk vervolgens
op OK.
4 Volg de instructies op het scherm om het
bericht op het scherm te bevestigen.
» De startpagina van Smart TV wordt
weergegeven.
5 Gebruik de afstandsbediening om
toepassingen te kiezen en tekst in te voeren (webadressen, wachtwoorden enz.).
Navigeren in Smart TV
Knop Actie
Navigatietoetsen Navigeren of een
toepassing selecteren.
OK Hiermee bevestigt u een
invoer of selectie. Terug naar de vorige pagina.
Een teken in een tekstinvoervak verwijderen.
Alfanumerieke knoppen
(Startpagina) Smar t TV-por tal afsluiten
Tekens in een tekstinvoervak invoeren.
en terugkeren naar hoofdmenu.
Navigatiegeschiedenis wissen
U kunt de navigatiegeschiedenis wissen om wachtwoorden, cookies en navigatiegegevens van uw home cinema te verwijderen.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Netwerk] > [Smart TV-
geheugenwissen].
4 Druk op OK om te bevestigen.
Onlinevideo's huren
De functie is alleen beschikbaar in de Smart TV-service met de VOD-functie.
Huur video's in onlinewinkels via uw home cinema. U kunt ze direct of op een later tijdstip bekijken. Veel onlinevideotheken bieden een ruime keuze aan video's, met verschillende huurprijzen, perioden en voorwaarden. Voor bepaalde winkels moet u een account maken voordat u kunt huren.
Wat hebt u nodig
• een USB-opslagapparaat met ten minste 8 GB geheugen
23NL
1 Sluit uw home cinema aan op een
thuisnetwerk met snel internet (zie 'Een thuisnetwerk opzetten en instellen' op pagina 13).
2 Sluit een leeg USB-opslagapparaat aan op
de (USB)-aansluiting aan de voorzijde van uw home cinema en volg de instructies op het scherm om het USB-apparaat te formatteren.
• Laat het USB-opslagapparaat na het formatteren in de (USB)­aansluiting.
• Na het formatteren is het USB­opslagapparaat niet meer compatibel met computers of camera's, tenzij het opnieuw wordt geformatteerd met het Linux-besturingssysteem.
3 Druk op (Startpagina). 4 Selecteer [SmartTV] en druk vervolgens
op OK.
» De onlineservices die verkrijgbaar zijn
in uw land worden getoond.
5 Kies een videowinkel en druk dan op OK. 6 Volg de instructies op het scherm om
een video te huren of te bekijken. Voer, wanneer u hierom wordt gevraagd, de benodigde informatie in om u in te schrijven of aan te melden bij het account van de winkel.
» De video is gedownload naar uw USB-
opslagapparaat. U kunt de video alleen op uw home cinema kijken.
7 Druk op de afspeelknoppen om het
afspelen te regelen (zie 'Afspeelknoppen' op pagina 16).
• Als u geen video kunt afspelen, controleer dan de bestandsindeling om na te gaan of deze door uw home cinema wordt ondersteund (zie 'Bestandsindelingen' op pagina 34).

Multimedia streamen via Miracast

Via deze home cinema kunt u audio en video streamen vanaf een Miracast-apparaat naar uw TV.
Voordat u begint
• Schakel Miracast in op het Miracast­bronapparaat, zoals bijvoorbeeld een smartphone of een tablet (raadpleeg de bijbehorende gebruikershandleiding voor details).
1 Druk op . 2 Selecteer [Conguratie] > [Netwerk] >
[Miracast-overname] > [Aan].
» Miracast is ingeschakeld op deze home
cinema.
3 Zoek op het Miracast-bronapparaat
naar deze home cinema en selecteer deze home cinema (raadpleeg de gebruikershandleiding van het bronapparaat voor meer informatie).
• Als deze apparaten voor de eerste
keer worden gekoppeld, wordt er een bericht weergegeven op uw TV waarin u wordt gevraagd om bevestiging. Bevestig dat u de apparaten wilt koppelen om door te gaan.
• Druk op op de afstandsbediening als
u het koppelen wilt annuleren.
4 Wacht tot de media-inhoud van het
bronapparaat wordt weergegeven op uw TV en kies dan de media die u wilt afspelen.
» Via deze home cinema wordt audio of
video naar uw TV gestreamd.
• Als de verbinding mislukt of de
media-inhoud niet automatisch wordt weergegeven, selecteert u
[Conguratie] > [Netwerk] > [Miracast-rol] > [Groepseigenaar] en
herhaalt u de bovenstaande stappen.
24 NL
Opmerking
• Deze home cinema kan maximaal 10 eerder
gekoppelde Miracast-bronapparaten onthouden.
• Deze home cinema kan slechts met één Miracast-
apparaat per keer verbinding maken.
• Wanneer er een Miracast-verbinding is, is de Wi-Fi-
verbinding tijdelijk uitgeschakeld.

Door de PC bladeren met DLNA

U kunt foto-, audio- en videobestanden op een computer of mediaserver via het thuisnetwerk openen en afspelen op uw home cinema.
Voordat u begint
• Installeer een met DLNA compatibele mediaserver toepassing op uw apparaat. Zorg ervoor dat u een toepassing downloadt die voor u het best werkt. Bijvoorbeeld:
• Windows Media Player 11 of hoger
voor een PC
• Twonky Media Ser ver voor een Mac
of PC
• Schakel het delen van mediabestanden in. Voor uw gemak hebben wij de stappen voor de volgende toepassingen bijgevoegd:
• Windows Media Player 11 (zie
'Microsoft Windows Media Player 11' op pagina 25)
• Windows Media Player 12 (zie
'Microsoft Windows Media Player 12' op pagina 26)
• Twonky Media voor Mac (zie
'Macintosh OS X Twonky Media (versie
4.4.2)' op pagina 26)
Opmerking
• Raadpleeg de gebr uikershandleiding van de
mediaserversoftware voor extra hulp bij deze toepassingen of andere mediaservers.
Mediaserversoftware instellen
Om het delen van media in te schakelen, stelt u de mediaserversoftware in.
Voordat u begint
• Sluit uw home cinema aan op uw thuisnetwerk. Gebruik indien mogelijk een bekabelde verbinding voor een betere videokwaliteit.
• Sluit de computer en andere DLNA­compatibele apparaten op hetzelfde thuisnetwerk aan.
• ControleerofuwPC-rewalltoestaat
dat u Windows Media Player­programma's uitvoert (of dat de
rewalleenuitzonderingmaaktvoorde
mediaserversoftware).
• Schakel uw computer en de router in.
Microsoft Windows Media Player 11
1 Star t Windows Media Player op uw PC. 2 Klik op het tabblad Mediabibliotheek en
selecteer vervolgens Media delen.
3 De eerste keer dat u Media delen op uw
PC selecteert,verschijnt er een pop­upscherm. Schakel het selectievakje Mijn mediabestanden delen in en klik op OK.
» Het scherm Media delen wordt
weergegeven.
4 Controleer in het scherm Media delen
of u een apparaat ziet dat als Onbekend apparaat is gemarkeerd.
» Als u na ongeveer een minuut
nog geen onbekend apparaat ziet,
controleerdanofderewallvanuw
PC de verbinding niet blokkeert.
5 Selecteer het onbekende apparaat en klik
op Toestaan.
» Een groen vinkje verschijnt naast het
apparaat.
25NL
6 Standaard deelt Windows Media Player
bestanden in deze mappen: Mijn muziek, Mijn afbeeldingen en Mijn video's. Als
uw bestanden zich in andere mappen bevinden, selecteer dan Mediabibliotheek > Aan mediabibliotheek toevoegen.
» Het scherm Aan mediabibliotheek
toevoegen wordt weergegeven.
• Selecteer indien nodig Geavanceerde opties om een lijst met gecontroleerde
mappen weer te geven.
7 Selecteer Mijn mappen en mappen van
anderen waar ik toegang tot heb en klik vervolgens op Toevoegen.
8 Volg de instructies op het scherm om de
andere mappen met uw mediabestanden toe te voegen.
Microsoft Windows Media Player 12
1 Star t Windows Media Player op uw PC. 2 Klik in Windows Media Player op het
tabblad Streamen en selecteer vervolgens Mediastreaming inschakelen.
» Het scherm Opties voor
mediastreaming wordt weergegeven.
3 Klik op Mediastreaming inschakelen.
» U keert terug naar het Windows
Media Player-scherm.
4 Klik op het tabblad Streamen en selecteer
Meer streamingopties.
» Het scherm Opties voor
mediastreaming wordt weergegeven.
5 Controleer of er een mediaprogramma
in het scherm Lokaal netwerk wordt weergegeven.
» Als er geen mediaprogramma wordt
weergegeven, controleer dan of de
rewallvanuwPCdeverbindingniet
blokkeert.
6 Selecteer het mediaprogramma en klik op
Toegestaan.
» Er verschijnt een groene pijl naast het
mediaprogramma.
7 Standaard deelt Windows Media Player
bestanden in deze mappen: Mijn muziek, Mijn afbeeldingen en Mijn video's. Als
uw bestanden zich in andere mappen bevinden, klik dan op het tabblad
Organiseren en selecteer Bibliotheken beheren > Muziek.
» Het scherm Locaties voor bibliotheek
Muziek wordt weergegeven.
8 Volg de instructies op het scherm om de
andere mappen met uw mediabestanden toe te voegen.
Macintosh OS X Twonky Media (versie
4.4.2)
1 Ga naar www.twonkymedia.com om de
software voor uw Macintosh te kopen of om een gratis versie te downloaden voor een proefperiode van 30 dagen.
2 Open Twonky Media op de Macintosh. 3 Selecteer Basic Setup (Basisinstellingen) en
First Steps (Eerste stappen) in het scherm
TwonkyMediaServer.
» Het scherm First steps (Eerste
stappen) wordt weergegeven.
4 Typ een naam voor uw mediaserver en klik
op Save changes (Wijzigingen opslaan).
5 Terug in het scherm Twonky Media
selecteert u Basic Setup (Basisinstellingen) en Sharing (Delen).
» Het scherm Sharing (delen) wordt
weergegeven.
6 Blader naar en selecteer de mappen die u
wilt delen en selecteer dan Save Changes (Wijzigingen opslaan).
» Uw Macintosh scant de mappen
automatisch opnieuw zodat deze gereed zijn om te worden gedeeld.
26 NL
Bestanden afspelen vanaf uw PC
Opmerking
• Controleer voordat u multimedia-inhoud vanaf
de computer gaat afspelen of de home cinema verbinding heeft met het thuisnetwerk en of de mediaserversoftware goed is ingesteld.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [PCopenen] en druk vervolgens
op OK.
» Er wordt een browser weergegeven.
3 Selecteer een apparaat in het netwerk.
» De mappen op het geselecteerde
apparaat worden weergegeven. De namen van mappen kunnen verschillen, afhankelijk van de mediaserver.
• Als u de mappen niet kunt zien, controleert u of de optie voor het delen van media op het geselecteerde apparaat is ingeschakeld zodat de inhoud beschikbaar is om te delen.
4 Selecteer een bestand en druk vervolgens
op OK.
• Bepaalde mediabestanden kunnen vanwege compatibiliteitsproblemen niet worden afgespeeld. Controleer de bestandsindelingen die door uw home cinema worden ondersteund.
5 Druk op de afspeelknoppen om
de weergave te bedienen (zie 'Afspeelknoppen' op pagina 16).

Geluid kiezen

In deze paragraaf wordt besproken hoe u het beste geluid kiest voor uw video of muziek.
1 Druk op . 2 Druk op de Navigatietoetsen (links/rechts)
voor toegang tot de geluidsopties op het display.
Geluidsopties Beschrijving
[Surround] Hiermee kiest u Surround
Sound of stereogeluid.
[Sound] Hiermee selecteert u een
geluidsmodus.
[Audiosync] Hiermee wordt het geluid
vertraagd om dit overeen te laten komen met het beeld.
[Auto
volume]
Plotselinge veranderingen in volume, bijvoorbeeld tijdens TV-reclames, verminderen.
3 Selecteer een optie en druk vervolgens
op OK.
4 Druk op om af te sluiten.
• Als u niet binnen een minuut op een knop drukt, wordt het menu automatisch afgesloten.
Surround Sound-modus
Ga helemaal op in het geluid met de Surround Sound-modi.
1 Druk op . 2 Selecteer [Surround] en druk vervolgens
op OK.
3 Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om een instelling van uw display te selecteren:
• [Auto]: Surround Sound gebaseerd op de audiostream.
• [Multi-channel]: Traditioneel
5.1-kanaals voor een meer ontspannen bioscoopervaring.
• [5-channelstereo]: verbeterd stereogeluid. Ideaal voor feestmuziek.
• [Stereo]: tweekanaals stereogeluid. Ideaal voor het luisteren naar muziek.
4 Druk ter bevestiging op OK.
27NL
Geluidsmodus
Selecteer voorgeprogrammeerde geluidsmodi die geschikt zijn voor uw video of muziek.
1 Controleer of audiopostprocessing door
de luidsprekers is ingeschakeld. (zie 'Luidsprekerinstellingen' op pagina 31)
2 Druk opnieuw op 3 Selecteer [Sound] en druk vervolgens op
OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om een instelling op het display te selecteren:
• [Auto]: kies automatisch een geluidsinstelling gebaseerd op de geluidsstream.
• [Balanced]: ervaar het oorspronkelijke geluidvanuwlmsenmuziek,zonder
toegevoegde geluidseffecten.
• [Powerful]: geniet van spannende videogeluiden, ideaal voor videogames met veel actie of feestjes met harde muziek.
• [Bright]: verlevendig uw saaie lmsenmuziekmettoegevoegde
geluidseffecten.
• [Clear]: hoor ieder detail in uw muziek enduidelijkestemmeninuwlms.
• [Warm]: geniet van gesproken woord
en zang.
• [Personal]: creëer een persoonlijk geluid op basis van uw voorkeuren.
5 Druk ter bevestiging op OK.
3 Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om lage, midden- of hoge frequenties te veranderen.
4 Druk ter bevestiging op OK.
Automatisch volume
Schakel automatisch volume in om plotselinge veranderingen in volume te verminderen, bijvoorbeeld tijdens TV-reclames.
1 Druk opnieuw op 2 Selecteer [Autovolume] en druk
vervolgens op OK.
3 Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om [Aan] of [Uit] te selecteren.
4 Druk ter bevestiging op OK.
Equalizer
Wijzig de instellingen van de home cinema voor hoge tonen (treble), middentonen (mid) of lage tonen (bas).
1 Druk opnieuw op 2 Selecteer [Sound] > [Personal] en druk
op Navigatietoetsen (rechts).
28 NL
5 Instellingen

Beeld- en video-instellingen

wijzigen
De home cinema-instellingen zijn al ingesteld voor optimale prestaties. Tenzij u een reden hebt om een instelling te veranderen, raden wij aan de standaardinstellingen te behouden.
Opmerking
• Instellingen die grijs worden weergegeven, kunt u niet
wijzigen.
• Dr uk op om terug te gaan naar het vorige
menu. Als u het menu wilt afsluiten, drukt u op (Startpagina).

Taalinstellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] en druk vervolgens
op OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Menutaal]: hiermee selecteert u een schermtaal in het menu.
• [Audio]: hiermee selecteert u een audiotaal voor discs.
• [Ondertiteling]: hiermee selecteert u een ondertitelingstaal voor discs.
• [Discmenu]: hiermee selecteert u een menutaal voor discs.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Video] en druk vervolgens op
OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [TV-scherm]: hiermee selecteert u een weergaveformaat dat op het TV­scherm past.
• [HDMI-video]: hiermee selecteert u de resolutie van het videosignaal dat via HDMI OUT (ARC) op uw home cinema wordt uitgevoerd. Als u de geselecteerde resolutie wilt gebruiken, controleer dan of uw TV deze ondersteunt.
• [HDMIDeepColor]: creëer de natuurlijke wereld op uw TV-scherm, met levendige beelden en een miljard kleuren. Uw home cinema moet met een HDMI-kabel op een TV met Deep Color worden aangesloten.
• [Beeldinstellingen]: hiermee selecteert uvoorafgedenieerdekleurinstellingen
voor de weergave van video's.
• [3D-videobekijken]: hiermee stelt u HDMI-video in voor 3D- of 2D-beelden.
Opmerking
• Controleer of de TV de nieuwe instellingen
ondersteunt voordat u de instelling wijzigt.
Opmerking
• Als de gewenste taal niet beschikbaar is op de
disc, selecteert u [Overig] in de lijst en voert u de viercijferige taalcode in. Deze vindt u achter in deze gebruikershandleiding (zie 'Taalcode' op pagina 43).
• Als u een taal selecteer t die niet beschikbaar is op een
disc, wordt de standaardtaal van de disc door de home cinema gebruikt.

Audio-instellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
29NL
3 Selecteer [Audio] en druk vervolgens op
OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Nachtmodus]: als u stil wilt luisteren, kunt u het volume van harde geluiden op uw home cinema verlagen. Nachtmodus is alleen beschikbaar bij DVD'S en Blu-ray Discs met Dolby Digital-, Dolby Digital Plus- en Dolby TrueHD-soundtracks.
• [HDMI-audio]: hiermee stelt u de HDMI-audio-uitvoer van uw TV in.
• [Luidsprekerinstellingen]: hiermee worden de luidsprekers ingesteld voor de beste Surround Sound-ervaring.
• [Standaardgeluidsinstell.]: herstel de equalizerinstellingen van alle geluidsmodi naar de standaardwaarden.

Kinderslotinstellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] en druk vervolgens
op OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Wachtwoordwijzigen]: hiermee stelt u het wachtwoord voor het kinderslot in of wijzigt u dit. Als u geen wachtwoord hebt ingesteld of als u uw wachtwoord bent vergeten, voer dan 0000 in.
• [Oudercontrole]: hiermee beperkt u de toegang tot discs met een
leeftijdsclassicering.Alsualle
discs wilt afspelen, ongeacht de leeftijdsclassicering,selecteerdan8 of [Uit].

Display-instellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] en druk vervolgens
op OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Ondertitels automatisch
verschuiven]: hiermee schakelt u het automatisch positioneren van ondertitels in of uit op TV's die deze functie ondersteunen.
• [Display]: hiermee stelt u de helderheid van het display van het voorpaneel op de home cinema in.
• [VCDPBC]: hiermee schakelt u menunavigatie in of uit voor VCD- en SVCD-discs met Playback Control­functie.

Energiebesparende instellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Voorkeur] en druk vervolgens
op OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Schermbeveiliging]: hiermee schakelt u de screensaver op de home cinema in wanneer er gedurende 10 minuten geen activiteit is.
30 NL
• [Automatischstand-by]: hiermee schakelt de home cinema over op de stand-bymodus wanneer er gedurende 18 minuten geen activiteit is. Deze timer werkt alleen wanneer het afspelen van een disc of USB-apparaat is gepauzeerd of gestopt.
• [Sleeptimer]: hiermee stelt u de duur van de sleeptimer in, zodat de home cinema naar stand-by overschakelt na de opgegeven tijdsduur.

Luidsprekerinstellingen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Geavanceerd] en druk
vervolgens op OK.
4 Druk op de Navigatietoetsen en OK om
te selecteren en te wijzigen:
• [Betergeluid]: selecteer [Aan] om audiopostprocessing door de luidspreker in te schakelen en schakel karaoke-instellingen in (als uw apparaat karaoke ondersteunt). Als u de oorspronkelijke audio van de disc wilt afspelen, selecteer dan [Uit].

Standaardinstellingen herstellen

1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Geavanceerd] >
[Standaardwaardenherstellen] en druk vervolgens op OK.
4 Selecteer [OK] en druk op OK om te
bevestigen.
» De standaardinstellingen van de home
cinema worden opnieuw ingesteld, met uitzondering van bepaalde instellingen zoals het kinderslot en de DivX VOD­registratiecode.
Tip
• Schakel audiopostprocessing in voordat u een
voorgeprogrammeerde geluidsmodus kiest. (zie 'Geluidsmodus' op pagina 28)
31NL
6 Software
bijwerken
Philips werkt continu aan de verbetering van zijn producten. Om de beste functies en ondersteuning te ontvangen, werkt u uw home cinema bij met de laatste software.
Vergelijk de versie van uw huidige software met de nieuwste versie op www.philips.com/support. Als de huidige versie lager is dan de nieuwste versie die verkrijgbaar is op de ondersteuningswebsite van Philips, voer dan een upgrade van uw home cinema uit met de nieuwste software.
Let op
• Installeer geen oudere softwareversie dan de huidige
versie op het apparaat. Philips is niet aansprakelijk voor problemen veroorzaakt door verouderde software.

De softwareversie controleren

Controleer de versie van de huidige software die op uw home cinema is geïnstalleerd.
1 Druk op (Startpagina). 2 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
3 Selecteer [Geavanceerd] > [Versie-
informatie].
» De softwareversie wordt weergegeven.

De software bijwerken via USB

Wat hebt u nodig
• Een USB-stick die FAT- of NTFS­geformatteerd is en ten minste 256 MB geheugenruimte heeft. Gebruik geen USB harde schijf.
• Een computer met internettoegang.
• Een archiveringsprogramma dat het .zip-
bestandsformaat ondersteunt.
Stap 1: de meest recente software downloaden
1 Sluit een USB-stick aan op uw computer. 2 Ga met uw webbrowser naar
www.philips.com/support.
3 Zoek uw product op de
ondersteuningswebsite van Philips en zoek vervolgens de Software en drivers.
» De software-update is verkrijgbaar als
zip-bestand.
4 Sla het zip-bestand op in de
hoofddirectory van uw USB-stick.
5 Gebruik het archiefprogramma om het
software-updatebestand in de hoofdmap uit te pakken.
» De bestanden worden uitgepakt in de
map UPG van uw USB-stick.
6 Verwijder de USB-stick uit de computer.
Stap 2: de software bijwerken
Let op
• Schakel de home cinema niet uit en verwijder de USB-
stick niet tijdens de update.
32 NL
1 Plaats de USB-stick met het gedownloade
bestand in uw home cinema.
• Controleer of het discstation gesloten
is en of er geen disc in zit.
2 Druk op (Startpagina). 3 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
4 Selecteer [Geavanceerd] > [Software-
update] > [USB].
5 Volg de instructies op het scherm om de
update te starten.
» Het bijwerkproces is na ongeveer
5 minuten voltooid.
7 Productspecifi-
caties
Opmerking
Specicatiesenontwerpkunnenzonderkennisgeving
vooraf worden gewijzigd.

Software via internet bijwerken

1 Sluit uw home cinema aan op een
thuisnetwerk met snel internet (zie 'Een thuisnetwerk opzetten en instellen' op pagina 13).
2 Druk op (Startpagina). 3 Selecteer [Conguratie] en druk
vervolgens op OK.
4 Selecteer [Geavanceerd] > [Software-
update] > [Netwerk].
» Als upgrademedia worden gevonden,
wordt u gevraagd of u de update wilt starten of annuleren.
» Het downloaden van het
upgradebestand kan lang duren. Dit hangt af van de kwaliteit van uw thuisnetwerk.
5 Volg de instructies op het scherm om de
update te starten.
» Het bijwerkproces is na ongeveer
5 minuten voltooid.
» Zodra de handleiding is bijgewerkt,
schakelt de home cinema automatisch uit en weer in. Als dat niet het geval is, koppelt u het netsnoer enkele seconden los en sluit u het daarna weer aan.
Regiocodes
Op het typeplaatje op de achterzijde of onderkant van de home cinema ziet u welke regio wordt ondersteund.
Land
Europa, Verenigd Koninkrijk
Azië (Oceanië), Taiwan,
Korea
Nieuw-Zeeland
DVD BD
Latijns-Amerika
Australië,
Rusland, India
China
Media-indelingen
• AVCHD, BD, BD-R/BD-RE, BD-Video, DVD-Video, DVD+R/+RW, DVD-R/-RW, DVD+R/-R DL, CD-R/CD-RW, audio-CD, video-CD/SVCD, afbeeldingsbestanden, MP3-media, WMA-media, DivX Plus HD­media, USB-opslagapparaat
AA
AA
CC
CC
33NL
Draadloos
• Wi-Fi
• Ondersteunde draadloze standaarden:
IEEE802.11 b/g/n (2,4 GHz)
• Draadloze zender
• Radiofrequentie: 2,4 GHz
• Bluetooth
• Bluetooth-proelen:A2DP
• Bluetooth-versie: 2.1 + EDR
Bestandsindelingen
• Audio:
• .aac,.mka,.mp3,.wma,.wav,.m4a,.ac,
.ogg
• Video:
• .avi, .divx, .mp4, .m4v, .ts, .mov, .mkv, .asf,
.wmv, .m2ts, .mpg, .mpeg, .3gp
• Foto: .jpg, .gif, .png
Audio-indelingen
Uw home cinema ondersteunt de volgende audiobestanden.
Uitbrei­ding
.mp3 MP3 MP3 Max. 320 kbps .wma ASF WMA Max. 192 kbps
.aac AAC AAC, HE-
.wav WAV PCM 27,648 Mbps .m4a MKV AAC 192 kbps
.mka MKA PCM 27,648 Mbps AC-3 640 kbps DTS-kern 1,54 Mbps MPEG 912 kbps MP3 Max. 320 kbps WMA Max. 192 kbps
Bak Audiocodec Bitsnelheid
WMA Pro Max. 768 kbps
Max. 192 kbps
AAC
ALAC Max. 192 kHz
samplefrequentie
WMA Pro Max. 768 kbps
Uitbrei­ding
AAC, HE-
.ac FLAC FLAC Max. 24 bits per
.ogg OGG Vorbis Variabele
MP3 Max. 320 kbps
Bak Audiocodec Bitsnelheid
Max. 192 kbps
AAC
sample
bitsnelheid, maximale blokgrootte 4096
FLAC Max. 192 kHz
samplefrequentie
OGGPCM Geen
beperkingen
Videoformaten
AlsueenHighDenition-TVhebt,kuntu
op uw home cinema videobestanden met de
volgendespecicatiesafspelen:
• Resolutie: 1920 x 1080 pixels bij
• Framesnelheid: 6~ 30 frames per seconde.
.avi-bestanden in AVI-indeling (of .ts-bestanden in TS-indeling)
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, AC-3, DTS-kern, MP3, WMA, DD+
MPEG 1,
MPEG 4 SP/
H.264/AVC
WMV9 45 Mbps
DivX 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x, DivX 6.x
MPEG 2
ASP
tot HiP@5.1
Max. 10 Mbps
40 Mbps
38,4 Mbps
25 Mbps
34 NL
.divx-bestanden in AVI-indeling
.m2ts-bestanden in MKV-container
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, AC-3, DTS-kern, MP3, WMA, DD+
DivX 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x, DivX 6.x
Max. 10 Mbps
.mp4- of .m4v-bestanden in MP4-indeling
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
AC-3, MPEG, MP3, AAC,
MPEG 1, MPEG 2
40 Mbps
HE-AAC, DD+
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps H.264/AVC
25 Mbps
tot HiP@5.1
.mov-bestanden in MOV-container
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
AC-3, MPEG, MP3, AAC,
MPEG 1, MPEG 2
40 Mbps
HE-AAC
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps H.264/AVC
25 Mbps
tot HiP@5.1
.mkv-bestanden in MKV-indeling
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, AC-3,
DivX Plus HD 30 Mbps DTS-kern, MPEG, MP3, WMA, AAC, HE-AAC, DD+, FLAC
MPEG 1,
40 Mbps
MPEG 2
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps
H.264/AVC
25 Mbps
tot HiP@5.1
WMV9 45 Mbps
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, AC-3, DTS core,
MPEG 1, MPEG 2
40 Mbps
MPEG, MP3, WMA, AAC, HE-AAC, DD+
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps H.264/AVC
25 Mbps
tot HiP@5.1 WMV9 45 Mbps
.asf- en .wmv-bestanden in ASF-bestand
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, AC-3,
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps MP3, WMA, DD+
H.264/AVC
25 Mbps
tot HiP@5.1 WMV9 45 Mbps
.mpg- en .mpeg-bestanden in PS-bestand
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
PCM, DTS core, MPEG,
MPEG 1,
MPEG 2
40 Mbps
MP3
.3gp-bestanden in 3GP-container
Audiocodec Videocodec Bitsnelheid
AAC, HE-
MPEG 4 ASP 38,4 Mbps AAC
H.264/AVC
25 Mbps max.
tot HiP@5.1
Versterker
• Totaal uitgangsvermogen: 1000 W RMS
(10% THD)
• Frequentierespons: 20 Hz - 20 kHz / ±3 dB
• Signaal-ruisverhouding: > 65 dB (CCIR) /
(Klasse A)
35NL
• Invoerspecicaties:
• AUX: 2 V
• AUDIO IN: 1 V
Video
• Signaalsysteem: PAL/NTSC
• HDMI-uitgang: 480i/576i, 480p/576p, 720p,
1080i, 1080p, 1080p24
Audio
• S/PDIF digitale audio-ingang:
• Coaxiaal: IEC 60958-3
• Optisch: TOSLINK
• Samplingfrequentie:
• MP3: 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz
• WMA: 44,1 kHz, 48 kHz
• Constante bitsnelheid:
• MP3: 32 kbps - 320 kbps
• WMA: 48 kbps - 192 kbps
Radio
• Frequentiebereik:
• Europa/Rusland/China:
FM 87,5 - 108 MHz (50 kHz)
• AziëPacic/Latijns-Amerika:
FM 87,5 - 108 MHz (50/100 kHz)
• Signaal-ruisverhouding: FM 50 dB
• Frequentierespons:
FM 180 Hz - 12,5 kHz / ±3 dB
USB
• Compatibiliteit: snelle USB (2.0)
• Klasseondersteuning: USB MSC (Mass
Storage Class)
• Bestandssysteem: FAT16, FAT32, NTFS
• USB-poor t: 5 V , 1 A
Apparaat
• Voeding:
• Europa/China: 220 - 240 V~, 50 Hz
• Latijns-Amerika/Azië (Oceanië):
110-127/220-240 V~, 50-60 Hz
• Rusland/India: 220 - 240 V~, 50 Hz
• Energieverbruik: 160 W
• Verbruik in stand-by: ≤0,5 W
• Afmetingen (b x h x d):
435 x 58 x 293 mm
• Gewicht: 2,66 kg
• Gebruikstemperatuur en vochtigheid: 0 °C
tot 45 °C, 5% tot 90% vochtigheid voor alle klimaten
• Opslagtemperatuur en vochtigheid:
-40 °C tot 70 °C, 5% tot 95%
Subwoofer
• Uitgangsvermogen: 166 W RMS
(10% THD)
• Impedantie: 3 ohm
• Luidsprekerdrivers: woofer van 165 mm
(6,5 inch)
• Afmetingen (b x h x d):
237 x 293 x 308 mm
• Gewicht: 3,8 kg
• Kabellengte: 3 m
Luidsprekers
Middenluidspreker:
• Uitgangsvermogen: 166 W RMS
(10% THD)
• Luidsprekerimpedantie: 3 ohm
• Luidsprekerdrivers: 2 woofers van 78 mm
(3") + 1 tweeter van 19 mm (0,7")
• Afmetingen (b x h x d):
314 x 103 x 94 mm
• Gewicht: 1,03 kg
• Kabellengte: 2 m
Voor-/achterluidspreker:
• Uitgangsvermogen:
4 x 166 W RMS (10% THD)
• Luidsprekerimpedantie: 3 ohm
• Luidsprekerdrivers:
• HTB5520:
voor: 1 woofer van 78 mm (3”) +
1 tweeter van 19 mm (0,7”);
achter: 1 x 78 mm (3”), volledig bereik
36 NL
• HTB5550: voor: 2 woofer van 78 mm (3”) +
1 tweeter van 19 mm (0,7”);
achter: 1 x 78 mm (3”), volledig bereik
• HTB5580: voor/achter: 2 woofers van 78 mm (3”) + 1 tweeter van 19 mm (0,7”)
• Afmetingen (b x h x d):
• HTB5520:
100 x 230 x 130 mm (voor); 100 x 193 x 125 (achter)
• HTB5550: 250 x 1179 x 250 mm (voor); 100 x 193 x 125 mm (achter)
• HTB5580: 250 x 1179 x 250 mm (voor/achter)
• Gewicht:
• HTB5520: 0,79 kg per stuk (voor);
0,72 kg per stuk (achter)
• HTB5550: 4,42 kg per stuk (voor);
0,72 kg per stuk (achter)
• HTB5580: 4,42 kg per stuk (voor);
4,40 kg per stuk (achter)
• Kabellengte:
• HTB5520: 3 m (voor); 6 m (achter)
• HTB5550: 3 m (voor); 6 m (achter)
• HTB5580: 3 m (voor); 6 m (achter)
Laser
• Lasertype (diode): InGaN/AIGaN (BD), AIGaInP (DVD/CD)
• Golengte:405+7nm/-7nm(BD),
655 +10 nm/-10 nm (DVD), 790 +10 nm/-20 nm (CD)
• Uitgangsvermogen (maximaal vermogen): 20 mW (BD), 6 mW (DVD), 7 mW (CD)
Stand-byinformatie
• Wanneer het product 18 minuten inactief is, schakelt het automatisch over naar stand-by of de stand-by van het netwerk.
• Het energieverbruik in stand-by of de stand-by van het netwerk is minder dan 0,5 W.
• Als u de Bluetooth-verbinding wilt deactiveren, houd dan de Bluetooth-knop op de afstandsbediening ingedrukt.
• Als u de Bluetooth-verbinding wilt activeren, schakel dan de Bluetooth­verbinding op uw Bluetooth-apparaat in, of schakel de Bluetooth-verbinding in via de NFC-tag (indien beschikbaar).
Draadloze ontvanger (RWSS5514)
• Voeding:
• Europa/China: 220 - 240 V~, 50 Hz
• Latijns-Amerika/Azië (Oceanië):
110-127/220-240 V~, 50-60 Hz
• Rusland/India: 220 - 240 V~, 50 Hz
Stroomverbruik: 50 W
Stroomverbruikinstand-by:≤0,5W
Afmetingen (b x h x d): 268 x 136 x 56 mm;
Gewicht: 0,96 kg
Batterijen van de afstandsbediening
• 2 x AAA-R03-1,5 V
37NL
8 Problemen
oplossen
Waarschuwing
• Risico op elektrische schok. Verwijder de behuizing van
het apparaat nooit.
Probeer het apparaat nooit zelf te repareren. Hierdoor wordt de garantie ongeldig. Als u problemen hebt bij het gebruik van dit product, controleer dan het volgende voordat u om service vraagt. Als het probleem zich nog steeds voordoet, gaat u voor ondersteuning naar www.philips.com/support.
Apparaat
De knoppen van de home cinema werken niet.
• Haal de stekker van de home cinema enkele minuten uit het stopcontact en steek de stekker er weer in.
• Zorg ervoor dat de aanraakknoppen niet in contact staan met geleidende materialen zoals water, metaal enz.
Beeld
Geen beeld.
• Controleer of de TV naar de juiste bron voor de home cinema is geschakeld.
Geen beeld op een TV die is aangesloten via HDMI.
• Gebruik een High Speed HDMI-kabel om de home cinema en de TV te verbinden. Sommige standaard HDMI-kabels hebben mogelijk tot gevolg dat sommige beelden, 3D-video en Deep Color niet goed worden weergegeven.
• Controleer of de HDMI-kabel niet defect is. Als de kabel defect is, vervang deze dan door een nieuwe kabel.
• Druk op (Startpagina) en dan op 731 op de afstandsbediening om de
standaardbeeldresolutie te herstellen.
• Wijzig de instelling voor HDMI-video of wacht 10 seconden zodat het apparaat zich automatisch herstelt (zie 'Beeld- en video-instellingen' op pagina 29).
DiscspeeltgeenHighDenition-videoaf.
• ControleerofdediscHighDenition-
video bevat.
• ControleerofdeTVHighDenition-video
ondersteunt.
• Gebruik een HDMI-kabel voor de aansluiting op de TV.
Geluid
Geen geluid uit home cinema-luidsprekers.
• Sluit de audiokabel van uw home cinema aan op uw TV of andere apparaten. U hebt geen afzonderlijke audioaansluiting nodig als de home cinema en TV met een HDMI ARC-aansluiting zijn verbonden.
• Stel het geluid in voor het verbonden apparaat.
• Herstel de fabrieksinstellingen van uw home cinema (zie 'Standaardinstellingen herstellen' op pagina 31) en schakel deze vervolgens uit en weer in.
• Druk op uw home cinema herhaaldelijk op SOURCE om de juiste audio-ingang te selecteren.
Vervormd geluid of echo.
• Als u audio van de TV via de home cinema afspeelt, controleer dan of het geluid van de TV gedempt is.
Beeld en geluid zijn niet synchroon.
• 1) Druk op .
2) Druk op de Navigatietoetsen (links/
rechts) om [Audiosync] te selecteren en druk vervolgens op OK.
3) Druk op de Navigatietoetsen (omhoog/
omlaag) om het geluid met het beeld te synchroniseren.
38 NL
Afspelen
Er kan geen disc worden afgespeeld.
• Reinig de disc.
• Controleer of de home cinema het type
disc ondersteunt (zie 'Media-indelingen' op pagina 33).
• Controleer of de home cinema de regiocode van de disc ondersteunt (zie 'Regiocodes' op pagina 33).
• Controleer bij DVD±RW's of DVD±R's of dezezijngenaliseerd.
Er kan geen DivX-bestand worden afgespeeld.
• Controleer of het DivX-bestand met de DivX-encoder is gecodeerd in 'Home
CinemaProle'.
• Zorg ervoor dat het DivX-bestand volledig
is.
DivX wordt niet goed weergegeven.
• Zorg ervoor dat de naam van het ondertitelingsbestand overeenkomt met denaamvandelm (zie 'Ondertiteling' op pagina 19).
• Selecteer de juiste tekenset:
1) Druk op OPTIONS.
2) Selecteer [Tekenset].
3) Selecteer de ondersteunde tekenset.
4) Druk op OK.
De inhoud van een USB-opslagapparaat kan niet worden gelezen.
• Zorg ervoor dat de indeling van het USB­opslagapparaat compatibel is met de home cinema.
• Zorg ervoor dat het bestandssysteem op het USB-opslagapparaat wordt ondersteund door de home cinema.
Het symbool voor 'Geen invoer' of 'x' wordt op de TV weergegeven.
• De bewerking is niet mogelijk.
EasyLink werkt niet.
• Controleer of de home cinema is aangesloten op een EasyLink-TV van Philips en of de EasyLink-optie is ingeschakeld (zie
'EasyLink (HDMI-CE-bediening) instellen' op pagina 12).
• De naam van de HDMI CEC van de TV kan per fabrikant verschillen. Raadpleeg de gebruikershandleiding van de TV om te zien hoe deze moet worden ingeschakeld.
Wanneer u de TV inschakelt, schakelt de home cinema automatisch in.
• Dit is normaal wanneer u gebruikmaakt van Philips EasyLink (HDMI-CEC). Als u uw home cinema onafhankelijk wilt gebruiken, dient u EasyLink uit te schakelen.
Ik heb geen toegang tot BD-Live-functies.
• Controleer of de home cinema is aangesloten op het netwerk. Gebruik een bekabelde netwerkverbinding (zie 'Het bekabelde netwerk instellen' op pagina 13) of draadloze netwerkverbinding (zie 'Het draadloze netwerk instellen' op pagina 14).
• Controleer of het netwerk is ingesteld. Gebruik een bekabelde netwerkinstallatie (zie 'Het bekabelde netwerk instellen' op pagina 13) of draadloze netwerkinstallatie (zie 'Het draadloze netwerk instellen' op pagina 14).
• Controleer of de Blu-ray Disc BD-Live­functies ondersteunt.
• Wis de geheugenopslag (zie 'BD-Live op Blu-ray' op pagina 17).
Mijn 3D-video wordt in 2D weergegeven.
• Controleer of uw home cinema via een HDMI-kabel is aangesloten op een 3D-TV.
• Controleer of de disc een Blu-ray 3D Disc is en of de optie voor Blu-ray 3D-video is ingeschakeld (zie 'BD-Live op Blu-ray' op pagina 17).
Het TV-scherm is zwart wanneer u een Blu­ray 3D-video of een tegen kopiëren beveiligde DivX-video afspeelt.
• Controleer of de home cinema via een HDMI-kabel is aangesloten.
• Schakel de TV over naar de correcte HDMI-bron.
39NL
Er kan geen video worden gedownload vanaf een onlinevideotheek.
• Controleer of de home cinema via een HDMI-kabel is aangesloten.
• Controleer of het USB-opslagapparaat is geformatteerd en genoeg geheugen heeft om de video te downloaden.
• Controleer of u voor de video hebt betaald en de huurperiode nog niet is afgelopen.
• Controleer of de netwerkverbinding goed werkt. Gebruik een bekabelde netwerkverbinding (zie 'Het bekabelde netwerk instellen' op pagina 13) of een draadloze netwerkverbinding (zie 'Het draadloze netwerk instellen' op pagina 14).
• Ga naar de videotheekwebsite voor meer informatie.
Bluetooth
Een apparaat kan geen verbinding maken met de home cinema.
• Het apparaat biedt geen ondersteuning voordecompatibeleproelendiedoorde
home cinema worden vereist.
• De Bluetooth-functie van het apparaat is niet ingeschakeld. Zie de handleiding van het apparaat voor informatie over het inschakelen van deze functie.
• Het apparaat is niet correct verbonden. Maak verbinding met het apparaat. (zie 'Audio afspelen via Bluetooth' op pagina
18)
• De home cinema is al aangesloten op een ander Bluetooth-apparaat. Verbreek de verbinding met het verbonden apparaat en probeer het opnieuw.
De afspeelkwaliteit van een aangesloten Bluetooth-apparaat is slecht.
• De Bluetooth-ontvangst is slecht. Plaats het apparaat dichter bij de home cinema of verwijder obstakels tussen het apparaat en de home cinema.
De verbinding met het aangesloten apparaat wordt voortdurend in- en uitgeschakeld.
• De Bluetooth-ontvangst is slecht. Plaats het apparaat dichter bij de home cinema of verwijder obstakels tussen het apparaat en de home cinema.
• Schakel de Wi-Fi-functie op het Bluetooth­apparaat uit om interferentie te vermijden.
• Bij sommige apparaten wordt de Bluetooth-verbinding automatisch uitgeschakeld om energie te besparen. Dit betekent niet dat er zich een storing in de home cinema voordoet.
NFC
Een apparaat kan geen NFC-verbinding maken met de home cinema.
• Controleer of het apparaat NFC ondersteunt.
• Controleer of NFC is ingeschakeld op het apparaat (raadpleeg de gebruikershandleiding van het apparaat voor meer informatie).
• Tik met het NFC-apparaat op de NFC-tag van de home cinema om de apparaten te koppelen.
Netwerk
Het draadloze netwerk wordt gestoord of kan niet worden gevonden.
• Controleer of het draadloze netwerk niet wordt gestoord door magnetrons, DECT­telefoons of andere WiFi-apparaten in de buurt.
• Plaats de draadloze router en de home cinema binnen vijf meter afstand van elkaar.
• Als het draadloze netwerk niet goed werkt, probeer dan een bekabelde netwerkinstallatie (zie 'Het bekabelde netwerk instellen' op pagina 13).
40 NL
Miracast
Kan geen onlinevideo's afspelen en streamen via Miracast.
• Controleer of Miracast is ingeschakeld op het Miracast-bronapparaat (raadpleeg de gebruikershandleiding van het bronaparaat).
• Controleer of Miracast is ingeschakeld op deze home cinema (zie 'Multimedia streamen via Miracast' op pagina 24).
• Controleer of het Miracast-bronapparaat ondersteuning biedt voor het afspelen van video's van internet en het tegelijkertijd streamen via Miracast naar een extern apparaat (raadpleeg de gebruikershandleiding van het bronapparaat).

9 Kennisgeving

Dit gedeelte bevat wettelijke kennisgevingen en berichten betreffende handelsmerken.

Copyright

In dit product is technologie voor kopieerbeveiliging verwerkt die beschermd wordt door Amerikaanse octrooien en andere intellectuele eigendomsrechten van Rovi Corporation. Het is verboden het apparaat te decompileren of te demonteren. Dit product bevat eigendomstechnologie onder vergunning van Verance Corporation en is beschermd door het Amerikaanse Patent
7.369.677 en andere patenten die in de VS en de rest van de wereld afgegeven en in aanvraag zijn, alsook door auteursrechten en handelsgeheimen voor bepaalde aspecten van dit soort technologie. Cinavia is een handelsmerk van Verance Corporation. Auteursrecht 2004-2013 Verance Corporation. Alle rechten voorbehouden door Verance. Nabouwen of demontage is verboden.
Mededeling van Cinavia
Dit product maakt gebruik van Cinavia technologie om het gebruik van onbevoegde kopieën van een aantal voor de handel
gemaaktelmsenvideo'senhunsoundtracks
te beperken. Wanneer verboden gebruik van een onbevoegde kopie ontdekt wordt, verschijnt er een bericht en wordt het afspelen of kopiëren onderbroken.
41NL
Meer informatie over Cinavia technologie is verkrijgbaar bij het Cinavia Online Klanteninformatiecentrum op http://www.cinavia.com. Indien u aanvullende informatie over Cinavia per post wenst te ontvangen, stuur dan een briefkaart met uw postadres aan: Cinavia Consumer Information Center, P.O. Box 86851, San Diego, CA, 92138, USA.

Open source-software

U kunt bij Philips Electronics Singapore een kopie van de volledige versie van de bijbehorende broncode aanvragen voor de met copyright beschermde open source­softwarepakketten die in dit product zijn gebruikt en waarvoor deze levering is vereist volgens de respectieve licenties. Dit aanbod is geldig tot drie jaar na aankoop van het product voor iedereen die deze informatie ontvangt. Stuur uw aanvraag van de broncode in het Engels met het producttype naar open.source@philips.com. Als u liever niet via e-mail contact opneemt of als u binnen twee weken geen ontvangstbevestiging hebt gekregen van uw e-mail naar dit e-mailadres, kunt u schriftelijk en in het Engels contact opnemen via “Open Source Team, Philips Intellectual Property & Standards, P.O. Postbus 220, 5600 AE Eindhoven, Nederland”. Als u geen ontvangsbevestiging van uw brief krijgt, kunt u een e-mail sturen naar het bovenstaande e-mailadres. De inhoud van de licenties en ontvangstbevestigingen voor open source­software van dit product, vindt u in een aparte folder.

Compliance

Dit product voldoet aan de vereisten met betrekking tot radiostoring van de Europese Unie. Philips Consumer Lifestyle verklaart hierbij dat dit product voldoet aan de essentiële vereisten en andere relevante bepalingen van richtlijn 1999/5/EG. U kunt de conformiteitsverklaring lezen op www.p4c.philips.com.
42 NL

10 Taalcode

Abkhazian 6566 Afar 6565 Afrikaans 6570 Amharic 6577 Arabic 6582 Armenian 7289 Assamese 6583 Avestan 6569 Aymara 6589 Azerhaijani 6590 Bahasa Melayu 7783 Bashkir 6665 Belarusian 6669 Bengali 6678 Bihari 6672 Bislama 6673 Bokmål, Norwegian 7866 Bosanski 6683 Brezhoneg 6682 Bulgarian 6671 Burmese 7789 Castellano, Español 6983 Catalán 6765 Chamorro 6772 Chechen 6769 Chewa; Chichewa; Nyanja 7889 9072
Ё᭛
Chuang; Zhuang 9065 Church Slavic; Slavonic 6785 Chuvash 6786 Corsican 6779 Česky 6783 Dansk 6865 Deutsch 6869 Dzongkha 6890 English 6978 Esperanto 6979 Estonian 6984 Euskara 6985  6976 Faroese 7079 Français 7082 Frysk 7089 Fijian 7074 Gaelic; Scottish Gaelic 7168 Gallegan 7176 Georgian 7565 Gikuyu; Kikuyu 7573 Guarani 7178 Gujarati 7185 Hausa 7265 Herero 7290 Hindi 7273 Hiri Motu 7279 Hrwatski 6779 Ido 7379 Interlingua (International)7365 Interlingue 7365 Inuktitut 7385
Inupiaq 7375 Irish 7165
Íslenska 7383 Italiano 7384 Ivrit 7269 Japanese 7465 Javanese 7486 Kalaallisut 7576 Kannada 7578 Kashmiri 7583 Kazakh 7575 Kernewek 7587 Khmer 7577 Kinyarwanda 8287 Kirghiz 7589 Komi 7586 Korean 7579 Kuanyama; Kwanyama 7574 Kurdish 7585 Lao 7679 Latina 7665 Latvian 7686 Letzeburgesch; 7666 Limburgan; Limburger 7673 Lingala 7678 Lithuanian 7684 Luxembourgish; 7666 Macedonian 7775 Malagasy 7771 Magyar 7285 Malayalam 7776 Maltese 7784 Manx 7186 Maori 7773 Marathi 7782 Marshallese 7772 Moldavian 7779 Mongolian 7778 Nauru 7865 Navaho; Navajo 7886 Ndebele, North 7868 Ndebele, South 7882 Ndonga 7871 Nederlands 7876 Nepali 7869 Norsk 7879 Northern Sami 8369 North Ndebele 7868 Norwegian Nynorsk; 7878 Occitan; Provencal 7967 Old Bulgarian; Old Slavonic 6785 Oriya 7982 Oromo 7977 Ossetian; Ossetic 7983 Pali 8073 Panjabi 8065 Persian 7065 Polski 8076 Po
rtuguês 8084
Pushto 8083 Russian 8285 Quechua 8185 Raeto-Romance 8277 Romanian 8279 Rundi 8278 Samoan 8377 Sango 8371 Sanskrit 8365 Sardinian 8367 Serbian 8382 Shona 8378 Shqip 8381 Sindhi 8368 Sinhalese 8373 Slovensky 8373 Slovenian 8376 Somali 8379 Sotho; Southern 8384 South Ndebele 7882 Sundanese 8385 Suomi 7073 Swahili 8387 Swati 8383 Svenska 8386 Tagalog 8476 Tahitian 8489 Tajik 8471 Tamil 8465 Tatar 8484 Telugu 8469 Thai 8472 Tibetan 6679 Tigrinya 8473 To nga (Tonga Islands) 8479 Tsonga 8483 Tswana 8478 Türkçe 8482 Tu rkmen 8475 Tw i 8487 Uighur 8571 Ukrainian 8575 Urdu 8582 Uzbek 8590 Vietnamese 8673 Volapuk 8679 Walloon 8765 Welsh 6789 Wolof 8779 Xhosa 8872 Yiddish 8973 Yo ruba 8979 Zulu 9085
43NL

11 Index

2
2e audiotaal 17 2e ondertiteltaal 17
bedieningsknoppen (disc) 16 bedieningsknoppen (USB) 16 beeldinstellingen 29 beeldresolutie 29 bestandsindelingen 34 bijwerken, software (via internet) 33 Blu-ray 15 Bonusweergave 17
3
3D kijken 16 3D-disc in 2D-modus 16 3D-veiligheid 4 3D-video 16
5
5.1-luidsprekers 8
A
aansluiten op TV 9 aansluitingen 6 afbeeldingen en geluid synchroniseren 16 afbeeldingsopties 21 afspelen met één druk op de knop 12 afspelen, disc 15 afspelen, vanaf PC 27 afspelen, vanaf USB-opslagapparaat 20 afstandsbediening 5 apparaat 4 apparaatnaam 14 audio van andere apparaten 10 audioaansluiting (analoge kabel) 11 audioaansluiting (HDMI ARC) 9 audio-indelingen 34 audio-instellingen 29 audio-opties 20 audiopostprocessing 31 automatisch volume 28 automatische stand-by 30
B
batterijen 37 BD-Live 17
D
deep color 29 dia-animatie 21 diapresentaties met muziek 21 disc uitwerpen 4 discmenu 29 display 30 DivX 19 draadloos netwerk 14
E
EasyLink (HDMI-CEC) 12 energie-instellingen 30
F
fabrieksinstellingen 31 frequentierooster 22
G
geavanceerde instellingen 31 gegevensbestanden 19 geluid 27
H
handmatige instelling 11 HDMI ARC 9 HDMI CEC 12 HDMI-audio 29 helderheid 30 herhalen 20 hoofdmenu 15
44 NL
I
internet 13
K
kinderslot 30
L
luidsprekerinstallatie 11 luidsprekerpositie 8
luidsprekerspecicaties 33
M
media delen 25 media-indelingen 33 menutaal 29 met één druk op de knop naar stand-by 12 milieu 3
S
shufe 20
sluimerschakelaar 30 software-update 32 softwareversie 32 standaardinstellingen 31 surround-effect 27
T
taal audio 29 taal disc 29 taal ondertitels 29 taalcode 43 tekenset 19 thuisnetwerk 13
U
USB-opslagapparaat 20
N
nachtmodus 29 netwerk 13
O
ondertiteling, positie 30 ondertitels automatisch verschuiven 30 opties 20
P
PBC (Playback Control) 30 picture-in-picture 17 problemen oplossen (afspelen) 39 problemen oplossen (foto) 38 problemen oplossen (geluid) 38 problemen oplossen (netwerk) 40
R
recycling 3 regiocodes 33
V
vast netwerk 13 VCD 30 verbeterd geluid 31 versterker 35 verwijdering 3 videoaansluiting (HDMI ARC) 9 videoaansluiting (standaard-HDMI) 10 video-indelingen 36 video-instellingen 29 video-opties 20 VOD-code (DivX) 19 voorgeprogrammeerde geluidsmodus 28 voorkeur 29
W
wachtwoord wijzigen 30 wissen, BD-Live-geheugen 17
45NL
“Blu-ray 3D “ and “Blu-ray 3D “ logo are trademarks of Blu-ray Disc Association.
‘DVD Video’ is a trademark of DVD Format/ Logo Licensing Corporation.
Certied device that plays DivX video. Visit divx.com for more information and software
toolstoconvertyourlesintoDivXvideos.
ABOUT DIVX VIDEO-ON-DEMAND: This DivXCertied device must be registered in order to play purchased DivX Video-on­Demand (VOD) movies. To obtain your registration code, locate the DivX VOD section in your device setup menu. Go to vod.divx.com for more information on how to complete your registration. DivXCertied to play DivX and DivX Plus
HD (H.264/MKV) video up to 1080p HD
including premium content.
Oracle and Java are registered trademarks of
Oracleand/oritsafliates.Othernamesmaybe
trademarks of their respective owners.
For DTS patents, see http://patents.dts.com. Manufactured under license from DTS Licensing Limited. DTS, DTS-HD, the Symbol, & DTS and the Symbol together are registered trademarks, and DTS-HD Master Audio | Essential is a trademark of DTS, Inc. © DTS, Inc. All Rights Reserved.
Manufactured under license from Dolby Laboratories. Dolby, Pro Logic, and the double-D symbol are trademarks of Dolby Laboratories.
DivX ,DivXCertied , DivX Plus HD and associated logos are trademarks of Rovi Corporation or its subsidiaries and are used under license. ABOUT DIVX VIDEO: DivX is a digital video format created by DivX, LLC, a subsidiary
ofRoviCorporation.ThisisanofcialDivX
ThetermsHDMIandHDMIHigh-Denition
Multimedia Interface, and the HDMI Logo are trademarks or registered trademarks of HDMI Licensing LLC in the United States and other countries.
TheWi-FiCERTIFIEDLogoisacertication
mark of the Wi-Fi Alliance.
The Bluetooth word mark and logos are registered trademarks owned by Bluetooth SIG, Inc. and any use of such marks by Philips is under license. Other trademarks and trade names are those of their respective owners.
The N Mark is a trademark of NFC Forum, Inc. in the United States and in other countries.
CLASS 1
LASER PRODUCT
46
Specifications are subject to change without notice © 2014 Koninklijke Philips N.V. All rights reserved. Trademarks are the property of Koninklijke Philips N.V. or their respective owners.
HTB5520G/5550G/5580G_12_UM_V3.0
Loading...