Philips 5000 EP5310/10 User manual [nl]

Page 1
Super automatic espresso machine
5000 series
EP5315, EP5314 EP5313, EP5311 EP5310
EN USER MANUAL DA BRUGERVEJLEDNING DE BENUTZERHANDBUCH ES MANUAL DEL USUARIO FR MODE D’EMPLOI IT MANUALE UTENTE NL GEBRUIKSAANWIJZING NO BRUKERHÅNDBOK PT MANUAL DO UTILIZADOR FI KÄYTTÖOPAS SV ANVÄNDARHANDBOK EL ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΉΣΉΣ
4219.460.4336.1 PHI5000 CMF BKLT SMPL FRONT-BACKCOVER BW_WE.indd 1 07-12-17 16:37
Page 2
Page 3
14
13
2
1
4
5
3
11 12
7 6
10
8
9
19
17
18
16
24
22
21
23
25
26
2728
29
30
15
20
1
Page 4
5 sec.
2
30 sec.
3
4
FILTER
0%
NEW?
AQUA CLEAN
5
FILTER
1 / 8
AQUA CLEAN
6
0 / 8
ON
OFF7FILTER
2 / 8
AQUA CLEAN
8
9
Espresso
Aroma strength
Coee
2x
1011121314
15
1
2
3
4
5
16
1
2
1718192021
22232425262728
Page 5
START
CALC
CLEAN
29
REMOVE
FILTER
30
M
AX
CALC CLEAN
CALC CLEAN
1
2
31
Page 6
Page 7
English 6 Dansk 21 Deutsch 36 Español 53 Français 70 Italiano 87 Nederlands 104 Norsk 120 Português 135 Suomi 152 Svenska 167
Ελληνικα
183
Page 8
104
Nederlands

Inhoud

Apparaatoverzicht (fig. 1) _____________________________________________________________________________ 104 Introductie ___________________________________________________________________________________________ 105 Eerste installatie______________________________________________________________________________________ 105 AquaClean-filter______________________________________________________________________________________ 105 De waterhardheid meten ____________________________________________________________________________ 106 Het bedieningspaneel gebruiken ___________________________________________________________________ 107 Dranken bereiden ____________________________________________________________________________________ 107 Dranken aan uw voorkeur aanpassen _______________________________________________________________ 108 De maalgraadstanden aanpassen___________________________________________________________________ 109 De zetgroep __________________________________________________________________________________________ 109 Schoonmaken en onderhoud________________________________________________________________________ 110 De klassieke melkopschuimer reinigen ______________________________________________________________ 112 Ontkalkingsprocedure________________________________________________________________________________ 112 Waarschuwingspictogrammen en foutcodes _______________________________________________________ 114 Accessoires bestellen ________________________________________________________________________________ 115 Problemen oplossen _________________________________________________________________________________ 115 Technische gegevens ________________________________________________________________________________ 119

Apparaatoverzicht (fig. 1)

1
Bedieningspaneel 16 Zetgroep
2 Instelbare koffie-uitloop 17 Binnenkant van servicedeur met
3 Deksel van waterreservoir 18 Uitloop van koffieleiding
4 Deksel van bonenreservoir 19 Lade voor koffieresten
5 Deksel van compartiment voor
voorgemalen koffie
6 Hoofdschakelaar 21 Rooster lekbak
7 Aansluiting voor netsnoer 22 Espressorek - bak
8 Servicedeur 23 Espressorek - deksel
9 Indicator 'lekbak vol' 24 Klassieke melkopschuimer
10 Lekbak 25 Waterreservoir
11 Ontgrendelknop voor lekbak 26 AquaClean-filter
12 Netsnoer 27 Tube smeermiddel
13 Maalgraadknop 28 Maatschep
14 Deksel van bonenreservoir 29 Schoonmaakborsteltje
15 Bonenreservoir 30 Teststrip voor waterhardheid
contactgegevens
20 Koffiediklade
Nederlands
Page 9
Nederlands
105

Introductie

Gefeliciteerd met de aanschaf van dit volautomatische Philips-koffiezetapparaat. Registreer uw product op www.philips.com/coffee-care om optimaal gebruik te kunnen maken van de ondersteuning die Philips biedt.
Lees het aparte boekje met veiligheidsinformatie zorgvuldig door voordat u het apparaat in gebruik neemt. Bewaar het boekje om het indien nodig later te kunnen raadplegen.
Om u te helpen optimaal gebruik te maken van uw koffiezetapparaat, biedt Philips uitgebreide ondersteuning op 3 verschillende manieren:
1 Een aparte snelstartgids voor de eerste installatie en het eerste gebruik. 2 Deze gebruiksaanwijzing bevat uitgebreidere informatie. 3 Online-ondersteuning en video's: scan de QR-code op de voorpagina of ga naar
www.philips.com/coffee-care.
Opmerking: Dit apparaat is getest met koffie. Hoewel het apparaat zorgvuldig is schoongemaakt, kunnen er wat koffieresten zijn achtergebleven. We garanderen dat het apparaat helemaal nieuw is.

Eerste installatie

Voordat u het koffiezetapparaat in gebruik kunt nemen, moet u enkele eenvoudige stappen uitvoeren, zoals het watersysteem vullen en het AquaClean-filter activeren. Deze stappen worden weergegeven in de afzonderlijke snelstartgids.
Na de eerste vijf koppen koffie is het apparaat helemaal goed ingesteld en is de smaak van de koffie optimaal.
Het apparaat is speciaal ingesteld om de beste smaak uit uw koffiebonen te halen. We raden u daarom aan om de instellingen van de molen, indien nodig, pas na 100-150 koppen koffie (circa 1 maand gebruik) aan te passen.
Het apparaat wordt geleverd met het espressorek. Dit rek is zowel een verhoging voor espressokopjes als een extra lekbak om spoelwater op te vangen.

AquaClean-filter

Het AquaClean-filter is speciaal ontworpen om kalkaanslag in het koffiezetapparaat te verminderen en om het water te filteren, zodat het aroma en de smaak behouden blijven. Als u een reeks van 8 AquaClean-filters gebruikt zoals aangegeven door het apparaat en in deze gebruiksaanwijzing, hoeft u het apparaat tot maximaal 5000 koppen koffie niet te ontkalken. Elk filter gaat maximaal 625 koppen mee, afhankelijk van de geselecteerde koffiesoorten en de frequentie waarmee het apparaat wordt gespoeld en gereinigd.

Het AquaClean-filter voorbereiden voor activatie

Voordat u het AquaClean-filter in het waterreservoir plaatst, moet u het filter klaarmaken voor gebruik: 1 Schud het filter ongeveer 5 seconden (Fig. 2).
2 Dompel het filter minimaal 30 seconden ondersteboven in een bak met koud water en wacht
totdat er geen luchtbellen meer uitkomen (Fig. 3).
3 Plaats het filter op de filtervoet en duw het zo ver mogelijk naar beneden (Fig. 4).
Page 10
106
Nederlands

Het AquaClean-filter activeren

Elk nieuw AquaClean-filter dat u installeert, moet vóór gebruik worden geactiveerd. Wanneer u het AquaClean-filter activeert, controleert het apparaat de capaciteit van het AquaClean-filter en het aantal reeds gebruikte filters. Er zijn drie manieren om het AquaClean-filter te activeren.

1. Het AquaClean-filter activeren tijdens de eerste installatie

Wanneer u het apparaat voor het eerst inschakelt, wordt u door de eerste stappen voor installatie geleid, zoals het vullen van het waterreservoir en de waterleidingen, en het activeren van het AquaClean-filter. U hoeft alleen de instructies op het scherm te volgen.

2. Het AquaClean-filter activeren als dat wordt gevraagd

Opmerking: Vervang het AquaClean-filter zodra de capaciteit is teruggelopen tot 0% en het filterpictogram snel begint te knipperen. Vervang het AquaClean-filter ten minste om de 3 maanden, zelfs als het apparaat nog niet aangeeft dat het filter moet worden vervangen.
Tip: We raden u aan een nieuw filter te kopen wanneer de capaciteit is teruggelopen tot 10% en het filterpictogram langzaam begint te knipperen. Zo kunt u het filter vervangen zodra de capaciteit is teruggelopen tot 0%.
1 Druk op de knop MENU, schuif naar AQUACLEAN FILTER en druk op de OK-knop om uw keuze te
bevestigen.
-
Op het display wordt u gevraagd of u een nieuw filter (Fig. 5) wilt activeren.
2 Druk op de OK-knop om uw keuze te bevestigen.
-
Op het display wordt het aantal gebruikte filters (Fig. 6) automatisch bijgewerkt.
Opmerking: Als u het AquaClean-filter wilt vervangen nadat er 8 filters zijn gebruikt, moet u het apparaat eerst ontkalken. Volg de instructies op het display.

3. Het AquaClean-filter op een ander moment activeren

U kunt het AquaClean-filter op elk moment in gebruik nemen door de onderstaande instructies te volgen.
1 Druk op de MENU-knop, selecteer MENU en druk op de OK-knop om uw keuze te bevestigen. Ga
naar AQUACLEAN FILTER. Druk op de OK-knop om uw keuze te bevestigen.
-
Op het display wordt het aantal AquaClean-filters aangegeven dat eerder is geïnstalleerd. Dit kan een aantal van 0 tot en met 8 filters zijn (Fig. 6).
2 Selecteer ON op het display en druk op de OK-knop om uw keuze te bevestigen (Fig. 7).
-
Op het display wordt het aantal gebruikte filters automatisch bijgewerkt (Fig. 8).
-
Vervolgens wordt het pictogram AquaClean 100% op het display weergegeven om aan te geven dat het filter is geïnstalleerd en het apparaat gereed is voor gebruik (Fig. 9).
3 Tap 2 koppen heet water (0,5 l) om de activering te voltooien. Gooi dit water weg.
Opmerking: In bepaalde situaties verschijnt de melding dat het apparaat eerst moet worden ontkalkt voordat u een nieuw AquaClean-filter kunt installeren en activeren. Het apparaat moet namelijk volledig kalkvrij zijn voordat u het AquaClean-filter in gebruik neemt. Volg de instructies op het scherm.

De waterhardheid meten

Gebruik de meegeleverde teststrip voor waterhardheid om de waterhardheid in te stellen. Druk op de MENU-knop, selecteer MENU en scrol om WATER HARDNESS te selecteren.
1 Houd het teststrookje voor het meten van de waterhardheid gedurende 1 seconde in kraanwater.
Wacht vervolgens 1 minuut.
Page 11
Espresso
Aroma strength
Coee
Menu
Steam
Hot water
2
43
5
1
Nederlands
2 Controleer hoeveel vakjes rood zijn geworden. 3 Selecteer de juiste instelling voor de waterhardheid en druk op de OK-knop om uw keuze te
bevestigen.
Aantal rode vakjes:
Waarde die u moet instellen 1 2 3 4

Het bedieningspaneel gebruiken

Hieronder vindt u een overzicht en een beschrijving van het bedieningspaneel van het apparaat. Sommige knoppen hebben een dubbele functie; als dat nodig is, worden de navigatiepictogrammen op het display weergegeven. Gebruik de knoppen naast deze pictogrammen om een optie te kiezen of uw keuze te bevestigen.
Gebruik de MENU-knop om andere dranken te selecteren of instellingen te wijzigen, zoals de waterhardheid en koffietemperatuur.
107
1. Aan-uitknop 4. MENU-knop
2. One-touchknoppen voor dranken 5. Navigatiepictogrammen (omhoog, omlaag,
3. Knop AROMA STRENGTH
terug, ok)

Dranken bereiden

U kunt een drank selecteren door op een van de one-touchknoppen voor dranken te drukken of door een andere drank in het menu te selecteren.
-
Als u twee koppen koffie wilt zetten, drukt u de one-touchknop voor dranken twee keer (Fig. 10) in of selecteert u een andere drank via het MENU en drukt u vervolgens twee keer. Het apparaat voert automatisch twee maalcycli na elkaar uit voor de geselecteerde drank. U kunt slechts twee koppen koffie tegelijk zetten.
-
Schuif de koffie-uitloop naar boven of beneden, afhankelijk van de hoogte van de kop of het glas.
-
Wanneer u AMERICANO selecteert, geeft het apparaat eerst de koffie af en vervolgens water.
Page 12
108
Nederlands

Koffie zetten

Koffie zetten met bonen

1 Vul het waterreservoir met kraanwater en vul het bonenreservoir met koffiebonen. 2 Als u een kop koffie wilt zetten, drukt u op een van de one-touchknoppen voor dranken. Als u een
ander type koffie wilt selecteren, drukt u op de MENU-knop, selecteert u DRINKS, scrolt u naar beneden naar de gewenste drank en drukt u op de OK-knop.
3 Druk op de OK-knop om de afgifte van koffie te stoppen.

Melk opschuimen

Voor het beste resultaat raden we u aan altijd melk te gebruiken die rechtstreeks uit de koelkast komt.
Opmerking: We raden u aan vóór gebruik het waterdoorloopsysteem te spoelen. Houd de STEAM­knop enkele seconden ingedrukt om stoom te laten ontsnappen.
1 Vul een kan tot 1/3 met koude melk. 2 Dompel de klassieke melkopschuimer in de melk. Druk op de knop STEAM (Fig. 13). 3 Schuim de melk op door de kan zachtjes rond te draaien en op en neer (Fig. 14) te bewegen. 4 Druk op de knop OK om de afgifte te stoppen.

Koffie zetten met voorgemalen koffie

1 Open het deksel en doe één maatschep voorgemalen koffie in het compartiment voor gemalen
koffie. Sluit het deksel (Fig. 12).
2 Plaats een kop onder de koffie-uitloop. Voor kleinere kopjes kunt u het espressorek gebruiken. 3 Druk op de knop AROMA STRENGTH (Aromasterkte) en selecteer de functie voor voorgemalen
koffie. Druk op de knop ESPRESSO.
Opmerking: Met voorgemalen koffie kunt u slechts één kop koffie per keer zetten.

Heet water tappen

Heet water

1 Plaats een kan onder de klassieke melkopschuimer. 2 Druk op de knop HOT WATER. Het apparaat begint met de afgifte van heet water. 3 Druk op de OK-knop om de afgifte van heet water te stoppen.

Dranken aan uw voorkeur aanpassen

De koffiehoeveelheid aanpassen

U kunt de hoeveelheid koffie aanpassen aan uw smaak en aan de grootte van de koppen. Het wordt aanbevolen glazen koppen of koppen met een keramische bovenrand te gebruiken.
1 Als u de hoeveelheid espresso wilt aanpassen, houdt u de knop ESPRESSO ingedrukt totdat op het
display het MEMO-pictogram wordt weergegeven (Fig. 15).
-
Het apparaat gaat naar de programmeerfase en begint met het zetten van de gekozen drank.
2 Druk op de OK-knop wanneer de kop de gewenste hoeveelheid espresso bevat.
Page 13
Nederlands
-
Het vinkje op het display geeft aan dat de knop is geprogrammeerd: telkens wanneer u op de knop drukt, zet het apparaat de ingestelde hoeveelheid espresso.
Opmerking: Volg dezelfde procedure om de hoeveelheid koffie in te stellen: houd de knop ingedrukt van het type koffie dat u wilt zetten en druk op de OK-knop wanneer de kop de gewenste hoeveelheid koffie bevat. U kunt de hoeveelheid voor andere dranken als volgt aanpassen: selecteer de gewenste drank, houdt de OK-knop ingedrukt totdat het MEMO-pictogram op het display wordt weergegeven en druk nogmaals op de OK-knop wanneer de gewenste hoeveelheid is bereikt.

De koffiesterkte aanpassen

-
Druk op de knop AROMA STRENGTH om de sterkte van de koffie aan te passen.
-
Telkens wanneer u op de knop AROMA STRENGTH drukt, wordt de koffiesterkte met één punt verhoogd. Er zijn 5 standen voor koffiesterkte: stand 1 is zeer mild en stand 5 is zeer sterk. Na stand 5 wordt opnieuw stand 1 geselecteerd (Fig. 16).
-
Opmerking: U kunt de knop AROMA STRENGTH ook gebruiken om koffie te zetten met voorgemalen koffie.
-
Op het display verschijnt de gekozen koffiesterkte. Nadat u de koffiesterkte hebt aangepast, wordt het hoofdmenu opnieuw weergegeven op het display en wordt de gekozen sterkte opgeslagen wanneer u een kop koffie zet.

De maalgraadstanden aanpassen

U kunt de maalstand aanpassen met de maalstandknop in het bonenreservoir. Er zijn 5 verschillende maalstanden waaruit u kunt kiezen. Hoe lager de stand, hoe sterker de koffie.
109
Opmerking: U kunt de maalgraadstanden alleen aanpassen wanneer het apparaat koffiebonen maalt. U proeft het verschil pas echt na 2 of 3 koppen koffie.
Let op: Draai de maalgraadknop niet meer dan één stapje per keer om zo schade aan de molen te voorkomen.
1 Plaats een kop onder de koffie-uitloop. 2 Open het deksel van het bonenreservoir. 3 Druk op de knop ESPRESSO. 4 Wanneer de molen begint te malen, drukt u de maalgraadknop in en draait u deze naar links of
naar rechts (Fig. 17).

De zetgroep

Op www.philips.com/coffee-care vindt u uitgebreide video-instructies voor het verwijderen, plaatsen en reinigen van de zetgroep.

De zetgroep uit het apparaat verwijderen

1 Schakel het apparaat uit met de hoofdschakelaar aan de achterzijde van het apparaat. 2 Verwijder de lekbak met de koffiedikbak. 3 Open de servicedeur (Fig. 18). 4 Druk op de PUSH-knop (Fig. 19) en trek aan de handgreep van de zetgroep om deze uit het
apparaat (Fig. 20) te halen.
5 Verwijder de lade voor koffieresten (Fig. 21).
Page 14
110
Nederlands

De zetgroep terugplaatsen

Zorg ervoor dat u de zetgroep in de juiste stand vasthoudt, voordat u deze weer in het apparaat schuift.
1 Controleer of de pijl op de gele cirkel aan de zijkant van de zetgroep zich recht tegenover de
zwarte pijl en N bevindt.
-
Als dat niet het geval is, duwt u de hendel omlaag totdat deze de onderkant van de zetgroep raakt (Fig. 23).
2 Controleer of de gele vergrendelhaak aan de andere kant van de zetgroep in de juiste stand staat.
-
Duw de haak omhoog naar de bovenste stand (Fig. 25) om deze in de juiste positie te zetten.
3 Plaats de lade voor koffieresten terug. 4 Schuif de zetgroep over de geleiderails aan de zijkanten terug in het apparaat totdat de zetgroep
vastklikt. Druk niet op de PUSH-knop.
5 Plaats de lekbak met de koffiedikbak terug.

Schoonmaken en onderhoud

Houd uw apparaat in topconditie door het regelmatig te reinigen en onderhouden. Zo kunt u gedurende lange tijd genieten van heerlijke koffie, een constante koffiestroom en perfect melkschuim.
In de onderstaande tabel ziet u hoe en wanneer de afneembare onderdelen van het apparaat moeten worden gereinigd. Ga voor uitgebreidere informatie en video-instructies naar www.philips.com/coffee-care.

Schoonmaaktabel

Beschrijving van de onderdelen
Zetgroep Wekelijks Haal de zetgroep uit het apparaat en spoel deze
Wanneer reinigen Hoe reinigen
schoon onder de kraan (zie 'De zetgroep schoonmaken onder de kraan').
Smering van de zetgroep
Klassieke melkopschuimer
Maandelijks Reinig de zetgroep met de
Afhankelijk van de mate van gebruik. Raadpleeg de tabel (zie 'De zetgroep invetten') voor het smeren van de zetgroep.
Na elk gebruik Spoel met vers water (zie 'Dagelijkse reiniging van
Wekelijks Haal de klassieke melkopschuimer uit elkaar en
koffieolieverwijderingstablet van Philips (zie 'De zetgroep reinigen met de koffieolieverwijderingstabletten'). Ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies.
Smeer de zetgroep met smeermiddel van Philips. Ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies.
de klassieke melkopschuimer').
maak alle onderdelen schoon onder de kraan (zie 'Wekelijkse reiniging van de klassieke melkopschuimer en het stoompijpje').
Page 15
Nederlands
111
Beschrijving van
Wanneer reinigen Hoe reinigen
de onderdelen
Lekbak Leeg de lekbak zodra de
rode indicator voor een volle lekbak boven de lekbak uitkomt. Maak de lekbak schoon wanneer het u uitkomt.
Koffiedikbak Leeg de koffiedikbak
wanneer het apparaat dat aangeeft. Maak de koffiedikbak schoon wanneer het u uitkomt.
Waterreservoir Wanneer het u uitkomt. Spoel het waterreservoir onder de kraan af.
Koffietrechter Controleer de trechter elke
week op verstopping.
Espressorek Dagelijks Leeg het espressorek en spoel het om onder de
Tip: Op de laatste pagina van deze gebruiksaanwijzing vindt u een reinigingskalender. Noteer de datums waarop u een reinigingsactie hebt uitgevoerd.
Haal de lekbak uit het apparaat en spoel deze af onder de kraan met een beetje afwasmiddel.
Verwijder de koffiedikbak terwijl het apparaat is ingeschakeld en spoel de bak af onder de kraan met een beetje afwasmiddel.
Haal de stekker van het apparaat uit het stopcontact en verwijder de zetgroep. Open het deksel van het compartiment voor gemalen koffie en steek de steel van een lepel in de koffietrechter. Beweeg de steel van de lepel op en neer totdat de aangekoekte gemalen koffie naar beneden valt (Fig. 26). Ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies.
kraan of reinig het in de vaatwasmachine.

De zetgroep schoonmaken

Door de zetgroep regelmatig schoon te maken, voorkomt u dat het interne systeem verstopt raakt met koffieresten. Op www.philips.com/coffee-care vindt u ondersteuningsvideo's over het verwijderen, plaatsen en reinigen van de zetgroep.

De zetgroep schoonmaken onder de kraan

1 Haal de zetgroep en de lade voor koffieresten uit het apparaat. 2 Spoel de lade voor koffieresten en de zetgroep grondig om met water. Reinig het bovenste filter
(Fig. 24) van de zetgroep zorgvuldig.
3 Laat de zetgroep aan de lucht drogen voordat u deze terugplaatst. Droog de zetgroep niet met een
doek om te voorkomen dat zich vezels ophopen in de zetgroep.

De zetgroep reinigen met de koffieolieverwijderingstabletten

Gebruik voor de reiniging alleen koffieolieverwijderingstabletten van Philips Saeco. Volg de instructies in de gebruiksaanwijzing die bij de koffieolieverwijderingstabletten wordt geleverd.
Page 16
112
Nederlands

De zetgroep invetten

Als u de zetgroep regelmatig smeert, blijven de bewegende onderdelen soepel bewegen. Raadpleeg de onderstaande tabel voor de aanbevolen smeerfrequentie. Ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies.
Gebruiksfrequentie
Laag 1-5 Iedere 4 maanden
Normaal 6-10 Iedere 2 maanden
Hoog > 10 Eenmaal per maand
Aantal bereide dranken per dag Smeerfrequentie

De klassieke melkopschuimer reinigen

Dagelijkse reiniging van de klassieke melkopschuimer

Verwijder het externe gedeelte van de klassieke melkopschuimer en spoel dit om met vers water.

Wekelijkse reiniging van de klassieke melkopschuimer en het stoompijpje

1 Verwijder het externe gedeelte van de klassieke melkopschuimer en spoel dit om met vers water
(Fig. 27).
2 Verwijder het bovenste gedeelte van de klassieke melkopschuimer van het stoompijpje en spoel
dit om met vers water (Fig. 28).
3 Maak het stoompijpje schoon met een natte doek. 4 Plaats alle onderdelen van de klassieke melkopschuimer weer terug.

Ontkalkingsprocedure

Wanneer op het display START CALC CLEAN wordt weergegeven, is het tijd om het apparaat te ontkalken. Als u het apparaat niet ontkalkt wanneer dit bericht op het display wordt weergegeven, zal het apparaat uiteindelijk niet meer goed werken. In dat geval vallen reparaties niet onder de garantie.
Gebruik alleen de ontkalker voor de Philips. Gebruik in geen geval een ontkalker op basis van zwavelzuur, zoutzuur, sulfaminezuur of azijnzuur (azijn) omdat deze het waterdoorloopsysteem van het apparaat kunnen beschadigen en kalkaanslag niet goed oplossen. Uw garantie vervalt als u niet de ontkalker van Philips gebruikt. Als u het apparaat niet ontkalkt, vervalt tevens uw garantie. U kunt de Philips-ontkalkingsoplossing kopen in de onlineshop op www.saeco.com/care.
De ontkalkingsprocedure duurt 30 minuten en bestaat uit een ontkalkingscyclus en een spoelcyclus. U kunt de ontkalkingscyclus of spoelcyclus onderbreken door op de escapeknop te drukken. Druk op de OK-knop om de ontkalkingscyclus of spoelcyclus te hervatten.
Opmerking: Verwijder de zetgroep niet tijdens de ontkalkingsprocedure.
Waarschuwing: Drink niet de ontkalkingsoplossing of het water dat tijdens de ontkalkingsprocedure wordt afgegeven.
1 Verwijder het lekbakje en de koffiedikbak, leeg ze, maak ze schoon en plaats ze terug in het
apparaat.
2 Verwijder het externe gedeelte van de klassieke melkopschuimer.
Page 17
Nederlands
3 Plaats een grote kom (1,5 l) onder de koffie-uitloop en de klassieke melkopschuimer. 4 Wanneer op het display START CALC CLEAN wordt weergegeven (Fig. 29), drukt u op de OK-knop
om de ontkalkingsprocedure te starten. Verwijder de heetwateruitloop, indien aanwezig. Op het display wordt u eraan herinnerd het AquaClean-filter te verwijderen (Fig. 30).
Opmerking: U kunt op de escapeknop drukken als u het ontkalken wilt overslaan. Als u de ontkalkingsprocedure later wilt starten, drukt u op de knop MENU, selecteert u MENU en schuift u om DESCALING te selecteren. Druk op OK om uw keuze te bevestigen.
5 Giet de ontkalkingsoplossing in het waterreservoir. Vul het waterreservoir tot aan het niveau CALC
CLEAN met kraanwater (Fig. 31). Plaats het waterreservoir weer in het apparaat. Druk op de OK­knop om uw keuze te bevestigen.
-
De eerste fase van de ontkalkingsprocedure wordt gestart. Het apparaat geeft met tussenpozen de ontkalkingsoplossing af.
-
Op het display wordt het ontkalkingspictogram, de ontkalkingsfase en de duur weergegeven. Deze eerste fase duurt 20 minuten.
6 Laat de machine doorgaan met de afgifte van de ontkalkingsoplossing totdat het waterreservoir
leeg is.
7 Verwijder het waterreservoir en spoel het reservoir om. 8 Vul het waterreservoir tot aan het CALC CLEAN-niveau met vers water. Plaats het waterreservoir
weer in de machine en druk op OK.
9 Verwijder en leeg de bak en plaats deze onder de koffie-uitloop. Druk op OK om uw keuze te
bevestigen.
10 De tweede fase van de ontkalkingsprocedure wordt gestart. Dit is de spoelcyclus. Deze fase duurt 3
minuten. Op het display worden het pictogram voor het spoelen en de duur van de fase weergegeven.
Opmerking: Als het waterreservoir niet tot het niveau CALC CLEAN is gevuld, is er mogelijk nog een spoelcyclus nodig.
11 Wacht tot de machine stopt met de afgifte van water. De ontkalkingsprocedure is beëindigd
wanneer er een vinkje op het display verschijnt.
12 Druk op de OK-knop om de ontkalkingsprocedure af te sluiten. De machine warmt op en voert de
automatische spoelcyclus uit.
13 Verwijder en leeg de kom. 14 Maak de klassieke melkopschuimer na de ontkalking (zie 'Wekelijkse reiniging van de klassieke
melkopschuimer en het stoompijpje ') schoon.
15 Maak de zetgroep (zie 'De zetgroep schoonmaken onder de kraan') schoon. 16 Plaats een nieuw AquaClean-filter in het waterreservoir.
Tip: Als u een AquaClean-filter gebruikt, hoeft u de machine minder vaak te ontkalken!
113

Wat u moet doen als de ontkalkingsprocedure wordt onderbroken

Beëindig de ontkalkingsprocedure door op de aan/uit-knop op het bedieningspaneel te drukken. Ga als volgt te werk als de ontkalkingsprocedure wordt onderbroken voordat deze is voltooid:
1 Giet het waterreservoir leeg en spoel het reservoir grondig uit. 2 Vul het waterreservoir tot aan de CALC CLEAN-aanduiding met vers water en schakel het apparaat
weer in. Het apparaat warmt op en voert een automatische spoelcyclus uit.
3 Voer een handmatige spoelcyclus uit voordat u koffiezet. Als u een handmatige spoelcyclus wilt
uitvoeren, tapt u eerst een half reservoir heet water en zet u vervolgens 2 koppen voorgemalen koffie zonder gemalen koffie toe te voegen.
Page 18
ADD WATER
ADD COFFEE
10
xx
114
Nederlands
Opmerking: Als de ontkalkingsprocedure niet volledig is uitgevoerd, moet de ontkalkingsprocedure zo snel mogelijk opnieuw worden uitgevoerd.

Waarschuwingspictogrammen en foutcodes

Betekenis van de waarschuwingspictogrammen

Vul het waterreservoir tot aan de MAX-aanduiding met vers water.
De zetgroep wordt geblokkeerd door gemalen koffie. Maak de zetgroep schoon.
Het bonenreservoir is leeg. Vul het bonenreservoir met koffiebonen.
De zetgroep bevindt zich niet in het apparaat of is niet goed geplaatst. Plaats de zetgroep.
De koffiedikbak is vol. Zorg ervoor dat het apparaat is ingeschakeld. Verwijder vervolgens de koffiedikbak en maak hem leeg.
Plaats het lekbakje ensluit de servicedeur.
Als een foutcode wordt weergegeven op het display, controleert u de sectie 'Betekenis van foutcodes' om na te gaan wat de code op het display betekent en wat u kunt doen. Het apparaat kan niet worden gebruikt wanneer dit pictogram op het display wordt weergegeven.
Er zit lucht in het apparaat. Plaats een kop onder de heetwateruitloop en selecteer OK om de ontluchting te starten.

Betekenis van foutcodes

Hieronder vindt u een lijst van foutcodes voor problemen die u zelf kunt oplossen. Video-instructies zijn beschikbaar op www.philips.com/coffee-care. Als opnieuw een foutcode wordt weergegeven, kunt u contact opnemen met het Philips Consumer Care Center in uw land. Zie de garantieverklaring voor contactgegevens.
Foutco de
01 De koffietrechter is
Probleem Mogelijke oplossing
verstopt door gemalen koffie of een ander voorwerp.
Schakel het apparaat uit en haal de stekker uit het stopcontact. Haal de zetgroep uit het apparaat. Open vervolgens het deksel van het compartiment voor voorgemalen koffie. Steek de steel van een lepel in het compartiment en beweeg deze op en neer om te zorgen dat de aangekoekte gemalen koffie naar beneden valt (Fig. 26). Als de koffietrechter is verstopt door een voorwerp, verwijdert u dit voorwerp. Ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies.
Page 19
FoutcodeProbleem Mogelijke oplossing
Nederlands
115
03 De zetgroep is vuil of
de onderdelen zijn niet goed gesmeerd.
04 De zetgroep is niet
goed geplaatst.
05 Er zit lucht in het
waterdoorloopsysteem.
Het AquaClean-filter is vóór de installatie niet goed geprepareerd of is verstopt.
14 Het apparaat is
oververhit.
Schakel het apparaat uit met de hoofdschakelaar. Spoel de zetgroep af met schoon water, laat deze aan de lucht drogen en smeer de onderdelen van de zetgroep (zie 'De zetgroep invetten'). Raadpleeg het hoofdstuk 'De zetgroep reinigen' of ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video­instructies. Schakel het apparaat vervolgens weer in.
Schakel het apparaat uit met de hoofdschakelaar. Haal de zetgroep uit het apparaat en plaats deze opnieuw in het apparaat. Controleer of de zetgroep in de juiste stand staat voordat u deze plaatst. Raadpleeg het hoofdstuk 'De zetgroep' of ga naar www.philips.com/coffee-care voor uitgebreide video-instructies. Schakel het apparaat vervolgens weer in.
Start het apparaat opnieuw op door het uit en weer in te schakelen met de hoofdschakelaar. Als dit werkt, tapt u 2 tot 3 koppen heet water. Ontkalk het apparaat als u dit langere tijd niet hebt gedaan.
Verwijder het AquaClean-filter en probeer opnieuw koffie te zetten. Als dat werkt, zorgt u ervoor dat het AquaClean-filter goed wordt geprepareerd voordat u het terugplaatst (zie 'Het AquaClean-filter voorbereiden voor activatie'). Plaats het AquaClean-filter weer in het waterreservoir. Als het probleem nog steeds niet is opgelost, is het filter verstopt en moet het worden vervangen.
Schakel het apparaat uit en na 30 seconden weer in.

Accessoires bestellen

Gebruik alleen Philips-onderhoudsproducten om het apparaat te reinigen en te ontkalken. Deze producten kunt u kopen bij uw plaatselijke leverancier, bij erkende servicecenters of online op www.shop.philips.com/service. Voer het modelnummer van uw apparaat in voor een volledige onlinelijst van reserveonderdelen. U vindt het modelnummer op de binnenkant van de servicedeur.
Onderhoudsproducten en typenummers:
-
Ontkalkingsoplossing CA6700
-
AquaClean-filter CA6903
-
Zetgroepsmeermiddel HD5061
-
Koffieolieverwijderingstabletten CA6704
-
Reiniger melkdoorloopsysteem CA6705
-
Onderhoudsset CA6707

Problemen oplossen

In dit hoofdstuk worden in het kort de meest voorkomende problemen behandeld die zich kunnen voordoen tijdens het gebruik van het apparaat. Ondersteuningsvideo's en een complete lijst van veelgestelde vragen vindt u op www.philips.com/coffee-care. Als u het probleem niet kunt oplossen,
Page 20
116
Nederlands
kunt u contact opnemen met het Consumer Care Center in uw land. Zie de garantieverklaring voor contactgegevens.
Probleem
De lekbak is snel vol. Dit is normaal. Het apparaat
Oorzaak Oplossing
gebruikt water om het interne doorloopsysteem en de zetgroep te spoelen. Via het interne systeem stroomt er wat water rechtstreeks in de lekbak.
Leeg de lekbak wanneer de indicator voor een volle lekbak boven het deksel van de lekbak uitkomt.
Plaats het espressorek onder de uitloop om het spoelwater op te vangen.
Het apparaat bevindt zich in de DEMO-modus.
Het pictogram dat aangeeft dat de koffiedikbak vol is, wordt nog steeds weergegeven.
Ik kan de zetgroep niet verwijderen.
U hebt de koffiedikbak niet
Ik kan de zetgroep niet in het apparaat plaatsen.
U hebt langer dan 8 seconden op de stand-byknop gedrukt.
U hebt de koffiedikbak geleegd terwijl het apparaat was uitgeschakeld.
U hebt de koffiedikbak te vroeg teruggeplaatst.
De zetgroep staat niet in de juiste stand.
verwijderd.
De zetgroep staat niet in de juiste stand.
Schakel het apparaat uit en weer in met de hoofdschakelaar op de achterzijde van het apparaat.
Leeg de koffiedikbak altijd wanneer het apparaat is ingeschakeld. Als u de koffiedikbak leegt terwijl het apparaat is uitgeschakeld, wordt de koffiecyclusteller niet gereset.
Plaats de koffiedikbak pas terug wanneer u op het scherm wordt gevraagd om de bak terug te plaatsen.
Reset het apparaat als volgt: Plaats de lekbak en de koffiedikbak terug. Sluit vervolgens de servicedeur en schakel het apparaat uit en weer in. Probeer opnieuw om de zetgroep te verwijderen.
Verwijder de koffiedikbak voordat u de zetgroep verwijdert.
Reset het apparaat als volgt: Plaats de lekbak en de koffiedikbak terug. Laat de zetgroep buiten het apparaat. Sluit de servicedeur en schakel het apparaat in en uit. Zet de zetgroep vervolgens in de juiste stand en plaats deze terug in het apparaat.
Het apparaat is nog bezig met de ontkalkingsprocedure.
De koffie is waterig. De molen is op een te grove
maling ingesteld.
De uitgang van het koffiekanaal
is verstopt.
U kunt de zetgroep pas verwijderen als de ontkalkingsprocedure is voltooid. Voltooi eerst de ontkalkingsprocedure en verwijder dan de zetgroep.
Stel de molen in op een fijnere maling (lagere stand).
Maak de uitgang van het koffiekanaal schoon met de steel van een lepel. Schakel het apparaat vervolgens uit en weer in.
Page 21
Probleem Oorzaak Oplossing
Het apparaat is bezig zichzelf in
te stellen.
Zet een paar koppen koffie.
Nederlands
117
De zetgroep is vuil of moet
De koffie is niet heet genoeg.
De ingestelde temperatuur is te
U hebt melk toegevoegd. Of u nu koude of warme melk toevoegt,
Er lekt koffie uit de koffie-uitloop.
Er komt geen koffie uit het apparaat of de koffie komt er langzaam uit.
worden gesmeerd.
De koppen die u gebruikt, zijn koud.
laag. Controleer de menu­instellingen.
De koffie-uitloop is verstopt. Maak de koffie-uitloop en de
De uitgang van het koffiekanaal is verstopt.
Het AquaClean-filter is vóór de installatie niet goed geprepareerd of is verstopt.
Maak de zetgroep schoon en smeer de onderdelen ervan.
Verwarm de koppen voor door ze af te spoelen met heet water.
Stel in het menu de temperatuur in op hoog.
door de melk wordt de koffie altijd iets minder warm.
openingen van de uitloop schoon met een pijpenrager.
Maak de uitgang van het koffiekanaal grondig schoon met de steel van het maatschepje of
van een lepel. Schakel het apparaat vervolgens uit en weer in.
Verwijder het AquaClean-filter en probeer opnieuw koffie te zetten. Als dat werkt, controleert u of het AquaClean-filter goed is geprepareerd voordat u het terugplaatst. Plaats het geprepareerde filter terug op zijn plaats. Als het probleem nog steeds niet is opgelost, is het filter verstopt en moet het worden vervangen.
De molen is op een te fijne maling ingesteld.
De zetgroep is vuil. Maak de zetgroep schoon.
De koffie-uitloop is vuil. Maak de koffie-uitloop en de
De leidingen van het apparaat zijn geblokkeerd door kalk.
De opgeschuimde melk is te koud.
De klassieke melkopschuimer is vuil of niet goed in elkaar gezet.
Stel de molen in op een grovere maling (hogere stand).
openingen van de uitloop schoon met een naald.
Ontkalk het apparaat.
Maak de klassieke melkopschuimer schoon en zorg dat deze op de juiste manier in elkaar wordt gezet.
Page 22
118
Nederlands
Probleem Oorzaak Oplossing
Het soort melk dat u gebruikt, is
niet geschikt voor opschuimen.
Verschillende soorten melk leveren verschillende hoeveelheden schuim van verschillende kwaliteit. We hebben verschillende soorten melk getest en de volgende soorten melk leveren goede resultaten bij het opschuimen: halfvolle of volle koeienmelk, sojamelk en lactosevrije melk. Andere soorten melk zijn niet getest en leveren mogelijk minder melkschuim op.
De koffie spettert. De afstand tussen de kop en de
Het lijkt alsof het apparaat lekt.
Het apparaat staat niet op een
Ik kan het AquaClean­filter niet activeren en het apparaat vraagt om ontkalking.
U hebt het AquaClean-filter
uitloop is te groot.
Het apparaat gebruikt water om het interne doorloopsysteem en de zetgroep te spoelen. Via het interne systeem stroomt er wat water rechtstreeks in de lekbak.
De lekbak is te vol en stroomt over, waardoor het lijkt alsof het apparaat lekt.
horizontale ondergrond.
Het filter is niet op tijd vervangen nadat het pictogram voor het AquaClean-filter begon te knipperen en de capaciteit was teruggelopen naar 0%.
niet geplaatst tijdens de eerste installatie, maar pas nadat er ongeveer 25 koppen koffie (koppen van 100 ml) zijn gezet. Het apparaat moet volledig kalkvrij zijn voordat u het AquaClean-filter plaatst.
Plaats het espressorek op de lekbak, onder de uitloop.
Leeg de lekbak wanneer de indicator voor een volle lekbak boven het deksel van de lekbak uitkomt. Plaats het espressorek onder de uitloop om het spoelwater op te vangen.
Leeg de lekbak wanneer de indicator voor een volle lekbak boven het deksel van de lekbak uitkomt. Plaats het espressorek onder de uitloop om het spoelwater op te vangen.
Plaats het apparaat op een horizontale ondergrond zodat de indicator voor een volle lekbak goed werkt.
Ontkalk eerst het apparaat en installeer vervolgens het AquaClean-filter.
Ontkalk eerst het apparaat en installeer vervolgens een nieuw AquaClean-filter. Na de ontkalking wordt de filterteller weer ingesteld op 0/8. Bevestig altijd de activering van het filter in het apparaatmenu. Doe dit ook nadat u het filter hebt vervangen.
Het nieuwe waterfilter past niet.
Het apparaat maakt een geluid.
U probeert een ander filter dan het AquaClean-filter te installeren.
Het is normaal dat het apparaat geluid maakt tijdens het gebruik.
Het AquaClean-filter is het enige filter dat in het apparaat past.
Als het apparaat een ander soort geluid begint te maken dan normaal, moet u de zetgroep mogelijk schoonmaken en smeren (zie 'De zetgroep invetten').
Page 23
Nederlands

Technische gegevens

De fabrikant behoudt zich het recht voor om de technische specificaties van het product te verbeteren. Alle vooraf ingestelde hoeveelheden zijn bij benadering.
Beschrijving Waarde
Materiaal behuizing Thermoplastisch kunststof
Afmetingen (b x h x d) 221 x 340 x 430 mm
Gewicht 7,6 kg
Lengte netsnoer 800 -1200 mm
Bedieningspaneel Voorzijde
Grootte van koppen tot 152 mm
Waterreservoir 1,8 liter, verwijderbaar
Capaciteit bonenreservoir 250 g
Capaciteit koffiediklade 15 schijven
Pompdruk 15 bar
Boiler roestvrijstalen boiler
Veiligheidsvoorzieningen thermische zekering
Energiebesparende modus < 1 Wh
119
Nominale voltage - vermogen - voeding Zie de gegevens op de binnenkant van de
onderhoudsdeur
Page 24
START
DESCALING?
23 MIN
Appliance overview 2
Page 25
www.philips.com/coee-care
>75% recycled paper
4219.460.4336.2 PHI5000 CMF BKLT SMPL FRONT-BACKCOVER BW_WE.indd 2
07-12-17 16:40
Loading...