LG UBK90 User Manual [et]

KASUTUSJUHEND
Ultra HD Blu-ray Disc™ mängija
Lugege enne seadme kasutamist käesolevat kasutusjuhendit hoolikalt ning hoidke see alles.
MUDEL
UBK90
Copyright © 2018-2019 LG Electronics Inc. Kõik õigused kaitstud.
Alustamine2

Ohutusteave

1

Alustamine

VÄHENDAMISEKS ÄRGE EEMALDAGE KAANT (KA
MITTE TAGAKAANT). EI SISALDA KASUTAJA POOLT
HOOLDATAVAID OSI. HOOLDUSEKS PÖÖRDUGE
HOIATUS: TULEOHUTUSE TAGAMISEKS NING ELEKTRILÖÖGI VÄLTIMISEKS ÄRGE JÄTKE SEADET VIHMA KÄTTE EGA NIISKETESSE TINGIMUSTESSE.
HOIATUS: Ärge paigutage seadet piiratud alale, näiteks raamaturiiulisse või muusse sarnasesse kohta.
MÄRKUS: Palun vaadake ohutusteabe tähiseid, sh tootetunnust ja toiteallika nimiandmeid seadme põhjal või muul pinnal asuvalt nimiandmete sildilt.
ETTEVAATUST! Seade ei tohi puutuda kokku veega (tilkumine või pritsimine) ja sellele ei tohi asetada vedelikega täidetud anumaid, näiteks vaase.
ETTEVAATUST! Ärge kasutage koos selle tootega kõrgepingeseadmeid (nt elektrilist kärbsepiitsa). Elektrilöök võib põhjustada toote talitushäireid.
ETTEVAATUST! Seadme lähedale ei tohi asetada leegiallikaid (nt põlevaid küünlaid).
ETTEVAATUST
ELEKTRILÖÖGI OHT
ÄRGE AVAGE
ETTEVAATUST! ELEKTRILÖÖGI OHU
KVALIFITSEERITUD PERSONALI POOLE.
See võrdkülgse kolmnurga sees asuv noolekujulise peaga piksenoole kujutis on mõeldud kasutaja teavitamiseks toote korpuses olevast isoleerimata ohtlikust voolupingest, mis võib olla piisavalt tugev, et kujutada endast inimestele elektrilöögi tekitamise ohtu.
See võrdkülgse kolmnurga sees asuv hüüumärk on mõeldud kasutaja teavitamiseks tootega kaasas olevas dokumendis sisalduvatest tähtsatest kasutus­ja hooldusjuhistest.
ETTEVAATUST! Ärge tõkestage ventilatsiooniavasid. Paigaldage tootja juhiste kohaselt. Korpuses olevad pilud ja avad on mõeldud ventilatsiooniks, toote töökindluse tagamiseks ja kaitseks ülekuumenemise eest. Avasid ei tohi kunagi sulgeda toote asetamisega voodile, diivanile, põrandavaibale või muule sarnasele pinnale. Seda toodet ei tohi paigutada sisseehitatud paigaldisse, näiteks raamaturiiulisse, v.a juhul, kui tagatakse piisav ventilatsioon või järgitakse tootja juhiseid.
ETTEVAATUST! Selles tootes kasutatakse lasersüsteemi. Toote õigeks kasutamiseks lugege hoolikalt kasutusjuhendit ning hoidke see hilisemaks vaatamiseks alles. Kui seade vajab hooldust, pöörduge volitatud hoolduskeskusesse. Selles juhendis kirjeldatutest erinevate juhtseadiste või toimingute kasutamine ja erinev reguleerimine võib põhjustada ohtliku kokkupuute kiiritusega. Otsese kokkupuute vältimiseks laserkiirega ärge üritage korpust avada.
Toitejuhet puudutav HOIATUS
Katkestusseadmeks on toitepistik. Toitepistik peab hädaolukordade puhul alati ligipääsetav olema.
Kontrollige kasutusjuhendi tehniliste andmete leheküljelt nõudeid korrektsele toitevoolule. Ärge ülekoormake seinakontakte. Ülekoormatud seinakontaktid, kehvasti kinnitatud või kahjustatud seinakontaktid, pikendusjuhtmed, kulunud toitejuhtmed või juhtmete kahjustatud või mõranenud isolatsioon, on ohtlikud. Kõik need võivad põhjustada elektrilöögi või tulekahju. Kontrollige seadme juhet regulaarselt ja kui märkate kahjustusi või kulumist, eemaldage seade vooluvõrgust ning lõpetage seadme kasutamine. Toitejuhtme peab asendama selleks ettenähtud asendusosaga ja seda tohib teha üksnes vastavat luba omav hoolduskeskus. Kaitske toitejuhet füüsilise või mehaanilise vigastamise eest. Kindlasti ei tohi juhet väänata, kokku pigistada, ukse vahele jätta ega juhtme peal kõndida. Pöörake erilist tähelepanu pistikutele, seinakontaktidele ja kohale, kus juhe seadmest välja tuleb.
Alustamine 3
Antud seade on varustatud portatiivse patarei või akuga.
Kuidas patareid või aku seadmest ohutult eemaldada: Selleks, et vanad patareid või aku
eemaldada, järgige seadme kokkupaneku samme vastupidises järjekorras. Selleks, et vältida keskkonna saastumist ning võimalikku ohtu inimeste ja/või loomade tervisele, peab vanad patareid või aku panema vastavasse prügikonteinerisse või viima nende kogumiskohta. Ärge visake patareisid või akut ära koos muude jäätmetega. Soovitatav on viia patareid ja akud tasuta kogumispunkti (see teenus ei pruugi siiski igal pool võimalik olla). Patareid ega aku ei tohiks olla liigse kuumuse, tule või otsese päikesevalguse käes.
Märkused autoriõiguste kohta
y Kuna Bly-ray Disc formaadile on sisukaitsena
kinnitatud AACS (Advanced Access Content System), mille kasutamine on sarnane DVD formaadi CSS-le (Content Scramble System), siis on kehtestatud kindlad taasesituse, analoogsignaali väljundi jne. piirangud AACS­kaitsega sisule. Selle toote kasutamine ja piirangud võivad erineda sõltuvalt toote ostmise ajast, kuna need piirangud võivad olla AACS-i poolt heaks kiidetud ja/või muudetud pärast selle toote valmistamist.
y Lisaks kasutatakse Blu-ray Disc formaadi
sisukaitsesüsteemile BD-ROM Mark ja BD+, mis kehtestab kindlad piirangud, kaasarvatud taasesituspiirangud BD-ROM Mark ja/või BD+ kaitsega sisudele. Lisateabe saamiseks AACS-i, märgi BD-ROM, BD+ või selle toote kohta võtke ühendust volitatud klienditeeninduskeskusega.
y Mitmed BD-ROM/DVD-plaadid on kodeeritud
kopeerimiskaitsega. Seetõttu peaksite oma mängija ühendama ainult otse teleriga, mitte videomakiga. Videomakiga ühendamisel võib kopeerimiskaitsega plaatidelt esitatav pilt olla moonutatud.
y See toode sisaldab autoriõigusega
kaitstud tehnoloogiat, mille puhul kehtivad Ameerika Ühendriikide patentide ja muud intellektuaalse omandi õigused. Käesoleva autorikaitsetehnoloogia kasutamine peab olema Rovi Corporationi poolt heaks kiidetud ning on mõeldud vaid kasutamiseks kodus ja muuks piiratud viisil vaatamiseks (välja arvatud juhul, kui Rovi Corporation on teisiti kasutamiseks heakskiidu andnud). Pöördprojekteerimine ning osadeks lahtivõtmine on keelatud.
y Ameerika Ühendriikide ja teiste riikide autoriõiguse
seaduste kohaselt võib teleprogrammide, videokassettide, BD-ROM plaatide, DVD­plaatide, CD-plaatide ja muu materjali volitamata salvestamine, kasutamine, esitamine, levitamine või ümbertöötlemine kaasa tuua tsiviilõigusliku vastutuse ja/või kriminaalvastutuse.
Ettevaatust
>
y 3D-sisu pikaajaline vaatamine võib
põhjustada peapööritust või väsimust.
y Jõuetutel inimestel, lastel ja rasedatel naistel
ei soovitata lme 3D-režiimis vaadata.
y Kui tunnete 3D-režiimis vaatamisel väsimust,
peapööritust või peavalu, soovitame tungivalt taasesitamine lõpetada ning puhata normaalse enesetunde taastumiseni.
1
Alustamine
Sisukord4
Sisukord
1 Alustamine
2 Ohutusteave 6 Sissejuhatus 6 – Mängitavad plaadid ja antud juhendis
kasutatud sümbolid
7 – Sümboli „7” kuvamisest 7 – Piirkonnakood 8 Kaugjuhtimispult 9 Esipaneel 9 Tagapaneel
2 Ühendamine
10 Ühendamine teleriga 11 – HDR (Kõrgdünaamiline vahemik) ja Dolby
Vision kohta 11 – Mis on SIMPLINK? 11 – Eraldusvõime seadistamine 12 Ühendamine võimendiga 12 – Ühendamine võimendiga HDMI väljundi
kaudu 13 – Ühendamine võimendiga digitaalse audio
väljundi kaudu 14 Ühendamine koduvõrguga 14 – Püsivõrgu ühendus 14 – Püsivõrgu seadistamine 16 – Juhtmevaba võrguühendus 16 – Juhtmevaba võrgu seadistamine
3 Süsteemi seadistamine
19 Esialgne seadistus 20 Seaded 20 – Seadistamine 20 – Menüü [NETWORK] 21 – Menüü [DISPLAY] 23 – Menüü [LANGUAGE] 23 – Menüü [AUDIO] 25 – Menüü [LOCK] 26 – Menüü [OTHERS]
4 Kasutamine
27 Menüü Home ekraanikuva 27 – Menüü [HOME] kasutamine 27 Lingitud seadmete esitamine 27 – Plaadi esitamine 28 – Blu-ray 3D plaadi esitamine 28 – Faili esitamine plaadilt / USB-seadmelt 29 – Faili esitamine Android-seadmelt 31 Üldine taasesitus 31 – Video- ja audiosisu põhitoimingud 31 – Põhitegevused fotosisu puhul 31 – Plaadimenüü kasutamine 32 – Esituse jätkamine 32 – Viimase stseeni mälu 33 Ekraanikuva 33 – Video taasesitamise juhtimine 34 – Fotode vaatamine 35 Taasesitamise lisafunktsioonid 35 – Taasesitamise kordamine 35 – Teatud lõigu kordamine 35 – Esitamine alates valitud ajast 36 – Subtiitrite keele valimine 36 – Erinevate helisätete valimine 36 – Erinevate võttenurkade valimine 36 – Teleri kuvasuhte muutmine 37 – Subtiitrite koodilehe muutmine
37 – Pildirežiimi muutmine
38 – Sisuteabe vaatamine 38 – Sisuloendi vaate muutmine 38 – Subtiitrite faili valimine 39 – Slaidisõu ajal muusika kuulamine 39 – 3D-vormingus faili esitamine 40 Lisafunktsioonid 40 – BD-LIVE™-i nautimine 40 Premium-funktsiooni kasutamine
5 Veaotsing
41 Veaotsing 41 – Üldine teave 42 – Võrk 43 – Pilt 43 – Klienditugi 43 – Teave avatud lähtekoodiga tarkvara märkuse
kohta
6 Lisa
44 Teleri juhtimine kaasasoleva kaugjuhtimispuldiga 44 – Kaugjuhtimispuldi seadistamine teleri jaoks 45 Võrgutarkvara värskendus 45 – Võrguvärskenduse teade 45 – Tarkvara värskendamine 47 Lisateavet 47 – Failide sobivus 49 – AVCHD (Advanced Video Codec High
Definition) 50 – Teatud süsteeminõuded 50 – Ühilduvuse märkused 51 Audioväljundi tehnilised andmed 52 Väljundi olek mahamängimise ajal vastavalt
Dolby Vision TV või HDR10 TV 53 Piirkonnakoodide nimekiri 54 Keelekoodide loend 55 Kaubamärgid ja litsentsid 57 Tehnilised andmed 58 Hooldus 58 – Seadme käsitsemine 58 – Märkused plaatide kohta 59 Oluline teave võrguteenuste kohta
Sisukord 5
1
2
3
4
5
6
Sõltuvalt mängija tarkvara tootjast või teenusepakkujast võib osa selle kasutusjuhendi sisust erineda mängija tegelikust sisust.
Alustamine6

Sissejuhatus

1

Mängitavad plaadid ja antud juhendis kasutatud sümbolid

Alustamine
Andmekandja/
nimetus
Blu-ray
DVD-ROM
DVD-R
DVD-RW
DVD+R
DVD+RW
(8 cm, 12 cm)
DVD-RW (VR)
(8 cm, 12 cm)
Audio-CD
(8 cm, 12 cm)
CD-R/RW
(8 cm, 12 cm)
Märkus
Ettevaatust
Logo Sümbol Kirjeldus
y Ultra HD BD-ROM formaat. y näiteks müügil olevad või laenutatavad
lmiplaadid
e
y u
y “Blu-ray 3D” plaadid ja “Blu-ray 3D ONLY”
plaadid.
y BD-R/RE plaadid, mis on salvestatud BDAV
formaadis.
y BD-R/RE plaadid, mis sisaldavad lmi-,
muusika- või fotofaile.
y ISO 9660+JOLIET, UDF ja UDF Bridge formaat
i
y näiteks müügil olevad või laenutatavad
r
o y
u
lmiplaadid
y Ainult lmirežiim ja “suletud” plaat y loeb ka kahekihilisi plaate
“Suletud” AVCHD formaat
y lmi-, muusika- või fotofaile sisaldavad
DVD±R/RW plaadid
y ISO 9660+JOLIET, UDF ja UDF Bridge formaat
i
r
t
y u
Ainult VR režiim ja “suletud” plaat
Audio-CD
y lmi-, muusika- või fotofaile sisaldavad DVD±R-
plaadid
y ISO 9660+JOLIET, UDF ja UDF Bridge formaat
i
, >
Viitab erimärkustele ning tööfunktsioonidele.
Tähistab hoiatusi kuritarvitamisest tingitud võimalike kahjustuste eest.
Märkus
,
y Sõltuvalt salvestusseadmete tingimustest
või CD-R/RW- (või DVD±R/RW-) plaadist endast, ei saa mõningaid CD-R/RW- (või DVD±R/RW-) plaate selle seadmega esitada.
y Olenevalt salvestustarkvarast ja salvestuse
lõpetamise asjaoludest võib mõnede salvestatud plaatide (BD-R/RE, DVD±R/ RW ja CD-R/RW) esitamine selle seadmega osutuda võimatuks.
y Arvutiga salvestatud BD-R/RE, DVD±R/
RW ja CD-R/RW plaadid või DVD- või CD-salvestajaga salvestatud plaadid ei pruugi mängida kui plaat on kahjustatud või määrdunud, või kui mängija läätsel on mustus või kondensatsioon.
y Kui te kirjutate plaati arvutiga, siis isegi kui
kirjutamine toimub ühilduvas vormingus, võib esineda juhtumeid, mil plaati ei saa esitada plaadi salvestamisel kasutatud rakendustarkvara seadistuste tõttu. (Täpsema teabe saamiseks pöörduge tarkvara arendaja poole.)
y See salvesti vajab parima esituskvaliteedi
saavutamiseks plaatide ja salvestuste vastamist teatud tehnilistele standarditele.
y Eelsalvestatud DVD-d vastavad neile
standarditele automaatselt. Kirjutatavate plaatide formaate on väga palju (sh MP3- või WMA-failidega CD-R plaadid) ning need nõuavad ühilduva esituse tagamiseks teatud eeltingimuste (vaata ülalt) täitmist.
y Tarbijad peaksid meeles pidama, et
internetist MP3-/WMA-failide ja muusika
allalaadimiseks on vajalik luba. Meie rmal
puuduvad õigused taolise loa väljastamiseks. Vastava loa taotlemiseks tuleb alati pöörduda autoriõiguste valdaja poole.
y Peate määrama plaadi vorminduse valikuks
[Mastered], et muuta plaadid LG mängijatega ühilduvaks, kui vormindate ülekirjutatavaid plaate. Kui määrate valikuks Live System, siis ei saa te seda LG mängijal kasutada. (Mastered/Live File System: Windows Vista plaadivorminduse süsteem)
Alustamine 7

Sümboli „7” kuvamisest

Teleriekraanile võidakse kuvada „7”, mis osutab, et kasutusjuhendis kirjeldatud funktsioon ei ole selle konkreetse andmekandja puhul kasutatav.

Piirkonnakood

Selle seadme tagaküljele on kantud piirkonnakood. Selle seadmega saab esitada ainult neid BD-ROM või DVD plaate, mis kannavad sama märgistust, mis on toodud seadme tagaküljel, või märgistust „ALL”.
1
Alustamine
Alustamine8

Kaugjuhtimispult

1
Alustamine
Patarei vahetamine
tähistused kattuksid. Eemaldage kaugjuhtimispuldi tagaosas asuv patareikaas ja paigaldage R03 (AAA) patarei vastavalt 4 ja 5 märgistustele.
• • • • • • • • • a • • • • • • • •
1 (Ooterežiim): lülitab seadme SISSE ja VÄLJA.
B (OPEN/CLOSE): avab ja sulgeb plaadisalve.
0–9 numbrinupud: menüüs nummerdatud suvandite valimine.
CLEAR: Parooli seadistamisel eemaldatakse number või katkestatakse võrguühendus.
REPEAT (h): Kordab soovitud lõiku või episoodi.
• • • • • • • • • b • • • • • • •
c/v (SCAN): otsib taha- või ettepoole.
C/V (SKIP): liigub järgmise või eelmise peatüki/pala/faili juurde.
Z (STOP): lõpetab esituse. d (PLAY): käivitab esituse. M (PAUSE): peatab esituse
ajutiselt.
• • • • • • • • • c • • • • • • •
HOME (
Menu] või sulgeb selle. TITLE/POPUP: kuvab DVD
pealkirjamenüü või BD-ROM-i hüpikmenüü, kui see on saadaval.
INFO/MENU (m): kuvab ekraanimenüü või sulgeb selle.
Suunanupud (W/S/A/D):
valib menüüs suvandi. ENTER (b): kinnitab menüüs
tehtud valiku. BACK (1): Suleb menüü või viib
tagasi eelmisele kuvale.
?: See nupp ei ole saadaval. DISC MENU: avab plaadimenüü.
): kuvab menüü [Home
• • • • • • • • • d • • • • • • •
Värvilised nupud (R, G, Y, B):
Kasutatakse BD-ROM-i menüüdes liikumiseks. Neid kasutatakse ka kui teatud menüüde otseteede nuppe.
Teleri juhtnupud: vt lk 44.

Esipaneel

ab cab
ab cdabdc
Alustamine 9
1
Alustamine
dc
a Plaadisalv b R (ava/sule)
Plaadisalv avatud/suletud
T (esita / paus)
Alustatakse taasesitust /tehakse taasesitusse paus.
I (Vaigista)
Peatatakse taasesitus.
1 (Ooterežiim)
Toide sisse/välja

Tagapaneel

a LAN-port
Ühenda internetiga.
b HDMI1 OUT TO TV
Ühendage teleriga.
c Toite indikaator d USB-port
Ühendage USB seade.
c HDMI2 AUDIO ONLY
Ühenda digitaalse audioseadmega.
d OPTICAL AUDIO OUT
Ühenda digitaalse audioseadmega.
Ühendamine10

Ühendamine teleriga

Kui teil on HDMI TV või monitor, saate seadme selle mängijaga HDMI juhtme (A tüüpi, High Speed HDMI™ juhe) abil ühendada. Ühendage mängija HDMI (HDMI1 OUT TO TV) pulk HDMI ühilduva TV või monitori HDMI pulgaga.
2

Ühendamine

HDMI kaabel
Määrake teleripildi allikaks HDMI (vt teleri kasutusjuhendit).
Märkus
,
y Sobivaima ühendusviisi valimiseks lugege
vajadusel oma teleri, stereosüsteemi või muude seadmete kasutusjuhenditest lisateavet.
y HDMI 2 AUDIO ONLY pulk ei edasta
videosignaali.
Seadme tagakülg
TV
Täiendav teave HDMI kohta
y HDMI- või DVI-ühilduva seadme ühendamisel
pöörake tähelepanu järgmistele asjaoludele.
- Proovige HDMI-/DVI-seade ja see mängija välja lülitada. Seejärel lülitage HDMI-/DVI-seade uuesti sisse ning umbes 30 sekundi pärast lülitage sisse see mängija.
- Ühendatud seadme videosisend on kõnealuse seadme jaoks õigesti seadistatud.
- Ühendatud seade ühildub 720 x 576p (või 480p), 1280 x 720p, 1920 x 1080i, 1920 x 1080p, 3840 x 2160P videosisendiga
y Kõik HDCP-ühilduvad HDMI- või DVI-seadmed
selle mängijaga tööle ei hakka.
- Mitte-HDCP seadme puhul ei kuvata pilti korralikult.
Märkus
,
y Kui ühendatud HDMI-seade ei aktsepteeri
mängija audioväljundit, siis võib HDMI­seadme audioheli olla moonutatud või puududa.
y HDMI-ühenduse kasutamisel saate muuta
HDMI-väljundi eraldusvõimet. (Lugege lõiku “Eraldusvõime seadistamine” lk 11)
y Valige videoväljundi tüüp HDMI OUT pesast,
kasutades [HDMI Color Setting] valikut [Settings] menüüst (vt lk 22).
y Eraldusvõime muutmine pärast ühenduse
loomist võib tekitada talitlushäireid. Probleemi lahendamiseks lülitage seade välja ja seejärel uuesti sisse.
y Kui HDMI-ühendust HDCP-ga ei kinnitata,
siis muutub teleriekraan mustaks. Sel juhul kontrollige HDMI-ühendust või ühendage HDMI-kaabel lahti.
y Kui ekraanil on müra või jooned, siis
kontrollige HDMI-kaablit (pikkus on tavaliselt maksimaalselt 4,5 m).
Ühendamine 11

HDR (Kõrgdünaamiline vahemik) ja Dolby Vision kohta

See mängija toetab HDR ja Dolby Vision funktsiooni. Kõrgdünaamiline vahemik on pilditehnoloogia mida kasutatakse suurema dünaamilise vahemikuga pildi edastamiseks traditsioonilistes seadmetes. Dolby Vision pakub teile kino ja TV vaatamise kogemust suurema ereduse, kontrasti ja värvidega.
y Kontrollige, et teie TV toetaks HDR10 või Dolby
Vision funktsiooni.
y Ühendage HDMI juhe (Tüüp A, Ülikiire HDMI™
juhe) mängija HDMI väljundi ja TV HDMI sisendi vahele.
y Aktiveerige HDR10 või Dolby Vision seotud
funktsioon oma TV. Lisainfot vaadake TV kasutusjuhendist.

Mis on SIMPLINK?

Mõningaid selle seadme funktsioone juhitakse teleri kaugjuhtimispuldi abil, kui see seade ja LG teler koos SIMPLINK-ga on ühendatud läbi HDMI ühenduse.
LG teleri kaugjuhtimispuldiga juhitavaid funktsioone: Esita (Play), Paus (Pause), Skaneeri (Scan), Ülehüpe (Skip), Seis (Stop), Toide välja (Power Off) jne.
Üksikasjalikuma teabe SIMPLINK funktsiooni kohta leiate teleri kasutusjuhendist.
SIMPLINK funktsiooniga LG teler on tähistatud ülaltoodud logoga.
Märkus
,
Olenevalt plaadi tüübist või mängimise olekust võivad mõned SIMPLINK toimingud teie soovitust erineda või üldse mitte töötada.

Eraldusvõime seadistamine

Seade võimaldab pesadele HDMI OUT määrata mitmeid erinevaid väljunderaldusvõimeid. Eraldusvõime muutmiseks kasutage menüüd [Settings].
1. Vajutage HOME (
2. Valige A/D abil [Settings] ja vajutage ENTER (b). Kuvatakse seadistusmenüü [Settings].
3. Valige W/S abil [DISPLAY] valik ning vajutage nuppu D, et liikuda järgmisele tasemele.
).
4. Valige W/S abil [Resolution] valik ning vajutage nuppu ENTER (b), et liikuda kolmandale tasemele.
5. Valige W/S abil soovitud resolutsioon ja seejärel vajutage ENTER (b), et kinnitada oma valik.
Märkus
,
y Kui teler ei aktsepteeri teie poolt mängijal
määratud eraldusvõimet, võite määrata eraldusvõimeks 576p, järgides allpool esitatud juhiseid:
1. Vajutage plaadisalve avamiseks B.
2. Hoidke nuppu Z (STOP) üle 5 sekundi all.
y Kui valite eraldusvõime käsitsi ja seejärel
ühendate HDMI pesa teleriga ja teie teler seda vastu ei võta, siis määratakse eraldusvõime seadistuseks [Auto].
y Kui valite eraldusvõime, mida teie teler
vastu ei võta, siis ilmub hoiatusteade. Kui te eraldusvõime muutmise järel pilti ei näe, siis oodake 20 sekundit ning eraldusvõime naaseb automaatselt eelmise eraldusvõime juurde.
y 1080p või 2160p video väljundi
kaadrisagedus võib olla automaatselt seadistatud kas 24 Hz või 50 Hz sõltuvalt ühendatud TV võimekusest ja eelistustest ning sõltuvalt algse BD-ROM ketta video kaadrisagedusest.
y Kui see üksus on ühendatud TVga, mis toetab
Dolby Vision funktsiooni, saab resolutsiooniks valida ainult [Auto] või [2160p].
2
Ühendamine
Ühendamine12

Ühendamine võimendiga

Kasutage ühte järgnevatest ühendustest, olenevalt teie seadmete võimalustest.
y HDMI Audio ühendus (lk 12) y Digital Audio ühendus (lk 13)
Kuna heliväljundi tüüpi mõjutavad mitmed tegurid, siis lugege selle kohta täpsemat teavet lõigust “Heliväljundi tingimused” (lk 51).
2
Ühendamine
Digitaalne mitmekanaliline heli
Digitaalne mitmekanaliline ühendus pakub parimat võimalikku helikvaliteeti. Selle kasutamiseks on vajalik mitmekanaliline audio/videoressiiver, mis toetab ühte või enamat teie mängija poolt toetatavat heliformaati. Kontrollige logosid audio/videoressiiveri esipaneelil ja juhendist. (PCM Stereo, PCM Multi-Ch, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS ja/ või DTS-HD)

Ühendamine võimendiga HDMI väljundi kaudu

Soovituslik on luua ühendus läbi 1 karbiku.
Karbik 1 : HDMI1 OUT TO TV ja HDMI2 AUDIO ONLY ühendus
Ühenda mängija HDMI OUT (HDMI1 OUT TO TV) pulk HDMI ühilduvusega teleka või monitori HDMI pistikuga ja ühenda mängija HDMI OUT (HDMI2 AUDIO ONLY) pulk HDMI juhtme abil vastava sisendiga võimendil.
Seadme tagakülg
HDMI-kaabel
Ressiiver/võimendi
Teler
Ühendamine 13
Karbik 2 : HDMI1 OUT TO TV ühendus
Ühendage mängija pesa HDMI OUT (HDMI1 OUT TO TV) teie võimendi vastava pesaga HDMI kaabli abil.
Seadme tagakülg
HDMI­kaabel
Ressiiver/võimendi
HDMI­kaabel
Teler

Ühendamine võimendiga digitaalse audio väljundi kaudu

Ühenda optilise digitaalse audio juhtme abil mängija OPTICAL AUDIO OUT pulk võimendi vastava sisend pistikuga.
Seadme tagakülg
2
Ühendamine
Optiline kaabel
Ühendage võimendi HDMI väljundipesa teie teleri HDMI sisendipesaga HDMI-kaabliga, kui teie võimendil on HDMI väljundipesa. (Vt võimendi kasutusjuhendit).
Peate aktiveerima salvesti digitaalse väljundi. (Vt “[AUDIO] menüü” lk 23.)
Märkus
,
Sõltuvalt toetatud TV või võimendi resolutsioonist, ei pruugi pildi edastada. Ühenda läbi 1 karbiku.
Ressiiver/võimendi
Peate aktiveerima salvesti digitaalse väljundi. (Vt “[AUDIO] menüü” lk 23.)
Ühendamine14

Ühendamine koduvõrguga

Seadme saab kohtvõrku (LAN) ühendada tagapaneelil oleva LAN-pordi kaudu. Ühendades seadme kodusesse lairibavõrku, pääsete ligi teenustele nagu tarkvaravärskendused, BD-Live-i interaktiivsus ja võrguteenused.
2
Ühendamine

Püsivõrgu ühendus

Püsivõrgu ühendus annab parima tulemuse, sest ühendatud seadmed ühenduvad otse võrku ning neid ei mõjuta raadiosageduse häired.
Täiendavad juhised leiate oma võrguseadme dokumentidest.
Ühendage mängija LAN port modemi või ruuteri vastava pordiga, kasutades kaubandusvõrgus pakutavaid LAN või Ethernet kaableid.
Märkus
,
y LAN-kaabli ühendamisel või lahtiühendamisel
hoidke kinni kaabli pistikuosast. Lahtiühendamisel ei tohi LAN-kaablit tõmmata, vaid tuleb luku allavajutamisega see eemaldada.
y Ärge ühendage tavatelefoni kaablit LAN-
porti.
y Kuna eksisteerib erinevaid ühenduse
konguratsioone, siis tuleb järgida
teie telekommunikatsiooniteenuse või internetiteenuse pakkuja tingimusi.
Lairibateenus
Ruuter
Seadme tagakülg

Püsivõrgu seadistamine

Kui kohtvõrgus (LAN) on püsivõrgu kaudu DHCP server, siis määratakse mängijale automaatselt IP aadress. Pärast füüsilise ühenduse loomist võib väike hulk koduvõrke nõuda mängija võrguseadistuse muutmist. Muutke [NETWORK] võrguseadistust järgmiselt.
Ettevalmistus
Enne püsivõrgu seadistamist tuleb lairiba internetiühendus oma koduvõrguga ühendada.
Ühendamine 15
1. Valige [Connection Setting] suvand [Settings]
menüüst, seejärel vajutage ENTER (b).
2. Lugege võrgusätete ettevalmistamise juhiseid
ning vajutage ENTER (b), kui [Start] on esile tõstetud.
Seade ühendatakse automaatselt võrguga.
Advanced Setting
Kui soovite võrgusätted käsitsi häälestada, valige W/S abil [Advanced Setting] menüüst [Network Setting] ning vajutage ENTER (b).
1. Valige W/S abil [Wired] ning vajutage ENTER (b).
2. Määrake W/S/A/D abil IP režiimiks kas
[Dynamic] või [Static]. Tavaliselt tuleb valida [Dynamic], et määrata IP
aadress automaatselt.
Märkus
,
Kui võrgus pole DHCP serverit ning te soovite määrata IP aadressi käsitsi, siis valige [Static], seejärel määrake [IP Address], [Subnet Mask], [Gateway] ja [DNS Server], kasutades W/S/A/D ja numbrinuppe. Kui numbri sisestamisel teete vea, siis vajutage CLEAR, et kustutada esiletõstetud osa.
3. Valige [Next] ja vajutage nuppu ENTER (b), et
rakendada võrguseadeid.
2
Ühendamine
Võrguühenduse olek kuvatakse ekraanile.
4. Võrgusätete häälestamise lõpetamiseks vajutage
ENTER (b), kui [OK] on esile tõstetud.
Ühendamine16

Juhtmevaba võrguühendus

Teine ühenduse võimalus on pääsupunkt (Access
Point) või juhtmevaba ruuter. Võrgu konguratsioon
ja ühendusviis võivad varieeruda vastavalt kasutatud seadmetele ja võrgukeskkonnale.
2
Ühendamine
Lugege täpsemaid juhiseid ühendamise ja võrguseadistuste kohta pääsupunkti või juhtmevaba ruuteri seadistusjuhistest.
Parima tulemuse saavutamiseks on alati parim valik püsivõrgu otseühendus mängijast teie koduvõrgu ruuterisse või kaabel DSL modemisse. Kui otsustate kasutada traadita ühendust, siis pidage meeles, et teised elektroonikaseadmed teie kodus võivad mõnikord seda mõjutada.
Juhtmevaba side
Pääsupunkt või juhtmevaba ruuter
Lairibateenus
Ettevalmistus
Enne juhtmevaba võrgu määramist on vaja teostada järgmised toimingud:
- ühendage lairibainternet juhtmevaba koduvõrguga.
- määrake pääsupunkt või juhtmevaba ruuter.
- märkige ära võrgu SSID ja turvakood.
1. Valige [Connection Setting] suvand [Setup]
menüüst, seejärel vajutage ENTER (b).
2. Lugege võrgusätete ettevalmistamise juhiseid
ning vajutage ENTER (b), kui [Start] on esile tõstetud.
Kui seade ei ole ühendatud kaabelvõrguga, kuvatakse ekraanile lõik leitud võrguühendused.
3. Valige W/S abil sobiv juhtmevaba võrgu SSID ning vajutage ENTER (b).
Kui pääsupunktis on häälestatud turvasätted, peate vajadusel sisestama turvakoodi.

Juhtmevaba võrgu seadistamine

Juhtmevaba võrguühenduse jaoks tuleb mängija poolt võrguside luua. Seda seadistust on võimalik sooritada [Setup] seadistusmenüüst. Muutke [NETWORK] võrguseadistust järgmiselt. Enne mängija ühendamist võrku tuleb tekitada pääsupunkt või juhtmevaba ruuter.
Märkus
,
Kui kasutate pääsupunkti või ruuteri SSID-nimes muid märke, ingliskeelsest erinevat tähestikku või numbreid, võidakse seda erinevalt kuvada.
Märkus
,
y WEP turvarežiim pakub pääsupunkti või
juhtmevaba ruuteri seadistamisel tavaliselt 4 võtit. Kui teie pääsupunkt või juhtmevaba ruuter kasutab WEP-kaitset, siis sisestage koduvõrguga ühenduse loomiseks võtme “Nr. 1” turvakood.
y Pääsupunkt on seade, mis võimaldab teil luua
ühenduse koduvõrguga juhtmevabalt.
4. Määrake W/S/A/D abil IP režiimiks kas
[Dynamic] või [Static]. Tavaliselt tuleb valida [Dynamic], et määrata IP
aadress automaatselt.
Märkus
,
Kui võrgus pole DHCP serverit ning te soovite määrata IP aadressi käsitsi, siis valige [Static], seejärel määrake [IP Address], [Subnet Mask], [Gateway] ja [DNS Server], kasutades W/S/A/D ja numbrinuppe. Kui numbri sisestamisel teete vea, siis vajutage CLEAR, et kustutada esiletõstetud osa.
5. Valige [Next] ja vajutage nuppu ENTER (b), et
rakendada võrguseadeid.
Advanced Setting
Kui soovite võrgusätted käsitsi häälestada, valige W/S abil [Advanced Setting] menüüst [Network Setting] ning vajutage ENTER (b).
1. Valige nuppude W/S abil [Wireless] ning vajutage nuppu ENTER (b).
[AP List] – Mängija otsib kõiki läheduses olevaid pääsupunkte ja juhtmevaba võrgu marsruutereid ning kuvab need loendina.
[Network name (SSID)] – Pääsupunkt võib olla häälestatud oma võrgunime (SSID) mitte avaldama. Kontrollige arvuti kaudu oma pääsupunkti sätteid ning häälestage pääsupunkt SSID-d avaldama või sisestage võrgunimi [Network name (SSID)] käsitsi.
[PBC] – Kui teie pääsupunkt või juhtmevaba võrgu marsruuter toetab PBC (nuplüliti) konfigureerimisviisi, valige see suvand ja vajutage oma pääsupunktil või juhtmevaba võrgu marsruuteril nuppu, loendades 120-ni. Te ei pea teadma oma pääsupunkti võrgunime (SSID) ja turvakoodi.
[PIN] – Kui pääsupunkt toetab PIN-koodiga häälestusviisi, mis põhineb WPS-l (Wi-Fi Protected Setup), valige see suvand ja märkige üles ekraanile kuvatav kood. Seejärel sisestage ühenduse loomiseks PIN-kood pääsupunkti või juhtmevaba võrgu marsruuteri seadistusmenüüs. Juhised leiate oma võrguseadme dokumentidest.
2. Järgi ekraanile kuvatavaid ühenduse loomise juhiseid.
Ühendamine 17
2
Ühendamine
Võrguühenduse olek kuvatakse ekraanile.
6. Valige [OK] ja vajutage nuppu ENTER (b), et viia
lõpule võrguühendus.
Märkus
,
PBC ja PIN võrguühenduse kasutamiseks tuleb
Wi-Fi pääsupunkti turvarežiimiks valida OPEN
(avatud) või AES.
Ühendamine18
Märkused võrguühenduse kohta
y Paljusid võrguühenduse probleeme seadistamise
ajal saab tihti lahendada ruuteri või modemi lähtestamisega. Mängija koduvõrku ühendamise järel lülitage kiiresti vool välja ja/või ühendage koduvõrgu ruuteri või kaabelmodemi toitekaabel lahti. Seejärel lülitage see uuesti sisse ja/või ühendage uuesti toitekaabel.
y Internetiteenuse pakkujast (ISP) sõltuvalt võib
2
Ühendamine
internetiteenust vastuvõtvate seadmete hulk olla vastavate teenusetingimustega piiratud. Täpsema teabe saamiseks võtke ühendust oma internetiteenuse pakkujaga.
y Meie ettevõte ei ole vastutav mängija ja/või
internetiühenduse funktsiooni talitlushäirete eest, mis tulenevad teie lairibainterneti ühenduse või muude ühendatud seadmetega seotud sidevigadest/talitlushäiretest.
y Internetiühenduse funktsiooni kaudu
kättesaadavaks tehtud BD-ROM plaatide
funktsioonid ei ole meie rma poolt loodud ega pakutud ning meie rma ei vastuta nende
toimimise ega jätkuva kättesaadavuse eest. Osa plaatidega seotud materjali, mis internetiühenduse kaudu on kättesaadav, ei pruugi selle mängijaga ühilduda. Kui teil on taolise sisu kohta küsimusi, siis palun võtke ühendust plaadi tootjaga.
y Osa internetisisu võib vajada suurema ribalaiusega
ühendust.
y Isegi kui mängija on korralikult ühendatud ja
kongureeritud, ei pruugi osa internetisisu
interneti liigkasutuse, internetiteenuse kvaliteedi või ribalaiuse või sisupakkuja probleemide tõttu korralikult toimida.
y Mõned internetiühenduse toimingud ei pruugi
olla võimalikud tänu teatud piirangutele, mille on seadnud teie lairiba-internetiühenduse teenusepakkuja (ISP).
y Kõik tasud, kaasa arvatud kõik ühendustasud,
mida internetiteenusepakkuja nõuab, kuuluvad teie vastutusele.
y Selle mängija püsiühenduseks on vajalik 10
Base-T või 100 Base-TX LAN port. Kui teie internetiteenus ei võimalda taolist ühendust, siis ei saa seda mängijat ühendada.
y Te peate xDSL teenuse kasutamiseks kasutama
ruuterit.
y DSL teenuse kasutamiseks on vajalik DSL
modem ning kaabelmodem on vajalik kaabelmodemi teenuse kasutamiseks. Sõltuvalt pääsumeetodist ja ning tellimislepingust teie internetiteenuse pakkujaga, ei pruugi teil olla võimalik kasutada internetiühenduse funktsiooni selles mängijas või võib samaaegselt internetiga ühendatud seadmete hulk olla piiratud. (Kui teie internetiteenuse pakkuja on piiranud teenuse kasutamise ühele seadmele, siis võidakse mitte lubada sellel mängijal ühendust luua, kui arvuti on juba ühendatud.)
y Ruuteri kasutamist võidakse keelata või piirata,
sõltuvalt internetiteenuse pakkuja tingimustest ja piirangutest. Täpsema teabe saamiseks võtke ühendust oma internetiteenuse pakkujaga.
y Juhtmevaba võrk töötab raadiosagedusel 2,4GHz,
mida kasutavad ka teised majapidamisseadmed nagu juhtmevaba telefon, Bluetooth® seadmed, mikrolaineahi, ning nende interferents võib seda mõjutada.
y Lülitage välja kõik mittekasutatavad
võrguseadmed oma koduvõrgus. Mõned seadmed võivad tekitada võrguliiklust.
y Parema ülekande saavutamiseks paigutage
mängija pääsupunktile võimalikult lähedale.
y Mõnedel juhtudel võib pääsupunkti või juhtmevaba
ruuteri paigutamine põrandalt vähemalt 0,45 m (45,72 cm.) kõrgemale parandada vastuvõttu.
y Liikuge võimaluse korral pääsupunktile lähemale
või paigutage mängija nõnda ümber, et kahe seadme vahele midagi ei jääks.
y Juhtmevaba vastuvõtu kvaliteet sõltub paljudest
teguritest nagu pääsupunkti tüüp, mängija ja pääsupunkti vaheline kaugus ning mängija asukoht.
y Seadke pääsupunkt või juhtmevaba ruuter taristu
režiimile. Ad-hoc režiimi ei toetata.
Loading...
+ 42 hidden pages