LG HX806SG User Guide [hu]

FELHASZNÁLÓI KÉZIKÖNYV
Hálózati 3D Blu-ray™ házimozi-rendszer
Kérjük, a készülék használatba vétele előtt alaposan olvassa el és a későbbi használat céljából őrizze meg ezt a kézikönyvet.
HX806SG (HX806SG, SH86SG-F/ S, SH86TG-C, SB95SA-W)
P/NO: SAC35234103

Biztonsági előírások

VIGYÁZAT!
ÁRAMÜTÉS VESZÉLYE NE
NYISSA FEL
VIGYÁZAT: AZ ÁRAMÜTÉS VESZÉLYÉNEK
MEGELŐZÉSE ÉRDEKÉBEN NE TÁVOLÍTSA EL
A KÉSZÜLÉK FEDELÉT (ÉS HÁTOLDALÁT) A
KÉSZÜLÉKEN BELÜL NINCSENEK A FELHASZNÁLÓ
ÁLTAL JAVÍTHATÓ ALKATRÉSZEK. BÍZZA A JAVÍTÁST
KÉPESÍTETT SZERVIZSZAKEMBERRE.
Ez a nyílhegyszimbólummal jelölt, egyenlő oldalú háromszögben elhelyezett villám arra gyelmezteti a felhasználót, hogy a készüléken
feszültség van jelen, amelynek mértéke emberre ártalmas lehet, áramütést okozhat.
dokumentációban.
FIGYELEM:
ÉRDEKÉBEN A KÉSZÜLÉKET NE ÉRJE ESŐ ÉS NEDVESSÉG.
FIGYELEM:
például könyvszekrénybe vagy más hasonló bútordarabba.
VIGYÁZAT!
A telepítést a gyártó előírásainak megfelelően végezze. A készülék rései és nyílásai a szellőzést és a készülék megbízható működését szolgálják, valamint a túlmelegedés ellen védik a készüléket. A nyílásokat ne takarja el úgy, hogy a készüléket ágyra, heverőre, szőnyegre vagy más hasonló felületre teszi. A készüléket ne helyezze el zárt helyen, pl. könyvespolcon vagy szekrényben, hacsak a jó szellőzés nem biztosított, vagy a gyártó elő nem írja.
belül szigetelés nélküli, veszélyes
Az egyenlő oldalú háromszögben elhelyezett felkiáltójel fontos kezelési és karbantartási (javítási) utasításokra gyelmezteti a felhasználót a készülékhez tartozó
A TŰZ ÉS ÁRAMÜTÉS ELKERÜLÉSE
Ne tegye a berendezést zárt helyre,
Ne takarja le a szellőzőnyílásokat!
VIGYÁZAT: A készülék lézert használ. A helyes használat érdekében kérjük, olvassa el és a későbbi használat céljából őrizze meg ezt a használati útmutatót. Amennyiben a készülék karbantartást igényel, forduljon szakszervizhez (lásd a javítási eljárásnál). A kezelőszervek és beállítások itt leírtaktól eltérő használata, helytelen eljárások alkalmazása veszélyes sugárzást okozhat. A lézersugárral való közvetlen érintkezés elkerülése érdekében ne nyissa fel a készülék fedelét. Nyitott állapotban a lézersugárzás látható. NE NÉZZEN A LÉZERSUGÁRBA.
Figyelmeztetés a hálózati kábellel kapcsolatban
A legtöbb készülék esetében ajánlatos, hogy olyan áramkörre legyen rákapcsolva, amely az adott berendezés számára van fenntartva;
Másszóval, egy olyan aljzatba kell csatlakoztatni, amelynek áramkörén nincsenek további csatlakozási pontok, illetve mellékáramkörök. A biztonság kedvéért nézze meg használati útmutatónk műszaki adatokat tartalmazó lapját. A fali dugaszolóaljzatokat ne terhelje túl. A fali aljzat túlterhelése, a meglazult, sérült aljzat vagy hosszabbító kábel, a sérült vagy törött szigetelés veszélyt jelent. Az ilyen állapot áramütéshez vezethet, tüzet okozhat. Rendszeresen vizsgálja meg készüléke hálózati kábelét, és ha sérülést vagy elhasználódást tapasztal, húzza ki a kábelt az aljzatból, a készüléket ne használja tovább, és hozzáértő szervizszakemberrel végeztesse el a megfelelő cserealkatrész beépítését. A hálózati kábelt védeni kell a zikai és mechanikai sérülésektől: nem szabad megcsavarni, megcsomózni, összecsípni, ajtórésbe csukni, járni rajta. Különösen gyelni kell a dugaszra, a fali aljzatra és arra a pontra, ahol a kábel kilép a készülékből. A készüléket a hálózati kábel kihúzásával lehet lecsatlakoztatni a hálózati feszültségről. A készülék telepítésekor ügyeljen arra, hogy a hálózati csatlakozó könnyen elérhető legyen.
1

Az első lépések

Az első lépések4
A készülék akkumulátorral vagy elemmel működik.
Az akkumulátor vagy az elemek biztonságos eltávolítása a készülékből: Az elhasznált
akkumulátor vagy elemek eltávolítását a
1
behelyezéskor végrehajtott műveletek fordított
Az első lépések
sorrendjében kell elvégezni. A környezetszennyezés és az emberi egészségre gyakorolt esetleges hatások megelőzése érdekében az akkumulátort vagy az elemeket a kijelölt gyűjtőpontokon kell leadni. Az elhasznált akkumulátort vagy elemeket ne a háztartási hulladékban helyezze el. Javasoljuk, hogy ezeket a helyi, ingyenes begyűjtőhelyeken adja le. Az elemeket ne érje túlzott hõ, pl. közvetlen napsütés, tűz, vagy hasonló!
VIGYÁZAT: A készüléket ne érje (csöpögő vagy fröccsenő) víz, eső, nedvesség, továbbá ne helyezzen a készülékre vízzel töltött tárgyakat, például vázát.
A használhatatlanná vált készülék hulladékkezelése
1. A terméken található áthúzott, kerekes szeméttároló jel jelöli, hogy a termék a 2002/96/EC EU-irányelv hatálya alá esik.
2. Minden elektromos és elektronikai terméket a lakossági hulladéktól elkülönítve kell begyűjteni, a kormány vagy az önkormányzatok által kijelölt begyűjtő eszközök használatával.
3. Régi eszközeinek megfelelő ártalmatlanítása segíthet az esetleges egészségre vagy környezetre ártalmas hatások csökkentésében.
4. Ha régi eszközeinek ártalmatlanításával kapcsolatban több információra van szüksége érdeklődjön helyi hatóságoknál, a hulladékgyűjtő szolgáltatónál vagy az üzletben, ahol a terméket vásárolta.
Az LG Electronics ezennel kijelenti, hogy a termékek teljesítik az 2004/108/EC,
2006/95/EC és a 2009/125/EC irányvonal alapvető követelményeit és egyéb vonatkozó előírásait.
Európai képviselet: LG Electronics Service Europe B.V. Veluwezoom 15, 1327 AE Almere, The Netherlands (Tel : +31-(0)36-547-8888)
Szerzői jogi megjegyzé
• Mivel a BD formátum tartalomvédelmi rendszereként az AACS (Advanced Access Content System – fejlett tartalom-elérési rendszer- ) rendszert fogadták el, amely hasonló a DVD-formátum CSS (Content Scramble System – tartalom-titkosítási rendszer) rendszeréhez, az AACS védelemmel rendelkező lemez lejátszására, az analóg jelkimenetre stb. bizonyos korlátozások érvényesek. A készülék működése és korlátozásai a vásárlás időpontjától függhetnek, mert előfordulhat, hogy az AACS a készülék gyártása után fogadta el vagy változtatta meg a korlátozásokat.
Továbbá, a BD-ROM Mark és a BD+ is használatos a BD-formátumú tartalom védelmére, ami bizonyos további korlátozást tartalmaz a BD­ROM Mark és/vagy BD+ védelmű tartalmakra vonatkozóan. Az AACS-sel, BD-ROM Mark-kal, BD+-szal vagy ezzel a termékkel kapcsolatos további információkat az LG vevőszolgálati központjában lehet megtudni.
• Sok BD-ROM/DVD lemez másolásvédelmet tartalmaz. Emiatt a lejátszót közvetlenül, és nem videomagnón keresztül csatlakoztassa a TV­készülékre, mert ilyen esetben a másolásvédett lemez képe zavarosan jelenik meg.
• A termék USA-szabadalmak és más szellemi tulajdonjogok által védett szerzőijog-védelmi technológiát tartalmaz. A szerzői jogvédelmi technológia használatát a Rovi-nak kell engedélyeznie és a Rovi egyéb engedélyének hiányában csak otthoni és más korlátozott használatra alkalmazható. A visszafejtés vagy részekre bontás tilos.
• Az USA és más országok szerzői jogi törvényei értelmében a TV-műsorok, videoszalagok, BD­ROM lemezek, DVD-k, CD-k és más anyagok engedély nélküli felvétele, használata, terjesztése vagy módosítása polgári vagy büntetőjogi felelősségre vonással jár.
Fontos megjegyzés a TV­színrendszerrel kapcsolatban
A lejátszó színrendszere az éppen lejátszott lemeztől függ.
Például, ha NTSC színrendszerrel felírt lemezt játszik le, a kimeneti jel NTSC színrendszerű lesz.
A lejátszó kimeneti jelét csak több színrendszerű (multi system) TV fogadja.
• Ha PAL-rendszerű TV-készüléke van, akkor az NTSC-színrendszerű lemez lejátszásakor a kép torz lesz.
• A több színrendszerű TV a bemenő jelnek megfelelően automatikusan átkapcsolja a színrendszert. Ha a színrendszer nem kapcsolódik át automatikusan, kapcsolja ki, majd ismét be.
• Ha az NTSC-színrendszerű lemez képe helyesen jelenik meg a TV-n, akkor sem biztos, hogy az erről készített felvétel helyes lesz.

Régiókód

A régiókód a készülék hátlapjára van nyomtatva. A készülék csak az ezzel azonos vagy “ALL” régiókódú BD-ROM vagy DVD lemezeket játssza le.

Színrendszer (opcionális)

Vegye ki a lemezt a készülékből, az OPEN/CLOSE (B) gombbal nyissa ki a lemeztálcát, nyomja meg és 5 másodpercnél hosszabb ideig tartsa nyomva a PAUSE (M) gombot, ekkor kijelölheti a színrendszert (PAL, NTSC, AUTO).
1
Az első lépések
Tartalomjegyzék6
Tartalomjegyzék
1 Az első lépések
3 Biztonsági előírások 5 – Régiókód 5 – Színrendszer (opcionális) 8 Bevezetés 8 – Lejátszható lemezek és az
útmutatóban használt jelölések
9 – A “7” szimbólum kijelzése 10 – Fájlok követelményei 11 – AVCHD (fejlett HD videokodek) 12 – A DLNA 12 – Speciális rendszerkövetelmények 12 – LG Remote 12 – Kompatibilitási megjegyzések 13 Távvezérlő 14 Előlap 14 Hátlap
2 Csatlakoztatás
15 A hangfalak csatlakoztatása 16 Csatlakoztatás a TV-készülékhez 16 – HDMI csatlakoztatás 17 – Mi a SIMPLINK? 17 – Videocsatlakozás 17 – A felbontás beállítása 18 Az antenna csatlakoztatása 19 – Külső készülékek csatlakoztatása 19 – OPTICAL IN csatlakoztatás 20 Csatlakoztatás az otthoni hálózatra 20 – Vezetékes hálózati kapcsolat 21 – Vezetékes hálózat beállítása 22 USB-eszköz csatlakoztatása 22 – Az USB-eszköz tartalmának lejátszása
3 A rendszer beállítása
24 Beállítások 24 – A beállítások menüje. 24 – [MEGJEL.] menü 26 – [NYELV] menü
26 – [HANG] menü 27 – [LEZÁRÁS] menü 27 – [HÁLÓZAT] menü 28 – [EGYEBEK] menü 29 Sound Effect
4 Használat
30 Általános lejátszás 30 – A [Főmenü] menü használata 30 – Lemezek lejátszása 30 – Fájl lejátszása lemezről/USB-eszközről 31 – Blu-ray 3D lemez lejátszása 31 – A BD-Live™ használata 32 – Fájl lejátszása hálózati kiszolgálóról 33 – Video- és audiotartalommal
kapcsolatos alapműveletek
33 – Fényképekkel kapcsolatos
alapműveletek 33 – A lemezmenü használata 33 – Lejátszás folytatása 34 Speciális lejátszási funkciók 34 – Ismételt lejátszás 34 – A meghatározott rész ismétlése 35 – Jelölés szerinti keresés 35 – A keresés menü használata 36 – A tartalomlista megjelenítésének
módosítása 36 – A tartalom-információk megtekintése 36 – Feliratfájl kijelölése 37 – Utolsó jelenet memória 37 – Fényképmegjelenítés közbeni
lehetőségek 38 – Zenehallgatás diavetítés közben 38 Képernyőkijelzés 38 – Tartalom-információk megjelenítése a
képernyőn 39 – Lejátszás indítása a kijelölt időponttól 39 – Másik hang hallgatása 39 – Filmfelirat nyelvének kijelölése 40 – Kameraállás váltása 40 – A TV képarányának módosítása 40 – A képmegjelenítési mód változtatása 41 – A feliratfájl karakterkészletének
változtatása 41 Audio CD felvétele
42 Az MP3 zeneadatok (ID3 TAG )
megjelenítése 43 A rádió használata 43 – Rádióállomások programozása 43 – Minden tárolt állomás törlése 43 – Tárolt állomás törlése 43 – Rossz FM-vétel javítása 43 – A rádióállomásokkal kapcsolatos
információk megjelenítése 44 A NetCast™ Entertainment Access
használata
Tartalomjegyzék 7
1
2
5 Hibaelhárítás
45 Hibaelhárítás 45 – Általános 46 – Hálózat 46 – Kép 47 – Hang 47 – Vevőtámogatás 47 – Nyílt forráskódú szoftverek
6 Melléklet
48 A televízió vezérlése a készülékhez tartozó
távvezérlővel 48 – A távvezérlő beállítása a TV-
készülékhez 49 A hálózati szoftver frissítése 49 – Hálózati frissítési értesítés 49 – SW frissítés 50 A Nero MediaHome 4 Essentials 50 – A Nero MediaHome 4 Essentials
telepítése 51 – Fájlok és mappák megosztása 52 Országkódok listája 53 Nyelvkódok listája 54 Védjegyek és licencek 55 Videokimenet felbontása 56 Műszaki jellemzők 58 Karbantartás 58 – A készülék kezelése 58 – Megjegyzések a lemezekkel
kapcsolatban 59 Hálózati szolgáltatásokkal kapcsolatos
fontos tájékoztatás
3
4
5
6
Az első lépések8

Bevezetés

1

Lejátszható lemezek és az útmutatóban használt jelölések

Az első lépések
Adathordozó/
Fogalom
Blu-ray
DVD-ROM
DVD-R
DVD-RW
DVD+R
DVD+RW
(8 cm, 12 cm)
Logó Szimbólum Leírás
• Megvásárolható, ill. kikölcsönözhető lemezek, pl. lmek.
e
y u
„Blu-ray 3D” lemezek és „Blu-ray 3D ONLY” lemezek.
BDAV formátumban felírt BD-R/RE lemezek.
• Film-, zene- vagy fényképfájlokat tartalmazó BD-R/RE lemezek.
• ISO 9660+JOLIET, UDF és UDF Bridge formátum
i
• Megvásárolható, ill. kikölcsönözhető lemezek, pl.
r
o
y u
lmek.
Csak lm-módú és lezárt (véglegesített).
• Kétrétegű lemez is lejátszható.
Lezárt (véglegesített) AVCHD formátum
• Film-, zene- vagy fényképfájlokat tartalmazó DVD±R/RW lemezek.
• ISO 9660+JOLIET, UDF és UDF Bridge formátum
i
DVD-RW (VR) (8 cm, 12 cm)
Audio CD
(8 cm, 12 cm)
CD-R/RW
(8 cm, 12 cm)
Megjegyzés
Vigyázat!
r
t
y u i
,
>
VR módú és lezárt (véglegesített)
Audio CD
• Film-, zene- vagy fényképfájlokat tartalmazó CD-R/RW lemezek.
• ISO 9660+JOLIET, UDF és UDF Bridge formátum
Speciális megjegyzéseket és használati jellemzőket jelöl.
A helytelen használatból eredő esetleges károk megelőzésére vonatkozó tanácsokat jelöli.
Megjegyzés
,
• RW (vagy DVD+R/+RW ) lemeztől függően előfordulhat, hogy egyes CD-R/RW (vagy DVD+R/+RW) lemezeket nem lehet a készülékkel lejátszani.
• A rögzítéshez használt szoftvertől és a véglegesítéstől függően előfordulhat, hogy egyes megírt lemezek (CD-R/RW, DVD±R/ RW vagy BD-R/RE) nem játszhatóak le.
• Előfordulhat, hogy a számítógéppel, illetve DVD- vagy CD-felvevővel rögzített BD-R/ RE, DVD±R/RW és CD-R/RW lemezeket nem lehet lejátszani, ha azok meg vannak sérülve, szennyezettek, vagy a felvevő lencséjén szennyeződés rakódott le.
• Ha a lemezt személyi számítógéppel írja meg, kompatibilis formátum esetén is előfordulhat, hogy a lemez létrehozására használt szoftver beállításai miatt a készülék ezeket a lemezeket nem tudja lejátszani. (A részleteket érdeklődje meg a szoftver gyártójától.)
• Az optimális lejátszási minőség érdekében a készülék megköveteli, hogy a lemezek, ill. felvételek megfeleljenek bizonyos műszaki szabványoknak.
• Az előre rögzített DVD-ket automatikusan ezekre a szabványokra állítják be. Számos, különböző típusú lemezformátum létezik (ideértve az MP3 fájlokat tartalmazó CD­R-t is), amelyek bizonyos előfeltételeket igényelnek a lejátszás kompatibilitásának megőrzéséhez.
• Felhívjuk vásárlóink gyelmét, hogy MP3 / WMA fájlok és zene internetről történő letöltéséhez engedély szükséges. Cégünknek nem áll módjában ilyen engedélyt biztosítani. Az engedélyt mindig a szerzői jog tulajdonosától kell beszerezni.
• Az újraírható lemezek formázásakor a lemezformázási beállítást [Mastered]-re kell állítani ahhoz, hogy az LG lejátszók le tudják játszani. Ha a beállítás Live System, akkor az LG lejátszón nem lehet lejátszani. (Mastered/Live File System : a Windows Vista fájlformátumai.)

A “7” szimbólum kijelzése

Üzem közben a “7” jelenhet meg a TV­készüléken, azt jelezve, hogy az ebben a használati útmutatóban szereplő funkció az adott lemezzel nem használható.
1
Az első lépések
Az első lépések10

Fájlok követelményei

Filmfájlok
1
Az első lépések
Fájl Hely
Lemez,
USB
DLNA
Zenefájlok
Kiterjesztés
“.avi”, “.mpg”, “.mpeg”, “.mkv”, “.mp4”, “.asf”, “.wmv”, “.m4v” (DRM nélkül)
“.avi”, “.divx”, “.mpg”, “.mpeg”, “.mkv”, “.mp4”
Fájl
Kodekformátum Audioformátum Felirat
DIVX3.xx, DIVX4.xx, DIVX5.xx, DIVX6.xx (Csak normál lejátszás), XVID, MPEG1 SS, H.264/ MPEG-4 AVC, MPEG2 PS, MPEG2 TS
DIVX3.xx, DIVX4.xx, DIVX5.xx, DIVX6.xx (Csak normál lejátszás), XVID, MPEG1 SS, H.264/ MPEG-4 AVC, MPEG2 PS, MPEG2 TS
Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, AAC, AC3
Dolby Digital, DTS, MP3, WMA, AAC, AC3
SubRip (.srt / .txt), SAMI (.smi), SubStation Alpha (.ssa/.txt), MicroDVD (.sub/.txt), VobSub (.sub), SubViewer 1.0 (.sub), SubViewer 2.0 (.sub/.txt), TMPlayer (.txt), DVD Subtitle System (.txt)
SubRip (.srt / .txt), SAMI (.smi), SubStation Alpha (.ssa/. txt), MicroDVD (.sub/.txt), SubViewer 1.0 (.sub), SubViewer
2.0 (.sub/.txt), TMPlayer (.txt), DVD Subtitle System (.txt)
Fájl Hely
Lemez,
USB,
DLNA
Fényképfájlok
Fájl Hely
Lemez,
USB,
DLNA
Fájl
Kiterjesztés
.“mp3”, “.wma”, “.wav”, “.m4a” (DRM nélkül)
Fájl
Kiterjesztés
“.jpg”, “.jpeg”, “.png”
Mintavételi frekvencia Bitsebesség: Megjegyzés
16 - 48 kHz (MP3), 32 - 48 kHz (WMA)
Ajánlott Méret Megjegyzés
kisebb mint 4,000 x 3,000 x 24 bit/ pixel kisebb mint 3,000 x 3,000 x 32 bit/ pixel
32 - 320 kbps (MP3), 32 - 192 kbps (WMA)
A készülék nem kezeli a progresszív és veszteség nélküli (lossless) tömörítésű képfájlokat.
A lejátszó egyes WAV­fájlokat nem tud lejátszani.
Megjegyzés
,
• A fájlnév legfeljebb 180-karakteres lehet.
• A „WMV 9 kodekkel” kódolt „avi” fájlok nem használhatók.
• A képfájlok számától és méretétől függően a tartalom beolvasása több percig is tarthat.
• A fájlok kompatibilitása a kiszolgálótól függően eltérhet.
• A DLNA szerver kompatibilitását DLNA szervercsoport környezetben tesztelték (Nero MediaHome 4 Essentials), ezért a fájlkövetelmények és lejátszási lehetőségek a médiakiszolgálótól függően változhatnak.
• A fájlokkal kapcsolatos követelmények (. oldal) nem mindig kompatibilisek. A fájljellemzőkkel és a médiakiszolgáló elérhetőségével kapcsolatban korlátozások lehetnek.
• A lmfelirat-fájlok lejátszása a DLNA médiakiszolgálóról csak akkor lehetséges, ha a lejátszóhoz mellékelt Nero MediaHome 4 Essentials szoftverrel hozták létre.
• Előfordulhat, hogy a cserélhető médiákon (pl. USB-meghajtó, DVD-meghajtó stb.) található fájlokat nem lehet megfelelően megosztani.
• VBR fájlok esetén az audiofájl kijelzett játékideje helytelen lehet.
• Előfordulhat, hogy a CD-n vagy USB-n található HD lmfájlok lejátszása nem megfelelő. A HD lmek lejátszásához Blu-ray Lemez, DVD vagy USB 2.0 javasolt.
• A lejátszó a H.264/MPEG-4 AVC prole Main, High at Level 4.1 formátum lejátszására képes. Magasabb szintű fájl esetén gyelmeztető üzenet jelenik meg a képernyőn.
• A készülék GMC rögzített fájlokat nem kezel.
*1 GMC – Global Motion Compensation
(globális mozgáskiegyenlítés)
*2 Qpel ¬– Quarter pixel (Negyed pixel
mozgáskiegyenlítés)
*1
vagy Qpel*2 használatával
Megjegyzés
,
• A készülék képes az UTF-8 fájlok lejátszására, akkor is, ha ezek Unicode-feliratokat tartalmaznak. A készülék tiszta Unicode feliratfájlokat nem kezel.
• Egyes fájlok a típustól vagy felvételi módtól függően nem játszhatók le.
• A normál PC-n többmenetes módon rögzített lemez ezen a készülék en nem játszható le.
• A lmlejátszáshoz a lmfájl és a feliratfájl nevének azonosnak kell lennie.
• MPEG2 TS vagy MPEG2 PS videokodek használata esetén a feliratfájlt nem lehet lejátszani..
• VBR fájlok esetén az audiofájl kijelzett játékideje helytelen lehet.

AVCHD (fejlett HD videokodek)

• A készülék AVCHD formátumú lemezek lejátszására alkalmas. A videokamerák általában ilyen lemezekre készítik a felvételt.
• Az AVCHD formátum nagy felbontású digitális videokamera-formátum.
Az MPEG-4 AVC/H.264 formátum a hagyományos tömörítési módszereknél hatékonyabban tömöríti a képeket.
• A készülék képes az „x.v.Color” AVCHD formátumú lemezek lejátszására is alkalmas.
• Néhány AVCHD lemez az „x.v.Color” formátumot használja.
Az AVCHD formátumú lemezeket le kell zárni (véglegesíteni kell).
• Az „x.v.Color” szélesebb színtartományú, mint a hagyományos, videokamerában használt lemez.
1
Az első lépések
Az első lépések12

A DLNA

Ez a lejátszó DLNA-tanúsított digitális médialejátszó, amely képes a DLNA-kompatibilis médiakiszolgálókon (PC és fogyasztói elektronikus
1
készülékek) tárolt lmek, zenék és képek lejátszására
Az első lépések
The Digital Living Network Alliance (DLNA) a fogyasztói elektronikai, számítástechnikai és mobileszköz-gyártói iparágak közötti szervezet. A Digital Living segítségével a digitális média egyszerűen megosztható az otthoni hálózaton.
A DLNA tanúsító logó alapján egyszerűen azonosítható, hogy a készülék megfelel a DLNA együttműködési irányvonalaknak. Ez a készülék a v1.5 verziójú DLNA együttműködési irányelveknek felel meg.
Ha a lejátszót DLNA szerver-szoftvert futtató PC-re vagy más DLNA-kompatibilis eszközre csatlakoztatja, akkor elkell végezni egyes beállításokat, vagy további eszközökre lehet szükség. A további utasítások a szoftver vagy az eszköz dokumentációjában találhatók.

Speciális rendszerkövetelmények

A nagy felbontású video lejátszásához az alábbiak szükségesek:
Nagy felbontású megjelenítő COMPONENT vagy HDMI bemenettel.
• BD-ROM lemezek nagy felbontású tartalommal
• Néhány tartalom-típus esetén HDMI- vagy HDCP­képes DVI-bemenet a megjelenítő eszközön (a lemezgyártó előírásainak megfelelően).
Többcsatornás Dolby® Digital Plus, Dolby TrueHD és DTS-HD esetén:
• Vevőerősítő beépített (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS vagy DTS-HD) dekódolóval.
Elülső, hátulsó, center és mélynyomó hangszórók a választott formátumnak megfelelően.
Megjegyzés
,
Az „LG Remote” funkciót a hálózati szoftver 2011 első felében megjelenő frissítésének telepítése után lehet használni. A funkció használatához javasoljuk, hogy a legújabb
.
szoftverrel frissítse a lejátszót. (Lásd 51. oldal.).

Kompatibilitási megjegyzések

• Mivel a BD-ROM új formátum, bizonyos lemezekkel, digitális kapcsolatokkal és egyebekkel kompatibilitási problémák merülhetnek fel. Ha ilyen problémákat tapasztal, lépjen kapcsolatba egy hivatalos szervizközponttal.
• A BONUSVIEW (BD-ROM version 2 Prole 1 version
1.1/Final Standard Prole) funkciót nyújtó lemezek használatával a készülék olyan funkciókat kínál, mint a kép a képben, a másodlagos hang vagy a virtuális csomagok stb.. A másodlagos hang csak kép a képben funkciójú lemezről játszható le. A lejátszás módját lásd a lemez használati útmutatójában.
A nagy felbontású tartalom lejátszásához és a normál DVD-tartalom felkonvertálásához a megjelenítő eszközön HDMI-bemenetre vagy HDCP-képes DVI-bemenetre lehet szükség.
• Néhány BD-ROM és DVD lemez esetében néhány üzemeltetési parancs vagy funkció használata korlátozott lehet.
• A Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus és DTS-HD maximum 2.1 csatornával használható, ha a készülék audiokimenetét HDMI-kábellel csatlakoztatja.
A lemezzel kapcsolatos egyes információk tárolására, beleértve a letöltött on-line tartalmat is, az USB-eszközt lehet használni. Az információ megőrzésének időtartamát a lemez határozza meg.

LG Remote

A lejátszót az otthoni hálózaton keresztül az iPhone vagy Androidos telefon használatával is vezérelheti. A lejátszónak és a mobiltelefonnak a vezeték nélküli hálózati eszközre, pl. elérési pontra kell csatlakoznia. Az „LG Remote” funkcióval kapcsolatos további tájékoztatás az „Apple iTunes” vagy a „Google Apps Marketplace” honlapján található.

Távvezérlő

Az elemek behelyezése
A távvezérlő hátulján vegye le az elemtartó fedelét és a 4 és 5 pólusokra ügyelve helyezzen be egy (AAA méretű) elemet.
• • • • • • a • • • • • •
RADIO&INPUT (P): A bemeneti jelforrás módosítása.
MARKER: Megjelöli a kívánt pontot lejátszás közben.
(POWER): A készülék BE- és
1
KIKAPCSOLÁSA.
(OPEN/CLOSE):
B
nyitása és zárása. SEARCH: A keresés menü
megjelenítése/elrejtése.
INFO/DISPLAY (m):
képernyőmenü megjelenítése/ elrejtése.
HOME (n):
megnyitása vagy bezárása. DISC MENU: A lemezmenü
megjelenítése.
• • • • • •
PRESET(-/+): Rádióadó kijelölése. TUNING (-/+) : Rádióállomás
behangolása.
W/S/A/D
Navigálás a menükben.
ENTER (b): Kijelölés nyugtázása. BACK (x): Kilépés a menüből
vagy a lejátszás folytatása. Néhány BD-ROM lemez esetén a lejátszás folytatása funkció esetleg nem működik.
TITLE/POP-UP:
címmenüjének vagy a BD-ROM felbukkanó menüjének megjelenítése (ha van).
(STOP):
Z
(PLAY):
z
PAUSE/STEP:
M
megszakítása.
c/v
vagy visszafelé.
C/V
következő vagy előző fejezetre/ sávra/fájlra.
A lemeztálca
A
A [Főmenü]
• • • • •
b
(fel/ le/ bal/ jobb):
A DVD
A lejátszás leállítása.
Elindítja a lejátszást.
A lejátszás
(SCAN):
Keresés előre
(SKIP):
Ugrás a
• • • • • • c • • • • •
SPEAKER LEVEL: A kijelölt hangfal hangerejének beállítása.
SOUND EFFECT: A hanghatás kiválasztása.
VOL +/- :
A hangerő beállítása.
OPTICAL: Bemenetváltás közvetlenül az optikai bemenetre.
MUTE(@): A hang elnémítása. Szines (R, G, Y, B) gombok:
Mozgás a menükben. RDS: Rádiós adattovábbító
rendszer (RDS). PTY: Az RDS programtípus-
információinak megjelenítése.
PTY SEARCH:
Programtípus szerinti keresés. MONO/STEREO: Mono/sztereo
átkapcsolás FM módban. SLEEP: A beállított idő letelte után
a készülék kikapcsolódik.
REC
: Audio CD felvétele.
X
0-9 számgomb: Menük számozott menüpontjainak kiválasztása vagy betűk beírása a billentyűzet-menüben.
CLEAR:
Jelölés eltávolítása a keresés menüből vagy szám törlése jelszó beállításakor.
REPEAT (h): A kívánt szakasz vagy sorozat ismételt lejátszása.
:
A gomb semmilyen funkcióra
?
sem használható.
• • • • • • d • • • • •
TV-vezérlőgombok : (lásd a 50. oldalon).
1
Az első lépések
1
Az első lépések
Az első lépések14

Előlap

a b R
(POWER) gomb
1/
'
(OPEN/CLOSE)
(PLAY/PAUSE)
T
(STOP)
I Y/U
FUNC. (funkció) A bemeneti jelforrás vagy funkció váltása.
(SKIP)
PORT.IN
c
USB-csatlakozó Kijelző
d

Hátlap

A hangfalak csatlakozói
a
Hűtőventilátor
b
Antennacsatlakozó
c
OPTICAL IN
d
AUX (R/L) IN/VIDEO OUT
e
HDMI OUT
f
HDMI-bemenettel ellátott TV-készülék csatlakoztatása.
LAN-csatlakozó
g
(A típusú , HDMI™ Connector)
Csatlakoztatás 15
B
DEE
F
A
A
G
C
ABA
A
B
D
E
F
A
A
A
A
A
G
C
DEE
F
A
G
C
B
A
DEE
F
A
G
C
B
DEE
F
A
G
C
DEE
F
A
G
E
EFG
E
F
G
G

A hangfalak csatlakoztatása

A hangfalak csatlakoztatása a lejátszóhoz
A hangfalkábeleket csatlakoztassa a készülékre.
-A készüléken a csatlakozó műanyag lapkáját megnyomva csatlakoztassa a kábeleket. A kábelvéget illessze a csatlakozóba és engedje el a műanyag lapkát.
-A kábelek piros végét csatlakoztassa a + (plusz), a fekete végét pedig a – (mínusz) csatlakozókra.
Szín Hangfal Pozíció
Szürke Hátsó Jobb hátsó
Kék Hátsó Bal hátsó
Zöld Center Center
Narancsszínű Mélynyomó Bármelyik elülső
Piros Első Jobb első
Fehér Első Bal elöl
Caution
>
• Ügyeljen arra, hogy gyerekek ne nyúljanak és semmilyen tárgyat ne tegyenek a *hangfalnyílásba. *Hangfalnyílás: A gazdag mélyhangzást biztosító üreg a hangfalon (a burkolatban).
• A center hangfalat olyan távolságban helyezze el, hogy a gyerekek ne férhessenek hozzá. Egyébként a hangfal leeshet és személyi sérülést és/vagy anyagi kárt okozhat.
• A hangszórókban mágneses részek vannak, ezért a TV vagy a monitor képernyőjén színhibák keletkezhetnek. A hangszórókat a TV-képernyőtől vagy a PC monitorától távol helyezze el.
pozíció
A rendszer elhelyezése
A következő ábra példát mutat a rendszer elhelyezésére. Az itt bemutatott ábrák a magyarázat céljából eltérnek a tényleges készüléktől. A lehető legjobb sorround hangzás érdekében a mélynyomón kívül minden hangfalat a hallgatási ponttól azonos távolságban kell elhelyezni (
Bal első hangfal (B) Jobb első hangfal (J):
Az első hangfalakat helyezze a monitor vagy képernyő két oldalára, lehetőség szerint a képernyővel azonos síkban.
Center hangfal:
A center hangfalat helyezze a monitor vagy képernyő alá vagy fölé.
Bal surround hangfal (B) Jobb surround hangfal (J):
Ezeket a hangfalakat a hallgatási pont mögött, kissé befelé nézve helyezze el.
Mélynyomó:
A mélynyomó helyzete nem kritikus, mert a mély hangok csak kevéssé irányítottak. Jobb azonban, ha a mélynyomó közelebb van az első hangfalakhoz. A falak visszaverő hatásának csökkentése érdekében fordítsa kissé a helyiség közepe felé.
Készülék
).
2

Csatlakoztatás

Csatlakoztatás16
Csatlakoztatás a TV­készülékhez
A meglévő berendezésnek megfelelően végezze el az alábbi csatlakoztatások valamelyikét.
• HDMI-csatlakoztatás (18 oldal)
• Videocsatlakoztatás (19. oldal)
2
Csatlakoztatás
Megjegyzés
,
• A csatlakoztatni kívánt TV-készüléktől és más rendszertől függően különböző csatlakoztatási lehetőségek használhatók. A kézikönyvben leírt csatlakoztatások közül csak egyet használjon.
• A legjobb összeköttetés létrehozása érdekében olvassa el a TV, a hangrendszer vagy a más készülékek használati útmutatóját.
• A lejátszót ne a videomagnón keresztül csatlakoztassa a TV-hez. Ilyenkor a másolásvédelmi rendszer miatt a DVD képe torzulhat.

HDMI csatlakoztatás

Ha HDMI TV-je vagy monitora van, a lejátszót HDMI-kábellel is csatlakoztathatja (A típusú, Nagysebességű HDMI™-kábel). A lejátszó HDMI­csatlakozójának csatlakoztatása a HDMI-képes TV­készülékre vagy monitorra.
A készülék hátoldala
A típusú,
TV
A TV bemenetét állítsa HDMI-re (lásd a TV használati útmutatóját).
További információk a HDMI-vel kapcsolatban
• A HDMI- vagy DVI-csatlakozóval ellátott készülék csatlakoztatásakor ügyeljen az alábbiakra:
-Próbálja meg kikapcsolni a HDMI/DVI készüléket és a lejátszót. Ezután kapcsolja be a HDMI/DVI készüléket és kb. 30 mp múlva kapcsolja be a lejátszót.
-A csatlakoztatott készülék videobemenetét a lejátszónak megfelelően kell beállítani.
-A csatlakoztatott készüléknek kezelnie kell a 720x576p, 1280x720p, 1920x1080i vagy 1920x1080p felbontású bemeneti videojelet.
• A lejátszóval nem minden HDCP-képes HDMI. vagy DVI-eszköz használható.
-Nem HDCP-képes készüléken a kép nem megfelelően jelenik meg.
-A készülék nem indítja a lejátszást és a TV­képernyő fekete lesz.
Nagysebességű HDMI™-kábel
Megjegyzés
,
• Ha a csatlakoztatott HDMI-eszköz nem képes a lejátszó jelének kezelésére, a hang torz lehet vagy nem is hallható.
• A HDMI-csatlakozás használata esetén meg lehet változtatni a HDMI-kimenet felbontását. (lásd “A felbontás beállítása”, 19. oldal)
• A beállító menü [HDMI színbeáll.] menüpontjában válassza a HDMI OUT videokimenetet (lásd 27. oldal).
• Ha a felbontást az összeköttetés létrehozása után változtatja meg, akkor ez hibás működést eredményezhet. A probléma megoldásához kapcsolja ki, majd kapcsolja be a lejátszót.
• Ha a HDCP HDMI összeköttetés hibás, a TV­képernyő fekete lesz. Ilyenkor ellenőrizze a HDMI-összeköttetést vagy csatlakoztassa le a HDMI-kábelt.
• Ha a képernyőn zaj látható, vagy a kép csíkoz, ellenőrizze a HDMI-kábelt (a hossza általában max. 4,5 m lehet).
Csatlakoztatás 17

Videocsatlakozás

A lejátszó VIDEO OUT csatlakozóját videokábellel csatlakoztassa a TV-készülék videobemenetére. A hang a rendszer hangfalain hallható.
A készülék hátoldala
2
Csatlakoztatás
TV

Mi a SIMPLINK?

A készülék néhány funkcióját a TV távvezérlőjével lehet vezérelni, ha a készülék és a SIMPLINK funkcióra képes LG TV HDMI-kábellel kapcsolódik egymáshoz.
Az LG TV távvezérlőjével vezérelhető funkciók:Play, Pause, Scan, Skip, Stop, Power O stb.
A SIMPLINK funkció részleteit lásd a TV használati útmutatójában.
A SIMPLINK funkcióval ellátott LG TV-készülékeken a fenti embléma található.
Megjegyzés
,
A lemez típusától vagy a lejátszási állapottól függően néhány SIMPLINK művelet eltérő lehet, vagy nem működhet.

A felbontás beállítása

A lejátszó HDMI OUT csatlakozóján többféle felbontású kimeneti jelet lehet beállítani. A felbontást a [Beállít.] menüben lehet beállítani.
1. Nyomja meg a HOME (
2. A
3. A
gombokkal válassza a [Beállít.] menüt
A/D
és nyomja meg az ENTER ( A [Beállít.] beállító menü jelenik meg.
gombbal álljon a [MEGJEL.]
W/S
menüpontra és a D gombbal lépjen a második menüszintre.
n
)
gombot.
)
gombot.
b
Csatlakoztatás18
2
Csatlakoztatás
4. A
5. A
• Ha TV nem képes a lejátszón
• Ha HDMI-csatlakozás esetén a beállított
• Ha a felbontást Ön állítja be és ezután
• Ha a TV-készülék nem fogadja el a beállított
• A csatlakoztatott TV képességeitől és
• A VIDEO OUT kimeneti jel felbontása
gombbal álljon a [Felbontás]
W/S
menüpontra és az ENTER ( harmadik menüszintre..
gombbal jelölje ki a kívánt felbontást
W/S
és nyomja meg az ENTER (
Megjegyzés
,
beállított felbontás kezelésére, akkor a következőképpen 576p felbontást lehet beállítani:
1. A B gombbal nyissa ki a lemeztálcát. 2 Az előlap Z (STOP) gombját tartsa
nyomva 5 mp-nél hosszabb ideig.
felbontás 576i, akkor a tényleges kimeneti felbontás 576p lesz..
csatlakoztatja a HDMI-kábelt a TV-re, és az nem fogadja el a beállított felbontást, akkor a felbontás [Auto]-ra vált.
felbontást, gyelmeztető üzenet jelenik meg. Ha a felbontás megváltoztatása után semmi sem látható a képernyőn, akkor várjon 20 másodpercet, és a felbontás automatikusan az előző felbontásra áll vissza.
beállításaitól függően, illetve a BD-ROM eredeti képváltási frekvenciája alapján az 1080p videokimenet képváltási frekvenciája automatikusan 24 Hz vagy 50 Hz értékre állítódhat be.
rögzített (576i).
)
gombbal lépjen a
b
)
gombot.
b

Az antenna csatlakoztatása

A rádióvételhez csatlakoztatni kell a mellékelt antennát.
A készülék hátoldala
Note
,
A csatlakoztatás után az FM huzalantennát lehetőleg állítsa vízszintes helyzetbe. Ügyeljen arra, hogy teljesen feszítse ki az FM-antennát.
Loading...
+ 42 hidden pages