Philips DVDR520H/02, DVDR520H/00 User Manual [pl]

SPIS TREŚCI
WPROWADZENIE
Akcesoria ………………………………..………….……..……..1 Uwagi dotyczące bezpieczeństwa …………………..………2 Ostrzeżenia i uwagi ………….…………………………………3 Informacje dotyczące płyt …..………………………………..4
UKŁAD STEROWANIA
Pilot ……………………………………………………….……….5 Panel przedni ……………………………………………………6 Wyświetlacz ……………………………………………….……..6 Panel tylny ……………………………………………….….…..7
POŁĄCZENIA
Połączenie kabla antenowego z odbiornikiem TV ..…….8 Wideo …………………………………………………………...…9
Wyjście Component
Audio …………………………………………………………….10
Podłączenie do wzmacniacza stereo lub odbiornika …10 Podłączenie do cyfrowego sprzętu audio………………10 Cyfrowe wyjście optyczne…………………………….…10 Wyjście koncentryczne sygnału cyfrowego……………10
Podłączenie dekodera…………………………………………11
……………………………………...9
USTAWIENIA
Zdalne sterowanie i menu ……………………………………12
USTAWIENIA KANAŁÓW TV
Automatyczne wyszukiwanie kanałów………………………13 Ręczne dostrajanie odbioru TV……………….………………13 Ręczne ustawianie kanałów TV……………………………….13 Edytor kanałów…………………...………………………….….14
USTAWIANIE SYSTEMU ShowView®
Ustawianie systemu ShowView®……………………………15
MENU PRZEWODNIKA
Odtwarzanie……………………………………………………..16 Nagrywanie………………………………………………………17 Nagrywanie za pomocą zegara………………………………18 Kopiowanie………………………………………………………20
NAGRYWANIE
Przed nagrywaniem.…………….……………………………21 Nagrywanie programów telewizyjnych……………………21 Dodawanie nowych nagrań…………………………………22 Edycja rozdziałów……………………………………………..22 Odtwarzanie ostatniej nagranej sesji…………………….22 Odtwarzanie z magnetowidu lub kamery…………………23 Nagrywanie za pomocą systemu One Touch…………….24 Nagrywanie w systemie DV………………………………….24 Sterowanie DV………………………………………………….26
Akcesoria
Sprawdź, czy opakowanie odtwarzacza zawiera następujące akcesoria:
Pilot zdalnego sterowania □ Kabel SCART □1x kabel zasilający
Dwie baterie
NAGRYWANIE ZA POMOCĄ ZEGARA
Ustawianie zegara………………………………………………26 Nagrywanie w systemie ShowView
®
………………….....…..27
FLEX TIME
Wstrzymanie nadawania obrazu TV…………………………29 Nagrywanie i odtwarzanie……………………………………..29
ODTWARZANIE
Nagrywanie i odtwarzanie …………………………………….30
ZASILANIE, OTWÓRZ/ZAMKNIJ, PLAY, F.F., REW.….30 NASTĘPNY, POPRZEDNI…………………………….….30 PAUZA/KROK, STOP, WYŚWIETLACZ…….…….….…30 MENU PŁYTA, MENU TYTUŁ……………………….……30
Funkcje operacyjne ………….…………….……………….…..31
POWTARZANIE, POWIĘKSZANIE/POMNIEJSZANIE..31 ZWOLNIJ, PRZESZUKIWANIE…………………….……31 POWTARZANIE A-B, NAPISY……..…….……….……..31 AUDIO, KĄT NACHYLENIA……………………...………31 INFORMACJA………………………….………………….31
Odtwarzanie tytułów wideo……….…………………………..32 Odtwarzanie plików audio …………………….………….……33 Odtwarzanie plików zdjęciowych ………….………….……..33 Odtwarzanie płyt CD audio .………………….………….…….34 Odtwarzanie zdjęć z muzyką .…………………………………34
KOPIOWANIE
Kopiowanie z odtwarzacza DVD na magnetowid……….….35 Kopiowanie z dysku HDD na odtwarzacz DVD….………….35
EDYCJA
Menu przeglądarki ……………………….………...........……...36
Nazywanie tytułu………………………….…..………….……....36
Ochrona tytułu……………………………….……………..........36
Nadpisywanie tytułu……………………….…………………….36 Rozdzielanie tytułu………………………..….…..……………...37 Łączenie tytułów………………………………………………….37 Usuwanie tytułu……………………………….………………….37
Ustawianie miniatury tytułu…….…….….……….…………....37
Zaznaczanie rozdziałów………..…..…....….………….……....37
NARZĘDZIA OBSŁUGI PŁYT
Usuwanie……………………………………….….……………....40
Finalizowanie……………………….…….….……………….…..40
Czyszczenie ………….……………..………..….…….……....…41
Defragmentacja………….……………………………………..…41
GRAFICZNY INTERFEJS UŻYTKOWNIKA
SŁOWNICZEK
DANE TECHNICZNE
UWAGI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA
1) Przeczytaj instrukcję- Przed rozpoczęciem użytkowania tego produktu należy dokładnie zapoznać się z treścią zawartych w niniejszej broszurze wskazówek.
2) Zachowaj instrukcję - Należy zachować instrukcję, na wypadek gdyby była potrzebna w przyszłości.
3) Nie lekceważ ostrzeżeń - Należy dostosować się do wszystkich ostrzeżeń oraz dotyczących ich instrukcji.
4) Przestrzegaj zaleceń - Należy przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w tej instrukcji obsługi.
5) Czyszczenie - Odłączyć zasilanie odtwarzacza DVD przed czyszczeniem. Nie wolno stosować wodnych środków czyszczących, ani środków w aerozolu. Urządzenie czyścić wilgotną ściereczką.
6) Dodatkowe urządzenia - Nie używać dodatkowych urządzeń nie polecanych przez producenta, gdyż mogą one stwarzać niebezpieczeństwo.
7) Woda i wilgoć - Nie używać urządzenia w pobliżu źródeł wody np. blisko wanny, umywalki, wilgotnej odzieży, w wilgotnej piwnicy lub blisko basenu.
8) Akcesoria - Nie ustawiać urządzenia na niestabilnej podstawie, stole itp. Urządzenie może spaść, powodując obrażenia u dzieci i dorosłych oraz ulec poważnemu uszkodzeniu. Umieszczać jedynie na podstawie lub stoliku zalecanym przez sprzedawcę lub sprzedawanym wraz z urządzeniem. Urządzenie należy montować zgodnie z instrukcją i przy użyciu narzędzi zalecanych przez producenta.
9) Podstawka - Urządzenie ustawione na podstawie należy przesuwać, zachowując ostrożność. Gwałtowne zatrzymanie, nadmierna siła oraz nierówna powierzchnia mogą prowadzić do przewrócenia się urządzenia wraz z podstawą.
10) Wentylacja - Otwory w obudowie umożliwiają wentylację, zapewniając prawidłową pracę urządzenia i zapobiegając jego przegrzaniu. Otworów nie wolno przysłaniać poprzez umieszczenie urządzenia na łóżku, dywanie, kocu lub innym podobnym podłożu. Nie umieszczać urządzenia w zabudowanym regale, chyba ze jest tam zapewniona odpowiednia wentylacja lub zachowana została zgodność z instrukcjami producenta.
11) Źródła zasilania - Urządzenie powinno być zasilane jedynie ze źródła wskazanego na etykiecie. Jeśli nie masz pewności, jaki typ zasilania występuje w twoim domu, skonsultuj się że sprzedawcą lub z lokalnym dostawcą energii elektrycznej.
12) Miejsce - Urządzenie należy umieścić w stabilnym miejscu.
13) Okresy przestoju - Jeśli urządzenie nie jest użytkowane przez długi okres czasu, kabel zasilający należy wyjąć z gniazdka.
14) Uziemienie lub polaryzacja
• Jeżeli produkt jest wyposażony w spolaryzowaną wtyczkę
(jeden bolec szerszy od drugiego), można ją umieścić w gniazdku tylko w jednej pozycji. Jest to zabezpieczenie. Jeżeli nie możesz włożyć wtyczki do gniazdka, spróbuj ją obrócić. Jeżeli wtyczka nadal nie pasuje do gniazdka, skontaktuj się z elektrykiem w celu wymiany gniazdka na właściwe. Nie próbuj na siłę wciskać spolaryzowanej wtyczki do gniazdka.
• Jeżeli produkt jest wyposażony we wtyczkę z uziemieniem,
będzie ona pasowała jedynie do gniazdka z uziemieniem. Jest to zabezpieczenie. Jeżeli nie możesz włożyć wtyczki do gniazdka, skontaktuj się z elektrykiem w celu wymiany gniazdka na właściwe. Nie próbuj na siłę wciskać wtyczki z uziemieniem do gniazdka bez uziemienia.
15) Ochrona kabla zasilającego - Kable zasilające należy prowadzić tam, gdzie nie będą narażone na przydeptywanie lub przebicie, zwracając szczególną uwagę na odcinki kabli w pobliżu wtyczek i w miejscu wyjścia z urządzenia oraz na bolce wtyczki.
16) Uziemienie anteny zewnętrznej - Jeśli do urządzenia podłączona jest antena zewnętrzna, należy upewnić się, czy jest ona także uziemiona, co zabezpiecza urządzenie przed skokami napięcia i skumulowanymi ładunkami statycznymi.
Artykuł 810 National Electrical Code, ANSI/NFPA 70, zawiera informacje na temat odpowiedniego sposobu uziemienia masztu oraz konstrukcji podtrzymującej, uziemienia przewodu głównego, rozmiaru przewodu uziomowego, umieszczenia jednostki rozładowującej antenę, podłączenia do elektrod uziemiających i wymagań dla nich.
17) Pioruny - Dla dodatkowego bezpieczeństwa urządzenia w czasie burzy lub gdy nie jest ono używane przez dłuższy okres czasu należy wyjąć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka oraz odłączyć antenę. Zapobiegnie to uszkodzeniom spowodowanym przez wyładowania elektryczne oraz skoki napięcia.
18) Linie wysokiego napięcia - Antena zewnętrzna nie powinna znajdować się w pobliżu linii wysokiego napięcia lub innych tego typu obwodów elektrycznych, lub w jakimkolwiek miejscu, gdzie mogłaby zetknąć się z liniami wysokiego napięcia lub innymi obwodami. Podczas podłączania anteny zewnętrznej należy zwracać szczególną uwagę na to, by nie znajdowała się ona w pobliżu takich obwodów. Zetknięcie się tych przewodów może mieć fatalne skutki.
19) Przeciążenia - Należy zapobiegać przeciążeniom w gniazdkach i przedłużaczach. Przeciążenia mogą spowodować pożar lub ryzyko porażenia prądem.
20) Przedmioty i płyny - Do wnętrza urządzenia nie należy wkładać żadnych przedmiotów przez otwory w jego obudowie. Mogłyby one zetknąć się z punktami przepływu energii elektrycznej lub spowodować zwarcie prowadzące do pożaru lub porażenia prądem. W bezpośrednim otoczeniu urządzenia nie wolno używać jakichkolwiek cieczy.
21) Naprawa - Nie należy próbować samodzielnie naprawiać urządzenia. Otwieranie lub zdejmowanie obudowy może narazić użytkownika na porażenie prądem lub inne urazy. Wszelkie naprawy należy zlecać wykwalifikowanemu personelowi serwisowemu.
22) Uszkodzenia wymagające naprawy - W poniższych przypadkach należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania i zgłosić się do specjalistycznego serwisu:
• jeżeli zostanie uszkodzony przewód zasilający,
• jeżeli urządzenie zostanie zalane cieczą lub do jego
wnętrza przedostaną się jakiekolwiek przedmioty,
• jeśli urządzenie zostanie narażone na działanie deszczu
lub wody
• jeśli urządzenie nie działa poprawnie, a było użytkowane
zgodnie z instrukcją, skontaktuj się z biurem obsługi klienta w celu uzyskania porady technicznej,
• jeśli urządzenie spadło z podstawy lub zostało
uszkodzone w jakikolwiek inny sposób,
• jeśli urządzenie nagle zaczęło zachowywać się nietypowo.
23) Części zamienne - Jeśli konieczna jest wymiana części, należy upewnić się, że technik naprawiający urządzenie używa części określonych przez producenta lub posiadających tę samą charakterystykę, co części oryginalne. Nieautoryzowane zamienniki mogą spowodować pożar, porażenie prądem, lub inne niebezpieczeństwa.
24) Sprawdzenie - Po ukończeniu każdej naprawy należy poprosić technika naprawiającego urządzenie o sprawdzenie, czy urządzenie działa poprawnie, aby upewnić się, że jest ono w należytym stanie.
25) Montowanie urządzenia na ścianie lub suficie
-Uurządzenie należy montować do ściany lub do sufitu tylko w sposób zalecany przez producenta.
26) Źródła ciepła - Urządzenie powinno znajdować się z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfery, kuchenki, wzmacniacze.
27) Zużycie baterii - Wyciek z baterii może spowodować wewnętrzne uszkodzenie urządzenia. Aby uniknąć problemów z bateriami, należy przestrzegać następujących instrukcji:
• Wszystkie baterie należy poprawnie umieszczać w
komorze; odpowiednio + i - według oznaczeń na urządzeniu.
• Nie należy stosowaćżnych typów baterii ( stare/nowe,
węglowe/alkaliczne, itp.).
• Baterie należy wyjąć, jeśli urządzenie nie jest używane
przez długi okres czasu.
2
OSTRZEŻENIA I WSKAZÓWKI
y
UWAGA!
ABY UNIKNĄĆ NIEBEZPIECZENSTWA PORAŻENIA PRĄDEM, NIE NALEŻY ZDEJMOWAĆ OBUDOWY Z TEGO URZĄDZENIA. WEWNĄTRZ URZĄDZENIA NIE MA CZĘŚCI, KTÓRE - W RAZIE USZKODZENIA - UŻYTKOWNIK MÓGŁBY NAPRAWIĆ SAMODZIELNIE. NAPRAWĘ SPRZĘTU NALEŻY ZLECIĆ AUTORYZOWANEMU SERWISOWI.
Oznaczenie przedstawiające symbol wpisanego w trójkąt i skierowanego w dół pioruna zakończonego strzałką stanowi ostrzeżenie dla użytkownika informujące, iż wewnątrz obudowy mogą znajdować się pozbawione izolacji elementy pod napięciem, które mogą spowodować niebezpieczeństwo porażenia prądem.
Oznaczenie przedstawiające wykrzyknik wpisany w trójkąt stanowi wskazówkę dla użytkownika, iż dokumenty dołączone do produktu zawierają ważne informacje.
OSTRZEŻENIE!
TEN ODTWARZACZ POSIADA SYSTEM LASEROWY.
KORZYSTANIE Z NIEWŁASCIWYCH PILOTÓW ORAZ PRZYSTAWEK, JAK ROWNIEŻ KORZYSTANIE Z URZĄDZENIA NIEZGODNIE Z INSTRUKCJĄ OBSŁUGI MOŻE SPOWODOWAĆ NIEBEZPIECZEŃSTWO SILNEGO PROMIENIOWANIA.
OSTRZEŻENIE:
ABY UNIKNĄĆ NIEBEZPIECZEŃSTWA POŻARU, PORAŻENIA PRĄDEM BĄDŹ ZNISZCZENIA PRODUKTU, NALEŻY CHRONIĆ URZĄDZENIE PRZED DZIAŁANIEM DESZCZU BĄDŹ WILGOCI, ORAZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE ZNAJDUJE SIĘ ONO W DOSTATECZNEJ ODLEGLOŚCI OD POJEMNIKÓW WYPEŁNIONYCH WODĄ.
OSTRZEŻENIE! –– przycisk POWER
W celu całkowitego odłączenia odtwarzacza DVD od źródła zasilania należy wyjąć wtyczkę kabla zasilającego z gniazdka. Przycisk zasilania.
“NABYWCA POWINIEN ZDAWAĆ SOBIE SPRAWĘ, ŻE NIE WSZYSTKIE ODBIORNIKI TV SĄ W PEŁNI KOMPATYBILNE Z TYM URZĄDZENIEM I MOGĄ POWODOWAĆ DRGANIA WYŚWIETLANEGO OBRAZU. W PRZYPADKU NARASTANIA PROBLEMÓW Z OBRAZEM, ZALECA SIĘ PRZEŁĄCZYĆ URZĄDZENIE NA STANDARDOWO ZDEFINIOWANE WYJŚCIE. PYTANIA ODNOŚNIE ZGODNOŚCI ODBIORNIKA TV Z TYM MODELEM ODTWARZACZA 525P NALEŻY KIEROWAĆ DO NASZEGO CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA”.
Power nie odłącza odtwarzacza DVD od źródła
WSPÓŁPRACA URZĄDZEŃ ZE SKANOWANIEM
PROGRESYWNYM 525P - OSTRZEŻENIE O
WYMAGANIACH.
PONIŻSZE INFORMACJE DOTYCZĄ TYLKO
U.S.A.
OSTRZEŻENIE:
Urządzenie zostało sprawdzone i działa zgodnie z ograniczeniami dla klasy B urządzeń cyfrowych i spełnia wymagania punktu 15 reguł FCC. Powyższe ograniczenia zostały wprowadzone w życie dla ochrony przed szkodliwą ingerencją w instalacje znajdujące się w obiektach mieszkalnych. Urządzenie wytwarza, wykorzystuje oraz emituje fale radiowe, które mogą zakłócać komunikację radiową. Nie istnieje żadna gwarancja, że zakłócenia takie nie pojawią się w danej instalacji. Jeśli urządzenie powoduje zakłócenia fal radiowych bądź telewizyjnych, użytkownik powinien zastosować się do jednej lub kilku z poniższych wskazówek:
Zmienić położenie anteny radiowej
Zwiększyć odległość pomiędzy urządzeniem a odbiornikiem
Podłączyć urządzenie do gniazdka innego niż to, które jest
używane przez odbiornik
Skonsultować się ze sprzedawcą bądź przedstawicielem
serwisu, ab
uzyskać więcej informacji
INFORMACJE O PRODUKTACH LASEROWYCH
1) PRODUKT KLASY PIERWSZEJ
2) UWAGA: Widoczne i niewidoczne promieniowanie laserowe
przy otwartej obudowie. Nie wolno patrzeć na źródło promieniowania.
3) OSTRZEŻENIE: Nie otwierać górnej obudowy. W urządzeniu nie ma części do samodzielnej naprawy przez użytkownika. Naprawę należy zlecić autoryzowanemu serwisowi.
OSTRZEŻENIE!
• Odtwarzanie płyt CD-R/RW nagranych przy użyciu komputera
bądź nagrywarki CD może być nieprawidłowe w przypadku obecności zanieczyszczeń na ich powierzchni oraz kurzu na soczewce odtwarzacza DVD.
• Płyty CD-R/RW nie nagrane do końca można odtwarzać, lecz
nie wszystkie informacje zostaną wyświetlone.
• Przed nagrywaniem płyty należy sprawdzić obowiązujące
prawa autorskie. Kopiowanie płyty może naruszać prawa autorskie.
INFORMACJE DOTYCZĄCE PRAW
AUTORSKICH FIRMY MACROVISION:
“Patenty amerykańskie nr 4,631,603; 4,577,216; 4,819,098; 4,907,093 i 6,516,132”. “Ten produkt obsługuje technologię ochrony przed nielegalnym kopiowaniem zgodną z patentami oraz innymi zastrzeżeniami praw autorskich. Zastosowanie technologii ochrony przed nielegalnym kopiowaniem wymaga zatwierdzenia przez firmę Macrovision. Jest to technologia przeznaczona wyłącznie do użytku domowego oraz innych ograniczonych zastosowań. Zabrania się rozmontowywania oraz zmiany funkcji urządzenia we własnym zakresie.
Produkt wyprodukowano zgodnie z licencją Dolby Laboratories. “Dolby” oraz symbol DD są znakami towarowymi Dolby Laboratories.
3
INFORMACJE DOTYCZĄCE PŁYT
Tylko do odtwarzania
Rodzaj nośnika Logo Opis
DVD-VIDEO
Urządzenie odtwarza płyty DVD Video. Kod regionalny podano na tylnej obudowie urządzenia.
DVD-R/RW DVD+R/RW
Video CD (VCD) Super Video CD (SVCD)
DVDR, DVDRW i DVDR, DVDRW, Odtwarzanie możliwe jest tylko wtedy, gdy nagranie zostało wykonane w trybie “Video-mode”, a sesja nagrywania została zamknięta. Wideo z dźwiękiem CD, jakość VHS, technologia kompresji: MPEG-1
Audio CD
CD-R/RW (JPEG/MP3)
Nagrywanie i odtwarzanie
Rodzaj nośnika Logo Opis
DVD+R/RW
Na płycie CD jest nagrywany dźwiękowy sygnał cyfrowy lepszej jakości. Z czasem zniekształcenia dźwięku są mniejsze.
Urządzenie odtwarza płyty CD-R i CD-RW nagrane w formacie Audio CD lub Video CD, bądź jako pliki JPEG/BMP/MP3. Odtwarzanie możliwe jest tylko wtedy, gdy sesja została zamknięta.
Płyta DVDR zapisana w formacie DVDVR. Płyta DVDRW zapisana w formacie DVDVR.
Uwagi:
Znaki towarowe DVD-Video/DVD+RW/DVD+R/ są znakami zastrzeżonymi odpowiednich firm. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy używać płyt z powyższymi znakami. Ten odtwarzacz DVD może nieprawidłowo odtwarzać inne rodzaje płyt, których nie wymieniono powyżej. Nie wolno używać płyt o innych kształtach (np. w kształcie serca), ponieważ mogą one uszkodzić odtwarzacz. Niekiedy urządzenie nie może odtworzyć płyty ze względu na jej rodzaj lub warunki, w jakich została nagrana.
Nierozpoznawalne typy płyt
Rodzaje płyt, których ten odtwarzacz może nie rozpoznawać, wymienione zostały poniżej. W wypadku wielokrotnej próby odtwarzania poniższych, nieczytelnych dla odtwarzacza rodzajów płyt, nadmierna głośność może spowodować uszkodzenie głośników.
1) Niesfinalizowane płyty nagrane przy użyciu innych
nagrywarek DVD.
2) DVD-VR, DVD AUDIO, PHOTO CD, SACD
(Przy próbie odtwarzania nieczytelnej płyty, na wyświetlaczu pojawi się komunikat “Unknown Disc”.)
Kod regionu płyt DVD-Video
Urządzenie odtwarza płyty DVD-VIDEO zgodne z kodem regionu podanym na tylnej obudowie urządzenia.
Przykłady odtwarzanych płyt DVD-VIDEO:
System Audio
Dolby Digital Linear PCM
System Video (PAL)
Ten odtwarzacz DVD akceptuje sygnały wejściowe PAL.
Typy formatu obrazu
4:3 Tradycyjny
4:3 Panscan
16:9 Panoramiczny
Inne
Audio : ten symbol pojawia się na początku procesu
Subtitle : Ten symbol pojawia się na początku procesu
Angle : Ten symbol pojawia się, gdy zaistnieje
DTS (Digital Theater Systems)
nagrywania płyty z wieloma językami.
nagrywania z napisami w kilku językach.
możliwość odtworzenia danej sceny z innej
perspektywy lub pod innym kątem .
4
UKŁAD STEROWANIA
Pilot
1) Przycisk Otwórz/Zamknij (
2) Klawisze numeryczne (0, 1~9)
3) Przyciski umożliwiające przejście do kolejnego
rozdziału/kolejnej ścieżki - do przodu/do tyłu
PREVIOUS / NEXT)
(
4) Przycisk odtwarzania (
5) Przycisk Stop (
6) Kursor (STWX), Przycisk OK (OK)
7) Przycisk kopiowania (COPY)
8) Przeglądarka (BROWSER)
9) Przycisk HDD/DVD (HDD/DVD)
10) Narzędzia obsługi płyt (DISK TOOLS)
11) Przycisk źródła (SOURCE)
12) Przycisk nagrywania (RECORD)
13) Przycisk włączania/wyłączania urządzenia
STANDBY-ON)
(
14) Przyciski zmiany kanałów CH +, CH – (
15) Przycisk dostępu do wyświetlania na ekranie (DISPLAY)
STOP)
OPEN/CLOSE)
PLAY)
)
16) Przycisk dostępu do menu płyty DVD (DISC MENU)
Montaż baterii w pilocie
Należy otworzyć klapkę pojemnika
na baterie i włożyć dwie baterie, pamiętając o ustawieniu biegunów zgodnie z oznaczeniami + i -.
UWAGA!
Baterie należy wyjąć z pilota zdalnego sterowania w
razie ich rozładowania, a także jeśli pilot nie będzie używany przez dłuższy czas.
Nie należy używać nowych baterii razem ze starymi ani
baterii różnych typów.
Ponieważ baterie zawierają substancje chemiczne,
należy pozbywać się ich w odpowiedni sposób.
Zasięg pilota
Pilot ma zasięg ok. 3 m i działa najlepiej, kiedy jest skierowany bezpośrednio na czujnik pod kątem maks. 30°
17) Przycisk dostępu do menu systemowego (SYSTEM MENU)
18) Przycisk listy odtwarzania/Menu (PLAYLIST/MENY)
19) Przyciski umożliwiające przeszukiwanie ścieżki - do przodu/
do tyłu (
20) Przycisk Pauza/Stop (
21) Przycisk zegara (FLEX TIME)
22) Przycisk przewodnika (
23) Przycisk ShowView
24) Przyciski nawigacji (NAVI)
25) Przycisk edycji (EDIT)
26) Przycisk zegara (TIMER)
REW / F.F.)
PAUSE/STEP)
GUIDE)
®
(ShowView®)
5
UKŁAD STEROWANIA
Panel Przedni
Nazwy części układu sterowania
1) POWER (ZASILANIE)
Przycisk służący do włączania i wyłączania odtwarzacza.
2) SZUFLADA NA PŁYTĘ
Szuflada na płytę.
3) GNIAZDO POŁĄCZENIA DV (IEEE-1394)
Pozwala na podłączenie kamery cyfrowej.
4) WSKAŹNIK DVD
Zapala się, kiedy DVD ustawione jest jako urządzenie
docelowe.
5) WYŚWIETLACZ
Wyświetla informacje na temat bieżącego stanu
odtwarzacza.
6) WSKAŹNIK DYSKU TWARDEGO (HDD)
Zapala się, gdy jako urządzenie docelowe wybrano dysk
twardy.
Wyświetlacz
1) Wskaźnik HDD
2) Wskaźnik pauzy
3) Wskaźnik odtwarzania
4) Wskaźnik DVD
5) Wskaźnik SVCD
6) Wskaźnik VCD
7) Wskaźnik CDDA
8) Wskaźnik FILE
7) PRZYCISK OPEN/CLOSE (OTWÓRZ/ZAMKNIJ)
Służy do zamykania i otwierania szuflady na płytę.
8) PRZYCISK PLAY (ODTWÓRZ)
Odtwarza płytę.
9) PRZYCISK STOP (STOP)
Przerwanie odtwarzania/nagrywania
10) PRZYCISK HDD/DVD
Pozwala na przełączenie pomiędzy HDD a DVD.
11) PRZYCISK NAGRYWANIA (RECORD)
Uruchamia nagrywanie płyty.
12) PRZYCISK ŹRÓDŁA (SOURCE)
Wybiera urządzenie podłączone do linii wejścia.
13) GNIAZDO LINE IN (VIDEO/AUDIO L/R)
Podłączenie dodatkowego urządzenia z gniazdami wyjściowymi wideo/audio.
9) Wskaźnik CD
10) Wskaźnik DVD+R
11) Wskaźnik DVD
12) Wskaźnik nagrywania
13) Wskaźnik trybu zegara
14) Okno wielofunkcyjne
15) Wskaźnik DVD+RW
16) Wskaźnik CD-R/DVD-R
17) Wskaźnik CD-RW/DVD-RW
6
UKŁAD STEROWANIA
Panel tylny
Nazwy elementów
1) Gniazda tunera (TV/Antena)
Łączy z wyjściem/wejściem sygnału z TV/Anteny
Uwagi:
2) GNIAZDO WYJŚCIA SCART (AUX)
3) GNIAZDO WYJŚCIA SCART (AUX)
4) Gniazda LINII WYJŚCIA (P/L/VIDEO (CVBS))
Sygnały DVD nie są przesyłane przez te gniazda. Połącz prawidłowo przed użyciem.
Podłączenie odbiornika TV. Wyjście RGB.
Podłączenie dodatkowego urządzenia. Wyjście sygnału RGB i S-Video.
Składnik wyjścia sygnału.
5) Gniazda LINII WYJŚCIA (Y/Pb/Pr)
Składnik wyjścia sygnału.
6) CYFROWE GNIAZDO WYJŚCIA (KONCENTRYCZNE)
Podłączenie do wzmacniacza lub odbiornika z cyfrowym
gniazdem wyjścia.
7) CYFROWE GNIAZDO WYJŚCIA (OPTYCZNE)
Podłączenie do wzmacniacza lub odbiornika z cyfrowym
gniazdem wyjścia.
8) Główna końcówka
Podłączenie do źródła zasilania.
7
POŁĄCZENIA
Przed połączeniem
1) Nie należy podłączać zasilania przed podłączeniem wszystkich innych niezbędnych kabli.
2) Połączyć wyjście wideo nagrywarki DVD (VIDEO OUT) z wejściem wideo odbiornika TV (VIDEO IN). Podłączenie wyjścia wideo
(VIDEO OUT) nagrywarki DVD do odbiornika poprzez magnetowid może spowodować zakłócenia w transmisji obrazu w przypadku odtwarzania płyty zabezpieczonej przed kopiowaniem. Może to także spowodować problem w przypadku podłączania nagrywarki DVD do zintegrowanego systemu TV/wideo.
Połączenie kabla antenowego z odbiornikiem TV
Przed użyciem nagrywarki DVD należy zapoznać się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi podłączenia jej do anteny kablowej oraz TV.
Podłączenie do odbiornika TV poprzez gniazdo SCART
Przy użyciu kabla RF (dostarczonego razem z nagrywarką) połączyć wejście antenowe nagrywarki z gniazdem antenowym.
Przy użyciu kabla RF (takiego samego jak dostarczony razem z nagrywarką) połączyć wyjście TV nagrywarki z wejściem RF odbiornika.
Przeprowadzić kabel SCART z gniazdka wyjściowego SCART nagrywarki do wejścia SCART odbiornika TV.
Uwagi:
1. Nie ustawiać nagrywarki DVD na innych urządzeniach elektrycznych, które generują ciepło, gdyż nadmiar wydzielanego ciepła może spowodować nieprawidłowe działanie urządzenia.
2. Użytkownicy cyfrowych sieci kablowych oraz telewizji satelitarnej powinni podłączyć wyjście dekodera do wejścia nagrywarki.
8
WIDEO
Podłączenie poprzez wyjście wideo COMPONENT zapewnia lepszą jakość obrazu.
Podłączenie do odbiornika TV przez wyjście COMPONENT
Należy użyć kabli COMPONENT (nie dostarczonych z nagrywarką), by połączyć wyjście COMPONENT nagrywarki z
wejściem COMPONENT odbiornika TV.
Uwagi:
1. W ustawieniach systemu należy włączyć system COMPONENT (dalsze wskazówki znajdują się w punkcie “Szybkie menu”)
2. Podczas użytkowania połączeń COMPONENT odłączyć wszystkie inne kable połączone z wyjściem wideo.
3. W przypadku tej konfiguracji potrzebne są podłączenia kabla audio z czerwonym i białym złączem (zapoznaj się z treścią rozdziału “Aby zapewnić lepszą jakość dźwięku”).
9
AUDIO
Występują dwa rodzaje połączeń audio, analogowe oraz cyfrowe.
Podłączenie do wzmacniacza lub odbiornika audio w systemie stereo
Przy użyciu kabla audio połączyć wyjście AUDIO nagrywarki z wejściem audio wzmacniacza lub odbiornika stereo.
Podłączenie do cyfrowego odtwarzacza audio
W celu uzyskania wysokiej jakości dźwięku przestrzennego należy podłączyć wzmacniacz do systemu Dolby Digital i dekodera DTS.
Cyfrowe wyjście optyczne
Przy użyciu kabla światłowodowego (nie dołączony do zestawu) połączyć cyfrowe wyjście optyczne w nagrywarce z cyfrowym wejściem optycznym wzmacniacza bądź odbiornika stereo.
Wyjście do sprzętu cyfrowego audio
Przy użyciu kabla koncentrycznego kabla połączyć cyfrowe wyjście koncentryczne nagrywarki DVD z koncentrycznym
wejściem wzmacniacza lub odbiornika stereo.
10
PODŁĄCZANIE DEKODERA
Podłączanie dekodera
Uwagi:
Kanały telewizyjne dekodera Canal + można w łatwy sposób ustawić przy użyciu Edytora kanałów, który został szczegółowo opisany w
W celu podłączenia Dekodera Canal + należy
postępować zgodnie z podanymi wskazówkami
poniżej:
1. Podłączyć gniazdo wejścia RF z wyjściem
antenowym przy użyciu kabla RF ( ).
Następnie przy użyciu kabla antenowego połączyć
gniazdo wyjścia RF z gniazdem wejścia RF
odbiornika TV ( ).
2. Przy użyciu kabla SCART (niedostarczonego)
połączyć gniazdo wejścia SCART nagrywarki z
gniazdem wyjścia SCART dekodera Canal + ( ).
Przy użyciu kabla SCART połączyć gniazdo
wyjścia SCART nagrywarki DVD z gniazdem
wejścia SCART odbiornika TV ( ).
punkcie “Edytor kanałów”.
11
USTAWIENIA
Pilot zdalnego sterowania i menu System.
W celu zmiany osobistych ustawień należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Należy także zawsze upewnić się, że wszystkie wejścia/wyjścia są odpowiednio zabezpieczone.
1. Naciśnij przycisk [ STANDBY], aby włączyć
urządzenie.
2. Naciśnij przycisk [SYSTEM MENU], aby wyświetlić
menu systemowe.
3. Przy pomocy przycisków [S] [T] wybierz opcje
“System”, “Language”, “Playback”, “Record”, “Audio”, “TV Tuner” lub “EXIT”; przy pomocy przycisków [W] [X] można powrócić do poprzedniego menu.
4. Przy użyciu przycisków [S] [T] wybierz pozycję,
którą chcesz zmienić, a następnie użyj przycisku [X] lub [OK].
Wybierz “System”, jeśli chcesz zmienić: wyjście wideo, datę i czas. Wybierz “Language”, jeśli chcesz zmienić ustawienia językowe menu ekranowego. Wybierz “Playback”, jeśli chcesz zmienić format obrazu. Wybierz “Record”, jeśli chcesz zmienić jakość (M1, M2, M2x, M3, M4 i M6). Wybierz “Audio”, jeśli chcesz zmienić: wyjście cyfrowe (PCM / Bit Stream); więcej informacji znajduje się w punkcie “Graficzny interfejs użytkownika”).
5. Naciśnij [OK], aby potwierdzić ustawienia.
6. Naciśnij [SYSTEM MENU], aby opuścić menu
ustawień lub [W], aby powrócić do poprzedniego menu.
Uwagi:
Aby nagrywać programy TV przy użyciu nagrywania za pomocą zegara, należy ustawić dokładny czas.
Ustawianie daty i czasu (kategoria SYSTEM)
Chwilowy brak zasilania może spowodować nieprawidłowe ustawienie daty/czasu. Jednak ustawianie ustawienia daty oraz czasu jest bardzo łatwe.
Ustawianie daty
1. Naciśnij przycisk [SYSTEM MENU], aby wyświetlić menu
systemowe.
2. Wybierz “System”, używając [S] [T], a następnie naciśnij
przycisk [OK].
3. Wybierz “Date” przy pomocy [S] [T], a następnie zatwierdź
poprzez naciśnięcie [OK].
4. Zmień dzień/miesiąc/rok w podświetlonym polu, używając
[S] [T] bądź klawiszy numerycznych (0~9) na pilocie, a następnie zatwierdź zmianę za pomocą przycisku [OK].
5. Po zmianie daty naciśnij [W], aby powrócić do menu
głównego.
6. Aby wyjść z menu, naciśnij przycisk [SYSTEM MENU].
Ustawianie czasu
1. Naciśnij przycisk [SYSTEM MENU], aby wyświetlić menu
systemowe.
2. Wybierz “System”, używając [S] [T], a następnie naciśnij
[OK].
3. Wybierz “Time” przy pomocy [S] [T], a następnie zatwierdź
poprzez naciśnięcie [OK].
4. Zmień godzinę/minuty/sekundy w podświetlonym polu,
używając [S] [T] bądź klawiszy numerycznych (0~9) na pilocie, a następnei zatwierdź zmianę, naciskając przycisk [OK].
5. Zmień tryb “AM/PM” (12-24 godz.), używając [S] [T] i
potwierdź zmianę poprzez naciśnięcie przycisku [OK].
6. Po zmianie czasu naciśnij [W], aby powrócić do menu
głównego.
7. Aby wyjść z menu, należy nacisnąć przycisk [SYSTEM
MENU].
Uwagi:
Przed rozpoczęciem nagrywania za pomocą zegara należy sprawdzić, czy zegar jest prawidłowo ustawiony. Jeśli czas jest ustawiony nieprawidłowo, nagrywanie może być nieprecyzyjne.
Ustawianie wyjścia wideo (kategoria SYSTEM)
1. Naciśnij przycisk [SYSTEM MENU], aby wyświetlić menu
systemowe.
2. Wybierz “System”, używając [S] [T], a następnie naciśnij
[OK].
3. Wybierz “wyjście wideo” jako “SCART S-Wideo”, “SCART RGB”, “COMPONENT” lub “PROGRESSIVE”, używając [S] [T] i naciśnij [OK] (więcej informacji znajduje się w punkcie “Graficzny interfejs użytkownika”).
4. Po zmianie ustawień naciśnij [W], aby powrócić do głównego menu.
5. Aby wyjść z menu, naciśnij przycisk [SYSTEM MENU].
Tryb skanowania progresywnego
Można zmienić tryb wyjścia wideo za pomocą przycisku [SYSTEM MENU]. Następnie należy wybrać opcje
“System-->Wideo Output-->Progressive”.
Tryb wyjścia wideo
576i: Wideo z przeplotem 576p: Wideo progresywne
Połączyć wyjście typu component urządzenia z kompatybilnym odbiornikiem TV 576p.
Uwagi:
Jeśli wyjście wideo zostało przypadkowo ustawione jako progresywne (“PROGRESSIVE”), w przypadku podłączenia do odbiornika TV nieobsługującego skanowania progresywnego istnieje możliwość natychmiastowej utraty sygnału w odbiorniku. Aby odzyskać utracony obraz, należy nacisnąć [X] oraz wybrać “5”, “0”, “2”, i “0” za pomocą klawiszy numerycznych na pilocie zdalnego sterowania, a następnie [OK], aby zatwierdzić zmianę typu wyjścia wideo.
Ustawienie formatu obrazu (ODTWARZANIE)
Wybierz “4:3” (tradycyjny) lub “16:9” (panoramiczny), aby dostosować format do odbiornika TV.
4:3 Letter Box
Należy wybrać tę opcję, jeżeli odtwarzacz podłączony jest do standardowego odbiornika TV o parametrach ekranu 4:3. Format ten pozwala na wyświetlanie obrazu z czarnymi pasami u góry i u dołu.
4:3 Panscan
Wybrać podczas podłączania urządzenia do zwykłego odbiornika TV (4:3). Podczas odtwarzania płyty DVD-WIDEO nagranej w trybie szerokoekranowym obraz zostanie dopasowany do ekranu, zapełniając go w pionie i powodując przycięcie boków obrazu. Należy jednak pamiętać, że obraz zostanie wyświetlony w formacie 4:3L, nawet jeśli wybierzemy opcję 4:3 Panscan.
16:9 Wide (16:9 Wide Screen)
Należy wybrać tą opcję, jeżeli odtwarzacz podłączony jest do telewizora szerokoekranowego o parametrach ekranu 16:9.
Ustawianie audio (kategoria AUDIO)
Wyjście cyfrowe
PCM / Bit Stream (Umożliwia podłączenie PCM lub zakodowanych danych do cyfrowego wyjścia audio)
Wyjście DTS
Włączone/Wyłączone
12
USTAWIENIA KANAŁÓW
Automatyczne wyszukiwanie kanałów
Po uruchomieniu funkcji “skanowania programów” kanały TV są wyszukiwane i ustawiane w określony sposób. Jeżeli przyporządkowanie programów przez dostawcę sygnału TV zostanie zmienione lub jeżeli nagrywarka DVD będzie ponownie instalowana, może okazać się konieczne powtórzenie tej procedury. W tym przypadku dawne kanały zostaną zastąpione nowymi. Przed wyszukiwaniem kanałów należy ustawić “Sygnał TV” oraz “Kraj”.
1. Upewnij się, czy kable antenowe są trwale podłączone do nagrywarki DVD i zabezpieczone.
2. Włącz odbiornik TV i nagrywarkę DVD.
3. Naciśnij przycisk [USTAWIENIA], aby wyświetlić polecenia, [S] [T], aby wybrać pozycję “TUNER TV”, oraz [X].
4. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Sygnał TV” oraz [X].
5. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Kabel”, “Antena” lub “Auto” w zależności od źródła sygnału TV, po czym naciśnij [OK]. Naciśnij [W], aby powrócić do poprzedniego menu i zapisać zmiany.
Jeżeli zostało wybrane “Auto”, urządzenie automatycznie przeszuka obydwa kanały dostępne poprzez połączenie kablowe, jak i antenę, co może potrwać nieco dłużej.
6. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Kraj”, po czym
naciśnij [X].
Naciskaj [S] [T] , aby wybrać z listy swój kraj zamieszkania oraz naciśnij [OK] w celu zapisania ustawień. Naciśnij [W], aby powrócić do poprzedniego menu.
7. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Narzędzia” oraz [X].
8. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Skanuj kanały” i [OK] aby rozpocząć poszukiwanie kanałów.
Jeżeli chcesz przerwać skanowanie, wybierz “Koniec skanowania” i naciśnij [OK]. Proces skanowania zostanie przerwany.
9. Proces szukania kanałów rozpoczyna się. Może to potrwać kilka minut.
10. Gdy wszystkie kanały zostaną wyszukane I zapisane, naciśnij [USTAWIENIA], aby wyjść menu.
Uwagi:
Jeśli dostępna liczba kanałów w obszarze zamieszkania jest większa niż maksymalna liczba kanałów w nagrywarce DVD, skanowanie zostanie wstrzymane. Maksymalna liczba kanałów: Antena: 168 kanałów Kabel: 104 kanały Auto: 176 kanałów
Ręczne dostrajanie kanałów
Po uprzednim ustawieniu kanałów, w celu ręcznego dostrojenia sygnału wykonuj czynności opisane niżej.
1. Naciśnij [USTAWIENIA], aby wyświetlić “Ustawienia”, naciśnij [S] [T], aby wybrać pozycję “TUNER TV” oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Dostrajanie” oraz [X].
3. Naciśnij [S] [T], aby dostroić sygnał kanału.
4. Po zakończeniu naciśnij [Ustawienia], aby wyjść z menu.
Ręczna edycja kanałów
Po automatycznym ustawieniu kanałów można ręcznie modyfikować ich ustawienia. Funkcja ta umożliwia samodzielne dokonywanie takich czynności, jak dodawanie/kasowanie kanałów, zmiana kolejności, umieszczenie konkretnego kanału w wybranym miejscu, zmiana nazw kanałów itd.
1. Naciśnij [USTAWIENIA], aby wyświetlić “Ustawienia”, [S] [T], aby wybrać pozycję “TUNER TV” oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Utilities” (Funkcje użytkowe) i naciśnij [X].
3. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Edytuj Kanał” oraz [X]. Wyświetlone zostanie menu edycji kanału.
Szczegółowe informacje na temat edycji kanałów zawiera punkt “Edycja Kanałów”
13
EDYTOR KANAŁÓW
Po zakończeniu procesu wyszukiwania kanałów możliwe jest dodanie lub usunięcie kanałów. Funkcja ta umożliwia włączenie kanału, który nie zostal znaleziony, lub wyłączenie kanału już zapisanego.
Zmiana miejsca kanału
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać kanał oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Przesuń w górę”
lub “Przesuń w dół” oraz [OK].
Ustawienie kanałów zostanie zmienione. Za każdym razem, gdy naciśniesz [S] [T], ustawienie zmieni się jak pokazano poniżej:
Umieszczanie kanałów
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać kanał oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Umieść” oraz [OK].
3. Naciśnij [W] [X] [S] [T], aby wybrać “Numer kanału” i naciśnij [OK]. Kanał zostanie przemieszczony na wybraną pozycję.
Zmiana ustawienia kanałów
Ta funkcja umożliwia ręczną zmianę kolejności ustawienia kanałów, aby odpowiadały one kolejności kanałów zapisanych w twoim odbiorniku TV.
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać odpowiedni kanał oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Zamień z” oraz [OK].
3. Naciśnij [W] [X] [S] [T], aby wpisać “Numer kanału” oraz [OK], aby dokonać zamiany. Pozycja kanału zostanie zamieniona z podanym kanałem.
4. Aby zamienić inne kanały, powtarzaj krok 3 aż do zakończenia ustawiania.
5. Naciśnij [W] [X] [S] [T], aby wybrać “Wyjście” oraz [OK] aby zapisać ustawienie i opuścić menu edycji kanałów.
Zmiana nazw kanałów
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać kanał oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Zmień nazwę” oraz [OK].
Wyświetli się ramka w celu wpisania nowej nazwy.
3. Wybierz litery nazwy kanału. Naciśnij [OK] po każdym wpisie.
4. Po zakończeniu wpisywania nazwy naciśnij [W] [X] [S] [T], aby wybrać “Koniec” oraz [OK].
Uwagi:
Maksymalnie można użyć do 10 znaków w nazwie.
14
EDYTOR KANAŁÓW
Ręczne włączanie i wyłączanie kanałów TV
Po zaznajomieniu się ze skanowaniem kanałów warto dowiedzieć się więcej na temat dodawania i kasowania kanałów TV. Opcja ta pozwala na włączanie kanału, który nie został znaleziony w drodze skanowania lub wyłączenie kanału znalezionego ręcznie.
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać kanał TV, który nie został znaleziony w drodze skanowania oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby włączyć “Turn on”oraz [OK]. Wybrany kanał TV zostanie włączony.
Aby wyłączyć kanał TV, przesuń kursor na "turn off" i naciśnij [OK]. Wybrany kanał TV zostanie wyłączony.
3. Aby włączyć inne kanały TV, należy powrócić do kroku 2.
4. Naciśnij [W] [X] [S] [T], “EXIT”, a następnie [OK], aby zapamiętać zmiany i opuścić menu edytora kanałów.
Ustawianie dekodera
Aby ustawić dekoder należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
1. Naciśnij [S] [T], aby wybrać Kanał TV oraz [X].
2. Naciśnij [S] [T], aby wybrać “Set decoder” oraz [OK]. Dekoder zostanie ustawiony na wybranym kanale.
Aby wyłączyć dekoder, należy przejść do “Set Decoder” i Naciśnij [OK]. Dekoder zostanie wyłączony.
3. Aby ustawić dekoder na innych kanałach, należy powtórzyć krok 2.
4. Naciśnij [W] [X] [S] [T] aby wybrać “EXIT” oraz [OK] aby zapamiętać ustawienia i wyjść z Edytora Kanałów.
U
STAWIANIE SYSTEMU
Dzięki temu systemowi programującemu nie będziesz już nigdy tracić czasu na ustawianie daty, numeru programu czy też czasu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. Wszystkie niezbędne informacje potrzebne dla zaprogramowania sesji nagrywania ukryte są w 9-cyfrowym numerze ShowView ShowView telewizyjnym. Przed ustawieniem należy upewnić się, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone.
®
można znaleźć w prawie każdym magazynie
ShowView®
®
. Numer
Ustawianie systemu ShowView®
1. Naciśnij przycisk [SOURCE], aby ustawić odbiornik TV jako źródło wejściowe.
2. Naciśnij [EDIT], aby wyświetlić menu edytora kanałów.
3. Naciśnij [S] [T], aby przejść do kanału oraz [OK].
4. Naciśnij [W] [X] [S] [T], aby przejść do “ShowView
®
” oraz [OK].
Wyświetli się menu umożliwiające wpisanie numeru GCN.
5. Przy użyciu klawiszy numerycznych (1~9) wpisz numer GCN, a następnie naciśnij [OK].
Naciśnij [W] [X], aby przewinąć do przodu/tyłu następne cyfry.
6. Aby uzyskać numer dla innych kanałów, należy powtórzyć krok 5.
7. Po zakończeniu naciśnij [S] [T], aby przejść do “EXIT” oraz [OK], aby opuścić menu edytora kanałów.
VPS/PDC
Systemy “VPS” (wideo programming system)/ “PDC” (program delivery control) służą do kontroli rozpoczęcia i
trwania nagrań programów TV. Jeśli program TV zacznie się wcześniej czy później niż przewidziano, nagrywarka DVD automatycznie zacznie nagrywać i poprawi zakres czasu przy rozpoczęciu danego programu. Prosimy także przeczytać punkt “Nagrywanie programów TV przy użyciu systemu ShowView
Uwagi:
1. Czas musi być podany co do minuty. W przypadku programowania czasu innego od VPS/PDC należy wyłączyć system VPS/PDC.
2. System VPS/PDC może kontrolować tylko jeden kanał TV w tym samym czasie. Aby nagrywać z dwóch lub więcej kanałów z użyciem “VPS/PDC”, należy zaprogramować dwie oddzielne sesje.
3. Nagrywanie może się rozpocząć, gdy DVD osiągnie wymagane parametry prędkości i wypozycjonuje laser. Przy nagrywaniu z systemem VPS/PDC możliwe jest opuszczenie pierwszych kilku sekund. W takim przypadku należy zablokować VPS/PDC i ustawić czas startu o minutę wcześniej.
®
”.
15
Loading...
+ 35 hidden pages