Philips 42PFL7008, 42PFL7108, 47PFL7008, 47PFL7108, 55PFL7008 User Manual [cz]

...
42PFL7008 42PFL7108 47PFL7008 47PFL7108 55PFL7008 55PFL7108
www.philips.com/welcome
Register your product and get support at

7000 series Smart LED TV
1
2
3
3.10
3.11
4
5
6
7
Obsah
Prohlídka 3
Smart TV 3 Galerie aplikací 3 Videa k zapůjčení 3 Sociální sítě 3 Služba Skype 4 Chytré telefony a tablety 4 Pozastavení televize a nahrávání 4 Hry 4 EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video
zařízeními) 5
Instalace 6
Podstavec televizoru a montáž na zeď 6 Tipy pro umístění 6 Napájecí kabel 6 Anténa 6 Satelitní anténa 7 Síť 7 Připojení zařízení 9 Nabídka Nastavení 18 Bezpečnost a péče 19
Televize 22
Zapnutí 22 Dálkový ovladač 22 Televizní kanály 26 televizní průvodce 35 Přepnutí na zařízení 36 Titulky a jazyky 36 Časovače a hodiny 38 Nastavení obrazu 38 Nastavení zvuku 42 Nastavení režimu Ambilight 44 Univerzální přístup 45
Satelitní kanály 48
Sledování satelitních kanálů 48 Seznam satelitních kanálů 48 Oblíbené satelitní kanály 48 Zámek s atelitních kanálů 49 Instalace satelitu 50
3D 55
Co je potřeba 55 Pasivní 3D brýle 55 Sledování v režimu 3D 55 Optimální sledování 3D 55 Varování týkající se ochrany zdraví 56če o 3D brýle 56
Smart TV 57
Hlavní nabídka 57 Aplikace Smart TV 57 Videa, fotografie nebo hudba 60 Pozastavení televizního vysílání 63 Nahrávání 63 Aplikace MyRemote 65
Služba Skype 70
Co je to Skype? 70
8
9
10
10.1
10.2
10.3
10.4
11
11.1
11.2
11.3
11.4
12
12.1
12.2
12.3
12.4
12.5
12.6
12.7
Spuštění služby Skype 70 Kontakty 71 Volání ve službě Skype 72 Kredit Skype 73 Nastavení služby Skype 73 Odhlášení 74 Podmínky používání 74
Hry 75
Hraní hry 75 Hry pro dva hráče 75
Technická data televizoru 76
Ochrana životního prostředí 76 Spotřeba 77 Příjem 77 Displej 77 Zvuk 77 Multimédia 77 Možnosti připojení 78 Rozměry a hmotnost 78
Software televizoru 79
Verze softwaru 79 Aktualizace softwaru 79 Software s otevřeným zdrojovým kódem 79 Licence open source 79
Podpora 80
Zaregistrujte 80 Používání nabídek Nápověda a Vyhledat 80 Nápověda online 80 Středisko péče o zákazníky 80
Autorská práva a licence 81
Rozhraní HDMI 81 Dolby 81 Služba Skype 81 DivX 81 Microsoft 81 Wi-Fi Alliance 81 Jiné ochranné známky 81
Rejstřík 82
2 Obsah
1

Prohlídka

Smart TV

Připojte tento Philips Smart LED TV k internetu a objevte nový televizní svět. Můžete vytvořit kabelové připojení ke směrovači nebo se připojit bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi.
Když je televizor připojen k domácí síti, je možné na televizoru zobrazit fotografie z chytrého telefonu, přehrávat videa uložená v počítači nebo ovládat televizor pomocí tabletu.
Když je televizor připojen k internetu, můžete sledovat půjčené video z online video obchodu, přečíst si online TV průvodce nebo nahrát oblíbený televizní pořad na pevný disk USB. Aplikace Smart TV poskytnou další zábavu v nejrůznějších formách a také praktické s lužby.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Smart TV, kde získáte další informace.

Galerie aplikací

Otevřete možnost App Gallery (Galerie aplikací) v nabídce Smart TV a budete moci procházet aplikace, sbírku přizpůsobených webových stránek pro použití v televizoru.
Najděte si aplikaci pro videa YouTube, národní noviny, online fotoalbum, Facebook, Twitter apod. K dis pozici js ou aplikace umožňující půjčení videa z online video obchodu a aplikace určené ke sledování zmeškaných pořadů. Pokud v App Gallery (Galerie aplikací) nenaleznete to, co hledáte, zkus te ště stí na síti a surfujte po internetu na televizoru.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Galerie aplikací, kde získáte další informace.

Videa k zapůjčení

Chcete-li sledovat půjčené video, nemusíte odcházet z domu. Jednoduše si půjčíte nejnovější film z regionálního online video obchodu.
Spusťte Smart TV a přidejte aplikaci video obchodu na počáteční stránku služby Smart TV. Otevřete aplikaci video obchodu, vytvořte svůj osobní účet, vyberte film a stiskněte tlačítko přehrávání. Žádné problémy s e stahováním: film můžete sledovat okamžitě*.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Videa k zapůjčení, kde získáte další informace.
* V závislosti na službě streamování videa zvoleného video obchodu.

Sociální sítě

Pokud si chcete zkontrolovat zprávy od přátel, nemusíte vs távat a jít k počítači. Otevřete službu Smart TV, vyberte stránku své sociální sítě a pošlete zprávu s odpovědí přímo z pohovky.
Služba Smart TV podporuje oblíbené sociální sítě Facebook a Twitter.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Galerie aplikací, kde získáte další informace.
Prohlídka / Služba Skype 3

Služba Skype

Prostřednictvím služby Skype™ můžete bezplatně uskutečňovat videohovory na televizoru.
Svým přátelům můžete zavolat a uvidět je z kteréhokoli místa na světě. Chcete-li uskutečnit videohovor, je třeba kamera s vestavěným mikrofonem a kvalitní připojení k internetu. Některé televizory Philips jsou vybaveny vestavěnou kamerou a mikrofonem.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Skype, kde získáte další informace.

Chytré telefony a tablety

Stáhněte si z obchodu s aplikacemi pro váš typ chytrého telefonu nebo tabletu aplikaci Philips MyRemote, abyste mohli chytrý telefon nebo tablet používat jako televizní dálkový ovladač nebo jako ovladač médií.
Z chytrého telefonu nebo tabletu můžete ovládat televizor, přepínat kanály nebo měnit hlasitost. S aplikací MyRemote můžete pomocí telefonu nebo tabletu posílat fotografie, hudbu nebo videa z počítače do televizoru. A s aplikací MyRemote na tabletu si můžete vyvolat TV průvodce, přečíst si informace o pořadech a pouhým klepnutím prstu přepnout televizi na určitý kanál. Aplikace MyRemote je k dispozici pro systémy iOS a Android.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte aplikaci MyRemote, kde získáte další informace.

Pozastavení televize a nahrávání

Pokud připojíte pevný disk USB, můžete pozastavit a nahrát vysílání z digitálního televizního kanálu.
Pozastavte televizi a vezměte naléhavý hovor nebo si jednoduše dejte přestávku během sportovního zápasu. Televizor zatím uloží vysílání na pevný disk USB a vy je můžete začít sledovat později. Je-li připojen pevný disk USB, můžete nahrávat také digitální vysílání. Je možné nahrávat během sledování pořadu nebo naplánovat nahrávání nadcházejícího pořadu.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Pozastavení televize nebo Nahrávání, kde získáte další informace.
Hry
Pokud v nabídce Domů vyberete možnost herní konzole, televizor automaticky přepne na ideální nastavení pro hraní.
Pokud hrajete hru pro více hráčů s rozdělenými obrazovkami, můžete televizor nastavit tak, aby jednotlivé obrazovky zobrazoval jako celou obrazovku. Jednotliví hráči se mohou při hraní soustředit na svou vlastní hru.
Televizor využívá k zobrazení obou obrazovek 3D technologii. Chcete-li hrát hru pro dva hráče se dvěma různými obrazy na celou obrazovku, pak každý hráč potřebuje 3D brýle.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Herní konzole nebo Hry pro dva hráče, kde získáte další informace.
4 Prohlídka / EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video zařízeními)

EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video zařízeními)

Funkce EasyLink vám umožní ovládat připojené zařízení, například přehrávač Blu-ray disků, pomocí dálkového ovladače televizoru. Funkce EasyLink využívá ke komunikaci s připojenými zařízeními rozhraní HDMI CEC.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku EasyLink, kde získáte další informace.
Prohlídka / EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video zařízeními) 5
2

Instalace

Podstavec televizoru a montáž na zeď

Podstavec televizoru
Pokyny pro montáž podstavce televizoru naleznete ve Stručném návodu k rychlému použití, jenž byl dodán spolu s televizorem. Pokud jste tento návod ztratili, můžete si jej stáhnout z webových stránek www.philips.com. Při hledání Stručného návodu k rychlému použití ke stažení použijte typové číslo výrobku.
Připevnění na zeď
Televizor je připraven k připevnění na držák pro montáž na zeď, který odpovídá standardu VESA (prodává se samostatně). Při nákupu držáku pro montáž na zeď použijte následující kód VESA . . .
VESA MIS-F 400x400, M6
Aby byl držák připevněn bezpečně, použijte šrouby v délce, jež je zobrazena na výkresu.
Upozorně
Připevnění televizoru na zeď vyžaduje zvláštní dovednosti a měl by jej provést kvalifikovaný pracovník. Montáž televizoru na zeď musí splňovat bezpečnostní normy podle hmotnosti televizoru. Před umístěním televizoru si také přečtěte bezpečnostní opatření. Společnost TP Vision Netherlands B.V. nenese odpovědnost za nesprávnou montáž ani za nehodu či úraz, k nimž může při montáži dojít.

Tipy pro umístě

Umístěte televizor na místo, kde nebude na obrazovku
dopadat přímé světlo.
Chcete-li dosáhnout co nejlepšího efektu funkce Ambilight, ztlumte os větlení v místnosti.
Televizor umístěte až 25 cm od zdi.
Ideální vzdálenost pro sledování televize je trojnásobkem
velikosti úhlopříčky obrazovky. Při sezení by měly oči být v rovině se středem obrazovky.

Napájecí kabel

Zastrčte napájecí kabel do napájecí zásuvky POWER v televizoru. Zkontrolujte, zda je napájecí kabel pevně zasunutý do televizoru. Dbejte, aby byla zás trčka v elektrické zás uvce s tále přístupná. Při odpojování napájecího kabelu tahejte vždy za zástrčku, nikdy za kabel.
I když má tento televizor velmi nízkou spotřebu energie, pokud jej nebudete delší dobu používat, odpojte z důvodu úspory energie napájecí kabel.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Pohotovostní režim, kde získáte další informace o zapínání a vypínání televizoru.

Anténa

Vyhledejte anténní konektor na zadní straně televizoru. Kabel antény pevně zastrčte do zásuvky označené nápisem Antennaa.
Můžete použít vlastní anténu nebo se připojit k signálu antény z anténního distribučního systému (jenž je běžný v některých regionech). Použijte koaxiální kabel s anténním konektorem IEC (RF) 75 ohmů.
Toto připojení antény použijte pro vstupní signály DVB-T a DVB-C.
6 Instalace / Anténa

Satelitní anténa

Vyhledejte satelitní konektor typu F na zadní straně televizoru. K tomuto konektoru připojte kabel ze satelitní antény (nebo z rozdělovače Unicable).
ť
Bezdrátové připojení
Co je potřeba
Chcete-li televizor připojit k internetu bezdrátově, je třeba bezdrátový směrovač. Použijte vysokorychlostní (širokopásmové) připojení k internetu.
Sdílení souborů
Televizor dokáže vyhledávat a otevírat soubory na jiných zařízeních v bezdrátové síti, jako je například počítač nebo zařízení NAS. Můžete použít počítač s operačním systémem Microsoft Windows XP, Vista nebo Windows 7, Mac OSX nebo Linux.
Software serveru médií
Software serveru médií v počítači vám umožní otevírat na obrazovce televizoru fotografie, hudbu a videa uložená v počítači. Použijte poslední verzi softwaru serveru médií, jako je například Windows Media Player 11, Twonky™ nebo podobný software*. Nainstalujte software do počítače a nastavte jej tak, aby sdílel vaše soubory médií s televizorem. Přečtete si uživatelskou příručku s oftwaru serveru médií, kde zís káte další informace. Chcete-li otevřít soubory v televizoru, musí být spuštěn software serveru médií v počítači.
* V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Software serveru médií, podporovaný, kde naleznete přehled podporovaného softwaru serveru médií.
Vytvoření připojení
Postupujte podle kroků 1 až 5.
1. krok – Zkontrolujte, zda je směrovač vaší bezdrátové sítě
zapnutý.
2. krok – Stiskněte tlačítko h a vyberte položku S Nastavení. Poté stiskněte tlačítko OK.
3. krok – Vyberte možnost Připojení k síti a stiskněte tlačítko OK.
4. krok – Vyberte možnost Bezdrátové a stiskněte tlačítko OK.
5. krok – Vyberte možnost Prohledávat, jež vyhledá vaši
bezdrátovou síť. Máte-li směrovač vybavený funkcí WPS (chráněné nastavení Wi-Fi), můžete vybrat možnost WPS. Vyberte požadovanou možnost a stiskněte tlačítko OK.
Prohledávat Vyberte možnost Prohledávat, jež vyhledá vaši bezdrátovou síť (bezdrátový směrovač). Televizor může najít několik bezdrátových sítí ve vaší blízkosti.
WPS Je-li váš směrovač vybaven funkcí WPS, můžete jej připojit přímo, bez prohledávání. Přejděte ke směrovači a stiskněte tlačítko WPS. Vyčkejte necelé dvě minuty a poté na televizoru stiskněte možnost Připojit pro vytvoření připojení. Jsou-li ve vaší bezdrátové síti zařízení využívající systém zabezpečovacího šifrování WEP, nelze použít funkci WPS. Pokud je k připojení nutné použít Kód PIN pro WPS, vyberte možnost Prohledávat, a nikoli možnost WPS.
6. krok – V seznamu nalezených sítí vyberte svou bezdrátovouť a stiskněte tlačítko OK. Pokud se vaše síť v seznamu nenachází, protože její název sítě je skrytý (vypnuli jste vysílání identifikátoru SSID na směrovači), vyberte možnost Ruční zápis a zadejte název sítě sami.
7. krok – Podle typu směrovače nyní můžete zadat svůj šifrovací klíč (WEP, WPA nebo WPA2). Pokud jste již šifrovací
klíč pro tuto síť zadávali, můžete vybrat možnost Dalš í a vytvořit připojení okamžitě. Jestliže váš směrovač podporuje kód PIN WPS nebo WPS, můžete vybrat možnost WPS, WPS PI N nebo Standardní. Vyberte požadovanou možnost a stiskněte tlačítko OK.
Standardní
Instalace / Síť 7
Vyberte možnost Standardní pro zadání šifrovacího klíče (hesla nebo bezpečnostního klíče) ručně. Šifrovací klíč můžete zadat pomocí klávesnice na dálkovém ovladači. Jakmile klíč zadáte, stiskněte možnost Připojit.
WPS PIN Chcete-li vytvořit zabezpečené připojení WPS pomocí kódu PIN, vyberte možnost WPS PIN a stiskněte tlačítko OK. Zapište si zobrazený osmimístný kód PIN a zadejte jej v softwaru směrovače v počítači. Poté na televizoru stiskněte možnost Připojit. Informace o tom, zda je třeba zadat kód PIN v softwaru směrovače, naleznete v uživatelské příručce směrovače.
8. krok – Zobrazí se zpráva, zda je připojení úspěšné.
Konfigurace sítě
Jestliže se připojení nezdaří, můžete zkontrolovat nastavení DHCP směrovače. Hodnota DHCP by měla být nastavena na Zapnuto. Případně, pokud jste pokročilý uživatel a chcete nainstalovat síť se statickou adresou IP, nastavte televizor na hodnotu Statická IP. Chcete-li nastavit televizor na používání statické adresy IP, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení sítě > Konfigurace sítě > Statická IP. Když je v nabídce vybrána možnost Statická IP, můžete nastavit adresu IP a další potřebná nastavení pod položkou Konfigurace statické IP ve stejné nabídce.
Problémy se sítí
Bezdrátová síť nebyla nalezena nebo je rušena
Mikrovlnné trouby, telefony DECT nebo jiná zařízení Wi-Fi
802.11b/g/n v blízkosti bezdrátové sítě mohou způsobovat rušení sítě.
Zkontrolujte, zda brány firewall v síti umožňují přístup k bezdrátovému připojení televizoru.
Pokud vám bezdrátová síť doma nefunguje správně, zkuste nainstalovat kabelovou síť.
Internet nefunguje
Je-li připojení ke směrovači v pořádku, zkontrolujte připojení
směrovače k internetu.
Připojení k počítači a internetu jsou pomalá
Informace o dosahu v budově, přenosové rychlosti a jiných
faktorech kvality s ignálu naleznete v uživatelské příručce k bezdrátovému směrovači.
Pro směrovač použijte vysokorychlostní (širokopásmové) připojení k internetu.
Pevné připojení
Co je potřeba
Pro připojení televizoru k internetu je třeba síťový směrovač. Použijte směrovač s vysokorychlostním (širokopásmovým) připojením k internetu.
Instalace Postupujte podle kroků 1 až 5. 1 – Připojte směrovač k televizoru síťovým kabelem (kabelem
sítě Ethernet**).
2 – Zkontrolujte, že je směrovač zapnutý. 3 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. 4 – Vyberte možnost Připojení k síti a stiskněte tlačítko OK. 5 – Vyberte možnost Kabelové a stiskněte tlačítko OK.
Televizor neustále vyhledává síťové připojení. Až bude připojení úspěšné, zobrazí se zpráva.
Konfigurace sítě
Jestliže se připojení nezdaří, můžete zkontrolovat nastavení DHCP s m ěrovače. Hodnota DHCP by měla být nastavena na Zapnuto. Případně, pokud jste pokročilý uživatel a chcete nainstalovat síť se statickou adresou IP, nastavte televizor na hodnotu Statická IP. Chcete-li nastavit televizor na používání statické adresy IP, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení sítě > Konfigurace sítě > Statická IP. Když je v nabídce vybrána možnost Statická IP, můžete nastavit adresu IP a další potřebná nastavení pod položkou
Konfigurace statické IP ve stejné nabídce.
Sdílení souborů
Televizor dokáže vyhledávat a otevírat soubory na jiných zařízeních v síti, jako je například počítač. Můžete použít počítač s operačním systémem Microsoft Windows XP, Vista nebo Windows 7, Mac OSX nebo Linux.
Software serveru médií
Software serveru médií v počítači vám umožní otevírat na obrazovce televizoru fotografie, hudbu a videa uložená v počítači. Použijte poslední verzi softwaru serveru médií, jako je například Windows Media Player 11, Twonky™ nebo podobný software*. Nainstalujte software do počítače a nastavte jej tak, aby sdílel vaše soubory médií s televizorem. Přečtete si uživatelskou příručku s oftwaru serveru médií, kde zís káte další informace. Chcete-li otevřít soubory v televizoru, musí být spuštěn software serveru médií v počítači.
* V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Software serveru médií, podporovaný, kde naleznete přehled podporovaného softwaru serveru médií.
**Abyste vyhověli nařízením EMC, používejte stíněný kabel sítě Ethernet FTP kat. 5E.
8 Instalace / Síť
Nastavení sítě
Chcete-li otevřít Nastavení sítě, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení sítě a stiskněte tlačítko OK.
Zobrazit nastavení sítě
Zde se zobrazují všechna aktuální nastavení sítě – adresy IP a MAC, síla signálu, rychlost, způsob šifrování apod.
Typ sítě
Slouží k nastavení sítě na možnost Kabelové nebo Bezdrátové.
Konfigurace sítě
Slouží k nastavení konfigurace sítě na možnost DHCP a Auto IP nebo Statická IP.
Konfigurace statické IP
Je-li nastavena možnost Statická IP, můžete zde nastavit všechna potřebná nastavení statické adresy IP.
Digital Media Renderer – DMR
Chcete-li přijímat multimediální soubory z chytrých telefonů nebo tabletů, nastavte možnost DMR na hodnotu Zapnuto.
Wi-Fi M iracast
Chcete-li získat další informace o funkci Wi-Fi Miracast, stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte položku Wi-F i
Miracast™.
Připojení Wi-Fi Miracast
Chcete-li získat další informace o funkci Wi-Fi Miracast, stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte položku Wi-F i
Miracast™.
Wi-Fi S mart Screen
Chcete-li získat další informace o funkci Wi-Fi smart screen, stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte možnost Aplikace
MyRemote, Wi-Fi smart screen.
ťový název televizoru
Pokud se ve vaší domácí síti nachází více než jeden televizor, můžete jej zde přejmenovat.
Vymazat internetovou paměť
Možnost Vymazat internetovou paměť vám umožňuje vymazat všechny internetové soubory uložené v televizoru. Vymažete svou registraci služeb Philips Smart TV a nastavení rodičovs kého om ezení, své přihlašovací údaje k aplikacím video obchodu, všechny oblíbené televizní aplikace služby Smart TV, internetové záložky a historii. Interaktivní aplikace MHEG mohou v televizoru ukládat také takzvané soubory „cookie“. I tyto soubory budou vymazány.
Tipy pro připojení
Průvodce mo žnostmi připojení
Zařízení vždy připojujte k televizoru pomocí konektoru nevyšší dostupné kvality. Používejte také velmi kvalitní kabely, abyste
zajistili kvalitní přenos obrazu a zvuku.
Potřebujete-li pomoc s připojením několika zařízení k televizoru, můžete navštívit Průvodce možnostmi připojení televizoru Philips. Tento průvodce nabízí informace o tom, jak vytvořit připojení a které kabely použít.
Přejděte na webové stránky www.connectivityguide.philips.com
Anténa
Máte-li set top box (digitální přijímač) nebo rekordér, připojte kabely antény tak, aby signál antény procházel nejprve set top boxem nebo rekordérem a poté teprve vstoupil do televizoru. Takto mohou anténa a set top box odesílat případné další kanály do rekordéru k nahrávání.
Rozhraní HDMI
HDMI CEC
Připojení HDMI nabízí nejlepší kvalitu obrazu a zvuku. V jednom kabelu HDMI se spojují video signály i audio signály. Pro televizní signály s vysokým rozlišením (HD) použijte kabel HDMI. Pro nejvyšší kvalitu přenosu signálu nepoužívejte kabel HDMI delší než 5 m.
EasyLink HDMI CEC
Instalace / Připojení zařízení 9
Pokud jsou zařízení připojena prostřednictvím rozhraní HDMI a jsou vybavena funkcí EasyLink, můžete je ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. V televizoru a připojeném zařízení musí být zapnuta funkce EasyLink HDMI CEC. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku EasyLink HDMI CEC, kde získáte další informace o používání funkce EasyLink.
DVI na HDMI
Má-li vaše zařízení pouze konektor DVI, použijte adaptér DVI na HDMI. Použijte jeden z konektorů HDMI a audio kabel L/R (minikonektor 3,5 mm) připojte ke konektoru Audio In VGA/DVI na zadní straně televizoru.
Ochrana proti kopírování
Kabely DVI a HDMI podporují funkci HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). HDCP je s ignál ochrany proti kopírování chránící obsah disků DVD nebo Blu-ray. Označuje se také jako DRM (Digital Rights Managament).
HDMI ARC
Všechna připojení HDMI v televizoru mají zpětný zvukový kanál HDMI ARC (neboli Audio Return Channel). Pokud má zařízení, obvykle systém domácího kina (HTS neboli Home Theatre System), rovněž konektor HDMI ARC, připojte je k libovolnému konektoru HDMI na tomto televizoru. Použijete-li připojení HDMI ARC, není třeba připojovat zvláštní audiokabel, který odesílá zvuk televizního obrazu do zařízení HTS. Připojení HDMI ARC oba signály kombinuje. K připojení zařízení HTS můžete použít libovolný konektor HDMI na tomto televizoru, ale funkce ARC je k dispozici pouze pro jedno zařízení nebo připojení současně.
Pokud chcete funkci ARC u připojení HDMI vypnout, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko
OK. Vyberte možnost Nastavení TV > Zvuk > Pokročilé > HDMI ARC.
Y Pb Pr
Komponentní video YPbPr je vysoce kvalitní připojení.
Připojení YPbPr lze použít pro televizní signály s vysokým rozlišením (HD). Kromě signálů Y, Pb a Pr přidejte také zvukové signály Audio L a Audio R pro přenos zvuku.
Zařízení připojte pomocí dodaného kabelu adaptéru YPbPr. Barvy konektorů YPbPr (zelená, modrá, červená) se při připojení musí shodovat s barvami zástrček kabelu. Pokud má zařízení zvuk, použijte kabel adaptéru (není součástí balení) cinch Audio L/R na minikonektor (3,5 mm).
Konektor Scart
SCART je připojení dobré kvality. Připojení SCART lze použít
pro video signály CVBS a RGB. Nelze je však použít pro televizní signály s vysokým rozlišením (HD). Připojení SCART kombinuje video signály i audio signály.
K připojení zařízení použijte dodaný kabel adaptéru SCART.
Audio Out – optický
Audio Out – optický je vysoce kvalitní zvukové připojení. Toto
optické připojení dokáže přenášet audio kanály 5.1. Pokud audio zařízení, obvykle systém domácího kina (HTS neboli Home Theatre System), nemá žádný konektor HDMI ARC, můžete tento zvukový kabel připojit ke konektoru Audio In – optický na zařízení HTS. Tento audio kabel odešle zvuk televizoru do zařízení HTS.
Můžete nastavit typ výstupního audio signálu tak, aby odpovídal možnostem vašeho systému domácího kina. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Nastavení výstupu zvuku, kde získáte další informace.
Pokud zvuk neodpovídá obrazu na obrazovce, můžete upravit synchronizaci zvuku a obrazu. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Synchronizace zvuku s obrazem, kde získáte další informace.
10 Instalace / Připojení zařízení
EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video zařízeními)
Funkce EasyLink umožňuje ovládat připojená zařízení pomocí dálkového ovladače televizoru. Funkce EasyLink využívá ke komunikaci s připojenými zařízeními funkci HDMI CEC*. Zařízení musejí podporovat funkci HDMI CEC a musí být připojena prostřednictvím konektoru HDMI.
* Consumer Electronics Control
Nastavení funkce EasyLink
Televizor se dodává se zapnutou funkcí EasyLink. Zkontrolujte, zda je na připojených zařízeních EasyLink správné nastavení funkce HDMI-CEC. Funkce EasyLink nem us í fungovat u zařízení jiných značek.
HDMI-CEC u jiných značek
Funkce HDMI-CEC m á u jiných značek jiné názvy, například: Anynet, Aquos Link, Bravia Theatre Sync, Kuro Link, Simplink a Viera Link. Ne všechny značky jsou s funkcí EasyLink plně kompatibilní.
Uvedené příklady značek používaných pro funkci HDMI CEC jsou majetkem jejich příslušných vlastníků.
Ovládání zařízení
Chcete-li ovládat zařízení připojené ke konektoru HDMI a nastavit je prostřednictvím funkce EasyLink, vyberte zařízení (nebo jeho činnost) v seznamu připojení televizoru. Stiskněte tlačítko c SOURCE, vyberte zařízení připojené ke konektoru HDMI a poté stiskněte tlačítko OK.
Jakmile je zařízení vybráno, lze zařízení ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. Avšak tlačítka h (Domů) a o OPTIONS a některá jiná typická tlačítka pro ovládání televize, jako je například Ambilight, se do zařízení nepředávají. Pokud potřebné tlačítko není na dálkovém ovladači televizoru, můžete vybrat tlačítko v nabídce Možnosti. Stiskněte tlačítko o
OPTIONS a na liště nabídek vyberte možnost % Ovládací prvky. Vyberte požadované zařízení na obrazovce a stiskněte tlačítko OK.
Některá velmi s pecifická tlačítka zařízení nemusejí být v nabídce Ovládací prvky k dispozici.
Nastavení funkce EasyLink
Televizor se dodává se všemi nastaveními funkce EasyLink zapnutými. Je možné samostatně vypnout jakékoli nastavení funkce Eas yLink.
EasyLink (digitální sběrnice mezi audio video zařízeními)
Chcete-li funkci EasyLink úplně vypnout, stiskněte možnost h a vyberte možnost S Nastavení. Poté stiskněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení > EasyLink > EasyLink. Vyberte možnost Vypnuto a stiskněte tlačítko OK.
Dálkové ovládání EasyLink
Chcete-li, aby zařízení komunikovalo, ale nechcete je ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru, můžete dálkové ovládání EasyLink samostatně vypnout. V nabídce nastavení funkce EasyLink vyberte možnost Dálkové
ovládání EasyLink a vyberte možnost Vypnuto.
Pixel Plus link
Některá jiná zařízení, přehrávače disků DVD nebo Blu-ray mohou používat vlastní zpracování kvality obrazu. Chcete-li zabránit špatnému obrazu v důsledku interference se zpracováním obrazu v televizoru, deaktivujte zpracování obrazu v jednom z těchto zařízení. Televizor je dodáván se zapnutou funkcí připojení Pixel Plus a deaktivuje zpracování kvality obrazu nejnovějších zařízení Philips připojených k televizoru. Pro vypnutí připojení Pixel Plus v nabídce nastavení funkce EasyLink, vyberte možnost Odkaz Pixel Plus a vyberte možnost
Vypnuto.
Automatický posun titulků
Přehráváte-li disk DVD nebo Blu-ray na nejnovějším přehrávači Philips, televizor může posunout titulky nahoru. Budou pak viditelné při jakémkoli zvoleném formátu obrazu. Televizor se dodává se zapnutou funkcí Automatický posun titulků. Chcete-li funkci Automatický posun titulků vypnout, vyberte položku Automatický posun titulků v nabídce nastavení funkce EasyLink a vyberte možnost Vypnuto.
Běžné rozhraní – modul CAM
CI+
Tento televizor je připraven pro služby podmíněného přístupu CI+.
Služby CI+ vám umožní sledovat prémiové programy v kvalitě HD, například filmy a sport, jež nabízejí televizní vysílací společnosti ve vašem regionu. Tyto pořady js ou kódovány televizní vysílací společností a dekódovány modulem CI+. Vysílací společnosti zajišťující digitální televizní vysílání vám poskytnou tento modul CI+ (Conditional Access Module – modul podmíněného přístupu neboli CAM), když si předplatíte jejich prémiové programy. Tyto programy se vyznačují vysokou úrovní ochrany proti kopírování.
Další informace o podmínkách vám poskytne vysílací společnost zajišťující digitální televizní vysílání.
Instalace / Připojení zařízení 11
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Běžné rozhraní – modul CAM, kde získáte další informace o připojení modulu CAM.
CAM
Vložení modulu CAM
Před vložením modulu CAM vypněte televizor. Správný směr vložení zjistíte pohledem na modul CAM. Nesprávným vložením můžete poškodit modul CAM a televizor.
Slot běžného rozhraní na levé straně televizoru slouží k vložení karty CAM*. Jemně zasuňte modul CAM až na doraz a ponechte jej trvale ve s lotu. Aktivace modulu CA M může několik minut trvat. V případě odebrání modulu CAM dojde k deaktivaci služby vysílání v televizoru.
* Slot běžného rozhraní je uzpůsoben pro kartu PC card (PCMCIA), do níž vložíte kartu Smart card. Obě karty by vám měla dodat televizní vysílací společnost.
Pokud je vložen modul CAM a je uhrazeno předplatné (způsoby připojení se mohou lišit), můžete sledovat televizní vysílání. Vložený modul CAM je určen výhradně pro váš televizor.
Nastavení služby CAM
Chcete-li nastavit hesla nebo kódy PIN pro televizní vysílání služby CAM TV, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení kanálů > Běžné rozhraní. Vyberte televizní vysílací společnost zajišťující služby CAM a stis kněte tlačítko OK.
Set top box (STB)
Pomocí dvou kabelů antény připojte anténu k set top boxu (digitálnímu přijímači) a k televizoru.
Kromě připojení antény přidejte kabel HDMI a připojte set top box k televizoru. Případně můžete použít kabel SCART, pokud set top box není vybaven konektorem HDMI.
Časovač vypnutí
Tento automatický časovač vypnutí vypněte, pokud používáte pouze dálkový ovladač set top boxu. Tímto způsobem zabráníte automatickému vypnutí televizoru po uplynutí 4 hodin, během nichž nebylo stisknuto tlačítko na dálkovém ovladači televizoru.
Chcete-li časovač vypnutí vypnout, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení >
Časovač vypnutí a přesuňte posuvník na hodnotu 0.
Satelitní přijímač
Připojte kabel satelitní antény k satelitnímu přijímači.
Kromě připojení antény přidejte kabel HDMI a připojte zařízení k televizoru. Případně můžete použít kabel SCART, pokud zařízení není vybaveno konektorem HDMI.
12 Instalace / Připojení zařízení
Časovač vypnutí
Časovač vypnutí deaktivujte, pokud používáte pouze dálkový ovladač satelitního přijímače. Tímto způsobem zabráníte automatickému vypnutí televizoru po uplynutí 4 hodin, během nichž nebylo stisknuto tlačítko na dálkovém ovladači televizoru.
Chcete-li časovač deaktivovat, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko OK. Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení >
Časovač vypnutí a přesuňte posuvník na hodnotu 0.
Systém domácího kina (HTS)
Připojení
Systém domácího kina (HTS) připojte k televizoru pomocí kabelu HDMI. Můžete připojit zařízení Philips Soundbar nebo systém HTS s vestavěným přehrávačem disků.
Případně můžete použít kabel SCART, pokud zařízení není vybaveno konektorem HDMI.
HDMI ARC
Je-li váš systém domácího kina vybaven konektorem HDMI ARC, můžete pro připojení použít libovolný konektor HDMI na televizoru. Všechny konektory HDMI na televizoru mohou poskytnout signál zpětného zvukového kanálu (ARC neboli Audio Return Channel). Jakmile však systém domácího kina připojíte, televizor může odesílat signál ARC pouze do tohoto konektoru HDMI. Použijete-li připojení HDMI ARC, není třeba připojovat další zvukový kabel. Připojení HDMI ARC oba signály kombinuje.
Jestliže systém domácího kina není vybaven konektorem HDMI ARC, přidejte optický audio kabel pro odesílání zvuku k televiznímu obrazu do sys tému domácího kina.
Synchronizace zvuku s obrazem (synchr.)
Pokud zvuk neodpovídá obrazu na obrazovce, můžete u většiny systémů domácího kina s DVD nastavit zpoždění, aby si zvuk a obraz odpovídaly. Nesoulad je patrný ve scénách s mluvícími lidmi, pokud dokončí větu dřív, než přestanou hýbat rty (nebo opačně). V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Synchronizace zvuku s obrazem, kde získáte další informace.
Nastavení výstupu zvuku
Zpoždění audio výstupu
Je-li k televizoru připojen systém domácího kina (HTS), obraz na televizoru a zvuk z domácího kina by měly být synchronizovány. Nesoulad je patrný ve scénách s mluvícími lidmi, pokud dokončí větu dřív, než přestanou hýbat rty.
Automatická synchronizace zvuku s obrazem
U nejnovějších systémů domácího kina Philips se zvuk s obrazem synchronizují automaticky a jsou vždy v pořádku.
Prodleva synchronizace zvuku
U některých systémů domácího kina může být třeba upravit zpoždění audio výstupu, aby došlo k synchronizaci zvuku a obrazu. Zvyšujte hodnotu zpoždění v systému domácího kina, dokud si obraz a zvuk nebudou odpovídat. Může nutné nastavit hodnotu zpoždění 180 ms. Přečtěte si uživatelskou příručku systému domácího kina. Je-li nastavena hodnota zpoždění v sys tému domácího kina, je třeba vypnout Zpoždění audio výstupu v televizoru.
Postup vypnutí zpoždění audio výstupu . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. 2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Zvuk > Více možností > Zpoždění audio výstupu.
3 – Vyberte možnost Vypnuto a stiskněte tlačítko OK. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně)
ukončete nabídku.
Instalace / Připojení zařízení 13
Synchronizace audio výstupu
Pokud nelze nastavit zpoždění v systému domácího kina, můžete nastavit synchronizaci zvuku v televizoru. Je možné nastavit zpoždění, která vyrovnává čas, jenž systém domácího kina potřebuje ke zpracování zvuku k obrazu na televizoru. Hodnotu lze nastavit v krocích po 5 ms. Maximální nastavení je
-60 ms. Možnost Zpoždění audio výstupu by měla být zapnuta.
Postup synchronizace zvuku v televizoru . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. 2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Zvuk > Více možností > Synchronizace audio výstupu. 3 – Pomocí posuvníku nastavte zpoždění zvuku a stiskněte tlačítko OK. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně) ukončete nabídku.
Formát výstupu zvuku
Máte-li systém domácího kina (HTS neboli Home Theatre System) vybavený funkcemi pro zpracování vícekanálového zvuku, jako je například Dolby Digital, DTS® nebo podobné systémy, nastavte možnost Formát výstupu zvuku na možnost Vícekanálový. Je-li nastavena hodnota Vícekanálový, televizor může odesílat komprimovaný signál vícekanálového zvuku z televizního kanálu nebo připojeného přehrávače do systému domácího kina. Máte-li systém domácího kina bez funkce zpracování vícekanálového zvuku, vyberte možnost Stereo.
Postup nastavení Formátu výstupu zvuku . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. 2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Zvuk > Více možností > Formát výstupu zvuku.
3 – Vyberte možnost Vícekanálový nebo Stereo. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně)
ukončete nabídku.
Vyrovnání výstupu zvuku
Nastavení Vyrovnání výstupu zvuku slouží k nastavení úrovně hlasitosti televizoru a systému domácího kina, když mezi nimi přepínáte. Rozdíly v hlasitosti mohou být způsobeny rozdíly ve zpracování zvuku.
Postup vyrovnání rozdílu hlasitosti . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte tlačítko OK. 2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Zvuk > Více možností > Vyrovnání výstupu zvuku. 3 - Pokud je rozdíl v hlasitosti značný, vyberte možnost Více. Pokud je rozdíl v hlasitosti malý, vyberte možnost Méně. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně) ukončete nabídku.
Vyrovnání výstupu zvuku ovlivňuje zvukové signály z konektorů Audio Out – optický a HDMI-ARC.
Přehrávač Blu-ray disků
Přehrávač Blu-ray disků připojte k televizoru pomocí kabelu HDMI.
Pokud je přehrávač Blu-ray disků vybaven rozhraním EasyLink HDMI CEC, můžete jej ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku EasyLink HDMI CEC, kde získáte další informace.
DVD přehrávač
DVD přehrávač připojte k televizoru pomocí kabelu HDMI. Případně můžete použít kabel SCART, pokud zařízení není vybaveno konektorem HDMI.
Je-li DVD přehrávač připojen pomocí kabelu HDMI a je vybaven rozhraním Eas yLink HDMI CEC, můžete jej ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku EasyLink HDMI CEC, kde získáte další informace.
Zvěřina
Herní konzoli připojte ke konektoru na boční nebo na zadní straně televizoru. Můžete použít konektor HDMI, YPbPr nebo SCART. Je-li vaše herní konzole vybavena pouze výstupem Video (CVBS) a Audio L/R, použijte pro připojení ke konektoru SCART adaptér Video Audio L/R na SCART.
14 Instalace / Připojení zařízení
Nejlepší kvality dosáhnete, pokud herní konzoli připojíte pomocí kabelu HDMI ke konektoru na boční straně televizoru. Je-li herní konzole připojena pomocí kabelu HDMI a je vybavena rozhraním EasyLink HDMI CEC, můžete ji ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru.
Případně můžete pro připojení herní konzole k televizoru použít adaptér SCART (není součástí dodávky).
Pevný disk USB
Co je potřeba
Pokud připojíte pevný disk USB, můžete pozastavit nebo nahrávat televizní vysílání. Televizní vysílání musí být digitální (vysílání DVB nebo podobně).
Pozastavení
Abyste mohli vysílání pozastavit, musíte používat pevný disk kompatibilní s rozhraním USB 2.0 s minimální kapacitou 32 GB.
Nahrávání
Chcete-li pozastavit nebo nahrávat vysílání, je nutný pevný disk disponující alespoň 250 GB volného místa.
televizní průvodce
Než se rozhodnete zakoupit pevný disk USB pro nahrávání, můžete si prověřit, zda lze ve vaší zemi nahrávat digitální televizní kanály. Stiskněte tlačítko GUID E na dálkovém ovladači. Je-li na stránce TV průvodce k dispozici tlačítko Nahrávání, můžete nahrávat pořady z digitálních televizních kanálů.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Pevný disk USB, instalace, kde jsou uvedeny pokyny k instalaci pevného disku USB v tomto televizoru.
Instalace
Před pozastavením nebo nahráváním vysílání musíte připojit a naformátovat pevný disk USB. Pokud chcete nahrávat vysílání s daty TV průvodce z internetu, mus íte mít v televizoru před instalací pevného disku USB nainstalováno připojení k internetu.
1 – Připojte pevný disk USB k jednomu ze dvou portů USB na boční straně televizoru. Během formátování do druhého portu USB nepřipojujte žádné jiné zařízení USB.
2 – Zapněte pevný disk USB a televizor. 3 – Když je televizor naladěn na digitální televizní kanál,
stiskněte tlačítko p (Pozastavit). Pokus o pozastavení spustí formátování. Formátováním budou z připojeného pevného disku USB odebrány všechny soubory. Postupujte podle instrukcí na obrazovce. Během formátování pevný disk USB neodpojujte. Když je pevný disk USB naformátován, nechte jej trvale připojený.
Varování
Pevný disk USB je zformátován výhradně pro tento televizor. Uložené nahrávky nelze použít na jiném televizoru nebo na počítači. Nahrávané soubory na pevném disku USB nekopírujte a neměňte žádnou počítačovou aplikací. Můžete je tak poškodit. Pokud naformátujete jiný pevný disk USB, bude obsah na něm ztracen. Pevný disk USB nainstalovaný v televizoru musíte před použitím s počítačem znovu naformátovat.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Pozastavení televize nebo Nahrávání, kde naleznete informace o pozastavení nebo nahrávání televizních kanálů.
USB klávesnice nebo myš
USB klávesnice
Připojte USB klávesnici (typu USB-HID) pro zadávání textu v televizoru.
Instalace / Připojení zařízení 15
Můžete připojit klávesnici a myš k televizoru. Pro připojení použijte konektor USB na boku televizoru.
Instalace klávesnice
Chcete-li nainstalovat klávesnici USB, zapněte televizor a připojte klávesnici USB k jednomu z konektorů USB na straně televizoru. Když televizor poprvé rozpozná klávesnici, můžete vybrat své rozvržení klávesnice a svou volbu vyzkoušet. Pokud jako první vyberete azbuku nebo řeckou klávesnici, můžete vybrat sekundární rozložení klávesnice s latinkou. Chcete-li rozložení klávesnice změnit později, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte OK. Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení > USB
myš a klávesnice > Nastavení klávesnice a stiskněte tlačítko OK.
Tlačítko pro přejmenování kanálů
– Enter  = OK – Zpět z = odstranění znaku před kurzorem – Kurzorové klávesy = procházení textovým polem – Chcete-li přepnout mezi rozložením klávesnice v případě, že je nastaveno sekundární rozložení, stiskněte současně klávesy
Alt + Shift.
Klávesy pro aplikace Smart TV a internetové stránky
Tab a Shift Tab = Další a PředchozíHome = přechod na začátek stránkyEnd = přechod na konec stránky – Page Up = přechod o jednu stránku nahoru – Page Down = přechod o jednu stránku dolů
- + = zvětšení o jeden krok
- - = zmenšení o jeden krok
- * = přizpůsobení šířky
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam, vyhledejte položku USB myš a připojte USB myš.
USB myš
Připojení
Pro procházení stránek na internetu je možné připojit USB myš (typu USB-HID). Na stránkách je tak snadnější vybírat a klikat na odkazy.
Připojení myši
Zapněte televizor a připojte USB myš k jednomu z konektorů USB na straně televizoru. USB myš můžete připojit také k připojené USB klávesnici.
Kliknutí myší
Kliknutí levým tlačítkem = OKKliknutí pravým tlačítkem = Zpět b Rolovací kolečko můžete používat k posouvání stránek nahoru a dolů.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam, vyhledejte položku USB klávesnice a připojte USB klávesnici.
Rychlost
Můžete nastavit rychlost myši, tedy rychlost pohybu ukazatele myši po obrazovce.
Postup nastavení rychlosti . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte OK.
2 – Vyberte možnost Nastavení TV a stiskněte tlačítko OK. 3 – Vyberte možnost Obecná nastavení > Rychlost ukazatele a myši a stiskněte tlačítko OK. 4 – Stisknutím šipky u (nahoru) nebo v (dolů) zvyšte nebo
snižte rychlost. 5 – Stiskněte šipku x (doprava) a vyzkoušejte nastavenou rychlost. 6 – Stisknutím šipky w (doleva) se vraťte k nastavení. Můžete nastavení upravit znovu.
7 – Stisknutím tlačítka OK uložte a ukončete nastavení. 8 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně)
ukončete nabídku.
Jednotka Flash USB
Můžete zobrazit fotografie nebo přehrávat hudbu z připojené jednotky USB Flash.
Při zapnutém televizoru připojte jednotku USB Flash ke konektoru rozhraní USB na levé straně televizoru.
16 Instalace / Připojení zařízení
Televizor jednotku USB Flash rozpozná a otevře seznam s jejím obsahem. Pokud se seznam obsahu nezobrazí automaticky, stiskněte tlačítko c SOURCE, vyberte možnost USB a stiskněte tlačítko OK.
Chcete-li přestat sledovat obsah jednotky USB Flash, stiskněte tlačítko t TV nebo vyberte jinou činnost. Chcete-li jednotku USB Flash odpojit, můžete ji kdykoli vysunout.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Videa, fotografie a hudba, pokud chcete sledovat nebo poslouchat obsah z jednotky USB Flash.
Fotoaparát
Chcete-li zobrazit fotografie uložené v digitálním fotoaparátu, můžete fotoaparát připojit přímo k televizoru.
Pro připojení použijte konektor USB na levé straně televizoru. Po vytvoření připojení zapněte fotoaparát.
Pokud se seznam obsahu nezobrazí automaticky, stiskněte tlačítko c SOURCE, vyberte možnost USB a stiskněte tlačítko OK. Pravděpodobně bude třeba nastavit fotoaparát pro přenos obsahu pom ocí protokolu PTP (Obraz Trans fer Protocol). Přečtěte si uživatelskou příručku digitálního fotoaparátu.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Videa, fotografie a hudba, kde získáte další informace o zobrazení fotografií.
Videokamera
Videokameru lze připojit na boční nebo zadní straně televizoru. Můžete použít konektor HDMI, YPbPr nebo SCART. Má-li videokamera pouze výstup Video (CVBS) a Audio L/R, použijte adaptér Video Audio L/R na SCART pro připojení ke konektoru SCA RT.
Nejlepší kvality dosáhnete, pokud videokameru připojíte pomocí kabelu HDMI ke konektoru na boční straně televizoru.
Nebo videokameru připojte k televizoru pomocí adaptéru SCART.
Počítač
K televizoru můžete připojit počítač a používat televizor jako počítačový monitor.
Pomocí konektoru HDMI
Počítač připojte k televizoru pomocí kabelu HDMI.
Instalace / Připojení zařízení 17
Pomocí adaptéru DVI na HDMI
Případně můžete použít adaptér DVI na HDMI a připojit počítač ke konektoru HD MI a audio kabel L/R připojit ke vstupu
AUDIO IN – L/R na zadní straně televizoru.
Ideální nastavení monitoru
Je-li váš počítač přidán jako typ zařízení Počítač v nabídce Zdroj (seznam připojení), televizor automaticky přejde na ideální nastavení pro Počítač.
Pokud používáte počítač ke sledování filmů nebo k hraní her, pravděpodobně budete chtít nastavit televizor zpět na hodnoty ideální pro sledování televize nebo hraní.
Ideální nastavení televizoru ručně . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte OK.
2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Obraz > Hra nebo počítač a stiskněte tlačítko OK. 3 – Vyberte možnost Hra (pro hraní) nebo vyberte možnost Vypnuto (pro sledování filmu) a stiskněte tlačítko OK. 4 – Stiskněte tlačítko b (v případě potřeby opakovaně)
a ukončete nabídku. Nezapomeňte po skončení hraní hry vrátit nastavení Hra nebo počítač zpět na hodnotu Počítač.
Formát obrazu – Nepřepočítaný
Kromě automatických nastavení můžete Formát obrazu nastavit také na hodnotu Nepřepočítaný. Jedná se odborný režim zobrazení pixelu za pixel (mohou se zobrazit černé pruhy). 1 – Stiskněte tlačítko o OPTIONS a na liště nabídek vyberte možnost o Možnosti. 2 – Vyberte možnost Formát obrazu > Nepřepočítaný a stis kněte tlačítko OK.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Rozlišení displeje, kde naleznete přehled podporovaných rozlišení počítače.
Sluchátka
Můžete připojit sluchátka ke konektoru H na boku televizoru. Jedná se minikonektor 3,5 mm. Hlasitost sluchátek lze nastavit samostatně.
Postup nastavení rychlosti . . . 1 – Stiskněte tlačítko o OPTIONS a na liště nabídek vyberte možnost j Obraz a zvuk.
2 – Stisknutím tlačítka v (dolů), vyberte možnost Hlasitost sluchátek a stiskněte tlačítko OK. 3 – Stisknutím tlačítka u (nahoru) nebo v (dolů) upravte
hlasitost. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně) ukončete nabídku.

Nabídka Nastavení

Rychlé nastavení obrazu
Funkce Rychlé nastavení obrazu umožňuje v několika snadných krocích nastavit základní předvolby obrazu. Provedená nastavení se uloží pod položkou Styl obrazu – Osobní. Pokud dojde ke změně nastavení obrazu, můžete se vrátit ke svým předvolbám obrazu. Máte možnost nastavit předvolbu obrazu samostatně pro každou činnost televizoru nebo připojeného zařízení.
Pokud se chcete vrátit ke své předvolbě obrazu během sledování televizního kanálu, stiskněte tlačítko o OPTIONS, na liště nabídek vyberte možnost j Obraz a zvuk, vyberte možnost Styl obrazu a vyberte položku Osobní.
Postup Rychlého nastavení obrazu . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte činnost nebo připojené zařízení (nebo jeho připojení) a stiskněte tlačítko OK.
2 – Znovu stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stiskněte tlačítko OK. 3 – Vyberte možnost Rychlé nastavení obrazu a stiskněte
tlačítko OK. Projděte všechny kroky a dokončete postup. Činnost nebo připojené zařízení je nyní spojeno s vašimi
předvolbami.
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Styl obrazu, kde získáte další informace.
Nastavení TV
V nabídce Nastavení TV můžete nastavit všechny možnosti pro Obraz, 3D, Zvuk a funkci Ambilight. Položka nabídky označená
jako Obecná nastavení obsahuje sadu nastavení, jako je například Jazyk nabídky, Automatické vypnutí, Časovač vypnutí, Univerzální přístup a další. V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si požadované téma nebo nas tavení.
18 Instalace / Nabídka Nastavení
Hledat kanály
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkami Kanál, aktualizace nebo Kanály, opětovná instalace.
Nastavení kanálu
Jazyky
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkami Jazyk zvuku nebo
Titulky.
Univerzální přístup
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si pod položkou Univerzální přístup další informace o nas tavení tele vizoru pro s luchově a zrakově postižené.
Nastavení předvoleb
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkami Automatická aktualizace kanálů nebo Zpráva o aktualizaci kanálů. Vyhledejte si také položku Ruční instalace, kde jsou uvedeny informace o analogových kanálech nebo o přepnutí DVB na připojení antény.
Dětský zámek
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Dětský zámek, kde získáte další informace.
Hledat satelit
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Satelit, instalace, kde získáte další informace.
Nastavení satelitu
Jazyky
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkami Jazyk zvuku nebo
Titulky.
Nastavení předvoleb
V nabídce Nápověda stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkou Satelit, automatická aktualizace kanálů nebo Satelit, zpráva o aktualizaci kanálů nebo Satelit, možnosti automatických aktualizací.
Dětský zámek
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Satelit, zámek kanálu, kde získáte další informace.
Připojení k síti
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku ť, bezdrátová nebo ť, kabelová, kde získáte další informace.
Nastavení sítě
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku ť, nastavení, kde získáte další informace.
Aktualizace softwaru
V nabídce Nápověda, stiskněte tlačítko * Seznam a vyhledejte si další informace pod položkou Software,
aktualizace z internetu nebo Software, aktualizace pomocí USB.
Nastavení softwaru
V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Software, aktuální verze, kde získáte další informace.
Sledovat ukázky
Možnost Sledovat ukázky v nabídce Nastavení umožňuje prohlédnout si některá ukázková videa týkající se funkcí kvality obrazu televizoru.
Active control
Televizor sleduje kvalitu příchozího obrazu, úroveň pohybu v obrazu, jasnější nebo tmavší scény a světelné podmínky v místnosti. Televizor s využitím těchto hodnot upravuje obraz pro dosažení nejlepšího výkonu.

Bezpečnost a péče

Bezpečnost
Čti m ě
Před použitím televizoru si pečlivě přečtěte všechny bezpečnostní pokyny. Je-li škoda způsobena nedodržováním pokynů, záruka se stává neplatnou.
Instalace / Bezpečnost a péče 19
Nebezpečí požáru nebo úrazu elektrickým proudem!
Televizor nikdy nevystavujte působení deště nebo vody. Do
blízkosti televizoru nikdy neumisťujte nádoby s tekutinami, například vázy. Pokud se tekutiny rozlijí na televizor nebo do něj, ihned jej odpojte od síťové zásuvky. Před použitím požádejte s tředisko péče o zákazníky společnosti Philips o kontrolu televizoru.
Televizor, dálkový ovladač ani baterie nikdy nevystavujte nadměrnému teplu. Neumis ťujte je do blízkosti hořících svíček, otevřeného ohně či jiných tepelných zdrojů, a to včetně přímého slunečního světla.
Nikdy nevkládejte žádné předměty do ventilačních otvorů nebo jiných otvorů na televizoru.
Nikdy nepokládejte těžké předměty na napájecí kabel.
Při zapojování do zástrček nepoužívejte sílu. Uvolně
zástrčky mohou způsobit jiskření nebo požár. Zajistěte, aby při otáčení televizní obrazovky nedocházelo k napínání napájecího kabelu.
Chcete-li televizor odpojit od síťového napájení, je nutné vytáhnout zástrčku televizoru. Při odpojování napájení vždy tahejte za zástrčku, nikdy ne za kabel. Zajistě te, aby zástrčka, napájecí kabel i zásuvka byly stále zcela přístupné.
Nebezpečí zranění nebo poškození televizoru!
Ke zvedání a přenášení televizoru s hmotností převyšující
25 kg jsou třeba dvě osoby.
Pokud chcete televizor umístit na stojan, použijte pouze dodaný stojan. Stojan pevně připevněte k televizoru. Televizor umístěte na hladký rovný povrch, který udrží hmotnost televizoru a stojanu.
Při připevňování na zeď zkontrolujte, zda držák bezpečně udrží hmotnost televizoru. Společnost TP Vision Netherlands B.V. nenese žádnou odpovědnost za nesprávné připevnění na zeď, které se stane příčinou nehody, zranění nebo škod.
Části tohoto výrobku jsou vyrobeny ze skla. Při manipulaci postupujte opatrně, aby nedošlo ke zranění nebo škodám.
Nebezpečí poškození televizoru!
Před připojením televizoru k síťové zás uvce se ujis těte, že napájecí napětí odpovídá hodnotě vytištěné na zadní straně televizoru. Jestliže je napětí odlišné, nikdy televizor nepřipojujte k síťové zásuvce .
Nebezpečí poranění dětí!
Postupujte podle těchto opatření, abyste zabránili převrhnutí televizoru a případnému následnému poranění dětí:
Televizor nikdy neumisťujte na povrch pokrytý látkou nebo jiným materiálem, který lze stáhnout.
Ujistěte se, že ž ádná část televizoru nepřesahuje přes okraj montážního povrchu.
Televizor nikdy neumisťujte na vysoký nábytek, např. na knihovnu, bez ukotvení nábytku a televizoru ke zdi nebo vhodné opoře.
Poučte děti o nebezpečí hrozícím při pokusu vylézt na nábytek k televizoru.
Nebezpečí spolknutí baterií!
Dálkový ovladač může obsahovat knoflíkové baterie, který by malé děti mohly snadno spolknout. Dbejte, aby tyto baterie byly vždy mimo dosah dětí.
Nebezpečí přehřívání!
Televizor nikdy neinstalujte do uzavřeného prostoru. Po všech stranách televizoru ponechejte vždy volný prostor nejméně 10 cm (z důvodu zajištění proudění vzduchu). Zkontrolujte, zda ventilační otvory na televizoru nezakrývají závěsy nebo jiné předměty.
Bouřky
Před bouřkou odpojte televizor ze zás uvky a antény. Během bouřky se nedotýkejte žádné části televizoru, napájecího kabelu ani anténního kabelu.
Nebezpečí poškození sluchu!
Nepoužívejte sluchátka při vysoké hlasitosti po delší dobu.
Nízké teploty
Při převozu televizoru při teplotě nižší než 5 °C jej před připojením k síťové zásuvce rozbalte a počkejte, dokud nedosáhne pokojové teploty.
Bouřky
Před bouřkou odpojte televizor ze zás uvky a antény. Během bouřky se nedotýkejte žádné části televizoru, napájecího kabelu ani anténního kabelu.
Nebezpečí poškození sluchu!
Nepoužívejte sluchátka při vysoké hlasitosti po delší dobu.
Nízké teploty
Při převozu televizoru při teplotě nižší než 5 °C jej před připojením k síťové zásuvce rozbalte a počkejte, dokud nedosáhne pokojové teploty.
če o obrazovku
Nikdy se obrazovky nedotýkejte a dbejte, abyste ji
nepromáčkli, neodřeli či do ní nenarazili žádným předmětem.
Před čištěním odpojte televizor od elektrické sítě.
Televizor a rám očistěte měkkým vlhkým hadříkem a jemně
je otřete. Dejte pozor, abyste se nedotkli diod LED Ambilight za zadní straně televizoru. Při čištění televizoru nepoužívejte látky, jako je alkohol, chemikálie nebo čisticí prostředky pro domácnost.
Abyste zabránili deformacím a vyblednutí barev, otřete kapky vody co nejdříve.
Vyhýbejte se pokud možno statickým obrazům. Statické obrazy js ou obrazy, které zůstávají na obrazovce delší dobu. Mezi statické obrazy patří nabídky na obrazovce, černé pruhy, zobrazení času apod. Musíte-li s tatické obrazy používat, snižte kontrast a jas obrazovky, abyste ji chránili před poškozením.
20 Instalace / Bezpečnost a péče
Teplota a vlhkost
Jen zřídka může vlivem působení teploty a vlhkosti dojít k nepatrné kondenzaci uvnitř skleněné přední části televizoru (u některých modelů). Abys te tomu zabránili, nevys tavujte televizor přímému slunečnímu záření, horku nebo extrémní vlhkosti. Jestliže dojde ke kondenzaci, sama zmizí po spuštění televizoru na několik hodin. Vlhkost způsobená kondenzací nenaruší příjem televizoru ani nezpůsobí žádnou poruchu.
Instalace / Bezpečnost a péče 21
3

Televize

Zapnutí

Zapnutí a vypnutí
Než televizor zapnete, zkontrolujte na jeho zadní straně, zda je připojen do sítě. Je-li červená kontrolka zhasnutá, stiskněte malé tlačítko A vpravo na zadní straně televizoru a přepněte televizor do pohotovostního režimu (červená kontrolka se rozsvítí).
Když je televizor v pohotovostním režimu, zapněte jej stisknutím tlačítka A na dálkovém ovladači. Televizor můžete zapnout také pomocí tlačítek CH+, CH– a h.
Rychlý start
Chcete-li televizor zapnout rychleji než obvykle, můžete televizor nastavit do režimu Rychlý start. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Rychlý start, kde získáte další informace.
Přepnutí do pohotovostního režimu
Chcete-li televizor přepnout do pohotovostního režimu, stiskněte tlačítko A na dálkovém ovladači.
Vypnutí
Chcete-li televizor vypnout, stiskněte malé tlačítko A vpravo na zadní straně televizoru. Červená kontrolka nesvítí. Televizor je stále připojen k síti, ale spotřebovává pouze minimum energie. Chcete-li televizor vypnout úplně, odpojte síťovou zástrčku. Při odpojování zástrčky vždy tahejte za zástrčku, nikdy ne za kabel. Zajistěte, aby zástrčka, napájecí kabel i zásuvka byla neustále zcela přístupná.
Rychlý start
Funkce Rychlý start umožňuje spustit televizor rychleji než obvykle. Je-li funkce Rychlý start aktivována, po zapnutí televizoru z pohotovostního režimu se obraz objeví již za několik sekund.
Televizor si dokáže zapamatovat vaše denní zvyky při sledování televize. Nějakou dobu předtím, než obvykle zapínáte televizor, se funkce Rychlý start automaticky aktivuje a umožní vám televizor rychle zapnout. Případně můžete vybrat až tři pevné časové rámce, během nichž bude televizor připraven k rychlému zapnutí.
Když televizor přepnete zpět do pohotovostního režimu, funkce Rychlý start zůstane aktivní, dokud neskončí nastavený časový rámec.
Aktivovat
Chcete-li nastavit aktivaci funkce Rychlý start, stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stisknutím OK otevřete nabídku Nastavení. Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení > Rychlý start > Aktivace. Můžete vybrat možnost Automatická nebo Ruční.
Automatická Výběrem možnosti Automatická nastavíte automatickou aktivaci funkce Rychlý start. Televizor si zapamatuje vaše zvyky při sledování a během těchto časových rámců aktivuje funkci Rychlý start. Možnost Automatické umožňuje televizoru nastavit až čtyři časové rámce během jedné hodiny.
Ruč Výběrem možnosti Ruč aktivujete funkci Rychlý start během tří pevných časových rámců v průběhu dne. Můžete například nastavit jeden časový rámec ráno, jeden v poledne a jeden večer. Časový interval pro jednotlivé časové rámce můžete nastavit sami. Je-li funkce Rychlý start nastavena na hodnotu Ruční, můžete rovněž vybrat možnost Zpoždění pohotovostního režimu. Funkce Zpoždění pohotovostního režimu umožňuje nastavit televizor tak, aby funkce Rychlý start zůstala aktivní ještě nějakou dobu poté, co televizor přepnete do pohotovostního režimu. Zpoždění lze nastavit až v délce 1 hodiny, v krocích po 15 minutách.
Specifické vlastnosti
Aby bylo možné aktivovat funkci Rychlý start, musejí správně fungovat hodiny te levizoru. Aktivace funkce Rychlý start nemůže trvat déle, než čtyřhodinový časový rámec. Funkce Rychlý start zvyšuje spotřebu energie během pohotovostního režimu.
22 Televize / Dálkový ovladač
Přehled tlačítek
Horní
1 – A Pohotovostní režim
Slouží k zapnutí televizoru nebo pro návrat do pohotovostního režimu.
2 – tlačítka pro přehrávání a nahrávání
• Přehrávání x, pro přehrávání
• Pozastavení p, pro pozastavení přehrávání
• Zastavení q, pro zastavení přehrávání
• Posun vzad !, pro posun vzad
• Posun vpřed , pro rychlý posun vpřed
• Nahrávání r, pro nahrávání
3 – GUIDE
Otevře nebo zavře TV průvodce.
4 – c SOURCE
Otevře nebo zavře seznam připojení.
5 – 3D
Otevře nebo zavře nabídku 3D.
6 – AMBILIGHT
Zapne nebo vypne funkci Ambilight a zapíná funkci Ambilight v pohotovostním režimu.
7 – f FORMAT
Otevře nebo zavře nabídku Formát.
8 – TV
Přepne zpět na sledování kanálů.
Střed
1 – h Domů
Otevře nebo zavře výchozí nabídku.
2 – L LIST
Otevře nebo zavře seznam kanálů nebo seznam fotografií, hudby či videí.
3 – / EXIT
Slouží k ukončení interaktivní televizní aplikace, například Hbb TV.
4 – b Zpět
Slouží k přechodu zpět na předchozí kanál. Umožňuje také ukončit nabídku bez provedení změn nastavení. Slouží i k přechodu zpět na předchozí internetovou stránku služby Smart TV.
5 – SMART TV
Otevře úvodní stránku služby Smart TV.
6 – i INFO
Otevře nebo zavře informace.
7 – tlačítko OK
Stisknutím potvrdíte výběr.
8 – Kurzorové klávesy
Slouží k procházení nahoru, dolů, vlevo nebo vpravo.
8 – o OPTIONS
Slouží k otevření nebo zavření nabídky možností.
Spodní část
1 – CH-, Kanál – / Předchozí stránka
Slouží k přepnutí na předchozí kanál v seznamu kanálů, na předchozí stránku v teletextu nebo na předchozí kapitolu na disku. 2 – CH+, Kanál + / Další stránka Slouží k přepnutí na další kanál v seznamu kanálů, na další stránku v teletextu nebo na další kapitolu na disku. 3 – Hlasitost – a + Slouží k úpravě úrovně hlasitosti.
4 – **** Barevná tlačítka
Přímý výběr možností. Modré tlačítko * poskytuje informace o vybrané položce a přímé propojení na Nápovědu. 5 – číselná tlačítka a textová klávesnice Slouží k přímému výběru televizního kanálu nebo k zadávání textu.
6 – SUBTITLE
Slouží k zapnutí nebo vypnutí titulků během ztlumení.
7 – TEXT
Slouží k otevření nebo zavření funkce teletextu. 8 – m, ztlumení Slouží k vypnutí nebo obnovení zvuku.
Klávesnice
Přehled
Qwerty a Azerty
Přehled klávesnice Qwerty/Azerty.*
Televize / Dálkový ovladač 23
1 – klávesa Fn – slouží k psaní čísel nebo interpunkčních znamének.
2 – ( klávesa Shift – slouží k psaní velkých písmen. 3 - y mezerník 4 – šipky umožňující navigaci. 5 – klávesa Enter – slouží k potvrzení zadaného textu. 6 – klávesa Backspace – umožňuje odstranit znak nacházející
se před textovým kurzorem. 7 – speciální znak Ω – slouží k otevření klávesnice na obrazovce a k výběru pís men s diakritickými znaménky nebo symbolů.
8 – písmeno klávesnice Azerty – písmena dostupná v případě, že je rozvržení klávesnice v nabídce Nastavení nastaveno na
možnost Azerty.
* Dálkový ovladač nabízí klávesnici Qwerty/Azerty nebo Qwerty/Azbuka (podle regionu).
Qwerty a Azbuka
Přehled klávesnice Qwerty/Azbuka.*
1 – klávesa Fn – slouží k psaní čísel nebo interpunkčních znamének.
2 – ( klávesa Shift – slouží k psaní velkých písmen. 3 - y mezerník 4 – šipky umožňující navigaci. 5 – klávesa Enter – slouží k potvrzení zadaného textu. 6 – klávesa Backspace – umožňuje odstranit znak nacházející
se před textovým kurzorem. 7 – speciální znak Ω – slouží k otevření klávesnice na obrazovce a k výběru pís men s diakritickými znaménky nebo symbolů. 8 – î přepínač klávesnice Azbuka – umožňuje přepnout na klávesnici Azbuka nebo zpět na klávesnici Qwerty. 9 – písmeno azbuky – písmena dostupná v případě, že je klávesnice přepnuta na možnost Azbuka.
* Dálkový ovladač nabízí klávesnici Qwerty/Azerty nebo Qwerty/Azbuka (podle regionu).
Psaný text
Klávesnice na zadní s traně dálkového ovladače umožňuje psát text do jakéhokoli textového pole na obrazovce. Klávesy se aktivují otočením klávesnice směrem nahoru. Dálkovým ovladač držte oběma rukama a pište oběma palci.
Zadávání textu
Chcete-li zadat text do textového pole na obrazovce, vyberte textové pole a začněte psát. Text potvrďte stisknutím klávesy Enter.
Velká a malá písmena
Chcete-li napsat velké písmeno, těsně před napsáním písmene stiskněte klávesu ( (Shift). Chcete-li napsat několik velkých písmen za sebou, stiskněte a během psaní přidržte klávesu (. Chcete-li psát velkými písmeny, stisknutím klávesy ( na 2 sekundy přepněte klávesnici do režimu psaní velkými písmeny. Chcete-li režim psaní velkými písmeny vypnout, znovu stiskněte klávesu (. Pokud během 20 sekund není stisknuta žádná klávesa, režim psaní velkými písmeny se automaticky vypne. Režim psaní velkými písmeny vypnete také v případě stisknutí jiné klávesy pro změnu režimu, jako je například Fn nebo Ω.
Čísla a interpunkční znaménka
Chcete-li napsat číslo nebo interpunkční znaménko, těsně před napsáním požadovaného čísla nebo interpunkčního znaménka stiskněte klávesu Fn. Režim Fn lze zapnout nebo vypnout stejným způsobem jako režim psaní velkými písmeny.
Internet Klávesu Fn můžete použít k napsání výrazů www. nebo .com.
Písmena s diakritickými znaménky a symboly
Písmena s diakritickými znaménky a symboly nejsou na klávesnici dálkového ovladače k dispozici. Chcete-li takový znak napsat, můžete otevřít klávesnici na obrazovce.
Klávesnici na obrazovce otevřete stisknutím klávesy Ω. Na klávesnici na obrazovce můžete přejít na požadovaný znak. Rozvržení klávesnice lze přepínat pomocí barevných tlačítek. Stisknutím tlačítka OK zadáte znak. Klávesnice na obrazovce zmizí poté, co stisknete znak na klávesnici dálkového ovladače.
Případně můžete zadat speciální znaky pomocí klávesnice pro psaní zpráv SMS a textu na přední straně dálkového ovladače.
24 Televize / Dálkový ovladač
Klávesnice Qwerty, Azerty a Azbuka
Standardní rozvržení klávesnice dálkového ovladače je Qwerty.
Klávesnice Azerty
V závislosti na vašem regionu lze klávesnici dálkového ovladače nastavit na rozvržení Azerty. Znaky Azerty jsou zobrazeny na příslušných kláves ách vpravo nahoře. Postup nastavení rozvržení klávesnice na možnost Azerty, . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stisknutím tlačítka OK otevřete nabídku Nastavení.
2 – Vyberte možnost Nastavení TV > Obecná nastavení > Klávesnice dálkového ovladače. 3 – Vyberte možnost QWERTY nebo AZERTY.
Klávesnice Azbuka
V závislosti na vašem regionu lze klávesnici dálkového ovladače přepnout na znaky Azbuky. Znaky azbuky s e zobrazují na kláves ách vpravo nahoře. Chcete-li psát znaky azbuky, stiskněte tlačítko î na dálkovém ovladači. Opětovným stisknutím tlačítka î přepnete zpět na klávesnici Qwerty.
Ukazovátko
Informace o ukazateli
Namísto procházení obrazovky pomocí kurzorových kláves můžete použít ukazatel. Ukazatel (malý kroužek) lze přesouvat po televizní obrazovce pomocí pohybu dálkového ovladače. Je to stejné, jako když pohybujete kurzorem na obrazovce počítače prostřednictvím myši.
Pomocí ukazatele můžete procházet nabídkou Aplikací služby Smart TV* a internetovými stránkami na televizoru. Některé aplikace s lužby Smart TV nemusejí používání ukazatele podporovat. Pokud není ukazatel k dispozici, můžete k procházení obrazovky používat kurzorové klávesy. Rychlost ukazatele lze upravit. V případě, že ukazatel vůbec nechcete používat, můžete jej vypnout.
*Postupně budou k dispozici další aplikace služby Smart TV pro používání s ukazatelem.
Používání ukazatele
Když otevřete úvodní stránku služby Smart TV, ukazatel se zobrazuje uprostřed televizní obrazovky.
Položte palec na tlačítko OK – ale tlačítko netiskněte – a pomocí zápěstí pohněte dálkovým ovladačem (není třeba pohybovat celou paží). Můžete tlačítko OK pustit a ponechat ukazatel na místě. Můžete pohnout dálkovým ovladačem a znovu převzít ukazatel tím, že opět položíte palce na tlačítko OK.
Pokud stisknete tlačítko kurzorové klávesy za účelem navigace, ukazatel zmizí. Chcete-li ukazatel vyvolat, položte palec na tlačítko OK a krátce zatřeste dálkovým ovladačem.
Když ukazatelem najedete na odkaz . . .
1 – Uprostřed kroužku ukazatele se zobrazí tečka. 2 – Stisknutím tlačítka OK odkaz otevřete.
Když ukazatelem najedete na textové pole . . . Stisknutím tlačítka OK můžete zadat text.
Rychlost
Můžete upravit rychlost ukazatele, tedy rychlost, kterou se ukazatel pohybuje po obrazovce.
Postup nastavení rychlosti . . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte OK.
2 – Vyberte možnost Nastavení TV a stiskněte tlačítko OK. 3 – Vyberte možnost Obecná nastavení > Rychlost ukazatele a myši a stiskněte tlačítko OK. 4 – Stisknutím šipky u (nahoru) nebo v (dolů) zvyšte nebo
snižte rychlost. 5 – Stiskněte šipku x (doprava) a vyzkoušejte nastavenou rychlost. 6 – Stisknutím šipky w (doleva) se vraťte k nastavení. Můžete nastavení upravit znovu.
7 – Stisknutím tlačítka OK uložte a ukončete nastavení.
Vypnutí
Chcete-li procházet službu Smart TV a internetové stránky pouze pomocí kurzorových kláves, můžete ukazatel vypnout.
Postup vypnutí ukazatele. . . 1 – Stiskněte tlačítko h, vyberte možnost S Nastavení a stis kněte OK.
2 – Vyberte možnost Nastavení TV a stiskněte tlačítko OK. 3 – Vyberte možnost Obecná nastavení > Ukazatel dálkového ovladače a vyberte možnost Vypnuto. 4 – Stisknutím tlačítka b (v případě potřeby opakovaně)
ukončete nabídku.
Infračervený senzor
Dálkový ovladač televizoru využívá pro odesílání příkazů televizoru signály RF (rádiové frekvence). Při použití signálů RF není třeba mířit dálkovým ovladačem na televizor.
Televize / Dálkový ovladač 25
Televizor však může přijímat příkazy také z dálkového ovladače využívajícího k odesílání příkazů infračervené signály (IR neboli infrared). Pokud použ íváte tento typ dálkového ovladače, vždy dbejte na to, abyste dálkovým ovladačem mířili na infračervený snímač na přední části televizoru.
Párování
Tento dálkový ovladač televizoru využívá pro odesílání příkazů televizoru signály RF (rádiové frekvence). Na rozdíl od dálkových ovladačů využívajících infračervené signály umožňuje tento typ ovladače odesílat příkazy bez nutnosti mířit na televizor.
Protože není třeba dálkovým ovladačem mířit, je snadné používat klávesnici na zadní straně nebo odesílat příkazy z jiné místnosti (například ke změně hlasitosti nebo přepínání kanálů). Navíc vás televizor může upozornit, když je baterie dálkového ovladače téměř vybitá.
Párování dálkového ovladače
Aby mohl dálkový ovladač komunikovat s televizorem, měly by být televizor s dálkovým ovladačem vzájemně spárovány. Po provedení párování není možné používat dálkový ovladač k ovládání jiného televizoru. Po spuštění úvodní instalace televizoru vás televizor vyzval ke stisknutí tlačítka OK. Tím bylo provedeno párování. Když vypnete televizor, párování s e uloží. S tímto televizorem lze spárovat až 5 dálkových ovladačů.
Opětovné párování
S tímto televizorem můžete spárovat další dálkový ovladač. Způsob párování dálkového ovladače se liší u dálkového ovladače, který je již spárován s jiným televizorem, a u ovladače, který zatím spárován není.
• Dálkový ovladač je spárován s jiným televizorem
Chcete-li provést párování, podržte dálkový ovladač blízko loga Philips (asi 10 cm) a zároveň stiskněte červené * a modré
* tlačítko. V případě úspěšného spárování se zobrazí zpráva.
• Dálkový ovladač ještě není spárován
Chcete-li provést párování, podržte dálkový ovladač blízko loga Philips (asi 10 cm) a stiskněte tlačítko OK. V případě úspěšného spárování se zobrazí zpráva.
Pro použití v obchodech
Chcete-li provést spárování nového (dosud nespárovaného) televizoru s dálkovým ovladačem, který je již spárován s jiným televizorem, podržte dálkový ovladač blízko loga Philips (asi 10 cm) a zároveň stiskněte červené * a modré * tlačítko. V případě úspěšného spárování se zobrazí zpráva.
Baterie
Televizor vás upozorní, když je baterie dálkového ovladače téměř vybitá.
Chcete-li vyměnit baterie, otevřete přihrádku na baterie na straně s klávesnicí dálkového ovladače.
1 – Pomocí párátka nebo jiného tupého předmětu stiskněte malé čtvercové uvolňovací tlačítko a otevřete kryt.
2 – Stisknutím malé páčky vedle modré spony uvolněte sponu. 2 – Vyměňte staré baterie za dvě 1,5V alkalické baterie typu
AAA-LR03. Dbejte na to, aby byly póly + a – baterie zarovnány správně.
4 – Zatlačte modrou sponu dolů, dokud nezaklapne na místo. 5 – Nasaďte kryt přihrádky na baterie zpět a stiskněte jej,
dokud nezaklapne na místo.
Přibližně na 15 sekund skloňte dálkový ovladač dolů, aby došlo ke kalibraci ukazatele.
Pokud dálkový ovladač delší dobu nepoužíváte, vyjměte baterie. Baterie zlikvidujte podle směrnic týkajících se ukončení jejich životnosti. V nabídce Nápověda stiskněte možnost * Seznam a vyhledejte položku Konec používání, kde získáte další informace.
Čiště
Dálkový ovladač je opatřen povrchovou vrstvou odolnou vůči poškrábání.
Dálkový ovladač čistěte měkkým navlhčeným hadříkem. K čištění dálkového ovladače nepoužívejte alkohol, chemické látky ani čisticí prostředky pro domácnost.

Televizní kanály

Sledování televizních kanálů
Přepínání kanálů
Chcete-li sledovat TV kanály, stiskněte tlačítko t TV. Televizor se naladí na naposledy sledovaný TV kanál.
Případně můžete stisknutím tlačítka h otevřít nabídku Domů, vybrat možnost Sledovat TV a poté stisknout OK.
26 Televize / Televizní kanály
Loading...
+ 59 hidden pages