Nokia C5-00 User Manual

„Nokia C5–00“ vartotojo vadovas
3.0. leidimas
2Turinys

Turinys

Sauga 5
Apie jūsų prietaisą 5 Raštinės programos 6 Tinklo paslaugos 6
Paruošimas 7
Naudojimo pagrindai 15
Teksto rašymas 15 Meniu 16 Ekrano indikatoriai 16 Spartieji klavišai 18 Beryšė aplinka 18 Prieigos kodai 19 Sąrankos parametrai 19 Parametrų vediklis 20 Nuotolinis užrakinimas 20
Nustatykite savo prietaiso stilių 21
Pradinis ekranas 21 Adresatų juosta 21 Temos 21 Aplinka 22
Telefonas 24
Skambinimas 24 Atsiliepimas į skambutį 24 Kaip pradėti vaizdo skambutį 24 Atsiliepimas arba atsisakymas priimti vaizdo ryšį 25 Bendro vaizdo naudojimo reikalavimai 25 Tiesioginio vaizdo ir vaizdo įrašų rodymas 26 Konferencinio ryšio užmezgimas 26 Greitasis numerio rinkimas 27 Numerių rinkimas balsu 27 Diktofonas 27 Duomenų ir kitų rūšių ryšių duomenys 28 Ryšių draudimas 28 Apribotasis rinkimas 29 Ryšių peradresavimas 29 Skambinimo parametrai 30 Tinklo parametrai 31
Adresų knyga 32
Palaikykite ryšį su savo prisijungusiais draugais 32 Adresatų kopijavimas 33 Vardų ir numerių tvarkymas 33 Išsaugokite ir redaguokite vardus ir numerius 34 Adresatų skambėjimo tonai, atvaizdai ir skambučių tekstai 34
Pranešimų mainai 36
Apie pranešimus 36 Pranešimų rašymas ir siuntimas 36
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Turinys 3
El. paštas 38 Programa „Pokalbiai“ 41
Ryšys 42
Kompiuterio prijungimas prie žiniatinklio 42 Turinio persiuntimas iš kito prietaiso 42 „Bluetooth“ 43 Duomenų kabelis 46 Sinchronizacija 47
Žiniatinklis 48
Apie žiniatinklio naršyklę 48 Naršymas internete 48 Apie paiešką 49 Naršyklės įrankių juosta 49 Naršymas puslapiuose 49 Interneto teikiniai ir tinklaraščiai 50 Turinio ieška 50 Žymos 50 Atraskite netoliese vykstančius įvykius 51 Laikinosios atminties išvalymas 51 Ryšio baigimas 51 Ryšio saugumas 51 Žiniatinklio parametrai 52
Padėties nustatymas 54
Apie GPS 54 Sąveikaujančioji GPS (A-GPS) 54 Žemėlapiai 55 Orientyrai 63 GPS duomenys 64
Muzika ir garsas 65
„Ovi“ muzika 65 Muzikos grotuvas 65 FM radijas 67
Vaizdo kamera 68
Fotografavimas 68 Filmavimas 68
Atvaizdai ir vaizdo įrašai 69
Programa „Galerija“ 69 Bendrinimas internete 69 „Nokia“ vaizdo įrašų centras 70
Laiko tvarkymas 72
Kalendorius 72 Žadintuvas 73 Laikrodžio parametrai 74
Raštinės programos 75
PDF skaityklė 75 Žodynas 75 Apie „Quickoffice“ 75 Keitiklis 75 Skaičiuoklė 76 Aktyvieji užrašai 76 Užrašai 77 Archyvavimo programa „ZIP manager“ 78
Parametrai 79
Programų parametrai 79 Prietaiso ir SIM kortelės saugumas 79 Dažniausiai naudojamų priedų parametrai 79 Pradinių parametrų atkūrimas 80
Datos tvarkymas 81
Programų įdiegimas 81 Failų tvarkytuvė 82 Įtaisų tvarkytuvė 83 Apsaugota medžiaga 84
Pagalbos paieška 86
Išlaikymas 86
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
4Turinys
Prietaiso programinės įrangos ir programų atnaujinimas 86 Baterijos veikimo trukmės prailginimas 87 Prietaise esantys paaiškinimai 88
Aplinkos apsauga 89
Energijos taupymas 89 Antrinis perdirbimas 89
Gaminio ir saugos informacija 89
Rodyklė 96
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Sauga 5

Sauga

Perskaitykite šiuos paprastus nurodymus. Nepaisydami šių nurodymų, galite sukelti pavojų arba nusižengti įstatymams. Norėdami gauti daugiau informacijos, perskaitykite išsamų vartotojo vadovą.

ĮJUNKITE SAUGIAI

Neįjunkite prietaiso, kai belaidžiu telefonu naudotis draudžiama arba kai jis gali sukelti trikdžius ar pavojų.

SVARBIAUSIA – SAUGUS EISMAS

Laikykitės visų vietinių įstatymų. Jūsų rankos visada
turi būti laisvos, kad važiuodami galėtumėte valdyti transporto priemonę. Važiuodami pirmiausia turėtumėte pasirūpinti saugumu.

TRIKDŽIAI

Visi belaidžio ryšio prietaisai gali būti jautrūs trikdžiams, kurie gali turėti įtakos jų veikimui.

KVALIFIKUOTA PRIEŽIŪRA

Šį gaminį įdiegti arba taisyti gali tik kvalifikuoti specialistai.

Apie jūsų prietaisą

Šiame vartotojo vadove aprašytas belaidžio ryšio prietaisas aprobuotas naudoti šiuos tinkluose: (E)GSM 850, 900, 1800 ir 1900 MHz tinkluose bei UMTS 900 ir 2100 Mhz HSDPA ir HSUPA tinkluose . Išsamesnės informacijos apie tinklus kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Jūsų prietaisas gali jungtis keletu būdų; jam, kaip ir kompiuteriui, gali pakenkti virusai ir kita kenksminga medžiaga. Būkite atsargūs su pranešimais, prisijungimo prašymais, naršydami ir ką nors parsisiųsdami. Įdiekite ir naudokite paslaugas bei programas tik iš patikimų šaltinių, kurie siūlo pakankamą saugumo lygį ir apsaugą, pavyzdžiui, parašą „Symbian Signed“ turinčias arba patikrintas ir patvirtinimą „Java Verified™“ gavusias programas. Apsvarstykite galimybę įdiegti antivirusinę ir kitą saugumo programinę įrangą savo prietaise bei bet kokiame prijungtame kompiuteryje.
Jūsų prietaise gali būti gamintojo įrašytų žymų ir nuorodų, susijusių su tre šalių tinklalapiais, ar suteikiančių galimybę prie jų jungtis. Jos nesaistomos jokiais verslo ryšiais su „Nokia“, todėl „Nokia“ jų neremia ir dėl jų neprisiima jokios atsakomybės. Jungdamiesi prie šių tinklalapių, turite imtis atsargumo priemonių dėl jų saugumo ir turinio.
čiųjų

ATSPARUMAS VANDENIUI

Jūsų prietaisas nėra atsparus vandeniui. Neleiskite jam sudrėkti.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
6Sauga
Perspėjimas:
norėdami naudotis bet kuriomis šio prietaiso funkcijomis, išskyrus žadintuvo, įjunkite prietaisą. Neįjunkite belaidžio prietaiso, kai jis gali sukelti trikdžius ar pavojų.
Naudodamiesi šiuo prietaisu, nepažeiskite jokių įstatymų bei vietinių tradicijų ir gerbkite kitų žmonių privatumą bei jų teises, taip pat autorių teises. Dėl autorių teisių apsaugos gali būti draudžiama kopijuoti, keisti ar perduoti kai kuriuos atvaizdus, muziką ir kitą medžiagą.
Pasidarykite visos jūsų prietaise esančios svarbios informacijos atsargines kopijas duomenų laikmenose arba kur nors užsirašykite šią informaciją.
Prieš prijungdami šį prietaisą prie kito prietaiso, pastarojo vartotojo vadove perskaitykite išsamias saugumo instrukcijas. Nejunkite nesuderinamų prietaisų.
Šiame vadove pateikti paveikslėliai ir jūsų prietaiso ekrane matomi vaizdai gali skirtis.
Kitos svarbios informacijos apie savo prietaisą ieškokite vartotojo vadove.

Raštinės programos

Raštinės programų savybės yra panašios į programų „Microsoft Word“, „Microsoft PowerPoint“ ir „Microsoft Excel“ (iš paketų „Microsoft Office 2000“, „Microsoft Office XP“ ir „Microsoft Office 2003“)
savybes. Galima dirbti su ne visų formatų failais.

Tinklo paslaugos

Norėdami naudotis prietaisu, turite sudaryti sutartį su belaidžio ryšio tinklo paslaugų teikėju. Kai kurios paslaugos teikiamos ne visuose tinkluose; norėdami naudotis tam tikromis paslaugomis turite su paslaugų teikėju sudaryti atskiras sutartis. Naudojantis tinklo paslaugomis, perduodami duomenys. Informacijos apie mokesčius jūsų namų ir kituose tinkluose pasiteiraukite savo paslaugų teikėjo. Jūsų paslaugų teikėjas gali ir paaiškinti, kokie mokesčiai bus taikomi. Kai kurių tinklų galimybės gali būti ribotos, todėl gali neveikti tam tikros šios prietaiso funkcijos, kurioms reikia tam tikrų tinklo funkcijų, kaip kad suderinamumo su tam tikromis technologijomis, pvz., TCP/IP protokolų pagrindu veikiančiais WAP 2.0 protokolais (HTTP ir SSL) ir vietos kalbos rašmenimis.
Jūsų paslaugų teikėjas gali nustatyti, kad jūsų prietaise kai kurios funkcijos būtų išjungtos ar neįjungtos. Tokiu atveju šios funkcijos nebus rodomos jūsų prietaiso meniu. Jūsų
prietaise gali būti tam tikri pritaikyti elementai, t. y. jame gali būti pakeisti meniu pavadinimai, tvarka ir piktogramos.
Saugus išėmimas. Prieš išimdami bateriją būtinai išjunkite prietaisą ir atjunkite kroviklį.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.

Paruošimas

Klavišai ir dalys

Paruošimas 7
1 Klausomoji anga 2 Ekranas 3 Kairysis pasirinkimo klavišas 4 Pradžios klavišas 5 Skambinimo klavišas. 6 Skaitmenų klavišai 7 Antrinės kameros objektyvas 8 „Navi™“ klavišas (slinkties klavišas).
Taip pat gali būti naudojamas fotografuoti.
9 Dešinysis pasirinkimo klavišas 10 Šalinimo klavišas C 11 Baigimo (jungimo) klavišas 12 Mikrofonas
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
13 Įkroviklio jungtis 14 „Micro USB“ jungtis 15 „Nokia“ garso (vaizdo) jungtis (3.5
mm)
16 Vaizdo kameros blykstė 17 Garsumo klavišai. Taip pat gali būti
naudojami masteliui keisti, kai naudojama vaizdo kamera.
18 Atminties kortelės lizdas 19 Pagrindinės kameros objektyvas 20 Galinio dangtelio nuėmimo mygtukas 21 Skylutė riešo dirželiui 22 Garsiakalbis
metalinėse dangose nėra nikelio. Šio prietaiso paviršiuje yra nerūdijančio plieno.

SIM kortelės ir baterijos įdėjimas

nenaudokite „mini-UICC“ SIM kortelės, dar
Pastaba: Šio prietaiso paviršinėse
Svarbu žinoti: Šiame prietaise
8Paruošimas
vadinamos „micro-SIM“ kortele, „micro­SIM“ kortelės su adapteriu arba SIM kortelės, kuri turi „mini-UICC“ išpjovą (žr. pav.). „Micro SIM“ kortelė yra mažesnė už standartinę SIM kortelę. Šiame prietaise negalima naudoti „micro-SIM“ ir nesuderinamų SIM kortelių, nes tai gali pažeisti kortelę arba prietaisą ir iškraipyti kortelėje saugomus duomenis.
1Norėdami nuimti galinį prietaiso
dangtelį, prietaiso apačios link patraukite atlaisvinimo mygtuką (1), tada nuimkite dangtelį (2).
2 Pašalinkite bateriją ir įstumkite
SIM kortelę į kortelės laikiklį. Kontaktų sritis turi būti nukreipta žemyn.
4Norėdami uždėti galinį dangtelį,
atsargiai sulygiuokite viršutinius kampelius (1), priglauskite galinį dangtelį ir švelniai paspauskite, kol jis užsifiksuos savo vietoje (2).

Atminties kortelės įdėjimas

Atminties kortelė gali būti pateikta su prietaisu. Ji gali būti jau įdėta.
1 Nagu atidarykite atminties kortelės
angos dangtelį.
3 Įdėkite bateriją.
2 Įdėkite kortelę į lizdą taip, kad
kontaktų sritis būtų nukreipta aukštyn.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Paruošimas 9
3 Švelniai stumkite kortelę, kad ji
įsitvirtintų. Uždėkite lizdo dangtelį.

Riešo dirželis

Įverkite ir priveržkite riešo dirželį.
Riešo dirželis gali būti nepridėtas.

Baterijos įkrovimas

Jūsų baterija buvo iš dalies įkrauta gamykloje, bet prieš įjungiant prietaisą pirmą kartą gali tekti ją įkrauti iš naujo.
Jei prietaiso indikatorius rodo, kad įkrova maža, atlikite toliau nurodytus veiksmus.
1 Prijunkite įkroviklį prie kištukinio
lizdo sienoje.
2 Prijunkite įkroviklį prie prietaiso.
3 Visiškai įkrovę bateriją, atjunkite
įkroviklį nuo prietaiso. Po to ištraukite jį iš sieninio lizdo.
Baterijos nebūtina krauti tam tikrą laiką; be to, prietaisą galite naudoti ir įkrovimo metu. Jei baterija visai išsikrovusi, gali praeiti kelios minutės, kol ekrane pasirodys įkrovos indikatoriaus lemputė arba bus galima skambinti.
Patarimas: Jei turite senų suderinamų „Nokia“ įkroviklių, juos galite naudoti su savo prietaisu, tačiau prie seno įkroviklio pirmiausia turite prijungti adapterį CA-44. Adapteris parduodamas kaip atskiras priedas.
USB įkrovimas
Galite naudoti USB įkrovimą, kai nėra sieninio lizdo. Prietaiso įkrovimas USB duomenų kabeliu trunka ilgiau. Įkrovimo USB duomenų kabeliu efektyvumas labai įvairus. Kai kada iki įkrovimo ir prietaiso veikimo pradžios gali praeiti labai daug laiko.
Įkraudami prietaisą USB duomenų kabeliu, tuo pačiu metu juo galite perkelti duomenis.
1 Prijunkite USB jungtį turintį prietaisą
prie savo prietaiso USB duomenų kabeliu.
Kai kurie
įkrovimo prietaisai gali pradėti krauti ne iš karto įjungus, bet po keleto akimirkų.
2 Jei prietaisas įjungtas, galite
pasirinkti prietaiso ekrane rodomas USB režimo parinktis.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
10 Paruošimas

Prietaiso įjungimas ir išjungimas

Jei norite įjungti arba išjungti prietaisą, nuspauskite ir palaikykite nuspaudę jungimo klavišą. Trumpai spustelėkite įjungimo klavišą, kad užbaigtumėte skambutį ir uždarytumėte programą.
Jei būsite paprašyti įvesti PIN kodą, įveskite jį, tada pasirinkite Gerai.
Jei būsite paprašyti įvesti užrakto kodą, įveskite jį, tada pasirinkite Gerai. Gamintojo nustatytas užrakto kodas yra
12345.
Jei norite nustatyti tikslią laiko juostą, laiką ir datą, pasirinkite šalį, kurioje dabar esate, tada įveskite vietos laiką ir datą.

Klaviatūros rakinimas (klaviatūros apsauga)

Jei norite užrakinti klaviatūrą, kai įjungtas pradinis ekranas, spauskite kairįjį pasirinkimo klavišą, tada per 1,5 sekundės*.
Jei norite nustatyti, kad po tam tikro laiko klaviatūra užsirakintų automatiškai,
pasirinkite
> Parametrai ir
Bendrieji > Saugumo > Telefono ir SIM kortelės > Autom. klav. užrak. laik. > Nustatytas vartotojo, tada pasirinkite
norimą trukmę.
Jei norite atrakinti klaviatūrą, pasirinkite
Atrakinti ir spauskite *. Kai prietaisas
arba klaviatūra yra užrakinti, gali būti įmanoma skambinti oficialiu skubios pagalbos tarnybos numeriu, užprogramuotu jūsų prietaise.

Garsio valdymas

Jei norite reguliuoti klausomosios angos ar garsiakalbio garsį skambučio metu ar klausydamiesi garso failo, naudokite garsio klavišus.
Jei norite įjungti arba išjungti garsiakalbį skambučio metu, pasirinkite Garsiakalb. arba Ragelis.
Perspėjimas:
Klausydamiesi labai garsiai, galite pakenkti savo klausai. Klausykitės muzikos ne per garsiai ir nelaikykite prietaiso prie ausies, kai įjungtas garsiakalbis, nes iš jo sklindantis garsas gali būti labai stiprus

Suderinamų ausinių prijungimas

Neprijunkite gaminių, kuriuose sukuriamas išvesties signalas, kadangi jis gali pažeisti prietaisą. Prie „Nokia“ garso/ vaizdo jungties neprijunkite jokio įtampos šaltinio.
Prie „Nokia“ garso/vaizdo jungties prijungdami bet kokį išorinį prietaisą ar laisvų rankų įrangą, kurie bendrovės
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Paruošimas 11
„Nokia“ nėra nurodyti kaip tinkami naudoti su šiuo prietaisu, atkreipkite ypatingą dėmesį į garsumo lygius.

USB duomenų kabelio prijungimas

Prijunkite USB duomenų kabelį prie USB jungties.
Jei norite pasirinkti numatytąjį USB ryšio režimą arba keisti aktyvųjį režimą, pasirinkite
> Parametrai ir Ryšiai >
USB > USB ryšio režimas, tada –
pageidaujamą režimą.
Jei norite pasirinkti, ar numatytasis režimas turėtų įsijungti automatiškai, pasirinkite Paklausti jungiant.

Antenos vietos

Šiame prietaise gali būti įtaisyta vidinė ir išorinė antena. Kai antena perduodami ar priimami duomenys, be reikalo nelieskite jos srities. Liečiant anteną gali pablogėti ryšio kokybė, veiklos metu padidėti
energijos sąnaudos ir sutrumpėti baterijos veikimo laikas.

Turinio persiuntimas iš kito prietaiso

Pasirinkite
> Parametrai >
Kopijuoklė.
Naudodamiesi programa „Kopijuoklė“ „Bluetooth“ ryšiu galite persiųsti turinį (pvz., adresatus) iš vieno suderinamo „Nokia“ prietaiso į kitą.
Galimo persiųsti turinio rūšis skiriasi, atsižvelgiant į prietaiso, iš kurio norite persiųsti turinį, modelį. Jei kitas prietaisas turi sinchronizavimo funkciją, galite sinchronizuoti kito ir jūsų prietaiso duomenis. Jei kitas prietaisas nesuderinamas, gausite savo prietaiso pranešimą.
Jeigu kito prietaiso be SIM kortelės įjungti neįmanoma, į jį galite įdėti savo SIM kortelę. Įjungus prietaisą be SIM kortelės, automatiškai įsijungia beryšė aplinka.
Kitas prietaisas turi turėti „Bluetooth“ ryšio funkciją.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
12 Paruošimas
Turinio persiuntimas
Jei norite priimti duomenis iš kito prietaiso pirmą kartą, atlikite toliau nurodytus veiksmus.
1 Įjunkite „Bluetooth“ ryšį abiejuose
prietaisuose.
2 Pasirinkite prietaisą, iš kurio norite
persiųsti turinį. Būsite paprašyti įvesti kodą. Įveskite kodą (1–16 skaitmenų) ir pasirinkite Gerai. Įveskite tą patį kodą kitame prietaise, tada pasirinkite Gerai. Prietaisai jau suporuoti.
Naudojant kai kurių modelių prietaisus, programa „Kopijuoklė“ nusiunčiama į kitą prietaisą pranešimu. Jei norite įdiegti programą „Kopijuoklėį kitą prietaisą, atidarykite pranešimą, tada laikykitės nurodymų.
3 Savo prietaise pasirinkite iš kito
prietaiso persiųstiną turinį.
Turinys persiunčiamas iš kito prietaiso atmintinės į
atitinkamą jūsų prietaiso
vietą.
Persiuntimo trukmė skiriasi, atsižvelgiant į persiunčiamų duomenų kiekį. Persiuntimą galite atšaukti ir tęsti vėliau.
Sinchronizacija yra dvipusė: suvienodinami abiejų prietaisų duomenys. Jei elementas pašalinamas iš vieno prietaiso, sinchronizavimo metu jis bus pašalintas ir iš kito; sinchronizuojant neįmanoma atkurti pašalintų elementų.
Jei norite peržiūrėti paskiausio persiuntimo žurnalą, pagrindiniame
rodinyje pasirinkite nuorodą, tada –
Funkcijos > Žiūrėti žurnalą.

„Ovi Suite“ diegimas

Naudodami kompiuteriui skirtas „Nokia Ovi Suite“ programas galite lengvai pasiekti „Nokia C5-00“, kitus „Nokia“ prietaisus ir „Ovi“ – viską tik iš vienio rodinio. Iš kompiuterio į savo prietaisą (ir atvirkščiai) galite persiųsti ir sinchronizuoti pranešimus, adresatus, atvaizdus, muzikos įrašus ir kitokią informaciją. Taip pat galite prisiregistruoti prie „Nokia“ paskyros, bendrinti savo atvaizdus „Ovi“, naujinti savo prietaiso programinę įrangą, atsisiųsti žemėlapių, saugiai laikyti ir lengvai pasiekti savo turinį.
Išsamesnės informacijos rasite svetainės www.ovi.com gaminio palaikymo srityje.
Daugiau informacijos apie tai, kaip įdiegti „Ovi Suite“, ieškokite pridedamame „Ovi Suite“ lankstinuke.
Jei „Ovi Suite“ diegti nenorite, galite panaikinti diegimo failus iš atminties kortelės ir taip atlaisvinti joje vietos.

„Ovi by Nokia“

Naudodamiesi „Ovi by Nokia“, galite rasti naujų vietų ir paslaugų ir palaikyti ryšį su savo draugais. Pavyzdžiui, galite atlikti šiuos dalykus:
Parsisiųsti žaidimų, programų, vaizdo
įrašų ir skambėjimo tonų į savo prietaisą
Rasti kelią naudodami ėjimo ir
važiavimo navigaciją, planuoti
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Paruošimas 13
keliones ir peržiūrėti vietas žemėlapyje.
Gauti muzikos
Kai kurie elementai yra nemokami, už kitus reikia mokėti.
Be to, siūlomos paslaugos gali skirtis atsižvelgiant į šalį ar regioną. Palaikomos ne visos kalbos.
Norėdami pasiekti „Nokia“ „Ovi“ paslaugas, eikite į www.ovi.com ir užregistruokite savo „Nokia“ paskyrą.
Išsamesnės informacijos rasite svetainės www.ovi.com palaikymo dalyje.

Apie „Ovi“ parduotuvę“

Naudodamiesi paslauga „Ovi“ parduotuvė“, į savo prietaisą galite atsisiųsti mobiliesiems prietaisams skirtų žaidimų, programų, vaizdo įrašų, nuotraukų ir skambėjimo tonų. Kai kurie iš jų yra nemokami, už kitus reikia mokėti kredito kortele arba apmokant telefono sąskaitą. Mokėjimo būdai skiriasi atsižvelgiant į šalį, kurioje gyvenate, ir jūsų tinklo paslaugų teikėją. Paslauga „Ovi“ parduotuvė“ teikia su jūsų mobiliuoju prietaisu suderinamo ir jūsų pomėgius bei vietovę atitinkančio turinio.
Pasirinkite
arba eikite www.ovi.com.

Atminties kortelės išėmimas

1Spustelėkite jungimo klavišą, tada
pasirinkite Išimti atm. kortelę >
Taip.
2 Nuimkite atminties kortelės lizdo
dangtelį.
3 Švelniai spauskite atminties kortelę,
kad ją atlaisvintumėte.
4 Ištraukite kortelę, tada pasirinkite
Gerai.
5Uždėkite lizdo dangtelį.

SIM kortelės ir baterijos išėmimas

1Norėdami nuimti galinį prietaiso
dangtelį, prietaiso apačios link patraukite atlaisvinimo mygtuką (1), tada nuimkite dangtelį (2).
2 Išimkite bateriją.
3 Atsargiai ištraukite SIM kortelę iš jos
laikiklio.
Svarbu žinoti: Neišimkite
atminties kortelės veikimo metu, kai kortelė naudojama. Tai padarę galite pažeisti atminties kortelę ir prietaisą ir sugadinti kortelėje laikomus duomenis.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
14 Paruošimas
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Naudojimo pagrindai 15

Naudojimo pagrindai

Teksto rašymas Įprastinė teksto įvestis

nurodo įprastinę teksto įvestį.
ir nurodo didžiąsias ir mažąsias raides. didžiąsias arba mažąsias raides, t. y.
pirmoji sakinio raidė – didžioji, kitos automatiškai rašomos mažosios. nurodo skaičių įvesties režimą.
Jei norite rašyti tekstą klaviatūra, kelis kartus paspauskite skaičiaus nuo 2 iki 9 klavišą, kol pasirodys norimas rašmuo. Skaičių klavišais galima surinkti daugiau rašmenų nei nurodyta ant klavišo. Jei ant to paties klavišo yra nurodyta ir paskesnė raidė, palaukite, kol žymeklis vėl atsiras, ir įveskite raidę.
Jei norite įterpti skaičių, palaikykite nuspaudę skaičiaus klavišą.
Jei norite perjungti rašmenų didžiąsias ir mažąsias raides bei režimus, paspauskite #.
Jei norite panaikinti rašmenį, paspauskite valymo klavišą. Palaikykite nuspaudę valymo klavišą, kad panaikintumėte daugiau nei vieną rašmenį.
Jei norite įvesti dažniausiai naudojamus skyrybos ženklus, kelis kartus paspauskite 1, kol pasirodys norimas skyrybos ženklas.
Jei norite pridėti specialiųjų rašmenų, palaikykite nuspaudę *.
nurodo sakinio
Jei norite pridėti šypsenėlę, paspauskite *, pasirinkite Daugiau jaustukų, tada – šypsenėlę.
Jei norite įterpti tarpą, paspauskite 0. Jei norite įterpti eilutės lūžį, triskart paspauskite 0.

Nuspėjamasis teksto rašymas

1Jei norite įjungti nuspėjamąją teksto
įvestį, spustelėkite # du kartus. Taip įjungiama arba išjungiama
nuspėjamoji teksto įvestis visose prietaiso redagavimo programose.
Indikatorius nuspėjamoji teksto įvestis įjungta.
2 Jei norite rašyti pageidaujamą žodį,
spauskite klavišus su skaitmenimis 2–
9. Kiekvieną raidę atitinkantį klavišą spauskite vieną kartą.
3Parašę ir patikrinę žodį, spustelėkite
slinkties klavišą į dešinę, kad žodį patvirtintumėte, arba spauskite 0, kad įterptumėte tarpą.
Jei žodis neteisingas, norėdami matyti kitus žodyno žodžius, pakartotinai spauskite *.
Jei po žodžio matyti klaustukas (?), jūsų parašyto žodžio nėra žodyne. Jei norite įtraukti žodį į žodyną, pasirinkite Rašyba, įveskite žodį (iki 32 raidžių), naudodami įprastinę teksto įvestį, tada pasirinkite Gerai Žodis įtraukiamas į žodyną. Kai žodynas pilnas, naujas žodis pakeičia seniausiai įtrauktą žodį.
Rašykite pirmąją sudėtinio žodžio dalį; spustelėkite slinkties klavišą į dešinę, kad ją patvirtintumėte. Rašykite antrąją
rodo, kad
.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
16 Naudojimo pagrindai
sudėtinio žodžio dalį. Jei norite baigti sudėtinį žodį, spauskite 0, kad įterptumėte tarpą.

Rašomosios kalbos keitimas

Rašydami tekstą, galite keisti rašomąją kalbą. Pvz., jei spaudžiate skaitmens „6“ klavišą pakartotinai, kad pasiektumėte konkretų ženklą, pakeitus kalbą, pasikeičia ženklų eilės tvarka.
Jei rašote tekstą naudodami ne lotynų kalbos abėcėlę, bet norite rašyti lotynų kalbos ženklus, pvz., el. pašto arba žiniatinklio adresus, gali reikėti pakeisti rašomąją kalbą. Jei norite keisti rašomąją kalbą, pasirinkite Funkcijos > Įvesties
funkcijos > Rašomoji kalba, tada –
rašomąją kalbą, kurioje naudojami lotynų kalbos ženklai.

Teksto kopijavimas ir šalinimas

1 Jei norite pasirinkti raides ar žodžius,
laikydami nuspaudę # slinkite į kairę arba į dešinę. Jei norite pasirinkti teksto eilutes, laikydami nuspaudę # slinkite aukštyn arba žemyn.
2 Jei norite kopijuoti tekstą, laikydami
nuspaudę # pasirinkite Kopijuoti. Jei norite šalinti pasirinktą tekstą,
spauskite šalinimo klavišą C.
3 Jei norite kopijuoti tekstą, slinkite į
norimą vietą, tada laikydami nuspaudę # pasirinkite Įdėti.

Meniu

Paspauskite
.
Meniu rodinyje galite rasti savo prietaiso parinktis.
Jei norite atidaryti programą ar aplanką, pasirinkite elementą.
Jei pakeisite meniu parinkčių eilės tvarką, ji gali skirtis nuo šiame naudotojo vadove aprašytos numatytosios tvarkos.
Jei norite pažymėti arba atžymėti programos elementą, spauskite #.
Jei norite keisti meniu rodinį, pasirinkite
Funkcijos > Pakeisti meniu vaizdą.
Jei norite uždaryti programą ar aplanką, pasirinkite Funkcijos > Uždaryti.
Jei norite matyti (perjungti į) kitą atidarytą programą, palaikykite nuspaudę pradžios klavišą, tada pasirinkite programą.
Palikus programas veikti fone, baterija gali išsikrauti greičiau ir veikti trumpesnį laiką.

Ekrano indikatoriai

Prietaisas naudojamas 3G arba GSM tinkle (tinklo paslauga). Prie piktogramos esanti juosta rodo tinklo signalo stiprumą dabartinėje jūsų vietovėje. Kuo juosta ilgesnė, tuo stipresnis signalas.
3G tinkle yra įjungta didelės spartos priimamojo paketinio ryšio prieiga (angl. HSDPA) / didelės spartos siunčiamojo paketinio ryšio prieiga (angl. HSUPA) (tinklo paslauga)
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Naudojimo pagrindai 17
Įjungėte prietaiso beryšę aplinką. Prietaisas neprijungtas prie korinio tinklo.
Baterijos įkrovos lygis. Kuo juosta aukštesnė, tuo daugiau likę baterijos įkrovos.
Pranešimų mainų programos gautų laiškų aplanke yra neskaitytų pranešimų. Jei simbolis mirksi, aplankas „Gautieji“ yra pilnas, todėl iš šio aplanko turite pašalinti senus pranešimus, kad galėtumėte gauti naujų.
Į nuotolinę pašto dėžutę gavote naują el. laišką.
Pranešimų mainų programos siunčiamų laiškų aplanke yra neišsiųstų pranešimų.
Yra praleistų skambučių.
Prietaiso klavišai užrakinti.
Įjungtas žadintuvas.
Įjungta begarsė aplinka, todėl
prietaisas neskamba, kai jums skambina arba gaunate pranešimą.
bando užmegzti ryšį su kitu prietaisu.
Galimas GPRS paketinių duomenų ryšys (tinklo paslauga). aktyvų ryšį.
žymi išlaikytąjį ryšį.
žymi
Galimas EGPRS paketinių duomenų ryšys (tinklo paslauga). aktyvų ryšį.
žymi išlaikytąjį ryšį.
žymi
Galimas 3G paketinių duomenų ryšys (tinklo paslauga). aktyvų ryšį.
žymi užlaikytąjį ryšį.
žymi
Įmanoma naudotis HSDPA/HSUPA funkcija (tinklo paslauga). Įvairiuose regionuose piktograma gali skirtis.
žymi aktyvų ryšį.
žymi išlaikytąjį ryšį.
Jūsų prietaisas prijungtas prie kompiuterio su USB duomenų kabeliu.
Naudojama antroji telefono linija (tinklo paslauga).
Skambučiai persiunčiami į kitą numerį. Jei turite dvi telefono linijas, numeris nurodo aktyviąją liniją.
Įjungtas „Bluetooth“ ryšys.
Užmegztas „Bluetooth“ ryšys. Kai indikatorius mirksi, jūsų prietaisas
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Prie prietaiso prijungtos ausinės arba kabamasis aparatas.
Prie prietaiso prijungtas laisvų rankų automobilio rinkinys.
18 Naudojimo pagrindai
Jūsų prietaisas sinchronizuojamas.
Galite matyti ir kitus indikatorius.

Spartieji klavišai

Toliau nurodyti spartieji jūsų prietaiso klavišai. Naudojant sparčiuosius klavišus, galima sparčiau naudotis programomis.

Bendrieji spartieji klavišai

Jungimo klavišas
Jei norite įjungti arba išjungti savo prietaisą, nuspauskite ir palaikykite nuspaudę šį klavišą.
Jei norite perjungti iš vienos aplinkos į kitą, spauskite šį klavišą vieną kartą.
* Palaikykite nuspaudę, jei
norite įjungti arba išjungti „Bluetooth“ ryšį.
# Palaikykite nuspaudę, jei
norite įjungti arba išjungti begarsę aplinką.
Skambinim o klavišas
Paspauskite vieną kartą, jei norite peržiūrėti vėliausiai rinktų numerių sąrašą.
Pradžios
klavišas
Paspauskite, jei norite patekti į pradinį ekraną iš atidarytos programos.
Palaikykite nuspaudę, jei norite perjungti atidarytas programas.

Pradinis ekranas

Kairysis pasirinkimo
Užrakinti ir atrakinti klaviatūras.
klavišas + * Skambinim
o klavišas
Pradžios
klavišas
Atidaryti skambučių žurnalą.
Atidarykite pagrindinį meniu.
0 Palaikykite nuspaudę, jei
norite žiniatinklio naršyklėje atidaryti savo pagrindinį tinklalapį.
1 Nuspauskite ir palaikykite
nuspaudę šį klavišą, jei norite skambinti į savo balso pašto dėžutę.
Skaitmenų klavišas (2–
9)
Rinkti su klavišu susietą numerį (spartusis rinkimas). Norėdami įjungti sparčiojo numerių rinkimo funkciją, pasirinkite
>
Parametrai, tada – Telefonas > Skambinimo > Greitas rinkimas.

Beryšė aplinka

Jei norite sparčiai įjungti beryšę aplinką, spustelėkite jungimo klavišą, tada pasirinkite Beryšė.
Jei norite įjungti kitą aplinką, spustelėkite jungimo klavišą, tada pasirinkite aplinką.
Kai įjungta beryšė aplinka, uždaryti visi radijo dažnius naudojantys ryšiai. Tačiau prietaisą galite naudoti ir klausytis radijo
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Naudojimo pagrindai 19
arba muzikos net tada, kai neįdėta SIM kortelė. Nepamirškite išjungti savo prietaiso tada, kai draudžiama naudoti belaidžius telefonus.
Svarbu žinoti: Įjungę beryšę
aplinką, negalėsite nei skambinti, nei atsiliepti į skambučius, nei naudoti kitų funkcijų, kurioms reikalingas ryšys su koriniu tinklu. Nepaisant to, gali būti įmanoma skambinti oficialiu skubios pagalbos tarnybos numeriu, užprogramuotu jūsų prietaise. Norėdami skambinti, pirmiausia turite įjungti kitą aplinką. Jei prietaisas buvo užrakintas, įveskite užrakto kodą.

Prieigos kodai

Pasirinkite
> Parametrai.
Jei norite nustatyti, kaip naudoti prietaiso prieigos kodus ir saugumo parametrus, pasirinkite Bendrieji > Saugumo >
Telefono ir SIM kortelės, ir iš toliau
pateiktų parinkčių.
Su SIM (USIM) kortele pateikiamas PIN
(UPIN) kodas skirtas prietaisui apsaugoti, kad kortele nesinaudotų pašaliniai.
Su kai kuriomis SIM (USIM) kortelėmis
pateikiamas PIN2 (UPIN2) kodas reikalingas tam tikroms paslaugoms naudoti.
Su SIM (USIM) kortele gali būti
pateikiami PUK (UPUK) ir PUK2 (UPUK2) kodai. Jei tris kartus iš eilės įvedate neteisingą PIN kodą, jūsų prašoma PUK kodo. Jei šių kodų negavote, kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Saugumo kodas skirtas apsaugoti jūsų telefoną nuo neteisėto naudojimo. Kodą galite sukurti ir pakeisti, taip pat nustatyti, kad telefonas reikalautų kodo. Jį laikykite paslaptyje ir saugioje vietoje atskirai nuo telefono. Jei pamirštumėte kodą, o jūsų telefonas būtų užrakintas, turėtumėte kreiptis į techninės priežiūros specialistus. Gali būti taikoma papildomų mokesčių ir pašalinti visi asmeniniai duomenys, esantys jūsų prietaise. Daugiau informacijos suteiks „Nokia Care“ atstovybė arba jūsų paslaugų teikėjas.
Draudžiamasis slaptažodis būtinas, norint naudoti skambučių draudimo paslaugą, kad būtų galima uždrausti skambinti į jūsų telefoną arba iš jo (tinklo paslauga).

Sąrankos parametrai

Prieš naudojant daugiaformačių pranešimų mainų, el. pašto, sinchronizavimo, srautinių transliacijų programas ir naršyklę, būtina nustatyti tinkamus jūsų prietaiso sąrankos parametrus. Jūsų prietaisas gali automatiškai konfigūruoti naršyklės, daugiaformačių pranešimų mainų, prieigos taško ir srautinių transliacijų parametrus pagal naudojamą SIM kortelę. Jei ne, norėdami konfigūruoti parametrus, galite naudoti parametrų vediklį. Parametrus galite gauti kaip sąrankos pranešimą, kurį galite įrašyti į savo prietaisą. Išsamesnės informacijos apie sąrankos galimybes teiraukitės savo paslaugų teikėjo arba įgalioto bendrovės „Nokia“ gaminių pardavėjo.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
20 Naudojimo pagrindai
Jei gaunate sąrankos pranešimą, bet parametrai neįsirašo ir neįsijungia automatiškai, matyti 1 naujas
pranešimas. Jei norite įrašyti
parametrus, pasirinkite Rodyti >
Funkcijos > Išsaugoti. Gali reikėti įvesti
jūsų paslaugų teikėjo pateiktą PIN kodą.

Parametrų vediklis

Naudodamiesi parametrų vedikliu galite nustatyti el. pašto ir ryšio parametrus. Galimi parametrų vediklio elementai skiriasi atsižvelgiant į prietaiso funkcijas, SIM kortelę, paslaugų teikėją ir parametrų vediklio duomenų bazę.
Pasirinkite
> Parametrai > Param.
ved..
Jei naudodami parametrų vediklį norite pasiekti geriausių rezultatų, palikite SIM kortelę prietaise. Jei SIM kortelė neįdėta, vykdykite ekrane pateikiamus nurodymus.
Pasirinkite iš toliau pateiktų parinkčių. Operatorius — Nustatyti operatoriaus
parametrus, pvz., MMS, interneto, WAP ir srautinių transliacijų parametrus.
El. pašto nust. — K onfigūruoti POP, IMAP arba „Mail for Exchange“ paskyrą.
Rodytuvė — Konfigūruoti bendro vaizdo įrašų naudojimo parametrus.
Gali būti įmanoma nustatyti ne visus parametrus.
naudotiną užrakinimo pranešimą, pasirinkite
> Parametrai >
Parametrai > Bendrieji > Saugumo,
tada – Telefono ir SIM kortelės >
Nuotol. tel. užrakinimas. Įvedę
pranešimą, pasirinkite Gerai. Pranešimą gali sudaryti iki 20 ženklų.
Jei norite užrakinti savo prietaisą, siųskite užrakinimo pranešimą kaip tekstinį pranešimą į savo mobilųjį prietaisą. Jei vėliau norėsite atrakinti prietaisą, pasirinkite Atrakinti, tada įveskite užrakto kodą.

Nuotolinis užrakinimas

Savo prietaisą galite užrakinti iš kito prietaiso tekstiniu pranešimu. Jei norite įgalinti savo prietaiso nuotolinio užrakinimo funkciją ir nustatyti
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Nustatykite savo prietaiso stilių 21

Nustatykite savo prietaiso stilių

Pradinis ekranas

Kai įjungiate prie tinklo registruotą prietaisą, įsijungia jo pradinis ekranas. Prietaisas parengtas naudoti.
Jei norite atidaryti paskiausiai rinktų numerių sąrašą, spauskite skambinimo klavišą.
Jei norite skambinti į savo balso pašto dėžutę, palaikykite nuspaudę 1.
Jei norite rinkti numerius balso komandomis, palaikykite nuspaudę dešinįjį pasirinkimo klavišą.
Jei norite keisti aplinką, spustelėkite jungimo klavišą, tada pasirinkite aplinką.
Jei norite prisijungti prie žiniatinklio, palaikykite nuspaudę 0.
Jei norite keisti pradinį ekraną, pasirinkite
> Parametrai, Bendrieji > Stiliaus
nustat. > Laukimo režimas, tada – iš
toliau pateiktų parinkčių. Lauk. režimo tema — Pasirinkti pradinio
ekrano temą. Nuorodų — Įtraukti programų ar įvykių
nuorodų arba susieti jas su slinkties klavišu (parinktis skiriasi atsižvelgiant į pasirinktą pradinio ekrano temą).

Adresatų juosta

Jei norite įtraukti adresatą į pradinį ekraną, pasirinkite adresato įtraukimo piktogramą, tada – adresatą iš sąrašo.
Jei norite kurti naują adresatą, pasirinkite
Funkcijos > Naujas adresatas, įveskite
informaciją, tada pasirinkite Atlikta. Į
adresato informaciją galite įtraukti ir atvaizdą.
Jei prie adresato norite pridėti žiniatinklio teikinį, pasirinkite teikinio pridėjimo piktogramą, norimą teikinį iš sąrašo, tada – Atlikta.
Jei norite kurti naują teikinį, pasirinkite
Funkcijos > Naujas teikinys.
Jei norite naujinti teikinį, pasirinkite
Atnaujinti.
Jei norite šalinti adresatą iš pradinio ekrano, adresato informacijos rodinyje pasirinkite parametrų piktogramą, tada –
Pašalinti.
Temos Ekrano temos keitimas
Pasirinkite
temos.
Pasirinkite iš toliau pateiktų parinkčių. Bendrosios — Keisti visose programose
naudotiną temą. Meniu vaizdas — Keisti pagrindiniame
meniu naudotiną temą. Lauk. režimas — Keisti pradiniame
meniu naudotiną temą. Fono paveiksl. — Keisti pradinio ekrano
fono paveikslėlio atvaizdą. Energ. taupym. — Pasirinkti animaciją,
kad būtų taupoma energija. Ryšio atvaizdas — Keisti skambučių
metu rodytiną atvaizdą.
Jei norite įjungti arba išjungti temos efektus, pasirinkite Bendrosios >
Funkcijos > Ekrano temų efektai.
> Parametrai > Ekr.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
22 Nustatykite savo prietaiso stilių

Ekrano temos parsisiuntimas

Pasirinkite
> Parametrai > Ekr.
temos.
Norėdami parsisiųsti temą, pasirinkite
Bendrosios > Parsisiųsti temų > Funkcijos > Eiti į > Naujas tinklalapis.
Įveskite interneto adresą, iš kurio norite parsisiųsti temą. Parsisiųstą temą galite peržiūrėti arba įjungti.
Norėdami peržiūrėti temą, pasirinkite
Funkcijos > Peržiūrėti.
Norėdami įjungti temą, pasirinkite
Funkcijos > Nustatyti.

Įgarsinta tema

Pasirinkite
> Parametrai > Ekr.
temos ir Lauk. režimas > Tema ryšio metu.
Įjungus informacijos balsu temą, aktyviuoju laukimo režimu rodomas su ja suderinamų funkcijų sąrašas. Žymint įvairias funkcijas, aparatas balsu perskaito rodomas funkcijas. Pasirinkite norimą funkciją.
Norėdami išklausyti adresatų sąrašą, pasirinkite Ryšio funkcijos > Adresų
knyga.
Norėdami išgirsti išsamią informaciją apie praleistus ir atsilieptus skambučius ir rinktus numerius, pasirinkite Ryšio
funkcijos > Vėliausi ryšiai.
Norėdami skambinti įvesdami telefono numerį, pasirinkite Ryšio funkcijos >
Rinkiklis ir reikiamus numerius.
Norėdami įvesti telefono numerį, po vieną pažymėkite ir pasirinkite skaitmenis.
Jei norite skambinti į savo balso pašto dėžutę, pasirinkite Ryšio funkcijos >
Balso p. d
ėžutė.
Jei norite, kad prietaisas skambintų ištarus balso komandą, pasirinkite Balso
komandos.
Jei norite, kad gauti laiškai jums būtų perskaityti balsu, pasirinkite Praneš.
skaityklė.
Norėdami išgirsti, kiek dabar valandų, pasirinkite Laikrodis. Norėdami išgirsti, kokia dabar data, spustelėkite naršymo mygtuką žemyn.
Jei naudojantis „Įgarsintuve“ ateina laikas skambėti kalendoriaus signalui, jo turinys perskaitomas balsu.
Norėdami išklausyti galimas parinktis, pasirinkite Funkcijos.

Aplinka

Pasirinkite
> Parametrai > Aplinka.
Galite susieti ir pritaikyti skambėjimo, signalų ir kitus prietaiso tonus įvairiems įvykiams, situacijoms ir skambinančiųjų grupėms. Prietaisui veikiant laukimo režimu, aktyvi aplinka rodoma ekrano viršuje. Tačiau įjungus aplinkąĮprastinė“, rodoma tik šios dienos data.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Nustatykite savo prietaiso stilių 23
Jei norite kurti naują aplinką, pasirinkite
Funkcijos > Sukurti naują ir nustatykite
parametrus.
Jei norite pritaikyti aplinkos parametrus savo reikmėms, pasirinkite aplinką ir
Funkcijos > Nustatyti.
Jei norite suaktyvinti aplinką, pasirinkite ją ir Funkcijos > Įjungti.
Jei norite nustatyti, kad aplinka būtų įjungta iki konkretaus laiko per 24 valandas, slinkite iki aplinkos, pasirinkite
Funkcijos > Laikina ir nustatykite laiką.
Pasibaigus laikui aplinka keičiama į anksčiau naudotą aplinką, kuriai nenustatytas naudojimo laikas. Kai aplinka naudojama konkretų laiką, prietaisui veikiant laukimo režimu rodoma
. Aplinkai „Beryšė“ negali būti
nustatytas naudojimo laikas.
Kad ištrintumėte savo sukurtą aplinką, pasirinkite Funkcijos > Ištrinti aplinką. Negalima ištrinti iš anksto nustatytų aplinkų.
Įjungus beryšę aplinką, baigiamas ryšys su koriniu tinklu. Blokuojami visi radijo dažnio signalai tarp prietaiso ir korinio tinklo (ir atvirkščiai). Jei bandote siųsti pranešimą, jis perkeliamas į katalogą „Siunčiamieji“, ir išsiunčiamas tik tada, kai įjungiama kita prietaiso aplinka.
Prietaisu galite naudotis ir be SIM kortelės. Išėmus SIM kortelę, įjungiama beryšė prietaiso aplinka.
Svarbu žinoti: Įjungę beryšę
aplinką, negalėsite nei skambinti, nei atsiliepti į skambučius, nei naudoti kitų funkcijų, kurioms reikalingas ryšys su koriniu tinklu. Nepaisant to, gali būti įmanoma skambinti oficialiu skubios pagalbos tarnybos numeriu, užprogramuotu jūsų prietaise. Norėdami skambinti, pirmiausia turite įjungti kitą aplinką. Jei prietaisas buvo užrakintas, įveskite užrakto kodą.
„Bluetooth“ ryšiu galite naudotis net ir įjungę beryšę aplinką. Bandydami užmegzti ir užmezgę „Bluetooth“ ryšį, laikykitės galiojančių saugos reikalavimų.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
24 Telefonas

Telefonas

Skambinimas

Jei norite paskambinti, įveskite telefono numerį su vietovės kodu ir paspauskite skambinimo klavišą.
Patarimas: skambindami į užsienį, įrašykite + ženklą vietoje tarptautinio
skambučio kodo, ir įveskite šalies kodą, vietovės kodą (praleiskite pirmą 0, jei reikia) bei telefono numerį.
Jei norite baigti skambutį arba nutraukti bandymą prisiskambinti, paspauskite baigimo klavišą.
Jei norite skambinti išsaugotam adresatui, atidarykite „Adresų knygą“. Įveskite pirmąsias vardo raides, pažymėkite vardą ir paspauskite skambinimo klavišą.
Jei norite skambinti iš skambučių žurnalo, paspauskite skambinimo klavišą, kad pamatytumėte 20 vėliausiai rinktų numerių sąrašą. Pažymėkite norimą numerį ar vardą ir paspauskite skambinimo klavišą.
Aktyviojo skambučio garsum reguliuokite garsumo klavišais.
Kad perjungtumėte iš balso skambučio į vaizdo skambutį, pasirinkite Funkcijos >
Perjungti į vaizdo ryšį. Prietaisas
užbaigia balso skambutį ir pradeda su pašnekovu vaizdo skambutį.
ą

Atsiliepimas į skambutį

Norėdami atsiliepti, paspauskite skambinimo klavišą.
Norėdami atmesti ryšį, paspauskite baigimo klavišą.
Kad išjungtumėte skambėjimo toną neatsiliepdami į skambutį, pasirinkite
Tyliai.
Jei kalbate telefonu, kai įjungta skambučio laukimo funkcija (tinklo paslauga), spauskite skambinimo klavišą, kad atsilieptumėte į naują priimamą skambutį. Pirmasis skambutis išlaikomas. Kad baigtumėte aktyvų skambutį, spauskite baigimo klavišą.

Kaip pradėti vaizdo skambutį

Jei norite pradėti vaizdo skambutį, įveskite telefono numerį arba pasirinkite
skambučio gavėją iš adresatų s ąrašo, tada pasirinkite Funkcijos > Skambinti >
Vaizdo. Prasidėjus vaizdo skambučiui,
įjungiama prietaiso kamera. Jeigu kamera
jau yra naudojama, vaizdo siuntimo funkcija išjungiama. Jei asmuo, kuriam skambinate, nenori, kad būtų rodomas jo vaizdo įrašas, rodomas atvaizdas. Kad nurodytumėte iš jūsų prietaiso vietoj vaizdo įrašo siunčiamą atvaizdą, pasirinkite
Telefonas > Skambinimo > Vaizdo ryšio atvaizdas.
Kad išjungtumėte garso, vaizdo įrašo arba abiejų siuntimą, pasirinkite Funkcijos >
> Parametrai ir
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Telefonas 25
Išjungti > Garsą, Vaizdą arba Garsą ir vaizdą.
Aktyvaus vaizdo skambučio garsą reguliuokite garso klavišais.
Jei norite naudoti garsiakalbį, pasirinkite
Funkcijos > Įjungti garsiakalbį. Jei
norite išjungti garsiakalbį ir naudoti ausinį priedą, pasirinkite Funkcijos >
Įjungti ragelį.
Kad sukeistumėte atvaizdus vietomis, pasirinkite Funkcijos > Sukeisti
atvaizdus.
Jei norite keisti atvaizdo mastelį ekrane, pasirinkite Funkcijos > Vaizdo mastelis ir slinkite aukštyn arba žemyn.
Jei norite baigti vaizdo skambutį ir pradėti balso skambutį su tuo pačiu pašnekovu, pasirinkite Funkcijos > Perjungti į balso
ryšį.

Atsiliepimas arba atsisakymas priimti vaizdo ryšį

Kai priimamas vaizdo ryšys, rodomas simbolis
.
Norėdami priimti vaizdo ryšį, paspauskite skambinimo klavišą. Rodoma Siųsti jūsų
vaizdą skambinančiajam?.
Norėdami pradėti tiesiogiai transliuoti vaizdą, pasirinkite Taip.
Jei neįjungiate vaizdo ryšio, girdite tik pašnekovo balsą. Pilkas ekranas pakeičia matomą vaizdą. Jei norite pilką ekraną pakeisti nuotrauka, nufotografuota jūsų
prietaiso kamera, pasirinkite
>
Parametrai ir Telefonas > Skambinimo > Vaizdo ryšio atvaizdas.
Norėdami baigti vaizdo ryšį, paspauskite baigimo klavišą.

Bendro vaizdo naudojimo reikalavimai

Norint bendrinti vaizdo įrašus, abi pusės privalo naudoti 3G ryšį. Daugiau informacijos apie šią paslaugą, 3G tinklo prieinamumą ir šios paslaugos mokesčius teiraukitės paslaugų teikėjo.
Jei norite bendrai naudoti vaizdo įrašus, įsitikinkite, kad:
nustatyti tinkami asmeninių ryšių parametrai, o jūs priėmėte pakvietimą bendrai naudoti vaizdo įrašą arba dalyvaujate aktyviame skambutyje.
Aktyvus 3G ryšys ir esate 3G tinklo veikimo zonoje. Jei bendro naudojimo seanso metu išeisite už 3G tinklo zonos ribų, bendras vaizdo naudojimas nutrūks, tačiau tęsite įprastą pokalbį.
Tiek siuntėjas, tiek gavėjas yra registruoti 3G tinkle. Jei į bendro naudojimo seansą pakviečiate asmenį, o jo prietaisas nėra 3G tinklo aprėptyje, jame nėra įdiegtas bendras vaizdo naudojimas ar nenustatyti asmeniniai ryšiai, gavė
jas negali priimti pakvietimų. Pamatysite klaidos pranešimą, nurodantį, kad gavėjas negali priimti kvietimo.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
26 Telefonas

Tiesioginio vaizdo ir vaizdo įrašų rodymas

Aktyvaus balso skambučio metu pasirinkite Funkcijos > Rodyti vaizdą
ryšiu:
1 Jei norite bendrai naudoti tiesioginį
vaizdo įrašą skambučio metu, pasirinkite Tiesioginis vaizdas.
Jei norite vaizdo įrašą naudoti bendrai, pasirinkite Vaizdo įrašas ir įrašą, kurį norite naudoti bendrai.
Prietaisas patikrins, ar vaizdo įrašą reikia konvertuoti. Jei taip, vaizdo įrašas bus automatiškai konvertuotas.
2Jei gavėjui adresatų sąraše išsaugoti
keli SIP adresai arba telefono numeriai su šalies kodu, pasirinkite norimą adresą arba numerį. Jeigu gavėjo SIP adresas ar telefono numeris nėra pasiekiamas, įveskite gavėjo adresą ar numerį su šalies kodu ir pasirinkite Gerai, kad nusiųstumėte pakvietimą. Jūsų prietaisas siunčia kvietimą SIP adresu.
Bendrai naudotis pradedama automatiškai, kai gav
ėjas priima
kvietimą.
Parinktys bendro vaizdo įrašų naudojimo metu
Keisti vaizdo mastelį (galima tik siuntėjui). Nustatyti ryškumą (galima tik siuntėjui).
/
Įjungti arba išjungti mikrofoną.
/ Įjungti ir išjungti
garsiakalbį.
/
Laikinai sustabdyti ir tęsti bendrąjį vaizdo naudojimą. Perjungti į viso ekrano režimą (galima tik gavėjui).
3 Jei norite sustabdyti vaizdo įrašų
bendrą naudojimą, pasirinkite
Sustabdyti. Jei norite baigti balso
skambutį, spauskite baigimo klavišą. Baigus skambutį, baigiasi ir vaizdo įrašo bendrinimas.
Jei norite įrašyti tiesioginį jūsų bendrintą vaizdo įrašą, paraginti, pasirinkite Taip. Prietaisas informuoja jus apie vaizdo įrašo įrašymo atmintinę. Jei norite nustatyti pageidaujamą atmintinę, pasirinkite
> Parametrai, tada – Ryšys su
išorin. > Rodytuvė > Numatyta atm. išsaugoti.
Jei bendro vaizdo įrašo naudojimo metu atidarysite kitas programas, rodymas bus sustabdytas. Jei norite grįžti į bendro vaizdo įrašo naudojimo rodinį ir tęsti bendrai naudoti, prietaisui veikiant laukimo režimu pasirinkite Funkcijos >
Toliau rodyti vaizdą.

Konferencinio ryšio užmezgimas

1 Jei norite pradėti konferencinį
skambutį (tinklo paslauga), įveskite dalyvio telefono numerį, tada spauskite skambinimo klavišą.
2 Dalyviui atsiliepus, pasirinkite
Funkcijos > Naujas ryšys.
3Paskambinę telefonu visiems
dalyviams, pasirinkite Funkcijos >
Konferencija kad visi skambučiai
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Telefonas 27
būtų sujungti į konferencinį skambutį.
Norėdami išjungti savo prietaiso mikrofoną skambučio metu, pasirinkite
Funkcijos > Išjungti mikrofonus.
Jei norite pašalinti dalyvį iš konferencinio skambučio, pasirinkite Funkcijos >
Konferencija > Išjungti dalyvį ir norimą
dalyvį.
Jei su konferencijos dalyviu norite kalbėtis asmeniškai, pasirinkite Funkcijos >
Konferencija > Kalbėti asmeniškai ir
norimą dalyvį.

Greitasis numerio rinkimas

Pasirinkite
> Parametrai ir
Telefonas > Skambinimo > Greitas rinkimas.
Greitojo rinkimo funkcija skirta tam, kad prietaisui veikiant laukimo režimu, galėtumėte skambinti laikydami paspaudę kurį nors skaičiaus klavišą.
Kad įjungtumėte greitąjį rinkimą, pasirinkite Įjungtas.
Norėdami susieti telefono numerį su skaičiaus klavišu, pasirinkite
>
Parametrai > Greit. rink.
Ekrane pažymėkite skaičiaus klavišą (2–9) ir pasirinkite Funkcijos > Susieti.
Iš adresatų sąrašo pasirinkite norimą numerį.
Jei norite ištrinti su skaičiaus klavišu susietą telefono numerį, slinkite prie greitojo rinkimo klavišo, tada pasirinkite
Funkcijos > Atsieti.
Jei norite keisti su skaičiaus klavišu susietą telefono numerį, slinkite prie greitojo rinkimo klavišo, tada pasirinkite
Funkcijos > Pakeisti.

Numerių rinkimas balsu

Skambinkite telefonu, ištardami į adresatų sąrašą įrašyto adresato vardą.
Pastaba: Gali būti nelengva
naudoti balso žymeklius triukšmingoje aplinkoje arba prireikus skubios pagalbos, todėl neturėtumėte pasikliauti vien rinkimu balsu visomis aplinkybėmis.
1 Prietaisui veikiant laukimo režimu,
nuspauskite ir palaikykite nuspaudę dešinįjį pasirinkimo klavišą. Girdėti trumpas signalas, tada matyti
Kalbėkite.
2 Ištarkite adresato vardą, kurio numerį
norite rinkti. Jei balsas atpažintas, matyti atitikmenys. Telefonas atkuria pirmojo sąrašo atitikmens balso komandą. Jei ši komanda netiksli, slinkite prie kito įrašo.

Diktofonas

Diktofonu galite įrašyti balso priminimus ir telefono pokalbius. Be to, galite siųsti garso įrašus draugams.
Pasirinkite
> Programos >
Diktofonas.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
28 Telefonas
Garso įrašo įrašymas
Pasirinkite
.
Garso įrašo įrašymo pabaiga
Pasirinkite
.
Garso įrašo klausymasis
Pasirinkite
.
Garso įrašo siuntimas pranešimu
Pasirinkite Funkcijos > Siųsti.
Telefono pokalbio įrašymas
Balso skambučio metu atidarykite diktofono programą, tada pasirinkite Įrašymo metu abu pašnekovai reguliariais intervalais girdi toninį signalą.
Įrašų kokybės ir garso įrašų saugojimo vietos pasirinkimas
Pasirinkite Funkcijos > Parametrai.
Diktofonu negalima naudotis, kai įjungtas įprastas duomenų arba GPRS ryšys.

Duomenų ir kitų rūšių ryšių duomenys

Pasirinkite
> Žurnalas.
Jei norite peržiūrėti vėliausiai praleistus ir priimtus skambučius, taip pat skambučius iš savo telefono, pasirinkite Vėliausi
ryšiai.
Patarimas: Jei norite peržiūrėti rinktus
numerius prietaisui veikiant laukimo režimu, spauskite skambinimo klavišą.
Jei norite peržiūrėti apytikslę pokalbių trukmę skambinant į jūsų prietaisą ir iš jo, pasirinkite Ryšio trukmė.
Jei norite peržiūrėti paketinių duomenų ryšio seansų metu perduotą duomenų kiekį, pasirinkite Pak. duomenys.

Ryšių draudimas

Pasirinkite
> Parametrai, tada –
Telefonas > Ryšių draudimo.
Galite uždrausti skambinti iš šio prietaiso arba į jį gauti skambučius (tinklo
.
paslauga). Jei norite keisti parametrus, iš paslaugų teikėjo turite gauti draudimo slaptažodį. Skambučių draudimas taikomas visų rūšių skambučiams.
Pasirinkite iš toliau pateiktų balso skambučių draudimo parametrų.
Ryšių iš šio telefono — uždrausti balso ryšius iš jūsų prietaiso.
Priimamųjų ryšių — uždrausti priimamuosius ryšius.
Tarptautinių ryšių — Neleisti skambinti į užsienio šalis ar regionus.
Priimamų ryšių kitame tinkle
— Uždrausti gaunamuosius skambučius, kai esate už savo šalies ribų.
Tarptautinių ryšių išskyrus į savo šalį
— Uždrausti skambučius į užsienio šalis ar regionus, tačiau leisti skambinti į šalį.
Jei norite tikrinti balso skambučių draudimų būseną, pasirinkite draudimo parinktį, tada – Funkcijos > Tikrinti
būseną.
savo
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Telefonas 29
Jei norite panaikinti visų balso skambučių draudimus, pasirinkite draudimo parinktį, tada – Funkcijos > Panaik. visus
draudimus.
Jei norite keisti balso ir fakso skambučių draudimo slaptažodį, pasirinkite
Funkcijos > Nustat. draud. slaptažodį.
Įveskite dabartinį kodą, tada – du kartus naująjį kodą. Draudimo slaptažodį turi sudaryti keturi skaitmenys. Išsamesnės informacijos teiraukitės savo paslaugų teikėjo.

Apribotasis rinkimas

Naudodami apriboto rinkimo paslaugą, galite uždrausti skambinti iš savo prietaiso tam tikrais telefono numeriais. Ne visos SIM kortelės suderinamos su apribotojo rinkimo funkcija. Išsamesnės informacijos kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Pasirinkite
> Adr. knyga ir
Funkcijos > SIM numeriai > Aprib. rink. adresatai.
Kai naudojamos saugumo funkcijos, kurios apriboja ryšius (pavyzdžiui, ryšių draudimas, uždaroji vartotojų grupė ir apribotasis rinkimas), gali būti įmanoma skambinti oficialiu skubios pagalbos tarnybos numeriu, užprogramuotu jūsų prietaise. Tuo pačiu metu negali būti įjungtos ryšių draudimo ir peradresavimo funkcijos.
Norint įjungti, išjungti apribotojo rinkimo funkciją ir tvarkyti adresatų, įtrauktų į apribotojo rinkimo sąrašą, informaciją, reikia įvesti PIN2 kodą. Norėdami sužinoti
savo PIN2 kodą, kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Pasirinkite Funkcijos ir iš toliau pateiktų parinkčių.
Įjungti aprib. rinkimą arba Išjungti apribot. rinkimąįjungti arba išjungti
apribotojo numerių rinkimo funkciją
.
Nauj. SIM adresatasĮrašyti adresato, kuriam galima skambinti, vardą ir telefono numerį.
Iš „Adresų knygos“ — kopijuoti adresatą iš adresatų sąrašo į apribotojo numerių rinkimo sąrašą.
Jei norite siųsti tekstinius pranešimus SIM adresatams, kai įjungta apriboto numerių rinkimo paslauga, tekstinių pranešimų centro numerį turite įtraukti į apriboto rinkimo numerių sąrašą.

Ryšių peradresavimas

Pasirinkite
> Parametrai ir
Telefonas > Ryšių peradres..
Gaunamų skambučių peradresavimas į balso pašto dėžutę ar kitu telefono numeriu. Išsamesnės informacijos kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Pasirinkite peradresuotinų skambučių rūšį ir reikiamas funkcijas iš toliau išvardytųjų.
Visų balso ryšių arba Visų fakso ryšių — peradresuoti visus priimamus
balso ir fakso skambučius. Į skambučius atsiliepti negalima, tegalima juos peradresuoti kitu numeriu.
Kai užimta — peradresuoti priimamus skambučius, jei tuo metu jau kalbate telefonu.
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
30 Telefonas
Kai neatsiliepiate — peradresuoti
priimamus skambučius, prietaisui skambėjus tam tikrą nustatytą laiką. Pasirinkite, kiek laiko prietaisas turi skambėti, kol bus peradresuotas skambutis.
Kai esate už ryšio zonos — peradresuoti ryšius, kai prietaisas išjungtas arba už ryšio zonos ribų.
Kai ryšys neįmanomas — peradresuoti skambučius, jei kalbate telefonu, neatsiliepiate, prietaisas išjungtas arba už ryšio zonos ribų.
Norėdami peradresuoti skambučius į savo balso pašto dėžutę, pasirinkite skambučio rūšį, peradresavimo funkciją ir
Funkcijos > Įjungti > Į balso pašto dėžutę.
Norėdami peradresuoti skambučius kitu telefono numeriu, pasirinkite skambučio rūšį, peradresavimo funkciją ir
Funkcijos > Įjungti > Kitu numeriu.
Įrašykite numerį arba, norėdami naudoti adresų knygoje
įrašytą numerį, pasirinkite
Ieškoti.
Norėdami tikrinti esamą peradresavimo būklę, pažymėkite atitinkamą peradresavimo funkciją ir pasirinkite
Funkcijos > Tikrinti būklę.
Norėdami išjungti skambučių peradresavimą, pažymėkite atitinkamą peradresavimo funkciją ir pasirinkite
Funkcijos > Išjungti.

Skambinimo parametrai

Pasirinkite
> Parametrai ir
Telefonas > Skambinimo.
Pasirinkite reikiamus parametrus ar funkcijas iš toliau išvardytųjų.
Siųsti mano numerį — Rodyti savo telefono numerį asmeniui, kuriam skambinate.
Ryšio laukimas — Nustatyti, kad prietaisas jus informuotų apie gaunamuosius skambučius skambučio metu (tinklo paslauga).
Neatsiliepti ir siųsti pran. — Atmesti skambutį ir siųsti pranešimą skambinančiajam.
Pranešimo tekstas — Rašyti standartinį tekstinį pranešimą, siunčiamą atmetus skambutį.
Mano įrašyto skamb. v. įr. — Leisti arba neleisti siųsti vaizdo įrašą iš jūsų prietaiso per vaizdo skambutį.
Vaizdo ryšio atvaizdas — Rodyti atvaizdą, jei per vaizdo skambutį nesiunčiamas vaizdo įrašas.
Automatinis perrinkimas — Nustatyti, kad nepavykus prisiskambinti, prietaisas daugiausia 10 kartų rinktų atitinkam
ą
numerį, kad prisiskambintų. Norėdami sustabdyti automatinį numerio perrinkimą, spauskite baigimo klavišą.
Rodyti ryšio trukmę — Matyti skambučio trukmę skambučio metu.
Ryšio suvestinė — Matyti skambučio trukmę pasibaigus skambučiui.
Greitas rinkimasĮjungti greitąjį rinkimą.
Atsak. bet kuriuo klavišuĮjungti atsiliepimą bet kuriuo klavišu.
Naudojama linija — Šis parametras (tinklo paslauga) rodomas tik tuo atveju, jei SIM kortelė leidžia naudoti du
© 2010-2011 „Nokia“. Visos teisės saugomos įstatymo.
Loading...
+ 70 hidden pages