Nokia 7020 User Manual [lt]

„Nokia 7020“ vartotojo vadovas
1. leidimas
2Turinys

Turinys

Sauga 5
Bendroji informacija 7
Apie jūsų prietaisą 7 Tinklo paslaugos 8 Bendroji atmintis 9 Kreipties kodai 9 Išlaikymas 10 Programinės įrangos naujinimas nuotoliniu būdu 11
Paruošimas naudoti 12
SIM kortelės ir baterijos įdėjimas 12
Baterijos įkrovimas 13 Antena 14 Laisvų rankų įranga 14 Magnetai ir magnetiniai laukai 15 Klavišai ir dalys 16
Telefono įjungimas ir išjungimas 17 Bakstelėjimas 17 Ekranas 18 Be SIM kortelės veikiančios funkcijos 19 Programos, veikiančios programų fone 19
Ryšiai 19
Skambinimas ir atsiliepimas į skambutį 19 Garsiakalbis 20 Rinkimas sparčiaisiais klavišais 20
Teksto rašymas 21
Teksto režimai 21 Tradicinis teksto rašymas 22 Nuspėjamasis teksto rašymas 22
Meniu peržiūra 23
Pranešimai 23
Turinys 3
Tekstiniai ir daugiaformačiai pranešimai 24 „Nokia Xpress“ garso pranešimai 28 „Nokia“ el. paštas 28 Balso pranešimai 31 Pranešimų parametrai 31
„Adresų knyga“ 32
Skambučių žurnalas 34
Parametrai 34
Aplinkos 34 Tonai 35 Ekranas 35 Data ir laikas 35 Spartieji klavišai 36 Sinchronizavimas ir atsarginė kopija 36 Ryšiai su išoriniais prietaisais 37 Ryšiai ir telefonas 40
Priedai 41 Sąranka 41 Gamintojo nustatytų parametrų atkūrimas 42
Galerija 42
Garso/vaizdo programos 43
Vaizdo kamera ir filmavimas 43 FM radijas 44 Diktofonas 46 Muzikos grotuvas 46
Žemėlapiai 47
Programa „Žemėlapiai“ 47 Programa „Nokia Map Loader“ 49 Globalinė padėties nustatymo sistema 50 GPS imtuvas 50 Judėjimas į pageidaujamą atvykimo tašką 51
4Turinys
Programos 53
Tvarkyklė 54
Žadintuvas 54 Kalendorius ir darbų sąrašas 55
Žiniatinklis arba internetas 56
Prisijungti prie tinklo paslaugos 57
SIM paslaugos 57
Aplinkosaugos patarimai 57
Energijos taupymas 58 Antrinis perdirbimas 58 Išsamesnė informacija 59
Priedai 60
Baterija 60
Informacija apie baterijas ir įkroviklius 60
„Nokia“ baterijų atpažinimo instrukcija 61
Priežiūra 63
Perdirbimas 64
Papildoma saugos informacija 64
Maži vaikai 64 Darbo aplinka 64 Medicininiai prietaisai 65 Transporto priemonės66 Potencialiai sprogi aplinka 67 Skambučiai skubios pagalbos tarnyboms 67 Informacija apie pažymas (SAR) 68
Rodyklė 70
Sauga 5

Sauga

Perskaitykite šiuos paprastus nurodymus. Nepaisydami šių nurodymų, galite sukelti pavojų arba nusižengti įstatymams. Norėdami gauti daugiau informacijos, perskaitykite išsamų vartotojo vadovą.

ĮJUNKITE SAUGIAI

Neįjunkite prietaiso, kai belaidžiu telefonu naudotis draudžiama arba kai jis gali sukelti trikdžius ar pavojų.

SVARBIAUSIA – SAUGUS EISMAS

Nepažeiskite vietinių įstatymų. Vairuodami rankomis valdykite tik automobilį. Svarbiausias dalykas, apie kurį turite galvoti vairuodami, – saugus eismas.

TRIKDŽIAI

Visi belaidžio ryšio prietaisai gali būti jautrūs trikdžiams, kurie gali turėti įtakos jų veikimui.
6Sauga

IŠJUNKITE DRAUDŽIAMOSIOSE ZONOSE

Laikykitės visų apribojimų. Išjunkite prietaisą oro transporto priemonėje, prie medicininės įrangos, degalų, cheminių medžiagų ir sprogdinimo zonose.

KVALIFIKUOTA PRIEŽIŪRA

Šį gaminį įdiegti arba taisyti gali tik kvalifikuoti specialistai.

PRIEDAI IR BATERIJOS

Naudokite tik aprobuotus priedus ir baterijas. Nejunkite nesuderinamų prietaisų.

ATSPARUMAS VANDENIUI

Jūsų prietaisas nėra atsparus vandeniui. Neleiskite jam sudrėkti.
Bendroji informacija 7

Bendroji informacija

Apie jūsų prietaisą

Šiame vadove aprašytas belaidžio ryšio prietaisas yra aprobuotas naudoti GSM 850, 900, 1800 ir 1900 MHz tinkluose. Išsamesnės informacijos apie tinklus kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Jūsų prietaise gali būti gamintojo įrašytų žymų ir nuorodų, susijusių su trečiųjų šalių tinklalapiais, ar suteikiančių galimybę prie jų jungtis. Jos nesaistomos jokiais verslo ryšiais su „Nokia“, todėl „Nokia“ jų neremia ir dėl jų neprisiima jokios atsakomybės. Jungdamiesi prie šių tinklalapių, turite imtis atsargumo priemonių dėl jų saugumo ir turinio.
Perspėjimas:
Norėdami naudotis bet kuriomis šio prietaiso funkcijomis, išskyrus žadintuvo, įjunkite prietaisą. Neįjunkite belaidžio prietaiso, kai jis gali sukelti trikdžius ar pavojų.
Naudodamiesi šiuo prietaisu, nepažeiskite jokių įstatymų ir gerbkite vietinius papročius, kitų žmonių privatumą bei jų teises, taip pat autorių teises. Dėl autorių teisių apsaugos gali būti draudžiama kopijuoti, keisti ar perduoti kai kuriuos atvaizdus, muziką ir kitą medžiagą.
8 Bendroji informacija
Pasidarykite visos jūsų prietaise esančios svarbios informacijos atsargines kopijas duomenų laikmenose arba kur nors užsirašykite šią informaciją.
Prieš prijungdami šį prietaisą prie kito prietaiso, pastarojo vartotojo vadove perskaitykite išsamias saugumo instrukcijas. Nejunkite nesuderinamų prietaisų.
Šiame vadove pateikti paveikslėliai ir jūsų prietaiso ekrane matomi vaizdai gali skirtis.
Kitos svarbios informacijos apie savo prietaisą ieškokite vartotojo vadove.

Tinklo paslaugos

Norėdami naudotis prietaisu, turite sudaryti sutartį su belaidžio ryšio tinklo paslaugų teikėju. Kai kurios paslaugos teikiamos ne visuose tinkluose; norėdami naudotis tam tikromis paslaugomis turite su paslaugų teikėju sudaryti atskiras sutartis. Naudojantis tinklo paslaugomis, perduodami duomenys. Informacijos apie mokesčius jūsų namų ir kituose tinkluose pasiteiraukite savo paslaugų teikėjo. Jūsų paslaugų teikėjas gali ir paaiškinti, kokie mokesčiai bus taikomi. Kai kurių tinklų galimybės gali būti ribotos, todėl gali neveikti tam tikros šios prietaiso funkcijos, kurioms reikia tam tikrų tinklo funkcijų, kaip kad suderinamumo su tam tikromis technologijomis, pvz., TCP/IP protokolų pagrindu
Bendroji informacija 9
veikiančiais WAP 2.0 protokolais (HTTP ir SSL) ir vietos kalbos rašmenimis.
Jūsų paslaugų teikėjas gali nustatyti, kad jūsų prietaise kai kurios funkcijos būtų išjungtos ar neįjungtos. Tokiu atveju šios funkcijos nebus rodomos jūsų prietaiso meniu. Jūsų prietaise gali būti tam tikri pritaikyti elementai, t. y. jame gali būti pakeisti meniu pavadinimai, tvarka ir piktogramos.

Bendroji atmintis

Tą pačią atmintį gali naudoti šios prietaiso funkcijos: daugiaformačių pranešimų mainai (MMS), el. pašto programa, momentinių pranešimų mainai, nuotolinės funkcijos.. Naudojant vieną ar daugiau šių funkcijų, gali sumažėti atminties kitoms funkcijoms. Pasirodžius pranešimui, kad visa atmintis užimta, ištrinkite dalį bendrojoje atmintyje saugomos informacijos.

Kreipties kodai

Apsaugos kodas padeda apsaugoti telefoną nuo neleistino naudojimo. Galite sukurti ir pakeisti kodą bei nustatyti, kad telefonas jo reikalautų. Kodą laikykite slaptoje ir saugioje vietoje, kitoje nei telefonas. Jei užmiršote kodą ir jūsų telefonas užrakintas, jį turės atrakinti techninės priežiūros specialistai. Už šį darbą gali reikėti sumokėti papildomai. Išsamesnės informacijos kreipkitės į „Nokia Care“ tašką arba į savo telefono pardavėją.
10 Bendroji informacija
PIN kodas, pateikiamas kartu su SIM kortele, apsaugo kortelę nuo neleistino naudojimo. PIN2 kodas, pateikiamas su kai kuriomis SIM kortelėmis, reikalingas tam tikroms paslaugoms. Jeigu tris kartus paeiliui įvesite neteisingą PIN arba PIN2 kodą, pamatysite prašymą įvesti PUK arba PUK2 kodą. Jei kodų neturite, kreipkitės į savo paslaugų teikėją.
Modulio PIN kodas reikalingas informacijai iš jūsų SIM kortelės apsaugos modulio gauti. Parašo PIN kodas gali būti reikalingas skaitmeniniam parašui įvesti. Draudimo slaptažodis reikalingas naudojant ryšių draudimo funkciją.
Pasirinkę Meniu > Parametrai > Saugumas, galite nustatyti, kaip jūsų telefonas turi naudoti kreipties kodus ir saugumo parametrus.

Išlaikymas

Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip naudotis savo prietaisu, arba nežinote, kaip jis turėtų veikti, skaitykite naudotojo vadovą, apsilankykite išlaikymo puslapiuose adresu www.nokia.com/support, vietinėje bendrovės „Nokia“ svetainėje, o mobiliuoju prietaisu – adresu www.nokia.mobi/support.
Jei nepavyksta išspręsti problemos, atlikite vieną iš toliau nurodytų veiksmų.
Bendroji informacija 11
Įjunkite prietaisą iš naujo: išjunkite prietaisą, tada išimkite bateriją. Maždaug po minutės įdėkite bateriją ir įjunkite prietaisą.
Atkurkite pradinius gamintojo parametrus, vadovaudamiesi naudotojo vadovo paaiškinimais.
Laikydamiesi naudotojo vadovo nurodymų, reguliariai naujinkite savo prietaiso programinę įrangą, kad užtikrintumėte optimalų prietaiso veikimą ir suteiktumėte jam naujų funkcijų.
Jei nepavyksta išspręsti problemos, kreipkitės į bendrovę „Nokia“ dėl remonto. Apsilankykite svetainėje www.nokia.com/repair. Prieš siųsdami prietaisą taisyti, visada sukurkite atsarginę savo prietaiso duomenų kopiją.

Programinės įrangos naujinimas nuotoliniu būdu

Taip pat programinės įrangos atnaujinimų galite užsisakyti į savo prietaisą tiesiai iš savo tinklo, jei tinklas teikia atitinkamą paslaugą.
Parsisiunčiant programinės įrangos atnaujinimus, gali būti perduodami dideli duomenų kiekiai (tinklo paslauga).
Prieš pradėdami atnaujinti programinę įrangą, patikrinkite, ar jūsų prietaiso baterija yra pakankamai įkrauta, arba prijunkite įkroviklį.
12 Paruošimas naudoti

Paruošimas naudoti

SIM kortelės ir baterijos įdėjimas

Prieš išimdami bateriją, visada išjunkite prietaisą ir atjunkite jį nuo įkroviklio.
SIM kortelę ir jos kontaktus galima lengvai pažeisti kortelę subraižius ar sulanksčius, todėl su ja elgtis, ją įdėti arba išimti reikėtų labai atsargiai.
1 Laikydami prietaisą atsuktą nugarėle į save,
kilstelėkite ir nuimkite galinį dangtelį (1).
2Jei įdėta baterija, ją išimkite (2). 3Stumtelėkite SIM kortelės laikiklį, kad jį
atlaisvintumėte (3), tada jį atidarykite, pakeldami (4).
4 Įdėkite SIM kortelę į laikiklį taip, kad kontaktų sritis
būtų nukreipta žemyn (5), tada uždarykite laikiklį (6).
5 Įstumkite kortelės laikiklį, kad jis įsitvirtintų (7). 6 Įdėkite bateriją (8), tada uždėkite galinį dangtelį (9).
Paruošimas naudoti 13

Baterijos įkrovimas

Baterija iš dalies įkrauta gamykloje. Jei prietaisas rodo, kad įkrova maža, atlikite toliau nurodytus veiksmus
1 Įkiškite įkroviklį į kištukinį lizdą sienoje. 2 Prijunkite įkroviklį prie prietaiso. 3 Kai prietaisas rodo, kad baterija visiškai įkrauta,
atjunkite įkroviklį nuo prietaiso, tada – nuo sieninio kištukinio lizdo.
Baterijos nebūtina įkrauti konkretų laikotarpį. Be to, prietaisą galite naudoti ir jį įkraudami. Jei baterija visiškai išsikrovusi, gali praeiti kelios minutės, kol ekrane pasirodys įkrovos indikatorius arba bus galima skambinti.
14 Paruošimas naudoti

Antena

Šiame prietaise gali būti įtaisyta vidinė ir išorinė antena. Kai antena perduodami ar priimami duomenys, be reikalo nelieskite jos srities. Liečiant anteną gali pablogėti ryšio kokybė, veiklos metu padidėti energijos sąnaudos ir sutrumpėti baterijos veikimo laikas.
Simbolis rodo pilkai pažymėtą antenos lauką.

Laisvų rankų įranga

Perspėjimas:
Naudodami laisvų rankų įrangą, veikiausiai girdėsite mažiau aplinkinių garsų. Nenaudokite laisvų rankų įrangos, jeigu dėl jos gali kilti pavojus jūsų saugumui.
Prie „Nokia“ garso/vaizdo jungties prijungdami bet kokį išorinį prietaisą ar laisvų rankų įrangą, kurie bendrovės
Paruošimas naudoti 15
„Nokia“ nėra nurodyti kaip tinkami naudoti su šiuo prietaisu, atkreipkite ypatingą dėmesį į garsumo lygius.
Neprijunkite gaminių, kuriuose sukuriamas išvesties signalas, kadangi jis gali pažeisti prietaisą. Prie „Nokia“ garso/vaizdo jungties neprijunkite jokio įtampos šaltinio.

Magnetai ir magnetiniai laukai

Laikykite savo prietaisą atokiau nuo magnetų ar magnetinių laukų.
16 Paruošimas naudoti

Klavišai ir dalys

1
Vidinė ausinė 2 Ekranas 3 Pasirinkimo klavišai 4 Skambinimo klavišas 5 „Navi™“ klavišas (slinkties
klavišas) 6 Mikrofonas 7 Vidurinysis pasirinkimo
klavišas 8 Baigimo (jungimo) klavišas 9 Klaviatūra
Paruošimas naudoti 17
10 USB prievad
as 11 Įkroviklio
jungtis 12 Antrinis
ekranas 13 Riešo
dirželio
ąselė 14 Vaizdo
kamera 15 Laisvų rankų
įrangos
jungtis

Telefono įjungimas ir išjungimas

Norėdami įjungti ar išjungti telefoną, palaikykite paspaudę įjungimo mygtuką.

Bakstelėjimas

Naudodamiesi bakstelėjimo funkcija, galite akimirksniu matyti įspėjimus; jei norite matyti laikrodį, kai uždarytas
18 Paruošimas naudoti
atverčiamasis dangtelis, tiesiog du kartus bakstelėkite antrinį ekraną.
Jei norite įjungti arba išjungti bakstelėjimo ir vibracinio grįžtamojo ryšio funkciją, pasirinkite Meniu >
Parametrai > Telefonas > „Sensor“ parametrai.
Jei praleidote skambučių arba gavote naujų pranešimų, norėdami matyti laikrodį, pirmiausia turite juos peržiūrėti.

Ekranas

1 Korinio tinklo signalo stipris 2 Baterijos įkrovos būsena 3 Indikatoriai
Ryšiai 19
4 Tinklo pavadinimas arba operatoriaus logotipas 5 Laikrodis 6 Data (tik tada, kai išjungtas patobulintasis pradinis
ekranas)
7 Ekranas 8 Kairiojo pasirinkimo klavišo funkcija 9 Slinkties klavišo funkcija 10 Dešiniojo pasirinkimo klavišo funkcija
Galite keisti kairiojo ir dešiniojo pasirinkimo klavišų funkcijas.

Be SIM kortelės veikiančios funkcijos

Kai kuriomis jūsų telefono funkcijomis galima naudotis neįdėjus SIM kortelės, pvz., tvarkykle ir žaidimais. Kai kurie meniu yra blyškūs ir jų negalima naudoti.

Programos, veikiančios programų fone

Palikus programas veikti fone, baterija gali išsikrauti greičiau ir veikti trumpesnį laiką.
Žr. „Spartieji klavišai“ psl. 36.

Ryšiai

Skambinimas ir atsiliepimas į skambutį

Norėdami paskambinti, įrašykite telefono numerį su šalies ir vietovės kodais (jei reikia). Paspauskite skambinimo
20 Ryšiai
klavišą, kad telefonas pradėtų rinkti numerį. Paspauskite naršymo mygtuką aukštyn, norėdami pastiprinti, arba žemyn, norėdami susilpninti ausinės ar laisvų rankų įrangos garsumą ryšio metu.
Kai norite atsiliepti, paspauskite skambinimo klavišą. Jei norite atmesti ryšį neatsiliepdami, paspauskite baigimo klavišą.

Garsiakalbis

Jei įmanoma, galite pasirinkti Garsiak. arba Ragelis, kad ryšio metu garsas sklistų iš telefono garsiakalbio arba ausinės.

Rinkimas sparčiaisiais klavišais

Norėdami susieti telefono numerį su kuriuo nors skaičiaus klavišu nuo 2 iki 9, pasirinkite Meniu > Adresų knyga >
Greito rink. Nr., pažymėkite norimą numerį ir pasirinkite Susieti. Įrašykite norimą telefono numerį arba pasirinkite Ieškoti ir išsaugotą adresatą.
Jei norite įjungti greitojo rinkimo funkciją, pasirinkite
Meniu > Parametrai > Skambinimas > Greitasis rinkimas > Įjungtas.
Teksto rašymas 21
Jei telefonui veikiant laukimo režimu norite skambinti naudodami greitojo rinkimo funkciją, palaikykite paspaudę norimą skaičiaus klavišą.

Teksto rašymas

Teksto režimai

Tekstą rašyti (pavyzdžiui, pranešimuose) galite dviem būdais: tradiciniu arba nuspėjamuoju.
Rašydami tekstą ir palaikydami paspaudę Funkcijos, galite perjungti tradicinį teksto rašymo būdą (žymimą
) į nuspėjamąjį (žymimą ) ir atvirkščiai. Nuspėjamąjį teksto rašymo būdą galima naudoti ne su visomis kalbomis.
Raidžių skyrių (didžiąsias ar mažąsias raides) žymi simboliai
Jei norite pakeisti raidžių skyrių (didžiąsias į mažąsias arba atvirkščiai), paspauskite #. Norėdami įjungti skaičių režimą (žymimą # ir pasirinkite Skaičių režimas. Norėdami įjungti raidžių režimą vietoje skaičių, palaikykite paspaudę #.
Norėdami nustatyti rašomąją kalbą, pasirinkite
Funkcijos > Rašomoji kalba.
, ir .
) vietoje raidžių, palaikykite paspaudę
22 Teksto rašymas

Tradicinis teksto rašymas

Paspauskite skaičiaus klavišą (2–9) keletą kartų, kol pasirodys norimas rašmuo. Galimi rašmenys priklauso nuo pasirinktos rašomosios kalbos.
Jei paskesnę norimą raidę reikia rašyti tuo pačiu klavišu kaip ir pirmiau parašytą raidę, palaukite, kol pasirodys žymeklis, ir rašykite raidę.
Norėdami atidaryti dažniausiai vartojamų skyrybos ženklų ir kitų rašmenų lentelę, spaudykite 1. Norėdami atidaryti specialiųjų ženklų sąrašą, paspauskite *.

Nuspėjamasis teksto rašymas

Rašant tekstą nuspėjamuoju būdu, naudojamas telefono atmintyje esantis žodynas, kurį taip pat galite papildyti naujais žodžiais.
1Pradėkite rašyti žodį klavišais 2–9. Kad parašytumėte
vieną raidę, kiekvieną klavišą turite paspausti tik po vieną kartą.
2 Jei parašytas žodis teisingas, spustelėkite naršymo
mygtuką dešinėn arba paspauskite tarpo ženklą.
Jei žodis neteisingas, paspauskite klavišą * keletą
kartų ir pasirinkite žodį iš sąrašo.
Jeigu po žodžio, kurį norėjote parašyti, rodomas klaustukas (?), šio žodžio žodyne nėra. Norėdami
Meniu peržiūra 23
įtraukti žodį į žodyną, pasirinkite Rašyba. Parašykite žodį tradiciniu būdu ir pasirinkite
Išsaugoti.
Norėdami parašyti sudurtinį žodį, parašykite pirmąją jo dalį ir patvirtinkite ją paspausdami naršymo mygtuką dešinėn. Parašykite paskutinę žodžio dalį ir patvirtinkite visą žodį.
3Pradėkite rašyti kitą žodį.

Meniu peržiūra

Telefono funkcijos sugrupuotos į meniu. Čia aprašyti ne visi meniu ar juose esančios funkcijos.
Telefonui veikiant laukimo režimu pasirinkite Meniu ir norimą pagrindinio bei žemesniojo lygmens meniu. Pasirinkite Išj. prg. arba Atgal jei norite išeiti iš pasirinkto meniu lygmens. Jei norite iškart grįžti į laukimo režimo vaizdą, paspauskite baigimo klavišą. Norėdami perjungti meniu vaizdą, pasirinkite Meniu > Funkcijos > Pagr.
meniu vaizdas.

Pranešimai

Savo prietaisu kurkite ir gaukite pranešimus, pvz., tekstinius ir daugiaformačius. Pranešimų mainų
Loading...
+ 52 hidden pages