Manta LED92201 User Manual

LED TV
LED92201 LED95001
Instrukcja obsługi/MANUAL
Przeczytaj mnie / Read me
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Instrukcja obsługi
Zapoznaj się z instrukcją
urze poniżej 5 st.C urządzenie przed podłączeniem należy odstawić w celu ogrzania się urządzenia do temperatury otoczenia. Nie używaj urządzenia w pobliżu wody.
z z Czyść urządzenie wyłącznie suchą ścierką. z Nie zatykaj żadnych otworów wentylacyjnych. z Podłąc z urządzenie zgodnie z instrukcją. z
Nie instaluj urządzenia w pobliżu źródeł ciepła ani aparatury wytwarzającej ciepło (włączając wzmacniacze). Chroń przewód zasilający przed załamaniem, szczególnie
z
przy wtyczce sieciowej i w miejscu gdzie wychodzi on od aparatu. Chroń przewód sieciowy przed uszkodzeniem mechanicz-
z
nym. Jeżeli przewód sieciowy jest uszkodzony koniecznie skontaktuj się z serwisem! Używaj tylko akcesoriów wskazanych przez producenta.z
z
Wyłącz urządzenie z gniazdka sieci elektrycznej jak i odłącz antenę w przypadku zbliżania się burzy jak również kiedy nie używasz go przez dłuższy okres czasu. Wszelkie naprawy zlecaj w ykwalifikowanemu ser wisowi.
z
Naprawa jest wymagana w każdym przypadku uszko­dzenia urządzenia, kiedy sznur albo wtyczka sieciowa jest uszkodzona, w przypadku zalania wodą, wystawienia na działanie wilgoci lub deszczu, upuszczenia bądź niepo­prawnego działania. Wtyczka sieciowa jest używana do odłączenia urządzenia z od sieci elektrycznej, Wyłączenie z sieci elektrycznej powin­no być łatwą i szybką czynnością. Wentylacja nie może być utrudniana przez zakry wanie
z
otworów takimi przedmiotami jak: gazety, obrus, zasłony, książkami, innymi urządzeniami itp. Dla zachowania odpo­wiedniej wentylacji należy zachować odstęp minimum 10 cm z każdej strony urządzenia. Żadne odkryte źródła ognia, takie jak zapalone świece,
z
nie mogą być umieszczane na urządzeniu ani w jego pobliżu. Baterie powinny być używane zgodnie z zasadami ochrony
z
środowiska. Wyczerpane baterie należy utylizować zgodnie z lokalnymi przepisami.
PL
z W celu bezpiecznego pozbycia się urządzenia należy go
zostawić w miejscu wskazanym przez sprzedawcę. Nie wolno wyrzucać tego produktu z odpadami gospodarstwa domowego. Symbol przekreślonego kosza na śmieci ozna
cza, że produkt podlega Dyrektywie Europejskiej.
OSTRZEŻENIE:
By zmniejszyć ryzyko pożaru albo porażenia elektrycznego, nie narażaj urządzenia na działanie deszczu, ognia, wysokiej temperatury lub wilgoci.
OSTRZEŻENIE:
Baterie nie mogą być wystawione na działanie nadmiernego źródła ciepła takiego jak światło słoneczne, ogień, grzejnik itp.
Symb ol pioruna wska zuje na w ystęp owanie nieb ezpieczneg o napięcia stanowiącego ryzyko porażenia prądem.
Symb ol wyk rzyknika um ieszc zony w trójkącie równobo cznym ma na celu zwrócenie uwagi użytkownika na to, że są wytyczne obsługi i konserwacji (obsługa techniczna), w postaci pisemnej instrukcji załączonej do egzemplarza urządzenia.
Uwaga!
Konstrukcja produktów i parametry techniczne mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Dotyczy to przede wszystkim parametrów technicznych, oprogramowania, sterowników oraz podręcznika użytkownika. Niniejszy podręcznik użytkownika służy ogólnej orientacji dotyczącej obsługi produktów.
Produkty oraz akcesoria mogą się różnić od t ych opisanych w instrukcji.
Producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności tytułem odszko­dowania za jakiekolwiek nieścisłości wynikające z błędów w opisach występujących w niniejszej instrukcji użytkownika.
Uwaga!
Budowa poszczególnych podzespołów może się różnić od tej, którą pokazano na kolejnych rysunkach.
2
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Elementy sterujące i połączenia
Opis przycisków na TV
1. INPUT: Wyświetla listę
źródeł sygnału wejściowego.
2. MENU: Wyświetla główne menu ekranowe.
3. CH-: Przełączanie kanałów w dół.
4. CH+: Przełączanie kanałów w górę.
5. VOL-: Przyciszanie.
6. VOL+: Pogłaśnianie.
7. POWER: Włączanie i wyłączanie
odbiornika TV.
WŁ. (ON) jest wskazywane zieloną kontrolką. WYŁ. (OFF – tryb gotowości) jest wskazywane czerwoną kontrolką.
PL
HDMI1 HDMI2 HDMI3
EARPHONE
Opis gniazd
1. Gniazdo HDMI
Podłączenie sygnału HDMI.
2. Gniazdo VGA
Do łączenia z gniazdem VGA komputera.
3. Gniazdo PC Audio
Do łączenia z gniazdem wyjścia audio komputera.
4. Gniazda Y/Pb/Pr
Do łączenia z gniazdami Y/Pb/Pr w trybie komponentów.
5. Gniazda AV
Do podłączania sygnału AV w trybie kompozytowym.
CI
VGA
USB
COAXIAL
AV IN YPbPr
PC AUDIO
INPUT
6. Kieszeń karty CI
Służy do wkładania karty CI.
7. Gniazdo SCART (Eurozłącze)
Do podłączania sygnału SCART.
8. Gniazdo antenowe
Do podłączania anteny zewnętrznej do odbioru programów ATV/DTV w trybie ATV/DTV.
9. Gniazdo słuchawek
Do podłączania słuchawek.
10. Port USB
Do podłączania urządzeń USB.
3
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Instalacja automatyczna
Przy pierwszym strojeniu odbiornika, wjegopamięciniema zaprogramowanych żadnych stacji telewizyjnych. Na ekranie pojawisięmenuinstalacji automatycznej (Auto Installation). Na początek, należy zmienić 6 ustawień, jak niżej:
Ustawienie 1: Ustaw tryb. Przyciskami góra/dóų na pilocie zdalnego sterowania wybierz tryb, w jakim zainstalujesz telewizor, anastħpnie naciƑnij przycisk OK.
PL
Ustawienie 4: Ustaw automatyczne wyłączanie zasilania.
Przyciskami góra/dół na pilocie zdalnego sterowania wybierz czas automatycznego wyłączania zasilania (Auto Power O). Jeśliwczasiestrojenianiezostanąpodaneżadnepolecenia, to odbiorniksam się wyłączy.Aby wyłączyćfunkcje samoczynnego wyłączania, wybierz opcję O(WYŁ.) lub ustaw wybrany czas wyłączenia automatycznego.
Ustawienie 2: Wybierz kraj. Przyciskami góra/dóų na pilocie zdalnego sterowania wybierz kraj, w którym instalujesz odbiornik i zatwierdǍwybór przyciskiem OK.
Ustawienie 3: Ustaw język. Przyciskami góra/dół na pilocie zdalnego sterowania wybierz właściwy język i zatwierdź wybór przyciskiem OK.
OK
Ustawienie 5: Ustaw rodzaj połączenia odbiornika. Przyci-
skami góra/dół na pilocie zdalnego sterowania wybierz rodzaj odbieranego sygnału izatwierdźwybórprzyciskiem OK.
4
4
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Ustawienie 6: Wybór trybu strojenia automatycznego. MŽǏna wybrađ wyszukiwanie wszystkich kanaųów (All), tylko kanaųów telewizji analogowej (ATV) lub tylko kanaųów telewizji cyfrowej (DTV). Przyciskami góra/dóų na pilocie zdalnego sterowania wy­bierz odpowiedniČ opcje i zatwierdǍwybór przyciskiem OK.
Następnieodbiornik TVzacznieprzeszukiwaćwszystkiepasma częstotliwości i odnajdzie wszystkie dostępne kanały telewi­zyjne, stosownie do wybranych ustawień, które są dostępne wmiejscu odbioru.
Wszystkie kanały zostaną zapisanew pamięci telewizora.
Dodatkowo,można edytować(Edit) wszystkie kanały (usuwać –(Delete), zmieniać ich miejsce na liście –(Move), zamieniać miejscami – (Swap), pomijać – (Skip), blokować – (Lock)itp.).
Otwórz pokrywę pojemnika baterii w pilocie zdalnego
sterowania.
Włóż 2szt. baterii 1, 5V typuAAA,uważającna właściwepoło-
żenie ich biegunów, zgodnie z oznaczeniami na pilocie.
Załóżpokrywę pojemnikabaterii,wsuwając ją w przeciwnym
kierunku, ażdo zatrzaśnięcia.
Jeśliniebędzieszużywał pilota przez dłuższy czas, wyjmij baterie, aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia pilota z po­woduwyciekuelektrolituzbaterii.Uszkodzenia spowodowane wyciekiemelektrolitunie są objęte gwarancją. Baterii nie należy wystawiać na działanie źródła ciepła, np. umieszczając je w miejscu oświetlonymbezpośredniopromieniami słonecznymi lub w pobliżu ognia.
Niewłaściwe założenie baterii może spowodować ich wybuch. Używaćwyłączniebateriitakiegosamego,lubrównoważnego, typu.
Baterie oddawać do recyklingu, stosownie do instrukcji. Nie wyrzucaćich z odpadami komunalnymi.
Warunki pracy
Skierujpilot zdalnego sterowania w kierunku kontrolki na odbiornikuTV, pod kątem 30° w lewo lub w prawo.
Czujnik podczerwieni reaguje na sygnały zpilota w zasięgu do 7 metrów.
Wkładanie baterii do pilota
SLEEP
Przycisk zasilania
Włączanie odbiornika
Podłącz przewód zasilania telewizora do gniazdka ścienne­go (po wykonaniu tego, telewizor automatycznie się włączy iprzejdziewtrybgotowości).
Naciśnijwyłącznik zasilania (Power) na telewizorze lubprzycisk zasilania(Power) napilocie zdalnego sterowania. Telewizor się włączy.
Przełączanie w tryb gotowości
Odbiornik możnaprzełączyćw tryb gotowościcelemzmniej­szeniapoboru energii.
Tryb gotowości może być przydatny, gdy chcemy na chwilę przerwać oglądanie programów (np., abyzjeść posiłek). W tym celu naciśnij przycisk zasilania (Power).
Aby powrócićdo oglądania programu, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk zasilania.
Uwaga:
Nie pozostawiaj telewizora w trybie gotowości przez dłuższy czas(np. wyjeżdżając na wakacje). Należy wyjąć wtedy wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka i odłączyć antenę.
5
Pilot
INSTRUKCJA OBSŁUGI
POWER: Naciśnij ten przycisk , aby włączyć/wyłączyć telewizor. MUTE: Naciśnij ten przycisk, aby wyciszyć lub przywrócić dźwięk. 0-9 : Wybierz i przejdź do kanału za pomocą przycisków 0 - 9 . DISPLAY: Wyświetlanie informacji o TV . PMODE: Wybierz tryb obrazu . SMODE: Wybierz tryb dźwięku . ENTER : Wybierz wybraną opcję lub wykonać wybraną operację . SOURCE: Naciśnij przycisk, aby zmienić źródło sygnału. SLEEP : Ustawianie wyłącznika czasowego .
AUDIO: Zmienia tryb NICAM
CZERWONY, ZIELONY, ŻÓŁTY, NIEBIESKI : odpowiadają różnym opcjom w Telegazecie . TV MENU : Naciśnij ten przycisk, aby wejść do menu głównego dla różnych opcji regulacji ustawień . EXIT : Wyjście. CH +/- : Zmień kanał w górę i w dół . VOL +/- : Regulacja głośności.
GUIDE/open: Wyśwetla przewodnik urzytkowniaka EPG/ wysywa szyfladę na płytę REC: Nagrywanie w trybie rzeczywistym
FAV : Przełączanie między ustalonym klienta “ listy ulubionych “
MIX: Wygór sposobu wyświetlania telegazety TEXT: Naciśnij przycisk, aby przejść do trybu teletekstu . HOLD: Zatrzymanie fragmentu wielostronicowe na ekranie w trybie teletekstu.
SUBPAGE : Wykonać funkcję subcode w tekście , podczas gdy wejście w tryb wyświet­lania tekstu . INDEX : Naciśnij ten przycisk , aby przejść do strony indeksu telegazety . SIZE : Wyświetlanie od górnej, dolnej lub wszystkie strony które łatwo odczytać w trybie teletekstu .
SUBPAGE: Wybór podstron, jeśli bieżąca strona je zawiera SIZE: Zmienia wielkość obrazu w trybie telegazety. MEDIA: Włącza menu odtwadania multimediów.
REVEAL : Naciśnij ten przycisk, aby ujawnić ukryte informacje na stronie telegazety . Naciśnij ponownie, aby ukryć informacje .
SUBTITLE: Wyświetla informacje o napisach
TV / RADIO : Przełączanie pomiędzy TV i radio.
AUTO: Automatycnie dopasowuje format obrazu. HDMI: Włącza ustawienia HDMI
: Naciśnij przycisk, aby rozpocząć odtwarzanie mediów, lub wstrzymać odtwarzanie.
: Naciśnij, aby odtwarzać do tyłu
: Naciśnij przycisk, aby grać dalej. : Zatrzymanie odtwarzania mediów.
: Przejdź do poprzedniego rozdziału : Przejdź do następnego rozdziału
PL
6
6
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Zmiana kanałów
Przyciskami wyboru programów na pilocie zdalnego
sterowania.
Aby zmienić kanał, naciśnij odpowiedni przycisk wyboru kanału na pilocie zdalnego sterowania. Przykład: Aby wybrać kanał nr 8, naciśnij przycisk „8” na pilocie.
Kolejne przełączanie kanałów przyciskami CH+/-
Dostępnenadanym terenie kanały można przełączać kolejno, używającprzyciskówCH+/- napilocie zdalnego sterowania lub na telewizorze.
Używanie przycisku
, aby powrócić do poprzedniooglądanego kanału.
Aby powrócić do poprzednio oglądanego kanału, naciśnij przycisk
na pilocie zdalnego sterowania.
Podstawowe funkcje
PL
Wyciszanie dźwięku
Dźwięk można na chwilęwyłączyćprzyciskiem Ponowne włączenie dźwięku na poprzednim poziomie na-
stępuje po ponownym naciśnięciu
lubV+.
Podczas, gdy dźwięk jest wyłączony, można przyciszać od-
biornik przyciskiem V-.
Wybór źródła sygnału
Wybór źródła
Naciśnijprzycisk SOURCEna odbiornikulubpilocie zdalnego
sterowania, aby wyświetlić menu wyboru źródła sygnału.
.
Zasilanie
Włączanie odbiornika
Podłącz przewód zasilający do gniazdka w ścianie. Kontrolka zasilaniazapalasięnaczerwono,wskazując,że odbiornik znajduje się w stanie gotowości.
Naciśnij
Kontrolka zasilaniagaśnie, a włącza się telewizor.
Wyłączanie odbiornika
Naciśnij
Kontrolka zasilaniazapala się na czerwono.
Odbiornik wyłącza się i przechodzi w tryb gotowości.
Obraz na ekranie pojawia siępo upływie około 10sekundod włączenia odbiornika.
Jliwciągu10minuttelewizornie odbierze żadnego sygnału, to wyłączysię automatycznie.
Jliodbiornikniebędzieprzezdłuższyczasużywany,wyjmij wtyczkę sieciową z gniazdka.
Regulacja głośności
Zmiana głośności
Zwiększanie głośności przyciskiem V+.
Zmniejszanie głośności przyciskiem V-.
Przyciskami CH+/-lub wybierz źródło sygnału
wejściowego.
Zatwierdź wybraneźródło, naciskając OK. Przed wybraniem źródła sygnału, sprawdź, czy dane urzą-
dzenie jest podłączone.
Podstawowe funkcje menu OSD
Naciśnijprzycisk MENU” naodbiornikulubpilociezdalnego
sterowania, aby wyświetlić główne menu OSD.
Wybierzpozycjęmenugłównego przyciskami ,anastęp-
nie przejdź do podmenu wciskając przycisk .
7
7
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Wpodmenu, przejdź do wybranej pozycjinaciskającprzyciski
,przejdź do zmiany ustawień,naciskając izmieniaj
ustawienia, przy pomocy przycisków .
Powrót do poprzedniego menu po naciśnięciu przycisku MENUlub .
Wyjściez ekranu menu ponaciśnięciu przyciskuEXIT.
Uwaga:
Odpowiednie pozycje można włączać dopieropo podłączeniu odpowiedniegoźródła sygnału.
Menu
Ustawienia obrazu
Trybobrazu (Picture Mode):
Jasność (Brightness):
Kontrast Zamianakontrastu obrazu.
Ostrość (Sharpness):
Kolor: Zmiana kolorów obrazu.
Odcień(Tint):
Temp. barwowa (Colour Temp.):
Format (Aspect):
Można wybraćodpowiedni tryb obrazu:dyna­miczny, standardowy, łagodny i własny.
Regulacja poziomu czerni obrazu(jasności).
Zmiana ostrości obrazu(tylko w trybie DTV, ATV,YPbPr, AV i SCART).
Zmiana odcieniaobrazu(tylko w trybie obra- zu NTSC).
Wybierzodpowiednią dlaswoje ioświetlenia pokoju temperaturę barwową obrazu. Można wybraćbarwy: Standardowe, Chłodne i Ciepłe.
Zmiana formatu ekranu:Automatyczny (Auto),
4:3, 16:9, Pełnoekranowy (Full) i Zbliżenie (Zoom 1).
go wzroku
Redukcja zakłóceń i poprawa jakości obrazu.
Redukcja zakłóceń (Noise Reduction):
Można wybraćspośród opcji redukcji: Mała > Średnia > Duża(Low > Middle >High); reduk­cja zakłóceńdaje lepszy obraz, alepowoduje jego rozmycie.
Ustawienia dźwięku
Trybdźwięku (Sound Mode):
Basy (Bass): Zmiana poziomu basów.
Wysokie tony (Treble): Dopasowaniewysokichtonów.
Balans (Balance):
Przestrzeń (Surround):
Głośność automatyczna (AVL)
SPDIF:
Można wybraćodpowiednidlasiebie tryb dźwięku: Standardowy,Kinowy (Mo­vie), Muzyka (Music) oraz własny (User).
Zmiana rozdziału dźwięku między głoś­nik lewy i prawy.
Włączanie/wyłączanie efektu przestrzen­nego dźwięku.
Głośność sygnału dźwiękowegoźródła lub kanału telewizyjnego
matyczne regulowana na wprzybliżeniu takisam poziom.
Wybór trybu SPDIF (dźwięk cyfrowy). Można wybrać:wyłączenie(O), PCM lub tryb automatyczny (Auto).
będzie auto-
8
8
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Menu kanałów (tryb ATV,DTV)
PL
PL
Naciśnij przycisk OK, aby wejść do menu Zmiany nazwy i zmienić nazwę kanału analogowego. Nie jest możliwa zmiana nazwy kanału cyfrowego.
Zarządzanie ulubionymi
Odpowiednimi przyciskami barwnymi można dodawać lub usuwać kanały z listy ulubionych.
Dostępnesą maksymalnie cztery listy ulubionychkanałów,włą­czanieprzyciskami:CZERWONY- FAV1, ZIELONY-FAV2, ŻÓŁTY-FAV3 iNIEBIESKI-FAV4.
Uwaga: Listy ulubionych kanałów nr 1, 2, 3 i 4 można wybie­rać, naciskając przycisk FAV odpowiednio jeden, dwa, trzy lub czteryrazy.
Zarządzanie kanałami
Można edytować kanały (usuwać Delete, zmieniać nazwęRename, zamieniać miejscami – Swap , blokować –Lock i pomijaćSkip).
Uwaga: Aby można było edytować kanały, wymagane jest
wpisanie hasła dostępu(opcja Hasło blokady [Lock Password] wmenuFunkcje [Feature]).
Przycisk CZERWONY:
Przycisk ZIELONY:
Przycisk ŻÓŁTY:
Przycisk NIEBIESKI:
Naciśnięcie CZERWONEGOprzycisku zaznaczakanał przeznaczony do usunięcia.
Blokowanie lubodblokowanie kanału. Po zablokowaniu kanału wmenuFunkcje (Feature) opcją blokady (Lock), aby można było oglądać dany kanał wymaganebędzie podaniehasła dostępu.
Pomija kanał lub pomijaskasowanie ustawienia. Po włączeniu opcjipomijania, przy naciska­niu przycisku CH+/-, dany kanał zostanie pominięty. Jednak d można zawszewejść bezpośrednio naciska­jąc klawisze numeryczne
Zamieniakanały miejscami. Zaznacz kanał, naciskając przycisk NIEBIESKI, przenieś zazna­czonykanał,używając przycisków zatwierdźzmianę pozycji, naciskając OK
o wybranego kanału
i
Zarządzanie ulubionymi
Odpowiednimi przyciskami barwnymi można dodawać lub
usuwać kanały z listy ulubionych.
Dostępne są maksymalnie cztery listy ulubionych kanałów,
włączanie przyciskami:CZERWONY- FAV1, ZIELONY-FAV2, ŻÓŁTY
-FAV3 i NIEBIESKI-FAV4.
Uwaga:
Listy ulubionych kanałów nr 1, 2 , 3 i4można wybierać,naciska-
jąc przycisk FAV odpowiednio jeden, dwa, trzy lubczteryrazy.
Kraj
Wybierz kraj, w którympodłączyłeś odbiornik.
Wyszukiwanieautomatyczne
Uwaga: Aby uruchomić wyszukiwanie automatyczne lub ręczne,gdy włączona jest blokada przed dostępem przez dzieci (Child Lock), należy wpisać hasło dostępu(opcja blokowanie hasłem – Lock Password, wmenu funkcji[Feature]).
Wejdź do menu wyszukiwania automatycznego naciskając OK, wybierz tryb wyszukiwania i naciśnij OK, aby rozpocząć funkcję wyszukiwaniaautomatycznego.
9
9
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Uwaga:
ALL:Wyszukiwanie automatyczne wszystkich kanałów
(ATV+DTV+radiowe).
DTV: Wyszukiwanieautomatyczne tylko kanałów cyfrowych
i radiowych.
ATV: Wyszukiwanietylko kanałów analogowych.
2. Gdy telewizor pracuje w trybie automatycznego wyszuki­wania, można nacisnąć przycisk MENU, aby zatrzymać funkcję automatycznego wyszukiwania i powrócić do poprzedniego menu.
Ręcznewyszukiwanie kanałów cyfrowych (DTV)
Wejdź do menu ręcznego wyszukiwania kanałów
cyfrowych.
Wybierz opcję Kanał (Channel)przyciskami inaciś-
nij , aby wybrać kanał. Następnie naciskając przyciski
zaznacz opcję START, naciśnij , arozpoczniesię
wyszukiwanieręczne.
Włączanie/wyłączanie LCN
Jest to metoda sortowania kanałów. Funkcja LCN pozwala
użytkownikowi na prezentacje numeruusługi w wygodny i
znany mu sposób. Wejdź do menu wyszukiwania ręcznego telewizji cyfrowej.
Menu funkcji
10
Blokada (Lock)
Tomenu pozwalanazablokowaniepewnych funkcji odbior­nika TV,wtakisposób,żenie można ich używać,ani oglądać. Na przykład,gdy nie chcemy,abydzieci oglądały pewne kanały lub gdy telewizor będzie używanyw hotelu i chcemy zablokować dostęp do pewnych kanałów lubmenu.
Po przejściu do opcji blokowania, system zażąda podania hasła dostępu. Hasłem domyślnym jest „0 0 0 0”.
Ręcznewyszukiwanie kanałów analogowych (ATV)
Przejdź do menu ręcznego wyszukiwania kanałów
analogowych.
Kanał bieżący (Current Channel):
Wyszukaj (Search):
Strojenie precyzyjne (Fine Tu ne):
System barwny / dźwiękowy (Color / Sound System):
Wybierz kanał bieżący do ręcznego wyszukiwania.
Wejdź do menu wyszukiwania naciskając OK iręcznie wyszukaj częstotliwość przyciskiem.
Naciśnij OK, abywejść do menu strojenia precyzyjnego i dostrój się do częstotliwości, naciskając przyci­ski
Wybierz system barwny i dźwiękowy dlaprogramu.
.
PL
Blokada włączona (Lock Enable):
Uwaga: Gdy ta opcja jest włączona, funkcjanadzoru rodzicielskiego
i zmiany kodu PINzostaniezablokowana.Zablokowana będzie też blokada funkcji (w zarządzaniu kanałami), wyszukiwania automa­tycznego oraz ręcznego wyszukiwania kanałów cyfrowychi analo­gowych w menu kanałów.
Nadzór rodzicielski (ParentalGuidance):
Zmiana kodu PIN:
Włącza i wyłącza funkcję blokady.
Wybór poziomu nadzoru rodzicielskiego lub wyłączanie tej funkcji.
Wejdź naciskając OK, najpierw wpisz aktualny kod, anastępniewpisznowykod, po czym potwierdź go przez ponowne wpisanie.
10
INSTRUKCJA OBSŁUGI
TTTRRRYYYBBB HHHOOOTTTEEELLLOOOWWWYYY z poziomu Menu użytkownika: Wciskamy MENU, wybieramy zakładkę FUNKCJE i wybieramy opcję BLOKADY (standardowe hasło jest 0000) i zmieniamy opcję BLOKUJ KANAŁ na WŁ. W razie konieczności możemy sobie zmienić kod na własny (Zmień PIN)
W tym modelu tryb hotelowy nazywa się w menu ZDJĘ­CIA W TRYBIE, po kliknięciu na tą opcję pojawi nam się
okienko gdzie możemy sobie wybrać odpowiednie dla nas opcje blokad:
PL
PL
uugę pomocy dlaosóbniedosłyszących,to ta funkcja pozwala na wyświetlenie na ekranienapisów np. „pukanie do drzwi”lub zaczynadzwonić dzwonekprzy odpowiednich scenach, jako pomocy dlaosóbzesłabymsłuchem.
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk
DaneCI (CIInfo)
Tomenu wyświetladanedlakartyCI, (jeśli jest podłączona).
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk .
PVR/TimeShift
Tomenu pozwalanaprogramowaniefunkcji PVR i TimeS- hift. Należy je programować postępujączgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Aby wejść do tego menunaciśnij OK lub przycisk .Więcejinformacjinatentematznajduje się w punkcie „FunkcjePVR/TimeShift”.
.
Menu ustawień (Setup)
Język (Language)
Tomenu pozwala na wybórjęzyka systemu i dokonywanie
innych ustawień językowych.
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk .
Zegar
Tomenu pozwalanaustawianie czasu, daty, strefy czasowej
i czasuletniego/zimowego.
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk .
Programowanie czasu wyłączania(SleepTimer)
Tomenupozwalanaustawienie czasuautomatycznego wy­łączeniaodbiornika np.po zaśnięciu.Możnaustawićczas wyłą­czenia automatycznego w zakresie od 10min.do240min.
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk .
Automatycznewyłączaniezasilania (Auto Power O)
Tomenu pozwalanaustawienie czasu automatycznego wyłączania zasilania. Oznacza to, że jeśli w zaprogramowanym czasienie zostanie za pomocą pilota zdalnego sterowania lub przyciskuna odbiornikuwydaneżadneinnepolecenie,odbiornik TVwyłączysięautomatycznie. Tęfunkcjęmożna programować na godziny czasu pracy (1 godzina,2 godziny,4 godziny) lub wyłączać.
Aby wejść do tego menu naciśnij OKlub przycisk .
Pomoc niedosłyszącym (Hearing Impaired)
Tomenupozwalanaprogramowaniefunkcjipomocy dlaosób niedosłyszących. Gdy nadawca programutelewizyjnego oferuje
Timer OSD
Ta opcja pozwalanaustawienie czasu, przez jaki menu jest wyświetlane na ekranie zanim zostanie wyłączone. Można pro- gramować czas na 5,10,15,20,25,30sekund lub wybrać opcję Nigdy.
Automatyczne przełączanie na gniazdo SCART (Auto SCART)
Odbiornik zostanie automatycznie przełączony na źródło sygnału, jakie zostanie podłączone do gniazda SCART.
OK
11
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Ustawienia komputera (PC Setup)
Tomenu pozwala na zmiany ustawień dlakomputera w try-
bie PC.
Regulacja automatyczna (Auto Adjust):
Dokonujeautomatycznej regulacji ustawień ekranu.
Zaznacz opcję PHOTOwmenu głównym multimediów uży­wając przycisków
i wejdź na stronę zdjęć klikając OK.
PL
PL
Położenie w pionie / poziomie
(H/V Position):
Faza (Phase):
Zegar (Clock)
Błękitnetło(BlueScreen)
Zmienia tło, gdy nie ma sygnału wejściowego między tłem jasnym a niebieskim (dostępne tylko dlaniektórychźródeł sygnału).
Tryb domowy (Home Mode)
Dostępne są cztery opcje: domowa, dynamiczna, standar­dowa i łagodna. Tymi 4 opcjami można zmieniać zapisane rozwiązanie.
Domyślnie: standardowy.
Resetowanie ustawień TV
Ta opcja kasuje wszystkie ustawienia telewizora.
Jliwmenufunkcji włączona jest blokada kanałów,tow celu
zresetowaniaustawień trzeba wprowadzićhasło.Nastąpi reseto­wanie ustawień systemuibazydanych.Pozakończeniutej ope­racji, nastąpiprzejście na stronę ustawień automatycznych.
Najpierw zostanie wyświetlona strona, zzapytaniemużyt­kownika opotwierdzenie:
Aktualizacja oprogramowania (Software Upgrade)
Tomenupozwalazaktualizować oprogramowanie odbiornika. Informacje dotyczące przeprowadzenia aktualizacji zostaną
dostarczone wraz z oprogramowaniem sprzętowym. Prosimy skontaktować się z naszą infolinią lubposzukać w zakładce wsparcia technicznego (Product Support) naszego serwisu.
Dopasowuje pionowe/poziome położe­nie obrazu naekranie.
Dopasowuje fazę próbkowania zegara ADC odpowiedniodo sygnału synchroni- zacji, aż do uzyskania stabilnego obrazu.
Dopasowuje częstotliwośćtaktowania zegara obrazu, ażdo uzyskania na ekra­nie obrazu maksymalnej wielkości.
Działanie przycisków:
CZERWONY: –Usuwa zaznaczony folder/plik. ZIELONY: – Dodaj/Usuń wszystkie pliki zdjęć do/z listy
odtwarzania.
OK: – Dodaj/Usuńzaznaczonepliki do/z listy odtwarzania. CH+/-: – Strona dogóry/Strona w dół. PLAY: – Odtwórzpliki z listy odtwarzania.
Odtwarzanie
Rozpocznij odtwarzanie, naciskając przycisk PLAY
Działanie klawiszy:
–Takie samo, jak klawisza PLAY na pilocie zdalnego
odtwarzania. Rozpoczyna odtwarzanie zdjęć w trybie pokazu slajdów.
–Takie samo, jak klawisza PAUZA na pilocie. Wstrzy-
muje odtwarzanie pliku.
–Takie samo,jak klawisza STOP na pilocie. Zatrzymuje
pokaz slajdów i powraca do przeglądarki plików.
–Takie, jakprzycisków na pilocie. Odtwarza
bezpośrednio poprzedni lubnastępnyplik.
Obrótwyświetlanego zdjęcia (o0°, 9 0°, 180°, 270°).
Zbliżenie odtwarzanego zdjęcia.
Multimedia dostępne poprzez złącze USB
Zdjęcia
Obsługiwane formaty zdjęć można znaleźć w dziale„Odtwa­rzacz USB, obsługiwane pliki”.
–Takie, jak klawisza INFOnapilocie.Wyświetlainfor-
macje o bieżącym pliku.
– Wejście do menuustawieńfotograficznych,zawiera-
jącego opcję trybupowtarzania,muzyki w tle,źródła muzyki, czasu wyświetlaniaslajdu iefektów.
12
12
INSTRUKCJA OBSŁUGI
Miniatury
Widokminiaturdostępnyjesttylko w trybie zdjęć i zaznacza się go w przeglądarce plików naciskając EXIT i strzałkę W PRAWO:
OK
Klawisze kierunkowe służą do przenoszenia zaznaczeń plików.
Powrót do listy zdjęć po kliknięciu klawisza EXIT istrzałkiW LEWO.
Muzyka
Obsługiwane formaty można znaleźć w dziale Odtwarzacz USB, obsługiwane pliki”.
Aby wejść do ekranuMuzykaw menugłównymmultimediów zaznaczpozycję MUSICnaciskającprzyciski ,anastępnie OK.
PL
PL
–Takie samo, jak klawisza PAUZA na pilocie. Wstrzy-
muje odtwarzanie pliku.
–Takie samo,jak klawisza STOP na pilocie.Zatrzymuje
odtwarzanie pliku.
–Takie samo, jak przycisków na pilocie.
Odtwarza do przodulubdotyłuwprzyspieszonym tempie. Można przełączać na dwukrotną, cztero­krotną, ośmiokrotna i szesnastokrotną prędkość odtwarzania, co jest wskazywane na ekranie, jako
x2, x4, x8 i x16 .
–Takie, jak przycisków na pilocie. Odtwarza
bezpośrednio poprzedni lubnastępnyplik.
Przełączanie w tryb powtarzania. Dostępne opcje:
Powtórz 1, Powtórz wszystkie,Powtórz album,Przy­padkowa kolejność.
Filmy
Obsługiwane formaty można znaleźć w dziale Odtwarzacz
USB, obsługiwane pliki”.
Aby wejść doekranuFilmy w menu głównym multimediów zaznaczpozycjęMOVIE naciskającprzyciski ,anastępnie OK.
Działanie przycisków:
CZERWONY: Kasuje zaznaczonyfolder/plik. ZIELONY:Dodaj/Usuńwszystkiepliki muzyczne do/z listy
odtwarzania.
OK:Dodaj/Usuńzaznaczonepliki do/z listy odtwarzania. CH+/-:Stronadogóry/Strona w dół. PLAY: Odtwórz pliki z listy odtwarzania.
Odtwarzanie
Aby rozpocząć odtwarzanie, naciśnijPLAY .
Działanie przycisków:
–Takie samo, jak klawisza PLAY na pilocie zdalnego
odtwarzania. Rozpoczyna odtwarzanie nowego pliku muzycznegolubpliku zatrzymanego funkcją pauzy.
Działanie przycisków
CZERWONY: Kasuje zaznaczonyfolder/plik.
ZIELONY:Dodaj/Usuńwszystkiepliki do/z listy odtwarzania.
OK:Dodaj/Usuńzaznaczonepliki do/z listy odtwarzania.
CH+/-: Strona dogóry/Stronaw dół.
PLAY: Odtwórz pliki z listy odtwarzania.
Odtwarzanie
Aby rozpocząć odtwarzanie, naciśnijPLAY .
13
13
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
PL
–Takie samo, jak klawisza PLAY na pilocie zdal-
nego odtwarzania. Rozpoczyna odtwarzanie nowego plikuzfilmem lubplikuzatrzymanego funkcją pauzy.
–Takie samo,jak klawisza PAUZAna pilocie.Wstrzy-
muje odtwarzanie pliku.
–Takie samo,jak klawisza STOP na pilocie. Zatrzy-
muje odtwarzanie plikuipowracadointerfejsu przeglądarki plików.
–Takie samo,jakprzycisków na pilocie.
Odtwarzado przodulubdotyłuwprzyspieszo­nym tempie. Można przełączać na dwukrotną, czterokrotną, ośmiokrotna i szesnastokrotną prędkośćodtwarzania, cojest wskazywane na ekranie, jakox2, x4, x8 i x16.
– Wejście w tryb odtwarzania wzwolnionym tem-
pie. Można przełączać na prędkość 1/2, 1/4,1/8i 1/16 prędkości standardowej,co jest wyświetla­ne na ekranie, jako x1/2, x1/4, x1/8 i x1/16.
Przejście w tryb poklatkowy.
Włączanie odtwarzania w trybie AB. Najpierw
wybierzpunkt A,anastępniepunkt B,po czym powtarzaj odtwarzanie od punktu A do B.
– Takie, jak przycisków na pilocie. Od
twarzabezpośredniopoprzedni lubnastępny plik.
–Taki, jak przyciskuINFOnapilocie. Wyświetla
informacje o bieżącym pliku.
– Wejście do menuustawień dlafilmów.Dostępne
opcje: Program, Napisy, Audio, Powtarzanie.
– Wejście do funkcji GO TO. Użytkownik może
bezpośrednio wpisać czas rozpoczęcia.
eBook
Obsługiwane są tylko książki w postacimapy bitowej. Wmenugłównym,naciskając przyciski , zaznaczopcje
E-BOOK, a następnie naciśnij OK.
Działanie przycisków
CZERWONY: Kasuje zaznaczonyfolder/plik.
ZIELONY: Dodaj/Usuń wszystkie pliki do/z listy odtwarzania.
OK:Dodaj/Usuńzaznaczonepliki do/z listy odtwarzania.
CH+/-: Strona dogóry/Stronaw dół.
PLAY: Odtwórz pliki z listy odtwarzania.
Odtwarzanie
Aby rozpocząć odtwarzanie, naciśnijPLAY
CZERWONY:Dodaj/Usuńzakładkę.
ZIELONY:Bezpośrednie wstawianie numeru strony.
ŻÓŁTY:Wejście na stronę Wykaz zakładek.
NIEBIESKI: Wejście na stronęLista odtwarzania.
: Strona do góry/Strona w dół.
EXIT:Zamykaplik i powraca do przeglądarki plików.
.
GUIDE - EPG (Elektroniczny
przewodnikpo programach)
Gdy chcemy poznać program telewizyjny lub uzyskać informacje na temat aktualnej pozycji programu albo o programie, menuEPG, w prawym górnym rogu menu, wykaz aktualnie dostępnych programów po lewej stronie menu, a nazwa każdej pozycji programu, jaka rozpocznie się zgodnie z programem TV, po prawej stronie menu. Wyświetlany wykaz można zmieniać naciskać przyciski
a pokazywany program można zmieniać przyciskami . Informacje o aktualnie wyświetlanej pozycji programowej wyświetlanebędą u góry menu.
Dostępnesą t rzy tryby menu GUIDE:
–Trybdzienny:Pokazuje informacje o programach,jakie będą nadawane w ciągu dnia. Pokazuje informacje o programach, rozpoczynających się w zaplanowanym czasie na bieżącym kanale.Zawiera tytuł,czas rozpoczęcia,czas zakończeniai krótki opis treści, bieżącą datę/czas itp
który rozpocznie się niedługo, można przejść do
naciskając przycisk GUIDE.Dataiczasznajdują się
,
14
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
–Tryb tygodniowy: Pokazuje informacje o programach na­dawanych w ciągu tygodnia. Pokazuje godziny rozpoczęcia programówna aktualnym kanale. Zawiera tytuł,czas rozpoczęcia i zakończenia, krótki opis treści, bieżącą datę i czas itp.
–Trybrozszerzony: Pokazuje szczegółowe informacje okaż­dym programie. Aby wyświetlićrozszerzone informacje,naciśnij przycisk INFO. Powrót do trybu dziennego EPG po ponownym naciśnięciu przyciskuINFO.
PVR (Osobisty rejestrator wideo)
Ta częśćwprowadza pewne informacje na temat PVR razem zmenu dlatejfunkcji: Przebieg zapisu, Odtwarzanie zapisu, Ograniczenia zapisu.
Menu PVR/TimeShift
Menu PVR/TimeShift zarządza prawie wszystkimi informa­cjami związanymi z PVR.
Sposób dostępu:Menu główne -> F unkcje (Feature) -> PVR/ TimeShift -> menu PVR/TimeShift
Auto Time/Shift:
Bufor TimeShift:
Timer:
ChNo: Numer kanału Channel:Nazwakanału Start: Czas rozpoczęcia nagrywania Duration: Całkowity czas nagrywania Date: Data rozpoczęcia nagrywania Mode: Tryb zapisu:Jednorazowy,Codzienny,Cotygodniowy,
Comiesięczny
Aby dodać nowy timer, naciśnijŻÓŁTY przycisk. Edycja programatora czasowego: naciśnij NIEBIESKI
przycisk.
Usuwanie programatora czasowego: naciśnij przycisk
CZERWONY.
Usuwanie wszystkich programatorów: naciśnij przycisk
ZIELONY.
Wył. (O): Stop Auto TimeShift oraz Auto Start TimeShift.
Ustawianie czasu buforu trybuTimeShift: automatyczny –30min. – 1 godz. – 2 godz.
Wstawianie menu programatoraczasowe­go do ustawiania timera rejestratora.
Wmenu PVR/TimeShift można zmieniać:
Format zapisywanego pliku (Record File Format):
Wybór partycji
(Partition Select):
Formatem zapisu jestTS lubPS
Wejdź do menu partycji. Możesz wyświet­lać informacje o partycji, dokonywać
formatu partycji i ustawiać partycję domyślną.
Edytowanie timera
OK
Rejestrator (Recorder): Godzina wyłączeniajest tylko przypomnie-
niem. Czas włączenia oznacza wcześniej­sze włączenie programu do oglądania i rejestracji.
15
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PL
Typ ( Type ): Ro dz aj pro gr am u: D TV lu b r ad io cy fr owe . Kanał (Channel): Nazwa programu timera. Czas rozpoczęcia (Start
Time): Czas trwania
(Duration):
Data (Date): Data włączenia rejestratora/
Tr yb (Mo de) : Je dn ora zow o, Cod zi enn ie , Co t ydz ie ń, Co
Wykaz zapisów
Włączenie rejestratora:
Czas rozpoczęcia nagrywania.
Całkowity czas nagrywania. Status tej opcji jest włączony tylko wtedy, gdy nagrywania trwa.
Przypomnienie.
miesiąc.
Menu wykazu zapisów zarządza programami rejestratora. W tym menu użytkownik może odtwarzać zapisane nagrania.
Wejdź do tego menu, aby rozpo­cząć nagrywanie kanałów telewizji cyfrowej.
REC (nagrywanie kanałów DTV)
Można nagrywać tylko programy telewizji cyfrowej. Plik reje­stratora nie zawiera telegazety, EPG i napisów ekranowych.
Maksymalna wielkość pliku zapisu wynosi 3,9 GB. Jeśli jakieś dłuższe nagranie zajmuje ponad 3,9 GB, to zostanie ono podzie- lone i zapisane w nowym pliku pod inną nazwą przez dodanie kolejnego numeru.
Nagrywanie standardowe
Aby rozpocząć nagrywanie, naciśnij przycisk REC.
Pojawi się komunikat: Czy chcesz rozpocząć nagrywanie?”. Po potwierdzeniu, system odc zyta prędkość pamięci do zapisy­wania. Jeśli jest ona za niska do zapisu, pojawi się komunikat: „Za niska prędkość urządzenia, ZAPISAĆ mimo to?”. Jeśli użytkownik wybierze Tak ”, n ag ry w an ie zo st an ie wy m us zon e. Po za t ym , j eś li
prędkość jest wystarczająca, to zostanie zainicjowany pierwszy przypadek, a nagrywanie rozpocznie się później.
Gdy inicjowanie zakończy się pomyślnie, u góry, po prawej stronie obrazu pojawi się menu informacyjne REC i rozpocznie się nagrywanie, podczas, gdy program będzie wyświetlany w tle.
Naciśnij przycisk INFO, aby uzyskać bieżące dane nagrania na pasku informacyjnym, takie jak aktualny czas nagrania i postęp nagrywania. Czas nagrywania zależy od tego, ile programu zostało rzeczywiście nagrane.
Postęp nagrywania zostanie zatrzymany, gdy pamięć USB nie będzie już miała wystarczającej pojemności do zapisania, o ile nie ustawiono wcześniej czasu zakończenia nagrania. Pojawi się ostrzeżenie, proces nagrywania zostanie zatrzymany, a będzie trwało nadal zwykłe odtwarzanie. W przeciwnym razie nagranie zakończy się w sposób naturalny po osiągnięciu czasu zakoń­czenia. Nagrywanie można też zakończyć ręcznie, naciskając przycisk STOP.
Nagrywanie GUIDE - EPG
W menu G do
oglądania lub nagrywania.
W menu G pomnienie zaznaczonego programu lub dwukrotnie naciśnij przycisk ZIELONY, aby włączyć funkcję timera nagrywania.
Tr yb p rz yp omi na nia : po up ły wi e ok reś lo ne go c za su u rz ą­dzenie automatycznie przeskoczy do programu, który będzie tylko odtwarzany.
Tr yb t ime ra n ag ry wa nia : po up ły wi e ok re ślo ne go c za su urządzenie automatycznie przeskoczy do programu i zacznie nagranie. Jeśli określony termin wypada w trybie gotowości, to urządzenie włączy się z wyprzedzeniem 2-minutowym i nagry­wanie rozpocznie się w tle, bez włączania ekranu. Aby obejrzeć program, trzeba nacisnąć przycisk zasilania.
UIDE
można wstępnie zaprogramować programy
UIDE
naciśnij ZIELONY przycisk, aby włączyć przy-
Edycja nagrania GUIDE - EPG
W menu timera można dodawać, usuwać lub edytować wstęp­nie wybierane programy.
W menu timera: naciśnij ŻÓŁTY przycisk, aby dodać lub NIE­BIESKI przycisk, aby edytować programator czasowy.
Więcej informacji na temat dodawania lub edytowania znajdu­je się w punkcie PVR (Osobisty rejestrator wideo) / Timer”.
Po osiągnięciu przez programator czasowy określonego czasu, przeskakuje on z tego programu i zaczyna automatycznie nagry­wać program (jeśli właśnie trwa nagrywanie ręczne, to zostanie zatrzymane i automatycznie rozpocznie się nagrywanie wg nastawy timera). Jeśli do czasu rozpoczęcia nagrania pozostało mniej niż 10 sekund, pojawi się okno przypominające.
16
INSTRUKCJA OBSŁUGI
TimeShift
Opcja TimeShift pozwala nagrywać program i jednocześnie odtwarzać aktualnie nagrywany program. Można wstrzymać oglądanie programu (np., gdy zadzwoni telefon), a po zakoń­czeniu rozmowy można kontynuować oglądanie przerwanego programu.
Aby włączyć tę funkcję należy podłączyć pamięć USB i ustawić bufor funkcji TimeShift w menu PVR / TimeShift. Bufor ten ozna­cza, jak długo nagrywanie będzie zapisywane przy włączonej funkcji TimeShift. Po przekroczeniu ustawienia bufora zapisane tam poprzednio nagranie zostanie nadpisane. Dostępne są trzy tryby: automatyczny, 30 min., 1 godz. i 2 godz. Opcja automa­tyczna oznacza, że funkcja TimeShift będzie wykorzystywać wszystkie wolne miejsca dostępne w pamięci.
Włączanie funkcji TimeShift
PL
W przypadku automatycznego włączenia funkcji TimeShift, jej inicjowanie zajmie kilka minut, po czym nastąpi automatyczne włączenie.
REC i odtwarzanie w funkcji TimeShift
Odtwarzanie nagranych filmów i plików
nagrane pliki można odtwarzać z:
- Menu listy nagrań
- Menu menadżera nagrań
- Źródła sygnału wideo
Przy odtwarzaniu filmu na pasku informacyjnym pojawi się długość nagrania i czas przez jaki film jest odtwarzany. Widać też pasek postępu, pokazujący proces odtwarzania pliku.
Pauza/Odt warzanie Podczas odt warzania pliku wideo można
Szybkie przewijanie do przodu Szybkie przewijanie wstecz
Poprze dni
Następny
Stop
je zatrzymać naciskając przycisk , a następnie uruchomić przez ponowne naciśnięcie.
Szybkie przewijanie pliku wideo do przo­du lub wstecz z prędkością: x2, x4, x8, x16 lub odtwarzanie z normalną prędkością.
Podcz as odtwarzania filmu można przejść do następnego lub poprzedniego pliku, naciskając jeden z tych przycisków.
Podcz as odtwarzania pliku wideo uż yt­kownik może je zatrzymać, naciskając przycisk STOP. Odtwarzacz powróci w tryb wyszukiwarki plików wideo.
Podczas normalnego odtwarzania ze źródła DTV można włą-
czyć funkcję TimeShift na dwa sposoby:
Ręcznie: Naciśnij PAUZĘ, aby uruchomić funkcję TimeShift, gdy
nie widać żadnego menu. Zatrzymanie po naciśnięciu STOP.
Automatycznie: Ustaw opcję Auto TimeShift na Auto w menu PVR/TimeShift. Aby zatrzymać ustawianie opcji Auto TimeShift naciśnij Off.
Przed ręcznym włączeniem pojawi się komunikat: Czy chcesz włączyć funkcję TimeShift?”. Po potwierdzeniu nastąpi spraw­dzenie, czy prędkość podłączonej pamięci jest wystarczająca dla funkcji TimeShift. Jeśli nie, pojawi się ostrzeżenie, pozwalające podjąć użytkownikowi decyzję czy kontynuować. Jeśli działanie funkcji zostanie wymuszone, to mogą wystąpić pewne przerwy w nagraniu lub obraz mozaikowy. Jeśli natomiast prędkość jest odpowiednia, nagrywanie rozpocznie się w tle, a użytkownik będzie mógł je zatrzymać lub użyć szybkiego przewijania do przodu. W czasie przerwy użytkownik może włączyć pauzę lub przewinąć szybko wstecz.
Ograniczenia
Urządzenia i pliki
Host USB obsługuje wersję 2,0 i jest kompatybilny z wersją 1.1,
ale nie może obsługiwać czytnika kart i koncentratora USB, ani funkcji TimeShift i timera rejestratora w wersji USB 1.1.
Obsługa funkcji TimeShift lub programów o prędkości równej
lub niższej od 8Mb/s i obsługa rejestratora dla programów o prędkości równej lub niższej od 13 Mb/s (13 Mb/s uzyskano w testach SAM USB 2.0. Górna prędkość to 320G).
Ograniczenia dla urządzenia USB dla rejestratora Dla programów o prędkości niższej od 8Mb/s, urządzenie
USB musi mieć prędkość wyższą niż 14Mb/s dla rejestratora i wyższą od 28Mb/s dla funkcji TimeShift. W przeciwnym razie, po wymuszeniu zapisu lub funkcji TimeShift mogą wystąpić pewne przerwy lub obraz mozaikowy.
Dla programów o prędkości wyższej od 8Mb/s, urządzenie
USB musi mieć prędkość wyższą od 20Mb/s dla rejestratora, a funkcja TimeShift nie jest obsługiwana. W przeciwnym razie, po wymuszeniu zapisu lub funkcji TimeShift mogą wystąpić pewne przerwy lub obraz mozaikowy.
17
Loading...
+ 39 hidden pages